امروزپنجشنبه, 30 فروردين 1397-- Thursday Apr 19 2018

ساعت 22:00:04

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 22:37:23

بهره‌برداری از مجموعه پل‌ها و میدان استقلال رسمی شد
بهره‌برداری از مجموعه پل‌ها و میدان استقلال رسمی شد

پیش از ظهر دیروز یکشنبه آئین افتتاحیه میدان و مجموعه پل€های استقلال برگزار شد. به گزارش فرصت آنلاین، معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه این طرح در مناطق 2 و 12 و در نقطه اتصال سه شهر اصفهان، خمینی شهر و شاهین شهر به بهره برداری رسیده است، گفت: طراحی این طرح سال€های زیادی به طول انجامید و در نهایت در انتهای سال ۹۳ مورد تایید قرار گرفت و عملیات اجرایی آن در خرداد ماه ۹۴ آغاز شد.
ایرج مظفر با بیان اینکه کلنگ میدان و مجموعه پل€های استقلال به عنوان آغازحلقه چهارم ترافیکی به زمین خورده است ابراز داشت: این طرح به دلیل قرار داشتن در منطقه خاص و پر ترافیک، با دقت خاص و مرحله به مرحله به بهره برداری رسید و همزمان با اجرای آن ورودی زیبایی برای شهر اصفهان ایجاد شد.
معاون عمران شهری شهرداری اصفهان مدت اجرای مجموعه پل€ها و میدان استقلال را 20 ماه اعلام کرد.

کشف 61 میلیون ریال کالاهای قاچاق و تقلبی
کشف 61 میلیون ریال کالاهای قاچاق و تقلبی

مقداری کالای قاچاق با ارزش حدود 61 میلیون ریال کشف شد.رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان با اعلام این خبر افزود: در راستای اجرای شرح وظایف سازمانی با هدف کشف کالاهای قاچاق و تقلبی طی بازرسی های انجام شده در چند روز گذشته از واحدهای اقتصادی و صنفی سطح شهرستان، بازرسان این اداره مقدار 644 قوطی چسب تقلبی به ارزش 000/520/51 ریال و 9500 عدد ترقه چینی به ارزش 000/425/1 ریال و تعدادی سیگار، تنباکو و آدامس خارجی به ارزش 000/984/7 ریال کشف کردند.پرویز ستایش فر گفت: این کشفیات در قالب 3 پرونده تخلف تنظیم و جهت رسیدگی به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ارسال گردید.

انجمن خیرین مسکن ساز شهرستان خمینی شهرتشکیل جلسه داد
انجمن خیرین مسکن ساز شهرستان خمینی شهرتشکیل جلسه داد

جلسه انجمن خیرین مسکن ساز شهرستان خمینی شهر با حضور سرپرست فرمانداری،نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی ،اعضای انجمن وتعدادی از خیرین شهرستان در سالن جلسات فرمانداری تشکیل گردید.در ابتدا راعی رئیس انجمن خیرین مسکن ساز شهرستان گفت: هدف از تشکیل انجمن، تأمین مسکن برای محرومین ، جلب کمک توسط خیرین وبا حمایت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می باشد.وی افزود: در شهرستان خمینی شهر برای محرومین زمینی پیش بینی شده و تمام نقشه های اجرایی آن آماده می باشد و فقط کمک خیرین را می خواهد تا کار شروع شود.در ادامه هریک از اعضاء جلسه نظرات خود را در این خصوص بیان نمودندو مقرر شد با واریز کمک های خیرین به حساب انجمن،اجرای طرح مسکن محرومین در خمینی شهر آغاز گردد.

گردهمایی هنرمندان و هنردوستان عصر جمعه هر هفته
مدیر کل میراث فرهنگی استان خبر داد:
گردهمایی هنرمندان و هنردوستان عصر جمعه هر هفته

فریدون الهیاری صبح امروز در حاشیه بازدید از بازارچه دائمی صنایع دستی خمینی شهر از اجرای برنامه ای تحت عنوان "آدینه هنر" در این مکان خبر داد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، رییس اداره کل میراث فرهنگی استان با اعلام این مطلب افزود: با توجه به تشکیل اولین بازارچه دائمی صنایع دستی مرکز استان در شهرستان خمینی شهر به همت بخش خصوصی، طرح برگزاری برنامه های فرهنگی در بعداز ظهر هر جمعه در این بازارچه با حضور هنرمندان و دوستداران هنر و میراث فرهنگی تصویب شده و آغاز شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان، یکی از برنامه های اجرا شده این طرح تجلیل از هنرمندان بختیاری ساکن در خمینی شهر با حضور مدیرکل میراث فرهنگی استان، فرماندار شهرستان، معاون صنایع دستی اداره کل و جمعی از هنرمندان بختیاری شهرستان بود که در حاشیه آن از فعالان ستاد نوروزی ایل بختیاری شرکت کننده در برنامه فرهنگی نوروزگاه اصفهان نیز تجلیل به عمل آمد.

تشویق کمیسیون ماده ۵ شهر اصفهان برای احیای بافت فرسوده
تشویق کمیسیون ماده ۵ شهر اصفهان برای احیای بافت فرسوده

در هفتمین جلسه کمیسیون ماده ۵ شهر اصفهان در سال جاری که به ریاست محمدعلی طرفه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور حجت اله غلامی مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان و دیگر اعضا ؛ ۳۵ مورد از موارد اصلاح، تعیین و دقیق سازی خط بدنه، تقلیل ویا تعریض عرض گذر، درخواست افزایش ارتفاع، حذف و یا اضافه کردن گذر وتغییر کاربری بررسی شد. به گزارش خبرگزاری ایمنا، یک مورد از تقاضاها مربوط به مربوط خمینی شهر بود.
در این جلسه بسته های تشویقی برای نوسازی ساختمان های موجود در بافت های ناکارآمد غیر تاریخی شهر شامل تخفیف های مالی، خدمات نظام مهندسی، مشوق هایی در بخش دستگاه های خدمت رسان و ضوابط و مقررات ساختمانی تشویقی بررسی شد.

مرغ و ماهی های غیرقابل مصرف معدوم شد
مرغ و ماهی های غیرقابل مصرف معدوم شد

بیش از 10 تن مرغ و بوقلمون و ماهی غیر قابل مصرف از چرخه مصرف انسانی خارج شد. به گزارش فرصت آنلاین، رییس شبکه دامپزشکی خمینی شهر گفت: این فرآورده های ناسالم در بازرسی کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت فرآورده های خام دامی این شبکه کشف شد. حسام جانبخش افزود: این مواد غذایی غیر قابل مصرف از مرکز بسته بندی غیرمجاز کشف و جمع آوری و با حکم دادستان از چرخه مصرف خارج شد.

دانش آموزان قلم به دست خمینی شهر اول شدند+تصویر
دانش آموزان قلم به دست خمینی شهر اول شدند+تصویر

در سی و پنجمین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزان سراسر کشور دانش آموزان دبیرستان شاهد ثارالله خمینی شهر در رشته نشریه الکترونیک به رتبه اول و در رشته نمایشنامه خوانی به رتبه دوم دست یافتند. مسئول روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان ضمن اعلام این خبر به فرصت آنلاین گفت: سعید نوروزی و میثم حاج حیدری در رشته نشریه الکترونیک حائز رتبه نخست شدند و امیرحسین پیمانی، سینا صلواتی، سبحان حاجی هاشمی، محمد اسکندری، امیر حسین شفیعی، محمدرضا صادقی، حسن باقری و مجید امیریوسفی در رشته نمایشنامه خوانی به مقام دوم دست یافتند.

کولرهای آبی اصفهان معادل ۱۲۷ هزار نفر آب مصرف می کنند
کولرهای آبی اصفهان معادل ۱۲۷ هزار نفر آب مصرف می کنند

کولرهای آبی در استان اصفهان سالانه ۱۹ میلیون متر مکعب آب مصرف می کنند که این میزان معادل آب مصرفی ۱۲۷ هزار نفر است.

