امروزچهارشنبه, 04 مرداد 1396-- Wednesday Jul 26 2017

ساعت 22:44:29

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:06:18

 برگزاری ششمین نشست تخصصی بانوان شوراهای شهر استان در خمینی شهر
برگزاری ششمین نشست تخصصی بانوان شوراهای شهر استان در خمینی شهر

ششمین نشست تخصصی راه کارهای افزایش مشارکت زنان در توسعه پایدار شهرداری و شورای اسلامی شهر خمینی شهر با حضور بانوان عضو شورای استان و شهرستان ها در تالار غدیر در روز چهارشنبه دهم شهریور ماه برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت، در این نشست فرماندار شهرستان ضمن اشاره به توانایی های شهرستان خمینی شهر، گفت: در این شهرستان 8 کانون فرهنگی مشغول فعالیت هستند و با حضور در نمایشگاه های کشوری نقش ملی دارند، 8 حوزه علمیه با 800 طلبه خانم مشغول به فعالیت هستند. همچنین وی از وجود 9 دانشگاه و موسسه آموزش عالی در این شهر خبر داد و افزود: بیش از 50 درصد از دانشجویان را خانم ها تشکیل می دهند.
رضوانی از نقش زنان در دوران انقلاب و پس از انقلاب و نقش موثر آنان در شورای شهر یاد کرد و افزود: در خمینی شهر 3 خانم، در درچه 2 خانم و در اصغراباد 1 خانم در شورای شهر هستند و من از فعالیت این بانوان تشکر می کنم.
مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز در این نشست ضمن بیاناتی گفت: آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین دستگاه آموزشی کشور و بزرگترین واسطه بین دولت و ملت است، وی در ادامه افزود: استان اصفهان 75 هزار فرهنگی بازنشسته دارد و 7500 واحد اموزشی دارد. او در مورد نقش زنان در توسعه پایدار گفت: ما باید مشارکت بیشتر بانوان را در توسعه داشته باشیم زیرا هم خالق توسعه و هم استفاده کننده از توسعه بانوان و آقایان هستند. قائدی ها در ادامه گفت : شورا باید درب اتاقش برای شنیدن صحبتهای مردم همیشه باز باشد و حرف مردم را بشنوید و اعتماد به نفس ایجاد کنید.
مدیرکل امور بانوان و مشاور استاندار در امور بانوان نیز در بخشی از برنامه گفت: ما مسائل و مشکلات زنان را در سطح استان شناسایی می کنیم و وضعیت از نظر فرهنگی در ابعاد مختلف در سطح شهرستانها برای ما مشخص شده است و اکثر مشکلات شبیه به هم است ولی الویت بندی متفاوتی دارد. حساس سازی و جلب توجه تمامی مسوولین نسبت به مسائل زنان از وظایف بسیار مهم ما می باشد که در راستای حل مسائل و مشکلات توجه مسوولین جلب شود و در حل مشکلات کمک کنند. خانم اثنی عشران هدف از دیدن مسوولین شهرستانها را حساس سازی آنان در راستای حل مشکلات زنان دانست و گفت در هر شهرستانی فرصتها امیدواریم شناسایی شود تا ما بتوانیم از این فرصتها استفاده کنیم.
در پایان برنامه از خانم اثنی عشران و خانم خسروی به پاس سال ها فعالیت و تلاش در حوزه زنان تقدیر و تشکر به عمل آمد.
بازدید به خانه تاریخی سرتیپ، بازدید از تولیدات صنایع دستی خمینی شهر و به منطقه گردشگری لادر از دیگر برنامه های این نشست بود.
شهردار در منطقه گردشگری لادر گفت: نهادی که مردم بر مردم به صورت مستقیم حکومت می کنند نهادی به نام شورای شهر و شهرداری است و این مردم هستند که مستقیم اعضای شورای شهر را انتخاب می کنند و با یک واسطه شهردار را انتخاب می کنند، درآمد از مردم است و مدیریت این درآمد به عهده شورای شهر و شهرداری است و من افتخار می کنم که حکومت مردم بر مردم را تجربه و اجرا می کنم.
حاج حیدری در ادامه گفت: سرانه ی استان سالانه 1500 هزار تومان اما خمینی شهر 250 هزار تومان است ، وی گفت شورای شهر دوره چهارم یک شهرداری بدهکار تحویل گرفت و اندوخته های ملکی آن به تعداد انگشتان دست رسیده بود که با یک برنامه ریزی مدون هم اکنون 150 طرح ارزشمند شهری در این شهر ظرف این سه سال افتتاح شد و این رکودی برای شهر خمینی شهر محسوب می شود. همچنین شهردار از زحمات خانم پریشانی، حیدری فر و ستاره به عنوان بانوان عضو شورای شهر تشکر کرد.
لازم به ذکر است این برنامه با حضور کیانی ریاست شورای استان، بدیحی مدیریت آموزش و پرورش، املایی رییس و تعدادی ازاعضای شورای شهر ، راعی معاونت سیاسی فرماندار و ترابی بخشدار همراه بود.

نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری از اقدامات مهم دولت است
فرماندار خمینی شهر:
نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری از اقدامات مهم دولت است

فرماندار شهرستان خمینی شهر گفت: یکی از مهمترین اقدامات دولت تدبیر و امید در راستای اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی، اصلاح و نوسازی ناوگان حمل و نقل و تردد شهری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان احمد رضوانی در مراسم رونمائی از ۵۰ دستگاه تاکسی جدید ناوگان شهری خمینی شهر گفت: با حمایت دولت نرخ سود متوسط تسهیلات بانکی از ۲۳ درصد به ۱۶ درصد کاهش یافت و در اختیار رانندگان قرار گرفت.


وی با بیان اینکه باید به فشار اقتصادی بر مردم در افزایش نرخ تاکسی هم توجه کرد، گفت: تلاش می کنیم در مصوبه ای عادلانه، شرایط رانندگان و مردم خمینی شهر لحاظ شود.
مدیرعامل شرکت تاکسی رانی خمینی شهر نیز در این مراسم گفت: در طرح نوسازی ناوگان تاکسی رانی این شهرستان ۲۰۰ دستگاه جدید جایگزین تاکسی های فرسوده شد که به مناسبت هفته دولت ۵۰ دستگاه از آنها رونمائی شد.


روح الله راشدفر با اشاره به اینکه رانندگان باید ماهانه حدود ۵۷۰ هزار تومان اقساط تسهیلات بانکی نوسازی تاکسی خود را بپردازند، گفت: به ازای هر دستگاه تاکسی فرسوده پنج میلیون تومان توسط دولت و مابقی بعنوان سهم آورده رانندگان تامین شده است.


وی افزود: خمینی شهر در بخش بازسازی و نوسازی ناوگان شهری رتبه دوم استان را از لحاظ تعداد ثبت نام ها داراست.
مدیرعامل سازمان تاکسی رانی خمینی شهر با بیان اینکه میزان درآمد رانندگان تاکسی روزانه ۳۰ الی ۵۰ هزار تومان است، یادآور شد: کلیه مخارج روزانه باید از این درآمد کاسته شود ازاین رو بازپرداخت اقساط نوسازی ناوگان فشار سنگینی را بر رانندگان وارد می کند.

هشدار به فروشندگان محصولات آرایشی و بهداشتی خمینی شهر
هشدار به فروشندگان محصولات آرایشی و بهداشتی خمینی شهر

در جلسه آموزشی که به همت اتحادیه صنف فروشندگان محصولات بهداشتی و آرایشی خمینی شهر برگزار شد، کارشناس نظارت بر فرآورده های غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو به متصدیان و فروشندگان فروشگاه های محصولات آرایشی و بهداشتی شهرستان هشدار داد که هنگام خرید محصولات خارجی به وجود برچسب «اصالت» بر روی این محصولات دقت کنند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مهندس صفاری با تاکید براینکه قانون نسبت به فرآورده های سلامت محور شامل دارو، غذا، لوازم آرایشی و بهداشتی، ملزومات کودک و... حساسیت بیشتری به خرج می دهد، گفت: برچسب اصالت داراي يك باركد دو بعدي براي نظارت بازرسان و يك باركد 16 رقمي داراي پوشش براي مصرف كنندگان است كه پس از ایجاد خراش بر روي پوشش و استعلام آن از طريق تلفن گويا، پيامك و یا اينترنت، اصالت و سلامت كالاي خريداري شده قابل پيگيري است. وی که برای تعدادی از فروشندگان محصولات آرایشی و بهداشتی خمینی شهر، سخن می گفت، تاکید کرد: برچسب هاي كنترل اصالت و سلامت كالا پس از طي مراحلي از جمله بازرسي از شركت هاي توليد كننده در کشور مبدا و همچنین نمونه برداري و انجام آزمايشات و صدور مجوز ورود از وزارت بهداشت صادر مي گردد و دارا بودن این برچسب نشان دهنده اطمينان از اصالت و سلامت محصول است.


کارشناس سازمان غذا و دارو در ادامه با ابراز تاسف از ورود برچسب اصالت تقلبی در بازار گفت: شماره پیامک درج شده بر روی برچسب های اصلی «20008822» می باشد. علاوه بر این در برچسب های اصلی ایجاد خراش بر روی پوشش قرار گرفته روی بارکد 16 رقمی موجب پاک شدن عدد نمی شود و تنها رنگ از بین می رود. یکی دیگر از نشانه های تقلبی بودن برچسب اصالت جدا شدن آن به راحتی از روی محصول می باشد.

صفاری افزود: با نصب نرم افزار بارکد خوان بر روی گوشی های تلفن همراه هم می توان بدون نیاز به خوانش کد 16 رقمی از طریق اسکن بارکد موجود روی برچسب از اصالت و سلامت کالای مورد نظر اطمینان حاصل کرد.


وی تاکید کرد: در صورتی که بدون بررسی اقدام به خرید نمایید، جنس بدون برچسب اصالت از مغازه شما جمع آوری شده، پرونده قضایی برای شما تشکیل شده و بسته به ارزش اقلام جمع آوری شده یک تا هفت برابر ارزش اجناستان جریمه نقدی می شوید و علاوه بر آن امکان اعمال قانون زندان هم ازسوی قاضی وجود دارد.

کارشناس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: هنگام خرید باید به فاکتورهایی که فروشنده برای شما صادر می کند نیز دقت کنید، فاکتوری که سربرگ، نشانی و مهر و امضا نداشته باشد فاقد اعتبار بوده و در صورت محکومیت اجازه نمی دهد شما از قانون «ید ماقبل» استفاده کنید و در نتیجه خودتان محکوم اصلی این پرونده خواهید بود.


شدت عمل مجریان قانون در مواجهه با کالای قاچاق
صفاری با تاکید براینکه قانون مبارزه با قاچاق از سال 92 تاکنون به شدت در حال اجراست خصوصا که مقام معظم رهبری نیز اخیرا بر مبارزه با قاچاق تاکید کرده اند، گفت: اجناس جمع آوری شده فورا برای امحا به سازمان جمع آوری اموال تملیکی منتقل شده و شخص متخلف بلافاصله دستگیر می شود و رای پرونده نیز طی یک دوره 30 روزه و باهمکاری تعزیرات، گمرک و سازمان غذا و دارو صادر می گردد.


وی همچنین از عدم اعتبار برچسب «شبنم» از نظر سازمان غذا و دارو خبر داد و گفت: علیرغم اینکه بارها تاکید کرده ایم که برچسب شبنم در دولت یازدهم منسوخ اعلام شده است برخی فروشندگان هنوز از این موضوع اظهار بی اطلاعی می کنند.


کارشناس سازمان غذا و دارو همچنین گفت: محصولات تولید داخل باید پروانه ساخت و شناسنامه (نام فرآورده، نام تجاری، شماره پروانه ساخت، ترکیبات، تاریخ تولید و...) داشته باشد و وجود تنها برچسب فارسی نویس بر روی محصولات داخلی کفایت نمی کند.


صفاری با بیان اینکه تغییر ذائقه و سلیقه مشتری و هدایت مشتری به سمت خرید کالای اصیل و سالم به دست فروشندگان است، گفت: برخی فروشندگان به بهانه اینکه در خمینی شهر مشتری به دنبال جنس ارزان است نه جنس باکیفیت برچسب دار، از رعایت قانون در این مورد سر می پیچند که با شدت عمل مجریان قانون در این زمینه مواجه خواهند شد.


گفتنی است این جلسه آموزشی که در سالن اجتماعات اداره صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، با پرسش های حضار و پاسخ های مهندس صفاری کارشناس نظارت بر فرآورده های غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و داور و نادری رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پایان یافت.

دکتر مجلسی از خمینی شهر به نجف آبادرفت
تغییر و تحول در مدیریت دانشگاه های آزاد استان اصفهان
دکتر مجلسی از خمینی شهر به نجف آبادرفت

با حکمی از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مهران مجلسی سرپرست دانشگاه آزاد نجف€Œآباد شد.به گزارش فرصت آنلاین به نقل ازخبرگزاری فارس در اصفهان، در پی استعفای محمدعلی فروغی ابری بعد از گذشت سه دهه ریاست بر دانشگاه €Œهای آزاد اسلامی استان اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان سید محمد امیری که 17 سال ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف€Œآباد را بر عهده داشت؛ به€Œ عنوان سرپرست رسمی دانشگاه€Œهای آزاد استان اصفهان و دانشگاه آزاد واحد اصفهان معرفی شد.


براساس این خبربه دنبال این تغییر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف €Œآباد، حمید میرزاده پس از گذشته چند هفته با صدور حکمی مهران مجلسی را به سرپرستی این دانشگاه منصوب کرد.

از سوابق مدیرتی و اجرایی مهران مجلسی در سال€Œهای اخیر می€Œتوان به ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات اصفهان، عضو حقوقی هیأت امنای استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری، دبیر منطقه 4 دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان و مشاور رئیس منطقه اشاره کرد. همچنین وی از سال 91 تاکنون ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی€Œ شهر را بر عهده داشته است.

سالانه بالغ بر دو هزار فرصت شغلی ایجاد می کنیم
رییس اتاق اصناف شهرستان:
سالانه بالغ بر دو هزار فرصت شغلی ایجاد می کنیم

سالانه بالغ بر دو هزار فرصت شغلی به همت اتاق اصناف شهرستان ایجاد می شود. رییس اتاق اصناف خمینی شهر با اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: سالانه حدود هزار پروانه کسب جدید صادر می شود و به طور میانگین در هر واحد صنفی 2 نفر مشغول به کار می شوند.


جوهری با اعلام اینکه حدود 17 هزار صنف پروانه دار در شهرستان فعال است، گفت: خمینی شهر از این نظر بر سکوی اول استان ایستاده و بر اساس اعلام رسمی اداره کل صنعت، معدن و تجارت 85درصد از صنوف فعال در شهرستان دارای پروانه کسب هستند.


وی با بیان اینکه واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف شهرستان از سال 88 راه اندازی شد، یکی از وظایف این واحد را نظارت بر وضعیت پروانه های کسب دانست و گفت: حدود دوهزار واحد صنفی فاقد پروانه در شهرستان فعال است که اتاق اصناف تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا این صنوف را نیز تحت چتر حمایتی خویش درآورد. نماینده اتاق اصناف استان در تهران همچنین رتبه شهرستان در تنظیم بازار و رسیدگی به شکایات مردمی که از دیگر وظایف واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف است را ممتاز اعلام کرد و افزود: بازرسان ما همه روزه در دو نوبت کاری صبح و عصر مشغول فعالیت هستند. جوهری موفقیت در این زمینه را مرهون همکاری های مطلوب صاحبان صنوف و اداره تعزیرات حکومتی شهرستان نیز دانست.
وی در ادامه تعداد اتحادیه های صنفی فعال در شهرستان را نیز 52 مورد عنوان کرد که از این تعداد 20 اتحادیه «توزیعی-خدماتی» و 32 اتحادیه «تولیدی-خدمات فنی» می باشد.
رییس اتاق اصناف با اعلام اینکه طی سال های اخیر هیچ پروانه ای توسط اتاق اصناف یا کمیسیون نظارت بر اصناف شهرستان باطل نشده است، افزود: تعدادی از واحدهای صنفی به عللی از جمله رکود شغلی، تغییر شغل، اتمام مهلت اجاره و... اقدام به تعطیلی واحد صنفی و ابطال پروانه کسب خود نموده اند.


نماینده اتاق اصناف استان در تهران، در بخش دیگری از سخنانش در رابطه با کلاس های آموزشی که به طور مرتب توسط اتاق اصناف برگزار می شود، گفت: این کلاس ها که با استقبال خوب شاغلان صنوف رو به رو می شود به دلیل عدم برخورداری اتاق اصناف از مکانی مناسب برای آموزش، در سالن اجتماعات اداره صنعت، معدن و تجارت برگزار می گردد. جوهری ضمن تشکر از همکاری های این اداره با اتاق اصناف گفت: در دو سه ساله اخیر این کلاس ها به صورت منظم تر و با کیفیت مطلوب تر برگزار شده است.


وی ادامه داد: به جهت تکریم ارباب رجوع و استقرار در ساختمانی در شان صاحبان صنوف و دیگر مراجعه کنندگان، طبقه همکف ساختمان اتاق اصناف واقع در بلوار توحید را برای استقرار این نهاد بهسازی کردیم که در روز تولد حضرت معصومه (س) افتتاح شد.


رییس اتاق اصناف در همین رابطه افزود: با همکاری های مطلوب هیات مدیره های اتحادیه های شهرستان قطعه زمینی به مساحت دو هزار متر در جوار مجموعه اداری شهرستان واقع در شهرک منظریه خریداری کردیم که چندی پیش کلنگ آن توسط استاندار؛ دکتر زرگرپور به زمین زده شد و تلاش می کنیم به زودی عملیات ساخت را آغاز نماییم.


پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف راه اندازی شد
جوهری در ادامه راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف شهرستان به نشانی ot-asnaf.ir را نیز از اجمله اقدامات اخیر این نهاد برشمرد و گفت: از این پس مراجعان اتاق اصناف می توانند علاوه بر آگاهی از آخرین اخبار برخی از کارهای خود را نیز از طریق مراجعه به این پایگاه انجام بدهند.


وی با بیان اینکه اصناف به عنوان مردمی ترین نهاد اقتصادی همواره با انقلاب و نظام همراه بوده اند، اعطای کمک های مالی به طرح های خیریه ای شهرستان از جمله بیمارستان ساعی، ساختمان اهدای خون، درمانگاه ها و... را از دیگر اقدامات اتاق اصناف خمینی شهر برشمرد و افزود: این نهاد همچنین شب عید به دانش آموزان نیازمند نیز کمک های مالی ارائه می دهد.
رییس اتاق اصناف شهرستان همچنین همکاری با سایر نهادها از جمله ارائه کمک های مالی به اجرای برنامه های دهه فجر، اعتکاف، راهیان نور، بزرگداشت شهدا، مراسم مذهبی و... را نیز از جمله اقدامات اتاق اصناف برشمرد و گفت: اصناف به عنوان حلقه اتصال دولت و مردم است و هیچ نهادی به اندازه اصناف با مردم در ارتباط نیست.

آشتی کشتارگاه نقش جهان خمینی شهر با محیط زیست
به کمک فن آوری بومی یک شرکت دانش بنیان
آشتی کشتارگاه نقش جهان خمینی شهر با محیط زیست

یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت و نصب یک واحد تصفیه 'غشایی اولترا فیلتراسیون' برای رفع معضل زیست محیطی و آلودگی پساب کشتارگاه ها شد.
به گزارش فرصت آنلاین به نقل از ایرنا روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقانی اصفهان روز سه شنبه اعلام کرد: شرکت 'پارسیان پیشرو صنعت پلیمر' (پارس آدین) از شرکت های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به ساخت و نصب این واحد تصفیه شد.


رییس هیات مدیره شرکت سازنده این دستگاه گفت: بهره برداری از این واحد پیشرفته در کشتارگاه نقش جهان خمینی شهر و کارکرد بسیار مناسب و کارا، بدون وقفه و پیوسته این واحد در ماه های متوالی گذشته، بیانگر توانایی فناوری بومی برای کاربردهای مهم تصفیه آب و پساب است. مرتضی صادقی افزود: بهره برداری از این واحد پیشرفته در کشتارگاه نقش جهان خمینی شهر و کارکرد بسیار مناسب و کارا، بدون وقفه و پیوسته این واحد در ماه های متوالی گذشته، بیانگر توانایی فناوری بومی برای کاربردهای مهم تصفیه آب و پساب است.
وی ادعا کرد: با توسعه و بومی سازی این فناوری توسط شرکت دانش بنیان پارسیان پیشرو صنعت پلیمر، کشور قادر خواهد بود بر معضل کم آبی فائق آید.


اولترا فیلتراسیون یا فراپالایش با بهره گیری از غشاها انجام می شود و توسط آن می توان پروتئین ها، مواد میکروبی بیماریزا و مولکول های آلی بزرگ را جدا و تصفیه کرد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر تقدیر شد
دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر تقدیر شد

در مراسم اختتامیه ششمین دوره مسابقه ملی نانو از دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر به عنوان حامی و همکار در برگزاری این مسابقه توسط ستاد توسعه فناوری نانو تقدیر شد.به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحدخمینی شهر در این مراسم که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد از برگزیدگان مسابقه و نهادهای ترویجی مرتبط با ستاد ویژه توسعه فناوری نانو نیز تقدیر به عمل آمد. برپایه این گزارش کارگروه نانو وابسته به باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر یکی از نهادهای فعال در زمینه برگزاری دوره های آموزشی فناوری نانو است که در سال گذشته موفق به برگزاری دو سمینار عمومی و شش کارگاه تخصصی با موضوع فناوری نانو شده است که در این مراسم به این کارگروه لوح تقدیر اهدا شد. اهدای جوایز به نفرات برگزیده مسابقه توسط مدیران کارگروه امور بین€Œالملل ، استاندارد ، ایمنی و کارگروه ترویج و فرهنگ €Œسازی ستاد نانو و رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی€Œشهر و تنی چند از مسئولان دانشگاههای کشور صورت گرفت.

افزایش 34 درصدی اعتبارات تملک دارایی خمینی شهر
افزایش 34 درصدی اعتبارات تملک دارایی خمینی شهر

کمیته برنامه ریزی شهرستان خمینی شهر با هدف توزیع اعتبارات تملک دارایی با حضور نماینده سازمان برنامه و بودجه استانداری، فرماندار، نماینده، بخشدار و مدیران دستگاه های مختلف در محل فرمانداری تشکیل جلسه داد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین فرماندار در این جلسه با تاکید بر این که طرح های مربوط به تامین آب، طرح های نیمه تمام و دیون از اولویت های تخصیص اعتبارات امسال هستند افزود: امسال اعتبارات تملک دارایی 34 درصد و اعتبارات ماده 180 -که امسال تحت عنوان قانون استفاده متوازن از امکانات کشور نامگذاری شده- 46 درصد افزایش یافته است.

رضوانی افزود: امسال اعتبار قانون استانی استفاده متوازن از امکانات (ماده 180)، 7 میلیارد و 300 میلیون تومان است و اعتبارات تملک دارایی نیز 9 میلیارد و 800 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: سال گذشته تنها 25 درصد از اعتبارات تملک دارایی به شهرستان تخصیص پیدا کرد و این در حالی بود که از محل ماده 180 اعتباری دریافت ننمودیم.

فرماندار به الزامات موجود در تخصیص بودجه اشاره نمود و گفت: برای بعضی از طرح ها به هیچ وجه نمی توانیم بودجه ای در نظر بگیریم و اگر اختصاص دهیم طبق مصوبه از رده خارج خواهد شد.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان این که از نظر اصولی اعتبارات ماده 180 صرف طرح های نیمه تمام خواهد شد افزود: زمانی به جای این که این مبلغ رابه فرمانداری بدهند تا زیر نظر سازمان برنامه و بودجه تخصیص پیدا کند، آن را به نماینده می دادند و این خلاف قانون محاسبات عمومی بودکه در سال جاری این روند اصلاح شد.

ابطحی از عدم تخصیص اعتبارات ماده 180 در سال گذشته به شهرستان خمینی شهر گلایه کرد و از روسای ادارات خواست که برای جذب اعتبارات متعلقه به دستگاه خود تلاش و پیگیری نمایند.

صفحه 10 از 68