امروزدوشنبه, 29 بهمن 1397-- Monday Feb 18 2019

ساعت 04:05:03

آخرین به روز رسانی : شنبه 01:55:52

اختراعی دیگری از محققان خمینی شهری
افشانه تشخیص میدان الکتریکی ساخته شد

اختراعی دیگری از محققان خمینی شهری

دوشنبه, 27 بهمن 1393 ساعت 09:23 کدخبر :8438
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

پژوهشگر خمینی شهری با طراحی و ساخت اسپری efds توانست میدان الکتریکی در شبکه های انتقال برق را شناسایی کند.
به گزارش واحد مرکزی خبر دکتر مجلسی رییس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر گفت: مهدی حیدری محقق این دانشگاه توانسته برای نخستین بار موفق به ساخت اسپری efds با کاربرد شناسایی میدان الکتریکی در شبکه های انتقال جریان و پست های انتقال شود. وی افزود: این اسپری برای آزمایش مرحله آخر در شبکه های انتقال و توزیع 20 کیلو ولت برق استفاده می شود.
مهدی حیدری سازنده این وسیله گفت: برای مشاهده جریان برق این اسپری در اطراف کابل های برق و در صورتی که رنگ اسپری به نارنجی تغییر رنگ داد

می توان از جریان برق در سیم ها مطلع شد. وی با اشاره به اینکه برای طراحی و ساخت این اسپری حدود 40 میلیون ریال هزینه شده است گفت: طراحی و ساخت آن بیش از 2 سال زمان برده است.
اسپری efds امسال به شماره 77 642 در اداره کل ثبت اختراعات و مالکیت های صنعتی به ثبت رسیده است.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 0 سيدمحمدحسن ميردامادي 29 بهمن 1393 ساعت 15:20
باسلام: افتخاري است دردانشگاه آزاداسلامي خميني شهر جوانان تيزهوش ونخبه زيادي مشغول تحصيل هستندكه به سرعت پله هاي ترقي را طي ميكنند.شادي و نشاط به ما كاركنان اين واحد دانشگاهي وخميني شهري ها،ميدهند.آقاي مهندس حيدري من هم به عنوان خادم شما درنمايندگي مجمع خيرين كارآفرين باقرالعلوم(ع) درخدمت شما هستم.لطفادرقسمت پربيننده همين سايت درباره اين خيريه توضيحات لازم را مشاهده نمائيد.
نقل قول
 
 
#1 0 هاشم کریمی 27 بهمن 1393 ساعت 22:21
باسلام خدمت آقای مهندس مهدی حیدری اختراع شما باعث افتخار دانشگاه آزاد خمینی شهر می باشد.انشاالله درآینده شاهد اختراعات بیشترشماباشیم.موفق باشی .
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید