امروزدوشنبه, 30 بهمن 1396-- Monday Feb 19 2018

ساعت 05:16:17

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 07:30:56

۹۵۷ میلیون ریال زکات طی ۸ ماه جمع آوری شد
۹۵۷ میلیون ریال زکات طی ۸ ماه جمع آوری شد

جلسه شورای زکات شهرستان خمینی شهر باهدف ترویج و تبلیغ زکات و هماهنگی برای تقدیر از مودیان زکات تشکیل شد.
به گزارش دفتر امام جمعه؛ دراین جلسه که با حضور اعضا و مسئولان ادارات در دفتر امام جمعه خمینی شهر تشکیل شدرئیس شورای زکات شهرستان هدف از برگزاری جلسات شورای زکات و اقامه نماز را ترویج فرهنگ این دو اصل مهم عنوان نموده و گفت: زکات متعلق به مالک نیست بلکه حق مستمندان و مستضعفان است، وی افزود: اگر کسی زکات اموال خود را پرداخت نمی€Œکند نباید فکرکند که زرنگ بوده و زکاتش را نپرداخته است در حالی که نتیجه این اقدام در زندگی شخصی همان فرد دیده خواهد شد و این وظیفه ماست که مردم را راهنمایی کنیم. دبیر ستاد زکات و رئیس کمیته امداد امام(ره) شهرستان خمینی شهردر جلسه مذکورگفت: در 8ماه ابتدای سال95 مبلغ 512 میلیون ریال و در ماه های مشابه آن در سال جاری مبلغ 957 میلیون ریال زکات جمع آوری شده که این رقم 48درصد از کل اعتبارات پیش بینی شده زکات می باشد. درجلسه شورای زکات همچنین پیشنهاد ها و راهکارهای مختلفی برای مشارکت مردم و خیریه ها ارائه شد تا جذب زکات در شهرستان خمینی شهر افزایش یابد.

 با سرمایه‌گذاران با احترام برخورد کنید
استاندار اصفهان در جمع شهرداران استان :
با سرمایه‌گذاران با احترام برخورد کنید

استانداراصفهان ازشهرداران خواست تا به سه مسئله توجه ویژه داشته باشند: کار کردن در درازمدت، فکر کردن و محکم کاری . به گزارش فرصت آنلاین به نقل ا ز روابط عمومی استانداری محسن مهرعلیزاده که در جمع شهرداران استان سخن می گفت افزود: مدیران اگرمیخواهند مدیر بمانند باید وجهه مدیریت داشته و شجاعت، شهامت و خطر€پذیری را در تصمیم€ گیری€ها داشته باشند وباید حرکت€هایی راانجام دهیم که ماندگارباشد. وی تأکید کرد: با توجه به محدودیت منابع مالی، شهرداران باید کارمهندسی، محکم€کاری و استاندارد و طراحی مناسب با توجه به€ ضرورت شهررا دردستور کارداشته باشند. مهرعلیزاده گفت: ازمدیران کوشا وفعال بویژه شهرداران و شهرداری€ها تمام €قد حمایت خواهم کرد.وی با تأکید براستفاده ازبخش خصوصی گفت: ازفرمانداران درخواست کردم که در شهرستان حوزه فعالیت خود، سرمایه€گذاران را شناسایی کنند و با احترام با آنها برخورد کنند .

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه۳۰ تا ۴۰ درصد درآمدارزی کشوردرچند سال آینده باید ازگردشگری تامین شود ،افزود: با توجه به اینکه اصفهان پیشگام وپیشتازصنعت گردشگری در کشوراست باید در این مسیر قدم برداریم.

پرورش دهندگان طیور مراقب باشند
پرورش دهندگان طیور مراقب باشند

۳ کانون آلوده به بیماری فوق حاد تنفسی پرندگان دردوشهرستان گلپایگان وخمینی شهرتاکنون شناسایی شده است. مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان درگفت وگو با مهر گفت:در نیمه دوم سال به دلیل تغییرات آب و هوایی شاهد بروز بیماری های تنفسی دستگاه فوقانی در پرندگان هستیم که سبب شده تاکنون نزدیک به یکصد هزار طیوررا به دلیل بروزاین نوع بیماری ها معدوم کنیم. شهرام موحدی افزود: معدوم سازی این تعداد طیوردرمقابل تولید ۲۶ تا ۲۷ میلیون قطعه طیوری که درحال پرورش داریم رقم ناچیزی است و در واقع سه دهم درصد که هنوزبه نیم درصد هم نرسیده است، معدوم سازی طیور در سطح استان اصفهان انجام شده است. مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان اعلام کرد: آنچه درحال حاضرمهم هست اینکه پرورش دهندگان طیور باید دررعایت مسائل بهداشتی واحدهای پرورشی دقت لازم را داشته باشند. وی که وضعیت بیماری های طیوررا دراصفهان مناسب ارزیابی کرد، گفت: این به معنای آن نیست که بیماری نداریم بلکه وضعیت به حد هشدار و خطرناک نرسیده است.

بازدید رئیس کمیسیون آموزش مجلس ازدانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر
بازدید رئیس کمیسیون آموزش مجلس ازدانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در رأس هیأتی از بخش های مختلف آموزشی، فرهنگی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر بازدید و از نزدیک با روند توسعه شرکت€ های دانش€ بنیان و تولیدات علمی دانشگاه آشنا شد. به گزارش خبرنگارفرصت آنلاین به نقل ازروابط عمومی دانشگاه ، دکتر محمدمهدی زاهدی در بازدید از بخش های مختلف مرکز رشد واحدهای فناور این دانشگاه با ابراز خرسندی از توجه دانشگاه آزاد اسلامی به اقتصاد دانش€ بنیان و قول مساعد برای همکاری و حمایت از این مرکز به دلیل وجود شرکت ها و هسته های فن آور ی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی از سبک های معماری و اسلامی خوبی در توسعه زیرساخت ها و فضاهای آموزشی و فرهنگی استفاده کرده است. وزیر پیشین علوم و تحقیقات ادامه داد: اقدامات صورت گرفته در حوزه های تحقیقات پزشکی به تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برسد و دامنه فعالیت ها نیز گسترش یابد. طرح تولید آب از رطوبت هوا کار بزرگی است و چنانچه با مشارکت شرکت های داخلی ارزان تر از طرح های مشابه در کل دنیا تمام شود در اولویت صنعتی شدن در کشور قرار گیرد. زاهدی از سیستم اعلام تصادف و واحد امدادرسان و پلیس نیز دیدن کرد و از فعالیت های این طرح بزرگ و کسب رتبه برتر در جشنواره شهید همت استان اصفهان مطلع شد. رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از محصولات تجاری شده کاهش مصرف سوخت خودرو دیزل، شبکه اجتماعی آموزشی دیجی لند و قطع و وصل کننده دیجیتالی اجاق گاز خانگی آلاتکنیک هم بازدید و از مراکز فرهنگی دانشگاه از قبیل مسجد النبی (ص) دانشگاه، فضاهای آموزشی و مراکز خدماتی و رفاهی دیدن کرد.

 راه اندازی شهر خورشیدی دراصفهان
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان:
راه اندازی شهر خورشیدی دراصفهان

اصفهان در راه اندازی شهر خورشیدی در کشور موج آفرینی می کند. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاری موج عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به ظرفیت اصفهان درعرصه بهره مندی از انرژیهای خورشیدی گفت: این شهر می تواند الگوی شهرهای خورشیدی در ایران شود به گونه ای که سالانه میلیاردها تومان ثروت به ارمغان بیاورد. کورش خسروی درباره طرح شهر خورشیدی افزود: اصفهانی ها سال گذشته برای خرید برق ۵۴۰ میلیارد تومان و برای خرید گاز ۳۸۶ میلیارد تومان هزینه و در مجموع بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان انرژی خریداری کرده اند این در حالی است که اصفهان از نعمت عظیم انرژی خورشیدی بهره مند است که می طلبد از این نعمت خدادادی استفاده حداکثری را ببریم. رئیس مرکز پژوهش های شورای شهر اصفهان ادامه داد: در سال گذشته اصفهانی ها فقط برای گرم کردن آب مورد نیاز استحمام خود یک میلیون تن2CO وارد اتمسفر شهر خود کرده اند در حالی که می توانستند با آبگرمکن خورشیدی آب مورد نیاز استحمام خود را تأمین کنند. وی با بیان این که طی بررسی انجام شده از سوی کارشناسان برق خورشیدی، مدیریت شهری اصفهان، شرکت ملی گاز، شرکت توزیع برق در زمینه انرژی چاره اندیشی شد تصریح کرد: مقرر شد شهرداری با انجام اقدامات فرهنگی شهروندان را به استفاده از انرژی های خورشیدی ترغیب کند.عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر خریداری برق تولیدی توسط وزارت نیرو به مصوبه شورا در خصوص استفاده از انرژی خورشیدی اشاره و عنوان کرد: بر طبق این مصوبه شهرداری اصفهان باید ظرف مدت ۲ ماه برنامه ای تدوین کند که تا پایان برنامه اصفهان ۱۴۰۰، این شهر ظرفیت تولید ۲۰ مگاوات برق خورشیدی را داشته و حداقل ۱۰۰ هزار منزل مسکونی در اصفهان مجهز به آبگرمکن های خورشیدی شوند.کورش خسروی افزود: با اجرای طرح شهر خورشیدی حداقل یک میلیون تن CO2 وارد اتمسفر شهر نمی شود ضمن اینکه یک آبگرمکن خورشیدی معادل ۶۲ درخت از نشر کربن جلوگیری می کند.

