امروزسه شنبه, 29 آبان 1397-- Tuesday Nov 20 2018

ساعت 03:58:19

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 00:05:45

برگزاری جنگ بزرگ فجر در شهر شاهد نمونه کشور
برگزاری جنگ بزرگ فجر در شهر شاهد نمونه کشور

در آستانه یوم الله مبارک دهه فجر و همزمان با میلاد با سعادت و فرخنده حضرت زینب(س) و روز پرستار، شهرداری درچه به مدت 2 شب اقدام به برگزاری جنگ بزرگ فجرنمود. به گزارش فرصت آنلاین این برنامه ها در سالن ورزشی شهید مهدی پناهی با برنامه های متنوع از جمله قرآن، سرود، مولودی خوانی به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) توسط یکی از مداحان اهل بیت علیهم السلام همراه و با استقبال گسترده همه اقشار مختلف مردم شهر مواجه شد. براساس این گزارش در این مراسم سرپرست و معاون فرماندار، بخشدار مرکزی شهرستان و تعدادی از مسوولان شهر حضور داشتند. در پایان این مراسم به تعدادی از خواهرانی که نام آنها زینب بود به رسم یادبود هدایایی تقدیم گردید.

150 کانکس ارسالی ازخمینی شهربه مناطق زلزله زده
150 کانکس ارسالی ازخمینی شهربه مناطق زلزله زده

تاکنون بیش از150 کانکس ازخمینی شهر به مناطق زلزله زده کرمانشاه ارسال شده است. به گزارش فرصت آنلاین خبرگزاری صدا وسیما با انتشاراین خبرازارسال 21 کانکس جدیداز شهرستان خمینی شهربه مناطق زلزله زده سرپل ذهاب به ارزش 500میلیون ریال خبر داد. کانکس های ارسالی مجهز به امکانات واز محله فروشان بوده است.

3 تا 14 درصد از جمعیت محلات خمینی شهر را مهاجران تشکیل می دهند
3 تا 14 درصد از جمعیت محلات خمینی شهر را مهاجران تشکیل می دهند

یکی از عوامل افزایش بیکاری در خمینی شهر مقوله "مهاجرپذیری" این شهرستان است. یکی از مسئولان اداره ورزش و جوانان در جلسه ساماندهی امور جوانان در اینباره گفت: 3 تا 14 درصد از جمعیت محلات مختلف خمینی شهر را مهاجران و جویندگان کار تشکیل می دهند.خانم صادقیان در ادامه گفت: مهاجر پذیری در کنار عوامل دیگری مثل جوان بودن جمعیت، زیاد بودن جمعیت و عدم احداث کارخانه ها و کارگاه هاو اشتغالزا ی در این منطقه باعث شده خمینی شهر رتبه اول بیکاری را در استان دارا باشد.

وی از بیکاری به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی خمینی شهر یاد کرد و گفت: اعتیاد، افزایش طلاق، حاشیه نشینی، قاچاق و همچنین اعتیاد به فضای مجازی از جمله آسیب های اجتماعی است که گریبان خمینی شهر را گرفته است.

"خانه جوان" احداث می شود
"خانه جوان" احداث می شود

"خانه جوان" شهرستان خمینی شهر احداث می شود. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، فرماندار در جلسه ساماندهی امور جوانان که با حضور نمایندگان سمن های فعال شهرستان تشکیل شد، از تخصیص اعتبار دولتی برای احداث خانه جوان خبر داد و گفت: به محضی که زمین مورد نظر پیدا شود عملیات ساخت را آغاز خواهیم کرد.
راعی در ادامه گفت: اگر شهرداری نتواند چنین زمینی را در اختیار بگذارد باید تلاش کنیم زمینی مناسب پیدا کنیم.
وی در بخشی دیگر از سخنانش از تشکیل 76 سازمان مردم نهاد با مجوز فرمانداری و دو سازمان مردم نهاد با مجوز اداره ورزش و جوانان خبر داد و گفت: فعالیت این سمن ها و همچنین 36 خیریه ای که از نیروی انتظامی مجوز فعالیت گرفته اند نشان دهنده ظرفیت بالای فعالیت های این گروه ها در شهرستان است.
فرماندار همچنین از اختصاص اتاقی در فرمانداری برای گردهمایی سمن ها خبر داد و از روسا و نمایندگان دستگاه های دولتی که در جلسه حضور داشتند خواست که با سمن ها همکاری کنند. راعی در همین رابطه به مسئولان سمن ها گفت: در صورتی که دستگاهی با شما همکاری نکرد به فرمانداری گزارش بدهید.

کارگاه خشکاندن و بسته بندی انواع سبزیجات احداث خواهد شد
با خرید زمین چهار هزار متری در شهرک صنایع غذایی توسط خیریه همیاران سلامت خانواده
کارگاه خشکاندن و بسته بندی انواع سبزیجات احداث خواهد شد

خیریه همیاران سلامت خانواده یک قطعه زمین چهارهزار متری در شهرک صنایع غذایی خریداری کرد تا برای زنان بی سرپرست و بد سرپرست شهرستان ایجاد اشتغال نماید. مدیرعامل خیریه همیاران سلامت ضمن اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: پیش پرداخت بهای این زمین که به صورت اقساطی خریداری شده، پرداخت شد تا یک کارگاه بزرگ خشکاندن و بسته بندی انواع سبزیجات در این مکان احداث گردد.

خانم شیروی با اعلام اینکه این کارگاه ظرفیت اشتغالزایی برای 300 بانو را دارد، از راه اندازی یک آشپزخانه در محل خیریه همیاران سلامت خبر داد و گفت: این مرکز تهیه غذای بیرون بر به طور کلی توسط بانوان اداره خواهد شد.

وی افزود: این خیریه همچنین اخیرا موافقتنامه راه اندازی یک مرکز بوم گردی در ساختمان درمحکمه را نیز از اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان دریافت کرده است.
گفتنی است به تازگی خانم سلطانی معاون وزیر صنایع و معادن و همچنین تعدادی از اعضای یک سازمان مردم نهاد سوئدی از خیریه همیاران سلامت خمینی شهر بازدید کرده اند.

مردی 43 ساله قربانی قاتل خاموش
مردی 43 ساله قربانی قاتل خاموش

گازگرفتگی درخمینی شهرجان یک شهروند را گرفت.به گفته مسوول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان مردی 43 ساله در منزل مسکونی درخمینی شهربراثرنشت گاز از آبگرمکن بدون دوکش جان خود را از دست داد .

مراکزعلمی شهرستان به همکاری با شورای مواد مخدر دعوت شدند
مراکزعلمی شهرستان به همکاری با شورای مواد مخدر دعوت شدند

شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان به ریاست سرپرست فرمانداری شهرستان و سایراعضاء در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل تشکیل جلسه داد.به گزارش فرصت آنلاین دراین نشست که نمایندگان دانشگاه های شهرستان حضور داشتند مجتبی راعی با تاکید بر اجرای برنامه های پیشگیری خواستارهمکاری مراکز آموزشی و پژوهشی درحوزه مواد مخدرازجمله راه اندازی مرکز تحقیقات در حوزه اعتیاد شد. براساس این گزارش در نشست مذکورشریفی کارشناس پژوهش و برنامه ریزی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدراستان ازحمایت ستاد از پایان نامه ها ، مقالات ، همایش ها در حوزه مواد مخدر و اولویت های پژوهشی آن ستاد خبرداد وخواستار انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با سایر دانشگاههای شهرستان شد.شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان درادامه با حضور نماینده اداره آموزش و پرورش و سرپرست پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان در خصوص وضعیت مدارس به ویژه مدارس واقع در مناطق آلوده به منظور ایمن سازی اطراف مدارس ازوجود خرده فروشان و معتادان متجاهربه رایزنی پرداخت.

همایش نکوداشت بانوان خیّر برگزار شد
همایش نکوداشت بانوان خیّر برگزار شد

اولین همایش نکوداشت بانوان خیّر با حضور 300 بانوی نیک اندیش و نیکوکار شهرستان خمینی شهر برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، انجمن خیریه بقیت الله الاعظم (عج) با دعوت از بانوانی که در طول فعالیت 20 ساله این خیریه کمک های نقدی و فکری خود را سخاوتمندانه پیشکش مددجویانش کرده اند، از آنها تجلیل کرد.
در این همایش دکتر جنگجو و خانم دکتر رضا پوریان معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان به ایراد سخنرانی پرداختند. این همایش با اهدای لوح تقدیر به همه بانوان خیّر پایان یافت.

گفتنی است در برگزاری این همایش شهرداری، سازمان رفاهی تفریحی شهرداری و شبکه بهداشت و درمان با خیریه بقیت الله (عج) همکاری کردند.

صفحه 8 از 531