امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 03:41:57

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

دستگاه شبیه‌ساز، محصول جدید محققان دانشگاه آزاد خمینی‌شهر
دستگاه شبیه‌ساز، محصول جدید محققان دانشگاه آزاد خمینی‌شهر

دستگاه شبیه€ساز حرکتی در فرآیند آموزش پرتودرمانی توسط محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی€شهر ساخته شد. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه، دکتر علیرضا سیف زاده استاد راهنما و از مخترعان دستگاه شبیه€ ساز گفت: آنچه هدف اصلی در ساخت این دستگاه است، استفاده از تجهیزات الکترونیکی و محیط شبیه€سازی و گرافیکی برای کمک به آموزش دانشجویان مهندسی پزشکی و پیراپزشکی است. سیف زاده افزود: مشکل استفاده از بیماران در فرایند آموزش یکی از معضلات اساسی در رشته€های مهندسی پزشکی و پیراپزشکی است که با ترکیب واقعیت مجازی و سخت€افزارهای الکترونیکی می€توان این معضل را برطرف کرد. وی ادامه داد: نرم€افزار مورد استفاده در طراحی و شبیه€سازی محیط مجازی موتور مخصوص UNITY است که به عنوان یک موتور در بین موتورهای گرافیکی برای ساخت بازی و شبیه €سازی استفاده می شود. این محقق گفت: این موتور دارای هوش مصنوعی است که می€تواند در ساخت محیط شبیه€سازی شده و برخورد فرد با اشیا و افراد در محیط شبیه€سازی بسیار کاربردی عمل کند.

مصرف سالانه 21 میلیارد مترمعکب گازدر استان اصفهان
مصرف سالانه 21 میلیارد مترمعکب گازدر استان اصفهان

بدترین نوع استفاده از سوخت گاز و شیوه گرم کردن منازل و ساختمان ها استفاده از وسیله گرمایشی بخاری است. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از ایرنا مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با بیان این موضوع درمراسم افتتاح شانزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و تأسیسات سرمایشی و گرمایشی در اصفهان گفت:
فقط با عایق سازی ساده موتورخانه ها در مجتمع های مسکونی و اداری می توان از 20 تا 30 درصد اتلاف انرژی جلوگیری کرد. سید مصطفی علوی افزود: عایق سازی ، تعمیرات، عدم استفاده از وسایل سرمایشی وگرمایشی نامناسب و بسیاری اقدامات ساده دیگرمی تواند از هدررفت حامل های انرژی که نقش ویژه ای در تشدید آلودگی هوا بویژه در فصول سرد سال دارد، جلوگیری کند. وی گفت: در استان اصفهان سالانه 21 میلیارد مترمعکب گاز مصرف می شود که رقم بسیار زیاد ی است.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان افزود: اعمال قانون و مقررات تا میزانی می تواند به مصرف بهینه انرژی و سوخت کمک کند اما آموزش و فرهنگ سازی نقش موثر و سازنده ای برای رسیدن به این هدف بسیار مهم دارد.

دریافت مجوز برای مجموعه‌های گردشگری زمان‌براست
مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان:
دریافت مجوز برای مجموعه‌های گردشگری زمان‌براست

یکی از مهم€ ترین مشکلات دریافت مجوزهای گردشگری زمان€ بر بودن آن است . به گزارش فرصت آنلاین به گزارش روابط عمومی میراث€ فرهنگی استان اصفهان مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان با یاد آوری این موضوع گفت: فرآیند صدورمجوز برای صدورمجوزبرای تاسیس مراکز گردشگری طولانی است چراکه ادارات دیگری نیز باید مجوزهای لازم را تایید کنند.فریدون الهیاری افزود: تامین زیرساخت€ های لازم برای گرشگران داخلی و خارجی از دغدغه€ های مهم میراث€ فرهنگی استوبه همین دلیل میراث€ فرهنگی اصفهان در طول سال€ های گذشته در راستای تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی برای حضور در حوزه گردشگری تلاش کرده است.وی با بیان اینکه ۲۰ مجوز اولیه تاسیس مجموعه€ های جدید گردشگری در استان اصفهان صادر شده است، بیان داشت: ساخت سه هتل، سه مهمان پذیر، دو اقامتگاه سنتی و یک هتل آپارتمان در شهر اصفهان از جمله این مجموعه€ ها است.
مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان همچنین گفت:طرح احداث دو محل گردشگری در شهرستان آران و بیدگل ، شهرابوزیدآباد ازتوابع این شهرستان، دو مجتمع گردشگری درشهرزاینده€ رود و روستای خشوئیه از توابع شهرستان لنجان ، یک مرکزدرروستای قوام آباد شهرضا، دو مجتمع گردشگری درشهرستان نطنز و شهربادرود منطقه گرگاب واقع درشاهین شهرومیمه، یک مرکزدرگلشهرازتوابع گلپایگان و یک مجتمع در شهرستان اردستان نیزبه تصویب رسیده است.

