امروزيكشنبه, 02 مهر 1396-- Sunday Sep 24 2017

ساعت 15:03:16

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 13:02:22

هیأت بازرسی بیمارستانها آماده دریافت شکایات شهروندان
هیأت بازرسی بیمارستانها آماده دریافت شکایات شهروندان

هیأتی از سوی سازمان بازرسی کل استان اصفهان در بیمارستان‌های شهرستان خمینی شهرمستقراست. به گزارش فرصت آنلاین به گزارش روابط عمومی بازرسی کل استان اصفهان ، هیأت بازرسی گروه فرهنگی و اجتماعی این اداره‌کل که از تاریخ 20خرداد96 در بیمارستان‌های شهرستان خمینی شهرمستقرمی‌باشدتا 20مرداد ماه جاری به کار خود ادامه می دهد. براساس اعلام این اداره چنانچه کارکنان و شهروندان درخصوص عملکرد و اقدامات این دستگاه اجرایی شکایت یا اعلاماتی دارند می‌توانند به هیأت بازرسی مستقر مراجعه و یا با شماره تلفن گویای 136 و یا با شماره تلفن 03132670572 تماس حاصل فرمایند.
ضمناً؛ سامانه رسیدگی به شکایات سازمان بازرسی کل کشور به‌ نشانی اینترنتیhttp://shekayat.bazresi.ir آماده دریافت شکایات و اعلامات شهروندان در این زمینه است.

کارگروه اجتماعی - فرهنگی شهرستان خمینی شهر تشکیل جلسه داد
کارگروه اجتماعی - فرهنگی شهرستان خمینی شهر تشکیل جلسه داد

جلسه کارگروه امور اجتماعی،فرهنگی شهرستان خمینی شهر با حضور سرپرست فرمانداری، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان، مشاور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، مشاور و نماینده مدیرکل زندان های استان و اعضای کارگروه در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.


به گزارش فرصت آنلاین، راعی با ارائه گزارشی از عملکرد کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان در سال گذشته با اشاره به مشکلات شهرستان شامل جمعیت زیاد و تراکم بالای جمعیتی، موقعیت قرارگیری و همجواری با کلان شهر اصفهان و تحمیل بار آسیب های اجتماعی آن کلان شهر به خمینی شهر مانند متکدیان و معتادان متجاهر و همچنین مهاجرپذیری، هدف از تشکیل جلسه را تعامل هرچه بیشتر و بهره گیری از مسولین استانی برای حل مشکلات اجتماعی و فرهنگی شهرستان برشمرد.


وی همچنین بر افزایش اقدامات و پیگیری موضوعات مطرح شده در جلسات گذشته همچون حاشیه نشینی، طلاق، خودکشی، مفاسد اخلاقی و اعتیاد با تکیه بر ظرفیت های شهرستان همچون گسترده بودن فرهنگ ایثار و شهادت، حضور خیرین، تشکل ها و سازمان های مردم نهاد فعال شهرستان تاکید کرد.


فرماندار خمینی شهر مهمترین معضل اجتماعی که دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری موظف است در سطح استان پیگیری نماید را مسئله طلاق اعلام کرد و افزود: در سطح کشور استان اصفهان رتبه هجدهم را به لحاظ طلاق دارد که در برابر هر ۴/۳ ازدواج یک طلاق اتفاق می افتد و در خمینی شهر نیز نسبت همین حدود است و با توجه به شهرت فرهنگی و مذهبی شهرستان این میزان طلاق زیاد است و باید برای کاهش آن تدابیر لازم اتخاذ گردد.


در ادامه مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در خصوص اقدامات استانداری برای کاهش طلاق اظهار نمود طرحی با مشارکت ۳۰ دستگاه در دست بررسی و در شرف اجرا می باشد و بودجه خاصی هم برای آن در نظر گرفته شده که بر اساس آن زوج هایی که برای آزمایشات پیش از ازدواج به مراکز بهداشت مراجعه می نمایند پس از ازدواج تا ۵ سال تحت مراقبت و مشاوره رایگان قرار می گیرند و امیدواریم با اجرای این طرح به میزان زیادی آمار طلاق کاهش و یا حداقل روند افزایشی آن متوقف شود.


ابراهیمی موضوع اعتیاد را نسبت به آمار کشوری کم ولی در جای خود زیاد دانست و در ادامه اظهار نمود علاوه بر مسئله طلاق و اعتیاد موضوع مهم و اساسی تر مسئله حاشیه نشینی می باشد. تعداد افراد حاشیه نشین در استان ۴۵۰ هزار نفر و در سطح کشور بیش از ۵/۱۱ میلیون نفر می باشد. در خصوص رفع مشکل حاشیه نشینی همه دستگاه ها باید با هم همکاری نمایند چون با موازی کاری مشکل رفع نمی شود.