به گزارش فرصت آنلاین به نقل از سایت شعار سال گرمای بیسابقه تابستان در حالی سپری میشود که مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور اعلام کرد کلانشهرهایی همچون اصفهان، شیراز، بوشهر، بندرعباس، کرمان و همدان با کمبود آب مواجه هستند و حتی وضعیت اصفهان خیلی مطلوب نیست. کارشناسان آب و فاضلاب استان اصفهان میگویند وقتی دما از 35 درجه میگذرد شوکی به شبکه توزیع آب وارد میشود و زمانی که دما به 37 درجه میرسد مصرف آب 25 درصد افزایش مییابد در صورتی که در این روزها دما به 40 درجه هم رسیده است. مصرف سرانه آب در ایران 3 برابر مصرف جهانی است و کمبود آب به حدی بحرانی شده که یکی از اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان معتقد است اگر همین روند خشکسالی و مصرف زیاد ادامه یابد روزی میرسد که باید نفت بفروشیم و آب وارد کشور کنیم تا قادر به ادامه زندگی باشیم.

60 درصد صرفه جویی در کولرهای آبی

یکی از وسایل پر مصرف در تابستان کولرهای آبی است، در استان اصفهان برآورد شده حداقل یک میلیون کولرآبی استفاده میشود که در یک شبانه روز 160 هزار متر مکعب آب مصرف میکند، در مجموع در سال 19 میلیون مترمکعب مصرف دارد که این میزان معادل آب مصرفی 127 هزار نفر در سال است. کارشناس مدیریت مصرف آب و فاضلاب استان اصفهان میگوید: با رعایت نکاتی ساده درباره کولرهای آبی میتوان مصرف را 60 درصد کاهش داد. علیرضا شرافتی در گفتوگو با تسنیم افزود: برای بهینه سازی مصرف در کولرهای آبی باید در ساعات اولیه صبح که فشار آب قوی است شناور را تنظیم کرد همچنین برای کانال کولر عایق بندی در نظر گرفت. وی درباره چگونگی افزایش راندمان کولرهای آبی گفت: نصب سایبان روی کولرهای آبی موجود در جهت کاهش مصرف انرژی بسیار موثر است، این کار علاوه بر کاهش میزان تبخیر و مصرف آب در کولرهای آبی، از تابش مستقیم نور خورشید به سقف و بدنه و در نتیجه افزایش حرارت آب و هوای داخل کولر جلوگیری کرده و در نتیجه سبب افزایش راندمان و کاهش مصرف انرژی کولر میشود. کارشناس مدیریت مصرف آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در ابتدای فصل گرما کولرها باید سرویس شوند و از نشتیهای شیر تأمین آب کولر، شلنگ و اتصالات جلوگیری شود، شیرهای شناور کولرها نیز باید کنترل و تمیز شوند و در صورت الزام آنها را تمیز کرد. وی با بیان این که پوشال کولر نیز باید کنترل شود و در صورتی که رسوب و قارچ داشته باشد آن را تعویض کرد، گفت: این کارها باید در ابتدای فصل گرما صورت گیرد و حتی لازم است موتور و تسمه سرویس شوند. شرافتی بیان کرد: شستوشو و جرمگیری شیلنگ و سه راهی توزیع آب و بازرسی میزان ریزش و توزیع یکنواخت آب بر روی ناودانی درب کولر از دیگر مواردی است که در کاهش مصرف انرژی کولرهای آبی موثر است.

دمای اتاق را بین 18 تا 23 نگه دارید

مدیر خانه فرهنگ آب اصفهان گفت: باید توجه کرد از یک سو کولر مناسب با شرایط محیطی انتخاب شود و از سوی دیگر با توجه به ورود کولرهای گازی با مصرف کمتر به بازار در برخی موارد استفاده از کولرهای گازی در شهری چون اصفهان میتواند برای منابع کشور مفیدتر باشد. تشیعی افزود: بیشترین مصرف از ساعت 16 تا 21 است که معمولاً همه در منزل هستند بنابراین در این ساعات بخش خانگی بیشترین مصرف را دارد و مصرف بهینه آب در این ساعات بسیار باارزش است. وی با بیان این که دمای مناسب فضای داخل بین 18 تا 23 درجه است، افزود: مردم باید دقت داشته باشند از روشن نگه داشتن بی مورد و یا زیاد از اندازه خودداری کنند و دقت کرده که نیازی نیست دمای محیط را بیش از اندازه خنک کنند.

گفتنی است دوهفته نامه فرصت به دلیل بحران آب در آخرین شماره خود صفحه ای ویژه آب منتشر کرده است.

صفحه 9 از 77