امروزدوشنبه, 03 مهر 1396-- Monday Sep 25 2017

ساعت 12:48:15

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 11:15:45

فنی و حرفه‌ای به دانشگاه آزاد می رود
فنی و حرفه‌ای به دانشگاه آزاد می رود

نخستین مرکز فنی و حرفه‌ای در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر دایر می‌شود.به گزارش فرصت آنلاین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر با اعلام این خبر به خبرنگار آنا گفت: با همکاری و مشارکت اداره کل فنی وحرفه ای خمینی‌شهراین مرکزدردانشگاه آزاد ایجاد و مدرک معتبر به کارآموزان فنی و حرفه ای نیز اعطا می شود. دکتر مسعود کثیری خاطرنشان کرد: ارتباط دانشگاه با صنعت ضرورتی اجتناب ناپذیر است چراکه این دو بال در کنار یکدیگر نیازهای جامعه را به خوبی شناسایی و برطرف می کنند.

رباتیک کار اصغرآبادی به رتبه سوم کشوری رسید
رباتیک کار اصغرآبادی به رتبه سوم کشوری رسید

امیرحسین قربانی از اعضای گروه رباتیک زلزال در اولین دوره مسابقات کشوری رباتیک بارمان کاپ دانشگاه اصفهان با ربات جنگجوی سبک وزن خود به رتبه سوم دست یافت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، 380 دانش آموز در قالب 200 تیم از 13 استان کشور در این مسابقه شرکت داشتند که امیرحسین قربانی دانش آموز دبستان مکتبی شهر اصغرآباد به مربیگری محمدمهدی نظری موفق به کسب این رتبه شد.


گروه رباتیک زلزال پلاس به عنوان تنها نماینده ایران که موفق به دریافت دعوتنامه حضور در مسابقات جهانی روسیه شده به زودی با ربات جنگجوی سنگین وزن خود راهی این کشور می شود.


گفتنی است این گروه که زیر نظر آموزش و پرورش فعالیت می کند در نقاط مختلف شهرستان از جمله کانون سلمان فارسی، کانون امام خمینی، فرهنگسرای درچه، پایگاه های بسیج کوشک، مرکز قرآنی مهدیه اصغرآباد، فرهنگسرای کوثر آدریان، مدارس شاهد و... کلاس آموزشی برگزار می کند.

تیم رباتیک دانشگاه آزاد خمینی شهر به رتبه سوم جهان رسید
تیم رباتیک دانشگاه آزاد خمینی شهر به رتبه سوم جهان رسید

تیم Horizon (هرزین) دانشگاه آزاد اسلامی خمینی€Œشهر در مسابقات Rohotchallenge که در کشور چین برگزار شد، در لیگ پرنده های هوشمند مقام سوم مسابقات را به دست آورد.


به گزارش فرصت آنلاین به نقل از آنا، تیم Horizon دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر متشکل از علیرضا کاظمی، امید آرامیان، محمد نوربخش، ساسان جهانگیری و رضا رئیسی از دانشجویان رشته مهندسی مکانیک و الکترونیک است که پس از سال€Œها تحقیق و پژوهش درباره ربات های هوشمند به دستاوردهای علمی دست یافته است.
مسابقات Robotchallenge در زمینه رباتیک و توانایی هوشمند مصنوعی در کشورهای جهان با هدف ارتقای علم رباتیک و هوش مصنوعی در لیگ های مختلف برگزار می شود.


این دوره از مسابقات در کشور چین و شهر پکن با حضور 12 تیم قدرتمند جهان از قبیل آلمان، اتریش، چین، مکزیک، لغارستان و استرالیا به اجرا در آمد و لیگ های مختلفی مانند لیگ فوتبالیست ها، انسان نما، پرنده های هوشمند و پرنده های سرعتی در آن برگزار شد.


تیم Horizon دانشگاه آزاد اسلامی اسلامی خمینی شهر با شرکت در لیگ پرنده های هوشمند پس از آلمان و اتریش موفق به کسب مقام سوم این دوره از مسابقات شد.
مسابقات Robotchallege چین در بالاترین سطح علمی برگزار و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر پس از رقابتی سخت با تیم های مطرح جهان و حل «جلنج و چالش» این مقام را برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند و این تیم به مسابقات جهانی فرانسه اعزام خواهد شد.

مبارزه با بیماری تب برفکی آغاز شده است
در شورای مدیریت بحران شهرستان مطرح شد:
مبارزه با بیماری تب برفکی آغاز شده است

جلسه مدیریت بحران شهرستان با موضوع محوری مقابله با بیماری تب برفکی برگزار شد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین رییس شبکه دامپزشکی شهرستان با اشاره به علایم تب برفکی و اقدامات انجام شده جهت پیشگیری از این بیماری در دامداری های شهرستان تنها راه مقابله با این بیماری را واکسیناسیون اعلام کرد.
جانبخش گفت: این بیماری حدود یک ماه است که در کشور شیوع پیدا کرده و اخیرا به گلدشت رسیده که تنها 100 متر با واحدهای دامداری ما فاصله دارد.وی افزود: به محض اطلاعات اقدامات پیشگیرانه خود را آغاز کردیم.

برگزاری اولین جشنواره گل و گیاه فصلی استان در خمینی شهر
برگزاری اولین جشنواره گل و گیاه فصلی استان در خمینی شهر

اولین نمایشگاه گل و گیاه فصلی استان در شهرستان خمینی شهر برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، نمایشگاه گل و گیاه پاییزه با همکاری بازار بین المللی گل و گیاه سپاهان و تولید کنندگان گل و گیاه فصلی شهرستان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.


مدیرعامل شرکت کشاورزی کارگشای زاینده رود یکی از اهداف این جشنواره را معرفی توانمندی های شهرستان به عنوان تولید کننده گل و گیاه فصلی عنوان کرد و افزود: ترویج فرهنگ گل و گیاه در بین مردم و معرفی مجموعه به آنها از دیگر هدف های برگزاری این جشنواره بوده است.


امینی با بیان این که خمینی شهر در تولید گل و گیاه فصلی رتبه اول استان را دارد، افزود: منطقه خمینی شهر سالانه بیش از 22 میلیون گلدان گل های فصلی را تولید

می کند و اکثر گل ها و گیاهان فصلی که در کشور تولید می شود را می توان در شهرستان به عمل آورد.


گفتنی است در این جشنواره از آقایان مجید کریمی، حمید ربیعی، رمضان کریمی، عبدالخالق کریمی و حسین کریمی به عنوان پیشکسوتان کاشت و تولید گل و گیاه فصلی تقدیر به عمل آمد.


شایان ذکر است این جشنواره تا 27 شهریور ماه در محل بازار بین المللی گل و گیاه سپاهان دایر می باشد.

عکاس: سعید بیگی

 بازدید سرپرست وزارت علوم ازشهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
بازدید سرپرست وزارت علوم ازشهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

سید ضیاء الدین هاشمی، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پنجشنبه هفته گذشته در سفری ویژه به اصفهان آمد تا از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید كند. هاشمی ضمن تاكید بر تقویت حمایت وزارت علوم از شهرک علمی€Œ و تحقیقاتی اصفهان، اظهار داشت: شهرک اصفهان به عنوان یک الگوی موفق در کشور مطرح است. رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز گفت: طی سه سال گذشته، ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه از طریق پارک€Œهای علم و فناوری جذب شده است. مهدی کشمیری تاكید كرد: این میزان جذب سرمایه در حالی است كه تنها یک درصد بودجه وزارت علوم به این پارک€Œها اختصاص دارد.
پارک€Œ علم و فناوری به سازمانی گفته می شود که با هدف افزایش ثروت در جامعه توسط متخصصان حرفه€Œای مدیریت می€Œشود و جریان دانش و فناوری را میان دانشگاه€Œها، موسسات تحقیق و توسعه، شرکت€Œهای خصوصی و بازار به حرکت می€Œاندازد. در واقع پارک علم و فناوری محیطی است که در آن واحدهای تحقیقاتی مستقل یا وابسته به سازمان€Œها و صنایع، یک جا مجتمع شده و زیر پوشش و حمایت قرار می€Œگیرند تا به خلاقیت و نوآوری بپردازند.در اصفهان نیز پارک های علم و فناوری از زمان تاسیس تاكنون بازدهی در خور توجهی داشته اند؛ به گونه ای که طی سه سال اخیر توانسته اند 200 میلیارد تومان جذب سرمایه كنند. به گزارش مهر، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در جریان بازدید سرپرست وزارت علوم از شهرک علمی و تحقیقاتی اظهار داشت: تنها یک درصد از بودجه وزارت علوم به پارک€Œهای علم و فناوری اختصاص دارد و این رقم کم است و اگر بر این بودجه افزوده شود، شاهد دستاوردهای بیشتری خواهیم بود. مهدی کشمیری از برگزاری ماهانه رویداد «ایده€Œشو» در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان خبر داد و گفت: بیش از دو سال است که این رویداد را شاهد هستیم. رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، افزود: مجری طرح آمایش سرزمین و توسعه راهبردی استان اصفهان هستیم و در کارگروه€Œهای مختلف استان از جمله اشتغال و سرمایه€Œگذاری و اقتصاد مقاومتی حضور داریم؛ نگاه مدیریت در بحث توسعه را تغییر دادیم و در حال تزریق فکری این موضوع هستیم.

میزبانی کنفرانس انجمن موسسات و پارک€Œهای علم و فناوری
کشمیری با اشاره به اقدامات مربوط به توسعه استان اصفهان نیز گفت: علم€Œ و فناوری باید در متن توسعه باشد و هر کاری که برای توسعه کلان€Œشهر اصفهان ممکن باشد، انجام می€Œدهیم. او با تاکید بر لزوم بین€Œالمللی شدن شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تصریح کرد: ارتباط خوبی با سایر کشورها داریم؛ تعاملات خوبی با بانک جهانی و اسلامی و یونسکو داشته€Œایم و تلاش می€Œکنیم این تعاملات بیشتر شود.رئیس شهرک€Œ علمی و تحقیقاتی اصفهان با بیان اینکه تنها مرکز نوع ۲ کشور در اصفهان وجود دارد، اذعان کرد: این مرکز با کمک سازمان یونسکو ایجاد شده است و تنها مرکز نوع ۲ است که ماموریت مدیریت رشد پارک€Œهای علم و فناوری را بر عهده دارد. كشمیری ادامه داد: با بزرگ€Œ ترین پارک علم و فناوری در چین تفاهم€Œنامه€Œای برای برگزاری دوره€Œهای مختلف در این خصوص ایجاد شده است. او افزود: اصفهان میزبان کنفرانس انجمن بین€Œالمللی موسسات و پارک€Œهای علم و فناوری در سال ۲۰۱۸ شد که برای اولین بار در ایران شاهد برگزاری این کنفرانس خواهیم بود.

شهرک اصفهان از الگوهای نشاط و توسعه
سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نیز در جریان این بازدید از افزایش بودجه پارک€Œهای علم و فناوری خبر داد و گفت: به دنبال افزایش بودجه پارک€Œهای علم و فناوری هستیم تا شاهد توسعه این پارک€Œها و دستاوردهای زیاد آن باشیم. سید ضیاء الدین هاشمی، اظهار داشت: اگر یک درصد از بودجه های وزارت علوم که به پارک های علم و فناوری اختصاص می یابد، چنین دستاوردهایی به همراه داشته باشد، در صورت رشد ۱۰۰ درصدی می تواند سهم بسیاری در توسعه پارک€Œها و دستاوردهای آنها داشته باشد. او با بیان اینکه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از الگوهای نشاط و توسعه است، گفت: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان یک الگوی موفق در کشور مطرح است، افزود: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در بخش تجاری سازی دستاوردهای علمی وارزش آفرینی و ثروت آفرینی درحوزه علم و فناوری دستاوردهای بسیار خوبی داشته و انتظار ما ادامه همین روند در آینده است. هاشمی با تاکید بر اینکه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نباید از ماموریت های اصلی خود فاصله بگیرد، اظهار کرد: موفقیت شهرک در این است که ظرفیت های ارزشمند خود را در این مسیر به پیش ببرند.

اصفهانِ پیشرو
او با اشاره به اینکه اصفهان دومین استان در حوزه آموزش عالی است، تصریح کرد: این استان یک پایگاه اصلی دانشگاهی در کشور بوده، هست و خواهد بود و امیدوارم شاهد درخشش مراکز این استان باشیم و بسیار خوشحالم که دومین سفر استانی€Œام به اصفهان بوده است.سرپرست وزارت علوم عنوان کرد: شهرک علمی€Œو تحقیقاتی اصفهان در این عرصه پیشرو بوده است و دلیل اینکه اصفهان را انتخاب کردم، به دلیل اهمیت شهرک علمی€Œ و تحقیقاتی است. این شهرک دستاوردهایی به عنوان کانون اقتصادی و صنعتی دارد و در فرایند تحول و توسعه استان نقش€Œ آفرینی می کند. او در پایان با بیان اینکه در این بازدید با ظرفیت€Œها و دستاوردهای این شهرک آشنا شدم، افزود: امیدوارم این افتخار آفرینی€Œها بیشتر شود و در وزارت علوم نیز بررسی€Œهایی صورت گیرد و متناسب با ظرفیت€Œها حتما حمایت€Œها را از شهرک علمی€Œ و تحقیقاتی اصفهان تقویت خواهیم کر

شهرک فناوری سنگ تاسیس می شود
در دانشگاه آزاد خمینی شهر
شهرک فناوری سنگ تاسیس می شود

نخستین شهرک فناوری آزاد و نمایشگاه و فروشگاه بین€المللی و دائمی سنگ با مشارکت انجمن سنگ ایران و اتحادیه سنگبری€ها در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر راه€اندازی می€شود.


به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرنگار آنا، به همین منظور نشستی با حضور نماینده مردم خمینی شهر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر، رئیس کانون های کارفرمایی انجمن سنگ کشور در جمع نمایندگان سنگبری داران ایران و اعضای انجمن سنگ کشور، رئیس هیأت امنای شهرک سنگ اصفهان و دیگر اعضا در دانشگاه آزاد خمینی شهر تشکیل شد.

