امروزپنجشنبه, 05 اسفند 1395-- Thursday Feb 23 2017

ساعت 11:41:02

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 12:19:58

100 تن ذرت قاچاق خارجی به دام ماموران پلیس افتاد
100 تن ذرت قاچاق خارجی به دام ماموران پلیس افتاد

فرمانده انتظامي شهرستان خميني شهر ازكشف مقدار 100 تن ذرت قاچاق در يک انباري به ارزش پنج ميليارد ريال خبر داد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به نقل از ایمنا، سرهنگ علي جعفري نژاد فرمانده انتظامي شهرستان خميني شهر گفت: ماموران پليس آگاهي خميني شهر در اجراي طرح ممنوعيت ورود کالاي قاچاق و ارز و برخورد با قاچاقچيان كالا، از انبار و دپوي مقدار زيادي ذرت قاچاق در يک انباري مطلع و بررسي موضوع را به صورت ويژه در دستور كار خود قرار دادند.


وي ادامه داد: يك اكيپ مجرب از ماموران پليس آگاهي شهرستان خميني شهر پس از هماهنگي با مقام قضائي به انبار مورد نظر اعزام شدند و در بازرسي از آنجا مقدار 100 تن ذرت خارجي فاقد مدارك مثبته گمركي كشف کردند. كارشناسان مربوطه ارزش كالاي كشف شده را پنج ميليارد ريال اعلام كرده اند.


فرمانده انتظامي شهرستان خميني شهر در پايان با اشاره به دستگيري يك نفر در اين خصوص و تحويل وي به مراجع قضائي از مردم خواست: هر گونه اخبار در خصوص قاچاق كالا توسط افراد فرصت طلب و سودجو، را از طريق سامانه تلفني فوريت هاي پليسي 110 به اطلاع پليس برسانيد تا با اينگونه افراد برخورد قاطع و قانوني انجام شود.

برخورد 12 خودرو در بلوار آزادگان
تصادف زنجیره ای با پاره شده زنجیر
برخورد 12 خودرو در بلوار آزادگان

صبح امروز دوشنبه 12 دستگاه خودروی سبک و سنگین در محل ورودی بلوار آزادگان در شمال خمینی شهر و رو به روی درب ورودی دانشگاه صنعتی اصفهان بصورت زنجیره ای باهم برخورد کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی خمینی شهر، این حادثه بر اثر پاره شدن زنجیر کوپ تریلی حامل سنگ خام و افتادن یک قطعه سنگ بزرگ بر روی یک خودروی سواری به وقوع پیوست.در این حادثه چهار دستگاه خودروی سواری و هشت خودروی سنگین با یکدیگر برخورد کردند و ترافیک سنگینی در محل ورودی بلوار آزادگان و حد فاصل پل شهید دادمان و پل آزادگان در شمال خمینی شهر به وجود آمد.

براساس این گزارش: این حادثه، ۲ نفر مصدوم داشته و یک دستگاه خودروی سواری و دو دستگاه کامیون خسارت سنگین دیدند.

گفتنی است تکمیل نبودن جاده کمربندی جدید خمینی شهر باعث می شود تا برخی خودروهای سنگین از سطح شهر و بلوار آزادگان تردد کنند و همین امر باعث ترافیک زیاد و وقوع حوادثی مانند تصادف های زنجیره ای می شود.

مردم خمینی شهر در سالروز 9 دی راهپیمایی کردند
مردم خمینی شهر در سالروز 9 دی راهپیمایی کردند

در این آیین مردم با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر فتنه گر بیزاری خود را از فتنه گران و حامیان آنها اعلام کردند.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین دبیر ستاد حقوق بشر در این مراسم گفت: این فتنه با پشتیبانی دشمنان جمهوری اسلامی برپا شد و آمریکا و استکبار در این عرصه شکست عظیمی خورد که تابحال تجربه نکرده بود.
محمد جواد لاریجانی با اشاره به اینکه نظام در مورد فتنه گران با رافت برخورد کرده افزود:هدف تادیب و پیشگیری است و انتقام از فتنه گران در دستورکار نیست.
معاون امور بین الملل قوه قضاییه گفت:فتنه ظلم بزرگ در حق انقلاب بود و مردم در 9 دی با بصیرت خود از حکومت اسلامی و ولایت فقیه دفاع کردند.
وی موقعیت شناسی و خودیابی،وظیفه شناسی و ولایت را سه رکن بصیرت دانست و افزود:تفاوت بی بصیرتی با انسان با بصیرت در این سه رکن است.
محمدجواد لاریجانی حکومت اسلامی را برگرفته از فقه در دین دانست و گفت:دشمنی دشمنان به همین خاطر است که این حکومت بر اساس مکتب اهل بیت است و تمام عزت امنیت قدرت ما از مکتب اهل بیت است چون دشمن با اسلام نوع دیگر مخالفتی ندارد .
وی افزود:جمهوری اسلامی حکومتی مشروع و ولی فقیه حاکم شرع و دفاع از آن واجب است.
و ی در ادامه با اشاره به اینکه منصبان حکومت در حکومت اسلامی مشروعیت خود را از ولی فقیه می گیرند و باید بازوی ولی امر باشند افزود: مسوولین نباید در حرف نام ولی فقیه را بر زبان آورند و در عمل به حرف او گوش ندهند.
وی با اشاره به اینکه در صنعت اتمی با نادیده گرفتن فرموده های مقام معظم رهبری آسیب دیدیم گفت: توانمندی اتمی ایران آسیب پذیر نیست.
وی گفت:در صنعت هسته ای آنچنان سربلند شدیم که دشمنان گفتند قد شما بیش از حد بلند شده و ساق پای خود را کوتاه کنید وبرجام یعنی نگرانی دشمنان اسلام برای سربلندی ایران بود.

چشمی به درد انسان می خورد که بصیرت داشته باشد
امام جمعه خمینی شهر:
چشمی به درد انسان می خورد که بصیرت داشته باشد

مساله فهم و بصیرت مهمترین مطلبی بود که امام جمعه شهرمان در نماز جمعه 10 دی 1395 مطرح کرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت اله شیخ عباس رحیمی با تاکید بر اینکه چشمی به درد انسان می خورد که بصیرت داشته باشد و بداند و بفهمد، گفت: امام علی(ع) در حدیثی می فرماید «لَیس الأعمی مَن یُعمی بَصَرُهُ وَ لکِنَّ الأعمی مَن تَعمی بَصیرتُهُ» نابینای واقعی آن نیست که چشم سر ندارد بلکه کسیست که چشم دل و فکر و فهمش کور باشد.
خطیب جمعه با اشاره به آیه 124 سوره طه «وَ مَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَهً ضَنْكًا وَ نَحْشُرُهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ أَعْمَى» ادامه داد: کسی که در دنیا از یاد خدا غافل شد، هم در دنیا زندگی سختی خواهد داشت هم روز قیامت نابینا محشور می شود. هنگامی که این گونه افراد اعتراض می کنند، پاسخ می شنوند: درست است چشم سر داشتی ولی چشم دلت کور بود و حق و حقیقت و راه درست را نمی دیدی. بخاطر کوردلی دنیایت امروز تو را نابینا محشور کردیم.
نماینده ولی فقیه اظهار داشت: باید آن قدر بصیرتت قوی باشد که تابلو را دیدی، پشت آن را هم بخوانی نه مانند خوارج که تا قرآن بالای نیزه ها رفت، پشت آن را ندیدند یا مانند یاران امام حسن مجتبی(ع) که فقط ظاهر صلح را می دیدند و بر امام خرده می گرفتند.
استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: وقتی مردم مشکل فهم داشته باشند، حق و باطل را قاطی می کنند، دشمن با شعارهای زیبا و برنامه های فریبنده آنها را دور می زند و سرشان کلاه می گذارد. وقتی هم که کار از دست رفته باشد، ناگهان متوجه می شوند که گول خورده اند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان توضیح داد: دشمنان انقلاب مخصوصاً آمریکا با اصل پیروزی انقلاب اسلامی مخالف بودند و چه کارهایی کردند تا این پیروزی محقق نگردد. وقتی هم انقلاب پیروز شد، با ترورها، توطئه ها و جنگ تحمیلی وارد صحنه شدند تا انقلاب را بشکنند ولی موفق نشدند. اما هنوز در فکر براندازی داخلی هستند. اینکه بیایند از عده ای مردم نادان و بی بصیرت پیاده نظام درست کنند و تحریکشان کنند تا آشوب بسازند و برای نظام مشکل ساز شوند. نمونه اش فتنه 88 بود.
امام جمعه شهرمان در پایان توصیه کرد: اگر می خواهید عزت، عظمت و استقلال این نظام بماند و همیشه دشمن سرکوب گردد، دنبال رهبری بروید. مدال مومن بودن را که نشانه اش تابع رهبر بودن است، از دست ندهید. آینده و آینده ها باز هم به این بینش و فهم و شعور نیاز هست. دشمن دست بردار نیست، پس شما هم مراقب و آگاه باشید.

خمینی شهر ی ها به مردم جنگ زده سوریه یاری رساندند
خمینی شهر ی ها به مردم جنگ زده سوریه یاری رساندند

مردم خمینی شهر با ارسال کمک های خیرخواهانه به یاری مردم مظلوم سوریه شتافتند. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، فرمانده سپاه ناحیه€Œ شهرستان خمینی شهر گفت: مردم این شهرستان با ارسال 200 تخته پتو، پوشاک و لباس گرم، وسایل گرمایشی، مواد غذایی شامل کنسرو و کمپوت، مواد شوینده و 100 میلیون ریال کمک نقدی از مردم بی دفاع و جنگ زده سوریه دفاع کردند.
سرهنگ حمید مرادی افزود: 6دستگاه خودرو برای رساندن این محموله حمایتی عازم سوریه شدند. وی گفت: مردم  نوع دوست استان و شهرستان می€Œ توانند کمک €Œهای نقدی خود را از طریق پایگاه ها و نواحی مقاومت بسیج شهرستان خمینی شهر و یا واریز به حساب شماره 0111077007007 نزد بانک ملی و یا شماره کارت 6037991899866887 ارسال کنند.
گفتنی است به دنبال پیروزی€Œ های اخیر رزمندگان «جبهه مقاومت» و «مدافعان حرم» در «حلب» سوریه ،«ستاد جذب و هدایت کمک€Œ های مردمی، به جبهه مقاومت» آماده دریافت و ارسال هدایا و کمک€Œ های نقدی و غیرنقدی مردم استان به سوریه است.

اهدای یک دستگاه کمک تنفسی به هلال احمر
اهدای یک دستگاه کمک تنفسی به هلال احمر

یک دستگاه کمک تنفسی به بانک امانات هلال احمر شهرستان اهدا شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، دستگاه مذکور مخصوص بیماران تنفسی است که هنگام خواب با اختلال مواجه می شوند و دستگاه های مشابه کمکی به آنها نمی کند. این دستگاه که 7 میلیون تومان قیمت دارد توسط چند نفر از خیران هلال احمر به صورت مشارکتی خریداری شده است.

جشن گلریزان در زورخانه امام رضا (ع) برگزار شد
جشن گلریزان در زورخانه امام رضا (ع) برگزار شد

جشن گلریزان زورخانه امام رضا(ع) جهت جمع آوری کمک های مردمی برای تکمیل ساختمان زورخانه که جنب پارک باغبان واقع شده است، برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، رییس هیات پهلوانی و زورخانه ای شهرستان خمینی شهر در این رابطه گفت: این زورخانه دارای زمینی به مساحت 1000 مترمربع و 750 متر مربع زیربناست و برای تکمیل آن هزینه ای در حدود یک میلیارد و 250 میلیون تومان برآورد شده است.


محمد حاجیان ضمن اشاره به این که در این گلریزان علاوه بر کمک های نقدی، مساعدت های غیر نقدی مانند مصالح نیز انجام شده است، افزود: 5 قرض الحسنه فروشان در مجموع 150 میلیون تومان کمک بلاعوض نموده اند و همچنین شهرداری نیز پرداخت 50 میلیون تومان مبلغ مصوب شورای شهر را در دستور کار دارد.


وی کمک های مردمی را حدود 500 میلیون تومان اعلام کرد و ادامه داد: اکنون ستون های این زورخانه تا زیر سقف ساخته شده است و با مبالغ جمع آوری شده به تکمیل آن خواهیم پرداخت.


حاجیان همچنین افزود: این زورخانه بخشی از یک مجموعه فرهنگی ورزشی 5 هزار متر مربعی است. در مراسم مذکور خیران و مردم محلی، شهردار و برخی از اعضای شورای شهر، معاون عمرانی فرماندار، رییس اداره ورزش و جوانان و رییس هیات پهلوانی و زورخانه ای استان حضور داشتند.

بررسی طرح های قابل اجرا در آثار تاریخی شهرستان در قالب پایان نامه های دانشجویی
بررسی طرح های قابل اجرا در آثار تاریخی شهرستان در قالب پایان نامه های دانشجویی

افتتاح رسمی اداره میراث فرهنگی شهرستان در آینده نزدیک، ارائه طرح های تاریخی و میراثی شهرستان به دانشجویان دانشگاه آزاد به عنوان موضوع پایان نامه و مرمت حمام احمدآباد در جوی آباد قدیم از جمله موضوعات مهمی بود که در نشست انجمن میراث فرهنگی در فرمانداری مطرح شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این جلسه که با حضور سرهنگ عرب بافرانی فرمانده یگان حفاظت از میراث فرهنگی استان و به ریاست فرماندار رضوانی برگزار شد، مسوول نمایندگی میراث فرهنگی در خمینی شهر به عنوان دبیر این جلسه از افتتاح رسمی اداره میراث فرهنگی در آینده نزدیک خبر داد.
در ادامه سیدحسن میردامادی که به عنوان نماینده دانشگاه آزاد خمینی شهر و عضو افتخاری انجمن در جلسه حضور داشت، از آمادگی دانشگاه برای ارائه طرح های قابل اجرای تاریخی و میراثی شهرستان به دانشجویان به عنوان موضوع پایان نامه خبر داد.


بلاتکلیفی حمام شمس آباد
حمام شمس آباد که از سال 1390 تا کنون همچنان پای ثابت جلسات میراثی است باز هم به یکی از محورهای گفتگو در این جلسه تبدیل شد. حبیبی دراینباره گفت: سرمایه گذاران زیادی تا کنون برای کاربری کردن این مکان اظهار تمایل کرده اند اما موقوفی بودن این حمام خود یکی از موانع برسرکار است و از آنجا که مرمت این بنا باید اصولی و طبق نظر کارشناسان میراث فرهنگی باشد در صورتی که توجیه اقتصادی نداشته باشد سرمایه گذار انگیزه اش را از دست خواهد داد. معاون عمرانی فرماندار در ادامه سخنان حبیبی با ابراز تاسف از اینکه این حمام جایگاه معتادان شده است، افزود: در صورتی که کار مرمت ادامه نیابد این مکان به کلی تخریب می شود و در نتیجه موقوفاتش نیز از دست می رود. عکافیان با اعلام اینکه مکتب الزهرا پیشنهاد تبدیل این بنا به کتابخانه را دارد، گفت: هر چه زودتر باید تصمیمی در این زمینه اتخاذ شود.
نماینده شهرداری اما پا را از این فراتر گذاشت و گفت: نمی توان حمام شمس آباد را به تنهایی دید و برایش تصمیم گرفت. حمام شمس آباد در یک راسته تاریخی واقع شده و همراه با مسجد جامع خوزان و بازار قدیمی این محل یک مجموعه را تشکیل می دهند. عرب ادامه داد: اکنون دیگر زمان آن گذشته است که دور یک میز بنشینیم و تقصیرها را به گردن یکدیگر بیندازیم. حتی دور آن گذشته است که بخواهیم به آثار تاریخی کاربری موزه ای و کتابخانه ای بدهیم الان باید برای آثار تاریخی نسخه ای جدید بپیچیم به این معنا که اقتصادی فکر کرده و از آن پول دربیاوریم.
وی در ادامه گفت: طرحی که الان در سراسر کشور برای حمام های تاریخی در حال اجراست این است که کاربری قدیمی احیا شود. مثلا حمام شمس آباد را می توان به یک جکوزی تبدیل کرد.


حمام احمدآباد را احیا کنیم
در ادامه بحث حمام های قدیمی رییس آموزش و پرورش با اشاره به حمام احمدآباد واقع در جوی آباد قدیم گفت: این حمام با توجه به اینکه نه در تملک شخص خاصی است و نه موقوفه است راحت تر می توان درباه اش تصمیم گرفت مخصوصا که به صورت انفرادی نیز می توان طرحی را در آن پیاده کرد و مانند حمام شمس آباد در یک محور تاریخی واقع نشده است. بدیهی افزود: هزینه چندانی نیز برای مرمت نیاز ندارد.
حبیبی در پاسخ این پیشنهاد گفت: اگر در محل هیات مدیره ای برای این بنا تشکیل بشود که وظیفه حفاظت از آن را بر عهده بگیرد اعتبار مورد نیاز برای مرمت را از سازمان خواهیم گرفت.

صفحه 10 از 478