برای شرکت در نمایشگاه صنایع دستی فجر درخواست غرفه داده ایم
مسؤول میراث فرهنگی شهرستان:
برای شرکت در نمایشگاه صنایع دستی فجر درخواست غرفه داده ایم

دومین جشنواره صنایع دستی فجر 29 دی تا 6 بهمن برگزار می شود.  مسؤول میراث فرهنگی شهرستان به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: برای شرکت در این نمایشگاه تقاضای غرفه داده ایم و از هنرمندانی که بتوانند غرفه را اداره نمایند، استفاده می کنیم. حبیبی همچنین افزود: در این جشنواره از صنایع دستی هر شغل یک نمونه ارائه می شود و مثلا اگر در غرفه اصفهان خاتم کاری ارائه شود، در غرفه خمینی شهر دیگر به نمایش در نمی آید. وی اعلام کرد: غرفه خمینی شهر و مشاغلی که در آن به نمایش در می آیند در آینده ای نزدیک مشخص خواهد شد. گفتنی است با توجه به اینکه در میان 1481 شهر تنها 3 شهر اصفهان، خمینی€ شهر و تهران دارای اتحادیه صنایع دستی است، ارسال آثار و شرکت در جشنواره فجر صنایع دستی توسط معاونت صنایع دستی میراث فرهنگی انجام می€شود. همچنین با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۶ به نام حصیر در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دومین جشنواره صنایع دستی فجر بخش ویژه€ای نیز به حصیر اختصاص داده می€شود.

کمک های مردمی به بیمارستان ساعی به 22 میلیارد تومان رسید
کمک های مردمی به بیمارستان ساعی به 22 میلیارد تومان رسید

مردم خیرو نیک اندیش تا کنون بالغ بر 22 میلیارد تومان برای ساخت بیمارستان ساعی خمینی شهر اهدا نموده اند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین سیل کمکهای مردمی به بیمارستان ساعی از محرم 1395 فراگیر شد و همچنان ادامه دارد. عملیات ساختمانی این بیمارستان اکنون در مرحله نبشی کاری و نماسازی پوسته بیرونی ساختمان و شروع عملیات نصب تاسیسات می باشد . گفتنی است بیمارستان ساعی با حدود 35 هزار متر مربع زیر بنا بعد از بیمارستان الزهرا در بین بیمارستان های دولتی دومین بیمارستان استان از نظر وسعت و جزء 15 بیمارستان برتر کشور می باشد. این بیمارستان هشت و نیم طبقه ای که در آن همه امکانات درمانی ضروری پیش بینی شده در صورت تکمیل 300 تخت داشته و حدود 800 شغل جدید به طور مستقیم و 1000 شغل به طور غیر مستقیم ایجاد خواهد کرد.

