امروزيكشنبه, 07 خرداد 1396-- Sunday May 28 2017

ساعت 05:28:36

آخرین به روز رسانی : شنبه 03:52:50

264 داوطلب برای دوره پنجم شورای شهر و روستا ثبت نام کردند
در شهرستان خمینی شهر
264 داوطلب برای دوره پنجم شورای شهر و روستا ثبت نام کردند

طی مهلت یک هفته ای ثبت نام برای انتخابات شورای شهر، 264 داوطلب در شهرستان خمینی شهر ثبت نام کردند. سرپرست فرمانداری خمینی شهر ضمن اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: با توجه به اینکه برای دوره چهارم شورا 160 داوطلب ثبت نام کرده بودند، تعداد داوطلبان این دوره با افزایش حدود 65 درصدی روبرو شده است.

راعی افزود: از این 264 نفر، 154 نفر برای شهر خمینی شهر، 48 نفر برای شهر درچه، 20 نفر برای شهر کوشک، 16 نفر برای شهر اصغرآباد، 14 نفر برای روستای تیرانچی و 12 نفر برای روستای قلعه امیریه ثبت نام کرده اند.

تازه های خمینی شهرگردی
تازه های خمینی شهرگردی

ایام نوروز فرصتی برای شهرگردی است. اگر ساکن خمینی شهر باشی و میهمانی هم داشته باشی حتما از خودت سوال می کنی چه جاهایی را می توانم به میهمانان معرفی کنم. به همین دلیل سعی می شود مکان های دیدنی شهرستان معرفی شود. بعضی از این اماکن سال های قبل هم بوده اند و چندتایی هم خوشبختانه امسال اضافه شده اند. اول به آنهایی که امسال اضافه شده اند می پردازیم و سپس فهرست قبلی ها آورده می شود.

 
بام سبز
این منطقه که در دل باغات شهر قرار دارد به دلیل داشتن چند تپه مرتفع بر باغات و نواحی اطراف تسلط داشته و فضای سبز وسیعی را در مقابل چشمان بینندگان قرار می دهد. این منطقه در فصل شکوفه ها جلوه ویژه ای دارد. به دلیل همین موقعیت خاص است که شهرداری عملیات عمرانی خود را در بیش از یکصدهزارمتر زمین های این منطقه شروع کرده و امسال شهروندان و مسافران شاهد بهره برداری از مرحله اول آن هستند. این منطقه از بلوار شهید صدوقی، جاده کانال نکوآباد به سمت بلوار الغدیر دسترسی دارد.


فروشگاه و نمایشگاه دایمی صنایع دستی
صنایع دستی شهرستان دارای قدمت زیادی است ولی چرخه آموزش، تولید و عرضه صنایع دستی در این شهرستان یک نقیصه داشت و آن بازاریابی و فروش تولیدات صنایع دستی بود و به همین منظور نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی خمینی شهر در فضایی بسیار زیبا دایر شد تا از این پس جلوه گر هنر هنرمندان رشته های مختلف صنایع دستی شهر باشد. بازارچه دائم صنایع دستی نقش جهان در زمینی به وسعت 1500 مترمربع و در مجتمع تفریحی نقش جهان در 3 طبقه در خیابان نبوی منش واقع است و این مجموعه از ظرفیت ایجاد 125 غرفه صنایع دستی برخوردار است ولی در حال حاضر بیش از 40 هنرمند جوان صنایع دستی شهرستان در رشته هائی همچون منبت، قلمزنی، مینا، سفالگری، نساجی سنتی و هنرهای چوبی در این نمایشگاه فعالیت می کنند.

 
بازار بین المللی گل و گیاه سپاهان
گرچه چند سالی است که کلنگ این بازارچه به زمین زده شده و سال قبل از مرحله اول آن بهره برداری شده است ولی بهمن ماه 1395 مرحله دوم بازار گل و گیاه سپاهان در زمینی بالغ بر11 هزار و 500 مترمربع و 5 هزار مترمربع سازه شامل سالن گل های فصلی و فضای باز با 30 واحد غرفه فروش گل و گیاه افتتاح شد. این بازار تولیدات گل و گیاه را به داخل و خارج کشور ارائه می دهد.
اکنون این بازار به مجموعه ای تفریحی در فضایی آرام تبدیل شده است که گردش در آن هم فال است و هم تماشا ضمن اینکه انواع گل ها در معرض دید قرار گرفته ساعاتی بدون دغدغه را هم برای گردشگر فراهم می کند.


تازه های منطقه گردشگری لادر
گرچه این منطقه امروزه یک مرکز گردشگری شناخته شده برای مردم شهرستان، استان و کشور است ولی از آنجا که فعالیت های عمرانی شهرداری در آن ادامه دارد این اقدامات طی سال1395 تازه هایی را برای این منطقه به ارمغان آورده که جاده سلامت چهاباغ لادر و شهر بازی از جمله آنها می باشد.
منطقه گردشگری لادر واقع در کمربندی خمینی شهر نجف آباد منطقه ای کوهستانی با چشم اندازهایی زیباست که در ایام نوروز برنامه های متنوعی نیز در آن اجرا می شود.


مرکز گردشگری قبلی
خانه تاریخی سرتیپ (متعلق به دوره قاجار با بخش های مختلف واقع در بلوار توحید)
خانه تاریخی مجیر (متعلق به دوران قاجار همراه با نمایشگاه های ویژه نوروز و اجرای برنامه های متنوع واقع در خیابان مدرس)
برج کبوتر دستگرد (واقع درخیابان پروفسور میردامادی پارک مهر)
موزه مردم شناسی خمینی شهر (مجموعه ای از آثار باقیمانده از زندگی مردمان خمینی شهر و مشاغل سنتی این دیار واقع در خانه سرتیپ)
مجموعه موزه های خانه مجیر (مشاهیر، هنرهای دستی، کهن پیشه ها و قلم)

موزه مردم شناسی جوی آباد قدیم (مجموعه ای از اسناد و مدارک و لوازم قدیمی منطقه جوی آباد قدیم واقع در جوی آباد خیابان شهید فهمیده نزدیک امامزاده سید نجم الدین)
مسجد جامع خوزان (قدیمی ترین مسجد خمینی شهر متعلق به 700 سال قبل واقع در خیابان شریعتی جنوبی)
مساجد جامع فروشان، ورنوسفادران، دستگرد و مسجد آقا علی اکبر

امامزاده سید محمد(ع) (از نوادگان امام سجاد(ع) واقع در بلوار آزادگان با امکانات اقامتی و رفاهی)
امامزاده سید نجم الدین (واقع در جوی آباد بلوار شهید فهمیده) 
عصار خانه و بازار ورنوسفادران (واقع در خیابان امام شمالی، چهارشنبه بازار)

محورهای سنتی
دوشنبه بازار، درب محکمه، پنج شنبه بازار، اطراف نهر گاردر و بازار ورنوسفادران


فضای مجازی
اطلاع رسانی درمورد برنامه های نوروزی از طریق کانال برنامه های 96
اخبار رویدادهای نوروزی و شهرستان از طریق سایت فرصت آنلاین
آشنایی با تاریخ، پیشینه، ابنیه تاریخی ، مشاهیر، هنرمندان و شاعران خمینی شهری از طریق سایت دانشنام خمینی شهر و کانال دانشنامه

اسامی اعضای هیات اجرایی انتخابات اعلام شد
اسامی اعضای هیات اجرایی انتخابات اعلام شد

سرپرست فرمانداری خمینی شهر در اولین روز کاری سال 1396 از تشکیل هیات اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا در روز 29 اسفندماه خبر داد. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از ایرنا، راعی اسامی 8 نفر عضو اصلی این هیات را به شرح زیر اعلام کرد: عزت اله صفار، حمید عشقی، اکبر مجیری، علی کیانی خواه، احمد باقری، حجت€الاسلام عبدالرضا رئوفی، هاشم کمالی و کریم ابراهیمی.
وی افزود: این افراد که از معتمدان شهرستان هستند در گذشته سابقه همکاری در برگزاری انتخابات را با فرمانداری خمینی€شهر داشته€اند.

ثبت نام 140 داوطلب برای انتخابات شورای شهر و روستا تا کنون
ثبت نام 140 داوطلب برای انتخابات شورای شهر و روستا تا کنون

در حالی که وزارت کشور از ثبت نام 114 هزار و 663 داوطلب در انتخابات شوراهای شهر و روستا تا پایان روز پنجم خبر می دهد، سرپرست فرمانداری شهرستان خمینی شهر در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین از ثبت نام 140 نفر تا پایان روز پنجم از مهلت یک هفته ای ثبت نام در این شهرستان خبر داد. راعی افزود: ثبت نام از روز 30 اسفند آغاز شده و تا 6 فروردین ادامه دارد.

داوطلبان اگر می توانند مشکلات شهر را حل نمایند، ثبت نام کنند
امام جمعه خمینی شهر:
داوطلبان اگر می توانند مشکلات شهر را حل نمایند، ثبت نام کنند

امام جمعه خمینی شهر در خطبه های اولین نماز جمعه سال 1396 از داوطلبانی که برای انتخابات شورای شهر ثبت نام کرده اند، خواست که اگر توان حل مشکل ندارند به صحنه نیایند.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، آیت اله رحیمی خطاب به ثبت نام کنندگان انتخابات شورای شهر گفت: داوطلبان ببینند به درد می خورند، می توانند گامی بردارند و گره ای باز نمایند؟ اصلا مشکلات را می فهمند و می شناسند؟ نیایند همینطور وعده دهند. اگر توان و عقل مدیریت، عقل اقتصادی، عقل عمران و آبادانی دارند و می توانند مشکلات شهر را حل نمایند، ثبت نام کنند وگرنه بروند کنار و انصراف دهند.
حاج آقا رحیمی با اشاره به برگزاری دو انتخابات سرنوشت ساز در ابتدای سال جدید گفت: نتیجه انتخابات هر چه بود باید پذیرفته شود. انشااله اتفاقی نیفتد که مقام معظم رهبری بخواهد از خودش مایه بگذارد.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: دشمن می خواهد از طریق اقتصادی ما را بشکند. ما باید اقتصادمان را آن قدر قوی سازیم که اگر روزی همه درها را به رویمان بستند، بتوانیم روی پای خود بایستیم و از این قطع ارتباط نگران نباشیم و نشکنیم.
وی «ضعف مدیریت» را اشکال کار دانست و گفت: مثلا در کارخانه ای مدیری قرار داده اند که نابلد است و کارخانه را ورشکست می کند.
رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان خطاب به رییس جمهور و هیات دولت و مدیران کل گفت: طبق گفته مقام معظم رهبری مدیر باید سه شاخصه داشته باشد؛ کارآمد، متدیّن و انقلابی. بیایید یک انقلاب در مدیریت کشور به وجود آورید و عذر مدیرانی را که کارآمد، متدیّن و انقلابی نیستند، بخواهید.
وی همچنین از مردم خواست امسال از دولت فعلی و دولت بعدی بپرسند که رهنمودهای رهبری چقدر اجرا شده است؟
امام جمعه شهرمان با اشاره به حلول ماه رجب نیز گفت: ماه های رجب، شعبان و رمضان را خداوند به ما هدیه داده که هر کدام خواص جداگانه ای دارد و هر کدام نیز شب خاصی؛ لیله الرغائب، شب نیمه ماه شعبان و لیله القدر شب هایی است که درهای رحمت الهی به طور خاص گشوده می شود.

همایش كارآفرينی فرزندان شاهد و ایثارگر خمینی‌شهر برگزار شد
همایش كارآفرينی فرزندان شاهد و ایثارگر خمینی‌شهر برگزار شد

به گزارش فرصت آنلاین به نقل از ایثار اصفهان، همایش اشتغال و كارآفرينی فرزندان شاهد و ایثارگر خمینی€شهر روز چهارشنبه 25 اسفندماه 95 با حضور مجتبی راعی، سرپرست فرمانداری شهرستان خمینی€شهر، مسعود مقتدايی، رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان خمینی€شهر، حسن عبداللهی، رييس اداره اشتغال اداره کل بنیاد استان، رياست اداره كار و تعاون شهرستان خمینی€شهر، اعضای شورای شهر خمینی€شهر و فرزندان شاهد و ایثارگر در سالن بصيرت شهرداری خمینی€شهر برگزار شد.
در اين همايش دكتر مصطفی كلانی و دكتر سالار فرامرزی، اعضای هيات علمی دانشگاه اصفهان، پيرامون مباحث كارآفرينی و روانشناسی انگيزش شغلی به سخنرانی و پرسش و پاسخ پرداختند.

آخرین تغییر مدیریتی سال در خمینی شهر
آخرین تغییر مدیریتی سال در خمینی شهر

تغییر در مدیریت اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان را که در آخرین روزهای اسفند صورت گرفت، شاید بتوان آخرین تغییر مدیریتی سال 1395 در خمینی شهر نامید. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، ظهرابی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان طی حکمی مهدی رضا فتحی را به سمت سرپرستی اداره حفاظت از محیط زیست خمینی شهر منصوب کرد و سیدابراهیم منصور زاده را که از خردادماه سال جاری به سرپرستی این اداره منصوب شده بود راهی شهرستان برخوار کرد.


ابراهیم زاده در گفتگو با خبرنگار ما علت این تغییر در روزهای پایانی سال را سابقه کار در شهرستان هایی مثل نجف آباد عنوان کرد و افزود: انتشار گرد و غبار و ریزگردها در شهرستان برخوار به دلیل فعالیت زیاد کوره های آجرپزی و سابقه فعالیت بنده در چنین شرایطی در شهرستان هایی مثل نجف آباد علت این تغییر مدیریتی بود.
گفتنی است اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان که از سال 1389 آغاز به کار کرده تا کنون شاهد سه تغییر مدیریتی بوده است.

 اطلاعیه ستاد انتخابات فرمانداری شهرستان خمینی شهر
اطلاعیه ستاد انتخابات فرمانداری شهرستان خمینی شهر

به اطلاع می رساند داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر می توانند از روز سه شنبه مورخ 24 اسفند 1395 با در دست داشتن مدارک (اصل شناسنامه، مدرک تحصیلی، کارت پایان خدمت، کارت ملی، گواهی عدم سوء پیشینه) به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و نسبت به انجام پیش ثبت نام و اخذ شماره پیگیری اقدام نمایند.
لازم به ذکر است داوطلبان می بایست جهت تکمیل فرآیند ثبت نام از تاریخ 30 اسفند 1395 لغایت 6 فروردین 1396 به همراه کلیه مدارک و شماره پیگیری به ستاد انتخابات شخصا مراجعه نمایند.


صفحه 9 از 489