امروزدوشنبه, 30 بهمن 1396-- Monday Feb 19 2018

ساعت 05:15:39

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 07:30:56

 بازدید سرپرست وزارت علوم ازشهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
بازدید سرپرست وزارت علوم ازشهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

سید ضیاء الدین هاشمی، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پنجشنبه هفته گذشته در سفری ویژه به اصفهان آمد تا از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید كند. هاشمی ضمن تاكید بر تقویت حمایت وزارت علوم از شهرک علمی€Œ و تحقیقاتی اصفهان، اظهار داشت: شهرک اصفهان به عنوان یک الگوی موفق در کشور مطرح است. رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز گفت: طی سه سال گذشته، ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه از طریق پارک€Œهای علم و فناوری جذب شده است. مهدی کشمیری تاكید كرد: این میزان جذب سرمایه در حالی است كه تنها یک درصد بودجه وزارت علوم به این پارک€Œها اختصاص دارد.
پارک€Œ علم و فناوری به سازمانی گفته می شود که با هدف افزایش ثروت در جامعه توسط متخصصان حرفه€Œای مدیریت می€Œشود و جریان دانش و فناوری را میان دانشگاه€Œها، موسسات تحقیق و توسعه، شرکت€Œهای خصوصی و بازار به حرکت می€Œاندازد. در واقع پارک علم و فناوری محیطی است که در آن واحدهای تحقیقاتی مستقل یا وابسته به سازمان€Œها و صنایع، یک جا مجتمع شده و زیر پوشش و حمایت قرار می€Œگیرند تا به خلاقیت و نوآوری بپردازند.در اصفهان نیز پارک های علم و فناوری از زمان تاسیس تاكنون بازدهی در خور توجهی داشته اند؛ به گونه ای که طی سه سال اخیر توانسته اند 200 میلیارد تومان جذب سرمایه كنند. به گزارش مهر، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در جریان بازدید سرپرست وزارت علوم از شهرک علمی و تحقیقاتی اظهار داشت: تنها یک درصد از بودجه وزارت علوم به پارک€Œهای علم و فناوری اختصاص دارد و این رقم کم است و اگر بر این بودجه افزوده شود، شاهد دستاوردهای بیشتری خواهیم بود. مهدی کشمیری از برگزاری ماهانه رویداد «ایده€Œشو» در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان خبر داد و گفت: بیش از دو سال است که این رویداد را شاهد هستیم. رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، افزود: مجری طرح آمایش سرزمین و توسعه راهبردی استان اصفهان هستیم و در کارگروه€Œهای مختلف استان از جمله اشتغال و سرمایه€Œگذاری و اقتصاد مقاومتی حضور داریم؛ نگاه مدیریت در بحث توسعه را تغییر دادیم و در حال تزریق فکری این موضوع هستیم.

میزبانی کنفرانس انجمن موسسات و پارک€Œهای علم و فناوری
کشمیری با اشاره به اقدامات مربوط به توسعه استان اصفهان نیز گفت: علم€Œ و فناوری باید در متن توسعه باشد و هر کاری که برای توسعه کلان€Œشهر اصفهان ممکن باشد، انجام می€Œدهیم. او با تاکید بر لزوم بین€Œالمللی شدن شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تصریح کرد: ارتباط خوبی با سایر کشورها داریم؛ تعاملات خوبی با بانک جهانی و اسلامی و یونسکو داشته€Œایم و تلاش می€Œکنیم این تعاملات بیشتر شود.رئیس شهرک€Œ علمی و تحقیقاتی اصفهان با بیان اینکه تنها مرکز نوع ۲ کشور در اصفهان وجود دارد، اذعان کرد: این مرکز با کمک سازمان یونسکو ایجاد شده است و تنها مرکز نوع ۲ است که ماموریت مدیریت رشد پارک€Œهای علم و فناوری را بر عهده دارد. كشمیری ادامه داد: با بزرگ€Œ ترین پارک علم و فناوری در چین تفاهم€Œنامه€Œای برای برگزاری دوره€Œهای مختلف در این خصوص ایجاد شده است. او افزود: اصفهان میزبان کنفرانس انجمن بین€Œالمللی موسسات و پارک€Œهای علم و فناوری در سال ۲۰۱۸ شد که برای اولین بار در ایران شاهد برگزاری این کنفرانس خواهیم بود.

شهرک اصفهان از الگوهای نشاط و توسعه
سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نیز در جریان این بازدید از افزایش بودجه پارک€Œهای علم و فناوری خبر داد و گفت: به دنبال افزایش بودجه پارک€Œهای علم و فناوری هستیم تا شاهد توسعه این پارک€Œها و دستاوردهای زیاد آن باشیم. سید ضیاء الدین هاشمی، اظهار داشت: اگر یک درصد از بودجه های وزارت علوم که به پارک های علم و فناوری اختصاص می یابد، چنین دستاوردهایی به همراه داشته باشد، در صورت رشد ۱۰۰ درصدی می تواند سهم بسیاری در توسعه پارک€Œها و دستاوردهای آنها داشته باشد. او با بیان اینکه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از الگوهای نشاط و توسعه است، گفت: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان یک الگوی موفق در کشور مطرح است، افزود: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در بخش تجاری سازی دستاوردهای علمی وارزش آفرینی و ثروت آفرینی درحوزه علم و فناوری دستاوردهای بسیار خوبی داشته و انتظار ما ادامه همین روند در آینده است. هاشمی با تاکید بر اینکه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نباید از ماموریت های اصلی خود فاصله بگیرد، اظهار کرد: موفقیت شهرک در این است که ظرفیت های ارزشمند خود را در این مسیر به پیش ببرند.

اصفهانِ پیشرو
او با اشاره به اینکه اصفهان دومین استان در حوزه آموزش عالی است، تصریح کرد: این استان یک پایگاه اصلی دانشگاهی در کشور بوده، هست و خواهد بود و امیدوارم شاهد درخشش مراکز این استان باشیم و بسیار خوشحالم که دومین سفر استانی€Œام به اصفهان بوده است.سرپرست وزارت علوم عنوان کرد: شهرک علمی€Œو تحقیقاتی اصفهان در این عرصه پیشرو بوده است و دلیل اینکه اصفهان را انتخاب کردم، به دلیل اهمیت شهرک علمی€Œ و تحقیقاتی است. این شهرک دستاوردهایی به عنوان کانون اقتصادی و صنعتی دارد و در فرایند تحول و توسعه استان نقش€Œ آفرینی می کند. او در پایان با بیان اینکه در این بازدید با ظرفیت€Œها و دستاوردهای این شهرک آشنا شدم، افزود: امیدوارم این افتخار آفرینی€Œها بیشتر شود و در وزارت علوم نیز بررسی€Œهایی صورت گیرد و متناسب با ظرفیت€Œها حتما حمایت€Œها را از شهرک علمی€Œ و تحقیقاتی اصفهان تقویت خواهیم کر

شهرک فناوری سنگ تاسیس می شود
در دانشگاه آزاد خمینی شهر
شهرک فناوری سنگ تاسیس می شود

نخستین شهرک فناوری آزاد و نمایشگاه و فروشگاه بین€المللی و دائمی سنگ با مشارکت انجمن سنگ ایران و اتحادیه سنگبری€ها در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر راه€اندازی می€شود.


به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرنگار آنا، به همین منظور نشستی با حضور نماینده مردم خمینی شهر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر، رئیس کانون های کارفرمایی انجمن سنگ کشور در جمع نمایندگان سنگبری داران ایران و اعضای انجمن سنگ کشور، رئیس هیأت امنای شهرک سنگ اصفهان و دیگر اعضا در دانشگاه آزاد خمینی شهر تشکیل شد.

در این نشست تمامی شرکت کنندگان بر ضرورت تاسیس شهرک فناوری آزاد و نمایشگاه بین€المللی سنگ و ورود دانشگاه به این صنعت تاکید کردند. دکتر مسعود کثیری در ابتدای جلسه با اشاره به امکانات گسترده علمی دانشگاه گفت: بر اساس توصیه های مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی و حرکت به سمت کاهش خام فروشی مواد اولیه و فرآوری و تبدیل آن به کالای جدید و با توجه به خط مشی و سیاست های دانشگاه آزاد در جهت حرکت به سمت علوم دانش بنیان و ایجاد اشتغال، توجه به صنعت سنگ ضرورتی اجتناب ناپذیر است و ارتباط مستمر و دائمی دانشگاه و صنعت باعث رونق در امور و پیوند صنعت با دانشگاه در بخش های مختلف است و تولید را افزایش و تحقیقات و تکنولوژی را گسترش می دهد.


وی افزود: آمادگی لازم برای تاسیس دانشکده سنگ، مرکز تحقیقات فناوری فرآوری سنگ های ساختمانی و تزئینی، موزه سنگ، آرشیو اسناد علمی و ملی سنگ، آزمایشگاه های مربوط به سنگ، مرکز استانداردسازی سنگ، نمایشگاه و فروشگاه دائمی و بین المللی سنگ و مرکز تفریحی، رفاهی و اسکان را در سطح وسیع و گستره دارد و نخستین شهرک فناوری آزاد و نمایشگاه بین المللی و دائمی سنگ در این راستا تاسیس می شود.


نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: برای برون رفت از مشکلات و شکستن تحریم و نجات نفت از تک محصولی راهی جز توجه به سنگ وجود ندارد و 6700 کارخانه فرآوری سنگ در کشور سرمایه بزرگی است و دولت باید به این بخش کمک کند.
سید جواد ابطحی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر شرایط بسیار خوبی برای تحقق طرح ها و برنامه ها دارد، توسعه دانش و تولید ثروت در صنایع سنگ را ضروری بیان کرد.


رضا احمدی رئیس کانون های کارفرمایی انجمن سنگ کشور هم اظهار کرد: «همبستگی و پیوند بین صنعت سنگ و دانشگاه برای ارتقای صنعت سنگ به صورت علمی و عملی ستودنی است و دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر نقطه عطف حرکت در مسیر بهره گیری از دانش روز دنیا در فناوری صنعت سنگ است.

 


در ادامه امیریوسفی رئیس هیأت امنای شهرک سنگ اصفهان تأکید کرد: «صنعت سنگ از اهمیت بالایی برخوردار است. یک تن سنگ، 5/4 روز کارآفرینی از معدن تا نصب در ساختمان دارد و اعضا برای توسعه فعالیت ها و اجرای تفاهم نامه ها همکاری دائمی کنند تا از شهرک فناوری سنگ در کمترین زمان بهره برداری کنیم.

ناسپاسی ها در مصرف آب و ادامه اخطارها
ناسپاسی ها در مصرف آب و ادامه اخطارها

به منظورمدیرت مصرف آب و برخورد با مصرف غیرمجاز و بیش از اندازه آبفای حوزه خميني شهر پایش باغات ناحیه کوشک وکارواش های منطقه خمینی شهر را در دستور کار خود قرارداد. به گزارش فرصت آنلاین به گزارش روابط عمومی منطقه در اقدامی لیست باغات پر مصرف کوشک تهیه و مراجعه به محل های مورد نظر از آب استخر، نمونه برداری صورت گرفت. در اقدام دیگری از هجده کارواش سطح شهر بازدید و اخطارهای لازم داده شد. برپایه این گزارش تعداد چهار صد و پنجاه مورد تخلف توسط اکیپ حامیان آب از اواخر خردادماه تا اواخر مردادماه 96 شامل 320 مورد آب پاشی و شستشوی معابر، 50 مورد نشت کولر ،10 مورد شستشوی خودرو، 10مورد پمپ مستقیم به شبکه و 60 مورد مصرف بی رویه ثبت و اقدامات لازم صورت گرفت. در همین راستا در مردادماه سال 96  تعداد 9906 فقره اخطاریه پر مصرف  برای مشترکان مسکونی که حداقل 2 برابر الگوی مصرف و برای مشترکان غیر مسکونی که حداقل 1/5 برابر ظرفیت ماهانه مصرف داشته اند ارسال گردید. گفتنی استشهروندان هرگونه تخلف در مصرف آب را می توانند از طریق شماره تلفن 122 اطلاع رسانی کنند.

بهره‌برداری از مجموعه پل‌ها و میدان استقلال رسمی شد
بهره‌برداری از مجموعه پل‌ها و میدان استقلال رسمی شد

پیش از ظهر دیروز یکشنبه آئین افتتاحیه میدان و مجموعه پل€های استقلال برگزار شد. به گزارش فرصت آنلاین، معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه این طرح در مناطق 2 و 12 و در نقطه اتصال سه شهر اصفهان، خمینی شهر و شاهین شهر به بهره برداری رسیده است، گفت: طراحی این طرح سال€های زیادی به طول انجامید و در نهایت در انتهای سال ۹۳ مورد تایید قرار گرفت و عملیات اجرایی آن در خرداد ماه ۹۴ آغاز شد.
ایرج مظفر با بیان اینکه کلنگ میدان و مجموعه پل€های استقلال به عنوان آغازحلقه چهارم ترافیکی به زمین خورده است ابراز داشت: این طرح به دلیل قرار داشتن در منطقه خاص و پر ترافیک، با دقت خاص و مرحله به مرحله به بهره برداری رسید و همزمان با اجرای آن ورودی زیبایی برای شهر اصفهان ایجاد شد.
معاون عمران شهری شهرداری اصفهان مدت اجرای مجموعه پل€ها و میدان استقلال را 20 ماه اعلام کرد.

