امروزپنجشنبه, 30 فروردين 1397-- Thursday Apr 19 2018

ساعت 21:30:08

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 22:37:23

عسل تیرانچی به سیما رفت

عسل تیرانچی به سیما رفت

پنجشنبه, 16 دی 1395 ساعت 12:38 کدخبر :10877
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : 0201

در خبری که اخیرا اخبار شبانگاهی شبکه اصفهان راجع به عسل تیرانچی منعکس کرد، زنبورداران این روستا نبود امکانات بسته بندی و به تبع آن سواستفاده دلالان و کاهش سود تولید کنندگان را بزرگترین مشکل خود عنوان کردند. بخشدار خمینی شهر نیز یکی دیگر از کسانی بود که در این گزارش خبری حضور داشت. ترابی خبر از اعطای وام دومیلیارد تومانی به شرکت تعاونی زنبورداران و حل مشکل بسته بندی عسل داد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، رییس هیات مدیره شرکت تعاونی زنبورداران تیرانچی اما در توضیح این مطلب گفت: بهار امسال بود که همه زنبورداران استان برای شرکت در جلسه ای به استانداری دعوت شدند و در این جلسه گفته شد که برای دریافت وام 2 میلیارد تومانی باید کارت یارانه 250 خانوار تیرانچی را به عنوان ضمانت تحویل بدهیم.

سلطانیان افزود: این شرط نه تنها برای ما که برای هیچکس عملی نیست. وی ادامه داد: در حال حاضر شرکت تعاونی یک سالن 150 متری دارد که اگرچه فضای محدودی است اما در تلاش هستیم تا از همین سالن برای بسته بندی عسل استفاده کنیم.

گفتنی است دو سال پیش نیز نماینده وقت با برگزاری نشستی با زنبورداران این روستا خبر از راه اندازی یک بازارچه محلی برای فروش عسل تیرانچی داد. در این جلسه مقرر شد که شرکت تعاونی زمینی 2 هزار متری را در نزدیکی بلوار الغدیر خریداری کند و صرامی نیز پیگیر برندی برای عسل تیرانچی باشد. سلطانی مدیرعامل وقت شرکت تعاونی می گوید: آقای صرامی خیلی تلاش کرد ولی به نتیجه ای در این زمینه نرسیدیم چراکه خرید زمین منوط به دریافت وام بود و اجرای شروطی که برای ضمانت این وام گذاشته بودند در توان شرکت تعاونی نبود.

گفتنی است خشکسالی سال های اخیر میزان تولید عسل این روستا را بسیار کاهش داده است به گونه ای که به گفته رییس هیات مدیره شرکت تعاونی زنبورداران، در مجموع فروش سالانه زنبورداران این روستا به زحمت به 700-600 میلیون تومان می رسد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید