امروزچهارشنبه, 04 مرداد 1396-- Wednesday Jul 26 2017

ساعت 22:42:28

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:06:18

رئیس جدید اداره پست شهرستان خمینی شهرمعرفی شد
رئیس جدید اداره پست شهرستان خمینی شهرمعرفی شد

مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره پست شهرستان خمینی شهر با حضورمهندس مجتبی راعی سرپرست فرمانداری، معاون فنی مدیر کل پست استان اصفهان ورئیس حراست پست استان در برگزار شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان در این مراسم ازخدمات آقای قربانی تقدیر و طی حکمی آقای محمد ابراهیم کاظم نادی ورنوسفادرانی بعنوان سرپرست جدید اداره پست شهرستان خمینی شهرمعرفی شد .

نظارت بر اجرا؛ مکمل الکترونیکی کردن خدمات
یادداشت
نظارت بر اجرا؛ مکمل الکترونیکی کردن خدمات

بوروکراسی از نگاه امانوئل کانت به معنای حکومت اداری قاعده مند است. شاید از این تعریف تعجب کنید؛ چرا که در کشور ما از بوروکراسی معنای مثتبی تلقی نمی شود و اغلب آن را به فساد اداری تعبیر می کنند. دلیل چنین برداشتی این است که بوروکراسی دو وجه دارد. اگر خوب اجرا شود، به قانون مندی کمک خواهد کرد و اگر بد اجرا شود منجر به فساد اداری می شود. بد اجرا شدن بوروکراسی بدین معناست که منافذی برای تخطی پیدا می شود که عده ای از آن برای استفاده شخصی و جناحی سود می برند.

 

از طرفی مدتی است که درباره دولت الکترونیک سخن بسیار شنیده و البته آن را تجربه کرده ایم؛ عابربانک ها، کارت های اتوبوس، پرداخت های آنلاین و این اواخر رای دادن الکترونیک. اما سوال این جاست که اگر خدمات دولتی و غیر دولتی به صورت الکترونیک ارائه شود می توان مطمئن شد که بورکراسی منفی از بین خواهد رفت؟

 

به نظر می رسد با الکترونیک کردن خدمات دولت و سایر دستگاه ها، در منظر اول کاغذ حذف خواهد شد ولی همچنان احتمال کاغذبازی هست. کاغذبازی علی رغم اسمش بدون کاغذ هم انجام پذیر است! چرا که هنوز می توان نامه یک ارباب رجوع نگون بخت را در رایانه ها سرگردان کرد. هنوز هم می توان افراد را به خاطر یک امضا €" که اینک به جای خودکار با قلم نوری تولید می شود- ساعت ها و روزها معطل کرد. هنوز هم می توان به بهانه واقعی یا دروغین خراب بودن سامانه کار مردم را عقب انداخت... دوستی تعریف می کرد که ماهانه اطلاعات بیمه اش را از سامانه مربوطه دریافت می کند و سپس مبلغ تعیین شده را با کارت عابربانک می پردازد. اما این پایان کار نیست چون باید رسید صادر شده را به اداره تامین اجتماعی ببرد تا آن ها از پرداخت وجه بیمه مطمئن شوند و بیمه او برقرار بماند. در غیر این صورت 48 ساعت بعد اطلاعات پرداخت در داخل سامانه بیمه وارد می شود و بیمه تمدید می شود اما باز هم تا رسید چاپی رویت نشود امکان استفاده از خدمات درمانی دولتی با دفترچه بیمه مذکور را ندارد!

 

خلاصه این که تا رسیدن به هدف نهایی و انس همگان با خدمات الکترونیک هنوز فاصله زیادی داریم و اشکالاتی بر سر راه است که برخی از جانب ارائه دهندگان است و برخی از جانب خدمت گیران یا همان شهروندان الکترونیک است. اما پس از رفع عیوب از سیستم ها و نیز آموزش به کاربران آن ها، نوبت به نظارت بر اجرا می رسد. در واقع در آینده ای نه چندان دور بسیاری از مدیران و کارمندان کنونی دستگاه های دولتی و غیر دولتی انجام بسیاری از امور خود را به سامانه ها محول می کنند و در عوض وظیفه ای مهم به نام نظارت بر کار سامانه ها را بر عهده خواهند گرفت. البته پیش شرط اصلی همه «اگر و آن گاه» های مطرح شده در مباحث فوق این است که افراد ارائه دهنده خدمت حس وظیفه شناسی، وجدان کاری دارند و خود نظارتی دارند و سرگردانی مراجعه کنندگان برای آن ها جرمی بزرگ تلقی می شود.

 

در واقع اگر الکترونیک کردن خدمات را به مثابه پاس گل در نظر بگیریم، نظارت بر اجرای صحیح آن (چه از نظر عملکرد دستگاه های الکترونیک و سامانه ها و چه از نظر کابران خدمات دهنده) خودِ گل است. در غیر این صورت باید همواره شاهد بورکراسی منفی و رخوت در نظام اداری باشیم.

سارق اماکن خصوصی دستگیر شد
سارق اماکن خصوصی دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر با اعلام خبردستگیری یک سارق اظهار داشت: در پی شکایت چند شهروند مبنی بر سرقت از اماکن خصوصی ، رسیدگی به این موضوع در دستور کار مأموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت. ، سرهنگ "علی جعفری نژاد" افزود: سرانجام ماموران گشت یکی از کلانتری های شهر خمینی شهر حین گشت زنی موفق به شناسایی ودستگیری سارق شدند. این مقام انتظامی بیان داشت: با انتقال متهم به کلانتری و انجام تحقیات گسترده ، وی به 80 میلیون ریال سرقت از اماکن خصوصی اعتراف کرد. سرهنگ جعفری نژاد با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی تحویل داده شد، به همشهریان توصیه کرد: در صورتی که محوطه ساختمان و کارگاه ها فاقد روشنایی کافی است روشنایی لازم را تامین و برای کلیه درب ها به ویژه درب ورودی از قفل های مطمئن استفاده نمایید و قفل هایی که کلید یدکی آن ها گم شده و یا برای مدتی در اختیار دیگران بوده است را
فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر همچنین ازشناسایی و دستگیری فردی که مبلغ 15 میلیون ریال بصورت اینترنتی از حساب بانکی یکی از شهروندان برداشت کرده بود خبر داد.

اعلام ویژه‌برنامه‌های مهد قرآن‌ خمینی‌شهر در ماه رمضان
اعلام ویژه‌برنامه‌های مهد قرآن‌ خمینی‌شهر در ماه رمضان

ویژه€برنامه€های مهد قرآن€ کریم خمینی€شهر در ماه رمضان اعلام شد.به گزارشفرصت آنلاین به نقل از خبرگزاری بین€المللی قرآن (ایکنا)، مهد قرآن€ کریم خمینی€شهر برنامه€های ویژه€ای در ماه رمضان در نظر گرفته است از جمله مراسم جزء€خوانی خانوادگی قرآن€کریم با حضور قاریان و حافظان بین€المللی و کشوری، اجرای تواشیح، دکلمه، شعرخوانی، نمایش قرآنی، برنامه ویژه نوجوانان و خردسالان که هر شب از ساعت ۲۱:۳۰ برگزار می€شود.

گفتنی است؛ اهدای جوایز ارزنده از جمله برنامه€Œهای این مراسم است، که علاقه€مندان می€توانند برای بهره€مندی از این مراسم به بلوار منتظری، نبش کوچه ۸۶، دارالقرآن اهل بیت(ع) مراجعه کنند.

 مراسم افتتاحیه برنامه های ماه رمضان سپاه ناحیه خمینی شهر برگزار شد
مراسم افتتاحیه برنامه های ماه رمضان سپاه ناحیه خمینی شهر برگزار شد

با حضور کلیه کارکنان رسمی و وظیفه این ناحیه مقاومت بسیج و با سخنرانی عباس رحیمی-امام جمعه شهرستان خمینی شهر- و با محوریت بهره برداری مناسب و ارزنده از برکات ماه مبارک رمضان و اهمیت روزه داری در این ماه عزیز دائر گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان؛ امروز صبح مراسم افتتاحیه برنامه های ماه مبارک رمضان سال جاری سپاه ناحیه خمینی شهر در محل سالن شهید آوینی این ناحیه برگزار شد.

این مراسم با حضور کلیه کارکنان رسمی و وظیفه این ناحیه مقاومت بسیج و با سخنرانی عباس رحیمی-امام جمعه شهرستان خمینی شهر- و با محوریت بهره برداری مناسب و ارزنده از برکات ماه مبارک رمضان و اهمیت روزه داری در این ماه عزیز دائر گردید.

رحیمی در این مراسم گفت:درون انسان باید درست باشد و اگر درون درست شد، اعمال انسان هم درست می شود و وجوب اعمال برای تقویت ایمان است تا ایمان موقت نباشد.

امام جمعه خمینی شهر در جمع کارکنان سپاه این شهرستان با اشاره به خطاب حضرت امیرالمومنین علی(ع)به جابر جعفی که فرمودند:اعرض علی کتاب الله(خودت را به قرآن عرضه کن و کاری به حرف مردم نداشته باش)، افزود: اگر با قرآن مانوس شدید تزلزل از شما گرفته می شود و آگاه باشید که بدعاقبتی ها از درون وجود ادم نشات می گیرد.

همچنین عباس رحیمی در خصوص روزه گرفتن خاطر نشان کرد: روزه مهم، روزه اعضاء و جوارح و بالاتر از آن روزه فکر است. پس روزه وسیله ای است برای رشد و تکامل و شما آن را غنیمت بشمرید.

گفتنی است در ابتدای این مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش نماهنگ ویژه ماه رمضان، مجید جمشیدی-مسئول مدیریت عقیدتی سیاسی سپاه ناحیه خمینی شهر-هم در خصوص کیفیت و نحوه برگزاری برنامه های امسال سخنانی ایراد نمودند.

تبریک و تذکرامام جمعه خمینی شهر به رئیس جمهور منتخب
تبریک و تذکرامام جمعه خمینی شهر به رئیس جمهور منتخب

تبریک به رئیس جمهور منتخب و تذکرات به او، مهم ترین مطلب خطبههای اولین نماز جمعه پس از انتخابات بود.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی خطاب به همه مردم چه کسانی که به رئیس جمهور منتخب رأی داده اند یا به فرد دیگری، گفت: شخصی که رأی می آورد رئیس جمهور همه است. مردم باید اختلافات را کنار بگذارند. باید دست دولت را گرفت. حتی به کسانی که رأی ندادند توصیه می کنیم که همکاری کنید تا دولت بتواند به وعده هایش عمل نماید.
نماینده ولی فقیه تذکراتی هم خطاب به رئیس جمهور منتخب داد و گفت: حدوداً 16 میلیون نفر به شما رأی ندادند و. این عدد کمی نیست. خدای ناکرده اگر آنها را نادیده بگیرید دیگر معلوم نیست آنها با شما همکاری کنند.
گفتنی است پس‌ از نماز جمعه این هفته مردم ولایتمدار و شهیدپرور خمینی‌شهر در محکومیت جنایات آل خلیفه و آل سعود و حمایت از روحانی مبارز شیخ عیسی قاسم مسیر مصلی نمازجمعه تا میدان قدس این شهر را راهپیمایی کرده و انزجار خود را به جوامع حقوق بشری اعلام کردند.

گلزار شهدا غبار روبی وعطرافشانی شد
گلزار شهدا غبار روبی وعطرافشانی شد

به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر،گلزار شهدای امامزاده سیدمحمد(ع) شهرستان خمینی شهر با حضورمسولین شهرستان وشهرخمینی شهر غبار روبی شد .به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این مراسم حاضران با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا ادای احترام نموده و بار دیگر با آرمان های انقلاب اسلامی شهداء و امام راحل (ره) تجدید پیمان و بر حفظ ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی تاکید کردند.

همگام باخیریه بقیه اله الاعظم(عج)
همگام باخیریه بقیه اله الاعظم(عج)

انجمن بقیه اله الاعظم در سال ۷۵ با هدف حمایت از بیماران کلیوی تاسیس شد. و سال ۷۷ با اهداء ۵ دستگاه دیالیز و ساخت مرکز دیالیز در ضلع شمالی حیاط بیمارستان ساعی مشغول فعالیت شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در حال حاضربیش از ۱۸۰۰ بیمار نیازمند در انجمن بقیه اله پرونده دارند و از حمایت مادی و معنوی انجمن برخوردارمی باشند.
براساس این گزارش انجمن مذکورهمه ماهه حدود هشتاد میلیون تومان کمک هزینه دارد و سی میلیون تومان کمک هزینه پیوند کلیه (برای پیوند دو کلیه) به بیماران پرداخت میکند.گفتنی است انجمن بقیه اله الاعظم در تازه ترین اقدام خود ، اقدام به راه اندازی
گروه و کانال تلگرام با ترویج فرهنگ سلامت و بهداشت در جامعه، معرفی بیشتر انجمن به مردم شهرستان خمینی شهر ، اطلاع رسانی از اخبار خیرین و حمایت بیشتر از بیماران نیازمند با نشانی
https://t.me/baghiyatollah_orgکرده است.

صفحه 10 از 499