وی موضوع مهم دیگر را مبارزه با مفاسد اجتماعی اعلام کرد و گفت: درخصوص برخورد با بدعت ها و خرافات تجربه نشان داده که تقابل جواب نمی دهد و باید کار فرهنگی صورت گیرد این مقام استانی به فضای مجازی که طبق آمار ۴۷ میلیون نفر در کشور در حال استفاده از آن می باشند اشاره نمود و افزود: در این مورد چند نظریه وجود دارد که شامل تقابل، رهاسازی و مدیریت می باشد که اعتقاد بر مدیریت این فضا می باشد چون ابزار مناسبی برای کار فرهنگی است و می بایست با انتشار مطالب و محتوای تهیه شده توسط علما، دانشمندان و فرهیختگان در فضای مجازی آن را مدیریت و در جهت تعالی انسانی هدایت نمود.


در پایان سرپرست فرمانداری کار فرهنگی برای برخورد با بدعت ها و خرافات را نیازمند حمایت معنوی و مالی مدیریت استان دانست و حمایت فرمانداری را با واگذاری زمین جهت احداث ساختمان زندان در صورت طی مراحل قانونی اعلام کرد وی همچنین در مورد تهیه محتوا برای انتشار در فضای مجازی ازتصویب ایجاد کمیته ای در ذیل شورای فرهنگ عمومی شهرستان با پیگری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خبر داد.

تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم زاینده رود
تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم زاینده رود

بخشی از بستر و حریم زاینده رود در منطقه درچه خمینی شهر از تصرف متخلفان آزاد شد. به گزارش فرصت به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: چهار فقره ساخت و ساز غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه زاینده رود در محدوده درچه خمینی شهر براساس حکم قضایی و قانون توزیع عادلانه آب تخریب شد.
مسعود میرمحمدصادقی افزود: محوطه سازی، حصار کشی، احداث پل و آلاچیق، درخت کاری در بستر فعال و نهر عمومی از جمله ساخت و سازهای غیرمجاز متخلفان است.
وی با اشاره به بی توجهی متخلفان به اخطارهای مکرر برای رفع تصرف افزود: با هماهنگی یگان انتظامی و عملیات اجرایی شرکت آب منطقه ای، ساخت و سازها تخریب شد.

تکمیل کمربندی جدید خمینی شهر از سرگرفته می‌شود
مدیرکل راه و شهرسازی:
تکمیل کمربندی جدید خمینی شهر از سرگرفته می‌شود

عملیات ساخت و تکمیل کمربندی خمینی شهر به عنوان یکی از طرح های مهم راهسازی استان اصفهان، پس از چهار ماه توقف و حل اختلافات به زودی از سرگرفته

می شود. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی، جلسه ای با حضور مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان، فرماندار خمینی شهر و مسئولین مهندسی رزمی ۴۰ سپاه صاحب الزمان (عج) به این منظور برگزار شد تا مشکل چندساله ادامه احداث کمربندی خمینی شهر بررسی شود. در جلسه مذکور مدیر کل راه و شهرسازی استان گفت: مشکلات و موانع در مسیر این طرح حل شده و برای ادامه احداث تقاطع کمربندی خمینی شهر باید تلاش مضاعفی صورت گیرد تا با همکاری و همگامی مشکل احداث این کمربندی رفع شود.


حجت اله غلامی با اشاره به تصادفات منجر به جرح و فوت در بلوار آزادگان افزود: با احداث این کمربندی که چندین سال از آغاز عملیات اجرایی آن می گذرد، می توان در راستای اقتصاد مقاوتی حرکت کرد زیرا هم تصادفات کم می گردد و هم در مصرف سوخت صرفه جویی خواهد شد.


وی در ادامه گفت: این وظیفه خطیری است که بتوان از وقوع تصادفات مرگبار در شبکه راه ها جلوگیری کرد.


مجتبی راعی فرماندار خمینی شهر نیز در این نشست ضمن تاکید بر اهمیت تکمیل طرح در کاهش تصادفات، تعامل و همراهی را برای ادامه تکمیل جاده مذکور خواستار شد.


گفتنی است جاده کمربندی جدید خمینی شهر به طول ۲۰ کیلومتر در دو باند، از حدفاصل دانشگاه آزاد خمینی شهر ورودی چشمه لادر آغاز و به پل سلیمان خاطر در محور آزادگان ختم می گردد. عملیات اجرایی این جاده از سال 1386 آغاز و قرار بود در سال 1388 کامل شود. هدف از احداث این جاده کاهش تردد در منطقه مسکونی و کاهش تصادفات جاده کمربندی، بهسازی وضعیت عبور و مرور و کاهش بار ترافیکی در بخشی از بزرگراه آزادگان، میدان استقلال و بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان تا خمینی شهر و ایجاد دسترسی به شهرک صنعتی الکترونیک و پایانه باربری های خمینی شهر می باشد.

تکمیل این جاده بارها با موانعی از جمله اختلاف با پادگان شهید موذنی روبرو شده که در سال 1390در پی حل اختلافات سپاه و دستگاه مجری طرح دو باند این جاده در دو مرحله و در دو دولت افتتاح شد. در ادامه تکمیل کمربندی جدید احداث تقاطع غیرهمسطح و پل روگذر به شهرک برق و الکترونیک با اعتبار بیش از 40 میلیارد ریال در بهمن 1395 آغازشد و قرار بود تابستان امسال کامل شود که این طرح ها هم به دلیل اختلاف برسرمالکیت به تعطیلی کشیده شدند و اکنون پس از جلسه مذکور اعلام شده است با همکاری و همراهی سپاه عملیات تکمیل جاده کمربندی جدید خمینی شهر پس از گذشت 10سال از شروع کار و فراز و نشیب های پیش آمده، مجددا از سرگرفته می شود.

«نشاط معنوی» در امامزادگان خمینی شهر
«نشاط معنوی» در امامزادگان خمینی شهر

طرح نشاط معنوی در شش بقعه متبرکه شهرستان در حال برگزاری است.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ضمن اعلام این خبر گفت: برای شرکت کنندگان در این طرح کلاس های آموزشی، قرآن کریم، احکام، سرگرمی و مسابقه در غالب کارگاه های آموزشی برگزار می شود و در پایان هدایایی به رسم یادبود به برگزیدگان کلاس های مختلف اهدا می شود.
حجت الاسلام قربانی افزود: این بقاع همچنین میزبان اردوهای زیارتی و آموزشی هستند که طبق برنامه ریزی صورت گرفته افراد فعال در طرح نشاط معنوی به این اردوها اعزام می شوند.
گفتنی است امامزادگان سیدمحمد (ع)، سید ابراهیم (ع) درب سید، حمیده و رشیده شهر کوشک، نجم الدین (ع) خیابان شهید فهمیده، شاه ابوالحسن (ع) محله دستگرد و سیدمحسن (ع) روستای تیرانچی میزبان طرح نشاط معنوی هستند. این طرح از 17 تیرماه آغاز شده و 10 شهریورماه پایان می یابد.

 688 تصادف موتوری در خمینی‌شهر مربوط به رده سنی 18 تا 25 سال
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی اصفهان خبر داد:
688 تصادف موتوری در خمینی‌شهر مربوط به رده سنی 18 تا 25 سال

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان گفت: در سه ماهه نخست سال جاری، 688 تصادف وسایل نقلیه موتوری در شهرستان خمینی€Œشهر مربوط به رده سنی 18 تا 25 سال بوده است.


علیرضا قاسمی امروز در گفت€Œوگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: فوریت€Œهای پزشکی شهرستان خمینی€Œشهر در سه ماهه نخست امسال، 3 هزار و 422 مأموریت را انجام داد که 44 درصد از این مأموریت€Œها معادل هزار و 510 مورد مربوط به حوادث رانندگی و 56 درصد معادل هزار و 912 مورد مربوط به حوادث غیرتصادفی بوده است.
وی با اشاره به افزایش 14 درصدی مأموریت€Œهای انجام شده در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزود: از مجموع مأموریت€Œهای فوریت€Œهای پزشکی شهرستان خمینی€Œشهر در سه ماهه امسال، 318 مورد جاده€Œای بوده است.


رئیس اداره اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: از هزار و 510 حادثه رانندگی در این مدت، 61 درصد معادل 918 مورد مربوط به تصادفات وسایل نقلیه موتوری بود که 688 مورد از آن€Œها در رده سنی 18 تا 25 سال گزارش شده است.


وی در ادامه خاطرنشان کرد: در این مدت، 445 مورد از مأموریت€Œهای غیرتصادفی مربوط به بیماری€Œهای قلبی، 288 مورد تنفسی، 72 مورد زنان، 8 مسمومیت با CO، 188 حادثه سقوط، 9 سوختگی و یک مورد غرق€Œشدگی بوده است.


قاسمی ادامه داد: در بهار امسال، تعداد 5 مأموریت احیای موفق و یک مورد کمک به زن باردار در زایمان به نام تکنسین€Œهای فوریت€Œهای پزشکی شهرستان خمینی€Œشهر به ثبت رسید.


وی عنوان کرد: در این مدت، تعداد تماس€Œهای برقرار شده با اتاق فرمان 115 خمینی€Œشهر با 22 درصد افزایش به 23 هزار و 757 تماس رسید که 2 هزار و 642 مورد از آن€Œها مزاحمت تلفنی بوده است.