در این نشست تمامی شرکت کنندگان بر ضرورت تاسیس شهرک فناوری آزاد و نمایشگاه بین€المللی سنگ و ورود دانشگاه به این صنعت تاکید کردند. دکتر مسعود کثیری در ابتدای جلسه با اشاره به امکانات گسترده علمی دانشگاه گفت: بر اساس توصیه های مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی و حرکت به سمت کاهش خام فروشی مواد اولیه و فرآوری و تبدیل آن به کالای جدید و با توجه به خط مشی و سیاست های دانشگاه آزاد در جهت حرکت به سمت علوم دانش بنیان و ایجاد اشتغال، توجه به صنعت سنگ ضرورتی اجتناب ناپذیر است و ارتباط مستمر و دائمی دانشگاه و صنعت باعث رونق در امور و پیوند صنعت با دانشگاه در بخش های مختلف است و تولید را افزایش و تحقیقات و تکنولوژی را گسترش می دهد.


وی افزود: آمادگی لازم برای تاسیس دانشکده سنگ، مرکز تحقیقات فناوری فرآوری سنگ های ساختمانی و تزئینی، موزه سنگ، آرشیو اسناد علمی و ملی سنگ، آزمایشگاه های مربوط به سنگ، مرکز استانداردسازی سنگ، نمایشگاه و فروشگاه دائمی و بین المللی سنگ و مرکز تفریحی، رفاهی و اسکان را در سطح وسیع و گستره دارد و نخستین شهرک فناوری آزاد و نمایشگاه بین المللی و دائمی سنگ در این راستا تاسیس می شود.


نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: برای برون رفت از مشکلات و شکستن تحریم و نجات نفت از تک محصولی راهی جز توجه به سنگ وجود ندارد و 6700 کارخانه فرآوری سنگ در کشور سرمایه بزرگی است و دولت باید به این بخش کمک کند.
سید جواد ابطحی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر شرایط بسیار خوبی برای تحقق طرح ها و برنامه ها دارد، توسعه دانش و تولید ثروت در صنایع سنگ را ضروری بیان کرد.


رضا احمدی رئیس کانون های کارفرمایی انجمن سنگ کشور هم اظهار کرد: «همبستگی و پیوند بین صنعت سنگ و دانشگاه برای ارتقای صنعت سنگ به صورت علمی و عملی ستودنی است و دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر نقطه عطف حرکت در مسیر بهره گیری از دانش روز دنیا در فناوری صنعت سنگ است.

 


در ادامه امیریوسفی رئیس هیأت امنای شهرک سنگ اصفهان تأکید کرد: «صنعت سنگ از اهمیت بالایی برخوردار است. یک تن سنگ، 5/4 روز کارآفرینی از معدن تا نصب در ساختمان دارد و اعضا برای توسعه فعالیت ها و اجرای تفاهم نامه ها همکاری دائمی کنند تا از شهرک فناوری سنگ در کمترین زمان بهره برداری کنیم.

ناسپاسی ها در مصرف آب و ادامه اخطارها
ناسپاسی ها در مصرف آب و ادامه اخطارها

به منظورمدیرت مصرف آب و برخورد با مصرف غیرمجاز و بیش از اندازه آبفای حوزه خميني شهر پایش باغات ناحیه کوشک وکارواش های منطقه خمینی شهر را در دستور کار خود قرارداد. به گزارش فرصت آنلاین به گزارش روابط عمومی منطقه در اقدامی لیست باغات پر مصرف کوشک تهیه و مراجعه به محل های مورد نظر از آب استخر، نمونه برداری صورت گرفت. در اقدام دیگری از هجده کارواش سطح شهر بازدید و اخطارهای لازم داده شد. برپایه این گزارش تعداد چهار صد و پنجاه مورد تخلف توسط اکیپ حامیان آب از اواخر خردادماه تا اواخر مردادماه 96 شامل 320 مورد آب پاشی و شستشوی معابر، 50 مورد نشت کولر ،10 مورد شستشوی خودرو، 10مورد پمپ مستقیم به شبکه و 60 مورد مصرف بی رویه ثبت و اقدامات لازم صورت گرفت. در همین راستا در مردادماه سال 96  تعداد 9906 فقره اخطاریه پر مصرف  برای مشترکان مسکونی که حداقل 2 برابر الگوی مصرف و برای مشترکان غیر مسکونی که حداقل 1/5 برابر ظرفیت ماهانه مصرف داشته اند ارسال گردید. گفتنی استشهروندان هرگونه تخلف در مصرف آب را می توانند از طریق شماره تلفن 122 اطلاع رسانی کنند.

صفحه 1 از 70