امروزدوشنبه, 02 بهمن 1396-- Monday Jan 22 2018

ساعت 20:05:35

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 03:00:50

جلسه مدیریت بحران باید در سالن مدیریت بحران برگزار شود
جلسه مدیریت بحران باید در سالن مدیریت بحران برگزار شود

تراکم بیش از اندازه جمعیت در خمینی شهر و وجود 600 هکتار بافت فرسوده، در صورت وقوع زلزله تهدیدی جدی برای شهر به حساب می آید. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در جلسه مدیریت بحران شهرستان که با حضور روسای دستگاه های شهرستان در فرمانداری برگزار شد، ضرورت آمادگی برای مواجهه با زلزله از جانب چندین نفر از حضار مطرح شد. فرماندار ضمن تاکید بر اینکه همه دستگاه ها باید به وظایف خود در صورت وقوع زلزله آگاه شوند، از ارائه آموزش های " زندگی با زلزله" به عنوان راهکاری برای کاهش تلفات و خسارات یاد کرد. راعی همچنین از آماده سازی سوله مدیریت بحران به عنوان یک امر اجتناب ناپذیر در صورت وقوع حوادثی از این دست نام برد.
عکافیان معاون عمرانی فرماندار نیز در همین رابطه از کفپوش کردن سالن مدیریت بحران خبر داد و گفت: یکی از مشکلات این سالن این است که ماشین داخل آن نمی رود. در ادامه موسوی معاون عملیاتی نیروی انتظامی شهرستان با انتقاد از کفپوش کردن این سالن گفت: در چنین موقعیتی انتظار می رود جلسه امروز در سالن مدیریت بحران شهرستان برگزار شود اما می بینیم که با مجهز کردن این سالن به کفپوش، عملا آن را به یک سالن ورزشی تبدیل کرده ایم.


لوله آبی که از خیابان ماربین می گذرد و در محاورات شهروندان به لوله 1400معروف است نیز یکی دیگر از نقاط حادثه خیزی خوانده شد که در صورت وقوع زلزله یا حوادث مشابه به یک بحران تبدیل خواهد شد. رئیس اداره جهاد کشاورزی ضمن اشاره به این موضوع گفت: با وجود کارگاه های متعددی که در حاشیه خیابان ماربین راه اندازی شده و ماشین های سنگینی که در این منطقه و در واقع از روی این لوله تردد دارند باید تدبیری اندیشیده شود. عکافیان در این مورد گفت: از ایستگاه پمپاژ تا میدان امام علی (ع) دستگرد را ممنوعیت تردد ماشین های سنگین گذاشته ایم. 


بر اساس همین گزارش، ساختمان های هلال احمر و فوریت های پزشکی 115 به عنوان دو نهاد امدادرسان که در صورت وقوع حادثه باید در خط مقدم کمک رسانی به آسیب دیدگان قرار بگیرند خود از ساختمان های فرسوده شهرستان است که در صورت وقوع حادثه خطرآفرین بوده و مانع از کمک رسانی به موقع به آسیب دیدگان خواهد شد.

 دوره تخصصی تربیت مربی کودک هر هفته برگزار می شود
دوره تخصصی تربیت مربی کودک هر هفته برگزار می شود

به همت موسسه دارالقرآن اهلبیت(ع) و همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر، اولین جلسه دوره تخصصی تربیت مربی کودک با رویکرد مهدوی در ساختمان دارالقرآن اهلبیت(ع) واقع در بلوار شهید منتظری برگزار شد.
در حاشیه برگزاری این مراسم یکی از مسؤولان برگزاری این دوره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: یکی از خلأهایی که در شهرمان وجود دارد، دوره های تخصصی ویژه مربیان بود. آموزگاران و مربیان بسیاری داریم که در حوزه کودک کار می کنند. این حوزه کاملاً تخصصی و جدّی است. این دغدغه باعث شد موسسه دارالقرآن اهلبیت(ع) با همکاری مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دوره تخصصی تعریف کنیم با عنوان «تربیت مربی کودک با رویکرد مهدوی»
سلمان هاشمیان ادامه داد: دوره مقدماتی تربیت مربی کودک در دو روز پنج شنبه 13 و 20 مهر 1396 با حضور حدود 800 نفر از مربیان و آموزگاران سطح شهرستان در همین مکان برگزار شد و در آن از محضر استاد حجت الاسلام ابراهیم عبداللهی مدرس و محقق مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم استفاده گردید. در دوره مقدماتی مباحثی مطرح شد از جمله ضرورتهای شش گانه اتصال قلب کودک به امام زمان(عج)، قالبهای تربیتی مانند قالب شعر خواندن، مهارتهای پاسخ¬گویی به سوالات کودکان و....
وی تصریح کرد: در دوره تخصصی که از امروز شروع شده است، مباحث مختلفی ارائه می گردد از جمله نقش بازی در تربیت کودکان با حضور خانم موسویان رئیس مرکز تخصصی بازی و خانه خلاقیت اصفهان، مهارتهای قصه گویی دینی برای کودکان با حضور حجت الاسلام راستگو، بحث جذاب سازی کلاس، شیوه های انتقال مفاهیم به کودکان، شیوه های غیرمستقیم عمل کردن برای کودکان و.... با حضور اساتید و کارشناسان کشوری از تهران، قم و اصفهان.

کارشناس رسانه و فضاهای مجازی اظهار داشت: سعی می شود در این دوره المان های دینی، مذهبی و اعتقادی رعایت گردد و هر پنجشنبه صبح ها در قالب سه جلسه برگزار می شود. افرادی هم که در تمامی جلسات شرکت می کنند، با همکاری بنیاد مهدویت گواهی پایان دوره اعطا می گردد و برای آموزگاران پایه اول که از طرف آموزش و پروش شرکت می کنند، 32 ساعت ضمن خدمت محسوب می گردد.
هاشمیان شرکت علاقمندان در این دوره را آزاد و رایگان اعلام کرد و گفت: در این دوره مربیان پیش دبستانی و آموزگاران کلاس اول شرکت می کنند که از طرف اداره آموزش و پرورش به ایشان ابلاغ شده است و به غیر از آن تعدادی از حوزه های بسیج و کانونهای فرهنگی مساجد که کلاس هایی در حوزه کودک تشکیل می دهند.

سال آینده با کمبود فضا برای هنرستان مواجهیم/دانش آموزان با ورود به هنرستان ها به بازار کار نزدیک تر می شوند
سال آینده با کمبود فضا برای هنرستان مواجهیم/دانش آموزان با ورود به هنرستان ها به بازار کار نزدیک تر می شوند

