امروزيكشنبه, 25 آذر 1397-- Sunday Dec 16 2018

ساعت 14:46:37

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 01:02:24

چراغ های خانه سرتیپ خاموش شد

چراغ های خانه سرتیپ خاموش شد

سه شنبه, 11 فروردین 1394 ساعت 08:53 کدخبر :8622
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

ساعت 20:30 روز 8 فروردین چراغ های خانه نجوم خاموش شد و حاضران به تماشای آسمان پرداختند تا همراه دیگر مردم جهان به طور نمادین با آلودگی های نوری مقابله کنند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، دوست داران کره خاکی در آخرین شنبه ماه مارس با خاموش کردن چراغ های اضافی با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی و كاهش مصرف سوخت€Œ هاي فسيلي، مقابله با تغییرات آب و هوایی و کاهش آلودگی های زیست €Œمحیطی همچون آلودگی نوری به صورت یک حرکت جهانی در طرح فوق مشاركت کردند.


بر اساس همین گزارش، در این روز دو نفر از مسوولان خانه نجوم خمینی شهر که ایام نوروز در خانه سرتیپ فعالیت داشتند، به ارائه توضیحاتی در رابطه با آلودگی های نوری و گرمایش زمین پرداختند.

گفتنی است از این واقعه تحت عنوان «ساعت زمین» یاد می شود و حرکت ساعت زمین توسط صندوق جهانی حیات وحش (World Wildlife Fund) به جهت جلب افكار عمومي به گرمايش زمين، پايه ريزي شده است. 

نظرات  

 
#1 +1 مطلع 12 فروردین 1394 ساعت 05:29
ابراهیم کارخیران- موسس دبیرخانه و مدیر کل دبیر خانه انجمن شهر در سال 45، ، مدیرکل اداری انجمن شهر در دوران قائم مقامی وزارت کشور بعد از انقلاب و نیز معاون اداری و مالی شهرداری در سالهای 65تا 68 بنا به توصیه رییس شورای اسلامی شهر تهران به دلیل سابقه تاریخی و طولانی که در پیدایش ساختار اداری و تشکیلاتی انجمن شهرپیش از انقلاب و بعدها قائم مقامی انجمن را در وزارت کشور داشته است، در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران به شورا دعوت شده تا با استفاده از تجربیاتش در تدوین ساختار اداری و تشکیلاتی جدید شورا نقش آفرینی کند.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید