امروزجمعه, 04 اسفند 1396-- Friday Feb 23 2018

ساعت 05:58:11

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 01:03:46

میزان تمایل به مصرف مواد مخدر در دانش آموزان شهرستان سنجیده شد
میزان تمایل به مصرف مواد مخدر در دانش آموزان شهرستان سنجیده شد

شورای مبارز با مواد مخدر شهرستان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، تشریح دستور العمل و و ایجاد هماهنگی در خصوص نحوه ارائه خدمات بیمه درمانی معتادان به مواد مخدر و روانگردان ها، هماهنگی در زمینه نحو غربالگری و رائه خدمات حمایتی و درمانی به دانش آموزان در معرض خطر و پرخطر و مبتلا به اختلالات مصرف مواد و اعلام برنامه های ششمین همایش ملی روانشناسی، مشاوره و مددکاری اجتماعی سه محور مباحث این جلسه بودند.
رییس اداره بیمه سلامت شهرستان با اشاره به این که دستور العمل بیمه معتادان بیش از یک سال است که به شبکه بهداشت ابلاغ شده افزود: اولویت این طرح با مراکز دولتی بوده است. معاونت درمان 52 مرکز در استان را معرفی نمود که مراکز دکتر آرش ناهید و دکتر موسوی زاده، تنها مراکز خمینی شهر در این فهرست بودند. ولی این دو مرکز ثبت نام نکردند.
رییسی افزود: در سامانه پابا، مشخصات افراد، مراکز درمانی و روش انتخابی درمان آن ها ثبت می شود. این اطلاعات محرمانه است. بیمه برای افراد تحت درمان با روش MMT (متادون درمانی) 91 هزار تومان، روش BMT (قرص های زیرزبانی) 75 هزار تومان و روش OPT (درمان سرپایی با استفاده از تنتور اوپیوم) 181 هزار تومان پرداخت می کند.
سرپرست فرمانداری از همه دستگاه ها خواست برای اجرای دستورالعمل فوق همکاری نمایند و اگر در انجام آن مشکلی وجود دارد به فرمانداری اعلام کنند.
در خصوص غربالگری دانش آموزان در معرض اعتیاد، مدیر هسته مشاوره آموزش و پرورش گفت: پرسشنامه هایی در بین دانش آموزان توزیع شد که میزان تمایل آن ها را برای گرایش و مصرف مواد مخدر سنجید. این پرسش نامه ها ابعاد فردی، خانوادگی و محیط اجتماعی را مد نظر قرار داد.
هاشمی افزود: افرادی که بر اساس نتایج این تحقیق تمایلشان به مواد مخدر زیاد است غربال می شوند و تحقیقات دیگری بر روی آن ها صورت می گیرد.
وی از سایر دستگاها تقاضا کرد که در تحلیل نتایج این تحقیق یاری کنند.
سرپرست فرمانداری نیز بر طی مراحل درمان دانش آموزان شناسایی شده تاکید و تصریح کرد: این دانش آموزان باید ابتدا مراحل درمان را در شهرستان طی کنند و برای مراحل تکمیلی به مراکز نور و علی اصغر اصفهان انتقال یابند.
گفتنی است در این جلسه دبیر اجرایی ششمین همایش ملی روانشناسی، مشاوره و مددکاری اجتماعی و استاد دانشگاه آزاد خمینی شهر گفت: محورهای اصلی این همایش همان رهنمودهای ریاست محترم جمهور در بازگشایی دانشگاه ها و مدارس در سال جاری است. این محورها عبارتند از خلاقیت، پرسشگری، عمل گرایی و آینده نگری در آموزش.
دکتر سمیعی افزود: اگر این چهار محور در همه کارها رعایت شود، موفقیت بیشتری حاصل خواهد شد.
وی با اشاره به این که در همه امور باید تحقیقات علمی صورت بگیرد افزود: از همایش سال گذشته مقالات علمی و معتبر زیادی به دست آمد.
خانم دکتر نیک نژادی دبیر علمی این همایش نیز ضمن اعلام این که زمان برگزاری همایش 9 اسفندماه است افزود: مهلت ارسال مقالات تا 21 دی ماه می باشد.

 مراسم تجلیل از معلولان شهرستان برگزار شد
مراسم تجلیل از معلولان شهرستان برگزار شد

به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلول، با تأخیر اندکی مراسم جشن همراه با تجلیل از معلولان خمینی شهر در سینما فرهنگ برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، هر ساله در روز جهانی معلولان اداره بهزیستی شهرستان مراسمی جهت تجلیل از روشندلان، ناشنوایان و معلولان جسمی حرکتی ذهنی برگزار می کند که امسال با سبک و سیاق خاصی در قالب جشن در سالن سینما فرهنگ انجام شد.
در این مراسم غیر از مسؤولان اداره بهزیستی و انجمنهای مختلف معلولین، مسؤولان فرمانداری، شهردار، اعضای شورای شهر و برخی مدیران ادارات شهرستان شرکت کردند که این نشان دهنده اهمیت ایشان به این قشر محترم جامعه می باشد.
اجرای موسیقی سنتی، گروه سرود ناشنوایان، گروه سرود نابینایان و معلولان جسمی حرکتی و اجرای برنامه های شاد و متنوع نمایشی از جمله برنامه های این مراسم بود.
در پایان از معلولان موفق و قهرمان در زمینه های قرآنی، علمی، ورزشی، فرهنگی و هنری که اخیراً حائز رتبه های برتر کشوری شده بودند، تجلیل به عمل آمد.
از نکات قابل تأمل برای مسؤولان بحث مناسب سازی معابر و ساختمانها برای معلولان است چرا که مثلاً سالن برگزاری مراسم، مناسب سازی نشده بود و معلولان ویلچری جهت تجلیل نمی توانستند بالای سن حاضر شوند.
همزمان در راهروی ورودی سالن نمایشگاه کوچکی از دستاوردها و صنایع دستی معلولان در معرض دید همگان قرار داشت.
گفتنیست شهرستان خمینی شهر بیش از 6هزار و ۵۰۰ نفر معلول دارد.

جشنواره میوه آرایی شب یلدا برگزار می شود
جشنواره میوه آرایی شب یلدا برگزار می شود

چهارمین جشنواره میوه آرایی شب یلدا پنجشنبه آینده برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری چهارمین جشنواره میوه آرایی شب یلدا روز سی ام آذرماه ساعت 10 صبح در محل سالن باغ بانوان برگزار خواهد شد.
مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی در  خصوص زمان بندی این برنامه گفت: از ساعت 7 الی 9 صبح آثار  شرکت کنندگان پذیرفته خواهد شد. ساعت 9 الی 10 صبح این آثار داوری می شود و ساعت 10 صبح مراسم بازدید مسؤولان و اعلام برگزیدگان برگزار می شود.
علیرضا پیمانی افزود: امسال بخش دیگری به این برنامه اضافه شده است که از برگزیدگان خواسته می شود مراسم میوه آرایی زنده ای برای حضار اجرا کنند.
گفتنی است به 10 نفر از برگزیدگان این جشنواره جوایز نفیسی اهدا خواهد شد. همچنین به تمامی افراد شرکت کننده در این مراسم یادبودهایی تقدیم می شود. این مراسم همراه با نمایش و موسیقی خواهد بود.

تورگشت فرهنگی از مجموعه‌های شاخص اصفهان
تورگشت فرهنگی از مجموعه‌های شاخص اصفهان

به گزارش رویش نیوز، مجمع فعالان فرهنگی شهرستان€های استان اصفهان، تورگشت فرهنگی -بازدید یک روزه از مجموعه€های موفق فرهنگی شهر اصفهان- برگزار می کند.
محورهای محتوایی این تورگشت عبارت است از:
1. لزوم جبهه سازی و باز نگری در فعالیت های فرهنگی
2. نگاه سیستمی به تربیت و لزوم نخبه پروری
3. برنامه سازی تربیتی و نگاه هدفمند به برنامه ها
4. مدیریت، حفظ و انسجام یک مجموعه تربیتی

این برنامه از صبح روز پنج شنبه 7 دی ماه تا عصر پنج شنبه ادامه دارد و شرکت کنندگان در این تورگشت میتوانند علاوه بر هم افزایی و انتقال تجربیات خود ، از تجربیات و راهکار های سایر مجموعه های فرهنگی بهره مند شوند.
علاقه€مندان برای ثبت نام میتوانید تا تاریخ 96/09/30 نام و نام خانوادگی خود را به سامانه 3000696469 ارسال فرمایید.
لازم به ذکر است که این تورگشت ویژه برادران بوده و به دلیل ظرفیت محدود، نهایتا از هر مجموعه 2 نفر قادر به ثبت نام هستند.

آثار راه یافته به نمایشگاه جشنواره عکس سفیران شهر معرفی شد
آثار راه یافته به نمایشگاه جشنواره عکس سفیران شهر معرفی شد

دبیرخانه دومین جشنواره عکس سراسری سفیران شهر؛ "حمل و نقل عمومی از نگاه دوربین" آثار راه یافته به بخش نمایشگاه را معرفی کرد. دبیر اجرایی این جشنواره ضمن اعلام این خبر به فرصت آنلاین گفت: داوران از میان هزار و 176 اثر رسیده به دبیرخانه تعداد 23 اثر از 20 عکاس را شایسته راهیابی به نمایشگاه اعلام کردند.
رسول مختاری اسامی افرادی را که آثارشان به بخش نمایشگاه راه پیدا کرده به شرح زیر اعلام کرد: " هادی دهقان پور از سبزوار ۲ اثر، جمشید فرجوند از بیجار ۱ اثر، مسیح زهره نسب از اصفهان ۱ اثر، جاوید خدمتی از اردبیل ۲ اثر، عسل نقدعلی از خمینی شهر ۱ اثر، مهدی احمدوند از خمینی شهر ۱ اثر، صحرا رشیدپور از کرمانشاه ۱ اثر، ساجد حق شناس از سنندج ۱ اثر، عباس رستگار از بجنورد ۱ اثر، امیر صادقیان از شیراز ۱ اثر، عطا رنجبر زیدانلو از قوچان ۱ اثر، محمد مهدی ورال از قم ۱ اثر، سارا بهمنی از قم ۱ اثر، دیاکو رهبری از سنندج ۱ اثر ، علی اصغر فیض اللهی از بیجار ۱ اثر، امیر مهدی نجفلو از همدان ۱ اثر، داوود ایزد پناه از یاسوج ۱ اثر، مسلم پور شمسی از فارس ۲ اثر، یوسف قاسمی از تهران ۱ اثر و سمیرا شریعتمداری از تهران ۱ اثر.


وی در ادامه تعداد کل شرکت کنندگان در این جشنواره را 215 نفر از 21 استان کشور عنوان کرد و گفت: آیین اختتامیه جشنواره و گشایش نمایشگاه عکس، صبح روز یکشنبه 26 آذرماه برگزار می گردد. به گفته دبیر اجرایی این جشنواره، آیین اختتامیه جشنواره و اهدای جوایز در سالن بصیرت برگزار و عکس های برگزیده در نگارخانه سینما فرهنگ به معرض دید علاقمندان گذاشته می شود. 


گفتنی است داوری آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره را که برای دومین سال توسط سازمان تاکسیرانی خمینی شهر برگزار می شود، مهرداد افسری، مهدی وثوق نیا و پیمان هوشمند زاده بر عهده داشتند.

عامل برداشت غیرمجاز 320 میلیون ریالی دستگیر شد
عامل برداشت غیرمجاز 320 میلیون ریالی دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهراز شناسایی و دستگیری فردی که مبلغ 320 میلیون ریال از حساب بانکی یکی از شهروندان به صورت غیرمجاز برداشت نموده بود توسط پلیس فتای شهرستان خبر داد.
به گزارش فرصت آنلاین سرهنگ علی جعفری نژاد ضمن اعلام این خبر گفت: طی تحقیقات انجام شده توسط پلیس فتا، متهم مبلغ مذکور را به صورت متوالی برداشت نموده است و سهل انگاری شاکی در نگهداری اطلاعات حساب خود عامل این سوء استفاده بوده است.
وی افزود: با انجام تحقیقات اولیه و بررسی های فنی انجام شده، متهم شناسایی و دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان با اشاره به این که اکثر این جرایم به خاطر سهل انگاری دارنده حساب در استفاده و نگهداری از اطلاعات بانکی حسابش صورت می گیرد، اضافه کرد: شهروندان در نگهداری این اطلاعات از جمله شماره حساب و رمز عبور دقت کنند و حساب خود را به صورت دوره ای بررسی کنند. همچنین رمزهایی انتخاب شود که غیرقابل حدس بوده و به هیچ وجه روی کارت یادداشت نشود. ضمنا هنگام وارد کردن اطلاعات حساب خود در پرداخت های اینترنتی حتما از صفحه کلیدهای مجازی استفاده کنند. در هنگام اتصال به اینترنت از طریق گوشی های تلفن همراه، مراقب نامه های الکترونیکی مشکوک و وب سایت های اینترنتی فریبنده باشند.

کشف 17 کیلو مواد مخدر در طرح پاکسازی مناطق آلوده شهرستان
کشف 17 کیلو مواد مخدر در طرح پاکسازی مناطق آلوده شهرستان

فرمانده انتظامی شهرستان از اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز در سطح شهرستان خبر داد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین سرهنگ علی جعفری نژاد از اجرای 24 ساعته طرح پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز با هدف افزاش احساس امنیت عمومی، برخورد قاطع و قانونی با مخلان نظم جامعه و پاسخگویی به مطالبات و درخواست مردم در حوزه امنیتی خبر داد و اظهار داشت: این طرح با حداکثر توان انتظامی و قانونی با هماهنگی مقام قضایی در شهرستان اجرا شد.
فرمانده انتظامی شهرستان افزود: ماموران پس از بررسی های همه جانبه و اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی و انهدام 2 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در این شهرستان شدند.وی از کشف 17 کیلوگرم تریاک، 100 گرم هرویین در اجرای این طرح خبر داد و خاطر نشان کرد: 8 نفر از عاملان تهیه و توزیع و خرده فروشان مواد مخدر در اجرای این طرح نیز دستگیر شدند.سرهنگ جعفری نژاد توقیف 2 دستگاه خودرو و یک دستگاه موتورسیکلت که توسط قاچاقچیان در امر تهیه و توزیع مواد مخدر به کار گیری می شدند را از دیگر موفقیت های اجرای این طرح برشمرد و اظهار داشت: مبارزه با مواد مخدر و قاچاقچیان و سوداگران مرگ از اولویت های مهم ماموریتی ناجا و مورد تاکید فرماندهی معظم کل قوا بوده که با حساس مسؤولیت ویژه و همت مضاعف این ماموریت را اجرا می کنیم.

فرماندار از طرح های عمرانی روستاهای شهرستان بازدید کرد
فرماندار از طرح های عمرانی روستاهای شهرستان بازدید کرد

سرپرست فرمانداری خمینی شهر به منظور بررسی چگونگی اجرای پروژه های عمرانی روستایی به اتفاق ترابی بخشدار مرکزی و صادقی مسئول بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از روستاهای بخش مرکزی بازدید نمودند. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از پایگاه خبری فرمانداری شهرستان، راعی ضمن بررسی وضعیت پروژه های عمرانی روستا به سیاست دولت تدبیر و امید در عمران و آبادانی روستاها اشاره کرد و پیگیری مطالبات مردم و تلاش در راستای حل مشکلات روستاها را از اهداف عالی دولت برشمرد.
وی در این دیدار از روند اجرای زیرسازی خیابانی به طول ۱۲۵۰ متر و عرض ۱۰ متر به حجم عملیات خاکبرداری ۵۴۵۰ مترمعکب و خاکریزی ۳۳۷۵ متر مکعب و همچنین عملیات آسفالت خیابان بهداری و کوچه های مجاور آن به مقدار ۸۰۵ تن بازدید نمود.

صفحه 10 از 526