رتبه دوم جشنواره پرواز از آن دانش آموز خمینی شهری شد
رتبه دوم جشنواره پرواز از آن دانش آموز خمینی شهری شد

مسعود پریشانی دانش آموز پایه یازدهم دبیرستان امین، رتبه دوم یازدهمین جشنواره استانی پرواز را از آن خود کرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این دانش آموز که در مسابقه هواپیماهای بدون سرنشین بخش طرح های نوآوران شرکت کرده بود از میان 107 شرکت کننده به این رتبه دست یافت.
گفتنی است از این تعداد هفت نفر دختر و صد نفر پسر بودند.

ششمین همایش ملی روانشناسی، مشاوره و مددکاری اجتماعی
اسفندماه جاری در دانشگاه آزاد خمینی شهر برگزار خواهد شد؛
ششمین همایش ملی روانشناسی، مشاوره و مددکاری اجتماعی

ششمین همایش ملی روانشناسی، مشاوره و مددکاری اجتماعی اسفندماه سال جاری در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرنگار فرصت دبیر اجرایی ششمین همایش ملی روانشناسی، مشاوره و مددکاری اجتماعی و استاد دانشگاه آزاد خمینی شهر در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان گفت: محورهای اصلی این همایش همان رهنمودهای ریاست محترم جمهور در بازگشایی دانشگاه ها و مدارس در سال جاری است. این محورها عبارتند از خلاقیت، پرسشگری، عمل گرایی و آینده نگری در آموزش. دکتر سمیعی افزود: اگر این چهار محور در همه کارها رعایت شود، موفقیت بیشتری حاصل خواهد شد.
وی با اشاره به این که در همه امور باید تحقیقات علمی صورت بگیرد افزود: از همایش سال گذشته مقالات معتبر علمی زیادی به دست آمد.
خانم دکتر نیک نژادی دبیر علمی این همایش ضمن اعلام این که زمان برگزاری همایش 9 اسفندماه است افزود: مهلت ارسال مقالات تا 21 دی ماه می باشد.
وی در خصوص سایر محورها و موضوعات همایش گفت: موضوعاتی چون رویکردهای نوین در مشاوره، نقش مشاوره در سلامت جامعه، مشاوره افراد با نیازهای ویژه، نقش مشاوره در بهبود زندگی سالمندان، نقش مشاوره در خانواده های دارای تعارض، فن آوری های نوین در علم روانشناسی، نقش روانشناسی بالینی در سلامت جامعه، درمان های اختصاصی در اختلالات روانی، مسائل روانشناختی خانواده و راهکارهای درمانی، راهکارهای کاربردی سلامت روانی، آموزش والدین و اختلالات کودکی، برداشت های درمانی از منابع دینی، تشخیص بیماری های روانی و رویکردهای درمانی، روانشناسی اسلامی و سلامت جامعه، مددکاری اجتماعی و آسیب های اجتماعی، مددکاری اجتماعی و چالش های پیش روی خانواده، مددکاری اجتماعی و صنعت، مددکاری اجتماعی و امنیت اجتماعی و رویکردهای نوین در مبارزه با مواد مخدر، محور مباحث این همایش هستند.

اقدامات عملی برای حفاظت ازمنابع آب شهرستان خمینی شهر
اقدامات عملی برای حفاظت ازمنابع آب شهرستان خمینی شهر

جلسه شورای حفاظت ازمنابع آب شهرستان خمینی شهربه ریاست سرپرست فرمانداری وبا حضور اعضاء درسالن جلسات فرمانداری برگزار شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهندس راعی ضمن اعلام اینکه برای تعادل بخشی منابع آب برنامه ای تدوین شده ووظایف هر دستگاه درآن مشخص شده است اولویتهای آنراچنین اعلام کرد:
اولویت بندی پرومسدود شدن چاه ها بر اساس زمان ومیزان تخلف .
تهیه گزارش کامل ازچاههای اطراف شهرک گلخانه ای ومنطقه جوی آباد.
اعلام برنامه زمان بندی درمورد نصب کنترهای فهام برروی چاههای کشاورزی توسط اداره برق .
کنترل تانکرهای مجازبرای حمل آب توسط اداره منابع آب .
تهیه ونصب بنراطلاع رسانی توسط اداره منابع آب .
برآوردهزینه تأمین آب باغات به طور سیارتوسط جهاد کشاورزی .

صفحه 4 از 76