امروزشنبه, 02 بهمن 1395-- Saturday Jan 21 2017

ساعت 06:21:21

آخرین به روز رسانی : شنبه 08:15:27

عسل تیرانچی به سیما رفت
عسل تیرانچی به سیما رفت

در خبری که اخیرا اخبار شبانگاهی شبکه اصفهان راجع به عسل تیرانچی منعکس کرد، زنبورداران این روستا نبود امکانات بسته بندی و به تبع آن سواستفاده دلالان و کاهش سود تولید کنندگان را بزرگترین مشکل خود عنوان کردند. بخشدار خمینی شهر نیز یکی دیگر از کسانی بود که در این گزارش خبری حضور داشت. ترابی خبر از اعطای وام دومیلیارد تومانی به شرکت تعاونی زنبورداران و حل مشکل بسته بندی عسل داد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، رییس هیات مدیره شرکت تعاونی زنبورداران تیرانچی اما در توضیح این مطلب گفت: بهار امسال بود که همه زنبورداران استان برای شرکت در جلسه ای به استانداری دعوت شدند و در این جلسه گفته شد که برای دریافت وام 2 میلیارد تومانی باید کارت یارانه 250 خانوار تیرانچی را به عنوان ضمانت تحویل بدهیم.

سلطانیان افزود: این شرط نه تنها برای ما که برای هیچکس عملی نیست. وی ادامه داد: در حال حاضر شرکت تعاونی یک سالن 150 متری دارد که اگرچه فضای محدودی است اما در تلاش هستیم تا از همین سالن برای بسته بندی عسل استفاده کنیم.

گفتنی است دو سال پیش نیز نماینده وقت با برگزاری نشستی با زنبورداران این روستا خبر از راه اندازی یک بازارچه محلی برای فروش عسل تیرانچی داد. در این جلسه مقرر شد که شرکت تعاونی زمینی 2 هزار متری را در نزدیکی بلوار الغدیر خریداری کند و صرامی نیز پیگیر برندی برای عسل تیرانچی باشد. سلطانی مدیرعامل وقت شرکت تعاونی می گوید: آقای صرامی خیلی تلاش کرد ولی به نتیجه ای در این زمینه نرسیدیم چراکه خرید زمین منوط به دریافت وام بود و اجرای شروطی که برای ضمانت این وام گذاشته بودند در توان شرکت تعاونی نبود.

گفتنی است خشکسالی سال های اخیر میزان تولید عسل این روستا را بسیار کاهش داده است به گونه ای که به گفته رییس هیات مدیره شرکت تعاونی زنبورداران، در مجموع فروش سالانه زنبورداران این روستا به زحمت به 700-600 میلیون تومان می رسد.

شرکت تعاونی گاوداران خمینی شهر به رتبه اول دست یافت
در سی و یکمین دوره معرفی نمونه های ملی کشاورزی
شرکت تعاونی گاوداران خمینی شهر به رتبه اول دست یافت

شرکت تعاونی گاوداران خمینی شهر در سی و یکمین دوره معرفی نمونه های ملی و اولین جشنواره ملی بخش کشاورزی به رتبه اول کشوری دست یافت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، نشان این جشنواره به مصطفی سلیمانی به عنوان مدیرعامل این شرکت تعاونی اهدا شد.

دومین همایش ملی انرژی در دانشگاه آزاد خمینی‌شهر برگزار شد
دومین همایش ملی انرژی در دانشگاه آزاد خمینی‌شهر برگزار شد

۵۳ مقاله بر€Œتر در همایش ملی انرژی پذیرفته شد. به گزارش فرص آنلاین به نقل ازروابط عمومی دانشگاه آزاد خمینی€Œشهر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه با اشاره به قابلیت ها و توانمندی های علمی دانشگاه و وجود رشته€Œهای فنی و مهندسی در مقطع دکتری تخصصی در این دانشگاه گفت :تاکنون دستاوردهای خوبی در بخش فنی و مهندسی به جامعه ارائه شده و این دومین همایش در حوزه انرژی است که با حضور صاحبنظران در حال برگزاری است.


دکتر افتخاری ادامه داد: تعداد ۱۱۴ مقاله علمی به دبیرخانه همایش ارسال شد که پس از داوری علمی تعداد ۵۳ مقاله بر€Œتر معرفی شد تا در این همایش به€Œصورت حضوری در نشست€Œهای تخصصی ارائه شود.


وی افزود: محققان و مدیران، سازمان بهره€Œوری انرژی ایران، شرکت سامان انرژی، نیروگاه شهید محمد منتظری اصفهان، صنایع غیرفلزی سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان و استادان دانشگاه موضوعاتی همچون توجیه اقتصادی نیروگاه€Œهای خورشیدی در ایران و اروپا، ژنراتورهای مکنتوهیدرودینامیکی، بهینه سازی انرژی در صنایع و انتقال نور و تأمین روشنایی در اتاق اداری را مطرح و آخرین یافته€Œهای علمی خود را در حوزه انرژی ارائه می€Œکنند.


گفتنی است قرار است این مقالات در کتاب مجموعه مقالات همایش انرژی چاپ شده و در اختیار علاقه€Œمندان، طالبان دانش و مسئولان اجرایی سازمان€Œها و صنعت قرار می€Œگیرد.

کسب مقام سومی دانش آموز خمینی شهری
کسب مقام سومی دانش آموز خمینی شهری


میثم شیرازی در جشنواره پرواز مقام سوم را کسب نمود. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین این جشنواره با شرکت حدود پنجاه نفر از داش آموزان متوسطه دختر و پسر استان در شاهین شهر برگزار شد.براساس این گزارش مهدی باقری و مسعود کریمی دانش آموزان خمینی شهری در جشنواره مذکور رتبه پنجم را در مسابقات سازه های آمپولی کسب نمودند.

آستین های همکاری بالا زده شد
آستین های همکاری بالا زده شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی با پروفسور میردامادی به منظورایجاد هماهنگی درهمکاری در امور علمی و تحقیقاتی دیدار کرد.به گزارش فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه
در این دیدار که درمرکزآموزشی ، فرهنگی و پژوهشی حضرت رسول (ص) خمینی شهرصورت گرفت دکتر کثیری گفت : دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از70 هزار متر مربع فضای آموزشی و حضور دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی بابیش از 10 رشته تحصیلی در مقطع دکتری تخصصی و 55 رشته در مقطع کارشناسی ارشد ، توانمندی و قابلیت علمی مناسبی را در توسعه فعالیت های پژوهشی وتحقیقاتی مورد نیاز جامعه دارد .
وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر متعلق به همه می باشد گفت : آمادگی داریم در همه زمینه ها به شهرستان خمینی شهر خدمت رسانی کنیم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی افزود: زیرساخت ها و تجهیزات آموزشی پزشکی مناسب به پذیرش دانشجو در رشته های پزشکی در خمینی شهر کمک می کند.
دکتر سید ریحان میردامادی رئیس مرکز آموزشی وتحقیقاتی طی سخنانی در این دیدارگفت: : توسعه دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر مایه افتخارجامعه است و ما نیز تلاش می کنیم یکی از بازوهای قوی دانشگاه در گسترش فعالیت ها و طرح های علمی دانشگاهی باشیم .
در این دیدار مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خمینی شهر گفت : سعی ما بر گسترش رشته های پیراپزشکی و فعالیت های آن است و
کلیه امکانات مراکز بهداشتی و درمانی را برای توسعه رشته های علوم تجربی و پیراپزشکی به کار خواهیم گرفت .
گفتنی است شرکت کنندگان در این نشست بر تعامل و همکاری بیشتر مراکز آموزشی ، تحقیقاتی و درمانی استان و شهرستان برای تسریع در تأسیس و راه اندازی رشته های جدید پزشکی وپیراپزشکی تأکیدکردند.

 دومین همایش ملی انرژی
دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر برگزاری می کند:
دومین همایش ملی انرژی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر از برگزاری همایش ملی انرژی در این دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه،افتخاری با اشاره به توسعه، مراکز پژوهشی ، مراکز رشد ، قطب های علمی و شرکت های دانش بنیان در زمینه های گوناگون گفت:
همایش ملی انرژی در راستای ارائه آخرین دستاوردهای علمی و یافته های نوین در فناوری انرژی با موضوعات انرژی های نو و تجدید پذیر ، سیستم های هیبریدی ، اگسرژی ، ممیزی و بهینه سازی انرژی در صنعت و ساختمان ، شبکه های هوشمند ، سیستم های بهره وری و منابع انرژی در دی ماه سال جاری با حضور دانشمندان و محققان از سراسر کشور برگزار می شود.
وی خاطر افزود: یافته های نوین محققان در زمینه اقتصاد و بازارانرژی در بخش های تقاضای انرژی جهانی ، صادرات انرژی، بازار پول و سرمایه ، مدیریت ریسک ، بورس انرژی ، محیط زیست و توسعه پایدار نیز ارائه می شود و این همایش با نگرش نو بر تولید، بهره وری و ذخیره انرژی اجرا خواهد شد.
تاریخ برگزاری دومین همایش ملی انرژی 8 تا 10 دی ماه سال جاری دردانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر اعلام شده است.

فنی حرفه ای خمینی شهر ربات مسيرياب ساخت
فنی حرفه ای خمینی شهر ربات مسيرياب ساخت

توسط كارآموزان و مربي مركز آموزش فني و حرفه اي برادران شهرستان خميني شهر ،دستگاه ربات مسيرياب در كارگاه الكترونيك و فناوري ارتباطات اين مركز طراحي و ساخته شد.به گزارش فرصت آنلاین روابط عمومي اداره كل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان با اعلام این خبر افزود: در راستای اجرای دستورالعمل بهبود مديريت فرآيند آموزش و به منظور كاربردی نمودن دانش و مهارت های كسب شده در طول دوره های آموزشی و اجرای طرح های مشاركتی به صورت كارگروهی توسط كارآموزان و با نظارت مسعود تكی مربی الكترونيك و فناوری ارتباطات مركز آموزش فني و حرفه اي برادران خميني شهر، دستگاه ربات مسير ياب طراحي و ساخته شد.
بر اساس اين گزارش: طراحي اوليه، برنامه نويسي، تهيه و ساخت قطعات، مونتاژ و انجام آزمايشات اوليه الكترونيكي با موفقيت انجام پذيرفت.

همکاری سما خمینی شهر با مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان
همکاری سما خمینی شهر با مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان

رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما خمینی شهر در بازدیدی که از مرکز فنی و حرفه‌ای این شهرستان داشت گفت: «دانشگاه و فنی و حرفه ای هر دو متولی امر مهارت آموزی هستند و این دو مجموعه با توجه به توان و زیر ساخت‌های ایجاد شده که بیت المال محسوب می‌شود بهتر است ضمن نیل به سمت اهداف سازمانی خود، با تعامل بیشتر و پوشش نقایص احتمالی در امکانات کارگاهی و سرفصل دروس، کیفیت آموزش را نیز افزایش دهند.»
دکتر عجبی نایینی درباره تفاهم صورت گرفته با فنی و حرفه‌ای افزود: «تفاهم نامه ارائه هم‌زمان مدرک فنی و حرفه‌ای و گواهینامه دانش آموختگان دانشکده سما خمینی شهر در حال نهایی شدن است و در صورت تایید نهایی، دانشجویان سما می‌توانند با تحصیل در سما، دوره‌های مهارتی مکمل فنی و حرفه ای را بگذرانند و به دریافت مدرک فنی و حرفه ای نیز نائل شوند.»
مهندس زمانی رئیس فنی و حرفه‌ای شهرستان نیز از آمادگی کامل خود برای تعامل با سما خبر داد.

صفحه 1 از 62