امروزچهارشنبه, 06 ارديبهشت 1396-- Wednesday Apr 26 2017

ساعت 03:59:55

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 12:34:01

رییس اداره برق شهرستان تودیع و معارفه شد
رییس اداره برق شهرستان تودیع و معارفه شد

طی مراسمی با حضور مدیرعامل شرکت توزیع برق استان از خدمات محمدحسین استکی رییس پیشین اداره برق شهرستان قدردانی و مجید مشفقی به عنوان رییس جدید این اداره معرفی شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان در این آیین گفت: منطقه مرکزی شرکت توزیع برق استان متشکل از سه شهرستان خمینی شهر، شاهین شهر و برخوار خواهد بود و با وظایف تعیین شده از قبیل تقسیم اعتبارات و تصمیم گیری ها در این زمینه کار خود را آغاز خواهد کرد.

حمید علاقه مندان با اشاره به اینکه در 5 سال گذشته بیش از 350 میلیارد ریال در خمینی شهر هزینه شده است افزود: جابجایی هزار و 60 اصل پایه و ورود 4100 چراغ لاکپشتی به مدار برق رسانی از مهمترین اقدامات شرکت توزیع برق بوده است.

وی گفت: شهرستان خمینی شهر در زمینه توزیع برق در رتبه برتر و گریل a قرار دارد.

پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی شهر درچه افتتاح شد
پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی شهر درچه افتتاح شد

ساختمان پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی شهر درچه با زیر بنای ۱۰۰ متر و با هزینه ای بالغ بر ۵۵۰ میلیون ریال مورد بهره برداری قرار گرفت. مسوول روابط عمومی شبکه بهداشت شهرستان ضمن اعلام این خبر به فرصت آنلاین گفت: در این مراسم که با حضور فرماندار، مدیرحوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان، مدیر شبکه و اعضای شورای شهر درچه برگزار شد دکتر راستین وضعیت ناوگان ۱۱۵ شهرستان خمینی شهر را مطلوب خوانده و پایگاه اورژانس درچه را یکی از بهترین پایگاه های اورژانس استان نامید.
 براساس این گزارش از تلاش های پرستاران و کارکنان فوریت های پزشکی شهرستان خمینی شهر با اهدای هدیه و لوح سپاس تجلیل به عمل آمد. گفتنی است در پایان مراسم یک دستگاه آمبولانس از آمبولانس های جدید اورژانس به این پایگاه تحویل داده شد.

دستگیری سارق سوار بر مسروقه
دستگیری سارق سوار بر مسروقه

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر از دستگیری سارق و کشف موتورسیکلت سرقتی در شهر کوشک خبر داد. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی جعفری نژاد با اعلام این خبر گفت: مامورین کلانتری شهر کوشک در حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به فردی که با یک دستگاه موتور سیکلت در حال پرسه زدن بوده مشکوک، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های انجام شده مشخص شد که وسیله نقلیه این فرد سرقتی و متهم اقدام به سرقت موتورهایی می کند که بدون تجهیزات ایمنی در خیابان ها رها شده است.
این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم دستگیر و با انجام تحقیقات پلیسی، به بزه انتسابی خود اعتراف که پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.
سرهنگ جعفری نژاد در پایان از مالکان موتورسیکلت خواست: موتورسیکلت خود را به تجهیزات ایمنی پیشگیری از سرقت مجهز و از رها کردن آن در مکان های خلوت، تاریک و ناشناس خودداری کنند.

دستگیری سارقان خودرو در خمینی شهر
دستگیری سارقان خودرو در خمینی شهر

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر از دستگیری سارقان خودرو و کشف یک دستگاه خودروی سرقتی و اموال مسروقه خبر داد.
سرهنگ علی جعفری نژاد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: ماموران انتظامی شهرستان خمینی شهر حین گشت زنی در سطح شهر به یک دستگاه خودروی پراید که درب منزل یکی از سارقان حرفه ای پارک بوده مشکوک و در استعلام از سوابق خودرو مشخص شد خودرو مسروقه می باشد.
وی افزود: ماموران طی هماهنگی با مقام قضایی تعداد سه نفر از سارقان سابقه دار خودرو را طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه سارقان تعدادی وسایل سرقتی از قبیل دو دستگاه سی دی، سه حلقه لاستیک خودرو، جعبه آچار، دو جفت باند، دستگاه دیاگ، دو عدد جک، هفت عدد فلاش، ابزار فیلر گیری، دو عدد زنجیر چرخ و ... کشف گردید.
این مقام انتظامی بیان داشت: در این خصوص پرونده تشکیل و سارقان جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر در پایان از شهروندان خواست: هنگام ترک اتومبیل از بسته بودن درب ها و شیشه های خودرو اطمنان حاصل نمایید و از گذاشتن اشیای قیمتی در داخل خودرو مانند کارت عابر بانک، کارت سوخت، وجه نقد و کیف دستی که جلب توجه می کند جدا خودداری کنید.

فراهم کردن بستر فعالیت های ورزشی برای محصلانی که پدر معتاد دارند
در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر عنوان شد:
فراهم کردن بستر فعالیت های ورزشی برای محصلانی که پدر معتاد دارند

در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در فرمانداری برگزار شد، رییس اداره ورزش و جوانان از برگزاری جلسه ای با خیرین ورزش یار به منظور فراهم کردن بستری برای فعالیت های ورزشی محصلانی که پدرانشان در دام مواد مخدر گرفتار شده اند، خبر داد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مرادیان افزود: از همه دست اندرکارانی که در ارتباط با این موضوع هستند خواهشمندم افراد واجد شرایط را به ما معرفی کنند که با کمک خیّران آنها را به دنیای ورزش سوق بدهیم تا از آسیب ها در امان بمانند.
فرماندار رضوانی ضمن قدردانی از کسانی که برای اجرای این برنامه خداپسندانه پیش قدم می شوند از مرادیان خواست که با توجه به اینکه اداره غالب باشگاه های ورزشی به بخش خصوصی واگذار شده است، در انتخاب این افراد دقت لازم را به عمل بیاورند تا افرادی که برای ورزش به این مکان ها مراجعه می کنند دچار آسیب نشوند.
در ادامه رییس دادگستری شهرستان با گریزی به وضعیت خمینی شهر از نقطه نظر مواد مخدر گفت: باید به خمینی شهر ویژه نگاه شود.
دادستان شهرستان نیز در ادامه از مراجعات فراوان مردم برای بستری کردن نزدیکان معتادشان در کمپ ها خبر داد و برای بازدید از کمپ ها اعلام آمادگی کرد. کریمی افزود: کمپ های موفق باید مورد قدردانی قرار بگیرند.
روح اللهی مسوول کمپ های خمینی شهر گفت: معتادان کارتون خوابی که طی طرح آرامش بهاری از اواخر اسفند به کمپ ها منتقل می شوند مخارجی دارند که ما از عهده اش برنمی آییم، باید حداقل برای تغذیه شان فکری بشود.
در ادامه سیدامیر صهری به عنوان نماینده دانشگاه آزاد از برگزاری همایش بزرگی با موضوع مواد مخدر با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در آینده نزدیک خبر داد و گفت: دکتر صرامی مشاوردبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور یکی از سخنرانان این همایش خواهد بود.

راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهرستان خمینی شهر با شکوه برگزار شد
راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهرستان خمینی شهر با شکوه برگزار شد

اقشار مختلف مردم خمینی شهر در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت گسترده داشتند، به گزارش خبرنگاران فرصت از نقاط مختلف شهر صبح روز جمعه گروه های مختلف مردم همراه روحانیون ومسولین شهرستان از مقابل پایگاه های بسیج، ادرات، مساجد ومیادین اصلی شهر با سر دادن شعارهای مختلف به سمت محل برگزاری نماز جمعه حرکت کردند .براساس این گزارش مردم شهیدپرور شهرستان خمینی شهر همراه با مردم ایران اسلامی و همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بار دیگر با حضور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن اتحاد و ایستادگی خود را در سی€Œو هشتمین سالگرد فجر انقلاب اسلامی جشن گرفتند.مردم شهید پرور خمینی شهر در این مراسم بار دیگر با آرمان های انقلاب اسلامی و رهبری دلسوز و فرزانه تجدید میثاق نمودند.
در این راهپیمایی دشمن شکن علاوه بر حضورمردم همیشه در صحنه شهرستان خمینی شهرآیت الله عبدالهی نماینده مردم اصفهان درمجلس خبرگان رهبری ، مسئولین ، نیروهای نظامی و انتظامی ، روحانیت و بسیجیان،دانشجویان ودانش آموزان حضور داشتند.

شهروندان تلفات غیر طبیعی طیور را سریعا اطلاع دهند
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان:
شهروندان تلفات غیر طبیعی طیور را سریعا اطلاع دهند

طبق گزارشی که رییس شبکه دامپزشکی شهرستان در کارگروه بهداشت و امنیت غذایی ارائه نمود، با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان که در برخی مرغداری های شهرستان شیوع یافته است به نحو رضایت بخشی مقابله شده است و هم اینک نیز ادامه دارد. بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان یک بیماری با انتشار سریع و تلفات بالا در طیور خانگی می باشد. کلیه طیور خانگی مانند مرغ و بوقلمون شدیدا حساس و در ابتلا به این بیماری تلف می شوند. اردک، غاز، قو، کبوتر و پرندگان زینتی مانند طوطی گاهی بدون نشانه های بیماری مبتلا می گردند. در این نوشتار به نحوه تشخیص این بیماری در مرغ ها و راه های مقابله با آن پرداخته می شود.

علایم و راه های انتقال بیماری در طیور خانگی
شروع ناگهانی تلفات، کاهش مصرف دان و آب، آبریزش از چشم و بینی، اشکال در تنفس، سیاه و متورم شدن تاج و ریش، خونریزی در زیر پوست ساق پا می تواند از علایم این بیماری باشد. آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در طیور خانگی علاوه بر تماس طیور خانگی با پرندگان وحشی و یا پرندگان مهاجر و آبزی، از طریق تماس با طیور آلوده، مدفوع یا ترشحات پرندگان بیمار، کود، آب و دان به پرندگان سالم منتقل می شود.

 

در صورت مشاهده تلفات در گله چه کنیم؟
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان گفت: در صورت بروز هر گونه تلفات غیر طبیعی در طیور خانگی مراتب را سریعا به نزدیکترین خانه بهداشت یا مرکز دامپزشکی اطلاع دهند یا با شماره 18-37800816 تماس حاصل نمایند.
سعید جانبخش همچنین افزود: بهتر است لاشه پرنده تلف شده در محل مناسبی دفن شود.
وی در خصوص معدوم سازی لاشه های خانگی گفت: هنگام جمع آوری لاشه تلف شده استفاده از دستکش و ماسک ضروری است. برای دفن اصولی ابتدا باید گودالی به عمق یک و نیم متر و در محل مناسبی حفر شود به نحوی که لاشه قابل دسترسی توسط سگ یا حیوانات وحشی نباشد. قبل از دفن، لاشه را داخل کیسه پلاستیکی ضخیم قرار دهید. هنگام دفن، زیر و روی لاشه ها آب آهک یا ماده ضدعفونی ریخته شود و در صورتی که آهک در دسترس نیست با ریختن نفت بر روی پرندگان داخل گودال آن ها را کاملا سوزانده شود. همچنین تمام ضایعات شامل پر، کود و محتویات لاشه را در عمق گودال سوزانیده و دفن شود. بعد از این مراحل قفس یا جایگاه نگهداری پرندگان تلف شده و محیط اطراف آن ابتدا تمیز و سپس ضد عفونی شود.
وی افزود: از کشتار خانگی طیور باید اجتناب کرد اما در صورت ضرورت به هیچ عنوان نباید طیور بیمار را جهت مصرف خوراکی کشتار نمود و نکات ایمنی را در هنگام معدم سازی رعایت کرد.
جانبخش در خصوص مقابله با این بیماری در مرغداری ها و مراکز پرورش صنعتی جوجه گفت: ما در حال نمونه گیری از مرغداری های شهرستان هستیم و در مواردی که نتیجه آزمایش آن ها مثبت باشد سریعا وارد عمل خواهیم شد. به این ترتیب که واحد مورد نظر بلافاصله قرنطینه می شود. سپس شبانه یکی از اکیپ های معدوم سازی وارد مرغداری می شود و عملیات دود دهی را شروع می کند. پس از معدوم سازی، لاشه ها در گودالهای عمیقی دفن و سوزانده می شوند و روی آن ها آهک و خاک می ریزند. سالن مرغداری را تمیز و با گاز فرمالدیید ضد عفونی می کنند.
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مدت زمان پلمپ بودن یک واحد مبتلا را دو دوره 5 روزه و 21 روزه اعلام کرد.
جانبخش همچنین با اشاره به این که در حال حاضر هیچ مجوز جوجه ریزی در شهرستان داده نمی شود افزود: واحدهای غیر مجاز را نیز با کمک نیروی انتظامی و جهاد کشاورزی مهر و موم می کنیم و واحدهای مجاز را نیز برای کشتار مجاب می نماییم.
وی افزود: کلیه نیروها با تجهیزات محافظت فردی در عملیات معدوم سازی کانون ها شرکت می کنند.

توصیه های پیشگیرانه
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان با یادآوری این نکته که بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از تماس طیور خانگی با پرندگان وحشی و آزاد پرواز به وجود می آید تاکید کرد: طیور خانگی و غذا و مکان نگهداری آن ها باید از دسترس این پرندگان دور باشد. در مرغداری ها نیز با نصب توری باید مانع از ورود این پرندگان به محوطه شد. همچنین پرندگان وحشی و مهاجر را شکار نشوند چون ناقل بیماری هستند.


جانبخش افزود: از تماس با پرندگان تلف شده یا مریض باید خودداری شود به خصوص برای کودکان و در صورت تماس دست ها سریعا با آب و صابون شسته شود.
وی گفت: لاشه های مرغ یا پرندگان تلف شده به هیچ وجه نباید در معابر و محیط اطراف روستا رها شوند زیرا باعث انتقال و پخش شدن عامل بیماری توسط سگ، شغال، روباه و ... در محیط روستا می شود.


جانبخش با تاکید بر این که از دوره گردها پرنده ای خریداری نشود بیان داشت: در صورت خرید هر نوع پرنده جدید (مرغ، خروس، بوقلمون، اردک، غاز، پرنده زینتی) حتما از سلامت آن اطمینان حاصل نموده و حداقل به مدت 2 هفته آن ها را جداگانه نگهداری کنید.
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان از مرغداران خواست اصول بهداشتی قرنطینه ای در داخل و خارج مرغداری را به خصوص در مناطق پرخطر دقیقا رعایت کنند.
عدم استفاده از شانه تخم مرغ، کارتن ها و کلیه لوازم مستعمل در واحد، انجام واکسیناسیون گله علیه بیماری های واگیر طبق ضوابط دامپزشکی، تهیه دان، دارو، واکسن از منابع مطمئن و عدم تهیه آن از مرغداری های دیگر، وجود حوضچه ضد عفونی در محل ورودی مرغداری ها و سالن ها، کنترل بهداشتی اب مصرفی هر شش ماه یک بار، ممانعت از ورود حیوانات ولگرد به عنوان ناقلین بیماری به داخل مرغداری و اخذ مجوز کشتار در پایان دوره پرورش از شبکه دامپزشکی منطقه از دیگر توصیه های جانبخش به مرغداران بود.
وی همچنین با اشاره به ممنوعیت فروش مرغ به صورت زنده در بازارهای محلی به شهروندان توصیه کرد که گوشت مرغ مصرفی خود را فقط از مراکز مجاز که به صورت بهداشتی آن را عرضه می نمایند تهیه کنند.

دستگیری سارق منزل با 300 میلیون ریال اموال مسروقه در خمینی شهر
دستگیری سارق منزل با 300 میلیون ریال اموال مسروقه در خمینی شهر


فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر از دستگیری سارق حرفه ای و کشف اموال مسروقه به ارزش سیصد میلیون ریال خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس سرهنگ علی جعفری نژاد در تشریح این خبر گفت: به دنبال وقوع سرقت های منزل در سطح شهرستان خمینی شهر، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران این فرماندهی قرار گرفت.
وی افزود: ماموران پلیس آگاهی با تحقیقات و انجام اقدامات پلیسی موفق شدند یک نفر از سارقان حرفه ای را که در امر سرقت منزل فعالیت داشته، شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر کنند.
این مقام انتظامی اظهار داشت: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی طی بازجویی های پلیسی صورت گرفته به بزه انتسابی خود سرقت از منازل اعتراف کرد.
سرهنگ جعفری نژاد در خاتماه اظهار داشت: متهم پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.
فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر در پایان به شهروندان توصیه کرد: 1- در زمان عزیمت به مسافرت بهتر است منزل خود را به شخص امین بسپارند و کلید منزل را در دسترس و اختیار افراد غیر مطمئن قرار ندهید 2- از روشن گذاشتن مداوم لامپ منزل خودداری شده و تا حد امکان از تایمر جهت روشنایی استفاده شود. 3- اگر به تازگی دسته کلید منزل خود را گم کرده اید؛ سریعا نسبت به تعویض قفل های خانه اقدام کنید. 4- سارقان حرفه ای از محل های احتمالی نگهداری و اختفاء طلا و جواهرات و وجوه نقد اطلاع دارند؛ لذا لازم است در هنگام ترک منزل آن ها را به افراد امین یا به صندوق امانات موسسات معتبر بسپارند 5- از بازگو کردن برنامه سفر خود نزد افراد ناشناخته و غیر مطمئن پرهیز نمایید. 6- برای منزل خود از سیستم های هشدار دهنده و ضد سرقت استفاده کنید.

صفحه 9 از 485