امروزسه شنبه, 03 بهمن 1396-- Tuesday Jan 23 2018

ساعت 01:43:11

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 03:00:50

بازدید دادستان استان از دادسرای عمومی و انقلاب خمینی شهر
بازدید دادستان استان از دادسرای عمومی و انقلاب خمینی شهر

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان به همراه معاون خود از دادسرای خمینی شهر بازدید کرد.
به گزارش فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، حسن رحیمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان به همراه معاون خود از دادسرای شهرستان خمینی شهر بازدید کرد.

بازدید از واحد اشتغال کارگاه زندان، حضور در محل زندان شهرستان و ملاقات با مددجویان و صدور دستورات لازم در جهت پیگیری امور زندانیان از دیگر برنامه‌های این سفر بود.

گفتنی است در این دیدار که رییس دادگستری شهرستان خمینی شهر نیز حضور داشت، دادستان شهرستان گزارشی از عمکلرد و اقدامات دادسرای عمومی و انقلاب خمینی شهر ارائه کرد

اولین سفر استاندار مهرعلیزاده به خمینی شهر
اولین سفر استاندار مهرعلیزاده به خمینی شهر

استاندار مهرعلیزاده در اولین سفر خود به خمینی شهر که به مناسبت روز جهانی معلولان صورت گرفت، از خیریه توانبخشی محمودیه بازدید کرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، پس از بازدید جلسه ای با حضور رضوانی فرماندار اصفهان، دکتر صادقی مدیرکل بهزیستی استان، دکتر پسته ای مدیرعامل کانون سراسری تشکل های معلولان کشور و مسئولان شهرستان برگزار شد تا مشکلات معلولان خمینی شهر مورد بررسی قرار گیرد. 

برای سرعت بخشیدن به امور در دستگاه ها از بخش خصوصی استفاده شود
برای سرعت بخشیدن به امور در دستگاه ها از بخش خصوصی استفاده شود

جلسه کارگروه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در محل فرمانداری تشکیل شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این جلسه نماینده شهرداری گزارشی در زمینه حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع ارائه داد. همچنین اعضای جلسه در خصوص راهکارهای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در شهرستان بحث و تبادل نظر کردند.
سرپرست فرمانداری در پایان این جلسه گفت: برای انجام هر کاری باید سه مورد محبت و دوستی، انصاف و قاطعیت و پیگیری مستمر را مد نظر قرار دهیم.
مجتبی راعی افزود: هدف از این نشست تعیین فرآیند انجام کار در دستگاه ها و اطلاع رسانی درست است.
وی با اشاره به تاکید استاندار بر کنار گذاشتن بروکراسی اداری و جذب سرمایه گذار برای انجام برخی امور قابل واگذاری دستگاه ها افزود: هر کدام از ادارات بخشی از فرآیندهای قابل واگذاری خود را به بخش خصوصی محول کنند. مثلا اگر یک ارباب رجوع بابت کاری مدت هاست سرگردان شده، برای راه انداختن کار وی و جلوگیری از سرگردانی ارباب رجوعان می توان از بخش خصوصی کمک گرفت تا حقوق شهروندی هم رعایت شود.
راعی پیشنهاد داد جلسات صیانت از حقوق شهروندی در خود ادارات نیز برگزار شود. وی اضافه کرد: در ادارات باید خودارزیابی صورت گیرد تا اشکالات مشخص شود. وی همچنین بر ایجاد اتوماسیون اداری در کلیه ادارات تاکید کرد.
سرپرست فرمانداری همچنین بر بازرسی از ادارات به منظور سنجش میزان رعایت حقوق شهروندی و عفاف و حجاب تاکید کرد و گفت: شرح وظایف دستگاه ها در حوضه عفاف و حجاب اعلام خواهد شد.
وی همچنین از نیروی انتظامی خواست به منظور جلوگیری از ایجاد مزاحمت برای دانش آموزان، کنترل ها در زمان تعطیلی مدارس افزایش یابد.
در خصوص طرح ایجاد خانه حجاب، سرپرست فرمانداری از اعضای جلسه خواست تا پیشنهادات به صورت مکتوب به فرمانداری ارسال شود. تجلیل از الگوهای باحجاب ادارات راهکار دیگری بود که راعی برای گسترش فرهنگ حجاب عنوان کرد.

کمک های کمیته امداد خمینی شهر به زلزله زدگان به 485 میلیون تومان رسید
کمک های کمیته امداد خمینی شهر به زلزله زدگان به 485 میلیون تومان رسید

مجموع کمک های نقدی و غیرنقدی جمع آوری شده توسط کمیته امداد خمینی شهر برای زلزله زده گان به 485 میلیون تومان رسید. اسماعیلی معاون کمیته امداد شهرستان ضمن اعلام این خبر به فرصت آنلاین گفت: با استقرار چهار پایگاه در چند نقطه شهرستان اقدام به جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مردم نمودیم و هدایای اهالی خونگرم خمینی شهر را از طریق هلال احمر شهرستان به مردم زلزله زده رساندیم.
وی ارزش ریالی کمک های غیرنقدی مردم شامل پتو و پوشاک نو، مواد خوراکی و... را بالغ بر 470 میلیون تومان اعلام کرده و گفت: کمک های نقدی جمع آوری شده نیز حدود 13 میلیون تومان بود.

دستگیری مالخر اموال مسروقه خودرو
دستگیری مالخر اموال مسروقه خودرو

فرمانده انتظامی شهرستان خميني شهر از شناسايی ودستگيری يك مالخر اموال مسروقه خودرو خبر داد.به گزارش فرصت آنلاین ، سرهنگ علی جعفری نژاد گفت: در پی دريافت خبری مبنی بر اينكه فردی در شهرستان خمينيی شهر اقدام به خريد اموال مسروقه خودرو می كند ، ماموران انتظامی پس از هماهنگی با مقام قضائی از انبار مورد نظر بازرسی کرد. وی افزود: در انبارمذکور تعداد 200 قلم انواع وسايل سرقتی خودرو مانند لاستيك ، كپسول ، باطری و ديگر وسايل به ارزش 400ميليون ريال كشف شد .

کارگروه ستاد بازآفرینی شهری تشکیل جلسه داد
کارگروه ستاد بازآفرینی شهری تشکیل جلسه داد

جلسه کارگروه ارتقای وضعیت اموراجتماعی، فرهنگی و سلامت ستاد بازآفرینی شهری شهرستان با محوریت بررسی آسیب های اجتماعی در سکونتگاه های غیررسمی شامل جوی آباد، وازیچه و کرتمان تشکیل شد. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از پایگاه خبری فرمانداری شهرستان، در ابتدای جلسه راعی سرپرست فرمانداری با برشمردن آسیب های اجتماعی شاخص شهرستان به ویژه در مناطق مورد نظر، گفت: ضرورت دارد طرح های پیشنهادی دستگاه ها برای کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سکونتگاه های غیررسمی شهرستان همراه با برآورد دقیق هزینه و اعتبار مورد نیاز به فرمانداری اعلام گردد تا چنانچه اعتباری از مرکز برای مناطق یاد شده اختصاص داده شد امکان جذب سریع آن فراهم باشد.
در ادامه هر یک از حضار با بیان پیشنهادات خود نسبت به چگونگی رویارویی با این آسیب ها، اقدامات دستگاه متبوع خود را در این زمینه مطرح کردند.
لازم به ذکر است در بخشی از این جلسه از زحمات سرهنگ میرحیدری معاون اجتماعی نیروی انتظامی خمینی شهر که به تازگی موفق به کسب رتبه برتر استان در حوزه پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی شده، تقدیر شد.

کمک های اهالی آدریان در قالب سه محموله راهی ثلاث باباجانی شد
کمک های اهالی آدریان در قالب سه محموله راهی ثلاث باباجانی شد

اهالی آدریان تا کنون هفت کانکس به مناطق زلزله زده ارسال کرده اند. یکی از اعضای هیئت امنای مسجد جامع آدریان ضمن اعلام این خبر به فرصت آنلاین گفت: به محض اطلاع از وقوع زلزله و وضعیت زلزله زده گان هیات امنای مسجد جامع آدریان کارگروهی تشکیل داد تا پس از تحقیق راجع به نیازمندی های هموطنان آسیب دیده به جمع آوری کمک های مردمی بپردازد. احمد رضایی افزود: در ادامه، مسجد جامع به عنوان پایگاه جمع آوری کمک های اهالی محله آدریان پذیرای کمک های نقدی و غیرنقدی مردم شد و از آنجا که تحقیقات نشان داد ضروری ترین نیاز مردم زلزله زده کانکس هایی برای اسکان موقت بود از اینرو از مردم درخواست کردیم دیگر اقلام غیر نقدی نیاورند و کمک های  نقدی خود را  به ما برسانند تا به خریداری کانکس بپردازیم.
وی که خود دبیر شورای هیئات مذهبی شهرستان است گفت: با وجوه اهدایی اهالی نوعدوست آدریان پنج کانکس مسکونی خریداری کرده و همراه با دو کانکسی که صندوق قرض الحسنه حضرت ابوالفضل (ع) آدریان و حسینیه ام البنین (س) آدریان خریداری کرد در مجموع هفت کانکس همراه با کمک های غیرنقدی مردم شامل برنج، کنسرو، پوشاک، پتو و... به شهرستان ثلاث باباجانی و روستاهای اطراف ارسال شد.
رضایی همچنین از تهیه کانکس مدرسه ای خبر داد که صندوق قرض الحسنه مهدی موعود (عج) آدریان با کلیه امکانات آموزشی از جمله 30 میز و نیمکت تهیه کرده و آماده ارسال به ثلاث باباجانی است.
این عضو هیئت امنای مسجد جامع آدریان گفت: همراه با کانکس ها کمک های غیرنقدی را نیز بسته بندی کرده و در قالب بسته های خوراکی و پوشاکی میان هموطنان زلزله زده توزیع نمودیم.
رضایی با بیان اینکه تا کنون کمک های اهالی آدریان را در قالب سه محموله به ثلاث باباجانی ارسال کرده ایم، گفت: کمک های نقدی و غیرنقدی مردم همچنان ادامه دارد و به زودی به مناطق زلزله زده ارسال خواهد شد.

 جشن ازدواج 110 زوج خمینی شهری برگزار شد
جشن ازدواج 110 زوج خمینی شهری برگزار شد

همزمان با هفته بسیج و به مناسبت سالروز ازدواج نبی مکرم اسلام(ص) و حضرت خدیجه(س) و به همت بسیج جامعه زنان خمینی شهر، برای دومین سال پیاپی جشن "مبارک ترین پیوند" شامگاه چهارشنبه 8 آذر 1396 در سالن بصیرت شهرداری خمینی شهر برگزار گردید.
در حاشیه این مراسم، مسؤول برگزاری مراسم به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: فراخوان این مراسم از طریق پیامک اعلام عمومی شد حتی در حوزه ها و پایگاه های بسیج اعلام کردیم. استقبال زیاد بود ولی با توجه به محدودیتهایمان فقط توانستیم 110 زوج را انتخاب کنیم؛ زوج هایی که از آذرماه 1395 تا کنون ازدواج کرده بودند.
خانم علیشاهی ضمن تشکر از شهرداری خمینی شهر که سالن بصیرت را رایگان به این برنامه اختصاص داد، گفت: به دلیل کمبود بودجه و نبود سالن نتوانستیم بیشتر از این تعداد را پذیرا باشیم. انشاءا... در سال های آینده با کمک خیرین و نهادهای فرهنگی این برنامه گسترده تر و با حضور زوج های بیشتری انجام خواهد شد.
مسؤول بسیج جامعه زنان هدف از برگزاری این مراسم را تشکیل خانواده های مهدوی، تحکیم بنیان خانواده و آگاه سازی خانواده ها نسبت به برخی مسائلی که ممکن است در زندگی مشکل ساز شود مثلا بحث فضای مجازی، شبکه های اجتماعی، ماهواره و...، اعلام کرد. 

صفحه 8 از 523