امروزيكشنبه, 28 آبان 1396-- Sunday Nov 19 2017

ساعت 02:32:33

آخرین به روز رسانی : شنبه 03:37:26

افتتاح کارگاه مینا کاری در زندان خمینی شهر
افتتاح کارگاه مینا کاری در زندان خمینی شهر

کارگاه مینا کاری در زندان خمینی شهر راه اندازی شد. به گزارش فرصت آنلاینT پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان با انتشار این خبر نوشت: با حضور مدیرکل زندان های استان ، کار گاه مینا کاری در کار گاه زندان شهرستان خمینی شهر افتتاح و آغاز به کار کرد.

بر اساس این گزارش در آئین افتتاح و بهره برداری که رئیس دادگستری ،دادستان و برخی روسای مرتبط با این زندان در شهر ستان حضور داشتند کارگاه بزرگ مینا کاری استان با ظرفیت اشتغال ۲۲۰ نفر افتتاح گردید.

گرجی زاده مدیرکل زندان های استان در این آئین با قدردانی از تلاش و زحمات مسئولین زندان و شهرستان راه اندازی این گونه مشاغل را بستری مناسب برای ایجاد اشتغال پایدار دانست و گفت:زندانی در طول مدت حبس اگر با ساختار اشتغال زایی و کسب درآمد از محل کار و تلا ش و دسترنج خود عادت و آشنا گرددمی تواند پس از آزادی نیز زمنیه اشتغال خوبی را برای خود و خانواده رقم بزند.

وی در ادامه در حضور مسئولین قضایی و محلی شهرستان با اشاره به تبیین راهبردهای زندانبانی گفت: در مسئله نگهداری زندانیان تمام جوانب توسط مسئولین زندان اندیشیده می شود و هدف را بر این قرار می دهند که او در زمان مدت حبس تمام نهایت استفاده را برای بازگشت به آغوش جامعه و خانواده اش بردارد.

گرجی زاده کاهش جمعیت کیفری در زندان های استان را یکی از مولفه های مهم و اساسی دانست و گفت: تمام دستگاه های اجرایی و فرهنگی شهر در راستای کاهش جمعیت کیفری و کاهش آسیب مسئول هستند و ما در زمنیه زندانبانی امروز موفق شدیم با تلاش و مساعدت همه جانبه مسئولین قضایی استان و شهرستان ها آمار ورودی به زندان ها را نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۸ درصدکاهش دهیم.

گفتنی است در ادامه کلنگ احداث آسایشگاه این مجموعه کار گاهی به وسعت ۶۰۰ مترمربع به زمین زده شد.

هشتمین مرکز مشاوره شهرستان گشایش یافت
هشتمین مرکز مشاوره شهرستان گشایش یافت

یک مرکز مشاوره به نام «گلشن» و یک دفتر مشاوره به نام «میثاق» همزمان با ایام اله دهه فجر گشایش یافت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مرکز مشاوره گلشن با برخورداری از یک تیم مشاور هشتمین مرکز مشاوره شهرستان است که در خیابان شریعتی شمالی واقع شده است. دفتر مشاور میثاق نیز در محله آدریان دایر شده است.بر اساس همین گزارش، در همین ایام طبقه دوم ساختمان کمیته امداد نیز گشایش یافت.
گفتنی است این دو برنامه با حضور فرماندار، نماینده مجلس و امام جمعه برگزار شد.

