امروزشنبه, 02 بهمن 1395-- Saturday Jan 21 2017

ساعت 10:36:39

آخرین به روز رسانی : شنبه 11:29:01

بهره برداری از قسمت دوم بازار بین المللی گل و گیاه سپاهان آغاز شد
بهره برداری از قسمت دوم بازار بین المللی گل و گیاه سپاهان آغاز شد

قسمت دوم بازار بین المللی سپاهان تکمیل شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این بخش که در دی ماه سال جاری رسما افتتاح می شود در فضایی به مساحت 4 هزار و 700متر مربع به بهره برداری رسیده است.


مدیرعامل شرکت کشاورزی کارگشای زنده رود در این رابطه گفت: قسمت دوم بازار شامل یک سالن 3 هزار و 200 مترمربعی است که به گل ها و گیاهان فصلی اختصاص دارد. این بخش قبلا با گل های آپارتمانی در یک مکان قرار داشت و اینک برای انجام تخصصی تر کار تفکیک شده است. همچنین فضایی به مساحت 3 هزار و 200 متر مربعی نیز به تکمیل قسمت ابزار آلات و لوازم جانبی اختصاص یافته است.


امینی افزود: 120 غرفه گل و گیاه و لوازم جانبی و 8 غرفه خدماتی رفاهی در این بازار وجود دارد و حدود 35 درصد از فروشندگان آن از خمینی شهر یا درچه هستند.
گفتنی است قسمت اول این بازار که 24 هزار مترمربع مساحت و 14 هزار مترمربع زیربنا دارد، دی ماه سال گذشته افتتاح شده بود و مغازه داران و خانواده ها، از مشتریان این بازار هستند.

اسناد مالکیت امامزادگان به زودی صادر می شود
در همایش هیات امنای مدیران و خادمان بقاع متبرکه شهرستان مطرح شد:
اسناد مالکیت امامزادگان به زودی صادر می شود

9 بقعه امامزاده در شهرستان خمینی شهر وجود دارد که تمامی آنها با اداره اوقاف در ارتباطند و به زودی سنددار می شوند و اسناد مالکیت امامزادگان صادر می گردد تا در آینده دچار مشکل نشوند.


به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این وعده ای بود که ریاست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهر در همایش هیئت امنا، مدیران و خادمان بقاع متبرکه بیان کرد.
حجت الاسلام و المسلمین مهدی قربانی در ادامه به فعالیت های فرهنگی، قرآن و عمرانی بقاع متبرکه اشاره کرد و گفت: توسعه رواق حضرت رسول(ص) و ساخت زائرسرا در امامزاده سید محمد(ع)، ساخت مسجدی در امامزاده سید نجم الدین(ع)، مسطح کردن قبور و ایجاد صحن زیبا در امامزاده سید ابراهیم(ع) فروشان، نصب ضریح زیبا در امامزاده سید ابراهیم(ع) ورنوسفادران، آغاز ساخت نمای گنبد امامزاده حمیده و رشیده خاتون درچه و کاشیکاری سردر امامزاده سید محسن(ع) تیرانچی از جمله کارهای عمرانی بقاع متبرکه است که با همکاری هیات امنا و اداره اوقاف انجام می شود.


در ادامه مراسم معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان طی سخنانی گفت: اینکه ما توفیق پیدا کرده ایم متولیان امامزادگان باشیم، جایگاه ویژه ای داریم که نباید نسبت به آن بی تفاوت باشیم و بدانیم که وظیفه ما سنگین است. 


حجت الاسلام و المسلمین حسن امیری اظهار داشت: امروز که داعش تصمیم دارد بقاع متبرکه را نابود کند، پی به عظمت بقاع می بریم. دشمنان می خواهند کارآمدی بقاع متبرکه را مورد هدف قرار دهند. پس چرا ما سهل انگاری کنیم؟ چرا زائر دل شکسته بیاید و درب امامزاده بسته باشد؟ ما حق نداریم فردی را از امامزاده برانیم و مانع ورود به امامزاده شویم مگر خانمی که حجاب را رعایت نکرده باشد.


