امروزچهارشنبه, 04 مرداد 1396-- Wednesday Jul 26 2017

ساعت 22:43:36

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:06:18

رییس دانشگاه آزاد معارفه شد
رییس دانشگاه آزاد معارفه شد

رییس دانشگاه آزاد خمینی شهر تودیع و معارفه شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، دکتر مسعود کثیری به سرپرستی این دانشگاه برگزیده و از زحمات دکتر مهران مجلسی تقدیر شد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان در این آیین به رشد تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد خمینی شهر و پذیرش بیش از صددرصدی دانشجو در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: تعداد رشته های کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر به بیش از 50 رشته رسیده است.


سیدمحمد امیری به تحصیل بیش از 100 هزار دانشجو در دانشگاه های استان نیز اشاره کرد و گفت: علاوه بر این بیش از 2 هزار عضو هیات علمی در دانشگاه های آزاد استان مشغول به تدریس هستند.

کنجد ملکه دانه های روغنی
کنجد ملکه دانه های روغنی

مقدمه:
اخیرا در چند نقطه شهر مغازه های روغن کشی باز شده که از کنجد روغن استخراج می کنند.شهروندان ومصرف کنندگان در این باره سوالات دارند
€Â¢ آیا اینها واقعا روغن کنجد است
€Â¢ آیا مجوز دارند
€Â¢ امکان تقلب هست یا نه چگونه
€Â¢ برفرض تقلبی نبودن آیا تولید آنها بهداشتی هستند یا نه
مطلب زیرمی کوشد تا پاسخی برای برخی از این سولات داشته باشد.
کنجد احتمالا قدیمی ترین دانه روغنی است که توسط انسان شناخته شده و به عنوان یک منبع غذایی استفاده شده است.این دانه روغنی با اهمیت،قرن ها در کشورهای در حال توسعه آسیا و آفریقا،کشت و از روغن خوراکی(54-42درصد) بسیار خوب و پروتئین (25-22درصد) با ارزش آن استفاده شده است.روغن کنجد از نظر ویژگی های شیمیایی و فیزیکی اختلاف زیادی با سایر روغن های نباتی دارد. این روغن دارای موادی نظیر سزامول،سزامین و سزامولین است.این مواد ضداکسیداسیون طبیعی،سبب پایداری زیاد روغن کنجد در مقابل فساد می شوند.
روغن کنجد می تواند مستقیما و بدون تصفیه کردن به مصرف برسد.
کنجاله باقیمانده از روغن کشی غنی از اسیدهای آمینه متیونین،سیستین و تریپتوفان بوده و به عنوان مکمل پروتئینی در خوراک دام به مصرف می رسد.
پوست دانه به طور متوسط در حدود 17درصد دانه کنجد را تشکیل می دهد و دارای مقدار زیادی اسید اگزالیک،کلسیم و سایر املاح معدنی و فیبر خام است.بنابراین وقتی کنجد برای مصرف انسان به کار میرود بهتر است پوست خارج شود.
دانه کنجد منبع خوبی از مواد معدنی مخصوصا کلسیم،فسفر،پتاسیم و آهن است.کنجد منبع مهمی ازنیاسین،اسیدفولیک و ویتامین E بوده و ویتامین A دانه خیلی کم است.در بین روغن های نباتی مصرفی،روغن کنجد پایدارترین روغن در مقابل اکسیداسیون بوده و این پایداری غیرمعمول به دلیل وجود مقدار زیادی مواد غیر قابل صابونی در روغن کنجد در مقایسه با سایر روغن های نباتی است.دانه کنجد تقریبا فاقد فاکتورهای ضدتغذیه ای بوده و به صورت خام یا پس از فرآوری برای مصرف انسان مناسب است.با این وجود دانه کنجد مقدار زیادی اگزالات و فیتات دارد که از ارزش حیاتی مواد معدنی در تغذیه انسان می کاهد.
کنجد ظرفیت غیرمعمول برای تجمع سرب داشته و دانه های کامل و مغز دانه کنجد به مقدار 22/0 تا 13/0 میلیگرم در 100گرم سرب دارند بنابراین مصرف زیاد کنجد(بیشتر از 200گرم در روز)میتواند برای انسان مضر باشد.


استخراج روغن:
دانه کنجد معمولا بدون پوست گیری به مصرف می رسد،مخصوصا اگر هدف اولیه استخراج روغن باشد.اگر دانه ها بدون پوست گیری توسط پرس کردن روغن کشی شوند،آرد کنجد بدست آمده به دلیل تیره بودن رنگ،تلخی طعم و مقدار زیاد فیبر و اگزالات،برای مصرف انسان مناسب نبوده و باید در تغذیه دام به مصرف برسد.پوست دارای مقدار زیادی اسید اگزالیک و فیبر غیر قابل هضم است که برای تغذیه انسان نامناسب است.اسید اگزالیک سبب کاهش قابلیت مصرف حیاتی کلسیم شده و فیبر نیز قابلیت هضم پروتئین موجود در آرد را کاهش می دهد.
روش های صنعتی معمول برای استخراج روغن از دانه های روغنی شامل فشردن دانه ها به وسیله پرس هیدرولیک به روش بچ یا پرس کردن مداوم و استخراج روغن با حلال یا ترکیبی از این روش هاست که برای استخراج روغن کنجد نیز بکار می رود.استخراج مستقیم با حلال به دلیل روغن زیاد موجود در دانه کنجد مناسب نیست.
در اروپا و آسیا روغن کنجد معمولاً ابتدا به طریق پرس کردن سرد روغن€Œکشی می€Œشود.روغن حاصل پس از صاف کردن دارای کیفیت بسیارخوبی بوده و می€Œتواند به همین صورت به مصرف خوراک برسد.رنگ روغن زرد روشن بوده و طعم و بوی مطبوعی دارد .مرحله دوم پرس کردن باقیمانده دومین پرس تحت شرایط مشابه برای بار سوم روغن€Œکشی می€Œشود.روغن حاصل کیفیت خوبی نداشته و برای مصرف انسان مناسب نبوده و معمولاً برای صابون€Œسازی به کار می رود.


نتیجه:
- روغن کنجد ازدسته روغن های مناسب وحاوی آنت اکسیدان می باشد.
- مصرف بیش از 200 کرم کنجد در روز توصیه نمی شود.
- روغن اعلا، رنگ زرد روشن داشته و طعم و بوی مطبوعی دارد.
- روغن€Œکشی مناسب از طریق پرس کردن سرد در بار اول است ونیاز به پالایش ندارد.

استقبال کم خانواده های خمینی شهری از سرشماری رایانه ای
استقبال کم خانواده های خمینی شهری از سرشماری رایانه ای

خانوارهای خمینی شهری با مشارکت 10 درصدی در سرشماری رایانه ای کمترین میزان مشارکت را در سطح استان داشته اند. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، جانشین مدیر اجرای سرشماری نفوس و مسکن استان اصفهان با اشاره به ثبت نام 254 هزار و 144 خانوار اصفهانی در سامانه سرشماری نفوس و مسکن گفت: تاکنون اطلاعات 826 هزار و 180 نفر در این سامانه به ثبت رسیده است.


محمد رضا لعلی افزود: اطلاعات 318 هزار نفر از 99 هزار و 178 خانوار در سامانه سرشماری نفوس و به ثبت رسیده که مناطق پنج، هشت، 10 و چهار شهری بیشترین تعداد ثبت نام را داشته اند.


وی گفت: شهرستان های سمیرم با 47، خور و بیابانک با 42، بویین و میاندشت با 35، نائین با 31، مبارکه با 24 و شاهین شهر با 20 درصد به ترتیب بالاترین مشارکت را داشته اند.
لعلی گفت: شهرستان های خمینی شهر، فلاور جان و برخوار به ترتیب با مشارکت 10، 10/71 و 11/72 درصد کمترین مشارکت را در این سرشماری داشته اند.


گفتنی است پیش از این برگزارکنندگان این دور از سرشماری اعلام کرده بودند با توجه به میزان بالای باسوادان و ضریب نفوذ قابل توجه اینترنت در خمینی شهر انتظار شرکت 40 درصد از خانواده های خمینی شهری در این طرح می رود.

کارگاه غیر مجاز تولید و بسته بندی تنباکو تعطیل شد
کارگاه غیر مجاز تولید و بسته بندی تنباکو تعطیل شد

هفته گذشته درپی گزارشات واصله مبنی بر تولید و بسته بندی تنباکو در یک کارگاه غیر مجاز در شهرستان، کارشناس بهداشت محیط شبکه در معیت و با محوریت مأمورین اداره اماکن نیروی انتظامی و اطلاعات سپاه نسبت به شناسایی کارگاه مذکور اقدام کردند به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت شهرستان خمینی شهرکارگاه مذکور پس از اخذ حکم مقام قضایی، تعطیل شد. گفتنی است در بازرسی از محل یاد شده تعداد ۲۹۲ بسته تنباکوی فاقد مجوز و مقداری تنباکوی میوه ای کشف وظبط شد.

در هر دقیقه حدود یک میلیون کیسه پلاستیکی مصرف می شود
در هر دقیقه حدود یک میلیون کیسه پلاستیکی مصرف می شود

هردقیقه نوع بشراز این بابت چقدر ضرر می کند
آمار نشان می دهد خانواده€Œهای ایرانی روزانه 45 میلیون کیسه پلاستیکی مصرف می کنند.واین میزان درجهان درسال به پانصد میلیارد عدد می رسد. مصرف کیسه ها ی پلاستیکی در همین حد باقی نمی ماند واگر اقدامات جدی صورت نگیرد باز هم افزایش می یابد چراکه در بیست و پنج سال گذشته میزان مصرف جهانی کیسه های پلاستیکی از رقم تقریبا صفربه این میزان رسیده است.
مصرف این تعداد کیسه پلاستیک به معضلی جهانی تبدیل شده است. چرا که
این ناخواندهای سمج حدود 400 تا 500 سال در طبیعت ماندگاری دارند و به راحتی تجزیه نمی€Œشوند .بنابراین وقت وتوان لازم را برای ایجادمشکل برای حال وآینده بشر دارند.مشکلات ومعضلاتی که ایجاد می کنندجامع وفراگیراست تقریبا موجود ومکانی نیست که اززیان آنها درامان باشد.مسیرهای آبی را مسدود میکنند ، به مرجان هاآسیب رسانده و آب اقیانوسها را آلوده می کند، برای جانداران دریایی مشکل ایجاد کرده وحتی آنها را خفه می کنند. به علاوه برای تولیدآنها منابع زیادی به هدر می رودتولیدی که درواقع درخدمت سلامت بشر نیست .معضلات کیسه های پلاستیکی به موارد ذکر شده ختم نمی شود .آنها با انسانها دوست نسیتند چراکه مثلا هنگام سوزاندن در کوره های زباله سوزی، گازهای بسیار بدبو و سمی تولید می کند. گازهای سمی تولید شده از این احتراق سلامت بشر راتهدید کرده وبیماریهای متعددی راسبب می شوند.توجه به تهدیدهای کیسه های پلاستیکی برای محیط زیست وانسان سبب واکنشهای متعدد در سطح دولت هاونیزسمن های محیط زیستی شده است. همگی به دنبال یافتن راهکارهای مهار مشکل هستند. اتحادیه اروپا به دنبال تصویب قانونی است که تولید و استفاده از کیسه های پلاستیکی را به نصف کاهش دهد.
برخی کشورها تلاش زیادی برای کاهش استفاده از کیسه های پلاستیکی انجام داده اند . برای مثال دانمارک کمترین مصرف این کیسه ها را در داخل اتحادیه اروپا دارد.

هم اکنون به طور متوسط در این کشور هر نفر در سال فقط چهار عدد کیسه پلاستیکی مصرف می کند . برای دستیابی به این مهم یعنی مقابله با بحران ازطرف کارشناسان وفعالان محیط زیست پیشنهادهای مختلفی طرح شده است .
تعدادی اعتقاد دارند تولید آن را به طور کامل باید ممنوع کرد و برخی هم معتقدند باید از مردم برای استفاده از کیسه های پلاستیکی مالیات دریافت کرد یا آن را با کیسه های قابل تجزیه جایگزین کرد.درراستای دستیابی به این هدف یک روز هم به صورت نمادین روز بدون کیسه پلاستیک اعلام شده است. درمنطقه ما تلاشهای جسته وگریخته ای گاه وبیگاه صورت می گیردکه ازجمله آنها تلاش برخی فروشگاهها برای جایگزین کردن کیسه های بادوام به جای کیسه های پلاستیکی است که در صورت تبدیل شدن به فرهنگ مفید خواهد بود.

تیم رباتیک خمینی شهری بر سکوی سوم مسابقات کشوری ایستاد
تیم رباتیک خمینی شهری بر سکوی سوم مسابقات کشوری ایستاد

تیم رباتیک علی بن موسی الرضا (ع) در رده سنی نوجوانان در قسمت ربات جنگجو سنگین وزن به مقام سوم کشوری مسابقات دانشگاه آزاد نجف آباد دست یافت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این تیم متشکل از برادران مسعود و حامد کریمی است در بین 20 تیم توانست به این مقام دست یابد. گفتنی است در این مسابقات مبلغ 400 هزار تومان به عنوان جایزه به تیم سوم پرداخت شد.

 

انتخابات شرکت فرش دستباف روستایی برگزار شد
انتخابات شرکت فرش دستباف روستایی برگزار شد

مجمع عمومی شرکت فرش دستباف روستایی خمینی شهر با شرکت بالغ بر 400 عضو و با حضور نمایندگان فرماندار و ادارات صنعت، معدن و تجارت و تامین اجتماعی و مدیرعامل اتحادیه فرش استان در حسینیه بنی فاطمه برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، پس از معرفی نامزدها انتخابات صورت گرفت و 5 نفر به عنوان هیات مدیره و 2 نفر به عنوان بازرس انتخاب شدند و از هیات مدیره قبلی با 4 سال سابقه کار قدردانی شد. در این جلسه همچنین تراز مالی شرکت قرائت شده و به تصویب رسید و نماینده بیمه تامین اجتماعی پیرامون مشکلات بیمه قالیبافان سخنانی ایراد کرد. سخنرانی مدیرعامل اتحادیه فرش استان با محوریت علل رکود بازار فرش از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 خانواده کریمی بر سکوی سوم ایستادند
در مسابقات بین المللی رباتیک
خانواده کریمی بر سکوی سوم ایستادند

تیم علی بن موسی الرضا (ع) در مسابقات رباتیک بین المللی شیراز توانست به مقام سوم در رشته ربات های جنگجو دست یابد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این مسابقات در دانشگاه صنعتی شیراز و در بین150 تیم برگزار شد که تیم علی بن موسی الرضا (ع) شامل مسعود کریمی و حامد کریمی و به سرپرستی احمد کریمی موفق به کسب این رتبه شد. در گفتنی است این مسابقات تیم هایی از کشورهای چین، روسیه و ترکیه حضور داشتند.

 

صفحه 9 از 68