امروزپنجشنبه, 05 اسفند 1395-- Thursday Feb 23 2017

ساعت 07:09:24

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 08:02:25

حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر از پایان نامه های مرتبط/ اعتیاد اولویت اول آسیب اجتماعی کشور
حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر از پایان نامه های مرتبط/ اعتیاد اولویت اول آسیب اجتماعی کشور

پنجمین همایش ملی روانشناسی، مشاوره و مددکاری اجتماعی با محوریت مبارزه با مواد مخدر در دانشگاه آزاد خمینی شهر برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در این همایش ملی طی سخنانی با اشاره به اینکه باید دانشجویان و اساتید دانشگاهی کمک کنند تا با علمی شدن این مساله از وضعیت موجود در جامعه در بخش مبارزه با مواد مخدر خارج شویم، گفت: در آستانه قرن 21 و با شروع هزاره سوم جامعه بشریت با سرعت تغییرات و تحولات شتابان در عرصه های اجتماعی، فرهنگی، تکنولوژی منظومه خانواده در حال تغییر و با ناپایداری در روابط انسانی مواجه می باشد.

وی افزود: طبیعی است که با این سرعت تحولات باید آمادگی خود را برای استقبال از دهها پدیده نوظهور ایجاد کنیم و این سرعت تحولات شرایط جدیدتری را برای کشورها در همه جهان در پی دارد.
حمیدرضا صرامی با بیان اینکه ایران به یک کشور پرمساله تبدیل شده، اضافه کرد: علت، عوامل و سبب شناسی که چرا کشور ایران با مسایل متفاوت و متعدد در حوزه مواد مخدر، مواد روانگردان، مشروبات الکلی، روابط سوء اخلاقی، خشونت و بسیاری از موارد دیگر مواجه شده که بروز تهاجمات فرهنگی و اجتماعی در 37سال پس از انقلاب اسلامی را شاهد هستیم و سیل ویران کننده ای که تحت عنوان پدیده های متفاوت در کشور شیوع پیدا کرده که نتایجی را در بر داشته است.
وی افزود: علل پر مساله شدن کشور، شتاب ناموزون توسعه در سطح کشور بوده که در دهه های گذشته توسعه اجتماعی مورد غفلت قرار گرفته و وجود توسعه های تک بعدی سبب شده تا با مشکلات بسیاری روبرو شویم.
مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با ابراز از عادی شدن مسایل اجتماعی و پرداختن به آمار و ارقام در همایشات، اظهار کرد: آیا برگزاری همایش ها در خصوص موضوع توانسته گوشه ای از مشکلات اعتیاد کشور و افراد تحت تاثیر آن را حل کند، آیا این همایش می تواند برخی از گره های کور را حل کند و این نکات از موضوعاتی است که باید بیشتر به آن توجه کنیم.
وی ادامه داد: آن قدر گفته ایم که در حوزه سبب شناسی بحث تفریح، لذت، فقر در غنی سازی اوقات فراغت، کنار آمدن با مشکلات زندگی، لذت از رابطه جنسی با مصرف مواد به عنوان مهم ترین عوامل بر حوزه گرایش نوجوانان، جوانان و افراد متاهل باز هم اتفاق جدیدی رخ نداد و متاسفانه در یک دهه شاهد تغییر 5 الگوی مصرف در سطح کشور بودیم.

صرامی با اشاره به اینکه مصرف چندماده ای برای حدود 2میلیون نفر معتاد مشکلات بسیاری را در این زمینه رقم زده، گفت: مصرف کنندگان مواد از تریاک به هرویین، از هرویین به کراک افغانی، از کراک افغانی به شیشه و از شیشه به پانیدرایم و موارددیگر گرفتار شده اند.

وی با تاکید بر اینکه کشور به یک کشور پرمسئله تبدیل شده، بیان کرد: تقابل جامعه سنتی با جامعه مدرنیزه با ارزش های سنتی و مباحثی که در جامعه مدرنیز بود بوجود آمد و این تقابل هیچ آمادگی را برای نوجوانان، جوانان و حتی مسوولان کشور برای ورود به بحث فرامدرنیزم ایجاد نکرد و بسیاری از نوجوانان و جوانان به واسطه این تقابل ها با مشکلات گوناگونی بر تغییر در حوزه مدرن و سبک زندگی مواجه شده اند و این تغییرات معضلات بی شماری را در حوزه گرایش به اعتیاد رقم زد.

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری غلبه سلطه کمیت بر کیفیت زندگی را از جمله این تغییرات برشمرد و گفت: در کنار این موضوعات افزایش شکاف وگسست نسلی از دیگر مولفه هایی بود که متاسفانه در بحث پرمساله شدن کشور در عرصه آسیب ها ظهور و بروز کرد و این گسست نسلی زمینه های لجبازی را رقم زد که قشر سالمند نتوانست زبان نسل جدید را بفهمد و نسل جدید نیز نمی تواند با نگاه گذشته نگر حرکت کند و آنگاه بر اساس این تفکر حتی در نظام آموزشی، دانش آموز و دانشجو را برای دیروز تربیت می کند و آمادگی لازم برای ورود به قرن 21 را نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه میزان استرس و اختلالات روان افزایش پیدا کرده و به لذت های کاذبی همچون مواد در شب امتحان با قرص ریتارین، برای رفع درد با قرص ترامادون، برای شب نشینی از ماده ماری جووآنا استفاده می شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه نسل جدید گریزگاهی برای تخلیه هیجانات ندارد و مراکزی که جوانان در کنار هم لحظاتی را سپری کنند تا حفره های اجتماعی پر شود ایجاد نشده و وقتی این گریزگاه ها نباشد نشاط های کاذب از طریق رفتارهای پرخطر ظهور و بروز پیدا می کند.

وی با بیان اینکه وقتی نتوانیم مطالبات این نسل را پاسخ دهیم، تفریح و سرگرمی او یکی از موارد سبب شناسی مصرف مواد می شود، افزود: از دیگر مولفه هایی که ما را به سوی پرمسئله شدن کشور کشاند، فقدان پیوست های فرهنگی و اجتماعی در طرح های کلان اقتصادی بود که دانشگاه باید در این زمینه جدیت پیدا می کرد اما وقتی مطالعه علم سنجی اعتیاد را در 5ساله اخیر انجام دادیم سهم مطالعات علوم اجتماعی 3.8درصد و سهم مطالعات روانشناختی 21درصد بود که این ضعف دانش و علم سازمان یافته مشکلات را در این عرصه بیشتر کرد.

صرامی با بیان اینکه حس اجتماعی در جامعه ما کم رنگ است و باید دانشجویان، دانش آموزان، اساتید، کارگران، هنرمندان، اصحاب رسانه و اقشار مختلف مردم در این عرصه با جدیت بیشتر و متناسب با هجم تهدیدات مواد مخدر مشارکت کنند، خاطرنشان کرد: وقتی سیاست به من چه، به تو چه، به ما چه به این تبدیل شد که همه چیز را باید از دولت و دولتمردان بخواهیم آنگاه همه فعالیت ها غبضه در دست دولت شده و مشکلات بعدی را برای کشور رقم میزند.

وی با اشاره به اینکه اگر بپذیریم اعتیاد به عنوان یک بیماری جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی بوده و از نگاه های تحمیل گرایانه بر حل مشکلات اجتماعی دست برداریم، اظهار کرد: وقتی به گلوگاه های موثر در جامعه توجه نکردیم آنگاه پرمساله شدن جامعه رونق گرفته و گلوگاه اختلال سلوک در دانش آموزان بویژه در کودکان و خانواده های معتادان در حاشیه نشینی برای نوجوانان و جوانانی که دچار مشکل دهها اختلالات رفتاری هستند و این مشکلات به حاشیه رفت، سیستم خلاق و پویا و داینامیک مواد مخدر دائما با جذب مشتری، با تغییر سن و جنسیت و مشاغل و تحصیلات در حوزه اعتیاد می تواند نیروهای بیشتری را از ما بگیرد و جذب خود کند.

صرامی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در چندسال گذشته و اینکه ایشان موضوعی را به شکل جدی مطرح کردند که اساتید دانشگاهی باید توجه ویژه ای به این مسئله داشته باشند، یادآور شد: هر دانشگاه یک ماموریت را به عهده بگیرد تا بتوانیم از شرایط موجود کشور به یک وضعیت بهینه تر برسیم.

وی افزود: رهبر انقلاب از سوی دیگر اعلام کردند در 5 آسیب اجتماعی کشور اعتیاد اولویت اول ، طلاق، فحشا، حاشیه نشینی، بحران های خاص در مناطق خاص به عنوان اولویت های بعدی مطرح است که نیازمند به شناخت و درک صحیح محیطی از وضعیت موجود کشور هستیم.

مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان اینکه داده های علمی در این قسمت ضعیف است، عنوان کرد: وقتی در حوزه آینده شناسی نمی دانیم که آینده اعتیاد و اعتیاد آینده کشور به کجا می رسد و چه اتفاقی رخ می دهد در این آینده پژوهی دانشگاه می تواند با استفاده از محققان ونخبگان علمی خود گام های جدیدتری را بردارد.
وی اضافه کرد: دانشگاه باید در هدف گذاری ها مداخله جدی تر داشته باشد که منظور از اقدامات و مداخلات تولید دانش بومی است اما عموم دانش ما در حوزه اعتیاد وارداتی است و هنگامی که مداخلات روان درمانی، گروه درمانی، خانواده درمانی خاموش می شود متادون درمانی نیز اثر نخواهد داشت و معکوس عمل می کند.

صرامی با تاکید براینکه در برخورد با سیستم اعتیاد، اقدامات هیجانی پاسخی ندارد، ابراز کرد: هنوز از نقشه رفتاری جامعه ایرانی شناخت پیدا نکرده ایم ووقتی نقشه رفتاری را نشناسیم اقدامات ما ناقص بوده و برای این موضوع نیازمند تحقیقات کیفی هستیم.

وی بیان کرد: در دفتر تحقیقات ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی مرتبط با 300 اولویت ستاد مبارزه مخدر که پیش بینی شده حمایت های معنوی و مادی می شود.

به گزارش خبرنگارفرصت آنلاین ، این همایش با حضور مسوولین استان،شهرستان، کارشناسان، اساتید و دانشجویان دیروز آغاز به کار کرد و در حاشیه آن نمایشگاه و کارگاه های مرتبط با حوزه روانشناسی، مددکاری اجتماعی برگزار و با ارایه مقالات و سخنرانی های گوناگون پنج اسفندماه سال جاری به کار خود خاتمه می دهد.

 رشد چشمگیر آمار گردشگران در سال های اخیر
نماینده میراث فرهنگی شهرستان خمینی شهر:
رشد چشمگیر آمار گردشگران در سال های اخیر

شهرستان خمینی شهر می تواند جایگاه بسیار شایسته ای در صنعت گردشگری کشور داشته باشد و نقش بسیار عظیمی در توسعه پایدار و همه جانبه استان ایفا کند. علیرضا حبیبی با اعلام این موضوع در جلسه شورای اداری شهرستان افزود: در همین راستا ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان خمینی شهر فعالیت خود را در سال های اخیر و با قوت و برنامه ریزی و تلاش تمام اعضا شروع کرده است به طوری که در نوروز 1394 رشد 1200 درصدی در زمینه گردشگری و در نوروز 1395 رتبه پنجم جذب گردشگری استان اصفهان را بعد از شهرستان های اصفهان، کاشان، نطنز و خور کسب نمود.


وی با اشاره به این که بیش از 72 نهاد دولتی، نیمه دولتی، نظامی، انتظامی و بخش خصوصی شهرستان در ایام نوروز در خدمت مسافران نوروزی می باشند ادامه داد: حاصل تلاش و یکدلی اعضای ستاد خدمات نوروزی کسب تقدیر نامه از سوی ستاد مرکزی خدمات سفر و معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور در سال های 94 و 95 شد. برنامه های شاد و متنوع فرهنگی هنری، جشنواره ها، نمایشگاه ها و جاذبه های فرهنگی تاریخی و انسان ساز در ایام نوروز محیطی بسیار جذاب برای گردشگران مخاطب شهرستان فراهم کرده است و هر ساله آمار این گردشگران با افزایش چشمگیری همراه است.
حبیبی گفت: تلاش فرمانداری، شهرداری ها و همه دستگاه های اجرایی شهرستان خمینی شهر در ایام نوروز باعث ایجاد جهش و تحول در صنعت گردشگری شهرستان در سال های اخیر شده است.


نماینده میراث فرهنگی شهرستان ضمن ارائه توضیحاتی راجع به تاریخچه، آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری، علما و مشاهیر خمینی شهر گفت: صنایع دستی خمینی شهردارای قدمت زیادی است ولی چرخه آموزش، تولید و عرضه صنایع دستی در این شهرستان یک نقیصه داشت و آن بازاریابی و فروش تولیدات صنایع دستی بود و به همین منظور نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی خمینی شهر در فضایی بسیار زیبا، از این پس ویترین هنرمندان رشته های صنایع دستی خواهد بود.

احداث شهرک سنگ در دانشگاه آزاد خمینی شهر
سیدمحمدجواد ابطحی:
احداث شهرک سنگ در دانشگاه آزاد خمینی شهر

شهرک سنگ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر ایجاد خواهد شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام این خبر گفت: موافقت هایی برای اختصاص حدود 25 هکتار از اراضی دانشگاه آزاد به شهرک سنگ انجام گرفته است.
سیدمحمدجواد ابطحی که در شورای اداری شهرستان سخن می گفت افزود: همچنین در کنار این شهرک، دانشکده سنگ با مشارکت انجمن سنگ، دانشگاه آزاد و شهرداری خمینی شهر شکل خواهد گرفت.

 همایش نهم ملی مکانیک دانشگاه آزاد خمینی شهربه پایان رسید
همایش نهم ملی مکانیک دانشگاه آزاد خمینی شهربه پایان رسید

نهمین دوره همایش ملی مهندسی مکانیک با حضور استادان، دانشجویان و صنعتگران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر برگزار شد. به گزارش فرصت آنلاین دبیر اجرایی همایش درگزارشی از این همایش دوروزه گفت: بیش از یکصد مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که از این تعداد 77مقاله به صورت سخنرانی و 36مقاله به صورت پوستر ارائه شد.
امین کلاهدوز با اعلام اینکه 46درصد از مقالات ارسالی به دبیرخانه مربوط به دانشگاه های دولتی، غیرانتفاعی، مراکز صنعتی و موسسات آموزشی خارج از سیستم آموزشی دانشگاه آزاد بود، اضافه کرد: دانشگاه خمینی شهر 83مقاله و دیگر واحدهای دانشگاه آزاد کشور 38 مقاله، دانشگاه های دولتی 25مقاله و سایر نهادها 11مقاله به این دوره از همایش ارسال کردند.
وی به حضورشرکت های تولیدی وصنعتی مرتبط با رشته مکانیک در همایش اشاره کرد وگفت:حضورآنهاباعث می شود تقابل صنعت و دانشگاه به وجود آید.دبیر همایش افزود: پرفسور مسلمی نایینی استاد دانشگاه تربیت مدرس، مهندس ادب آوازه رییس انجمن جوش ایران، دکتر عظیمیان استاد دانشگاه آزاد واحد خمینی شهر، دکتر شفیعیان مدیر آموزش شرکت تأمین قطعات ایساکو، سرهنگ اسلامی مسول مرکز تحقیقات نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی و مهندسین مکانیک در این همایش سخنرانی و تبادل نظر داشتند.
وی با ابراز از اینکه سعی می شود همایش در سال های آینده به صورت بین المللی برگزار شود، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر در رشته مکانیک به عنوان یک دانشگاه شاخص و مطرح در سطح منطقه ای به حساب می آید

دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر به یاری آتش نشانان می آید
دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر به یاری آتش نشانان می آید

کارگروه ساخت پرنده بدون سرنشین 125p به عنوان ربات همیار آتش€نشانان در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر تشکیل شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد معاون پژوهش و فناوری این دانشگاه با اعلام خبر مذکورگفت: این کارگروه برای ساخت ربات آتش نشان با همکاری مرکز آموزشی توپخانه و موشک€های شهید سپهبد علی صیاد شیرای تشکیل شده است. دکتر سید علی افتخاری افزود: در آینده نزدیک، نخستین نمونه این ربات عرضه می€شود تا در کار امداد و نجات، شناسایی سریع و خدمات رسانی مؤثر، کمک شایانی به ارائه خدمات آتش نشانی انجام دهد.

وی اظهار کرد: حادثه دلخراش پلاسکو از جمله حوادثی است که سال ها در ذهن و خاطر مردم کشور عزیزمان ماندگار خواهد ماند و گرچه جانفشانی آتش€نشانان غیور ایران در این حادثه، برای همیشه نام و یاد این عزیزان را در تاریخ کشور ثبت کرد اما جامعه علمی کشور نیز در قبال این رخداد غم€انگیز باید عکس العمل مناسبی نشان دهد و سهم خود را به جامعه و کشور تقدیم کند.

 جواب درختان را چه بدهیم؟
در کارگروه کشاورزی شهرستان مطرح شد:
جواب درختان را چه بدهیم؟

«جواب درختان را چه بدهیم؟» این سخن کشاورزی بود که از جاری نشدن آب زمستانه در کانال نکوآباد، در کارگروه کشاورزی شهرستان سخن می گفت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، رییس هیات مدیره نظام صنفی شهرستان در ادامه سخنانش با ابراز تاسف از اینکه آخرین باری که آب در کانال جاری شده 15 شهریور بوده و قرار است نوبت بعدی 15 اردیبهشت باشد، گفت: کدام درخت تاب می آورد 8 ماه آب نخورد؟
حاجیان با بیان اینکه زراعتکار می تواند از کشت زمستانه به امید کشت تابستانه بگذرد، گفت: اما چطور می توان یک درختی را که 70 سال است بار می دهد از آب محروم کرد.
وی همچنین با اشاره به امکان آبیاری درختان باغات با استفاده از لوله کشی آب چاه گفت: در این صورت تنها درختان باغات آبیاری می شوند اما درختان اطراف جوی ها و در حریم باغات چه می شود؟ درختانی که غالبا چنار هستند و باید سرسبزی و نشاط به بار بیاورند در حال خشکیدنند.
در ادامه یکی دیگر از کشاورزان حاضر در جلسه گفت: خمینی شهری که 10 رشته قنات داشته با 10 روز آب، بارش بار نمی شود.
شاهین ادامه داد: از میان 5 شهرستان غرب استان تنها خمینی شهر و نجف آباد هستند که در مورد جاری شدن آب زمستانه اتفاق نظر دارند و سه شهرستان دیگر با ما هم عقیده نیستند.
امینی که به عنوان نماینده آب منطقه ای در این جلسه حضور داشت در پاسخ کشاورزان خمینی شهر که از به نتیجه نرسیدن جلساتی که برای گرفتن آب زمستانه گلایه داشتند، گفت: نظام صنفی کشاورزان غرب استان باید حضورشان را در نظام صنفی کشاورزان استان پررنگ تر کنند.
در ادامه جلسه فرماندار ضمن تایید سخنان کشاورزان، گفت: حق با شماست اما همانطور که همه می دانیم ما دچار خشکسالی شده ایم و اولویت با تامین آب شرب است.
رضوانی همچنین در ادامه با اشاره به آنفلونزای مرغی و تلاش های شبانه روزی اداره دامپزشکی شهرستان در این زمینه گفت: اگر تلاش های شبانه روزی یک ماهه اخیر نبود تلفات سنگینی در این زمینه می دادیم.
وی از اداره دامپزشکی، شهرداران، جهاد کشاورزی، نیروی انتظامی، اتحادیه خبازان، معاونت های فرمانداری و... که در این زمینه از وارد شدن آسیب به شهرستان جلوگیری کردند، قدردانی کرد.