احیای ۱۴ آب‌انبار وکاروانسرا با همت اداره اوقاف استان
احیای ۱۴ آب‌انبار وکاروانسرا با همت اداره اوقاف استان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از احیای ۱۴ آب‌انبار، کاروانسرا و حمام در استان خبر داد و گفت: این اماکن تاریخی در راستای توسعه گردشگری و با همکاری بخش خصوصی تعمیر و مرمت شده‌اند. به گزارش فرصت آنلاین حجت الاسلام رضا صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا از احیای ۱۴ آب‌انبار، کاروانسرا و حمام در استان خبر داد و گفت: کاروانسراهای عباسی در شهرستان کوهپایه، کاروانسراهای امین‌آباد و مهیار در شهرضا، کاروانسرای زفرقند در اردستان، آب‌انبار ورزنه، کاروانسرای سجزی و آب‌انبار سجزی در حال حاضر به بهره‌برداری رسیده و مشغول به فعالیت هستند، همچنین کاروانسرای ورزنه به‌زودی با همکاری بخش خصوصی احیا، تعمیر و مرمت می‌شود.

۹۵۷ میلیون ریال زکات طی ۸ ماه جمع آوری شد
۹۵۷ میلیون ریال زکات طی ۸ ماه جمع آوری شد

جلسه شورای زکات شهرستان خمینی شهر باهدف ترویج و تبلیغ زکات و هماهنگی برای تقدیر از مودیان زکات تشکیل شد.
به گزارش دفتر امام جمعه؛ دراین جلسه که با حضور اعضا و مسئولان ادارات در دفتر امام جمعه خمینی شهر تشکیل شدرئیس شورای زکات شهرستان هدف از برگزاری جلسات شورای زکات و اقامه نماز را ترویج فرهنگ این دو اصل مهم عنوان نموده و گفت: زکات متعلق به مالک نیست بلکه حق مستمندان و مستضعفان است، وی افزود: اگر کسی زکات اموال خود را پرداخت نمی€Œکند نباید فکرکند که زرنگ بوده و زکاتش را نپرداخته است در حالی که نتیجه این اقدام در زندگی شخصی همان فرد دیده خواهد شد و این وظیفه ماست که مردم را راهنمایی کنیم. دبیر ستاد زکات و رئیس کمیته امداد امام(ره) شهرستان خمینی شهردر جلسه مذکورگفت: در 8ماه ابتدای سال95 مبلغ 512 میلیون ریال و در ماه های مشابه آن در سال جاری مبلغ 957 میلیون ریال زکات جمع آوری شده که این رقم 48درصد از کل اعتبارات پیش بینی شده زکات می باشد. درجلسه شورای زکات همچنین پیشنهاد ها و راهکارهای مختلفی برای مشارکت مردم و خیریه ها ارائه شد تا جذب زکات در شهرستان خمینی شهر افزایش یابد.

 با سرمایه‌گذاران با احترام برخورد کنید
استاندار اصفهان در جمع شهرداران استان :
با سرمایه‌گذاران با احترام برخورد کنید

استانداراصفهان ازشهرداران خواست تا به سه مسئله توجه ویژه داشته باشند: کار کردن در درازمدت، فکر کردن و محکم کاری . به گزارش فرصت آنلاین به نقل ا ز روابط عمومی استانداری محسن مهرعلیزاده که در جمع شهرداران استان سخن می گفت افزود: مدیران اگرمیخواهند مدیر بمانند باید وجهه مدیریت داشته و شجاعت، شهامت و خطر€پذیری را در تصمیم€ گیری€ها داشته باشند وباید حرکت€هایی راانجام دهیم که ماندگارباشد. وی تأکید کرد: با توجه به محدودیت منابع مالی، شهرداران باید کارمهندسی، محکم€کاری و استاندارد و طراحی مناسب با توجه به€ ضرورت شهررا دردستور کارداشته باشند. مهرعلیزاده گفت: ازمدیران کوشا وفعال بویژه شهرداران و شهرداری€ها تمام €قد حمایت خواهم کرد.وی با تأکید براستفاده ازبخش خصوصی گفت: ازفرمانداران درخواست کردم که در شهرستان حوزه فعالیت خود، سرمایه€گذاران را شناسایی کنند و با احترام با آنها برخورد کنند .

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه۳۰ تا ۴۰ درصد درآمدارزی کشوردرچند سال آینده باید ازگردشگری تامین شود ،افزود: با توجه به اینکه اصفهان پیشگام وپیشتازصنعت گردشگری در کشوراست باید در این مسیر قدم برداریم.

صفحه 4 از 77