امروزسه شنبه, 06 تير 1396-- Tuesday Jun 27 2017

ساعت 16:48:50

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 01:53:17

رتبه اول کارشناسی ارشد محیط زیست از آن یک خمینی شهری
رتبه اول کارشناسی ارشد محیط زیست از آن یک خمینی شهری

اصغر خوش اخلاق داوطلب خمینی شهری آزمون سراسری کارشناسی رشته محیط زیست موفق به کسب رتبه اول در این رشته شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین خوش اخلاق تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی برق €“ قدرت دانشگاه آزاد خمینی شهر به پایان رساند.
اصغر خوش اخلاق که متولد سال 1361 است، در این رابطه گفت: 9 سال از اخذ مدرک کارشناسی ام می گذرد و اکنون متاهل و دارای دو فرزند هستم. شغل بنده آزاداست و به علت علاقه ای که به رشته محیط زیست داشتم، در آزمون کارشناسی ارشد این رشته ثبت نام نمودم.
وی برتری خود نسبت به سایر داوطلبان محیط زیست -که اکثر آن ها دارای کارشناسی همین رشته هستند- را مطالعات جانبی در زمینه محیط زیست عنوان کرد و افزود: از آبان ماه سال گذشته شروع به خواندن منابع آزمون نمودم. اوایل روزی حدود 4 ساعت، ولی نزدیک کنکور حدود 10 ساعت روزانه مطالعه داشتم.
اصغر خوش اخلاق قصد دارد دانشگاه تهران را برای تحصیل در کارشناسی ارشد رشته محیط زیست انتخاب نماید.

دانش آموز خمینی شهری حائز رتبه پنجم کشوری در رشته ساخت و تولید
دانش آموز خمینی شهری حائز رتبه پنجم کشوری در رشته ساخت و تولید

امیرحسین ربانی فر دانش آموز هنرستان شهید رجایی حائز رتبه پنجم کشوری در رشته ساخت و تولید (تراشکاری) شد.
مدیر این هنرستان در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین عنوان کرد: مسابقات علمی- عملی هنرستان ها هر ساله برای دانش آموزان هنرستان ها برگزار می شود و منتخبین مدارس به اداره کل آموزش و پرورش معرفی می شوند.


نوروزی افزود: در سطح استان اصفهان بین منتخبین از 40 منطقه، مسابقات تئوری و عملی برگزار شد و امیرحسین ربانی فر موفق شد به عنوان نفر اول و نماینده استان اصفهان به مسابقات کشوری راه پیدا کند. وی در این مسابقات مقام پنجم را به دست آورد.


گفتنی است هنرستان شهید رجایی علی رغم این که قدیمی ترین هنرستان خمینی شهر است ولی هنوز در رشته های مختلف مطرح است و موفقیت های زیادی به دست آورده است. اخیرا این هنرستان برای دانش آموزان رشته ساخت و تولید دستگاه CNC خریداری نموده است. قطعاتی که قراراست تراش داده و یا تولید شوند در رایانه طراحی شده و این دستگاه به کمک رایانه قطعات را تولید می کند.


شایان ذکر است هزینه خرید دستگاه CNC حدود 50 میلیون تومان بوده که نزدیک به 13 میلیون تومان آن را خیرین پرداخت نموده اند.

اعضای هیات مدیره جدید شرکت اسپاداناگشت انتخاب شدند
اعضای هیات مدیره جدید شرکت اسپاداناگشت انتخاب شدند

طی جلسه ای اعضای هیات مدیره جدید شرکت همسفرگشت اسپادانا و بازرسان این شرکت انتخاب شدند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، اسامی منتخبان به این شرح است:

هیات مدیره: سید تقی صهری، نادر کاوه ای، نادعلی سعیدی، عزیز اله پور کاظم، محمد صفری، علی آقا بابایی، علی شجاعی، بهمن جعفری و مصطفی ریاحی نسب


بازرسان: احمد صفری، احسان وطن خواه و مرتضی غفورزاده


گفتنی است این شرکت مسافربری اولین طرح مشارکتی میان شهرداری خمینی شهر و مردم است که کلنگش خرداد 1391 به زمین زده شد و مرحله اول آن مردادماه سال گذشته گشایش یافت.

