امروزسه شنبه, 03 بهمن 1396-- Tuesday Jan 23 2018

ساعت 01:45:36

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 03:00:50

تورگشت فرهنگی از مجموعه‌های شاخص اصفهان
تورگشت فرهنگی از مجموعه‌های شاخص اصفهان

به گزارش رویش نیوز، مجمع فعالان فرهنگی شهرستان€های استان اصفهان، تورگشت فرهنگی -بازدید یک روزه از مجموعه€های موفق فرهنگی شهر اصفهان- برگزار می کند.
محورهای محتوایی این تورگشت عبارت است از:
1. لزوم جبهه سازی و باز نگری در فعالیت های فرهنگی
2. نگاه سیستمی به تربیت و لزوم نخبه پروری
3. برنامه سازی تربیتی و نگاه هدفمند به برنامه ها
4. مدیریت، حفظ و انسجام یک مجموعه تربیتی

این برنامه از صبح روز پنج شنبه 7 دی ماه تا عصر پنج شنبه ادامه دارد و شرکت کنندگان در این تورگشت میتوانند علاوه بر هم افزایی و انتقال تجربیات خود ، از تجربیات و راهکار های سایر مجموعه های فرهنگی بهره مند شوند.
علاقه€مندان برای ثبت نام میتوانید تا تاریخ 96/09/30 نام و نام خانوادگی خود را به سامانه 3000696469 ارسال فرمایید.
لازم به ذکر است که این تورگشت ویژه برادران بوده و به دلیل ظرفیت محدود، نهایتا از هر مجموعه 2 نفر قادر به ثبت نام هستند.

آثار راه یافته به نمایشگاه جشنواره عکس سفیران شهر معرفی شد
آثار راه یافته به نمایشگاه جشنواره عکس سفیران شهر معرفی شد

دبیرخانه دومین جشنواره عکس سراسری سفیران شهر؛ "حمل و نقل عمومی از نگاه دوربین" آثار راه یافته به بخش نمایشگاه را معرفی کرد. دبیر اجرایی این جشنواره ضمن اعلام این خبر به فرصت آنلاین گفت: داوران از میان هزار و 176 اثر رسیده به دبیرخانه تعداد 23 اثر از 20 عکاس را شایسته راهیابی به نمایشگاه اعلام کردند.
رسول مختاری اسامی افرادی را که آثارشان به بخش نمایشگاه راه پیدا کرده به شرح زیر اعلام کرد: " هادی دهقان پور از سبزوار ۲ اثر، جمشید فرجوند از بیجار ۱ اثر، مسیح زهره نسب از اصفهان ۱ اثر، جاوید خدمتی از اردبیل ۲ اثر، عسل نقدعلی از خمینی شهر ۱ اثر، مهدی احمدوند از خمینی شهر ۱ اثر، صحرا رشیدپور از کرمانشاه ۱ اثر، ساجد حق شناس از سنندج ۱ اثر، عباس رستگار از بجنورد ۱ اثر، امیر صادقیان از شیراز ۱ اثر، عطا رنجبر زیدانلو از قوچان ۱ اثر، محمد مهدی ورال از قم ۱ اثر، سارا بهمنی از قم ۱ اثر، دیاکو رهبری از سنندج ۱ اثر ، علی اصغر فیض اللهی از بیجار ۱ اثر، امیر مهدی نجفلو از همدان ۱ اثر، داوود ایزد پناه از یاسوج ۱ اثر، مسلم پور شمسی از فارس ۲ اثر، یوسف قاسمی از تهران ۱ اثر و سمیرا شریعتمداری از تهران ۱ اثر.


وی در ادامه تعداد کل شرکت کنندگان در این جشنواره را 215 نفر از 21 استان کشور عنوان کرد و گفت: آیین اختتامیه جشنواره و گشایش نمایشگاه عکس، صبح روز یکشنبه 26 آذرماه برگزار می گردد. به گفته دبیر اجرایی این جشنواره، آیین اختتامیه جشنواره و اهدای جوایز در سالن بصیرت برگزار و عکس های برگزیده در نگارخانه سینما فرهنگ به معرض دید علاقمندان گذاشته می شود. 


گفتنی است داوری آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره را که برای دومین سال توسط سازمان تاکسیرانی خمینی شهر برگزار می شود، مهرداد افسری، مهدی وثوق نیا و پیمان هوشمند زاده بر عهده داشتند.

