امروزشنبه, 02 بهمن 1395-- Saturday Jan 21 2017

ساعت 10:35:59

آخرین به روز رسانی : شنبه 11:29:01

برگزاری نمایشگاه توانمندیهای پژوهش سرای مهرگان
برگزاری نمایشگاه توانمندیهای پژوهش سرای مهرگان

نمایشگاه توانمندیهای پژوهش سرای مهرگان بر گزار شد.به گزارش فرصت آنلاین در این نمایشگاه توانمدنیهای دانش آموزان مقطع ابتدایی تا دبیرستان خمینی شهریها نظیر رباتیک، دومینو، گلایدر، نجوم در پژوهش سرای مهرگان به نمایش درآمده بود.محبوبه گدازنده ها مسوول این پژو هش سرا هدف از برگزاری این نمایشگاه را رشد خلاقیت ونوآوری دانش آموزان ذکر کرد. گفتنی است این نمایشگاه از دوم تا دهم در پژو هش سرای مهرگان برای باز دید مدارس دایر بود.مسوول پزوهشسرا میزان بازدید از این نمایشگاه را خوب ارزیابی کرد.

موتور سیکلت های برقی در اصفهان مامور کاهش آلایندگی
موتور سیکلت های برقی در اصفهان مامور کاهش آلایندگی

طی تفاهم نامه ای قرار است موتور سیکلت های برقی در اصفهان برای حفظ محیط زیست ازآلاینده ها مورد استفاده قرار گیرند.به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، پرویز کرمی، مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری جایگزینی موتورسیکلت های برقی در اصفهان اظهار داشت: در جریان سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به استان اصفهان، تفاهمنامه همکاری استفاده و بهره گیری از موتورسیکلت های برقی در شهر اصفهان، بین این معاونت و شهرداری اصفهان منعقد شد.وی افزود: این تفاهم نامه با هدف ارتقای كيفيت هوای شهر اصفهان و ارتقا فرهنگ ترافيكی، تجاری سازی فناوری و حفظ محيط زيست امضا شده است. وی با اشاره به اینکه یکی از منابع مهم آلودگی در شهرهای بزرگ، وسایل نقلیه سوخت فسیلی از جمله موتورسیکلت ها هستند گفت: در این زمینه دولت ها در کشورهای مختلف جهان برای رشد استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی، سیاست های ویژه ای را اعمال کرده اند و در سال های اخیر در کشورمان نیز بحث کاهش مصرف سوخت و آلاینده های محیطی پررنگ تر از پیش دنبال می شود.وی اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع سوخت فسیلی و مشکلاتی که در آینده نه چندان دور پیش رو خواهیم داشت، تولید موتورسیکلت الکتریکی می تواند به کاهش میزان مصرف بنزین در داخل کشور کمک کند چرا که این موضوع هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ فناوری و محیط زیست دارای اهمیت است.گفتنی است در خمینی شهر استفاده از موتور سیکلت برای حمل ونقل رایج بوده واستفاده از موتور سیکلت های برقی در کاهش آلودگی هوای خمینی شهر مفید خواهد بود.

خمینی شهر تولید کننده عمده گل شب بو در استان اصفهان
خمینی شهر تولید کننده عمده گل شب بو در استان اصفهان

10 میلیون و 300 هزار گلدان گل شب بو در آستانه نوروز در استان اصفهان ، نخستین تولید کننده این نوع گل در کشور تولید و روانه بازار شد.به گزارش  فرصت آنلاین  به نقل از خبرگزاری صدا وسیما ، مدیرباغبانی سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان امروز گفت : تولید این گل زینتی در استان سابقه 40 ساله دارد و شهرستان خمینی شهر با تولید 10 میلیون گلدان عمده تولید کننده گل شب دراستان اصفهان است.احمدرضا رییس زاده افزود: شب بوی تولیدی این استان علاوه بربازار داخلی به تهران و مرکزی و دیگر استان ها ارسال می شود.280 تولید کننده در اصفهان،خمینی شهر،نجف آباد و فلاورجان در زمینه تولید گل شب بو فعالیت می کنند.

باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر درکشو برتر شد
باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر درکشو برتر شد


در شانزدهمین اجلاس رؤسای باشگاه های کشور مقام برتر به باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر اختصاص یافت .به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر
در این اجلاس که در بهمن ماه سال جاری با حضور دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی معاون
پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر کریم زارع رییس باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه برگزار شد ، باشگاه دانشگاه آزاد اسلامی
خمینی شهر بدلیل جذب کامل بودجه ، افزایش تعداد اعضای فعال و اجرای کامل برنامه ها و دستور العمل ها ، نصب و راه اندازی توربین بادی روتور عمودی
در قالب طرح پژوهشی ، چاپ و انتشار مقالات ISI ، برگزاری کارگاه های روش تحقیق ، مرجع نویسی ، مقاله نویسی و نرم افزارهای آماری و مهندسی توانست مقام برتر را در بین دانشگاه های آزاد اسلامی سراسر کشور بدست آورد .
گفتنی است طی مراسمی دکتر فرشید آقاداودی عضو هیأت علمی گروه مهندسی مکانیک و رئیس باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر لوح سپاس و تندیس یادبود انتخاب برتر باشگاه را از دست مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی دریافت کرد .
.

مخترع خمینی شهری برگزیده دو جشنواره سراسری شد
مخترع خمینی شهری برگزیده دو جشنواره سراسری شد

رسول مختاری مخترع جوان اندآنی برگزیده پنجمین جشنواره ملی مخترعان دانشگاه آزاد اسلامی و هفتمین جشنواره رویش اختراعات بنیادهای نخبگان البرز و تهران شد. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از پایگاه خبری بنیاد نخبگان استان تهران، از 320 طرح شرکت کننده 163 طرح به مرحله دوم راه یافتند و از بین آنها نیز 137 طرح به صورت حضوری داوری شدند و در نهایت 13 نفر برگزیده اعلام شدند.

به گزارش فرصت آنلاین، رسول مختاری که با دستگاه شستشوی خودکار بیماران در این جشنواره ها شرکت کرده بود، برای ساخت این دستگاه و پی بردن بیش از پیش به ضرورت وجود چنین دستگاهی، ماه ها در بخش آی سی یو به بیماران خدمت کرده و همیار و کمک حال بیمارانی بوده که قادر به دفع نیستند. این پرستار جوان قبلا در گفتگو با فرصت آنلاین در رابطه با این اختراعش گفته بود: وجود این دستگاه به قدری برای بیماران ناتوان ضروری است که حتی اکنون که دستگاه هنوز نیازمند اضافه شدن بخش های تکمیلی برای بهبود عملکرد خود است، مشتری دارد اما من ترجیح می دهم مراحل ساخت را به پایان ببرم و بعد از پیدا کردن سرمایه گذار به تولید انبوه بپردازم.

دانشجویان مخترع دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهردوم شدند
مسابقات دانشجویی ملی طراحی ماشین بر گزار شد
دانشجویان مخترع دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهردوم شدند

دانشجویان مخترع و مبتکر دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر با موتور سیکلت ایرانا تکتاز صاحب مقام برتر شدند. مسوول روابط عمومی این دانشگاه به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: به منظور گسترش مهارت های مهندسی و درک صحیح از آینده وسایل نقلیه پاک در جهان و اثرات مطلوب آن بر محیط زیست، دانشجویان رشته فنی و مهندسی در پنجمین دوره مسابقات دانشجویی ملی طراحی ماشین با شعار فناوری به نفع طبیعت و با موضوع طراحی و ساخت موتور سیکلت الکتریکی شرکت کردند که تیم ایرانا تکتاز دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر توانست مقام دوم این دوره از مسابقات را از آن خود کند.


سرپرست تیم و طراح اصلی موتور سیکلت در این باره گفت: قدرت موتور این موتور سیکلت برقی 9 کیلو وات و حداکثر سرعت آن 122 کیلومتر بر ساعت است. مهندس محمد بابا ربیع افزود: این موتور با طراحی آیرودینامیک اسپرت و بدنه کامپوزیت و شاسی آلومینیوم آلیاژی ساخته شده و در هر 30 دقیقه شارژ برقی، 2 ساعت حرکت می کند.


وی خاطر نشان کرد: تیم ایرانا تکتاز در بین تیم های مطرح کشور از قبیل تیم شمس از دانشگاه صنعتی شریف و تیم طلوع از دانشگاه صنعتی امیرکبیر خودنمایی کرد و افتخار درخشانی برای دانشگاه آزاد اسلامی به ثبت رساند و قرار است طی مراسمی از دانشجویان خلاق و مبتکر قدردانی شود.

 سمینار علمی بررسی علل سرطان سینه در زنان، برگزار می شود
اسفند ماه سال جاری در خمینی شهر
سمینار علمی بررسی علل سرطان سینه در زنان، برگزار می شود

سمینار علمی «بررسی علل سرطان سینه در زنان و راه های پیشگیری و درمان آن» اسفند ماه سال جاری در خمینی شهر برگزار می گردد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در جلسه ای که در موسسه تحقیقاتی حضرت رسول اکرم (ص) با حضور پروفسور میردامادی، صرامی نماینده مجلس و پریشانی رییس شورای شهر خمینی شهر برگزار شد، به پیشنهاد پروفسور میردامادی مقرر گشت با توجه به شیوع بیماری سرطان سینه در زنان، این سمینار آموزشی با همکاری شبکه بهداشت و درمان، دانشگاه آزاد و موسسه تحقیقاتی حضرت رسول (ص) در سطح شهرستان برگزار شود. همچنین به پیشنهاد پروفسور میردامادی مقرر شد که 7 نفر از بانوان فعال شهر از طرف شورای شهر برای عضویت در هیات امنای موسسه تحقیقاتی حضرت رسول اکرم (ص) معرفی شوند.

هشتمين همايش ملي مهندسي مكانيك
دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر برگزار مي كند:
هشتمين همايش ملي مهندسي مكانيك

هشتمين همايش ملي مهندسي مكانيك با حضورصاحبنظران، انديشمندان و محققان در تالار همايش هاي شهيد آوينی دانشگاه آزاد اسلامی خمينی شهر برگزار مي شود.
به گزارش فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی خمينی شهر با اعلام این خبرگفت: بيش از 4000 نفر دانشجو در رشته های فنی و مهندسی در اين دانشگاه مشغول به تحصيل هستند كه نيمي از آنها در رشته مهندسي مكانيك تا مقطع دكتری تخصصي مي باشند.


افتخاري با بيان اينكه تا كنون چند همايش مكانيك برگزار شده و تجربيات خوبي در اين زمينه وجود دارد، افزود: هشتمين همايش ملي مهندسي مكانيك با محورهاي الاستيسيته شكل دهي فلزات، كنترل، رباتيك و مكاترونيك، مكانيك شكست و آسيب، ديناميك، بيومكانيك، هوافضا، ساخت و توليد، مدل سازی و بهينه سازی سيستم ها، نانو مكانيك، مكانيك سيالات، انرژی و علوم حرارتی، صنعت فولاد و خودرو، احتراق محيط زيست و پژوهش هاي نوين در مهندسی، پنجم و ششم اسفندماه سال جاری در دانشگاه برگزار خواهد شد و علاقمندان می توانند مقالات خود را تا 10 بهمن ماه به دبيرخانه همايش به نشانی www.iaukhsh.ac.ir ارسال نمايند. گفتني است مقالات برگزيده شده در فصلنامه علمي، پژوهشي مهندسي مكانيك جامدات چاپ خواهد شد.

صفحه 9 از 62