اختتامیه طرح بهسامان مدارس خمینی شهر برگزارشد
اختتامیه طرح بهسامان مدارس خمینی شهر برگزارشد

به منظور فرهنگ سازی صحیح مدیریت مصرف انرژی، طرح بهسامان مدارس با همکاری دفتر نمایندگی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا)، و آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر اجرا شد، به گزارش فرصت آنلاین طرح مذکور در بین دانش آموزان 28 مدرسه دخترانه و پسرانه ابتدایی منتخب از ابتدای سال تحصیلی 96 - 95 درشهرستان خمینی شهر اجرا گردید. براساس این گزارش جشن اختتامیه و نمایشگاه آثار منتخب دانش آموزان با موضوع آشنایی با انواع انرژی های تجدیدپذیر، انواع لامپهای روشنایی، مدیریت مصرف، پیک سایی، استفاده بهینه از لوازم برقی و برچسب انرژی در قالب ارائه پوستر، روزنامه دیواری، کاردستی، تئاتر، شعر و سخنرانی در روز یکشنبه مورخ 24 اردیبهشت ماه در تالار شاهد برگزار گردید. مدیر دفتر نمایندگی ساتبا با اشاره به اهمیت آموزش مدیریت مصرف در بین دانش آموزان که مهمترین رکن در نهادینه سازی فرهنگ صحیح مصرف در بخش های مختلف از جمله مصرف برق هستند گفت: دانش آموزان می توانند به عنوان سفیرانی مهم برای خانواده ها در این زمینه نقش آفرینی کنند. در پایان مراسم اختتامیه طرح بهسامان به منظور تجلیل وقدردانی از آثار برگزیده دانش آموزان و تلاش مدیران، مربیان ومعلمان لوح تقدیر و جوایزی اهداءشد وبه دانش آموزان حاضر به رسم یادبود کتابی در زمینه مدیریت مصرف تقدیم گردید.

 بازدید نائب رئیس کمسیون اصل 90 مجلس از بناهای تاریخی خمینی شهر
احیای بناهای تاریخی خمینی شهرپشتوانه اقتصاد مقاومتی
بازدید نائب رئیس کمسیون اصل 90 مجلس از بناهای تاریخی خمینی شهر

نائب رئیس کمسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی همراه تنی چند از اعضای این کمسیون و مسئولان کمیته های فرهنگی آن ،23 اردیبهشت ماه به اصفهان سفر کرد .به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان محمد اسماعیل سعیدی در جمع اعضای تشکلهای دوستداران میراث فرهنگی استان گفت کرد: مجلس با تمام توان از توسعه گردشگری کشور در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی حمایت می کند.

وی همچنین تصریح کرد: امروزه تمامی کارشناسان معتقدند گردشگری یکی از مهم ترین شاخصه های توسعه کشور به شمار می رود، لذا مجلس شورای اسلامی تصمیم گرفته است تا با برنامه ریزی جامع در این حوزه و جهت پیشرفت کشور در مقوله گردشگری تمامی موانع و مشکلات موجود در این حوزه را بررسی و نسبت به رفع موانع قانونی توسعه گردشگری کشور عمل نماید.

سعیدی افزود: کارشناسان فرهنگی در مجلس شورای اسلامی به این نتیجه رسیدند با توجه به توسعه گردشگری در استانهائی همچون اصفهان و فارس، کار بررسی مسائل گردشگری را به صورت میدانی از این دو استان بزرگ آغاز نمایندتا بتوانیم با تدوین قوانین جدید و یا اصلاح قوانین موجود، به صورت تمام قد از توسعه این صنعت در مجلس شورای اسلامی دفاع کنیم .

هیات مذکور به همین منظور با همراهی مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان، از برخی بناهای تاریخی شهر اصفهان و شهرستانهای خمینی شهر، نجف آباد و تیران و کرون بازدید کردند. در بازدید دکتر سعیدی نایب رئیس کمیسیون اصل نود از آثار تاریخی شهرستان خمینی شهر که سرپرست فرمانداری، نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، شهردار خمینی شهروی را همراهی می کردند هیات مذکور از خانه تاریخی سرتیپ سدهی، مقبره ابن مردویه وسنگ قبرهای ایستاده آرامستان گارسله بازدید نمودند.گفتنی است از بیش از 200 اثر تاریخی موجود درشهرستان تنها چند موردآن قابل بازدید است وموارد متعددی است که درصورت توجه مسولین ونوسازی می تواند جاذبه جدیدی برای ورود گردشگر به شهرستان ایجادکند.احیای بنای آرامگاه ابن مردویه مربوط به قرن چهارم هجری قمری وبهره بری از سنگ قبرهای ایستاده ازجمله این موارد است .

تازه ترین کتاب دکتر شیروی وارد بازار نشر شد
تازه ترین کتاب دکتر شیروی وارد بازار نشر شد

تازه ترین کتاب دکتر عبدالحسین شیروی با عنوان «حقوق قراردادها» منتشر شد. به گزارش فرصت آنلاین، شیروی تاکنون موفق به انتشار 10 عنوان کتاب تخصصی در حوزه حقوق شده که برخی به چاپ شانزدهم رسیده است.
کتاب «ازدواج، طلاق و فرزندان» وی نیز که سال گذشته وارد بازار نشر شد امسال به چاپ دوم رسیده است.
گفتنی است تالیفات دکتر شیروی که استاد برجسته حقوق و تجارت بین الملل است در دانشگاه تدریس می شود.
حقوق نفت و گاز، داوری تجاری بین المللی، حقوق تطبیقی، متون حقوقی و... از جمله عناوین کتاب های این نویسنده خمینی شهریست.

از اساتید موسسه فیض الاسلام تجلیل شد
از اساتید موسسه فیض الاسلام تجلیل شد

طی ویژه برنامه ای به مناسبت روز معلم از اساتید موسسه فیض الاسلام تجلیل شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی این موسسه، در ابتدای این ویژه برنامه دکتر طباطبایی معاون آموزشی موسسه ضمن خوش آمدگویی، در سخنان کوتاهی از اساتید موسسه بابت زحماتشان در طول ترم تشکر کرد.

سپس دکتر شکرانی رییس موسسه طی سخنانی از زحمات اساتید تقدیر به عمل آورده و با بیان روایتی از معصومین (ع) وظیفه معلم و متعلم را گوشزد نمود.
در ادامه نیز دکتر بیدهندی معاون فرهنگی دانشجویی موسسه با طرح سوالی، از اساتید خواست تا فارغ از آیین نامه ها و قوانین به صورت جدی تری به فکر تربیت دانشجویان با بار علمی بالا و اثرگذار در جامعه باشند.
در این آیین که در خانه سرتیپ برگزار شد، ابطحی نماینده مجلس، املایی رییس شورای شهر و خلیلی عضو شورای شهر حضور داشتند.

 نایب قهرمانی رباتیک کار خمینی شهری
نایب قهرمانی رباتیک کار خمینی شهری

علیرضا سروری در مسابقات ربوکاپ آزاد ایران در بخش ربات های فوتبالیست رتبه دوم کشوری را از آن خود کرد و توانست به مسابقات جهانی ژاپن راه پیدا کند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، دوازدهمین دوره مسابقات سالانه بین المللی ربو کاپ آزاد ایران در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

صفحه 1 از 67