رئیس اداره اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان جمعیت شهرستان خمینی€Œشهر را بالغ بر 350 هزار نفر عنوان کرد و اضافه کرد: فوریت€Œهای پزشکی شهرستان خمینی€Œشهر با برخورداری از 6 پایگاه شهری و جاده€Œای، 43 نفر پرسنل، یک اتاق فرمان، 6 آمبولانس فعال و 3 آمبولانس رزرو به صورت شبانه€Œروزی در حال ارائه خدمات به بیماران و مصدومان اورژانسی است.

وقوع تصادف مرگبار در بلوار آزادگان
وقوع تصادف مرگبار در بلوار آزادگان

بلوار آزادگان عصر پنجشنبه باز هم شاهد تصادفی مرگبار بود که یک نفر را به کام مرگ فرستاد و 7 نفر را روانه بیمارستان کرد. یکی از مسئولان فوریت های پزشکی خمینی شهر دراینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: پنج مصدوم به بیمارستان شهید اشرفی و دو مصدوم به یکی از بیمارستان های اصفهان منتقل شدند. پیرحاجی در رابطه با وضعیت مصدومان گفت: یکی از مصدومان به بیمارستان آیت اله کاشانی منتقل شده، یکی در بیمارستان شهید اشرفی تحت عمل جراحی قرار گرفته و بقیه مرخص شده اند. 

مسئول روابط عمومی سازمان آتشنشانی خمینی شهر نیز دراینباره به فرصت آنلاین گفت: حادثه برخورد شدید اتوبوس در حال حرکت با پژوی متوقف شده در حاشیه بلوار آزادگان بعد از امامزاده سیدمحمد (ع) ساعت 7:24 روز 22 تیرماه به اطلاع ما رسید و نیروهای آتشنشانی بلافاصله در صحنه حاضر شدند.

 
کاظمی افزود: به جز راننده خودوری سواری که ظاهرا برای انجام کاری پیاده شده بود هر 8 سرنشین که همگی اعضای یک خانواده افغانستانی به نام "حسینی" بودند دچار صدمه شدند. یکی از سرنشینان به نام غلام حسینی در دم جان داد و هفت سرنشین دیگر روانه بیمارستان شدند.
وی علت برخورد شدید اتوبوس با خودروی سواری را لغزندگی جاده بر اثر بارندگی جزیی اعلام کرد که همان زمان رخ داده بود.

به گفته پیرحاجی عصر همان روز بلوار الغدیر نیز شاهد تصادفی مرگبار بود که به علت برخورد یک موتور با یک عابر پیاده و یک خودروی سواری رخ داد و موجب فوت راکب موتورسیکلت شد.

فرهنگ سازی، عامل کاهش مصرف آب
فرهنگ سازی، عامل کاهش مصرف آب

در دو ماهه اول سال 96 مصرف سرانه آب خمینی شهر 137 لیتر بوده است که این رقم در مدت مشابه سال 95، 143 لیتر بوده است. همچنین مصرف سرانه شهرستان خمینی شهر نسبت به سرانه استان 12 لیتر پایین تر است و این کاهش بیشتر مربوط به شهرهای درچه، کوشک و اصغرآباد است.


به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین درسال گذشته 85 درصد از مصارف آب را کاربران مسکونی تشکیل می دادند. مدیر اداره آب و فاضلاب خمینی شهر در جلسه مدیریت بحران آب علت کاهش مصرف مصارف مسکونی را فرهنگ سازی عنوان کرد و گفت: همکاران ما با شرکت در محافل قرآنی و اطلاع رسانی در فرهنگ سازی برای بهینه کردن مصرف آب شرکت کردند. حتی تعدادی از خانم هایی را که در این محافل حضور می یافتند را به بازدید از خانه فرهنگ آب استان بردیم. همچنین جمعی از خواهران بسیجی و بسیج ادارات از تصفیه خانه باباشیخ علی بازدید کردند و همایشی یک روزه آن جا برگزار شد.


جمشیدی افزود: 82 درصد از کاربران مسکونی الگوی مصرف را رعایت می کنند یعنی زیر 20 متر مکعب در ماه آب مصرف می کنند. ما با وجود این که درآمدهایمان کم می شود این افراد را تشویق می کنیم. 17 درصد از کاربران مسکونی بین 20 تا 40 مترمکعب و تنها یک درصد بالای 40 متر معکب در ماه مصرف می کنند.
وی تصریح کرد: در خمینی شهر با توجه به فرهنگ سازی و تشویق مردم به مصرف بهینه، حتی مصارف مجازی را هم کاهش داده ایم.
گفتنی است کل مصارف مسکونی و غیر مسکونی 163 لیتر به ازای هر نفر است. البته انشعاباتی مثل دانشگاه صنعتی نیز در این ارقام به حساب آمده است.

صفحه 9 از 507