امروزشنبه, 27 بهمن 1397-- Saturday Feb 16 2019

ساعت 23:15:32

آخرین به روز رسانی : شنبه 01:55:52

تصادف زنجیره ای در بلوارآزادگان
تصادف زنجیره ای در بلوارآزادگان

پس ازبارش کوتاه مدت مقارن ظهرروز گذشته 15 خودروی سبک و سنگین دربلوارآزادگان خمینی شهربا هم برخورد کردند. به گزارش روابط عمومی آتش نشانی شهرداری خمینی شهراین خودروها به دلیل لغزندگی ازمسیرمنحرف و با هم برخورد کردند.در این حادثه 5 نفرمصدوم شدند .

سال آینده به 4 هنرستان نیاز داریم
در شورای آموزش و پرورش مطرح شد:
سال آینده به 4 هنرستان نیاز داریم

جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور نماینده، سرپرست فرمانداری، بخشدار، شهردار و رییس آموزش و پرورش در محل این اداره تشکیل شد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین کمبود فضای آموزشی برای هنرستان ها در سال آینده، مهم ترین موضوع مطرح شده در این جلسه بود. رییس آموزش و پرورش با اشاره به اضافه شدن پایه دوازدهم برای هنرستان از سال آینده افزود: طبق برآورد ما با این اقدام 32 کلاس اضافه نیاز خواهیم داشت که این میزان معادل 4 مدرسه فنی و حرفه ای و کاردانش است.
آقابابایی با انتقاد از طرح مدارس حامی گفت: جلسات آسیب شناسی در خصوص این مدارس انجام شده است. علاوه بر آن معلمان این مدارس تنها مهر و آبان 95 حقوق گرفته اند. وی در خصوص پرداخت معوقات فرهنگیان از نماینده شهرستان طلب یاری نمود. نماینده مردم شهرستان در مجلس نیز با انتقاد از سیاست های اعمال شده در آموزش و پرورش گفت: این سیاست ها گزینشی و باری به هر جهت بوده است. بنده با واگذاری آموزش و پرورش به بخش خصوصی مخالف هستم. همچنین با ارزشیابی توصیفی، توسعه مدارس هیات امنایی و مدارس حامی به شدت مخالف بودم. وی ضمن اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت خیرین برای مدرسه سازی افزود: در تلاشیم که از مقام معظم رهبری اجازه استفاده از صندوق توسعه ملی برای نوسازی مدارس را بگیریم و همچنین معوقات بازنشستگان را پرداخت کنیم.سرپرست فرمانداری هم بر لزوم طرح مساله کمبود فضای آموزشی با اولیا و مربیان و اخذ پیشنهادات آن ها و تشکیل ستادهای مردمی در این زمینه تاکید کرد.مجتبی راعی گفت: با کمک اولیا و مربیان می توانیم فهرستی از حامیان آموزش و پرورش را تهیه کنیم و با آن ها نشستی داشته باشیم. همچنین از توان افرادی مثل آقای داورپناه برای ساخت 4 مدرسه ای که گفته شد استفاده کنیم. شهردار در این جلسه گفت: چیزی به اسم بودجه بالادستی وجود ندارد و باید خودمان دست به کار شویم. علی اصغر حاج حیدری افزود: شهرداری این آمادگی را دارد که فضاهای آموزشی را بهینه سازی کند. مثلا ما قبلا پیشنهاد داده بودیم که که مدرسه بتول عسگری و مدرسه گل نرگس (خیابان شهید رجایی) را به شهرداری واگذار کنید تا ما 5 مدرسه خوب به شما تحویل دهیم. مدرسه بتول عسگری دارای 2000 متر زمین با ارزش بالاست ولی نیاز به بازسازی دارد. وی گفت: می توان با مالکین اراضی که در طرح جامع واقع شده اند وارد مذاکره شد و توان ریالی یا ملکی به دست آورد تا عملا مشکل آموزش و پرورش حل شود. شهردار همچنین در خصوص 5 درصد عوارض سهم آموزش و پرورش گفت: 343 فقره صدور پروانه در شهرداری در یک سال گذشته وجود داشته که در نتیجه آن بیش از 115 میلیون تومان به حساب خزانه آموزش و پرورش به عنوان عوارض واریز شده است. حاج حیدری علت کم بودن این رقم را به حداقل رسیدن صدور پروانه اعلام کرد و اشاره نمود: در مورد ساخت و سازهایی که معافیت از عوارض داشتند کلیه حقوقی که به شهرداری تعلق می گرفت حذف شد ولی حقوق آموزش و پرورش پرداخت گردید که نمونه آن بیمارستان ساعی است.
در ادامه این جلسه گزارشی در خصوص برنامه های آموزش و پرورش در دهه فجر ارائه گردید.

سارقی که به منزل نرسید
سارقی که به منزل نرسید

يک سارق منزل حين انجام جرم دستگیرشد. به گزارش فرصت آنلاین ؛ فرمانده انتظامی شهرستان خمينی شهرضمن اعلام این خبر گفت: ماموران درمحدوده شهركوشك این سارق را در حال بالا رفتن ازديواريک منزل مشاهده كردند و وی را دستگیر کردند. سرهنگ علی جعفری نژاد افزود: فرد دستگير شده دربازجویی به سرقت سه منزل در شهرستان اعتراف كرد.