عامل برداشت غیرمجاز 320 میلیون ریالی دستگیر شد
عامل برداشت غیرمجاز 320 میلیون ریالی دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهراز شناسایی و دستگیری فردی که مبلغ 320 میلیون ریال از حساب بانکی یکی از شهروندان به صورت غیرمجاز برداشت نموده بود توسط پلیس فتای شهرستان خبر داد.
به گزارش فرصت آنلاین سرهنگ علی جعفری نژاد ضمن اعلام این خبر گفت: طی تحقیقات انجام شده توسط پلیس فتا، متهم مبلغ مذکور را به صورت متوالی برداشت نموده است و سهل انگاری شاکی در نگهداری اطلاعات حساب خود عامل این سوء استفاده بوده است.
وی افزود: با انجام تحقیقات اولیه و بررسی های فنی انجام شده، متهم شناسایی و دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان با اشاره به این که اکثر این جرایم به خاطر سهل انگاری دارنده حساب در استفاده و نگهداری از اطلاعات بانکی حسابش صورت می گیرد، اضافه کرد: شهروندان در نگهداری این اطلاعات از جمله شماره حساب و رمز عبور دقت کنند و حساب خود را به صورت دوره ای بررسی کنند. همچنین رمزهایی انتخاب شود که غیرقابل حدس بوده و به هیچ وجه روی کارت یادداشت نشود. ضمنا هنگام وارد کردن اطلاعات حساب خود در پرداخت های اینترنتی حتما از صفحه کلیدهای مجازی استفاده کنند. در هنگام اتصال به اینترنت از طریق گوشی های تلفن همراه، مراقب نامه های الکترونیکی مشکوک و وب سایت های اینترنتی فریبنده باشند.

کشف 17 کیلو مواد مخدر در طرح پاکسازی مناطق آلوده شهرستان
کشف 17 کیلو مواد مخدر در طرح پاکسازی مناطق آلوده شهرستان

فرمانده انتظامی شهرستان از اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در سطح شهرستان خبر داد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین سرهنگ علی جعفری نژاد از اجرای 24 ساعته طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز با هدف افزاش احساس امنیت عمومی، برخورد قاطع و قانونی با مخلان نظم جامعه و پاسخگویی به مطالبات و درخواست مردم در حوزه امنیتی خبر داد و اظهار داشت: این طرح با حداکثر توان انتظامی و قانونی با هماهنگی مقام قضایی در شهرستان اجرا شد.
فرمانده انتظامی شهرستان افزود: ماموران پس از بررسی های همه جانبه و اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی و انهدام 2 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در این شهرستان شدند.وی از کشف 17 کیلوگرم تریاک، 100 گرم هرویین در اجرای این طرح خبر داد و خاطر نشان کرد: 8 نفر از عاملان تهیه و توزیع و خرده فروشان مواد مخدر در اجرای این طرح نیز دستگیر شدند.سرهنگ جعفری نژاد توقیف 2 دستگاه خودرو و یک دستگاه موتورسیکلت که توسط قاچاقچیان در امر تهیه و توزیع مواد مخدر به کار گیری می شدند را از دیگر موفقیت های اجرای این طرح برشمرد و اظهار داشت: مبارزه با مواد مخدر و قاچاقچیان و سوداگران مرگ از اولویت های مهم ماموریتی ناجا و مورد تاکید فرماندهی معظم کل قوا بوده که با حساس مسؤولیت ویژه و همت مضاعف این ماموریت را اجرا می کنیم.

فرماندار از طرح های عمرانی روستاهای شهرستان بازدید کرد
فرماندار از طرح های عمرانی روستاهای شهرستان بازدید کرد

سرپرست فرمانداری خمینی شهر به منظور بررسی چگونگی اجرای پروژه های عمرانی روستایی به اتفاق ترابی بخشدار مرکزی و صادقی مسئول بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از روستاهای بخش مرکزی بازدید نمودند. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از پایگاه خبری فرمانداری شهرستان، راعی ضمن بررسی وضعیت پروژه های عمرانی روستا به سیاست دولت تدبیر و امید در عمران و آبادانی روستاها اشاره کرد و پیگیری مطالبات مردم و تلاش در راستای حل مشکلات روستاها را از اهداف عالی دولت برشمرد.
وی در این دیدار از روند اجرای زیرسازی خیابانی به طول ۱۲۵۰ متر و عرض ۱۰ متر به حجم عملیات خاکبرداری ۵۴۵۰ مترمعکب و خاکریزی ۳۳۷۵ متر مکعب و همچنین عملیات آسفالت خیابان بهداری و کوچه های مجاور آن به مقدار ۸۰۵ تن بازدید نمود.

