امروزشنبه, 27 بهمن 1397-- Saturday Feb 16 2019

ساعت 23:25:50

آخرین به روز رسانی : شنبه 01:55:52

35 تن پودر گوشت غیرمجاز کشف شد
رئیس اداره دامپزشکی اعلام کرد:
35 تن پودر گوشت غیرمجاز کشف شد

35 تن پودر گوشت از یک واحد غیرمجاز تبدیل ضایعات در خمینی شهر کشف و معدوم شد. به گزارش فرصت آنلاین، رییس شبکه دامپزشکی خمینی شهربا اعلام این کشف گفت: کارشناسان واحد نظارت بربهداشت این شبکه، واحدغیرمجاز بسته بندی پودر گوشت را در این شهرستان شناسایی و در بازرسی از آن مقدار ۳۵ تن پودر گوشت آلوده غیرقابل مصرف فله و کیسه ای کشف و جمع آوری کردند.

سعید جان بخش افزود: تولید پودر گوشت نیازمند دریافت مجوز از سازمان دامپزشکی است و با فعالیت واحدهای غیرمجاز برخورد قانونی می شود.

میزان حادثه های برق ایام محرم در خمینی شهر معادل کل استان
دیدار مدیر امور برق شهرستان خمینی شهر با اصحاب رسانه:
میزان حادثه های برق ایام محرم در خمینی شهر معادل کل استان

با نزدیک شدن به ایام محرم و با توجه به لزوم رعایت موارد ایمنی از سوی هیئات مذهبی و مردم نشست خبری پیرامون این موارد در اداره ی برق خمینی شهر برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین این جلسه که با حضور ریاست اداره برق و جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد با محوریت دو موضوع ایمنی در عزاداری ها و سامانه های خورشیدی (سولار) پیگیری شد؛ هم چنین در این جلسه شرحی از اقدامات انجام گرفته در جهت بهبود شبکه برق داده شد.
رئیس اداره برق شهرستان ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس صحبت های خود را با اشاره به این که عمده حوادث برق در ایام محرم اتفاق می¬افتدآغاز کرد و افزود: متاسفانه علی رغم پیگیری های ما در خصوص برگزاری جلسه ای با مسئولین هیئات مذهبی این فرصت به ما داده نشد و حتی در جلسه ای که شب گذشته تبلیغات اسلامی برگزار کرده بود از کارشناس ایمنی ما دعوت به عمل نیامد و در این مورد کوتاهی بزرگی از جانب سازمان تبلیغات اسلامی شاهد بودیم ولیکن اقدامات دیگر ما برای ایمنی در محرم شامل توزیع بروشور، اطلاع رسانی پیامکی، تقسیم شهرستان به مناطق 6 ماهه برای بازدید کارشناسان ایمنی از گذرها و ارائه گزارش روزانه و..است.
مجید مشفقی در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات انجام گرفته در آستانه محرم اشاره کرد و افزود : سیاست مهمی که برای کاهش تلفات در ماه محرم و دیگر ماه ها داشتیم این بود که سیم های مسی را به سیم های خود نگهدار عایق تبدیل کردیم و از سال 1390 تاکنون دیگر شبکه ی مسی احداث نکرده و شبکه ها خود نگهدار بوده است و 8 کیلومتر از شبکه های مسی از قبل احداث شده نیز به شبکه های خود نگهدار تبدیل شده است. قبل از شروع ایام محرم با بازدیدهای انجام گرفته 2676 لامپ معیوب را در شهرستان تعویض کردیم و می¬توانیم با اطمینان بگوییم که هیچ بلوار سرویس نشده ای در شهرستان نداریم. در خصوص ایمنی حوادث ماه محرم خمینی شهر جایگاه خوبی ندارد و در 10 سال گذشته حوادث شهرستان خمینی شهر به تنهایی معادل کل استان بوده است؛ اما امیدواریم با اقدامات انجام شده در جهت عایق شدن سیم ها امسال ماه محرم ایمن تری داشته باشیم.


وی در ادامه از اقدامات مهم انجام شده سخن گفت و افزود: ما در 6 ماهه اول سال 96 تعداد 768 دستورکار با هزینه ای بالغ بر 28 میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت و 10 میلیارد ریال از منابع طرح های اهدایی نسبت به خدمات رسانی در شهرستان اقدام کردیم که 11 میلیارد ریال در بخش توسعه، 17 میلیارد ریال در بخش بهسازی و 550 میلیون ریال از بخش توسعه و بهینه روشنایی از محل اعتبارات داخلی انجام شده است.از اهم اقدامات در این 6 ماهه توزیع 5 کیلومتر شبکه ی فشار متوسط و 9 کیلومتر شبکه ی فشار ضعیف، نصب و احداث 11 دستگاه پست هوایی و 1 دستگاه پست زمینی جهت ظرفیت سازی و رفع افت ولتاژ و جذب مشترک جدید، تقویت 15 دستگاه ترانس با توجه به رشد بار، نصب و اصلاح 250 دستگاه اتصال زمین و430 دستگاه چراغ ال ای دی 20وات و 50 دستگاه LED 80 وات و حذف چراغ های لاک پشتی، بهینه سازی 23 کیلومتر شبکه های فشار ضعیف و فشار متوسط، تعویض 340 اصله تیر فرسوده و رنگ آمیزی و شماره گذاری و نصب پیام های ایمنی روی پایه هایی که خطر برق گرفتگی دارد، تعویض 300 دستگاه کنتور 3 فاز و 800 دستگاه کنتور تک فاز معیوب، تعمیر 31 کیلومتر از شبکه های فشار متوسط به روش خط گرم (خط گرم به این معناست که خط برق دارد ولی مشترکین ما خاموشی برق را احساس نمی¬کنند و دیگر هیچ خاموشی برای مشترکین در زمان توسعه و تعمیرات وجود ندارد)،کاهش 17% فیدرهای Kw 20و 40% انرژی توزیع نشده و 38% مدت زمان خاموشی برق نسبت به سال قبل و روند کاهشی میزان مصرف (به جز 2-3 روز گرم تابستان که از حد مجاز بالا رفت)


مشفقی در ادامه گزارشاتی از خدمات مشترکین ارائه و با اشاره به تعداد کل مشترکین که 138157 هزار است افزود : ما امسال 1483 جذب مشترکین داشته ایم ، قانون جدید در زمینه ی انشعاب برق این است که در گذشته شخص متقاضی انشعاب برق باید مجوز از شهرداری و جهاد را دریافت می¬کرد، اما با قانون جدید نیاز به هیچ مجوزی نیست و به واسطه ی این قانون از روز سه شنبه هفته ی گذشته تاکنون تعداد 2000 ثبت درخواست انشعاب داشته ایم در صورتی که این تعداد از ابتدای سال تا قبل از اعلام این قانون 1483 درخواست بوده است.از دیگر خدمات ما 331 تغییر تعرفه، صدور 5000 قبض المثنی و535 تغییر نام بوده است. متاسفانه در زمینه وصول مطالبات رتبه ی شهرستان ما 4 در استان است که اگر مردم قبض را به موقع پرداخت کنند رتبه ی ما ارتقا می یابد. در زمینه ی مدیریت مصرف نیز اقدامات ما شامل، توزیع 363 فرم تفاهم نامه کشاورزی که در ساعاتی مشخص از برق استفاده نکنند، توزیع 363 فرم تفاهم نامه صنعتی در زمینه ی مدیریت مصرف، برگزاری 20 جلسه آموزشی با همکاری پایگاه های بسیج شهرستان، طرح مشارکتی بهسامان با آموزش و پرورش که به برگزیدگان (در زمینه ی نقاشی های پیرامون صرفه جویی در مصرف برق) جوایزی اعطا شد،آموزش 2300 نفر مشترک و کاهش Kw 116 پیک، جذب 24 مشترک صنعتی در طرح تعطیلات و ذخیره سازی عملیاتی Kw 2850 ، جذب 44 مشترک کشاورزی وkw 3000 کاهش پیک، جذب 5 مشترک صنعتی در طرح برق از دیزل ژنراتور و kw 1800 کاهش پیک، جذب 5 مشترک ادرای و تجاری و kw 1300 کاهش پیک، آموزش 48 واحد تجاری پر مصرف آموزش 48 واحد تجاری پرمصرف و طرح تقبل 30 % از هزینه ی تعویض لامپ پر مصرف با کم مصرف توسط اداره برق که طرح بسیار خوبی بالاخص برای مغازه هایی مانند طلا فروشی ها که لامپ های هالوژنه دارند است و تاکنون 222 عدد لامپ به این شیوه جایگزین و Kw 540 /27 کاهش پیک داشته ایم؛ که هرکدام از این طرحها در جای خود سهم بزرگی در کاهش مصرف برق داشتند و مشترکین ما حدود Kw 1800 کمک در پیک داشته اند.


ریاست امور برق شهرستان در ادامه از طرح بسیار جالب و تضمینی دیگری در زمینه ی صرفه جویی در مصرف برق و کمک به محیط زیست سخن گفت و افزود: طرح سامانه ی خورشیدی طرحی است که در صورت درخواست متقاضی قراردادی 20ساله با وی تنظیم شده و در پشت بام منزل شخص سولارهای خورشیدی نصب می گردد و به ازای هر 12 متر مربع Kw 1و به ازای هر Kw 4-5 میلیون هزینه اولیه در بردارد که تقریبا برای یک منزل Kw 5 و میزان 60 متر مربع است و پس از 3 سال به طور قطع سرمایه برمی گردد و مقدار انرژی برقی که از طریق این سامانه های خورشیدی تولید می گردد به شبکه ی برق رسانی رفته و ماهیانه 14 میلیون ریال درآمد برای هر خانوار تولید می گردد که این یک سرمایه گذاری عمری و طرحی بسیار اقتصادی و کمک زیستی است که تاکنون اداره برق شهرستان و دانشگاه صنعتی Kw 100 از این سولارها را نصب کرده اند.


وی در پایان در پاسخ به سوال خبرنگاران مهم ترین مشکل اداره برق را عدم حفظ حریم و نصب گذرها بدون اجازه از اداره ی برق، ایجاد داربست فلزی زیر شبکه ی برق، برخورد داربست با شبکه ی برق و ایجاد خطرات جدی اعلام کرد.

فنی و حرفه‌ای به دانشگاه آزاد می رود
فنی و حرفه‌ای به دانشگاه آزاد می رود

نخستین مرکز فنی و حرفه‌ای در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر دایر می‌شود.به گزارش فرصت آنلاین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر با اعلام این خبر به خبرنگار آنا گفت: با همکاری و مشارکت اداره کل فنی وحرفه ای خمینی‌شهراین مرکزدردانشگاه آزاد ایجاد و مدرک معتبر به کارآموزان فنی و حرفه ای نیز اعطا می شود. دکتر مسعود کثیری خاطرنشان کرد: ارتباط دانشگاه با صنعت ضرورتی اجتناب ناپذیر است چراکه این دو بال در کنار یکدیگر نیازهای جامعه را به خوبی شناسایی و برطرف می کنند.

رباتیک کار اصغرآبادی به رتبه سوم کشوری رسید
رباتیک کار اصغرآبادی به رتبه سوم کشوری رسید

امیرحسین قربانی از اعضای گروه رباتیک زلزال در اولین دوره مسابقات کشوری رباتیک بارمان کاپ دانشگاه اصفهان با ربات جنگجوی سبک وزن خود به رتبه سوم دست یافت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، 380 دانش آموز در قالب 200 تیم از 13 استان کشور در این مسابقه شرکت داشتند که امیرحسین قربانی دانش آموز دبستان مکتبی شهر اصغرآباد به مربیگری محمدمهدی نظری موفق به کسب این رتبه شد.


گروه رباتیک زلزال پلاس به عنوان تنها نماینده ایران که موفق به دریافت دعوتنامه حضور در مسابقات جهانی روسیه شده به زودی با ربات جنگجوی سنگین وزن خود راهی این کشور می شود.


گفتنی است این گروه که زیر نظر آموزش و پرورش فعالیت می کند در نقاط مختلف شهرستان از جمله کانون سلمان فارسی، کانون امام خمینی، فرهنگسرای درچه، پایگاه های بسیج کوشک، مرکز قرآنی مهدیه اصغرآباد، فرهنگسرای کوثر آدریان، مدارس شاهد و... کلاس آموزشی برگزار می کند.

تیم رباتیک دانشگاه آزاد خمینی شهر به رتبه سوم جهان رسید
تیم رباتیک دانشگاه آزاد خمینی شهر به رتبه سوم جهان رسید

تیم Horizon (هرزین) دانشگاه آزاد اسلامی خمینی€Œشهر در مسابقات Rohotchallenge که در کشور چین برگزار شد، در لیگ پرنده های هوشمند مقام سوم مسابقات را به دست آورد.


به گزارش فرصت آنلاین به نقل از آنا، تیم Horizon دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر متشکل از علیرضا کاظمی، امید آرامیان، محمد نوربخش، ساسان جهانگیری و رضا رئیسی از دانشجویان رشته مهندسی مکانیک و الکترونیک است که پس از سال€Œها تحقیق و پژوهش درباره ربات های هوشمند به دستاوردهای علمی دست یافته است.
مسابقات Robotchallenge در زمینه رباتیک و توانایی هوشمند مصنوعی در کشورهای جهان با هدف ارتقای علم رباتیک و هوش مصنوعی در لیگ های مختلف برگزار می شود.


این دوره از مسابقات در کشور چین و شهر پکن با حضور 12 تیم قدرتمند جهان از قبیل آلمان، اتریش، چین، مکزیک، لغارستان و استرالیا به اجرا در آمد و لیگ های مختلفی مانند لیگ فوتبالیست ها، انسان نما، پرنده های هوشمند و پرنده های سرعتی در آن برگزار شد.


تیم Horizon دانشگاه آزاد اسلامی اسلامی خمینی شهر با شرکت در لیگ پرنده های هوشمند پس از آلمان و اتریش موفق به کسب مقام سوم این دوره از مسابقات شد.
مسابقات Robotchallege چین در بالاترین سطح علمی برگزار و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر پس از رقابتی سخت با تیم های مطرح جهان و حل «جلنج و چالش» این مقام را برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند و این تیم به مسابقات جهانی فرانسه اعزام خواهد شد.

مبارزه با بیماری تب برفکی آغاز شده است
در شورای مدیریت بحران شهرستان مطرح شد:
مبارزه با بیماری تب برفکی آغاز شده است

جلسه مدیریت بحران شهرستان با موضوع محوری مقابله با بیماری تب برفکی برگزار شد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین رییس شبکه دامپزشکی شهرستان با اشاره به علایم تب برفکی و اقدامات انجام شده جهت پیشگیری از این بیماری در دامداری های شهرستان تنها راه مقابله با این بیماری را واکسیناسیون اعلام کرد.
جانبخش گفت: این بیماری حدود یک ماه است که در کشور شیوع پیدا کرده و اخیرا به گلدشت رسیده که تنها 100 متر با واحدهای دامداری ما فاصله دارد.وی افزود: به محض اطلاعات اقدامات پیشگیرانه خود را آغاز کردیم.

برگزاری اولین جشنواره گل و گیاه فصلی استان در خمینی شهر
برگزاری اولین جشنواره گل و گیاه فصلی استان در خمینی شهر

اولین نمایشگاه گل و گیاه فصلی استان در شهرستان خمینی شهر برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، نمایشگاه گل و گیاه پاییزه با همکاری بازار بین المللی گل و گیاه سپاهان و تولید کنندگان گل و گیاه فصلی شهرستان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.


مدیرعامل شرکت کشاورزی کارگشای زاینده رود یکی از اهداف این جشنواره را معرفی توانمندی های شهرستان به عنوان تولید کننده گل و گیاه فصلی عنوان کرد و افزود: ترویج فرهنگ گل و گیاه در بین مردم و معرفی مجموعه به آنها از دیگر هدف های برگزاری این جشنواره بوده است.


امینی با بیان این که خمینی شهر در تولید گل و گیاه فصلی رتبه اول استان را دارد، افزود: منطقه خمینی شهر سالانه بیش از 22 میلیون گلدان گل های فصلی را تولید

می کند و اکثر گل ها و گیاهان فصلی که در کشور تولید می شود را می توان در شهرستان به عمل آورد.


گفتنی است در این جشنواره از آقایان مجید کریمی، حمید ربیعی، رمضان کریمی، عبدالخالق کریمی و حسین کریمی به عنوان پیشکسوتان کاشت و تولید گل و گیاه فصلی تقدیر به عمل آمد.


شایان ذکر است این جشنواره تا 27 شهریور ماه در محل بازار بین المللی گل و گیاه سپاهان دایر می باشد.

عکاس: سعید بیگی

 بازدید سرپرست وزارت علوم ازشهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
بازدید سرپرست وزارت علوم ازشهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

سید ضیاء الدین هاشمی، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پنجشنبه هفته گذشته در سفری ویژه به اصفهان آمد تا از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید كند. هاشمی ضمن تاكید بر تقویت حمایت وزارت علوم از شهرک علمی€Œ و تحقیقاتی اصفهان، اظهار داشت: شهرک اصفهان به عنوان یک الگوی موفق در کشور مطرح است. رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز گفت: طی سه سال گذشته، ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه از طریق پارک€Œهای علم و فناوری جذب شده است. مهدی کشمیری تاكید كرد: این میزان جذب سرمایه در حالی است كه تنها یک درصد بودجه وزارت علوم به این پارک€Œها اختصاص دارد.
پارک€Œ علم و فناوری به سازمانی گفته می شود که با هدف افزایش ثروت در جامعه توسط متخصصان حرفه€Œای مدیریت می€Œشود و جریان دانش و فناوری را میان دانشگاه€Œها، موسسات تحقیق و توسعه، شرکت€Œهای خصوصی و بازار به حرکت می€Œاندازد. در واقع پارک علم و فناوری محیطی است که در آن واحدهای تحقیقاتی مستقل یا وابسته به سازمان€Œها و صنایع، یک جا مجتمع شده و زیر پوشش و حمایت قرار می€Œگیرند تا به خلاقیت و نوآوری بپردازند.در اصفهان نیز پارک های علم و فناوری از زمان تاسیس تاكنون بازدهی در خور توجهی داشته اند؛ به گونه ای که طی سه سال اخیر توانسته اند 200 میلیارد تومان جذب سرمایه كنند. به گزارش مهر، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در جریان بازدید سرپرست وزارت علوم از شهرک علمی و تحقیقاتی اظهار داشت: تنها یک درصد از بودجه وزارت علوم به پارک€Œهای علم و فناوری اختصاص دارد و این رقم کم است و اگر بر این بودجه افزوده شود، شاهد دستاوردهای بیشتری خواهیم بود. مهدی کشمیری از برگزاری ماهانه رویداد «ایده€Œشو» در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان خبر داد و گفت: بیش از دو سال است که این رویداد را شاهد هستیم. رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، افزود: مجری طرح آمایش سرزمین و توسعه راهبردی استان اصفهان هستیم و در کارگروه€Œهای مختلف استان از جمله اشتغال و سرمایه€Œگذاری و اقتصاد مقاومتی حضور داریم؛ نگاه مدیریت در بحث توسعه را تغییر دادیم و در حال تزریق فکری این موضوع هستیم.

میزبانی کنفرانس انجمن موسسات و پارک€Œهای علم و فناوری
کشمیری با اشاره به اقدامات مربوط به توسعه استان اصفهان نیز گفت: علم€Œ و فناوری باید در متن توسعه باشد و هر کاری که برای توسعه کلان€Œشهر اصفهان ممکن باشد، انجام می€Œدهیم. او با تاکید بر لزوم بین€Œالمللی شدن شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تصریح کرد: ارتباط خوبی با سایر کشورها داریم؛ تعاملات خوبی با بانک جهانی و اسلامی و یونسکو داشته€Œایم و تلاش می€Œکنیم این تعاملات بیشتر شود.رئیس شهرک€Œ علمی و تحقیقاتی اصفهان با بیان اینکه تنها مرکز نوع ۲ کشور در اصفهان وجود دارد، اذعان کرد: این مرکز با کمک سازمان یونسکو ایجاد شده است و تنها مرکز نوع ۲ است که ماموریت مدیریت رشد پارک€Œهای علم و فناوری را بر عهده دارد. كشمیری ادامه داد: با بزرگ€Œ ترین پارک علم و فناوری در چین تفاهم€Œنامه€Œای برای برگزاری دوره€Œهای مختلف در این خصوص ایجاد شده است. او افزود: اصفهان میزبان کنفرانس انجمن بین€Œالمللی موسسات و پارک€Œهای علم و فناوری در سال ۲۰۱۸ شد که برای اولین بار در ایران شاهد برگزاری این کنفرانس خواهیم بود.

شهرک اصفهان از الگوهای نشاط و توسعه
سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نیز در جریان این بازدید از افزایش بودجه پارک€Œهای علم و فناوری خبر داد و گفت: به دنبال افزایش بودجه پارک€Œهای علم و فناوری هستیم تا شاهد توسعه این پارک€Œها و دستاوردهای زیاد آن باشیم. سید ضیاء الدین هاشمی، اظهار داشت: اگر یک درصد از بودجه های وزارت علوم که به پارک های علم و فناوری اختصاص می یابد، چنین دستاوردهایی به همراه داشته باشد، در صورت رشد ۱۰۰ درصدی می تواند سهم بسیاری در توسعه پارک€Œها و دستاوردهای آنها داشته باشد. او با بیان اینکه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از الگوهای نشاط و توسعه است، گفت: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان یک الگوی موفق در کشور مطرح است، افزود: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در بخش تجاری سازی دستاوردهای علمی وارزش آفرینی و ثروت آفرینی درحوزه علم و فناوری دستاوردهای بسیار خوبی داشته و انتظار ما ادامه همین روند در آینده است. هاشمی با تاکید بر اینکه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نباید از ماموریت های اصلی خود فاصله بگیرد، اظهار کرد: موفقیت شهرک در این است که ظرفیت های ارزشمند خود را در این مسیر به پیش ببرند.

اصفهانِ پیشرو
او با اشاره به اینکه اصفهان دومین استان در حوزه آموزش عالی است، تصریح کرد: این استان یک پایگاه اصلی دانشگاهی در کشور بوده، هست و خواهد بود و امیدوارم شاهد درخشش مراکز این استان باشیم و بسیار خوشحالم که دومین سفر استانی€Œام به اصفهان بوده است.سرپرست وزارت علوم عنوان کرد: شهرک علمی€Œو تحقیقاتی اصفهان در این عرصه پیشرو بوده است و دلیل اینکه اصفهان را انتخاب کردم، به دلیل اهمیت شهرک علمی€Œ و تحقیقاتی است. این شهرک دستاوردهایی به عنوان کانون اقتصادی و صنعتی دارد و در فرایند تحول و توسعه استان نقش€Œ آفرینی می کند. او در پایان با بیان اینکه در این بازدید با ظرفیت€Œها و دستاوردهای این شهرک آشنا شدم، افزود: امیدوارم این افتخار آفرینی€Œها بیشتر شود و در وزارت علوم نیز بررسی€Œهایی صورت گیرد و متناسب با ظرفیت€Œها حتما حمایت€Œها را از شهرک علمی€Œ و تحقیقاتی اصفهان تقویت خواهیم کر

صفحه 8 از 77