امروزچهارشنبه, 01 اسفند 1397-- Wednesday Feb 20 2019

ساعت 17:15:31

آخرین به روز رسانی : شنبه 01:55:52

خمینی شهریکی از 13تیم

خمینی شهریکی از 13تیم

شنبه, 20 مهر 1392 ساعت 09:21 کدخبر :6101
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
شاهرود - خبرگزاری مهر: جشنواره ربات های پرنده با حضور محققان و توليد كنندگان ربات و نرم‌افزارهاي هوشمند و متقاضيان آنها به همت پارک علم و فناوری استان سمنان با هدف فراهم كردن بستر لازم براي عرضه‌ ايده‌هاي جديد در راستای كمك به تجاري سازي آنها، در شاهرود کلید خورد.

به گزارش خبرنگار مهر، ربات‌های پرنده عمودپرواز وسایل پرنده بدون سرنشینی هستند که توسط یک اپراتور و یا به صورت خودکار، کنترل و هدایت می شوند و با توجه به عمود پرواز بودن، توانایی پرواز در محیط‌های باز (خارج ساختمان) و بسته (داخل ساختمان) را دارند و برای برخاستن و فرود نیازی به باند یا فضای خاصی نخواهند داشت.
 
این جشنواره دو روزه با ثبت نام 44 تیم و پذیرش 13 تیم با بررسی شناسنامه های فنی ارسالی توسط کمیته داوران از روز گذشته در سالن ورزشی شرکت معادن زغال سنگ البرز شرقی شهرستان شاهرود آغاز شده است و رقبا در سه بخش با هم به رقابت در حال رقابت هستند.


سید جواد محمدی بایگی با اشاره به اینکه بررسي و تعيين ارزش علمي و فني و برگزيدن طرح‌ها و رتبه بندي نهايي طرح‌هاي ارايه شده در بخش مسابقات توسط هيئت داوران انجام مي شود اذعان داشت:  اعضاي هيئت داوران حداقل پنج نفر و حداکثر هفت نفر از افراد متخصص و صاحب نظر در رشته‌هاي مختلف و مرتبط علمي هستند.
این دکترای هوا فضای پارک علم و فناوری استان سمنان با اشاره به این که تیم هایی از سراسر کشور مانند شهرهای تهران، کرج، اصفهان، شیراز، خمینی شهر و شهرهای جنوب کشور و ... در این دوره جشنواره شرکت کرده اند ابراز داشت: متاسفانه حمایتی از برگزاری این جشنواره صورت نگرفته و پارک علم و فناوری استان سمنان به تنهایی متقبل تمام امور جشنواره شده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید