امروزشنبه, 27 بهمن 1397-- Saturday Feb 16 2019

ساعت 23:19:34

آخرین به روز رسانی : شنبه 01:55:52

شهرک فناوری سنگ تاسیس می شود
در دانشگاه آزاد خمینی شهر
شهرک فناوری سنگ تاسیس می شود

نخستین شهرک فناوری آزاد و نمایشگاه و فروشگاه بین€المللی و دائمی سنگ با مشارکت انجمن سنگ ایران و اتحادیه سنگبری€ها در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر راه€اندازی می€شود.


به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرنگار آنا، به همین منظور نشستی با حضور نماینده مردم خمینی شهر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر، رئیس کانون های کارفرمایی انجمن سنگ کشور در جمع نمایندگان سنگبری داران ایران و اعضای انجمن سنگ کشور، رئیس هیأت امنای شهرک سنگ اصفهان و دیگر اعضا در دانشگاه آزاد خمینی شهر تشکیل شد.

در این نشست تمامی شرکت کنندگان بر ضرورت تاسیس شهرک فناوری آزاد و نمایشگاه بین€المللی سنگ و ورود دانشگاه به این صنعت تاکید کردند. دکتر مسعود کثیری در ابتدای جلسه با اشاره به امکانات گسترده علمی دانشگاه گفت: بر اساس توصیه های مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی و حرکت به سمت کاهش خام فروشی مواد اولیه و فرآوری و تبدیل آن به کالای جدید و با توجه به خط مشی و سیاست های دانشگاه آزاد در جهت حرکت به سمت علوم دانش بنیان و ایجاد اشتغال، توجه به صنعت سنگ ضرورتی اجتناب ناپذیر است و ارتباط مستمر و دائمی دانشگاه و صنعت باعث رونق در امور و پیوند صنعت با دانشگاه در بخش های مختلف است و تولید را افزایش و تحقیقات و تکنولوژی را گسترش می دهد.


وی افزود: آمادگی لازم برای تاسیس دانشکده سنگ، مرکز تحقیقات فناوری فرآوری سنگ های ساختمانی و تزئینی، موزه سنگ، آرشیو اسناد علمی و ملی سنگ، آزمایشگاه های مربوط به سنگ، مرکز استانداردسازی سنگ، نمایشگاه و فروشگاه دائمی و بین المللی سنگ و مرکز تفریحی، رفاهی و اسکان را در سطح وسیع و گستره دارد و نخستین شهرک فناوری آزاد و نمایشگاه بین المللی و دائمی سنگ در این راستا تاسیس می شود.


نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: برای برون رفت از مشکلات و شکستن تحریم و نجات نفت از تک محصولی راهی جز توجه به سنگ وجود ندارد و 6700 کارخانه فرآوری سنگ در کشور سرمایه بزرگی است و دولت باید به این بخش کمک کند.
سید جواد ابطحی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر شرایط بسیار خوبی برای تحقق طرح ها و برنامه ها دارد، توسعه دانش و تولید ثروت در صنایع سنگ را ضروری بیان کرد.


رضا احمدی رئیس کانون های کارفرمایی انجمن سنگ کشور هم اظهار کرد: «همبستگی و پیوند بین صنعت سنگ و دانشگاه برای ارتقای صنعت سنگ به صورت علمی و عملی ستودنی است و دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر نقطه عطف حرکت در مسیر بهره گیری از دانش روز دنیا در فناوری صنعت سنگ است.

 


در ادامه امیریوسفی رئیس هیأت امنای شهرک سنگ اصفهان تأکید کرد: «صنعت سنگ از اهمیت بالایی برخوردار است. یک تن سنگ، 5/4 روز کارآفرینی از معدن تا نصب در ساختمان دارد و اعضا برای توسعه فعالیت ها و اجرای تفاهم نامه ها همکاری دائمی کنند تا از شهرک فناوری سنگ در کمترین زمان بهره برداری کنیم.

ناسپاسی ها در مصرف آب و ادامه اخطارها
ناسپاسی ها در مصرف آب و ادامه اخطارها

به منظورمدیرت مصرف آب و برخورد با مصرف غیرمجاز و بیش از اندازه آبفای حوزه خميني شهر پایش باغات ناحیه کوشک وکارواش های منطقه خمینی شهر را در دستور کار خود قرارداد. به گزارش فرصت آنلاین به گزارش روابط عمومی منطقه در اقدامی لیست باغات پر مصرف کوشک تهیه و مراجعه به محل های مورد نظر از آب استخر، نمونه برداری صورت گرفت. در اقدام دیگری از هجده کارواش سطح شهر بازدید و اخطارهای لازم داده شد. برپایه این گزارش تعداد چهار صد و پنجاه مورد تخلف توسط اکیپ حامیان آب از اواخر خردادماه تا اواخر مردادماه 96 شامل 320 مورد آب پاشی و شستشوی معابر، 50 مورد نشت کولر ،10 مورد شستشوی خودرو، 10مورد پمپ مستقیم به شبکه و 60 مورد مصرف بی رویه ثبت و اقدامات لازم صورت گرفت. در همین راستا در مردادماه سال 96  تعداد 9906 فقره اخطاریه پر مصرف  برای مشترکان مسکونی که حداقل 2 برابر الگوی مصرف و برای مشترکان غیر مسکونی که حداقل 1/5 برابر ظرفیت ماهانه مصرف داشته اند ارسال گردید. گفتنی استشهروندان هرگونه تخلف در مصرف آب را می توانند از طریق شماره تلفن 122 اطلاع رسانی کنند.

بهره‌برداری از مجموعه پل‌ها و میدان استقلال رسمی شد
بهره‌برداری از مجموعه پل‌ها و میدان استقلال رسمی شد

پیش از ظهر دیروز یکشنبه آئین افتتاحیه میدان و مجموعه پل€های استقلال برگزار شد. به گزارش فرصت آنلاین، معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه این طرح در مناطق 2 و 12 و در نقطه اتصال سه شهر اصفهان، خمینی شهر و شاهین شهر به بهره برداری رسیده است، گفت: طراحی این طرح سال€های زیادی به طول انجامید و در نهایت در انتهای سال ۹۳ مورد تایید قرار گرفت و عملیات اجرایی آن در خرداد ماه ۹۴ آغاز شد.
ایرج مظفر با بیان اینکه کلنگ میدان و مجموعه پل€های استقلال به عنوان آغازحلقه چهارم ترافیکی به زمین خورده است ابراز داشت: این طرح به دلیل قرار داشتن در منطقه خاص و پر ترافیک، با دقت خاص و مرحله به مرحله به بهره برداری رسید و همزمان با اجرای آن ورودی زیبایی برای شهر اصفهان ایجاد شد.
معاون عمران شهری شهرداری اصفهان مدت اجرای مجموعه پل€ها و میدان استقلال را 20 ماه اعلام کرد.

کشف 61 میلیون ریال کالاهای قاچاق و تقلبی
کشف 61 میلیون ریال کالاهای قاچاق و تقلبی

مقداری کالای قاچاق با ارزش حدود 61 میلیون ریال کشف شد.رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان با اعلام این خبر افزود: در راستای اجرای شرح وظایف سازمانی با هدف کشف کالاهای قاچاق و تقلبی طی بازرسی های انجام شده در چند روز گذشته از واحدهای اقتصادی و صنفی سطح شهرستان، بازرسان این اداره مقدار 644 قوطی چسب تقلبی به ارزش 000/520/51 ریال و 9500 عدد ترقه چینی به ارزش 000/425/1 ریال و تعدادی سیگار، تنباکو و آدامس خارجی به ارزش 000/984/7 ریال کشف کردند.پرویز ستایش فر گفت: این کشفیات در قالب 3 پرونده تخلف تنظیم و جهت رسیدگی به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ارسال گردید.

انجمن خیرین مسکن ساز شهرستان خمینی شهرتشکیل جلسه داد
انجمن خیرین مسکن ساز شهرستان خمینی شهرتشکیل جلسه داد

جلسه انجمن خیرین مسکن ساز شهرستان خمینی شهر با حضور سرپرست فرمانداری،نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی ،اعضای انجمن وتعدادی از خیرین شهرستان در سالن جلسات فرمانداری تشکیل گردید.در ابتدا راعی رئیس انجمن خیرین مسکن ساز شهرستان گفت: هدف از تشکیل انجمن، تأمین مسکن برای محرومین ، جلب کمک توسط خیرین وبا حمایت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می باشد.وی افزود: در شهرستان خمینی شهر برای محرومین زمینی پیش بینی شده و تمام نقشه های اجرایی آن آماده می باشد و فقط کمک خیرین را می خواهد تا کار شروع شود.در ادامه هریک از اعضاء جلسه نظرات خود را در این خصوص بیان نمودندو مقرر شد با واریز کمک های خیرین به حساب انجمن،اجرای طرح مسکن محرومین در خمینی شهر آغاز گردد.

گردهمایی هنرمندان و هنردوستان عصر جمعه هر هفته
مدیر کل میراث فرهنگی استان خبر داد:
گردهمایی هنرمندان و هنردوستان عصر جمعه هر هفته

فریدون الهیاری صبح امروز در حاشیه بازدید از بازارچه دائمی صنایع دستی خمینی شهر از اجرای برنامه ای تحت عنوان "آدینه هنر" در این مکان خبر داد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، رییس اداره کل میراث فرهنگی استان با اعلام این مطلب افزود: با توجه به تشکیل اولین بازارچه دائمی صنایع دستی مرکز استان در شهرستان خمینی شهر به همت بخش خصوصی، طرح برگزاری برنامه های فرهنگی در بعداز ظهر هر جمعه در این بازارچه با حضور هنرمندان و دوستداران هنر و میراث فرهنگی تصویب شده و آغاز شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان، یکی از برنامه های اجرا شده این طرح تجلیل از هنرمندان بختیاری ساکن در خمینی شهر با حضور مدیرکل میراث فرهنگی استان، فرماندار شهرستان، معاون صنایع دستی اداره کل و جمعی از هنرمندان بختیاری شهرستان بود که در حاشیه آن از فعالان ستاد نوروزی ایل بختیاری شرکت کننده در برنامه فرهنگی نوروزگاه اصفهان نیز تجلیل به عمل آمد.

تشویق کمیسیون ماده ۵ شهر اصفهان برای احیای بافت فرسوده
تشویق کمیسیون ماده ۵ شهر اصفهان برای احیای بافت فرسوده

در هفتمین جلسه کمیسیون ماده ۵ شهر اصفهان در سال جاری که به ریاست محمدعلی طرفه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور حجت اله غلامی مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان و دیگر اعضا ؛ ۳۵ مورد از موارد اصلاح، تعیین و دقیق سازی خط بدنه، تقلیل ویا تعریض عرض گذر، درخواست افزایش ارتفاع، حذف و یا اضافه کردن گذر وتغییر کاربری بررسی شد. به گزارش خبرگزاری ایمنا، یک مورد از تقاضاها مربوط به مربوط خمینی شهر بود.
در این جلسه بسته های تشویقی برای نوسازی ساختمان های موجود در بافت های ناکارآمد غیر تاریخی شهر شامل تخفیف های مالی، خدمات نظام مهندسی، مشوق هایی در بخش دستگاه های خدمت رسان و ضوابط و مقررات ساختمانی تشویقی بررسی شد.

مرغ و ماهی های غیرقابل مصرف معدوم شد
مرغ و ماهی های غیرقابل مصرف معدوم شد

بیش از 10 تن مرغ و بوقلمون و ماهی غیر قابل مصرف از چرخه مصرف انسانی خارج شد. به گزارش فرصت آنلاین، رییس شبکه دامپزشکی خمینی شهر گفت: این فرآورده های ناسالم در بازرسی کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت فرآورده های خام دامی این شبکه کشف شد. حسام جانبخش افزود: این مواد غذایی غیر قابل مصرف از مرکز بسته بندی غیرمجاز کشف و جمع آوری و با حکم دادستان از چرخه مصرف خارج شد.

صفحه 9 از 77