امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 01:22:41

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

گشاندن اختلافات شخصی به فضای مجازی
گشاندن اختلافات شخصی به فضای مجازی

فرمانده انتظامی شهرستان خمينی شهر ازدستگيری فردی كه در فضای مجازی مطالب کذب عليه همکارخود انتشار داده بود خبر داد.به گزارش فرصت آنلاین ،سرهنگ علی جعفری نژاد در این مورد گفت: در پی شكايت يكی از شهروندان مبنی بر اينكه فرد ناشناسی در شبكه های اجتماعی با انتشارتصاوير شخصی و خانوادگی وی موجب هتك حيثيت او شده مأموران پليس فتا عامل را شناسايي و دستگير كردند. وی افزود : متهم كه همکار شاكی بود به دليل اختلاف بين آنها اقدام به انجام اين عمل مجرمانه کرده و تحويل مراجع قضائي شد.

انتقال موقت بانک تجارت مرکزی به خیابان ولی عصر (عج)
انتقال موقت بانک تجارت مرکزی به خیابان ولی عصر (عج)

شعبه مرکزی بانک تجارت واقع در میدان امام که توسط اغتشاشگران تخریب و به آتش کشیده شده بود، موقتا به خیابان ولی عصر منتقل شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به نقل از مدیر بانک تجارت استان، این بانک به خیابان ولی عصر، روبروی مجتمع تجاری اداری مهرگان منتقل شده است.

"نه" مردم شهرستان خمینی شهر به اغتشاشگران
"نه" مردم شهرستان خمینی شهر به اغتشاشگران

در پی چند مورد اغتشاش طی روزهای اخیر و آسیب رسانی به مردم و اموال بیت المال، اهالی خمینی شهر به دعوت سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان امروز صبح در میدان امام گرد آمدند تا به اغتشاشگران و مخلّان نظم و امنیت عمومی" نه " بگویند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این گردهمایی که اقشار مختلف مردم در آن حضور داشتند،حضار با سردادن شعارهایی دخالت های بیگانگان را محکوم کرده و خواستار هوشیاری مردم و مسئولین در مقابل دشمنی های بیگانگانان و فریبخوردگان داخلی آنها شدند. براساس این گزارش نماینده مقام معظم رهبری در ارتش منطقه اصفهان طی سخنان کوتاهی ضمن تمسک به آیه 32 سوره توبه گفت: "خداوند در قرآن می فرماید آنها می خواهند نور خدا را با دهانشان خاموش کنند ولی خدا جز این نمی خواهد که نور خود را کامل کند." حجت الاسلام قریشی ادامه داد: "شما مردم خمینی شهر بارها بصیرت خود را نشان داده اید و امید دشمنان اسلام را ناامید کرده اید." وی از مردم خواست تا گوش به فرمان مقام معظم رهبری بوده و با پایداری بر شعار "استقلال آزادی جمهوری اسلامی" و "نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی" ثابت قدم بمانند. در این تجمع بیاینه ای نیز از جانب جامعه روحانیت شهرستان خمینی شهر قرائت شد و در آن از نیروهای نظامی و انتظامی خواسته شد هر چه زودتر عوامل این بی نظمی ها و ناامنی ها را شناسایی و دستگیر کرده و آنها را طبق قانون به مجازات اعمالشان برسانند. در پایان، قطعنامه مردم خمینی شهر نیز قرائت شد. دستگیری عوامل اغتشاشات اخیر، تشکیل اتاق فکر جهت پیشگیری از بروز دوباره این تحرکات و اجرای اقتصاد مقاومتی از مفاد این بیانیه بود.

آرمین؛ قربانی اغتشاش گران
آرمین؛ قربانی اغتشاش گران

پسر پانزده ساله ای که درحال بازگشت از اصفهان به خمینی شهر بود،در منطقه جوی آباد هدف حمله اغتشاش گران قرار گرفت و به دست آنها کشته شد.به گزارش فرصت آنلاین جریان این حادثه روز گذشته بارها ازشبکه های مختلف صدا وسیما پخش گردید. به گزارش خبرگزاری صداوسیما خانواده آرمین صادقی خواستار برخورد قاطع با هنجارشکنان وآشوب گران شدندبراساس این گزارش عموی آرمین به خبرنگارخبرگزاری صداوسیما گفت: در سب حادثه برای تشویق آرمین باتوجه به پیشرفت تحصیلی اش به گردش رفته بودیم که هنگام بازگشت به خمینی شهر در خیابان شهید اشرفی اصفهانی صدای گلوله از اطراف شنیده می شد. آقای صادقی افزود: در طول مسیر با آرمین درحال گفتگو بودم که پس از مدتی متوجه شدم وی از خود واکنشی نشان نمی دهد. وی گفت: دست خود را به سمت آرمین بردم که چرا جواب نمی دهد اما متوجه خونریزی از ناحیه سر او شدم و سریع آرمین را به بیمارستان منتقل کردم. عموی آرمین افزود: در بیمارستان کادر پزشکی اعلام کردند پس از شلیک گلوله جان خود را ازدست داده است.  پدر آرمین هم با ابزار ناراحتی از مرگ فرزندش خواستار پیگیری جدی مسوولان برای دستگیری مسببان این عمل خشونت بار شدند.

مردم خمینی شهر به راهپیمایی دعوت شدند
مردم خمینی شهر به راهپیمایی دعوت شدند

مردم غیور و انقلابی شهرستان خمینی شهر برای شرکت در راهپیمایی محکومیت اغتشاشات اخیر در روز چهارشنبه دعوت شدند. به گزارش فرصت آنلاین، در اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خمینی شهر مردم انقلابی برای شرکت در اجتماع محکومیت حرکت ساختار شکنانه چند روز گذشته دعوت شدند. در این اطلاعیه آمده است با عنایت وقایع اخیر و حرکت مذبوحانه دشمن و ایادی داخلی برای محکومیت این حرکت ناشایست اجتماع حماسی چهارشنبه 13 دی ساعت 10 صبح در میدان امام خمینی (ره) خمینی شهر برگزار می شود.

 پنجمین روزِ آلودگی
هوای شهر ناسالم برای عموم است؛
پنجمین روزِ آلودگی

در پنجمین روز متوالی، هوای خمینی شهر برای عموم ناسالم است.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین شاخص کیفی هوای خمینی شهر امروز 172 AQI بوده است. رییس اداره آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما پایداری هوا و انباشت آلاینده ها را در آلودگی هوا موثر دانست. بابک صادقیان توصیه کرد که از تردد غیرضروری شهروندان در مناطق آلوده خودداری شود.
گفتنی است در صورتی که شاخص آلودگی بین 151 تا 200 باشد هوا برای عموم ناسالم است.

 طلاق در شهرستان به خط قرمز رسید
طلاق در شهرستان به خط قرمز رسید

رسیدن میزان طلاق در شهرستان به خط قرمز مهم ترین موضوعی بود که در کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان مطرح شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، فلاح رئیس اداره ثبت احوال شهرستان در این جلسه ضمن تاکید بر اینکه آمار طلاق نگران کننده است، از ازدواج دختران با سن بسیار پایین در شهرستان خبر داد و آن را یکی از علل افزایش طلاق برشمرد. 

در ادامه روسای دستگاه های مرتبط هر کدام به فعالیت های اداره متبوع خود در زمینه کاهش طلاق اشاره کردند. رئیس بنیاد شهید دراینباره گفت: ما ضمن برگزاری دوره های آموزش پس از ازدواج برای زوج های جوانِ جامعه تحت پوشش خود برای افراد مطلقه نیز طرح های مددکاری اجرا می کنیم. مقتدایی افزود: سعی داریم با برگزاری دوره های آموزشی این افراد را از آسیب ها دور نگه داریم.

 شیرانی رئیس زندان خمینی شهر نیز گفت: از طرف اداره کل موظف شده ایم زندانیان در آستانه طلاق را شناسایی کرده و برایشان کارگاه های آموزشی برگزار کنیم. 

رئیس کمیته امداد شهرستان نیز دراینباره به شناسایی مددجویان مطلقه اشاره کرد و از ازدواج مجدد 30 نفر از این افراد در 9 ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: این افراد از بسته های حمایتی کمیته امداد بهره مند شده اند. قصری در ادامه گفت: فروپاشی زندگی هیچکدام از 60 مددجوی مطلقه، به مسائل اقتصادی برنمی گردد و بیشتر پای مشکلاتی مثل اعتیاد، همسر آزاری و... در میان است.

 در ادامه جلسه یکی از حضار با اشاره به مشکلات فرهنگی اجتماعی شهرستان گفت: نگاه ما به مشکلات در هر محله باید با دیگر نقاط متفاوت باشد به عنوان مثال نگاه به اعتیاد در جوی آباد یک نگاه اقتصادی است و تا نگاه مسئولان در اینباره تغییر نکند این مشکل قابل حل نخواهد بود. گفتنی است کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان در فرمانداری و به ریاست فرماندار راعی برگزار شد.

نقشه ساخت 96 واحد مسکونی ویژه معلولان طراحی شد
نقشه ساخت 96 واحد مسکونی ویژه معلولان طراحی شد

نقشه ساخت 96 واحد مسکونی ویژه خانواده های دو معلولی طراحی شد. رئیس اداره بهزیستی شهرستان با اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: نقشه این 96 واحد با توجه به شرایط و نیازهای معلولان طراحی شده و به محضی که تسهیلات 130 میلیون تومانی از جانب دولت به این طرح اختصاص یابد کلنگ زنی انجام خواهد شد. ترابی افزود: با توجه به کمبود زمین در خمینی شهر تهیه زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح از زمان اعلان دولت، یک سال و نیم به طول انجامید تا اینکه سرانجام توانستیم قطعه زمینی پنج هزار متری پشت منطقه ارغوان را به آن اختصاص بدهیم.


وی افزود: این 96 واحد مسکونی ویژه خانواده های دارای دو معلول و فاقد مسکن در قالب چهار بلوک اجرا شده و واحدهای 70 متری و 80 متری تحویل این خانواده ها خواهد شد.
رئیس بهزیستی با تاکید بر اینکه خانواده ها در هیچ مرحله ای از کار دخالتی نخواهند داشت، گفت: به هر واحد 30 میلیون تومان کمک بلاعوض تعلق خواهد گرفت که 15 میلیون را بنیاد مسکن، 11 میلیون را بهزیستی و مابقی را خیّران مسکن ساز نقبل خواهند کرد و به محضی که تسهیلات 130 میلیونی دولت اختصاص یابد کار ساخت و ساز آغاز خواهد شد.
به گفته ترابی آن تعداد از خانواده هایی که از همان ابتدای اعلان این طرح، به فولاد شهر معرفی شدند اکنون واحدهای خود را تحویل گرفته و در آن ساکن شده اند.

صفحه 10 از 529