حادثه مرگبار در انبار آهن آلات
حادثه مرگبار در انبار آهن آلات

کارگر یک انبار آهن آلات، ظهر امروز در حین کار با جرثقیل ثابت دچار حادثه شد و جان خود را از دست داد. مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی خمینی شهر در اینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: این کارگر 40 ساله که در انبار آهن آلاتی در بلوار الغدیر مشغول کار با جرثقیل ثابت بود بر اثر برخورد آهن های پشت سرش به زمین خورد و پس از گرفتار شدن میان قطعات آهن در دم جان داد. کاظمی افزود: این حادثه ساعت 12:57 توسط فوریت های پزشکی 115 شهرستان به اطلاع ما رسید و در واقع ماموران آتشنشانی خمینی شهر به عنوان نیروی کمکی به یاری آتش نشانان درچه شتافته و با حضور در صحنه این حادثه مرگبار بدن این کارگر را از زیر آهن آلات بیرون آوردند. وی اضافه کرد: ماموران اورژانس بلافاصله مرگ وی را اعلام کردند.

در حادثه دیگری که بعدازظهر پنجشنبه 16 آذرماه اتفاق افتاد، ده ماشین اطفاییه از خمینی شهر، درچه و اصفهان به مدت پنج ساعت مشغول خاموش کردن آتش شعله وری بودند که به جان یک انبار ضایعات لاستیک افتاده بود. مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی خمینی شهر در اینباره نیز گفت: این رخداد ساعت 2 بعدازظهر به اطلاع ما رسید اما هفت دستگاه اطفاییه آتشنشانی خمینی شهر به تنهایی قادر به خاموش کردن این آتش نبود و در ادامه کار، یک ماشین اطفاییه از درچه و دو ماشین اطفاییه از اصفهان نیز به یاری ما شتافتند تا این آتش سرکش پس از پنج ساعت فروبنشیند.
کاظمی افزود: خوشبختانه آتش به واحدهای مجاور سرایت نکرد و هیچ تلفاتی نیز در بر نداشت اما دود غلیظ ناشی از سوختن لاستیک ها، خاک اره ها و صندوق های چوبی آسمان شهر را سیاه کرد.

اقدام مبتکرانه شهروندان اصغرآباد برای کمک به زلزله زدگان+تصویر
اقدام مبتکرانه شهروندان اصغرآباد برای کمک به زلزله زدگان+تصویر

اهالی نوعدوست شهر اصغرآباد در اقدامی مبتکرانه اقدام به ساخت 500 کرسی برای زلزله زدگان کردند. یکی از دست اندرکاران این اقدام خداپسندانه در اینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: به همت کارگاه های چوب بری اصغرآباد و با همکاری همه شهروندان 500 کرسی در عرض یک هفته ساخته شد و 500 هیتر برقی نیز خریداری شد. گلشادی افزود: 200 تا از کرسی ها به مناطق زلزله زده ارسال شده و 300 کرسی دیگر نیز آماده ارسال است.
وی در رابطه با همکاری مردم در این زمینه گفت: در این یک هفته از ساعت 8 صبح تا 10 شب یکسره کار می کردیم و هر روز حدود 30 نفر از کودک 10 ساله تا پیرمرد 70 ساله در ساخت کرسی ها همکاری کردند.
علیرضا گلشادی میزان چوب به کار رفته برای ساخت 500 کرسی را بیش از 10 تن اعلام کرد و گفت: بسیاری از مردم با اهدای پول، برخی با اهدای چوب و برخی با کمک در ساخت کرسی ها در این کار خیر سهیم شدند.

 

 

 

 

اقامه نماز باران پیش از برگزاری نماز جمعه
اقامه نماز باران پیش از برگزاری نماز جمعه

مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه روز 17 آذرماه در خمینی شهر به امامت آیت الله شیخ عباس رحیمی برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، نماز جمعه این هفته با دو برنامه دیگر همراه بود پیش از برگزاری نماز جمعه، مردم خداجوی خمینی شهر به امامت امام جمعه نماز باران اقامه کرده و از خداوند طلب نزولات آسمانی نمودند. بعد از پایان یافتن مراسم نماز جمعه نیز نمازگزاران همراه با مردم سراسر کشور راهپیمایی ضدآمریکایی راه انداختند.
براساس همین گزارش، رحیمی با محکوم کردن اظهارات اخیر رییس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه بیت المقدس پایتخت اسراییل است، گفت: تمامی مسلمانان باید در برابر این خیانت بایستند و از حرمت و حیثیت اسلام و بیت المقدس و سرزمینهای اسلامی دفاع کنند. اگر کشور دیگری هم بخواهد سفارت خود را به بیت المقدس منتقل کند، او نیز با مسلمانان اعلام جنگ کرده است.
وی همچنین 16 آذر روز دانشجو را گرامی داشت.

صفحه 7 از 523