انشعابهای فاضلاب شهرستان خمینی شهرافزایش یافت
انشعابهای فاضلاب شهرستان خمینی شهرافزایش یافت

تا پایان آذرماه عملیات نصب هزاروپانصد وپانزده فقره انشعاب فاضلاب جدید درمنطقه خمینی شهر ونواحی تابعه انجام شد. به گزارش فرصت آنلاین، روابط عمومی آبفا استان اصفهان حوزه خمينی شهربا انتشاراین خبر اعلام کرد: این تعداد انشعاب نصب شده به ترتیب951 و 564 فقره مربوط به خمینی شهرودرچه می باشد وبه این ترتیب تعداد کل انشعابات نصب شده فاضلاب منطقه خمینی شهرونواحی تابعه به 68886 فقره رسید.همچنین به گزارش این روابط عمومی دراین مدت دوهزاروپنجاه فقره کنتورفرسوده درمنطقه تعویض شد که به ترتیب 1598 ،300 ،70 و82 فقره مربوط به خمینی شهر ، درچه ،کوشک و اصغرآباد می باشد.

بانوان خیّر شهر تجلیل می شوند
بانوان خیّر شهر تجلیل می شوند

اولین برنامه نکوداشت و تجلیل ازخیرین بانوی شهرستان توسط انجمن خیریه حضرت بقیه اله الاعظم ( عج) و با همکاری شورای شهر، شهرداری و سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر برگزار می شود. به گزارش فرصت آنلاین بنابر اطلاع رسانی روابط عمومی انجمن، این مراسم روزسه شنبه 3 بهمن 1396 مصادف با میلاد حضرت زینب و گرامیداشت روز پرستار از ساعت 3 بعد ازظهر در سالن بصیرت شهرداری همراه با اجرای برنامه های شاد و متنوع اجرا می شود.

تعریض پل چهارراه باربریها اجرایی می شود
تعریض پل چهارراه باربریها اجرایی می شود

شروع عملیات اجرایی تعریض پل و اصلاح هندسی چهار راه باربریها، محور درچه- تیرانچی موسوم به پل بحران، آغاز می شود. به گزارش فرصت آنلاین به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی شهرداری درچه پس از 5 سال پیگیری مستمر شهرداری و برگزاری جلسات متعدد با مسوولین استان و شهرستان این طرح به نتیجه رسید و قرار است بزودی توسط شهرداری درچه اجرا گردد. براساس گزارش رییس اداره فنی وعمرانی شهرداری درچه هدف ازساخت این پل جلوگیری از مشکلات ترافیک و تصادف خودروها براثر عرض کم پل و تسهیل درامربهبود عبور ومرور در محورغرب به شرق شهر درچه می باشد.

سارق كابل وتجهيزات مخابراتی دستگيرشد
سارق كابل وتجهيزات مخابراتی دستگيرشد

سارق حرفه‌ای كابل و تجهيزات مخابراتی شهرستان طی عملياتی غافلگيرانه دستگیر شد. به گزارش فرصت آنلاین فرمانده انتظامی شهرستان خمینی‌شهربا اعلام این خبر گفت: در پی وقوع چند مورد سرقت کابل و تجهیزات مخابراتی در شهرستان رسیدگی به موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت.علی جعفری ‌نژاد افزود: مأموران پلیس آگاهی با انجام اقدامات پلیسی سرانجام موفق به شناسایی و دستگیری یک سارق حرفه‌ای در این ارتباط شدند. وی ادامه داد: متهم در بازجویی‌های به عمل آمده به 6 مورد سرقت کابل و تجهیزات مخابراتی به ارزش 20 میلیون ریال اعتراف و جهت انجام اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

گلریزان در «سرای پاکان»
گلریزان در «سرای پاکان»

با حضور سرپرست فرمانداری، شهردار، مدیرکل بهزیستی و خیرین، جشن گلریزان خانه اوتیسم شهرستان برگزار شد.مدیر موسسه خیریه سرای پاکان به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: در این جشن حدود 500 میلیون تومان مشارکت نقدی و غیر نقدی جهت حمایت از بیماران اوتیسم جمع آوری شد. کشاورز افزود: اخیرا خانه ای به مبلغ یک میلیارد تومان واقع در خیابان شریعتی شمالی کوچه 118، برای بچه های اوتیسم خریداری نموده ایم و مبلغ جمع آوری شده در گلریزان صرف پرداخت بخشی از هزینه خرید می شود. وی هزینه تامین تجهیزات را نیز حدود 500 میلیون تومان اعلام کرد. کشاورز همچنین اعلام کرد: هم اکنون 105 نفر از بچه های اوتیسم را تحت پوشش دارد که تنها امکان نگهداری 50 نفر از آن ها در مرکز وجود دارد. وی با اشاره به این که به تازگی برای بخش شبانه روزی این موسسه مجوز اخذ شده است ابراز امیدواری کرد که این بخش در هفته آینده شروع به کار کند.

صفحه 10 از 531