دو شرکت خمینی شهری نمونه استانی در بخش کشاورزی
دو شرکت خمینی شهری نمونه استانی در بخش کشاورزی

دو شرکت خمینی شهری در بخش کشاورزی، نمونه استانی شدند.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شرکت خدمات فنی و مشاوره ای نهال گستر سپاهان و شرکت تعاونی گاوداران در مراسمی با حضور استاندار که در تالار سنبله جهاد کشاورزی استان و در ایام ا... دهه فجر برگزار شد، مورد تجلیل قرار گرفتند.
مسؤول روابط عمومی اداره جهاد کشاورزی شهرستان در این رابطه گفت: شرکت تعاونی گاوداران به مدیریت آقای سلیمانی، 2700 نفر از گاوداران شهرستان خمینی شهر را تحت پوشش دارد و خدماتی در زمینه نگهداری و پرورش گاو را ارائه می دهد.
جعفرزاده افزود: شرکت خدمات مشاوره ای نهال گستر سپاهان نیز به مدیریت آقای علیرضایی خدمات مشاوره ای در زمینه باغبانی، دامپروری، هرس باغات، کود دهی، چالکود و ... و همچنین خدمات اجرایی در این زمینه ها را انجام می دهد.

زنان و دختران تیرانچی نقاش روی سفال شدند
زنان و دختران تیرانچی نقاش روی سفال شدند

دوره آموزشی نقاشی روی سفال جهت جوانان تیرانچی خمینی برگزار شد. به گزارش فرصت آنلاین فرهنگی استان اصفهان، مدیر میراث فرهنگی شهرستان خمینی شهر با اعلام این مطلب گفت : به همت معاونت صنایع دستی اداره کل استان ، اداره میراث فرهنگی شهرستان خمینی شهر با همکاری دهیاری و پایگاه بسیج خواهران روستای تیرانچی اولین دوره آموزش نقاشی روی سفال به صورت رایگان در قالب آموزشهای اشتغال محور برگزار شد .

علی رضا حبیبی افزود: تعداد 60 نفر از بانوان خانه دار و دانش آموزان دختر این روستا تحت آموزش این هنر صنایع دستی قرار گرفته تا در سایه این آموزش برای خانوارهای روستاییان این روستا اشتغال خانگی ایجاد شود.وی گفت: هنر آموختگان این رشته پس از تکمیل آموزش و سپری شدن این دوره طبق برنامه جذب بازار کار می شوند .

حبیبی تاکید کرد : قرار است در مراحل بعدی با تکمیل دوره های آموزشی ساخت سفال سنتی به این افرادآموزش داده شود تا روستای تیرانچی به قطب تولید صنایع دستی سفال در این شهرستان خمینی شهرتبدیل شود.

مهندس خمینی شهری رییس سازمان نظام مهندسی استان شد
مهندس خمینی شهری رییس سازمان نظام مهندسی استان شد

در انتخابات هیات رییسه سازمان نظام مهندسی استان، علی عموشاهی به سمت ریاست این سازمان انتخاب شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، علی عموشاهی متولد 1339 در خمینی شهر و دارای مدرک مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی است. وی دارای تجارب مختلفی در پست های دولتی و غیر دولتی می باشد که از جمله آن ها می توان به مسؤول مهندسی سپاه دوم سید الشهدا (اوایل سال 66)، حضور در دفتر فنی استانداری، مدیرعامل سازمان عمران زاینده رود، مدیرعامل ورزشگاه نقش جهان، معاون عمران شهرداری اصفهان و اهواز و مشاور وزیر جهاد کشاورزی اشاره کرد.

بازار در قبضه زیورآلات بدلی
بازار در قبضه زیورآلات بدلی

در حالی که رییس اتحادیه طلا و جواهر کشور از تعطیلی یک پنجم طلافروشی ها در سراسر کشور خبر می دهد، هر روز بر تعداد فروشگاه های عرضه زیورآلات بدلی اضافه می شود. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، اگرچه این خبر از بی رونقی بازار طلا و توان پایین اقتصادی مردم حکایت دارد اما روی دیگر این سکه نیز دیدنی است. در یکی دو ساله اخیر همین زیور آلات متنوع داخل بازار توانسته برای بسیاری از بانوان ایجاد اشتغال نماید. در واقع زیورآلات بدلی به محض مشاهده رکود در بازار طلا خود بر مسند نشسته و از نمد این بی رونقی برای خود کلاهی درست کردند.


کافی است در میان غرفه های متنوع نمایشگاه صنایع دستی چینه پرسه ای بزنیم تا متوجه شویم که چگونه زیورآلات با بهره گرفتن از ابزار تنوع و رنگارنگی، بازار را به قبضه خود درآورده اند.
زیورآلات رزینی، زیورآلات کچه دوزی شده، زیورآلات فیروزه کوب با انواع بندهای چرمی و فلزی، زیورآلات کریستالی، چوبی، پارچه ای و... تعداد زیادی از غرفه های این نمایشگاه و دیگر نمایشگاه های صنایع دستی و همچنین بازارچه های موقت عرضه محصولات مشاغل خانگی را به خود اختصاص می دهند. میدان تاخت و تاز خلاقیت نیز در این عرصه بسیار وسیع است به گونه ای که هر چند وقت یکبار طرحی تازه از راه می رسد و به محض ورود، دیگری را از صحنه رقابت خارج می کند.


رونق گرفتن تولید زیورآلات بدلی علاوه بر درآمد زایی برای بانوان از واردات زیورآلات بدلی به کشور نیز پیشگیری می کند. بر اساس اعلان رسمی سازمان صنعت، معدن و تجارت سالیانه میلیاردها تومان ارز برای خرید زیور آلات بدلی از کشور خارج می شود. گذشته از آن تولید زیور آلات وقتی به عنوان یکی از مشاغل خانگی در قبضه بانوان ایرانی قرار بگیرد و در بازارچه ها و نمایشگاه ها مستقیم و بلاواسطه به فروش برسد از رشد دلالی نیز پیشگیری می کند.


بر اساس همین گزارش، تولید زیورآلات به جهت اینکه از انواع رنگ ها بهره می برد و به نوعی بازی رنگ ها و طرح ها به شمار می آید بسیار بانشاط و جذاب است تا آنجا که اخیرا به یکی از سرگرمی های افراد کم توان ذهنی نیز تبدیل شده است. مربیان، تولید این زیورآلات را به مددجویان آموزش می دهند و از به معرض فروش گذاشتن آنها به عنوان ابزاری برای ایجاد انگیزه بیشتر در این افراد، استفاده می کنند.

 کلنگ ساخت قطعه B شهرک گلخانه ای کرتمان به زمین زده شد
به مناسبت دهه فجر؛
کلنگ ساخت قطعه B شهرک گلخانه ای کرتمان به زمین زده شد

همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، عملیات اجرایی زیرساخت ها و گازرسانی قطعه B شهرک گلخانه ای کرتمان خمینی شهر با حضور استاندار اصفهان، مدیران استان، مسوولان شهرستان و سرمایه گذاران بخش کشاورزی با برگزاری آیین کلنگ زنی آغاز شد.


به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، استاندار اصفهان در این آیین گفت: سنت حسنه ای وجود دارد که معمولا طرح های عمرانی، سرمایه گذاری، خدماتی که در طول سال پیگیری و اجرایی می شود در دو مناسبت از سال، هفته دولت و دهه فجر به صورت ویژه برای بهره برداری آماده می شود که استان اصفهان از این ویژگی برخوردار است.


زرگرپور با بیان اینکه طرح های بخش کشاورزی از نظر تولید دارای جایگاه ویژه ای است، افزود: گلخانه ها از نظر صرفه جویی در مصرف آب بسیار مهم بوده و این شهرک گلخانه ای با به کارگیری فارغ التحصیلان کشاورزی و اشتغال تعداد قابل توجهی از افراد با اهمیت است و باید فعالیت های اجرایی آن با قوت و درایت شروع شود.


وی با اشاره به اینکه این طرح بسیار مهم است و باید به کشاورزی گلخانه برسیم، اضافه کرد: استان اصفهان به یک استان صنعتی تقسیم بندی می شود و کشاورزی نیز در این استان دارای جایگاه ویژه ای است.


استاندار ادامه داد: 450هزار هکتار زمین های قابل کشت که حدود 100هزار هکتار از آن به دلیل مباحث خشکسالی از چرخه تولید خارج شده در استان اصفهان موجود است اما علیرغم خشکسالی حجم تولیدات محصولات کشاورزی کاهش نیافته که این اتفاق نتیجه آموزش های تخصصی در بخش کشاورزی و تجربیاتی است که برخی از کشاورزان دارند.


رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان نیز در ادامه این مراسم گفت: مساحت این شهرک 16هکتار است که 8هکتار آن برای احداث واحدهای گلخانه ای تخصیص پیدا کرده و مالکیت اراضی در اختیار سازمان اداره کل راه و شهرسازی است و به صورت استیجاری در اختیار فارغ التحصیلان بومی و بیکار شهرستان قرار گرفته که مراحل صدور پروانه توسط نظام مهندسی کشاورزی انجام و پس از تامین اعتبار لازم از طریق بانک کشاورزی اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 500 میلیون تومان واگذار شد.


شریفی با بیان اینکه هم اکنون 19نفر به بانک کشاورزی معرفی شدند، افزود: عملیات اجرایی با پیمانکار بسته شده و اشتغالزایی 120نفر به صورت مستقیم و سرمایه گذاری با رقمی بالغ بر 85میلیارد ریال در این شهرک پیش بینی شده است.


وی اضافه کرد: کل هزینه های انجام شده جهت تکمیل زیرساخت های شهرک بالغ بر 7میلیارد ریال بوده که از محل اعتبارات دولتی است.

صادرات باید در اولویت صنعت سنگ قرار گیرد
صادرات باید در اولویت صنعت سنگ قرار گیرد

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی سنگبری های خمینی شهر مهمترین مشکل سنگبری های خمینی شهر در حال حاضررا رکود شدید بازار دانست و گفت: در سال های گذشته ساختمان سازی در ایران با افت شدیدی مواجه بوده که این مساله تاثیر نامطلوبی روی صنعت سنگ گذاشته است. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاری سنگ ایران، قدرت اله ملک زاده افزود: صادرات باید در اولویت صنعت سنگ قرار گیرد. وی افزود: بسیاری از سنگ های تولیدی سنگبری ها در طرح های دولتی مصرف می شد که این طرح ها در چند سال گذشته با افت مواجه بوده اند و در حال حاضر به نقطه ای رسیده ایم که تولید همچنان ادامه دارد ولی بازار مصرف کافی برای آن وجود ندارد. رئیس انجمن صنفی کارفرمایی سنگبری های خمینی شهر تصریح کرد: علاوه بر رکود شدیدی که در بازار وجود دارد قیمت برخی اقلام مورد نیاز سنگبری ها نیز افزایش داشته است به طوری که طی سال های گذشته با افزایش قیمت برق، قیمت سنگ کوپ و همین طور قیمت برخی قطعات خارجی مواجه بودیم که این مسائل هزینه های کارخانه های سنگبری را افزایش داده است. وی گفت: در مورد مالیات بر ارزش افزوده دولت همت کرده و به این مساله رسیدگی کرده است. اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده شفاها به ما اعلام شده ولی اجرای آن هنوز عملیاتی نشده است. ملک زاده ادامه داد: در طی سالهای گذشته به دلیل ساخت و سازهای مربوط به مسکن مهر اکثر کارخانجات به تولید برای مصرف داخل روی آوردند و از بازارهای خارجی غافل شدند در صورتی که تنها راهکار موجود برای افزایش فروش، صادرات است و باید توجه ویژه ای به این مساله داشت. وی یادآور شد: متاسفانه بسیاری از دستگاههای موجود در برخی کارخانجات ما فرسوده هستند که استفاده از این دستگاهها بهره وری را به میزان زیادی پایین می آورد، اگر ترتیبی اتخاذ شود تا بتوانیم از دستگاههای مدرن در کارخانجات خود استفاده کنیم بهره وری کارخانجات ما افزایش چشم گیری خواهد داشت.

صفحه 9 از 71