امروزيكشنبه, 02 مهر 1396-- Sunday Sep 24 2017

ساعت 15:04:37

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 13:02:22

باند سارقان موتور سیکلت منهدم شد
باند سارقان موتور سیکلت منهدم شد

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر از دستگیری اعضاء باند حرفه ای سارقان موتور سیکلت و کشف سه دستگاه موتورسیکلت سرقتی خبر داد. به گزارش صاحب نیوز ؛ سرهنگ علی جعفری گفت: در پی سرقت چندین دستگاه موتور سیکلت در شهرستان خمینی شهر بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی و پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت. وی افزود: ماموران با انجام یکسری اقدامات تخصصی موفق شدند چهار سارق را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی آنها را دستگیر کنند. سرهنگ جعفری ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه سارقان سه دستگاه موتورسیکلت و تعداد زیادی قطعات اوراق شده موتورسیکلت کشف شد. فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر با اشاره به تشکیل پرونده و تحویل هر چهار سارق به مراجع قضائی ازشهروندان خواست توصیه های پلیس را جدی بگیرند و حتی الامکان وسایل نقلیه خود را در پارکینگ پارک کنند ، موتورسیکلت را به قفل و زنجیر مناسب مجهز کرده و از از پارک کردن خودرو یا موتورسیکلت در مکان های خلوت و تاریک پرهیز کنند.

 دختری که در 25 سالگی راه افتاد
عاطفه در نیمه راه زندگی؛
دختری که در 25 سالگی راه افتاد

25 سالگی
مثل بچه ای که تازه راه افتاده باشد، چرخ های واکر را آرام آرام روی زمین می لغزاند و پیش می رود. یک موزاییک را 4 قدم می کند و تا به ماشین برسد نفسش به شماره افتاده است اما خوشحال است و می خندند. خوشحال است که بالاخره در 25 سالگی توانسته روی پای خودش بایستد و با صندلی چرخدارش خداحافظی کند.

 

به همین سادگی
عاطفه هم مثل من و تو سالم به دنیا آمد. سالم و به قول قدیمی ها "چهارستون درست" اما یک اتفاق او را در حالی که هنوز چیزی از زندگی نمی فهمید از جمع آدم های سالم جدا کرد و نامش به فهرست معلولان اضافه شد به همین سادگی. اما از اینجا به بعدش دیگر ساده نبود بلکه گذر از هر لحظه برای او و خانواده اش به جان کندن بیشتر شبیه بود تا به زندگی.
چندین ماه طول کشید تا پدر و مادر فهمیدند فرزند اولشان نمی تواند راه برود. پزشک ها گفتند عاطفه بر اثر زردی شدیدی که در نوزادی به آن دچار شده دچار ضایعه مغزی شده است.

 

دیوار
تصاویر آن روزهای سخت هیچوقت از پیش چشم عاطفه کنار نمی رود. روزهایی که مادر، او را از خانه تا پای نیمکت بغل می کرد و ظهر دوباره به مدرسه می آمد تا او را از روی نیمکت بلند کند در آغوش بگیرد و به خانه برگرداند.
روزهایی که پای صندلی چرخدار به خانه شان باز شد و آمد تا از حضور در خیلی مجالس و میهمانی ها بازش دارد و خیلی وقت ها او را با خانه قدیمی شان تنها بگذارد. آمد تا او را در ابتدای راه زندگی از درس و مدرسه باز دارد.
خمیدگی زانوانش اجازه نمی داد بتواند حتی با واکر راه برود. خیلی که تلاش می کرد فقط چند قدم برمی داشت و بعد از شدت خستگی به زمین می افتاد.
11-10 ساله بود که دکتر گفت کاری نمی شود برایش کرد و ناچار ویلچیرنشین شد.

 

یک جفت کفش بریس
نقطه عطف زندگی عاطفه در 21 سالگی رقم خورد. آن روزی که پایش به سالن ورزشی انقلاب باز شد. جایی که همه ویلچیرنشین ها، عصا به دست ها و بریس به پاها ورزش می کردند. اول رفت سراغ بوچیا اما توانمندی هایش خیلی فراتر از آن بود که به بوچیا بسنده کند و رفت سراغ پرتاب دیسک. پیشرفت هم کرد اما عمر این رشته هم در سالن زود به سر آمد و موجب شد تا عاطفه اینبار والیبال نشسته را تجربه کند و در همین رفت و آمدها به سالن انقلاب تصمیم بگیرد که یکبار دیگر تلاشش را برای راه رفتن با کفش بریس از سر بگیرد کاری که در 13 سالگی پیش امتحانش کرده ولی جواب نگرفته بود.

 

کاردرمانی
قیمت کفش بریس 700 هزار تومان بود و خریدش برای پدر سخت اما او اینبار هم مثل تمام سال های گذشته محکم پشت دخترش ایستاد و به هر سختی یک جفت کفش بریس برایش خرید. حالا دیگر نوبت عاطفه بود که سختی ها را به جان بخرد و یک فرصت دوباره به خودش بدهد. تمام روز را در خانه به تمرین می گذراند. اولش کفش ها را فقط برای باشگاه می پوشید اما کم کم برای رفتن به خانه بستگان هم از کفش بریس استفاده کرد و اگرچه سرعت راه رفتنش بسیار کم بود اما این برای عاطفه موفقیتی بزرگ به حساب می آمد. فقط بالا رفتن و پایین آمدن از پله برایش سخت بود و از همین رهگذر بود که با مرکز "کاردرمانی معلولان" واقع در خیابان حکیم نظامی آشنا شد.

 

قشنگ ترین جمله زندگی
تا پیش از این، پزشک ها جز تجویز فیزیوتراپی حرفی برای گفتن با او نداشتند و عاطفه ساعات زیادی از عمرش را در فیزیوتراپی ها به سر برده بود بی آنکه تغییر محسوسی در وضعیتش ایجاد شده باشد.
اما ورزش های تخصصی مرکزکاردرمانی، عضلات نحیف و بی جانش را جانی تازه بخشید. رفته بود که فقط بالا رفتن و پایین آمدن از پله را بیاموزد که گفتند می توانیم کاری کنیم که نه با کفش بریس بلکه با پای خودت از پله بالا بروی و پایین بیایی. باورش نمی شد، می گفت 24 سال از عمرم رفته است و دیگر وقتی برای بهبود ندارم. همان جا بود که نام دکتر رحیمی به گوشش خورد. اگرچه امیدی نداشت که حرف تازه ای بشنود اما این فرصت را هم از خودش نگرفت و راهی مطب دکتر رحیمی شد.
- هر دو پا را عمل می کنم وضعیتت خیلی بهتر میشه احتمال زیاد از رو صندلی چرخدار بلند میشی، کفش بریس نیاز نداری و با واکر راه میری.
شاید این زیباترین جمله ای بود که عاطفه در طول زندگی بیست و چند ساله اش می شنید.
- البته قبل از عمل باید یک ماه هر دو پا را از سرانگشت تا لگن گچ بگیرم.

 

13000000
"هزینه خالص جراحی هر پا 13 میلیون تومان"
رقمی که صفرهایش برق از چشمان عاطفه و خانواده اش پراند. 13 میلیون اول را بیمه تکمیلی پرداخت. به فاصله یک هفته باید عمل دوم انجام می شد. 13 میلیون دوم با 13 میلیون بار جان کندن فراهم شد اما در عوض پاهای عاطفه یک اندازه شد و کف پاها روی زمین قرار گرفت و دیری نپایید که عاطفه پس از سال ها انتظار روی پای خودش ایستاد.

 

کمرشکن
حالا کاردرمانی باید جدی تر از گذشته و هر روز ادامه یابد آنقدر که عاطفه از واکر هم بی نیاز شود و با عصا راه برود و باز هم ادامه یابد آنقدر که عاطفه از عصا هم بی نیاز شود.
هزینه هر جلسه کاردرمانی 27 هزار تومان است و برای عاطفه مقدور نیست بیش از دو روز در هفته راهی مرکز بشود. برای پدر عاطفه که بازنشسته یک کارخانه است پرداختن همین 54 هزار تومان در هفته هم کمرشکن است.

 

امید ماندنی است
اما عاطفه به خودش قول داده است پیروز این میدان بشود. پنج روز از هفته را که نمی تواند در مرکز کاردرمانی به تمرینات تخصصی بپردازد با راهنمایی مربی هایش، در خانه و با کمترین امکانات تمرین می کند آنطور که شاید 7-6 ساعت از وقت عاطفه در خانه به تمرین می گذرد آن هم در شرایطی که حتی از داشتن یک صندلی راحتی معمولی هم محروم است. تنها امکانی که در اختیار دارد یک تختخواب است که برای نشست و برخاست و خواب و خوراک از آن استفاده می کند اما هرگز اجازه نداده که امید از خانه دلش پر بکشد.

 

بالا بالا بالاتر
عاطفه در تمام ساعاتی که به سختی مشغول تمرین است تا عضلات و اسکلتش را قدرت ببخشد فقط به یک چیز می اندیشد؛ به روزی که می تواند به آرزوی چندین ساله اش جامه عمل بپوشاند و یکبار دیگر سر کلاس درس بنشیند. به روزی که پله های دانشگاه را بدون عصا بالا برود و بالا برود.
اگرچه زندگی تا به حال به او و خانواده اش خیلی سخت گرفته اما شاید هیچ لحظه ای به تلخی آن لحظه نبود که عاطفه را فاصله زیاد خانه تا مدرسه، از رفتن به مرکز پیش دانشگاهی محروم کرد، از دوستانش دور افتاد و خانه نشین شد.

 

شب های امتحان
هشت سال است که از درس و مدرسه جدا شده است اما هرگز اجازه نداده آتش عشق به تحصیل در دلش و در ذهنش خاموش بشود. با کتاب هیچوقت قهر نکرده بلکه به امید روزهایی خوب با آن انس گرفته؛ روزهایی که خسته و کوفته از دانشگاه به خانه برگردد و شب هایی که به شوق پیروزی در امتحانِ فردا لذت خواب شیرین را بر خود حرام کند.

 

اگر پدر بگوید...
همه تلاشش را می کند و هرگز اجازه نداده که امید از خانه دلش پر بکشد اما رنگی از یک ترس هر از گاهی ته دلش را می لرزاند. نکند پدر یکی از همین روزها خسته بشود... نکند پدر یکی از همین روزها بگوید که دیگر نمی تواند...

 

به همین سادگی
زردی عاضه ایست که گریبان خیلی از نوزادان را می گیرد اما به همین سادگی و خاموشی که می آید به همین سادگی و خاموشی هم قادر است از غفلت و ناآگاهی و بی توجهی ما استفاده کند و یقه فرزندمان را تا همیشه بگیرد و عاطفه ها و خانواده هایشان را یک عمر گرفتار و رنجور کند.

 

شکرانه سلامت
کسی چه می داند شاید همین لحظه ای که در راه است آبستن حادثه ای باشد که ماموریت دارد مهر پایانی بر سلامتی من بزند. شاید یک اتفاق ساده به سادگی همین زردی که گریبانگیر عاطفه چند روزه شد مرا هم از جمع آدم های سالم جدا کند و نامم به فهرست معلولان اضافه شود. شاید یک تصادف، شاید یک بیماری، شاید یک زمین لرزه، شاید یک زمین خوردن، شاید یک درگیری، شاید...
پس تا دیر نشده به شکرانه سلامتم قدمی بردارم.
عاطفه در نیمه راه زندگی با تمام توانش قدم برمی دارد و پدر و مادر همچنان به قرار این 26 سال شانه به شانه اش راه می روند اما زورشان بیشتر از این نمی رسد، پولشان به زحمت کفاف مخارج روزمره شان را می دهد و اگر عاطفه از تامین هزینه کاردرمانی دربماند همه انگیزه اش را برای خوب شدن از دست می دهد. عاطفه حالا به کمک من و تو نیاز دارد. کسی چه می داند شاید او به جایی برسد که روزی دستگیر بچه های من و تو بشود.
ای صاحب کرامت، شکرانه سلامت / روزی تفقدی کن...

 

 

 

 * روایت واقعی است و در خمینی شهر در جریان است. عاطفه عضو خانه معلولان خمینی شهر است.
 * با تشکر از مسئولان خانه معلولان خمینی شهر که ما را در تهیه این گزارش یاری کردند.

بهینه کردن مصرف آب کشاورزی با ترویج کشت گلخانه ای
بهینه کردن مصرف آب کشاورزی با ترویج کشت گلخانه ای

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گفت: ما کشت های گلخانه ای را توسعه دادیم و در حال جایگزینی تدریجی آن ها با کشت های زراعی هستیم.
شریفی که در جلسه مدیریت بحران آب شهرستان سخن می گفت از ایجاد شهرک گلخانه ای خمینی شهر و بازار گل و گیاه سپاهان به عنوان اتفاقات خوبی که در زمینه توسعه کشت های گلخانه ای افتاده است نام برد و گفت: سال 95، 5 هکتار افزایش کشت گلخانه ای داشته ایم و پیش بینی ما برای سال 96 افزایش 10 هکتاری است که امیدواریم به این مقدار برسیم.

 

کاهش 90 درصدی کشت برنج شهرستان
وی با اشاره به این که سطح کشت برنج شهرستان از 500 هکتار به 50 هکتار کاهش پیدا کرده است افزود: هیچ منبع و مرجع قانونی برای ایجاد محدودیت در کشت برنج وجود ندارد. علاوه بر این در شهری مثل درچه اراضی اش در حد 100، 200 یا 300 متر است و کشاورزان برای نفع شخصی برنج کشت می کنند و از منظر اقتصادی هم برای آن ها دارای ارزش بیشتری نسبت به سایر کشت هاست. لذا این کاهش به راحتی صورت نگرفت و با انجام کارهای ترویجی و تشکیل جلسه های متعدد با نمایندگان صحراها و کشاورزان امکان پذیر شد.
شریفی افزود: به نظر می آید کشت برنج نسبت به سایر محصولات نیاز آبی بیشتری دارد ولی در همین شهرستان خمینی شهر کشت هایی مثل ذرت وجود دارد که نیاز آبی اش نسبت به برنج در یک دوره بیشتر است. همچنین تنباکو که به عنوان یک محصول صادراتی از آن نام می بریم و برندش می کنیم، نیاز آبی اش از برنجی که قوت مردم است بیشتر است.
وی تصریح کرد: در مرحله اول برنج کاری وقتی شعله زده می شود دیگر نفوذ عمقی نداریم و تنها مشکل تبخیر آب است. این گفته که کاشت برنج آب بسیار زیادی می خواهد به نوعی بار روانی دارد.

 

125 هکتار آبیاری کم فشار
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان در خصوص اقدامات انجام شده در بخش کشاورزی برای کاهش مصرف آب گفت: حدود 3 سال است که آبیاری کم فشار را در شهرستان آغاز نموده ایم و اکنون 125 هکتار آبیاری کم فشار انجام می دهیم.
شریفی با اشاره به آبیاری صحرای اسلام آباد درچه اظهار داشت: این طرح با اعتبارات ملی 500 میلیون تومانی در سطح 2 کیلومتر در حال اجراست و تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد.
لوله گذاری مسیرها و استخرهای ذخیره آب کشاورزی، اجرای طرح تعادل بخشی با همکاری آب منطقه ای، هوشمند کردن چاههای کشاورزی، مباحث مطرح شده در کلاس های جهاد کشاورزی و حتی سر مزارع از دیگر اقدامات جهاد کشاورزی جهت کاهش مصرف آب بوده است.

 

تمامی انشعابات فضای سبز جمع شده است
مدیر اداره آب و فاضلاب شهرستان نیز با اشاره به نصب کنتور در مسیر باغات گفت: انشعابات باغات دارای 5 متر معکب آب در ماه است و شرب آن ها با تعهدنامه محضری و همکاری مهندس شریفی و مجوزهای شهرداری و جهاد کشاورزی انجام می شود. با وجود این، در ورودی مسیرهایی که باغات وجود دارند به دلیل جلوگیری از انشعابات غیرمجاز، کنتورهای مادر نصب کردیم و ماهیانه این کنتورها با کنتورهای ورودی باغات در حال کنترل است. همچنین فاصله زمانی قرائت کنتور باغات را در تابستان از 45 روز به یک ماه رسانده ایم.
جمشیدی با اشاره به جداسازی آب فضای سبز از آب شرب تصریح کرد: از همکاری 4 شهرداری در این زمینه تشکر می کنم. قبلا ممکن بود یک پارک بان آب را باز می گذاشت و هدر می رفت ولی اکنون تمامی انشعابات فضای سبز جمع شده است.
وی افزود: در اصغرآباد مخزنی که حدود 15 سال از مدار خارج بود اکنون آماده شد امسال سعی می کنیم خط انتقال آب مخزن 100 مترمکعبی شهر اصغرآباد را اصلاح نماییم.

انتقام‌جویی مجازی با انتشار تصاویر خصوصی
انتقام‌جویی مجازی با انتشار تصاویر خصوصی

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی€شهر از دستگیری عامل انتشار تصاویر شخصی و خانوادگی فردی در شبکه€های اجتماعی خبر داد.
به گزارش فرصت آنلاین سرهنگ علی جعفری€نژاد اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر انتشار تصاویر شخصی و خانوادگی و ایجاد پروفایل در یکی از شبکه€های اجتماعی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: کارشناسان پلیس فتا پس از اظهار نظر شاکی با انجام اقدامات تخصصی در فضای مجازی متهم را شناسایی و دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان خمینی€شهر اضافه کرد: متهم در اعترافات خود بیان کرد، حس انتقام€جویی که به شاکی داشتم باعث شد تا تصاویر شخصی وی را با ایجاد پروفایلی در یکی از شبکه€های اجتماعی منتشر و از این طریق قصد داشتم برای او ایجاد مزاحمت کنم.
جعفری€نژاد تصریح کرد: متهم پس از دستگیری و اعتراف به بزه انتسابی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.
این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد: از نگهداری تصاویر شخصی و خانوادگی در حافظه€های قابل حمل نظیر فلش مموری، تلفن همراه و ... خودداری کنند و همچنین از در اختیار قرار دادن تصاویر شخصی به سایر افراد حتی نزدیکان خود اجتناب کنند چراکه امکان سواستفاده از این اطلاعات وجود دارد.

 دام و طیور خمینی شهر در سلامت کامل هستند
رییس اداره دامپزشکی در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان:
دام و طیور خمینی شهر در سلامت کامل هستند

خمینی شهر در حال حاضر از نظر سلامت دام و طیور در وضعیت مطلوبی به سر می برد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، دکتر جهانبخش رییس اداره دامپزشکی شهرستان که در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی سخن می گفت، ضمن اعلام این خبر افزود: واکسیناسیون تب برفکی در حال انجام است و نزدیک یک سال است که گزارشی از تب برفکی نداشته ایم.
یکی از مسئولان اداره جهاد کشاورزی نیز در ادامه با اشاره به آموزش های بسیاری که در قالب کلاس و همچنین تذکرات مکتوب در زمینه آنفلونزای پرندگان و تب کریمه کنگو به مرغداران و دامداران ارائه شده است از آموزش های چهره به چهره نیز در مناطق پرخطر خبر داد.
دکتر امیری با بیان اینکه 40درصد از دام شهرستان در اصغرآباد تمرکز دارد، افزود: با کمک اداره دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان چند کلاس آموزشی برای دامداران این شهر برگزار کرده و هزار برگ آموزش مکتوب نیز میانشان توزیع کردیم.


زنگ خطر "وبا" در لنجان به صدا درآمد
در ادامه مسئول واحد مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت و درمان به توصیف وضعیت شهرستان در زمینه بیماری های منتقله از آب و غذا پرداخت و گفت: پس از چند سال، اخیرا یک مورد وبا در لنجان گزارش شده است که زنگ خطری برای ما به شمار می رود. ابراهیمی با ابراز خشنودی از اینکه آب مصرفی در همه نقاط شهرستان آب لوله کشی است، گفت: اخیرا در پارک های شهرستان آب آشامیدنی از غیر آشامیدنی تفکیک نمی شود و از شهرداری ها تقاضا دارم با نصب تابلوی راهنما شهروندان را از غیر شامیدنی بودن آب مطلع کنند.
وی همچنین از امورآبفای شهرستان و همچنین واحد بهداشت محیط خواست کلرسنجی آب را روزانه انجام دهند و همچنین از ورود فاضلاب به زمین های کشاورزی پیشگیری نمایند. درخواست از اتاق اصناف شهرستان برای همکاری در برگزاری کلاس آموزشی مجدد برای صنوف مرتبط با سبزیجات و صیفی جات از دیگر خواسته های این مسئول از دیگر دستگاه ها بود.


حجاج پس از بازگشت در فرودگاه معاینه شوند
مسئول واحد مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت همچنین پیشنهاد کرد با توجه به بیماری هایی که در عربستان متداول است و امکان ابتلای حجاج ایرانی به آنها وجود دارد، علاوه بر جلسات بهداشتی که مسئولان حج و زیارت شهرستان برای عازمان مکه مکرمه می گذارند، شبکه بهداشت نیز اقدام به برگزاری جلسات ویژه ای برای آنها نماید. ابراهیمی تاکید کرد: علیرغم اینکه حجاج پیش از رفتن واکسن دریافت می کنند اما مطلوب است که هنگام بازگشت در فرودگاه قرنطینه و معاینه شوند و پس از حصول اطمینان از سلامت راهی منازل خود گردند.
در ادامه سرپرست فرمانداری به عنوان رئیس جلسه از پیشنهاد مسئول واحد مبارزه با بیماری ها در ارتباط با حجاج استقبال کرد و گفت: این پیشنهاد را به صورت مکتوب به حج و زیارت استان ارائه می کنیم تا برای حجاج سراسر استان به اجرا درآورند.
راعی در ادامه خواستار برگزاری نشست اداره جهاد کشاورزی با مسئولان مرغداری های غیرمجاز و تعیین تکلیف آنها در رابطه با کسب پروانه و یا تغییر کاربری مرغداری شد و آن را از جمله مصوبات این جلسه خواند.


شهرداری ها در فرهنگ سازی عدم استعمال دخانیات کمک کنند
وی همچنین ضمن تشکر از شهرداری درچه به خاطر همکاری با شبکه بهداشت و درمان شهرستان و نصب بنرهایی در رابطه با مضرات مصرف دخانیات خصوصا قلیان از همه شهرداری ها خواست تا به نصب تابلوهای اخطار ممنوعیت استعمال قلیان در اماکن عمومی از جمله پارک ها اقدام کنند.
گفتنی است در بخشی از این جلسه خانم دکتر رضاییان زاده معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان به ارائه اطلاعات جامعی از تاریخچه کشف مواد دخانی در دنیا، ورود این مواد به ایران، مضرات استعمال و همچنین اقدامات شبکه بهداشت در حوزه مبارزه با استعمال دخانیات پرداخت.

افزایش 42 درصدی مصرف آب در ادارات
در شورای مدیریت بحران آب مطرح شد:
افزایش 42 درصدی مصرف آب در ادارات

مصرف آب ادارات 42 درصد افزایش داشته است. رییس اداره آب و فاضلاب شهرستان با اعلام این خبر گفت: در بخش عمومی- اداری ها (که بیشتر اداری ها هستند) در دو ماهه اول سال 96، 42 درصد افزایش مصرف داشتیم.


به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، جمشیدی که در شورای مدیریت بحران آب سخن می گفت، افزود: مردم خمینی شهر در مصرف آب واقعا رعایت می کنند ولی انشعابات اداری مصرفشان زیاد است.


وی افزود: البته مصرف بیشتر کاربری های ما در سال گذشته کاهش داشته است. مثلا در بخش مسکونی 5 درصد و تجاری 4 درصد کاهش مصرف داشته ایم. افزایش مصرف در بخش هایی مثل بهداشت و درمان به علت ارتقای سطح بهداشتی قابل توجیه است. در قسمت هایی مثل نانوایی های سنتی، انشعاب تجمعی روستایی و امامزاده سیدمحمد (ع) نیز افزایش داشتیم که با مسئولان آن ها صحبت کردیم.


جمشیدی با اشاره به این که امسال 5 کلانشهر و 193 شهر با بحران آبی مواجه هستند، افزود: در راس این کلان شهرها اصفهان قرار دارد و شهرهای کرمان، بندرعباس، خراسان جنوبی و بوشهر هم جزو این کلان شهرها هستند.


وی تصریح کرد: با توجه به این که رودخانه بسته شده، حجم چاه های فلمن ما از 3700 لیتر در ثانیه به 200 لیتر در ثانیه رسیده است و کلا 5500 لیتر آب منابع زیرزمینی با توجه به آماری که آب منطقه ای ارائه کرده کاهش داشته است. همه این ها به اضافه این که خمینی شهر با 350 هزار نفر جمعیت 9 درصد جمعیت استان را در خود جای داده پس مطمئنا هر مشکل آبی در استان پیش بیاید خمینی شهر از آن مستثنا نیست.

سارق حرفه ای کابل های مخابراتی دستگیر شد
سارق حرفه ای کابل های مخابراتی دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر از دستگیری یک سارق حرفه ای کابل های مخابراتی و کشف هفت میلیون ریال اموال مسروقه خبر داد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین سرهنگ€علی جعفری نژاد€ گفت: در پی وقوع چندین مورد سرقت کابل های مخابراتی در شهرستان خمینی شهر، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: ماموران گشت انتظامی یکی از کلانتری های شهرستان خمینی شهر موفق شدند سارق را حین سرقت شناسایی و دستگیر کنند
این مقام انتظامی بیان داشت : فرد دستگیر شده در بازجوئی های پلیس به سرقت هفت میلیون ریال کابل مخابراتی در شهرستان خمینی شهر اعتراف کرد
جعفری نژاد ادامه داد: در این رابطه پرونده تشکیل و متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد
فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر در پایان با اشاره به اینکه تعامل و همکاری مردم در راستای پیشگیری و کشف جرائم بسیار موثر است خاطر نشان کرد:اگر موارد مشکوکی مانند اینکه شخصی بالای تیر برق در داخل شهر و یا بیرون از شهر دیده شد بلافاصله موضوع از طریق تماس با تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع داده شود تا اقدامات لازم انجام شود.

کشف 70 میلیون ریال اموال سرقتی از سارق اماکن خصوصی در خمینی شهر
کشف 70 میلیون ریال اموال سرقتی از سارق اماکن خصوصی در خمینی شهر

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر از کشف 70 میلیون ریال اموال سرقتی اماکن خصوصی خبر داد.
سرهنگ علی جعفری نژاد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: در پی دستگیری سارق حرفه ای اماکن خصوصی کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرتسان پس از تحقیقات گسترده از متهم، وی به چندین فقره سرقت منزل اعتراف نمود.
وی با اشاره به این که ماموران در بازرسی از مخفیگاه متهم، اموال مسروقه منزل به ارزش 70 میلیون ریال کشف کردند، افزود: پس از شناسایی مالباختگان، با هماهنگی مقام قضایی اموال سرقتی تحویل آنان شد.
سرهنگ جعفری نژاد با بیان این که متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شد، به همشهریان توصیه کرد: در صورتی که محوطه ساختمان و کارگاه ها فاقد روشنایی کافی است روشنایی لازم را تامین و برای کلیه درب ها به ویژه درب ورودی از قفل های مطمئن استفاده نمایید و قفل هایی که کلید یدکی آن ها گم شده و یا برای مدتی در اختیار دیگران بوده است را تعویض کنید.

صفحه 10 از 507