کشف 61 میلیون ریال کالاهای قاچاق و تقلبی
کشف 61 میلیون ریال کالاهای قاچاق و تقلبی

مقداری کالای قاچاق با ارزش حدود 61 میلیون ریال کشف شد.رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان با اعلام این خبر افزود: در راستای اجرای شرح وظایف سازمانی با هدف کشف کالاهای قاچاق و تقلبی طی بازرسی های انجام شده در چند روز گذشته از واحدهای اقتصادی و صنفی سطح شهرستان، بازرسان این اداره مقدار 644 قوطی چسب تقلبی به ارزش 000/520/51 ریال و 9500 عدد ترقه چینی به ارزش 000/425/1 ریال و تعدادی سیگار، تنباکو و آدامس خارجی به ارزش 000/984/7 ریال کشف کردند.پرویز ستایش فر گفت: این کشفیات در قالب 3 پرونده تخلف تنظیم و جهت رسیدگی به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ارسال گردید.

انجمن خیرین مسکن ساز شهرستان خمینی شهرتشکیل جلسه داد
انجمن خیرین مسکن ساز شهرستان خمینی شهرتشکیل جلسه داد

جلسه انجمن خیرین مسکن ساز شهرستان خمینی شهر با حضور سرپرست فرمانداری،نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی ،اعضای انجمن وتعدادی از خیرین شهرستان در سالن جلسات فرمانداری تشکیل گردید.در ابتدا راعی رئیس انجمن خیرین مسکن ساز شهرستان گفت: هدف از تشکیل انجمن، تأمین مسکن برای محرومین ، جلب کمک توسط خیرین وبا حمایت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می باشد.وی افزود: در شهرستان خمینی شهر برای محرومین زمینی پیش بینی شده و تمام نقشه های اجرایی آن آماده می باشد و فقط کمک خیرین را می خواهد تا کار شروع شود.در ادامه هریک از اعضاء جلسه نظرات خود را در این خصوص بیان نمودندو مقرر شد با واریز کمک های خیرین به حساب انجمن،اجرای طرح مسکن محرومین در خمینی شهر آغاز گردد.

گردهمایی هنرمندان و هنردوستان عصر جمعه هر هفته
مدیر کل میراث فرهنگی استان خبر داد:
گردهمایی هنرمندان و هنردوستان عصر جمعه هر هفته

فریدون الهیاری صبح امروز در حاشیه بازدید از بازارچه دائمی صنایع دستی خمینی شهر از اجرای برنامه ای تحت عنوان "آدینه هنر" در این مکان خبر داد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، رییس اداره کل میراث فرهنگی استان با اعلام این مطلب افزود: با توجه به تشکیل اولین بازارچه دائمی صنایع دستی مرکز استان در شهرستان خمینی شهر به همت بخش خصوصی، طرح برگزاری برنامه های فرهنگی در بعداز ظهر هر جمعه در این بازارچه با حضور هنرمندان و دوستداران هنر و میراث فرهنگی تصویب شده و آغاز شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان، یکی از برنامه های اجرا شده این طرح تجلیل از هنرمندان بختیاری ساکن در خمینی شهر با حضور مدیرکل میراث فرهنگی استان، فرماندار شهرستان، معاون صنایع دستی اداره کل و جمعی از هنرمندان بختیاری شهرستان بود که در حاشیه آن از فعالان ستاد نوروزی ایل بختیاری شرکت کننده در برنامه فرهنگی نوروزگاه اصفهان نیز تجلیل به عمل آمد.

تشویق کمیسیون ماده ۵ شهر اصفهان برای احیای بافت فرسوده
تشویق کمیسیون ماده ۵ شهر اصفهان برای احیای بافت فرسوده

در هفتمین جلسه کمیسیون ماده ۵ شهر اصفهان در سال جاری که به ریاست محمدعلی طرفه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور حجت اله غلامی مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان و دیگر اعضا ؛ ۳۵ مورد از موارد اصلاح، تعیین و دقیق سازی خط بدنه، تقلیل ویا تعریض عرض گذر، درخواست افزایش ارتفاع، حذف و یا اضافه کردن گذر وتغییر کاربری بررسی شد. به گزارش خبرگزاری ایمنا، یک مورد از تقاضاها مربوط به مربوط خمینی شهر بود.
در این جلسه بسته های تشویقی برای نوسازی ساختمان های موجود در بافت های ناکارآمد غیر تاریخی شهر شامل تخفیف های مالی، خدمات نظام مهندسی، مشوق هایی در بخش دستگاه های خدمت رسان و ضوابط و مقررات ساختمانی تشویقی بررسی شد.

صفحه 8 از 76