تمام اسناد بالادستی تاکید دارند که ورود دانش آموزان به هنرستان ها افزایش یابد و از این طریق به بازار کار نزدیک تر شوند.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین معاون آموزش اداره آموزش و پرورش در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان با بیان این مطلب افزود: حتی در کشورهایی مثل آلمان که این راه را طی کرده اند، 75 درصد دانش آموزان وارد رشته های مهارتی و تنها 25 درصدشان به رشته های محض نظری گرایش دارند.
آقاکوچکی افزود: سال آینده به خاطر تغییر نظام به 3-3-6 و اضافه شدن یک سال تحصیلی برای هنرستانی ها، شهرستان با کمبود مکان مدرسه مواجه می شود.
وی گفت: امسال از جمع 3648 دانش آموز پایه دهمی، 2093 نفر به رشته های نظری و 1609 نفر به هنرستان ها گرایش داشتند که این تعداد معادل 1/44 درصد دانش آموزان پایه نهم است. اگر بخواهیم شاخص افزایش دانش آموزان هنرستانی را رعایت کنیم باید فضای لازم برای بیش از 1600 دانش آموز را داشته باشیم و محاسبات نشان می دهد این فضا باید 50 کلاس تئوری و 100 کلاس عملی را در بر بگیرد و ما چنین فضاهایی نداریم و از طرفی نمی توانیم بگوییم که سال دیگر هنرستان های ما ورودی نداشته باشد.
آقاکوچکی با اشاره به این که بسیاری از دانش آموزان پایه نهم علاقه به رشته های هنرستانی داشته اند افزود: اگر می خواستیم آن ها را به رشته های نظری هدایت کنیم، باید به رشته ادبیات می فرستادیم که اتفاق خوبی نبود. قطعا بسیاری از این دانش آموزان شرایط رشته های ریاضی و تجربی را ندارند چرا که دارای دروس محاسباتی هستند.
وی در خصوص پیشنهاد ارائه شده مبنی بر فرستادن دانش آموزان هنرستانی به هنرستان غیرانتفاعی دانشگاه آزاد (سما) گفت: این هنرستان امسال 50 دانش آموز جذب کرده ولی تعداد ما خیلی بالاتر است. مضاف بر آن که بضاعت مالی بسیاری از اولیای دانش آموزان اجازه ورود به این مدرسه را نمی دهد.
سرپرست فرمانداری شهرستان گفت: اداره کل نوسازی استان باید گزارشی توجیهی در این زمینه تهیه کند. از طرفی این موضوع باید با اولیا و مربیان در میان گذاشته شود و از توان مردمی و پیشنهادات آنها در این جهت استفاده شود.
مجتبی راعی از فراخوان برای جلب مشارکت خیرین و طرح این موضوع در مراسم عمومی شهرداری، به عنوان راهکار دیگری برای حل مشکل فضای هنرستان ها نام برد.

توقف چوب های بلوط در بین راه
فرمانده انتظامی شهرستان خبر داد:
توقف چوب های بلوط در بین راه

فرمانده انتظامی شهرستان از كشف يك محموله سه تنی چوب جنگلی بلوط قاچاق و دستگیری باند توزیع هرویین و شیشه در شهرستان از سوی ماموران اين فرماندهی خبر داد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین سرهنگ علی جعفری نژاد در مورد چوب های قاچاق گفت: ماموران واحد گشت انتظامی به يك دستگاه كاميون باری مظنون شده و در بازرسی از آن مقدار سه تن چوب جنگلی بلوط قاچاق كشف و راننده خودرو را دستگير کردند.
وي در خبر دیگری از عملیات ضربتی ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی شهرستان و دستگیری اعضای یک باند توزیع هروئین و شیشه خبر داد و افزود: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت باندی در زمینه توزیع هرویین و شیشه، موفق به شناسایی مخفیگاه متهمان شدند و پس از هماهنگی با مقام قضایی به محل اعزام و طی یک اقدام ضربتی 3 نفر را در این عملیات دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی خمینی€شهر گفت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان بیش از 20 کیلوگرم هرویین و یک کیلو و 500 گرم ماده مخدر صنعتی شیشه به همراه آلات و اداوات استعمال مواد مخدر و مبلغ 300 میلیون ریال وجه نقد حاصل فروش مواد افیونی کشف شد.
وی ادامه داد: 2 دستگاه خودروی زانتیا و پژو 405 که به منظور جابه €جایی مواد مخدر از آنها استفاده می€ شد نیز توقیف شد.

ارزش کمک های غیرنقدی خمینی شهری ها به مناطق زلزله زده از مرز یک میلیارد تومان گذشت
ارزش کمک های غیرنقدی خمینی شهری ها به مناطق زلزله زده از مرز یک میلیارد تومان گذشت

ارزش کمک های غیر نقدی خمینی شهری ها به مناطق زلزله زده به یک میلیارد و 611 میلیون و 600 هزار تومان رسید. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان، سرپرست فرمانداری خمینی شهر ضمن اعلام این خبر گفت: این کمک ها توسط هلال احمر خمینی شهر، کمیته امداد خمینی شهر، بهزیستی خمینی شهر، سپاه خمینی شهر و درچه و مجمع خیرین بیمارستان ساعی جمع آوری شده و در چند نوبت و در قالب 25 دستگاه کامیون به این مناطق ارسال شده است.
راعی همچنین از ارسال 16 دستگاه کانکس با مصارف مسکونی، درمانی، بهداشتی و... از شهرستان خمینی شهر به سرپل ذهاب خبر داد و افزود: مقدمات ارسال هشت دستگاه کانکس دیگر فراهم شده است.
وی با تاکید بر اینکه کاهش شدید دمای هوا شرایط سختی را بر زندگی هموطنان زلزله زده حاکم کرده است، از مردم خواست کمک های خود به اهالی این مناطق را بیشتر در قالب نقدی برای کمک به بازسازی خانه های ویران شده و همچنین کانکس برای ایجاد سرپناه موقت به این مناطق ارسال کنند.
فرماندار راعی در پایان سخنانش از اهالی نوعدوست و وظیفه شناس خمینی شهر به جهت کمک های بی دریغشان به هموطنان نیازمند تشکر کرد.

مراسم صبحگاه مشترک به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج
مراسم صبحگاه مشترک به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج

به مناسبت هفته بسیج؛ صبحگاه مشترک نیروهای نظامی، انتظامی وبسیجی در ناحیه مقامت بسیح سپاه شهرستان خمینی شهر با اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران و خواندن سوگندنامه پرچم برگزار شد.به گزارش فرصت آنلاین در این مراسم امام جمعه، سرپرست فرمانداری ونماینده مرم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان حضور داشتند ومدعوین ضمن قرائت فاتحه به روح شهیدان سرافراز و نثار شاخه گل یک ‌بار دیگر با آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق نمودند.براساس این گزارش درادامه برنامه های هفته بسیج برنامه میدان تیر و تیراندازی با سلاح برای مسئولان خمینی شهر برگزار شد.

120 بیمار مبتلا به ام اس در خمینی شهر
120 بیمار مبتلا به ام اس در خمینی شهر

از 120 نفر بیمار مبتلا به ام اس خمینی شهر که تحت پوشش خیریه بقیت الله (عج) هستند، صد نفر زن و 20 نفر مرد هستند. یکی از مسئولان این انجمن خیریه ضمن اعلام این خبر به فرصت آنلاین گفت: چند روز پیش در همایش سراسری بیماران ام اس که در گرگان برگزار شد، شرکت کردیم و با رایزنی هایی که انجام شد به زودی این مددجویان از امکاناتی نظیر وسایل توانبخشی، کمک های مالی بلاعوض جهت مناسب سازی منزل، استفاده رایگان از امکانات تفریحی، هتل ها و استخرهای سراسر کشور و ... برخوردار خواهند شد. خانم پاگرد افزود: در حال حاضر خیریه بقیت الله (عج) با امکانات محدودی که دارد تنها می تواند هزینه داروهای این بیماران را پرداخت کرده و همچنین سبد کالا در اختیارشان بگذارد اما با تبدیل شدن بخش حمایت از بیماران ام اس به "شاخه" امکانات و کمک های بیشتری در اختیارمددجویان قرار می گیرد.

رییس آموزش و پرورش تودیع و معارفه شد
رییس آموزش و پرورش تودیع و معارفه شد

با حضور سرپرست فرمانداری و معاون پژوهشی اداره کل آموزش و پرورش استان، مراسم تودیع و معارفه رییس آموزش و پرورش در محل این اداره برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این مراسم از زحمات محمود بدیحی تقدیر شد و حسین آقابابایی به عنوان رییس جدید این اداره معرفی شد. همچنین بدیعی گزارشی از عملکرد سه ساله خود ارائه داد.
گفتنی است آقابابایی قبلا رییس آموزش و پرورش نایین بوده است.

صفحه 9 از 523