امروزشنبه, 30 تير 1397-- Saturday Jul 21 2018

ساعت 06:39:45

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 21:13:58

مدیریت غیرتخصصی میلیاردها تومان به اصفهان ضرر وارد می‌کند
یک متخصص شهر سازی

مدیریت غیرتخصصی میلیاردها تومان به اصفهان ضرر وارد می‌کند

سه شنبه, 18 فروردین 1394 ساعت 07:13 کدخبر :8641
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

مدیر گروه شهرسازی دانشگاه هنر اصفهان گفت: مدیریت غیر تخصصی در شهر اصفهان سالانه میلیاردها تومان ضرر به بدنه این شهر وارد می€Œکند.
به گزارش فرصت آنلاین محمود قلعه€Œنویی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به عدم رعایت خط آسمان در شهر اصفهان اظهار داشت: این پدیده طی سال€Œ€Œهای گذشته منجر به افزایش ارتفاع ساختمان€Œها و در نهایت مخدوش کردن چهره بصری شهر می€Œشود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ساختمان€Œهایی از جمله مجموعه ساختمان€Œها سپهر و ساختمان€Œهای اطراف کوه صفه منظر طبیعی شهر را دچار مشکل کرده€Œاند، ادامه داد: در این راستا برخی از ساختمان€Œهای موجود در شهر اصفهان نیز چهره بصری اماکن تاریخی شهر اصفهان را نیز دچار مشکل کرده€Œاند که نمونه بارز آن را می€Œتوان ساختمان جهان نما عنوان کرد که حریم بصری میدان نقش جهان را دچار مشکل کرده است.

جای خالی طرح جامع منظر شهری در سند طراحی شهر اصفهان
مدیرگروه شهرسازی دانشگاه هنر اصفهان به جای خالی طرح جامع منظر شهری در سند طراحی شهر اصفهان اشاره کرد و ابراز داشت: در این زمینه باید یادآور شوم که مسئولان شهرداری باید به این امر توجه داشته باشند و این طرح جامع را تدوین کنند.
وی در ادامه به تاثیر عدم رعایت خط آسمان در شهر اصفهان بر روی فعالیت€Œهای زیست محیطی اشاره کرد وابراز داشت: عدم رعایت خط آسمان در ساخت و سازهای شهر اصفهان موجب افزایش ارتفاعات و تراکم به ویژه در حاشیه این شهر شده است که این امر عدم جابجایی مناسب هوا و در نهایت تجمیع آلودگی€Œها و گرمای زیاد در سطح شهر را به همراه دارد.
قلعه نویی در ادامه در رابطه با تشکیل کمیته€Œ منظر شهری در شهرداری اصفهان بیان داشت: فعالیت این کمیته موردی است و هر چند وقت یکبار تشکیل می€Œشود و این در حالی است که افرادی که در این کمیته فعالیت دارند به صورت سلیقه€Œای و با فاصله از قوانین اظهار نظر می€Œکنند.
وی با بیان اینکه طرح مهندسی معماری در شهرداری اصفهان نیازمند سند جامع€Œتری است، افزود: نظارت بر طرح€Œهای مهندسی ساختمان در شهر اصفهان غیر تخصصی است و در این زمینه افرادی در حال حاضر تصمیم€Œگیری و مدیریت می€Œکنند که متخصص نیستند.

انتقاد از عدم انجام پژوهش در توسعه ساخت و سازها در شهر اصفهان

مدیرگروه شهرسازی دانشگاه هنر اصفهان با انتقاد از عدم انجام پژوهش در توسعه ساخت و سازها در شهر اصفهان اظهار داشت: میلیاردها تومان برای ساخت و ساز در شهر اصفهان هزینه می€Œشود و این در حالی است که بسیاری از این طرح هابه مشکلات اساسی برخورد می€Œکنند در صورتی که اگر مبلغی برای کارهای پژوهشی قبل از اجرای طرح ها هزینه شود ضرر و زیان کمتری به شهر وارد خواهد شد.
وی ساخت شهرک€Œهای مختلف در اطراف شهر اصفهان از جمله شهرک سلامت، شهرک نمایشگاهی، شهرک مبل، شهرک طلا و دیگر شهرک€Œهایی را که قرار است راه اندازی شوند را تکرار اشتباه و روش منسوخ شده غربی€Œها طی سالیان دور دانست و ابراز داشت: نفس راه اندازی این شهرک€Œها با توجه به معضلاتی که در آینده ایجاد خواهند کرد اشتباه است.
قلعه نویی با بیان اینکه تجمیع خدمات در یک محل برای شهروندان مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت: چنانچه تمام شهروندان برای استفاده از خدمات درمانی بخواهند به یک محل مراجعه کنند مشکلات زیادی را در مباحث ترافیکی و غیره ایجاد خواهد کرد.
وی راه اندازی شهرک سلامت برای کاهش ترافیک در هسته مرکزی شهر اصفهان را خط کشیدن روی صورت مساله دانست و ابراز داشت: متاسفانه ضعف عدم وجود تخصص در مدیریت شهر اصفهان هزینه€Œهای زیادی را به این شهر وارد می€Œکند و این امر باید اصلاح شود.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید