امروزسه شنبه, 03 بهمن 1396-- Tuesday Jan 23 2018

ساعت 11:28:16

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 01:08:44

اختتامیه طرح بهسامان مدارس خمینی شهر برگزارشد
اختتامیه طرح بهسامان مدارس خمینی شهر برگزارشد

به منظور فرهنگ سازی صحیح مدیریت مصرف انرژی، طرح بهسامان مدارس با همکاری دفتر نمایندگی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا)، و آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر اجرا شد، به گزارش فرصت آنلاین طرح مذکور در بین دانش آموزان 28 مدرسه دخترانه و پسرانه ابتدایی منتخب از ابتدای سال تحصیلی 96 - 95 درشهرستان خمینی شهر اجرا گردید. براساس این گزارش جشن اختتامیه و نمایشگاه آثار منتخب دانش آموزان با موضوع آشنایی با انواع انرژی های تجدیدپذیر، انواع لامپهای روشنایی، مدیریت مصرف، پیک سایی، استفاده بهینه از لوازم برقی و برچسب انرژی در قالب ارائه پوستر، روزنامه دیواری، کاردستی، تئاتر، شعر و سخنرانی در روز یکشنبه مورخ 24 اردیبهشت ماه در تالار شاهد برگزار گردید. مدیر دفتر نمایندگی ساتبا با اشاره به اهمیت آموزش مدیریت مصرف در بین دانش آموزان که مهمترین رکن در نهادینه سازی فرهنگ صحیح مصرف در بخش های مختلف از جمله مصرف برق هستند گفت: دانش آموزان می توانند به عنوان سفیرانی مهم برای خانواده ها در این زمینه نقش آفرینی کنند. در پایان مراسم اختتامیه طرح بهسامان به منظور تجلیل وقدردانی از آثار برگزیده دانش آموزان و تلاش مدیران، مربیان ومعلمان لوح تقدیر و جوایزی اهداءشد وبه دانش آموزان حاضر به رسم یادبود کتابی در زمینه مدیریت مصرف تقدیم گردید.

 بازدید نائب رئیس کمسیون اصل 90 مجلس از بناهای تاریخی خمینی شهر
احیای بناهای تاریخی خمینی شهرپشتوانه اقتصاد مقاومتی
بازدید نائب رئیس کمسیون اصل 90 مجلس از بناهای تاریخی خمینی شهر

نائب رئیس کمسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی همراه تنی چند از اعضای این کمسیون و مسئولان کمیته های فرهنگی آن ،23 اردیبهشت ماه به اصفهان سفر کرد .به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان محمد اسماعیل سعیدی در جمع اعضای تشکلهای دوستداران میراث فرهنگی استان گفت کرد: مجلس با تمام توان از توسعه گردشگری کشور در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی حمایت می کند.

وی همچنین تصریح کرد: امروزه تمامی کارشناسان معتقدند گردشگری یکی از مهم ترین شاخصه های توسعه کشور به شمار می رود، لذا مجلس شورای اسلامی تصمیم گرفته است تا با برنامه ریزی جامع در این حوزه و جهت پیشرفت کشور در مقوله گردشگری تمامی موانع و مشکلات موجود در این حوزه را بررسی و نسبت به رفع موانع قانونی توسعه گردشگری کشور عمل نماید.

سعیدی افزود: کارشناسان فرهنگی در مجلس شورای اسلامی به این نتیجه رسیدند با توجه به توسعه گردشگری در استانهائی همچون اصفهان و فارس، کار بررسی مسائل گردشگری را به صورت میدانی از این دو استان بزرگ آغاز نمایندتا بتوانیم با تدوین قوانین جدید و یا اصلاح قوانین موجود، به صورت تمام قد از توسعه این صنعت در مجلس شورای اسلامی دفاع کنیم .

هیات مذکور به همین منظور با همراهی مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان، از برخی بناهای تاریخی شهر اصفهان و شهرستانهای خمینی شهر، نجف آباد و تیران و کرون بازدید کردند. در بازدید دکتر سعیدی نایب رئیس کمیسیون اصل نود از آثار تاریخی شهرستان خمینی شهر که سرپرست فرمانداری، نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، شهردار خمینی شهروی را همراهی می کردند هیات مذکور از خانه تاریخی سرتیپ سدهی، مقبره ابن مردویه وسنگ قبرهای ایستاده آرامستان گارسله بازدید نمودند.گفتنی است از بیش از 200 اثر تاریخی موجود درشهرستان تنها چند موردآن قابل بازدید است وموارد متعددی است که درصورت توجه مسولین ونوسازی می تواند جاذبه جدیدی برای ورود گردشگر به شهرستان ایجادکند.احیای بنای آرامگاه ابن مردویه مربوط به قرن چهارم هجری قمری وبهره بری از سنگ قبرهای ایستاده ازجمله این موارد است .

تازه ترین کتاب دکتر شیروی وارد بازار نشر شد
تازه ترین کتاب دکتر شیروی وارد بازار نشر شد

تازه ترین کتاب دکتر عبدالحسین شیروی با عنوان «حقوق قراردادها» منتشر شد. به گزارش فرصت آنلاین، شیروی تاکنون موفق به انتشار 10 عنوان کتاب تخصصی در حوزه حقوق شده که برخی به چاپ شانزدهم رسیده است.
کتاب «ازدواج، طلاق و فرزندان» وی نیز که سال گذشته وارد بازار نشر شد امسال به چاپ دوم رسیده است.
گفتنی است تالیفات دکتر شیروی که استاد برجسته حقوق و تجارت بین الملل است در دانشگاه تدریس می شود.
حقوق نفت و گاز، داوری تجاری بین المللی، حقوق تطبیقی، متون حقوقی و... از جمله عناوین کتاب های این نویسنده خمینی شهریست.

از اساتید موسسه فیض الاسلام تجلیل شد
از اساتید موسسه فیض الاسلام تجلیل شد

طی ویژه برنامه ای به مناسبت روز معلم از اساتید موسسه فیض الاسلام تجلیل شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی این موسسه، در ابتدای این ویژه برنامه دکتر طباطبایی معاون آموزشی موسسه ضمن خوش آمدگویی، در سخنان کوتاهی از اساتید موسسه بابت زحماتشان در طول ترم تشکر کرد.

سپس دکتر شکرانی رییس موسسه طی سخنانی از زحمات اساتید تقدیر به عمل آورده و با بیان روایتی از معصومین (ع) وظیفه معلم و متعلم را گوشزد نمود.
در ادامه نیز دکتر بیدهندی معاون فرهنگی دانشجویی موسسه با طرح سوالی، از اساتید خواست تا فارغ از آیین نامه ها و قوانین به صورت جدی تری به فکر تربیت دانشجویان با بار علمی بالا و اثرگذار در جامعه باشند.
در این آیین که در خانه سرتیپ برگزار شد، ابطحی نماینده مجلس، املایی رییس شورای شهر و خلیلی عضو شورای شهر حضور داشتند.

 نایب قهرمانی رباتیک کار خمینی شهری
نایب قهرمانی رباتیک کار خمینی شهری

علیرضا سروری در مسابقات ربوکاپ آزاد ایران در بخش ربات های فوتبالیست رتبه دوم کشوری را از آن خود کرد و توانست به مسابقات جهانی ژاپن راه پیدا کند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، دوازدهمین دوره مسابقات سالانه بین المللی ربو کاپ آزاد ایران در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

استاد پروازی
استاد پروازی

دانشجویان گوش سپرده اند به آنچه بر زبان استاد جاری می شود. ماژیک همراه با حرف های استاد جوان، تند و بی امان بر صفحه لیز تابلو می لغزد.
صدای کش کش جارو که بر آسفالت خشک محوطه می خزد حواس استاد را لحظه ای پرت می کند، می ایستد پای پنجره و چشم می دوزد به پسر جوانی که همه قوه اش را می ریزد در جاروی فراشی اش تا محوطه دانشگاه را که باید محل فرهنگ و اندیشه باشد از وجود زباله پاک کند.

فکرش پرواز می کند به چند سال پیش به همان روزها که در قد و قامت همین جوان جاروی فراشی در دست از این سر دانشگاه به آن سرش می رفت و تمام قوه اش را در دستانش جمع می کرد و جارو را بر آسفالت محوطه می خزاند.

سر و صدای دانشجویان که بلند می شود حواسش دوباره برمی گردد توی کلاس و نگاه می کند به ماژیک توی دستش که باید بر صفحه تابلو بلغزاند...

مهدی رفیعی متولد 1360 در سال 1383 با مدرک دیپلم ناقص به عنوان یک نیروی خدماتی وارد دانشگاه پیام نور اصفهان شد. سال 1385 همزمان با کار خدماتی به عنوان دانشجوی رشته مدیریت آموزشی سر کلاس همین دانشگاه نشست. قوانین دانشگاه گفت که باید محل تحصیل را از محل کار جدا کند و همین او را راهی دانشگاه پیام نور شاهین شهر کرد. سال 1391 مدرک کارشناسی خود را دریافت کرد و سال بعد بر صندلی مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور تهران نشست. سال 1395 بود که از پایان نامه خود با موضوع روش های نوین تدریس دفاع کرد و با نمره 19 قبول شد و هم اکنون در دانشگاه پیام نور شاهین شهر مشغول تدریس در درس های مفاهیم و روش تدریس ریاضی، مفاهیم و روش تدریس هنر، مفاهیم و روش تدریس علوم تجربی است.

اولین مدرسه علمیه خواهران 40 ساله شد
اولین مدرسه علمیه خواهران 40 ساله شد

آیین بزرگداشت چهلمین سال تاسیس مدرسه علمیه الزهرا (س) به عنوان اولین حوزه علمیه خواهران خمینی شهر برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مسئول مدارس علمیه خواهران استان اصفهان در این آیین گفت: شهرستان خمینی شهر با برخورداری از 8 مدرسه علمیه ویژه بانوان بعد از شهرستان اصفهان دومین رتبه را از نظر تعداد مدارس در استان داراست.
حجت الاسلام ابطحی به بانوانی که از مدارس علمیه فارغ التحصیل می شوند توصیه کرد که تنها به خانه داری مشغول نشوند بلکه موظف هستند برای خانم های محل، خانواده و همسایگان جلسات فرهنگی و تبلیغی تشکیل بدهند.
وی برگزاری نماز جماعت در مدارس دخترانه به امامت بانوان حوزوی را از جمله برکات تاسیس حوزه علمیه خواهران دانست و گفت: در حال حاضر در 500 مدرسه دخترانه استان نمازهای جماعت به امامت بانوان اقامه می شود.

شومالی یکی از موسسان این مدرسه نیز طی سخنانی به ارائه گزارشی از وضعیت این مدرسه و تاریخچه آن پرداخت.
گفتنی است در این آیین که در روز بزرگداشت معلم برگزار شد، از تعدادی از معلمان این مدرسه و همسران آنها تجلیل به عمل آمد.

نشست نماینده و امام جمعه با مسؤولین اداره کار
به مناسبت هفته مشاغل برگزار شد:
نشست نماینده و امام جمعه با مسؤولین اداره کار

به مناسبت هفته مشاغل با حضور نماینده، امام جمعه، رییس و کارمندان این اداره نشستی در محل اداره کار شهرستان تشکیل شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این جلسه رییس اداره کار گزارشی از فعالیت های انجام شده توسط این اداره در سال گذشته ارائه داد.همچنین راجع به مشکلات و مراجعات این اداره به خصوص تعیین تکلیف کارگران کارخانه قند کامیاب بحث و تبادل نظر شد.
نماینده و امام جمعه نیز بر لزوم آموزش ایمنی کار به منظور جلوگیری از حوادثی مانند پلاسکو تاکید کردند.
سیدمحمدجواد ابطحی همچنین از بازرسین اداره کار خواست تا ساختمان ها حادثه خیز شهر را شناسایی کنند.

صفحه 9 از 75