 32 میلیون جوان کشور، پایه اقتصادی آینده ماست
معاون رییس جمهور در دانشگاه صنعتی:
32 میلیون جوان کشور، پایه اقتصادی آینده ماست

سومین کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی استان با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این مراسم که با حضور خانواده شهدای دانشجو برگزار شد، معاون رییس جمهور گفت: دانشگاه صنعتی در بسیاری از موارد از جمله حوزه پژوهش و فناوری پیشرو بوده که علاوه بر ادامه مسیر باید جایگاهی برای بهترین های کشور شود و دانشجویان اصفهان به جای تحصیل و تحقیق در دانشگاه های تهران و دیگر استان ها در دانشگاه صنعتی مشغول به تحصیل و پژوهش شوند.

 
سورنا ستاری با اشاره به اینکه در ابتدای انقلاب 170هزار دانشجو در کشور داشتیم و در حال حاضر به حدود 5میلیون دانشجو رسیده است، اظهار کرد: 32میلیون جوان 30تا40سال در کشور داریم که هیچ کشور اروپایی با چنین سرمایه انسانی پیدا نمی شود و ایران در این حوزه رتبه 4 دنیا را دارد که این پایه اقتصادی آینده است و خلاقیت و نوآوری از آن حاصل می شود.

 

 

افتتاح کارگاه مینا کاری در زندان خمینی شهر
افتتاح کارگاه مینا کاری در زندان خمینی شهر

کارگاه مینا کاری در زندان خمینی شهر راه اندازی شد. به گزارش فرصت آنلاینT پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان با انتشار این خبر نوشت: با حضور مدیرکل زندان های استان ، کار گاه مینا کاری در کار گاه زندان شهرستان خمینی شهر افتتاح و آغاز به کار کرد.

بر اساس این گزارش در آئین افتتاح و بهره برداری که رئیس دادگستری ،دادستان و برخی روسای مرتبط با این زندان در شهر ستان حضور داشتند کارگاه بزرگ مینا کاری استان با ظرفیت اشتغال ۲۲۰ نفر افتتاح گردید.

گرجی زاده مدیرکل زندان های استان در این آئین با قدردانی از تلاش و زحمات مسئولین زندان و شهرستان راه اندازی این گونه مشاغل را بستری مناسب برای ایجاد اشتغال پایدار دانست و گفت:زندانی در طول مدت حبس اگر با ساختار اشتغال زایی و کسب درآمد از محل کار و تلا ش و دسترنج خود عادت و آشنا گرددمی تواند پس از آزادی نیز زمنیه اشتغال خوبی را برای خود و خانواده رقم بزند.

وی در ادامه در حضور مسئولین قضایی و محلی شهرستان با اشاره به تبیین راهبردهای زندانبانی گفت: در مسئله نگهداری زندانیان تمام جوانب توسط مسئولین زندان اندیشیده می شود و هدف را بر این قرار می دهند که او در زمان مدت حبس تمام نهایت استفاده را برای بازگشت به آغوش جامعه و خانواده اش بردارد.

گرجی زاده کاهش جمعیت کیفری در زندان های استان را یکی از مولفه های مهم و اساسی دانست و گفت: تمام دستگاه های اجرایی و فرهنگی شهر در راستای کاهش جمعیت کیفری و کاهش آسیب مسئول هستند و ما در زمنیه زندانبانی امروز موفق شدیم با تلاش و مساعدت همه جانبه مسئولین قضایی استان و شهرستان ها آمار ورودی به زندان ها را نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۸ درصدکاهش دهیم.

گفتنی است در ادامه کلنگ احداث آسایشگاه این مجموعه کار گاهی به وسعت ۶۰۰ مترمربع به زمین زده شد.

صفحه 1 از 64