وی تاکید کرد: بقعه ای کارآمد و مفید است که بتواند تاثیرگذاری بیشتری در منطقه داشته باشد و قطب فرهنگی شده باشد نه فقط مرکز فرهنگی. قطب فرهنگی یعنی همه گرایش ها را جذب کند.


حاج آقا امیری پیشنهاد داد: بقاع متبرکه باید در مباحث اجتماعی مخصوصا سبک زندگی اسلامی و بحث ازدواج ورود پیدا کنند و برنامه ریزی نمایند.
در پایان مراسم از هیات امناها و مدیران برتر، خادمان برتر و بهترین های طرح ملی حفظ قرآن کریم تجلیل شد.


گفتنی است شهرستان خمینی شهر  دارای 9 امامزاده به نام های سید محمد(ع)، سید ابراهیم(ع) فروشان، سید ابراهیم(ع) ورنوسفادران، سید نجم الدین(ع) جوی آباد، سید محسن(ع) تیرانچی، امامزاده سید ابوالحسن(ع) دستگرد، حمیده و رشیده خاتون درچه، علامه میرمحمد اشرف(ع) جنب مصلای نماز جمعه و امامزاده سید اشرف(ع) خیابان هفت برادران می باشد.

در سال جاری سند 80 موقوفه شهرستان صادر شده است
در نشست خبری رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مطرح شد:
در سال جاری سند 80 موقوفه شهرستان صادر شده است

به مناسبت هفته وقف ریاست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهر با اصحاب رسانه نشست خبری برگزار کرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین مهدی قربانی سخنان خود را با بیان برخی از برنامه های هفته وقف شروع کرد و گردهمایی هیات امنای امامزادگان در امامزاده سید نجم الدین(ع)، نشست با روحانیون شهرستان همزمان با رونمایی از ضریح جدید امامزاده سید ابراهیم(ع) ورنوسفادران، تشکیل کمیته یاوران وقف، برپایی ایستگاه های «همه واقف باشیم» در امامزادگان و پایگاه های نمازجمعه شهرستان را از جمله این برنامه ها برشمرد.


وی به اجرای طرح آرامش بهاری، طرح نشاط معنوی، طرح ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان، طرح بصیرت عاشورایی در ماه محرم و صفر، برگزاری کلاس های طرح ملی حفظ قرآن به عنوان برنامه های فرهنگی این اداره اشاره کرد و گفت: طرح ها با موفقیت و استقبال مردم اجرا شد مثلا امسال 1600 نفر در طرح ملی حفظ قرآن ثبت نام کردند و کسب 4 رتبه استانی و یک رتبه کشوری در مسابقات سراسری در کارنامه این اداره ثبت گردید.


امسال سند 80 موقوفه شهرستان صادر گردید
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان درمورد فعالیت های این اداره در عرصه حقوقی گفت: با همکاری دادگستری شهرستان، شعبه 5 دادگستری پرونده های اوقافی را رسیدگی می کند. تاکنون 400 اظهارنامه برای مستاجران متخلف ارسال کرده ایم. تا امروز 7 حکم له موقوفات صادر گردیده است و در مدت خدمت بنده تاکنون حکمی علیه موقوفات صادر نشده است.
قربانی موفقیت های اداره اوقاف در عرصه ثبت را برشمرد و گفت: امسال سند 80 موقوفه شهرستان صادر گردید که بزرگترین آنها به نام «شیخ مهدی و ابوالفضل نجفی» واقع در سه راه درچه با بیش از 150 هکتار مساحت بود. همچنین طی توافق با اداره ثبت اسناد برآنیم که تمام مساجد شهرستان را نیز سنددار کنیم تا در آینده به زمین مساجد تعرض نشود و مشکلی ایجاد نگردد.


امسال تاکنون 7 مورد وقف جدید به ثبت رسیده است
تجدید اجاره ها و احیا و شناسایی از دیگر مواردی بود که رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بدان اشاره کرد و گفت: سال گذشته 14 وقف جدید در شهرستان داشتیم و امسال تاکنون 7 مورد وقف جدید به ثبت رسیده و چند مورد دیگر نیز در دست اجراست و این نشانگر این است که مردم نسبت به اوقاف خوش بین شده اند.
حجت الاسلام قربانی با تکذیب اینکه پول موقوفات به بیرون از شهرستان می رود، گفت: پول موقوفات در شهرستان هزینه می شود حتی جایز نیست پول امامزاده ای در امامزاده دیگر هزینه شود. نماینده ولی فقیه بر سازمان اوقاف نظارت دارد تا مبادا پولی جابجا شود.
وی تاکید کرد: از نظر جایگاه موقوفات، شهرستان خمینی شهر جزو شهرستان های درجه 2 استان است. از نظر سازمان اوقاف تهران نیز در سه سال اخیر از نظر رتبه کاری به عنوان شهرستان برتر استان معرفی شده است.

 

ساخت زائرسرای آستان به زودی

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان با تکذیب اینکه امامزاده سید محمد(ع) زیر نظر اصفهان مدیریت می شود، گفت: هم مدیریت هم امور داخلی این امامزاده زیر نظر اداره اوقاف شهرستان است و تمام نذورات آن در خود آستان هزینه می شود. وی همچنین از ساخت زائرسرای آستان با زیربنای 6 هزار و 500 متر مربع در آینده نزدیک خبر داد.
قربانی در مورد ظاهر نامناسب ورودی امامزاده سید محمد(ع) نیز گفت: این در حیطه کاری اداره اوقاف نیست، جزو وظایف شهرداری خمینی شهر است و ما ضمن تشکر از شورای شهر و شهردار محترم درخواست داریم هر چه زودتر به این امر رسیدگی نمایند.

در نماز جمعه این هفته بسیجیان نمونه تقدیر شدند
در نماز جمعه این هفته بسیجیان نمونه تقدیر شدند

توصیه هایی درمورد بعد از ماه محرم و صفر، روز مجلس، پیشنهادهایی به مجلس و رحلت پیامبر اعظم(ص) از جمله مطالب این هفته نماز جمعه خمینی شهر بود.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا...شیخ عباس رحیمی تأکید کرد: از ماه های محرم و صفر خوب بهره بردیم. مبادا بعد از ماه صفر با برخی عروسیها و کارهای خلاف اجر این دو ماه را ضایع کنیم. همیشه حسینی باشیم، همیشه زینبی بمانیم و همیشه در راه ایشان قدم برداریم.
نماینده ولی فقیه با اشاره به سالروز شهادت آیت ا... سید حسن مدرس و روز مجلس گفت: امیدواریم مجلس ما با همان استقلال و زهد و گریز از اشرافیت، با همان احساس مسؤولیت، با همان اقتدار در مقابل رضاخانهای زمان ایستادن همواره در راه شهید مدرس پیش رود.
خطیب جمعه خطاب به نمایندگان مجلس پیشنهاد کرد: یکی اینکه لازم است کمسیونی یا گروهی در مجلس مشخص گردد تا قوانینی که تصویب شده ولی به هر دلیل دولت هنوز اجرایی نکرده است، احصا کند و پیگیری و مؤاخذه نماید که چرا این قانون تاکنون اجرا نشده است؟
استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: دوم بحث مشکلات اقتصادی کشور که مبادا فقط در شعارها و نطقها خلاصه شود. نمایندگان باید در دل مسائل بروند، وارد مشکلات مردم شوند چه در منطقه چه در سطح کشور تا باری از دوش مردم برداشته شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن تسلیت رحلت جانگداز نبی مکرم اسلام(ص)، این مصیبت را بزرگترین مصیبت برای جهان اسلام دانست و گفت: از آن روز به بعد فتنه رشد کرد و بذر آن پاشیده شد و همه مظلومیتهایی که امروز در جهان اسلام می بینیم و زخمهایی که وجود دارد، از آن روز نشأت گرفته است.
سخنانی درمورد روز بسیج و روز نیروی دریایی از دیگر مطالب مهم خطبه های این هفته بود که به همین مناسبت بین الصلاتین به چند نفر از بسیجیان نمونه لوح یادبود اهدا گردید.

واگذاری مسؤولیت سرویس مدارس به تاکسیرانی
واگذاری مسؤولیت سرویس مدارس به تاکسیرانی

جلسه شورای هماهنگی امور ترافیک شهرستان با حضور فرماندار رییس شورای شهر و سایر اعضای این شورا در محل فرمانداری تشکیل شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین فرمانده راهور شهرستان با اعلام این مطلب که جهت نظارت یر حمل و نقل عمومی و سرویس مدارس روزانه دو تا سه تیم از راهور شهرستان با بازرسان تاکسیرانی هماهنگ هستند گفت: به صورت کلی اگر بتوانیم سرعت وسایل نقلیه را کم کنیم می توانیم تصادفات مان را به حداقل برسانیم.
سرگرد پاکروان افزود: در بسیاری از مسیرها مثل میدان شهدا و خیابان امام باید شیوه عبور و مرور را تغییر دهیم.
وی در خصوص سه راه نیروگاه نیز گفت: با شهرداری های درچه و منطقه 13 اصفهان مذاکره نمودیم و قرار است تعریض و آزادسازی، اصلاح هندسی و اصلاح فضای سبز آن قسمت صورت بگیرد و همچنین چراغ هایش هوشمند شود.

بر اساس این گزارش مسؤول ترافیک شهرداری خمینی شهر با اعلام این که 15 دوربین توسط شهرداری جهت بررسی و پایش تصویری شهر خمینی شهر خریداری شده است افزود: از نیروی انتظامی تقاضا داریم که اجازه استفاده از 8 پایه موجود خود را به ما بدهند.
وطنخواه افزود: طبق رایزنی های ما مرکز این دوربین ها باید در شهرداری باشد ولی اتصالاتش باید در اختیار واحدها و نهادها باشد.
وی همچنین از تهیه دو سرعت سنج جهت نصب در بلوار آزادگان خبر داد و ادامه داد: در آینده نیز دوربین های عبور از چراغ قرمز در سطح شهر نصب خواهند شد که مسؤولیت آن ها در اختیار راهور است و شهرداری مجری نصب و راه اندازی آن هاست.
فرماندار شهرستان نیز در این جلسه در رابطه با اجرای طرح واگذاری مسؤولیت سرویس مدارس به تاکسیرانی گفت: قبلا شیوه نامه ای در کشور وجود داشت که تنها خمینی شهر و دهاقان آن را اجرا کردند. آموزش و پرورش هم در این زمینه خیلی زحمت کشیده بودند ولی بنده دیدم که در شان یک مدیر مدرسه چه خانم و چه آقا نیست که مدام با راننده جر و بحث کنند وبایداین کار به تاکسی رانی واگذار شود.
رضوانی نسبت حل مشکل سرعت گیر خیابان امیرکبیر،ورودی درچه دستوراتی صادروافزود:
نزدیک برگزاری جشنواره گل شب بو هستیم و از الان باید آماده باشیم برای جاده ها و پارکینگ تا بهمن ما مشکلی نداشته باشیم.

تشکیل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای
تشکیل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای

معاونت راهداری و حمل و نقل جاده ای از اداره راه و شهرسازی جدا و به یک اداره مجزا تبدیل شد.
فرماندار که در جلسه شورای ترافیک شهرستان سخن می گفت ضمن اعلام این خبر افزود: طبق مصوبه هیات دولت این تفکیک از اول مهرماه در سراسر کشور باید اجرایی می شد و در خمینی شهر نیز این اتفاق رخ داده است.
احمد رضوانی همچنین از جدا شدن اداره آبفای شهرستان خمینی شهر از اصفهان خبر داد و افزود: این امر با پیگیری های مهندس سلیمانی رییس آبفای اصفهان محقق شد و اکنون آبفا در خمینی شهر تبدیل به اداره شده است و قرار است ساختمانی در اختیار آن ها قرار گیرد.

جلسه آموزش نکات بهداشت حرفه ای در فرمانداری تشکیل شد
جلسه آموزش نکات بهداشت حرفه ای در فرمانداری تشکیل شد

به همت کمیسیون امور بانوان فرمانداری شهرستان و با همکاری شبکه بهداشت و درمان جلسه آموزشی بهداشت حرفه ای در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این جلسه که نمایندگانی از ادارات مختلف شهرستان حضور داشتند راجع به بیماری های شایع ناشی ازکار درخانه و بیرون از خانه اطلاعاتی ارائه شد.
کارشناس این جلسه ضمن اشاره به بیماری هایی مانند تونل کارپال و التهاب زردپی شانه، شایع ترین بیماری ناشی از کار را کمردرد عنوان کرد و افزود: 85 درصد از مردم ما به صورت غیر اختصاصی این درد را تجربه نموده اند.


وی افزود: افرادی که از دردهای هایی که به جلو و عقب و کنار ساق پا تیر بکشد، دردهایی که با فعالیت بدنی بیشتر می شود، دردهایی که شب به سراغ انسان می آید و یا دردهایی  با گز گز شدن بخشی از پا همراه است، رنج می برند مشکوک به کمردرد هستند و باید به پزشک مراجعه کنند.


این کارشناس بهداشت حرفه ای وضعیت نامناسب بدن در حین ایستادن و نشستن را مهم ترین عامل گردن درد عنوان کرد. وی همچنین افزود: میز و صندلی اداری باید استانداردهایی داشته باشند از جمله این که عرض نشیمنگاه و پشتی برابر عرض شانه باشد، لبه صندلی 5 سانتی متر از زیر زانو فاصله داشته باشد، دسته های صندلی برای کاربران رایانه امکان خواباندن داشته باشد، جنس صندلی چرم اصل و یا پارچه باشد و شانه های کاربر هنگام نشستن صاف باشد و به آنها فشار وارد نشود.


گفتنی است کارشناس جلسه اختلالات اسکلتی- عضلانی را ناشی از وضعیت نامناسب بدن، حرکات تکراری، اعمال نیروی زیاد، استرس های تماسی و ارتعاشات عنوان کرد.

عزاداران استان اصفهان از طرح نذر خون در روز اربعین استقبال کردند
عزاداران استان اصفهان از طرح نذر خون در روز اربعین استقبال کردند

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان با اشاره به اجرای طرح نذر خون گفت: همزمان با اربعین حسینی ۲۷۰ واحد خون توسط عزاداران حسینی در اصفهان اهدا شد.
به گزارش فرصت آنلاین به نقل ازپایگاه خبری اداره کل انتقال خون استان
مجید زینلی با اشاره به اهمیت اجرای طرح نذر خون اظهار داشت: طرح نذر خون هر ساله در ماه€Œهای محرم و صفر به€Œ ویژه در روزهای تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی در سراسر کشور برگزار می€Œشود که با استقبال عزاداران همراه است.

وی افزود: در اربعین حسینی امسال همچون سال€Œهای گذشته شاهد حضور باشکوه و استقبال عزاداران امام حسین(ع) از طرح نذر خون بودیم که در اصفهان و خمینی€Œشهر این طرح با استقبال ویژه€Œای روبرو شد.
مدیرکل انتقال خون استان اصفهان با بیان اینکه طرح نذر خون از ابتدای محرم تا پایان ماه صفر در استان اصفهان اجرا می€Œشود، خاطرنشان کرد
در روزهای تاسوعا و عاشورای امسال هم بیش از 2 هزار واحد خون اهدا شد.
وی تصریح کرد: پایگاه€Œهای متعددی در سطح استان از جمله میدان خواجو، خمینی€Œشهر، نجف€Œآباد و خوانسار در این راستا فعالیت داشته و این نذر همچنان ادامه دارد.

صفحه 9 از 472