امروزسه شنبه, 29 آبان 1397-- Tuesday Nov 20 2018

ساعت 04:12:31

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 00:05:45

جشن بزرگ انقلاب برگزار شد
جشن بزرگ انقلاب امشب از شبکه اصفهان پخش خواهد شد
جشن بزرگ انقلاب برگزار شد

در ششمین روز از دهه مبارک فجر جشن بزرگ انقلاب به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری خمینی شهر در سالن سینما فرهنگ برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، بخش هایی از این جشن که با استقبال پرشور مردم همراه شد، امشب ساعت 22:45 از صدا و سیمای مرکز اصفهان پخش خواهد شد.


گفتگوی کوتاه مجری برنامه با حق پرست مدیرعامل شرکت پاکمن به عنوان یک کارآفرین از جذاب ترین بخش های این برنامه بود.
حق پرست با بیان اینکه یکی از محصولات پاکمن، دیگ های بخار بالای 500 کیلو است که حق تولید و قدرت تولیدش تنها در دست آمریکا، کانادا و شرکت پاکمن است، گفت: ما محصولاتمان را به 25 کشور دنیا نظیر کشورهای آسیای میانه، چین و آفریقا صادر می کنیم.
این صنعتگر کارآفرین که تعداد زیادی از کارکنان کارخانه اش واقع در محله دستگرد، خمینی شهری هستند، چند بار توسط حضار مورد تشویق قرار گرفت.
وی ایجاد اشتغال و کارآفرینی را بزرگترین سرمایه خود دانست و گفت: تنها عشق است که می تواند در این شرایط اقتصادی تولید کنندگان را به ادامه کار وادارد.


در بخشی دیگر از این برنامه نیز شهردار در سخنان کوتاهی خمینی شهر را شهر دو هزار و 300 شهید خواند و گفت: این شهر در همه عرصه ها سرآمد است. وی ضمن تشکر از صدا و سیمای مرکز اصفهان که برای پوشش جشن بزرگ انقلاب در خمینی شهر حضور داشتند، گفت: از صدا و سیما تقاضا داریم بیش از پیش به خمینی شهر بپردازند و قابلیت های این شهر را آنطور که شایسته است به مردم معرفی کنند.
بخشی دیگر از سخنان شهردار حاج حیدری نویدبخش هنرمندان شد. وی به موسوی رئیس اداره ارشاد شهرستان پیشنهاد کرد که سالن سینما را به عنوان اجاره در اختیار شهرداری بگذارد تا این نهاد خدمت رسان از این امکان در جهت رشد هنرمندان و ایجاد شادی و نشاط در شهر استفاده کند.
ابراز شادی و رضایت از جانب هنرمندان حاضر در سالن وقتی که شهردار خبر از اجرای مداوم برنامه در سالن سینما می داد به یکی از بخش های جذاب این جشن بزرگ تبدیل شد.

شهردار همچنین از سرمایه گذاران خواست تا با همکاری شهرداری یک سالن اجتماعات پنج هزار نفری در شهر احداث کنند. 

اجرای چند آهنگ توسط گروه موسیقی ناقوس که هنرمندانش همه از اهالی خمینی شهر بودند، اجرای تواشیح و حرکات نمایشی ورزشی، تقلید صدا و... از دیگر برنامه های این جشن بود.
گفتنی است راعی فرماندار به همراه عکافیان معاون عمرانی فرمانداری نیز در این آیین شرکت کردند.

بانوان خیرفرهنگی درچه ،گردهم آمدند
بانوان خیرفرهنگی درچه ،گردهم آمدند

همایش بانوان خیرفرهنگی شهردرچه برگزارشد . به گزارش فرصت آنلاین: دراین همایش که توسط شهرداری و شورای اسلامی شهردرچه با همکاری کانون خیرین فرهنگی ذوب آهن برگزار شد، جمعی از بانوان شهرومسوول کانون خیرین فرهنگی ذوب آهن اصفهان حضورداشتند.براساس این گزارش هدف ازاین نشست توانمند سازی ومشارکت بانوان وهمچنین توسعه فعالیت های فرهنگی بانوان شهر درچه بود. گفتنی است در پایان ازبانوان علاقمند جهت مشارکت دراین طرح ثبت نام به عمل آمد.

افتتاح چند طرح بهزیستی به مناسبت دهه فجر
افتتاح چند طرح بهزیستی به مناسبت دهه فجر

به مناسبت دهه فجر، چهار طرح بهزیستی در شهرستان به بهره برداری رسید.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، سالن اجتماعات اداره بهزیستی با حضور معاونت پیشگیری اداره کل بهزیستی افتتاح شد. رییس اداره بهزیستی شهرستان گفت: مرکز شنوایی سنجی در این مکان سه روز در هفته مستقر خواهد بود. همچنین مرکز بینایی سنجی هر 15 روز یک بار در اداره بهزیستی شهرستان خدمات رسانی می نماید.
ترابی افزود: این طرح با استفاده از اعتبارات تملک دارایی سال 95 و با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد ریال افتتاح شده است.همچنین مراکز مشاوره «سرو» واقع در خیابان سروش و «شفیق» واقع در خیابان شریعتی شمالی، با اخذ مجوز از بهزیستی و اعتبار بخش خصوصی راه اندازی شدند.مجتمع خدمات بهزیستی «رحمت» واقع در خیابان کهندژ کوچه 40 ، یکی دیگر از طرح های بخش خصوصی نیز افتتاح شد. ترابی در این رابطه گفت: این مجتمع یک بهزیستی کوچک با مسؤولیت بخش خصوصی است و در واقع نوعی برون سپاری خدمات بهزیستی محسوب می شود.وی افزود: هر کدام از سه طرح بخش خصوصی با حدود 25 میلیون تومان راه اندازی شده اند.

سارقان مغازه دستگیرشدند
سارقان مغازه دستگیرشدند

سارقان حرفه‌ای مغازه با 60 ميليون ريال اموال سرقتی دستگير شدند. به گزارش فرصت آنلاین فرمانده انتظامی شهرستان خمينی‌شهربا اعلام این خبرافزود: درپی وقوع چندین مورد سرقت مغازه در شهرستان خمینی‌شهر و شکایت مالباختگان یک سارق شناسائی و دستگیرشد. جعفری‌نژاد گفت: فرد دستگیرشده به سرقت 60میلیون ریال اموال مغازه با همدستی فرد دیگری اعتراف کرد که همدست سارق نیز دستگیر و هر دو متهم برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند. فرمانده انتظامی شهرستان خمينی‌شهر از مالکان مغازه‌ها خواست اصول ایمنی رادرهنگام ترک مغازه رعایت کرده و افراد مطمئن و با اعتماد استخدام کنند و بیش از نیاز وجوه نقد واسناد مالی در مغازه نگهداری نکنند و به ایمنی ساختمان به اندازه زیبایی آن اهمیت دهند.

277 میلیون تومان کمک تعهدی خیّران به بهزیستی
277 میلیون تومان کمک تعهدی خیّران به بهزیستی

در یک شب سرد زمستانی دستان گرم خیّران خمینی شهری گرما بخش زندگی مدد جویان بهزیستی شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، هشتمین همایش گلریزان موسسه خیریه همیاران بهزیستی شهرستان شب گذشته به همت مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره موسسه و رئیس اداره بهزیستی و شرکت حدود 300 نفر از مردان و زنان خیراندیش شهر در تالار گلستان برگزار شد.
در این مراسم که همراه با اجرای برنامه های متنوع هنری بود برخی حضار متعهد شدند که 277 میلیون تومان را به بهزیستی اهدا کنند.
گفتنی است تعدادی از مسولین شهر ازجمله فرماندار، شهردار و تعدادی از اعضای شورای شهر در این همایش حضور داشتند.

دهه فجر 39 با شکوه برگزار می شود
اهم برنامه های دهه فجر اعلام شد
دهه فجر 39 با شکوه برگزار می شود

سومین جلسه ستاد دهه فجر شهرستان با حضور مسؤولین ادارات و اعضای ستاد برگزار شد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در دهه فجر امسال بیش از 146 برنامه ورزشی، قرآنی، مذهبی، هنری، سیاسی، اجتماعی و همچنین نمایشگاه های مختلف، توسط 20 کمیته ستاد دهه فجر و 4 کمیته فرعی اجرا می شود.
برگزار کنندگان این برنامه ها تشکل های مردمی، ادارات، مساجد و پایگاه های بسیج هستند.معاون شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در خصوص برنامه ها گفت: آغاز مراسم دهه فجر امسال روز 12 بهمن ماه ساعت 8 صبح با برنامه استقبال از امام و گلباران تمثال امام است. این مراسم با حضور مردم و مسؤولین در کنار قبور شهدای گمنام پارک پیروزی برگزار می شود.حسینعلی عمادی افزود: پس از نواختن زنگ انقلاب در ساعت 9:30 در مدرسه دخترانه فرزانگان، به افتتاحیه نمایشگاه چینه به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خواهیم پرداخت. بعد از ظهر همین روز ساعت 15 مانور موتورسواری از پایگاه بسیج علی ابن ابیطالب (ع) واقع در خیابان ولیعصر به سطح شهر آغاز خواهد شد.رییس کمیته مراسم درباره دیگر مراسم شاخص دهه فجر گفت: در روز جمعه ساعت 19 برنامه عطر قرآن و فاطمه با حضور احمد ابوالقاسمی قاری بین المللی و مدیر شبکه رادیویی قرآن در حسینیه ثار ا... واقع در بلوار دانشجو برگزار خواهد شد.وی با اشاره به برگزاری جشن بزرگ فجر 39 در سینما فرهنگ گفت: این جشن به همت شهرداری خمینی شهر در روز 16 بهمن برگزار می شود. این برنامه شامل مصاحبه هایی با مردم در سطح شهر و بخش هایی با مضمون انقلاب و معرفی شهر و پیشرفت های آن می باشد. صدا و سیمای اصفهان این جشن را پوشش داد ه و روز بعد از برگزاری از شبکه اصفهان پخش خواهد کرد.رییس کمیته طرح و برنامه از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و اجتماعی به همت کانون عفیفه شهر کوشک در روز دوازدهم بهمن ماه خبرداد و اضافه کرد: در روز نوزدهم نیز همایش پیاده وری از پارک دستگرد تا امام زاده سیدمحمد (ع) به همت کمیته بسیج و نیروهای مسلح برگزار می شود. همچنین در همین روز مراسم عطرافشانی و غبارروبی گلزار شهدا برگزار می شود.برگزاری جشن روستایی فجر در روستای تیرانچی، نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در حسینیه ثار ا... و دیدار با خانواده شهدا در روزهای مختلف دهه، از دیگر برنامه های ستاد دهه فجر می باشد.گفتنی است مراسم نورافشانی شب 22 بهمن نیز به همت کمیته فضاسازی و خدمات شهری به ریاست شهرداری خمینی شهر برگزار خواهد شد. همچنین شهرداری خمینی شهر آذین بندی خیابان های شهر را بر عهده دارد.روز 22 بهمن نیز راهپیمایی این روز برگزار خواهد شد. سخنران این مراسم حجت الاسلام طباطبایی نسب مشاور عالی ورییس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور است.شایان ذکر است در هفته پیش استقبال دهه فجر که یازدهم بهمن آخرین روز آن است، جشن بزرگ فجر در سالن ورزشی درچه برگزار شد. همچنین گروه جهادی فاطمه زهرا برای ارائه خدمات بهداشتی به مناطق محروم اعزام شدند. در روز یازدهم نیز همایش خانه نجوم در سالن بصیرت شهرداری برگزار می شود.

مدیران فرهنگی شهرستان آموزش می بینند
مدیران فرهنگی شهرستان آموزش می بینند

دوره آموزشی مدیریت فرهنگی توسط دبیرخانه کانون های مساجد اصفهان جهت تربیت مدیران فرهنگی جهت آموزش مهارتهای علمی برای انجام امور فرهنگی برگزار می شود. به گزارش فرصت آنلاین مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان به برگزاری دوره مدیریت فرهنگی اشاره کرد و گفت: در شرایط فعلی مدیران برخی از مراکز فرهنگی فاقد پیشینه علمی هستند و با استفاده از مدیریت سنتی و غیر علمی و همچنین آزمون و خطا و به صورت ناخواسته موجب بروز مشکل و تحمیل هزینه های غیر لازم به جامعه و مراکز فرهنگی می شوند. حجت الاسلام رمضانعلی معتمدی افزود: با آموزش و ارتقاء سطح اطلاعات و آگاهی و بینش دست اندر کاران و متولیان امور فرهنگی می توان معضلات و آسیب های اجتماعی را کاهش داد.وی با تاکید بر نقش مؤثر تشکل های فرهنگی در جامعه ی امروز و ضرورت آموزشهای فرهنگی جهت رشد و ارتقاء مجموعه های مردم نهاد، گفت: برگزاری دوره های آموزشی مهارتهای فرهنگی امری لازم و ضروری است بنا براین تربیت مدیرانی که بتوانند با رویکرد تحول گرا و توسعه یافته فعالیتهای مربوطه را به شیوه علمی و روزآمد ایفا کنند یک ضرورت به حساب می آید.
مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان تصریح کرد: این دوره برای مدیران و اعضای شورای مرکزی کانون های فرهنگی شهرستان های اصفهان و خمینی شهر و همچنین برای مدیران و اعضای شورای مرکزی کانون های فرهنگی شهرستان های اصفهان، خمینی شهر، فلاورجان، نحف آباد و برخوار برگزار می شود. حجت الاسلام معتمدی با بیان اینکه 13 واحد درسی در این دوره باید گذرانده شود، اظهار داشت: 50 ساعت دوره به صورت تئوری و 20 ساعت به صورت عملی خواهد بود و به مدت شش هفته در روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار می شود. گفتنی است علاقه مندان برای شرکت در این دوره می توانند به آدرس اینترنتی tp://www.kfmmh.ir/index.php?option=com_rsform&formId=10 مراجعه کنند.

 آخر هفته هوا سردتر می‌شود
با ورود سامانه ناپایدار از سمت شمال غرب؛
آخر هفته هوا سردتر می‌شود

رییس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: هوای اصفهان با توجه به ورود سامانه ناپایدار جوی از شمال غرب به استان طی روزهای پایانی هفته جاری سردتر می‌شود.

حسن خدابخش در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه سیستم بارشی فعال در استان اصفهان امروز به مرور از استان خارج می‌شود، اظهار کرد: همراه با خروج این سامانه از استان در برخی از نواحی مرکزی و شرقی شاهد بارش‌های پراکنده خواهیم بود.

وی با بیان اینکه از فردا موج ناپایداری از سمت شمال غرب به استان اصفهان نفوذ می‌کند، تصریح کرد: با نفوذ این سامانه در برخی مناطق شمال غربی و غربی استان شاهد بارش خواهیم بود ضمن اینکه احتمال بارش در شمال شرق استان نیز وجود دارد.

رییس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با تاکید بر اینکه وزش باد شدید برای اکثر مناطق استان اصفهان طی ۲۴ ساعت آینده پیش‌بینی می‌شود، اضافه کرد: بیشترین سرعت باد را نیز در مناطق غرب و شمال شرق استان اصفهان خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه طی دو روز آینده شاهد کاهش محسوس دما در اکثر نقاط استان اصفهان خواهیم بود، افزود: پایان هفته سردی را برای استان پیش‌بینی می‌کنیم و برای فردا نیز کاهش دو تا چهار درجه‌ای دما را در اکثر نقاط استان اصفهان خواهیم داشت.

خدابخش در خصوص میزان بارش‌ها در استان اصفهان طی ۲۴ ساعت اخیر گفت: بیشترین بارش در این بازه زمانی در زرین‌شهر با بارش ۱۲ سانتی‌متر برف گزارش شده است.

وی اضافه کرد: اردستان با ۸.۳ میلیمتر بارش باران و برف، ورزنه ۶.۴ میلیمتر بارش برف و زواره با ۶.۲ میلیمتر بارش برف نیز از دیگر مناطق پربارشی استان اصفهان طی ۲۴ ساعت اخیر بوده است.

رییس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه بیشترین بارش غرب استان نیز طی ۲۴ ساعت اخیر در خوانسار، میمه و چادگان گزارش شده است، ادامه داد: خوانسار حدود ۴.۶ میلیمتر بارش، چادگان ۲.۸ و میمه دو میلیمتر بارش گزارش شده است.

وی با بیان اینکه کمینه دمای هوای اصفهان به منفی هفت درجه سانتی‌گراد رسید، افزود: پیش‌بینی می‌کنیم دمای هوای اصفهان در بامداد فردا به منفی ۹ درجه سانتی‌گراد برسد.

خدابخش با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت آینده بویین میان دشت، میمه و خوانسار با دمای هوای منفی ۱۳ درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین نقطه استان اصفهان پیش‌بینی می‌شود، اضافه کرد: در این بازه زمانی چوپانان با دمای هوای ۱۵درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین نقطه استان اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

صفحه 7 از 531