امروزشنبه, 27 بهمن 1397-- Saturday Feb 16 2019

ساعت 23:45:59

آخرین به روز رسانی : شنبه 01:55:52

۱۰۰۰ زندانی به زیباسازی شهر اصفهان کمک می‌کنند
۱۰۰۰ زندانی به زیباسازی شهر اصفهان کمک می‌کنند

رییس انجمن حمایت از زندانیان استان اصفهان گفت: یک هزار زندانی تا پایان سال جاری در زمینه زیباسازی شهر اصفهان همکاری می€کنند.
به گزارش فرصت آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، محمود مباشری با بیان اینکه در حال حاضر ۴۰۰ زندانی به زیباسازی شهر کمک می€کنند، تصریح کرد: این تعداد تا پایان سال به ۱۰۰۰ زندانی خواهد رسید که این زندانیان در قبال فعالیت خود، حقوق دریافت می€کنند.

وی افزود: انجمن حمایت از زندانیان استان اصفهان ۳۵۰۰ خانواده زندانیان استان را تحت پوشش خود دارد و این انجمن به صورت مادی و معنوی از خانواده€های زندانیان حمایت می€کند. مباشری پرداخت کمک هزینه تحصیلی به فرزندان زندانیان را از جمله خدمات این خیریه اعلام کرد و افزود: این انجمن ۱۳۰۰ دانش€آموز و ۱۲۰ دانشجو در تمام مقاطع کارشناسی تا دکترا را تحت پوشش دارد.
رییس انجمن حمایت از زندانیان استان اصفهان افزود: این انجمن در تامین جهیزیه فرزندان زندانیان، تامین هزینه€های درمان بیماری€های صعب€العلاج و عمل€های جراحی مساعدت€های لازم به خانواده زندانیان را ارائه می€کند. وی با بیان اینکه انجمن حمایت از زندانیان استان اصفهان حدود ۷۰ سال قدمت دارد، گفت: خدمات این انجمن در جهت کاهش آسیب€های اجتماعی است و تلاش انجمن بر این است که با وجود دربند بودن سرپرست خانواده در زندان، خانواده و فرزندان به حوزه ناهنجاری€های اجتماعی وارد نشوند و نیازهای آنها به نحو شایسته€ای تامین شود. مباشری با تاکید بر اینکه این انجمن در حال پاکسازی پاتوق€های اعتیاد و جرم در محلات جرم€خیز اصفهان است، اظهار کرد: انجمن در حال منحل کردن پاتوق€های جرم€خیز و تبدیل آنها به کارگاه اشتغال€زایی است. رییس انجمن حمایت از زندانیان اصفهان با بیان اینکه در حال تولید کانکس€های تاشو توسط زندانیان اصفهان هستیم، گفت: تعداد ۲۰ زندانی در تولید این کانکس€ها فعالیت دارند که روزانه ۱۰ کانکس در این کارگاه تولید و به مناطق زلزله€زده ارسال می€شود.

یک باند توزیع مواد افیونی منهدم شد
یک باند توزیع مواد افیونی منهدم شد

اعضای یک باند 4 نفره تهیه وتوزیع مواد افیونی درشهرستان خمینی شهر دستگیر شدند. به گزارش فرصت آنلاین فرمانده انتظامی شهرستان با انتشاراین خبر گفت: مأموران پليس مبارزه با مواد مخدرشهرستان در پی كسب خبری مبنی بر فعاليت گسترده يك باند توزيع کننده مواد مخدرموفق به شناسايی مخفيگاه آنها شدند .سرهنگ علی جعفری نژاد افزود: بادستورمقام قضایی تيمی از ماموران ، به محل اعزام و دريك اقدام ضربتی ضمن دستگيری 4 متهم در بازرسی از مخفيگاهشان بيش از55 کيلوگرم هروئين كشف شد.وی گفت دراین عملیات یک دستگاه خودروی پرايد كه جهت جابجايی مواد مخدرازآن استفاده می شد توقيف شد .

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تودیع و معارفه شد
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تودیع و معارفه شد

صبح امروز طی آیینی در سالن اجتماعات امامزاده سیدمحمد (ع) رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تودیع و معارفه شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، حجت الاسلام مهدی قربانی که از شهریورماه 92 به ریاست اداره اوقاف خمینی شهر منصوب شده بود امروز با حکم مدیرکل اوقاف استان به شاهین شهر رفت و حجت الاسلام ابراهیمی سکان اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهر را در دست گرفت.


به گزارش خبرنگار ما، مدیرکل اداره اوقاف استان در این آئین خدمات قربانی را در طول بیش از چهارسال ریاستش بر اداره اوقاف خمینی شهر ارج نهاده و وی را یک مدیر جهادی خواند.
حجت الاسلام صادقی در ادامه افزود: آقای قربانی در هر سه حوزه کاری اوقاف یعنی امور قرآنی، بقاع متبرکه و موقوفات به خوبی کار کرد و من قول می دهم که آقای ابراهیمی هم در هر سه حوزه قدم های خوبی در خمینی شهر بردارد. وی از همه مسئولان از جمله امام جمعه و فرماندار و همچنین هیات امنای امامزاده سیدمحمد (ع) خواست تا با رئیس جدید اداره اوقاف همکاری کنند.


مدیرکل اداره اوقاف اصفهان در بخشی دیگر از سخنانش به اقدامات انجام شده در سراسر استان گریزی زد و گفت: انصافا اقدامات خوبی در حوزه اوقاف انجام شده است. صادقی از امضای تفاهمنامه با بنیاد مسکن و اخذ سند 12 کاروانسرا در طول چهار سال گذشته خبر داد و گفت: احیای این 12 مکان و تبدیل آنها به هتل های سنتی و همچنین ایجاد اشتغال یکی از مهم ترین اقدامات اوقاف و امورخیریه استان اصفهان بوده است.


وی با اشاره به تربیت یک میلیون نفر حافظ حداقل سه جزو از قرآن کریم در طول چهار سال اخیر توسط اداره اوقاف گفت: آن زمان که مقام معظم رهبری گفتند که باید ده میلیون نفر حافظ قرآن تربیت کنیم هیچ نهادی به جز اوقاف پا پیش نذاشت.


بر اساس همین گزارش، حجج اسلام قربانی و ابراهیمی در این آئین که با حضور رحیمی امام جمعه، راعی فرماندار، حبیبی نماینده میراث و گردشگر ی در خمینی شهر، تعدادی از اعضای شورا و همچنین مدیران عامل خیریه های محمودیه و اوتیسم برگزار شد، هر کدام به ایراد سخنانی پرداختند.


گفتنی است اخذ دو سند از موقوفات بزرگ، تعویض ضریح امامزاده سیدمحمد (ع)، ساخت ضریح جدید برای امامزاده سیدابراهیم ورنوسفادران، راه اندازی مهمانسرای امامزاده سیدمحمد، ساخت یک رواق جدید در کنار رواق حضرت رسول (ص) به مساحت هزار متر و ... از جمله اقداماتی بود که به عنوان خدمات حجت الاسلام قربانی در خمینی شهر از آن یاد شد.

۶ طرح کشاورزی درشهرستان خمینی شهربه بهره برداری رسید
۶ طرح کشاورزی درشهرستان خمینی شهربه بهره برداری رسید

چند طرح کشاورزی با حضور تعدادی ازمسولین استان و شهرستان و با همکاری جهاد کشاورزی درشهرستان خمینی شهر به بهره برداری رسید. به گزارش فرصت آنلاین، ۲ واحد دامداری وگاوداری شیری با ظرفیت تولید ۱۵۰ تن شیر و ۲۰ تن گوشت ،۲ طرح گلخانه سبزی و صیفی در سطح ۱۵ هزار متر مربع ،۲ طرح آبیاری کم فشار در مساحت ۲۲ هکتار طرح هایی بودند که مورد بهره برداری قرار گرفتند. راعی سرپرست فرمانداری در آیین افتتاح و بهره برداری از این طرح ها طی سخنانی با توجه به محدودیت منابع آب،ضمن تشکر از سرمایه گذاری و پیگیریهای مدیریت جهادکشاورزی بر ضرورت تولید کشت های گلخانه ای و حمایت از واحدهای تولیدی و اشتغالزا تأکید نمود.

وقتی شهرِ حامیان کودکان بی سرپرست، کودک آزار معرفی می شود
وقتی شهرِ حامیان کودکان بی سرپرست، کودک آزار معرفی می شود

جمعه گذشته حدود هفت و 15 دقیقه بعد از ظهر یک کودک رها شده کنار دیوار یکی از خانه های کوی گلبهار در مرکز شهر خمینی شهر توسط ساکنین پیدا و ماجرا به 110 گزارش داده شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین که خود درصحنه حضور داشت: این کودک که نامش را زهرا اعلام کرد از ناحیه چشم ها و پا آسیب دیده وبه نظر افغانی می آمد. زهرا می گفت: سه سال سن دارد و برادرش او را کتک می زده و مادرش وی را در این محل رها کرده است و دیگر برنمی گردد .مردم محل که به شدت تحت تاثیر وضعیت کودک قرار گرفته بودند وی را به خانه یکی از همسایه ها برده و به او رسیدگی کردند و با رسیدن 110 به محل زهرا را به اتفاق یکی از همسایه ها به بیمارستان انتقال دادند و بستری کردند. براساس این گزارش اما دو روز بعد خبر از قول روابط عمومی اداره بهزیستی استان ، توسط یکی از خبرگزاریها با تیتر کودک آزاری درخمینی شهر منتشر گردید . این خبر به سرعت توسط خبرگزاریها و روزنامه ها بارها و بارها و به سرعت بازتاب یافت و به رسانه های خارجی نیز رسید که موجبات ناراحتی و اعتراض شهروندان و بیش از همه خیران شهر را فراهم ساخت. مردم و خیران می گویند خیران خمینی شهری چندین خیریه بزرگ نگهداری کودکان یتیم و بد سرپرست و معلول را در شهر با هزینه های میلیاردی دایر و ازکودکان پناه جو که اکثرا خمینی شهری نیستند در آنها با پرداخت میلیونها تومان ماهانه نگهداری می کنند. مردم سوال میکنند چرا اینگونه اتفاقات که در همه دنیا به چشم می خورد باتیترهای خاص و مرتبط به اهالی شریف خمینی شهرمنعکس می شود و با احساسات مردم نوع دوست ونیک اندیشی که خود پناه کودکان معصوم بی پناه هستند و همین هفته قبل کمک میلیاردی به بهزیستی کردند بازی می شود.

جشن بزرگ انقلاب برگزار شد
جشن بزرگ انقلاب امشب از شبکه اصفهان پخش خواهد شد
جشن بزرگ انقلاب برگزار شد

در ششمین روز از دهه مبارک فجر جشن بزرگ انقلاب به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری خمینی شهر در سالن سینما فرهنگ برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، بخش هایی از این جشن که با استقبال پرشور مردم همراه شد، امشب ساعت 22:45 از صدا و سیمای مرکز اصفهان پخش خواهد شد.


گفتگوی کوتاه مجری برنامه با حق پرست مدیرعامل شرکت پاکمن به عنوان یک کارآفرین از جذاب ترین بخش های این برنامه بود.
حق پرست با بیان اینکه یکی از محصولات پاکمن، دیگ های بخار بالای 500 کیلو است که حق تولید و قدرت تولیدش تنها در دست آمریکا، کانادا و شرکت پاکمن است، گفت: ما محصولاتمان را به 25 کشور دنیا نظیر کشورهای آسیای میانه، چین و آفریقا صادر می کنیم.
این صنعتگر کارآفرین که تعداد زیادی از کارکنان کارخانه اش واقع در محله دستگرد، خمینی شهری هستند، چند بار توسط حضار مورد تشویق قرار گرفت.
وی ایجاد اشتغال و کارآفرینی را بزرگترین سرمایه خود دانست و گفت: تنها عشق است که می تواند در این شرایط اقتصادی تولید کنندگان را به ادامه کار وادارد.


در بخشی دیگر از این برنامه نیز شهردار در سخنان کوتاهی خمینی شهر را شهر دو هزار و 300 شهید خواند و گفت: این شهر در همه عرصه ها سرآمد است. وی ضمن تشکر از صدا و سیمای مرکز اصفهان که برای پوشش جشن بزرگ انقلاب در خمینی شهر حضور داشتند، گفت: از صدا و سیما تقاضا داریم بیش از پیش به خمینی شهر بپردازند و قابلیت های این شهر را آنطور که شایسته است به مردم معرفی کنند.
بخشی دیگر از سخنان شهردار حاج حیدری نویدبخش هنرمندان شد. وی به موسوی رئیس اداره ارشاد شهرستان پیشنهاد کرد که سالن سینما را به عنوان اجاره در اختیار شهرداری بگذارد تا این نهاد خدمت رسان از این امکان در جهت رشد هنرمندان و ایجاد شادی و نشاط در شهر استفاده کند.
ابراز شادی و رضایت از جانب هنرمندان حاضر در سالن وقتی که شهردار خبر از اجرای مداوم برنامه در سالن سینما می داد به یکی از بخش های جذاب این جشن بزرگ تبدیل شد.

شهردار همچنین از سرمایه گذاران خواست تا با همکاری شهرداری یک سالن اجتماعات پنج هزار نفری در شهر احداث کنند. 

اجرای چند آهنگ توسط گروه موسیقی ناقوس که هنرمندانش همه از اهالی خمینی شهر بودند، اجرای تواشیح و حرکات نمایشی ورزشی، تقلید صدا و... از دیگر برنامه های این جشن بود.
گفتنی است راعی فرماندار به همراه عکافیان معاون عمرانی فرمانداری نیز در این آیین شرکت کردند.

بانوان خیرفرهنگی درچه ،گردهم آمدند
بانوان خیرفرهنگی درچه ،گردهم آمدند

همایش بانوان خیرفرهنگی شهردرچه برگزارشد . به گزارش فرصت آنلاین: دراین همایش که توسط شهرداری و شورای اسلامی شهردرچه با همکاری کانون خیرین فرهنگی ذوب آهن برگزار شد، جمعی از بانوان شهرومسوول کانون خیرین فرهنگی ذوب آهن اصفهان حضورداشتند.براساس این گزارش هدف ازاین نشست توانمند سازی ومشارکت بانوان وهمچنین توسعه فعالیت های فرهنگی بانوان شهر درچه بود. گفتنی است در پایان ازبانوان علاقمند جهت مشارکت دراین طرح ثبت نام به عمل آمد.

افتتاح چند طرح بهزیستی به مناسبت دهه فجر
افتتاح چند طرح بهزیستی به مناسبت دهه فجر

به مناسبت دهه فجر، چهار طرح بهزیستی در شهرستان به بهره برداری رسید.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، سالن اجتماعات اداره بهزیستی با حضور معاونت پیشگیری اداره کل بهزیستی افتتاح شد. رییس اداره بهزیستی شهرستان گفت: مرکز شنوایی سنجی در این مکان سه روز در هفته مستقر خواهد بود. همچنین مرکز بینایی سنجی هر 15 روز یک بار در اداره بهزیستی شهرستان خدمات رسانی می نماید.
ترابی افزود: این طرح با استفاده از اعتبارات تملک دارایی سال 95 و با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد ریال افتتاح شده است.همچنین مراکز مشاوره «سرو» واقع در خیابان سروش و «شفیق» واقع در خیابان شریعتی شمالی، با اخذ مجوز از بهزیستی و اعتبار بخش خصوصی راه اندازی شدند.مجتمع خدمات بهزیستی «رحمت» واقع در خیابان کهندژ کوچه 40 ، یکی دیگر از طرح های بخش خصوصی نیز افتتاح شد. ترابی در این رابطه گفت: این مجتمع یک بهزیستی کوچک با مسؤولیت بخش خصوصی است و در واقع نوعی برون سپاری خدمات بهزیستی محسوب می شود.وی افزود: هر کدام از سه طرح بخش خصوصی با حدود 25 میلیون تومان راه اندازی شده اند.

صفحه 7 از 531