امروزسه شنبه, 27 شهريور 1397-- Tuesday Sep 18 2018

ساعت 18:15:34

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 01:47:08

باند سارقان باتری خودروهای سنگین منهدم شد
باند سارقان باتری خودروهای سنگین منهدم شد

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر از شناسایی و دستگیری اعضای یک باند سارقان باتری خودروهای سنگین خبر داد. به گزارش فرصت آنلاین سرهنگ علی جعفری نژاد گفت: در پی وقوع چندین مورد سرقت باتری خودروهای سنگین درسطح شهرستان با تحقیقات تخصصی پلیس این شهرستان مشخص شد بیشترسرقت ها به یک روش و زمانی خاص انجام شده وغالبا باتری خودروهای سنگین که بدون رعایت نکات ایمنی در کوچه‌ها و خیابان‌های خلوت و حاشیه شهر پارک شده بود مورد سرقت قرار گرفته‌اند .وی افزود : با اطلاعات به دست آمده ، در نهایت ماموران کلانتری ۱۴ درچه این شهرستان موفق شدند سه متهم همراه با یک دستگاه پراید که در یکی از یابان‌های شهر در حال سرقت باتری از یک خودروی سنگین بودند را شناسایی و دستگیر کنند .

کشف فرآورده های دامی غیر بهداشتی
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان:
کشف فرآورده های دامی غیر بهداشتی

بیش از نیم تن فرآورده خام دامی در خمینی شهر کشف و معدوم شد.
به گزارش فرصت آنلاین به نقل باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان خمینی شهر گفت: این فرآورده های تاریخ گذشته در بازرسی از یک سردخانه کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

سعید جان بخش با بیان اینکه این فرآورده ها شامل گوشت انواع طیور وآبزیان بوده است، افزود: این محصولات در شرایط غیر بهداشتی نگهداری شده بود.

وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 30تن انواع فرآورده های خوراک اولیه شامل پور گوشت و ذرت غیر بهداشتی و دوتن و 105کیلو گرم فرآورده خام دامی فاسد کشف و معدوم شده است.

طرح تقاطع غیرهمسطح چشمه لادر در کارگروه راه‌های استان بررسی شد
طرح تقاطع غیرهمسطح چشمه لادر در کارگروه راه‌های استان بررسی شد

هشتمین جلسه کارگروه تصویب طرح راه€های استان اصفهان با هدف بررسی طرح€های پیشنهادی شهرهای خمینی شهر و کاشان با هدف رفع مشکلات موجود در راه€ها، تسهیل در ترافیک و رفع نقاط حادثه خیز برگزار شد. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مدیر ساخت وتوسعه راه€های اداره کل راه وشهرسازی استان در تشریح مباحث این جلسه گفت: در نشست مذکورکه نمایندگان فرمانداری و شهرداری خمینی شهر و کاشان حضور داشتند طرح پیشنهادی میادین و تقاطع غیر همسطح مسیر چشمه لادر در شهرستان خمینی شهر و طرح کمربندی شهر کاشان و طرح سه راهی استرک در شهرستان کاشان در مسیر بزرگراه به مشهد اردهال با هدف رفع مشکلات موجود، تسهیل در ترافیک و رفع نقاط حادثه خیز مورد بررسی قرار گرفت. امیرخانی در این خصوص افزود: محور€های مورد بررسی بدلیل عبور بارترافیکی سنگین و حجم بالای تردد از جمله نقاطی هستند که احداث میدان و تقاطع غیر همسطح در آنها به منظور جلوگیری از تصادفات بسیار حائز اهمیت می€باشد.

اهدای خون منحصربه مناسبت های خاص نیست
اهدای خون منحصربه مناسبت های خاص نیست

مدیر کل سازمان انتقال خون اصفهان گفت: با آغاز فصل زمستان روزانه با کمبود ۱۰۰ واحد خون در استان اصفهان مواجه ایم. مجید زینلی در گفت و گو با مهر اظهار داشت: هر سال در فصل زمستان به دلیل سردی هوا تعداد کمی از اهداکنندگان برای اهدای خون مراجعه می کنند و از همین رو با کمبود شدید خون مواجه ایم. وی بیان داشت: روزانه در استان اصفهان به ۴۵۰ تا ۵۰۰ واحد خون نیاز است اما هر روز با کمبود ۱۰۰ واحد خون روبرو هستیم. مدیر کل سازمان انتقال خون اصفهان تصریح کرد: برای تحقق این نیاز باید روزانه حدود ۵۵۰ تا ۶۰۰ نفر خون اهدا کنند اما در حال حاضر تعداد مراجعات برای اهدا به روزانه ۳۰۰ نفر می رسد. وی گفت: نزدیک به ۲۵ درصد اهداکنندگانی که هر روز به منظور اهدای خون مراجعه می کنند از این اقدام به دلایل مختلف معاف می شوند. زینلی با اشاره به اینکه در حال حاضر نیاز شدید به گروه خونی O و A منفی وجود دارد، اعلام کرد: هر روز ما با بیماران هموفیلی، تالاسمی، سرطانی، دیالیزی و تصادفات و اعمال جراحی مختلف مواجه ایم که باید خون برای این نوع افراد تامین شود و به همین لحاظ هر روز به انواع مختلف گروه خونی نیاز است.

گفتنی است مرکزاهدای خون خمینی شهرواقع درخیابان امام شمالی همه روزه پاسخگوی مراجعان جهت اهدای خون می باشد.

هوای خمینی شهر آلوده است
هوای خمینی شهر آلوده است

هوای خمینی شهر برای دومین روز متوالی ، برای عموم ناسالم اعلام شد. به گزارش فرصت آنلاین؛ بر اساس اعلام اداره آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان ، شاخص کیفی هوای خمینی شهر با 146 AQI ناسالم برای گروه های حساس است.همچنین میانگین شاخص کیفی هوای کلانشهر صنعتی اصفهان با 147 AQI ناسالم برای گروه های حساس است. بر همین اساس شاخص کیفی هوا در میدان احمد آباد 152، خیابان آتشگاه 146 ، خیابان پروین اعتصامی 142 ، خیابان رودکی 139 ، خیابان استانداری 160 ، چهارباغ خواجو 141 و بزرگراه شهید خرازی 146 ناسالم برای گروه های حساس ثبت شده است.

افسردگی سالخورده ها به دلیل سالمند فراموشی
افسردگی سالخورده ها به دلیل سالمند فراموشی

سالمندان اصفهان به سبب پدیده «سالمند فراموشی» درمعرض افسردگی قرار دارند. عضوهیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در تشریح این نظرگفت:در حال حاضر «سالمند فراموشی» به دلیل بعضی رفتارها ی حذفی سالمندان یک پدیده عمومی است. سید رضا اسحاقی اظهار داشت: یکی از این رفتارها منزوی کردن آنان در خانه هایشان با بهانه راحت بودن آنها می باشد. این استاد دانشگاه با اشاره به رشد فوری سالمندی در کشور، اظهار داشت: ۴۵۰ هزار سالمند در کشور داریم که سرعت رشد آن از سرعت رشد بقیه جمعیت زیادتربوده به صورتی که در مابقی جمعیت، رشد یک و نیم درصد اما در جمعیت سالمندی سه درصد می باشدو با توجه به این رشد لازم است زیرساخت های لازم فراهم گردد. وی با اشاره به آمار جهانی ۷۰ تا ۸۰ درصد اضطراب و افسردگی در سالمندان گفت:لازم است سالمندان را به جامعه برگردانیم و با توانمند سازی و خود مراقبتی آنان را آشنا سازیم.

جلوگیری از چاقی از بوفه مدارس تا تغییرعادات خانواده ها
جلوگیری از چاقی از بوفه مدارس تا تغییرعادات خانواده ها

50شرکت مختلف دارای کیفیت مواد سالم€تر و با تنوع بالاترازسوی دانشگاه علوپزشکی اصفهان به آموزش و پرورش معرفی شد. به گزارش فرصت آنلاین معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در تشریح این اقدام گفت: 46 درصد مردم استان اصفهان کلسترول خون بالا دارند و اضافه € وزن 61 درصد از بچه€ها نگران کننده است.حیدری تصریح کرد: چاقی خود زمینه بروززودرس بیماری€های غیرواگیر است. وی با اشاره به اهمیت کنترل تغذیه درخانواده€ها، خاطرنشان کرد: استفاده از غذاهای سنتی کامل و مقوی درحال کمرنگ شدن است اما با فرهنگ€سازی ، تحرک بیشتر، استفاده از میوه و سبزیجات در سبد غذایی خانواده€ها وکاهش فست فودها کنترل تغذیه امکان€پذیر است. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پذیرش تغذیه سالم درمردم را مهم€ترین نکته درجلوگیری ازچاقی وعواقب آن دانست وگفت: بوفه سالم و بهداشتی درمدارس از دیگراهدافی است که به دنبال آن هستیم و درهمین راستا این 50 شرکت رامعرفی کرده ایم.وی درپایان خاطرنشان کرد: همچنین سی€دی€های آموزشی جذابی تهیه و به مدارس ارسال شده، بنا براین اطلاع€ رسانی و خوراک فکری کم نیست بلکه نیازمند آن است که همه دستگاه ها دست به دست هم بدهند و درهرچه بهتراجرایی شدن این فرهنگ تلاش کنند.

به بهانه بیستم دی‌ماه سالگرد تأسیس رادیو اصفهان
به بهانه بیستم دی‌ماه سالگرد تأسیس رادیو اصفهان

رادیو اصفهان در بیستم دی€ماه 1328 در اصفهان آغاز به کارکرد. نخستین گوینده آن شادروان رضا ارحام صدر، هنرپیشه نامور تئاتر آن زمان بود. رادیو اصفهان ابتدا عصرها، یک ساعت برنامه داشت که پس از مدتی به دو ساعت افزایش پیدا کرد، در ساعت پخش برنامه از رادیو، قهوه خانه€ ها که یک رادیوی بزرگ مبله داشتند مملو از جمعیت می€ شدند و خانواده€ هایی که رادیو نداشتند، در خانه همسایه ها جمع می€شدند تا صدای شهرشان را بشنوند زیرا ادای جمله (اینجا اصفهان است)، با صدای روانشاد ارحام صدر غرور خاصی در اصفهانی€ ها به وجود می€ آورد.در سال 1337 برنامه€ های رادیو به€ روزی 7 ساعت، صبح و عصر افزایش یافت. در سال 1350 ساختمان تولید و پخش رادیو در خیابان آذر و کوی تاج قرار داشت و در سه استودیوی مجهز آن روزی 17 ساعت برنامه ضبط، اجرا و پخش می€ شد.با ورود تلویزیون به اصفهان ساختمانی در میان پارک جدیدالاحداث سعدی برای زادیو وتلویزیون ساخته شد ورادیو هم به آن مکان منتقل شد. حسین غزالی ،هوشنگ حریرچیان، رسول صفایی و روانشاد هوشنگ فغانی از پیشکسوتان رادیو و تلویزیون اصفهان بودند. برخی اسناد واظهارات شفاهی بیانگر این است که  سده آن زمان چند قهوه خانه درمحلات فعال بوده و رادیو داشتند وشهروندان سده ای هم برای شنیدن رادیو به آن مکانها می رفتند گرچه چند نفری در شهر رادیو نفتی داشتند.

صفحه 10 از 530