امروزچهارشنبه, 30 آبان 1397-- Wednesday Nov 21 2018

ساعت 09:28:49

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 01:20:53

تعریض پل چهارراه باربریها اجرایی می شود
تعریض پل چهارراه باربریها اجرایی می شود

شروع عملیات اجرایی تعریض پل و اصلاح هندسی چهار راه باربریها، محور درچه- تیرانچی موسوم به پل بحران، آغاز می شود. به گزارش فرصت آنلاین به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی شهرداری درچه پس از 5 سال پیگیری مستمر شهرداری و برگزاری جلسات متعدد با مسوولین استان و شهرستان این طرح به نتیجه رسید و قرار است بزودی توسط شهرداری درچه اجرا گردد. براساس گزارش رییس اداره فنی وعمرانی شهرداری درچه هدف ازساخت این پل جلوگیری از مشکلات ترافیک و تصادف خودروها براثر عرض کم پل و تسهیل درامربهبود عبور ومرور در محورغرب به شرق شهر درچه می باشد.

سارق كابل وتجهيزات مخابراتی دستگيرشد
سارق كابل وتجهيزات مخابراتی دستگيرشد

سارق حرفه‌ای كابل و تجهيزات مخابراتی شهرستان طی عملياتی غافلگيرانه دستگیر شد. به گزارش فرصت آنلاین فرمانده انتظامی شهرستان خمینی‌شهربا اعلام این خبر گفت: در پی وقوع چند مورد سرقت کابل و تجهیزات مخابراتی در شهرستان رسیدگی به موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت.علی جعفری ‌نژاد افزود: مأموران پلیس آگاهی با انجام اقدامات پلیسی سرانجام موفق به شناسایی و دستگیری یک سارق حرفه‌ای در این ارتباط شدند. وی ادامه داد: متهم در بازجویی‌های به عمل آمده به 6 مورد سرقت کابل و تجهیزات مخابراتی به ارزش 20 میلیون ریال اعتراف و جهت انجام اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

گلریزان در «سرای پاکان»
گلریزان در «سرای پاکان»

با حضور سرپرست فرمانداری، شهردار، مدیرکل بهزیستی و خیرین، جشن گلریزان خانه اوتیسم شهرستان برگزار شد.مدیر موسسه خیریه سرای پاکان به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: در این جشن حدود 500 میلیون تومان مشارکت نقدی و غیر نقدی جهت حمایت از بیماران اوتیسم جمع آوری شد. کشاورز افزود: اخیرا خانه ای به مبلغ یک میلیارد تومان واقع در خیابان شریعتی شمالی کوچه 118، برای بچه های اوتیسم خریداری نموده ایم و مبلغ جمع آوری شده در گلریزان صرف پرداخت بخشی از هزینه خرید می شود. وی هزینه تامین تجهیزات را نیز حدود 500 میلیون تومان اعلام کرد. کشاورز همچنین اعلام کرد: هم اکنون 105 نفر از بچه های اوتیسم را تحت پوشش دارد که تنها امکان نگهداری 50 نفر از آن ها در مرکز وجود دارد. وی با اشاره به این که به تازگی برای بخش شبانه روزی این موسسه مجوز اخذ شده است ابراز امیدواری کرد که این بخش در هفته آینده شروع به کار کند.

باند سارقان باتری خودروهای سنگین منهدم شد
باند سارقان باتری خودروهای سنگین منهدم شد

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر از شناسایی و دستگیری اعضای یک باند سارقان باتری خودروهای سنگین خبر داد. به گزارش فرصت آنلاین سرهنگ علی جعفری نژاد گفت: در پی وقوع چندین مورد سرقت باتری خودروهای سنگین درسطح شهرستان با تحقیقات تخصصی پلیس این شهرستان مشخص شد بیشترسرقت ها به یک روش و زمانی خاص انجام شده وغالبا باتری خودروهای سنگین که بدون رعایت نکات ایمنی در کوچه‌ها و خیابان‌های خلوت و حاشیه شهر پارک شده بود مورد سرقت قرار گرفته‌اند .وی افزود : با اطلاعات به دست آمده ، در نهایت ماموران کلانتری ۱۴ درچه این شهرستان موفق شدند سه متهم همراه با یک دستگاه پراید که در یکی از یابان‌های شهر در حال سرقت باتری از یک خودروی سنگین بودند را شناسایی و دستگیر کنند .

کشف فرآورده های دامی غیر بهداشتی
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان:
کشف فرآورده های دامی غیر بهداشتی

بیش از نیم تن فرآورده خام دامی در خمینی شهر کشف و معدوم شد.
به گزارش فرصت آنلاین به نقل باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان خمینی شهر گفت: این فرآورده های تاریخ گذشته در بازرسی از یک سردخانه کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

سعید جان بخش با بیان اینکه این فرآورده ها شامل گوشت انواع طیور وآبزیان بوده است، افزود: این محصولات در شرایط غیر بهداشتی نگهداری شده بود.

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 30تن انواع فرآورده های خوراک اولیه شامل پور گوشت و ذرت غیر بهداشتی و دوتن و 105کیلو گرم فرآورده خام دامی فاسد کشف و معدوم شده است.

طرح تقاطع غیرهمسطح چشمه لادر در کارگروه راه‌های استان بررسی شد
طرح تقاطع غیرهمسطح چشمه لادر در کارگروه راه‌های استان بررسی شد

هشتمین جلسه کارگروه تصویب طرح راه€های استان اصفهان با هدف بررسی طرح€های پیشنهادی شهرهای خمینی شهر و کاشان با هدف رفع مشکلات موجود در راه€ها، تسهیل در ترافیک و رفع نقاط حادثه خیز برگزار شد. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مدیر ساخت وتوسعه راه€های اداره کل راه وشهرسازی استان در تشریح مباحث این جلسه گفت: در نشست مذکورکه نمایندگان فرمانداری و شهرداری خمینی شهر و کاشان حضور داشتند طرح پیشنهادی میادین و تقاطع غیر همسطح مسیر چشمه لادر در شهرستان خمینی شهر و طرح کمربندی شهر کاشان و طرح سه راهی استرک در شهرستان کاشان در مسیر بزرگراه به مشهد اردهال با هدف رفع مشکلات موجود، تسهیل در ترافیک و رفع نقاط حادثه خیز مورد بررسی قرار گرفت. امیرخانی در این خصوص افزود: محور€های مورد بررسی بدلیل عبور بارترافیکی سنگین و حجم بالای تردد از جمله نقاطی هستند که احداث میدان و تقاطع غیر همسطح در آنها به منظور جلوگیری از تصادفات بسیار حائز اهمیت می€باشد.

اهدای خون منحصربه مناسبت های خاص نیست
اهدای خون منحصربه مناسبت های خاص نیست

مدیر کل سازمان انتقال خون اصفهان گفت: با آغاز فصل زمستان روزانه با کمبود ۱۰۰ واحد خون در استان اصفهان مواجه ایم. مجید زینلی در گفت و گو با مهر اظهار داشت: هر سال در فصل زمستان به دلیل سردی هوا تعداد کمی از اهداکنندگان برای اهدای خون مراجعه می کنند و از همین رو با کمبود شدید خون مواجه ایم. وی بیان داشت: روزانه در استان اصفهان به ۴۵۰ تا ۵۰۰ واحد خون نیاز است اما هر روز با کمبود ۱۰۰ واحد خون روبرو هستیم. مدیر کل سازمان انتقال خون اصفهان تصریح کرد: برای تحقق این نیاز باید روزانه حدود ۵۵۰ تا ۶۰۰ نفر خون اهدا کنند اما در حال حاضر تعداد مراجعات برای اهدا به روزانه ۳۰۰ نفر می رسد. وی گفت: نزدیک به ۲۵ درصد اهداکنندگانی که هر روز به منظور اهدای خون مراجعه می کنند از این اقدام به دلایل مختلف معاف می شوند. زینلی با اشاره به اینکه در حال حاضر نیاز شدید به گروه خونی O و A منفی وجود دارد، اعلام کرد: هر روز ما با بیماران هموفیلی، تالاسمی، سرطانی، دیالیزی و تصادفات و اعمال جراحی مختلف مواجه ایم که باید خون برای این نوع افراد تامین شود و به همین لحاظ هر روز به انواع مختلف گروه خونی نیاز است.

گفتنی است مرکزاهدای خون خمینی شهرواقع درخیابان امام شمالی همه روزه پاسخگوی مراجعان جهت اهدای خون می باشد.

هوای خمینی شهر آلوده است
هوای خمینی شهر آلوده است

هوای خمینی شهر برای دومین روز متوالی ، برای عموم ناسالم اعلام شد. به گزارش فرصت آنلاین؛ بر اساس اعلام اداره آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان ، شاخص کیفی هوای خمینی شهر با 146 AQI ناسالم برای گروه های حساس است.همچنین میانگین شاخص کیفی هوای کلانشهر صنعتی اصفهان با 147 AQI ناسالم برای گروه های حساس است. بر همین اساس شاخص کیفی هوا در میدان احمد آباد 152، خیابان آتشگاه 146 ، خیابان پروین اعتصامی 142 ، خیابان رودکی 139 ، خیابان استانداری 160 ، چهارباغ خواجو 141 و بزرگراه شهید خرازی 146 ناسالم برای گروه های حساس ثبت شده است.

صفحه 10 از 531