امروزچهارشنبه, 01 اسفند 1397-- Wednesday Feb 20 2019

ساعت 17:13:53

آخرین به روز رسانی : شنبه 01:55:52

اما و اگرهای انحلال دانشگاه غیرانتفاعی پالایش

اما و اگرهای انحلال دانشگاه غیرانتفاعی پالایش

پنجشنبه, 25 مهر 1392 ساعت 09:58 کدخبر :6141
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
رییس هیات نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان اصفهان در پی اعتراض جمعی از دانشجویان دانشگاه غیرانتفاعی پالایش واقع در خمینی‌شهر به نحوه اداره و زیرساخت‌های فیزیکی نامناسب دانشگاه، گفت: دانشگاه پالایش وضعیت مناسبی برای آموزش ندارد و ما نیز نامه‌ای مبنی بر انحلال این دانشگاه به وزارت علوم فرستاده‌ایم.

محمدرضا نیلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، در خصوص وضعیت دانشگاه غیردولتی پالایش در خمینی‌شهر، اظهار کرد: وظیفه ما نظارت بر کار دانشگاه‌های استان است و از شهریور ماه نیز کار نظارت بر این دانشگاه را با توجه به مشکلاتی که اعلام شده بود، انجام دادیم.
وی افزود: تاکنون برای بررسی وضعیت دانشگاه، بازرسان خود را چندین بار به محل فرستادیم و همچنین نامه‌هایی در این خصوص ارسال کردیم که رییس در محل حضور نداشته است، همچنین تلفن‌های بازرسان و شخص بنده را پاسخگو نبوده است.
وی ادامه داد: وظیفه ما ارسال گزارش به وزارت علوم بوده است که این کار را انجام داده‌ایم و حتی پیشنهاد انحلال این دانشگاه را نیز مطرح کرده‌ایم، چرا که دخالت در امور دانشگاه بر عهده وزارت‌خانه است، به همین دلیل وزارت‌خانه نیز نماینده خود را فرستاده است و او نیز با شرایط نابسامان دانشگاه مواجه شده است.
نیلی تصریح کرد: این دانشگاه فضای کافی ندارد و به همین دلیل طبق یک قرارداد با دانشگاه پیام نور خیابان کهندژ اصفهان قرار بر این شده تا دانشجویان برای استفاده از امکانات به آن دانشگاه بروند، اما صحبتی از جابه‌جایی نیست.
وی تاکید کرد: پیشنهاد انحلال یک دانشگاه آسان نیست و ما نیز دوست نداریم دانشگاهی منحل شود، اما متاسفانه شرایط و مشکلات در این دانشگاه کم نیست و حتی در این رابطه با فرماندار خمینی شهر نیز صحبت کرده‌ام.
رییس هیات نظارت و ارزیابی آموزش عالی استان اصفهان ادامه داد: فرماندار خمینی شهر نیز قرار رسیدگی صادر کرد و به احتمال زیاد شورای تامین شهرستان نیز برای این دانشگاه تشکیل می‌شود.
همچنین در این رابطه مهدی جعفری رییس دانشگاه غیرانتفاعی پالایش در گفت‌وگویی با ایسنا منطقه اصفهان، مشکلات دانشگاه را بیشتر مربوط به خوابگاه‌های دانشگاه دانست و گفت: مشکلات دانشگاه حل شده است و با خوابگاه‌های خودگردان نیز صحبت کردیم تا دانشجویان از این خوابگاه‌ها استفاده کنند.
وی با اشاره به ساختمان آموزشی دانشگاه به عنوان یکی دیگر از مشکلات، اظهار کرد: در این رابطه هم ساختمان جایگزین جدید و نوسازی در نظر گرفته شد که از 13 آبان به آن ساختمان منتقل می‌شویم.
وی در خصوص شنیده‌هایی مبنی بر انحلال دانشگاه تصریح کرد: من نمی دانم بحث انحلال چیست، چراکه ما مشکلات دانشگاه را حل کرده‌ایم و مشکلی از این نظر نداریم که بحث انحلال مطرح شود.
رییس دانشگاه غیرانتفاعی پالایش اضافه کرد: آقای شا‌وران، نماینده هیئت نظارت بر دانشگاه‌های استان هفته گذشته در دفتر بنده حضور پیداکرد با من جلسه گذاشتند و یکبار دیگر نیز حضور یافتند که من خارج از دانشگاه و پیگیر کارهای دانشگاهی بودم.
وی تصریح کرد: دانشگاه ما تازه تاسیس و از سال 90 کار خود را آغاز کرده است و این دانشگاه در بدو تاسیس به افزایش قیمت‌ها خورد، اما با این حال کار را به خوبی پیش بردیم.
رییس دانشگاه غیرانتفاعی پالایش تاکید کرد: یکی از کارشناسان آموزشی ما به دلیل تخلفاتی که داشت از دانشگاه اخراج شد و از آن زمان به بعد با ما مغرضانه بر خورد شد به طوری که در یک ماه سه بار از دانشگاه ما بازرسی کردند.
شایان ذکر است، نبود مدیر گروه برای رشته‌های خود، نبود رییس آموزش برای هر گروه، نداشتن کارگاه برای رشته‌های فنی در حالی که هزینه کارگاه از آنها دریافت می‌شود، نبود قسط بندی در پرداخت هزینه‌ها از جمله مسائلی است که دانشجویان به آن اعتراض دارند.


.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 0 اکرم 17 آبان 1392 ساعت 23:31
لطفا انتقالش بدید خیلی بد مسیره ما راهمون دوره ازمایشگاهم نداره هیچی ناره نه امور مالی نه کارگاه نه رستوران این دیگه چه دانشگاهیه.اه اه
نقل قول
 
 
#1 +1 خورشید 25 مهر 1392 ساعت 14:07
بله چند ماه پیش ما هم چیزهایی خوبی درباره این نیمچه دانشگاه شنیده بودیم اگر قرار نیست اصلاح بشود همان بهتر که هر چه سریع تر منحل شود.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید