امروزيكشنبه, 25 آذر 1397-- Sunday Dec 16 2018

ساعت 14:04:41

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 01:02:24

شنیده ایم که ... 62

دوشنبه, 28 آذر 1390 ساعت 13:47 کدخبر :3344
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرصت آنلاین

- تفاوت هاي خميني شهر و خوانسار

- دلسوزي  BBC فارسی براي قمه زنی!

-مصائب غيربومي ها

- و ...

تفاوت هاي خميني شهر و خوانسار

امسال در حالی از سوی اداره کل اوقاف استان مبلغ 37 میلیون تومان جهت تملک دارایی مساجد خمینی شهر اختصاص داده شده که این رقم در خوانسار مبلغ 67 میلیون تومان است. خوانسار حدوداً یک ششم جمعیت خمینی شهر را داراست.

دلسوزي  BBC فارسی براي قمه زنی!

يك روز مانده به عاشوراي حسيني، شبكه تلويزيوني بی بی سی فارسی مستندی در خصوص قمه زنی در ايران پخش كرد. این رسانه انگلیسی با بیان شیوه های گوناگون عزاداری در ماه محرم، قمه زني را سنتي ديرينه دانست و به نقل از آيت الله شيخ یوسف صانعی اين اقدام را عشق ناميد. دلسوزي بي بي سي فارسي براي عزاداري و تشيع در حالي كه اين كشور استعماري در سده هاي گذشته مبدع و بنيانگذار تندروترين فرقه ها از جمله وهابيت – اين دشمن سرسخت تشيع - بوده است موجب تعجب مخاطبان شد.

مصائب غيربومي ها

حضور چشمگير غيربومي ها در صبح روز عاشورا در محلات و قمه زني آنها از نكات قابل توجه امسال بود؛ حضوري كه با نظر منفي همه اقشار مردم همراه بود و حتي خود افراد بومي قمه زن، خواستار برخورد با آنها شدند. اين حضور گسترده عليرغم تمهيداتي است كه نيروي انتظامي براي ممانعت از ورود اين افراد به شهرستان انديشيده بود. به روايت برخي منابع رسمي و محلي، نيمي از تعداد افراد قمه زن خميني شهر در عاشوراي امسال، غيربومي هايي بودند كه صبح عاشورا بلافاصله پس از قمه زني و اكثراً با همان لباسهاي خون آلود، سوار بر خودروهاي خود شهر را ترك كردند. البته نيروي انتظامي در اقدامي قابل توجه اقدام به دستگيري اين افراد به هننگام خروج از شهرستان نموده است. گفته مي شود در بين دستگيرشدگان روحانياني هم بوده اند كه از شهر قم و صرفاً براي قمه زني به خميني شهر آمده بودند.

عدم دعوت از فرصت در نشست مطبوعاتي دانشگاه آزاد

روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر نشستي مطبوعاتي با حضور اصحاب رسانه در اين دانشگاه برگزار كرد. براي اين نشست، از خبرنگاران خبرگزاري هاي ايرنا، فارس، ايسنا، ايمنا، موج، دانشجو، مهر و روزنامه هاي همشهري، نسل فردا، ابتكار، آفرينش، فرهيختگان، اطلاعات، رسالت، نصف جهان، جمهوري اسلامي، ايران، قدس و صدا و سيماي مركز اصفهان دعوت شد تا دكتر خليفه سلطاني رئيس دانشگاه به تشريح دستاوردهاي اين دانشگاه بپردازد و به سئوالات حضار پاسخ گويد. اما جالب آنكه از خبرنگار تنها رسانه محلي خميني شهر يعني فرصت براي كنفرانس مطبوعاتي دانشگاه آزاد خميني شهر رسماً دعوت نشد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#13 +1 هدهدمیرزا 29 اردیبهشت 1395 ساعت 16:45
به جای انتقاد از شهرهای دیگه خودمون رو باید اصلاح کنیم .با انتقاد از شهرهای دیگه ما پیشرفت نمی کنیم .نباید خودمون رو پشت مشکلات دیگران قایم کنیم.
نقل قول
 
 
#12 +1 علی اکبر د 29 آبان 1393 ساعت 14:12
خمینی شهر افراد ثروتمند زیادی دارد. بسیاری از منازل خمینی شهر با گرانترین سنگها تزیین شده. اگر ثروتمندان خمینی شهر به اندازه کافی به شهر خود و بی بضاعتان شهر میرسیدند دیگر نیازی به کارهای دیگر نبود.

نقل قول فریبا:
سلام
حالا اگر بر فرض محال بتوانند قمه زنی را از خمینی شهر بگیرند و منع کنند
مسئولان اگر واقعا میخواهند تشیع حقیر نشود و عامل اینکار را خمینی شهر میدانند یک خودی به ما نشان دهند کمی به شهر ما رسیدگی کنند و با خمینی شهر صمیمانه برخورد کنند به جای اینکه خمینی شهر را از خود جدا بدانند و بدانند ما به شهر خودمان افتخار میکنیم و نظر بقییه مهم نیست.
نقل قول
 
 
#11 0 فریبا 27 آبان 1393 ساعت 18:58
سلام
حالا اگر بر فرض محال بتوانند قمه زنی را از خمینی شهر بگیرند و منع کنند
آیا شبکه های ماهواره ای نمیتوانند روی قمه زنی در کربلا مانور دهند و تشیع را تحقییر کنند آیا میتوانیم از قمه زنی در کربلا هم جلوگیری کنیم
در ضمن چطور خمینی شهر موقع محرومیت ها از نظر امکانات به چشم نمی آید ولی در بحث قمه زنی اینقدر در کشور به چشم می اید مسئولان اگر واقعا میخواهند تشیع حقیر نشود و عامل اینکار را خمینی شهر میدانند یک خودی به ما نشان دهند کمی به شهر ما رسیدگی کنند و با خمینی شهر صمیمانه برخورد کنند به جای اینکه خمینی شهر را از خود جدا بدانند و بدانند ما به شهر خودمان افتخار میکنیم و نظر بقییه مهم نیست در شهر های دیگر بی حجابی و هزران گناه دیگر هم باعث تحقییر تشیع میشود لطفا به ان رسیدگی کنند نظر من این است که گناه یا اشتباه اشتباه است فرقی نمیکند.
نقل قول
 
 
#10 0 najaf ali haji heida 06 آذر 1392 ساعت 10:05
از صاحب نظر هاي شهر خواهشمندم درموردمسايل گوناگون شهر اظهارنظر بكنند
نقل قول
 
 
#9 +1 najaf ali haji heida 27 آبان 1392 ساعت 16:22
روز تاسوعاموقع اذان ظهر دلم براي يك زن سالخورده وخانم جواني كه منتظر اتوبوس بودند سوخت آنها راسوارپرايدكرده وبه راه افتادم خانم جوان شروع به ناسزا گفتن به شهر ومردمان آن كرد ازمزاحمت و....
من كه كاسه صبرم سرآمده بود گفتم خانم حجابت مناسب نيست آرايش كرده اي و... خميني شهر را ديگران كه خميني شهري نيستند
به اين روز در آورده اند
نقل قول
 
 
#8 +1 کشاورز 17 آبان 1392 ساعت 15:14
من خمینی شهر هستم و افتخار هم میکنم ولی این شهر واقعا از نبود امکانات شهری رنج میبره
نقل قول
 
 
#7 -1 محمدحسین قربانی 09 مهر 1392 ساعت 22:31
ماافای صرامی روزاول امدمدرسه ی ماخیلی خوش گذشت نام:محمدحسین قربانی.دبستان مکتبی اصغراباد
نقل قول
 
 
#6 0 دبستان مکتبی 01 مهر 1392 ساعت 21:05
سلام. خواستم براتون عکس وخبر حضور آقای صرامی در دبستان مکتبی اصغر آباد را که بدون پوشش خبری انجام شد ارسال کنم اما سایتتون این امکان رو نمی ده برا دیدن عکسها وخبر به این آدرس مراجعه کتید:http://dpmaktabi.blogfa.com /
نقل قول
 
 
#5 +1 محمد بابا علی 02 تیر 1392 ساعت 22:10
سلام . باسمه تعالی پشتیبان ولایت فقیه باشید تاکشورتان آسیب نبیند . امام خمینی (ره) یاعلی مدد
نقل قول
 
 
#4 -1 نقی 10 آذر 1391 ساعت 23:16
تا قمه تو سر خودمون میزنیم همینه و بس کی باید دست از این کار اشتباهمون برداریم؟
نقل قول
 
 
#3 +5 rahmati 05 آذر 1391 ساعت 20:11
عزاداری که خمینی شهر داره را خوانسار نداره
من خمینی شهری ام اما خوانسار درس می خونم دهه ی محرم خمینی شهر صفای دیگه ای داره...
نقل قول
 
 
#2 +1 ربیعی 13 مرداد 1391 ساعت 12:29
مسکن مهر نجف آبادیها به صورت کامل و راست راستکی آماده تحویل شده است
نقل قول
 
 
#1 +4 امير 12 مرداد 1391 ساعت 10:56
خوانسار به لطف اون شهر همسايه و هم خونشون زنده هست منظورم گلپايگانه وگرنه جمعيتي نداره درمقايسه با خميني شهر خودمون زنده باد سده
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید