امروزيكشنبه, 02 مهر 1396-- Sunday Sep 24 2017

ساعت 15:04:13

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 13:02:22

اتوبوس انرژی در ایستگاه مدرسه شهدای وطن ایستاد
اتوبوس انرژی در ایستگاه مدرسه شهدای وطن ایستاد

شرکت توزیع نیروی برق استان اصفهان با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر اقدام به اجرای طرح آزمایشی «بهسامان» نمودند.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین هدف از این طرح مدیریت مصرف انرژی برق و بهینه سازی آن است و قرار است پس از گذراندن مرحله آزمایشی خود در خمینی شهر، در سایر شهرستان های استان به اجرا در بیاید.
کارشناس بهره وری اداره برق خمینی شهر در این رابطه گفت: در این طرح یک «اتوبوس انرژی» را به مدرسه شهدای وطن بردیم. از این مدرسه کلاسی به عنوان کلاس انرژی انتخاب شد که دانش آموزان آن به سه گروه «برچسب انرژی»، «روشنایی» و «مدیریت مصرف انرژی» تقسیم بندی شدند و برای هر کدام یک سرگروه مشخص شد.
اسدی در رابطه با موضوعات مورد بحث در این کارگاه گفت: معرفی برچسب انرژی، استفاده بهینه از لوازم خانگی، روشنایی، ساعات اوج مصرف، انرژی های نو، انواع لامپ ها با نمایشگر ولتاژ و جریان آنها و وسایل سرمایشی با برچسب انرژی بالا موضوعاتی بود که برای دانش آموزان مدرسه دخترانه شهدای وطن تشریح شد.
وی با اشاره به این که دانش آموزان از نزدیک با پنل های خورشیدی نصب شده در سقف اتوبوس آشنا شدند افزود: دستگاه LCD و لامپ های داخل اتوبوس با سامانه های خورشیدی مذکور کار می کردند.
اسدی همچنین افزود: قبل از به راه افتادن اتوبوس انرژی، سه جلسه آموزش مصرف بهینه برق برای مدیران و معلمان مدارس برگزار نمودیم.
وی علت انتخاب اتوبوس برای اجرای طرح را سیار بودن آن عنوان کرد و افزود: از آن جا که قرار است تا پایان اردیبهشت 96، این کارگاه برای حدود 10 مدرسه در خمینی شهر تشکیل شود، آن را به وسیله یک اتوبوس به صورت سیار درآوردیم.
گفتنی است یک کارگاه نقاشی مرتبط با موضوع بهینه سازی مصرف انرژی نیز در اتوبوس انرژی برگزار گردید.

انتشار کتاب عضوباشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی خميني شهر
انتشار کتاب عضوباشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی خميني شهر

دکتر آتا جهانگیر مشیدی از اعضای باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامي خميني شهر حاصل تجربیات خود در زمینه برد آردوینو را به رشته تحریر درآورد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه این کتاب با عنوان "لذت برنامه نویسی با برد آردوینو" با همراهی مهندس امیدطوطیان اصفهانی در 170صفحه با شمارگان 1000 نسخه چاپ شده است. برد آردوینو یکی از بردهای نوین در علم الکترونیک و روباتیک می باشد که در بسیاری از دانشگاه ها و پروژه های تحقیقاتی سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. آردوینو یک برد بامتن باز است و براساس شرایط سخت‌افزار و ‌نرم افزار توسط کاربر قابل برنامه‌ریزی است. از مزایای این قطعه الکترونیکی می‌توان به قابلیت انعطاف، توانایی اتصال و برقراری ارتباط با قطعات خارجی مثل لامپ،حسگرها، موتورها و نمایشگرها...، و ارزان بودن آن همچنین عدم نیاز به هرگونه نرم‌افزار جانبی یا کامپایلر دیگر، همراه با محیط برنامه نویسی ساده اشاره کرد.
دکتر مشیدی گفت :"تا کنون در کشور مرجع فارسی کاملی جهت این برد به رشته تحریر در نیامده بود که امید است دانشجویان و محققین با استفاده از این کتاب نه فصلی بتوانند در توسعه علم الکترونیک و رباتیک موفقیت حاصل نمایند.

جذب دانشجو در رشته های پیراپزشکی
در دانشگاه آزاد خمینی شهر انجام خواهد شد:
جذب دانشجو در رشته های پیراپزشکی

دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر با همکاری وزارت بهداشت ،رشته های پیراپزشکی دایر و پذیرش دانشجو میکند به گزارش فرصت آنلاین به گزارش روابط عمومی دانشگاه ریاست دانشگاه درجمع تعدادی ازمسولین دانشگاه آزاداستان وکشور ووزارت بهداشت ودرمان که به منظوربررسی امکانات این دانشگاه درخمینی شهر حضور یافته بودندگفت: دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر یکی از قطب های علمی استان اصفهان ، درشهر خمینی شهر با تراکم جمعیت بالا به فعالیت خود ادامه می دهد . وی وجودجوانان مستعد و پرتلاش را در این شهر فرصتی گرانقدر برشمرد که خواستارتحصیل در رشته های تحصیلات تکمیلی مشاوره €“ مددکاری و بالینی و ... هستند.
دکتر کثیری وجود بیمارستان های متعدد در شهرستان خمینی شهر و نیاز جامعه به خدمات مطلوب پزشکی را بستری مناسب برای دایر کردن رشته های پزشکی و پیراپزشکی برشمرد و تصریح کرد : ساختمانی با وسعت 5000 متر مربع و در چهار طبقه برای تأسیس و راه اندازی رشته های جدید در علوم پزشکی مهیا شده است.گفتنی است سیدعلی ابطحی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاداسلامی ، دکتر احمد فخری ریاست دفتر نظارت و ارزشیابی واحدهای آموزشی غیرانتفاعی وزارت بهداشت و درمان ، دکتر امیر مهدی طالب معاون دبیرخانه علوم پایه پزشکی ، بهداشت و تخصصی وزارت بهداشت و درمان ، دکتر سعید صادقی معاون دفتر نظارت و ارزشیابی ، دکتر ادهمی مدیرکل گسترش و توسعه رشته های علوم پزشکی دانشگاه و سیدمحمد امیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در این دیدارحضور داشتند که نظر مساعد ی برای دایر شدن این رشته ها داشتند.

زکات خرما به مددجویان خمینی شهری رسید
زکات خرما به مددجویان خمینی شهری رسید

کشاورزنمونه خمینی شهری 543کیلوگرم زکات واجب هدیه نمود.به گزارش روابط عمومی کمیته امداد خمینی شهر ،یک نیکوکار خمینی شهری 543کیلوگرم خرمای تازه به ارزش 44میلیون ریال جهت توزیع بین فقراونیازمندان اهداء نمود.
مدیرکمیته امداد خمینی شهر در تشریج خبرمذکور گفت: این خیر که نخلستان خرما ی وی در جنوب کشورواقع است ،زکات خود را به کمیته امداد جهت توزیع بین مددجویان ونیازمندان اهداء نمود.
یزدانی افزود: به دلیل محدودیت وجود زمین کشاورزی وخشکسالی های مداوم ، این شهرستان فاقد محصولات واقلام واجدشرایط زکات واجب میباشد ،بااین وصف درسال گذشته 5632000 ریال درقالب زکات مستحبی جمع آوری وبین مددجویان توزیع گردید.

 ایجاد مرکز تحقیقات فرآوری سنگ های ساختمانی و تزیینی
توسط دانشگاه آزاد خمینی شهر پیگیری می شود:
ایجاد مرکز تحقیقات فرآوری سنگ های ساختمانی و تزیینی

به منظور جلب حمایت های دولتی از مراکز تحقیقاتی و رشد دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر و معرفی امکانات این مراکز، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری دیدار کرد. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه، در این دیدار دکتر مسعود کثیری رئیس دانشگاه، رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان یک نهاد برآمده از انقلاب در جهت محقق شدن شعار استقلال مملکت دانسته و افزود: تمام برنامه های اجرایی تدوین شده دانشگاه بر اساس همین سیاست آماده و ابلاغ شده است و عزم و اراده تمام مسئولین دانشگاه در تحقق این امر مهم و حیاتی است و از این رو تعامل سازنده دانشگاه ها در جهت رفع نیازهای صنایع و جامعه اولویت اصلی معرفی شده است.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر با اشاره به وجود زیرساخت های مناسب نیروی انسانی کارآمد، تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی و موقعیت جغرافیایی از یک طرف و نیز صنعت سنگ خمینی شهر به عنوان قطب اصلی این صنعت در کشور ادامه داد: صنعــت سنگ ایـران یکی از بــزرگترین فرصــت های کارآفرینی، اشتغال زایی و اقتصادی است و این صنعت با دارا بودن هزاران واحد صنعتی در کشور، اعم از معادن و کارخانجات سنگبری، به طور مستقیم و با به کارگیری محصولات این صنعت در سازه های مختلف، به طور غیر مستقیم، می تواند نقش تعیین کننده ای در معادلات اقتصادی کشور ایفا نمایدکه متاسفانه علی رغم تلاش های انجام شده توسط بخش خصوصی و دولتی، همچنان ناشناخته باقی مانده است. وی عدم ارتباط مستقیم و پیوسته این صنعت را با مراکز علمی و تحقیقاتی، زیانبار توصیف کرد و گفت: عدم استفاده از فناوری های جدید در فرآوری سنگ باعث عقب افتادن ایران از جایگاه جهانی خودش در این صنعت شده است و خام فروشی این محصول ارزش افزوده کمی را برای اقتصاد کشور به همراه داشته است.


دکتر کثیری با بیان اینکه حدود 60 درصد از کارخانجات سنگبری کشور در استان اصفهان و عموما در شهر خمینی شهر و شهرک صنعتی محمود آباد همجوار و نزدیک دانشگاه متمرکز است، خاطر نشان کرد: ایجاد «مرکز تحقیقات فرآوری سنگ های ساختمانی و تزیینی» می تواند گام بسیار موثری در پیشبرد این صنعت گردد. دکتر کثیری افزود: این مرکز علاوه بر «تحقیقات فناوری در فرآوری سنگ» می تواند شامل «موزه سنگ»، «آرشیو اسناد علمی و ملی سنگ»، «آزمایشگاه های مربوط به سنگ» و «مرکز استاندارد سازی سنگ» و نیز با توجه به وسعت کافی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر «نمایشگاه بین المللی و دائمی سنگ» باشد. وی ادامه داد: خوشبختانه این پیشنهاد مورد تایید و حمایت نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار شهرستان، شهردار و رئیس هیات امنای سنگبری های شهرک صنعتی محمود آباد و سایر مسئولین محلی قرار گرفته است.
در ادامه دکتر ستاری معاون رئیس جمهور ضمن استقبال از پیشنهاد ایجاد «مرکز تحقیقات فرآوری سنگ های ساختمانی و تزیینی»، خواستار برگزاری جلسات تخصصی شد تا موضوع مورد حمایت و همراهی حوزه های مختلف معاونت علمی و فناوری قرار گیرد. همچنین ضمن توصیه به توسعه مراکز رشد در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر به علت موقعیت مکانی و همجواری با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در مجاورت دانشگاه بیان داشت: از هر گونه حمایت از محصولات دانش بنیان و مراکز رشد دریغ نخواهد شد و از ساخت موتور سیکلت برقی حمایت های مادی و معنوی صورت می گیرد.
در این جلسه که با همکاری و هماهنگی سید جواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی برگزار شد پیشنهاد وی مبنی بر برگزاری همایش ملی بزرگداشت

آیت اله میرداماد فیلسوف، متکلم و فقیه برجسته دوره صفویه مورد حمایت معاون ریاست جمهوری قرار گرفت.

نشست مشترک معاون وزیر صنعت با هیات امنای شهرک محمودآباد
نشست مشترک معاون وزیر صنعت با هیات امنای شهرک محمودآباد

دکتر یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی اصفهان در شهرک صنعتی محمود آباد با جمعی از مسوولان شهرستان های خمینی شهر، اصفهان و شاهین شهر گردهم آمدند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، رییس هیات امنای این شهرک صنعتی موانع پیش روی صنعتگران و مرتفع نشدن آنها را عامل دلسردی تولیدکنندگان و تعطیلی واحدهای صنعتی برشمرد. امیریوسفی با ابراز نگرانی از بیکاری جوانان و متخصصان خواستار تدبیراندیشی در این زمینه شد.


در ادامه سیدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس و همچنین سرتیپی و گلکار از فعالان صنعت سنگ خمینی شهر نیز خواستار رفع موانع تولید شدند.
دکتر یزدانی پیگیری جدی مشکلات صنعتگران را از جمله برنامه های خود اعلام کرد و افزود: مصوبات قانونی هیات دولت راجع به حریم شهرک صنعتی محمودآباد لازم الاجراست و ما در جهت رفع موانع و دست اندازی ها از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

 چه خبر از شهرک صنایع دستی خمینی شهر؟
800 هنرمند صنایع دستی خمینی شهر چشم به راهند
چه خبر از شهرک صنایع دستی خمینی شهر؟

علی رغم گذشت دو سال از طرح این موضوع، نه تنها زمینی برای احداث این شهرک اختصاص نیافته بلکه اجرای این طرح به طور کامل متوقف شده است.

سالهاست خمینی شهر به دلیل واقع شدن در شعاع 50 کیلومتری اصفهان از احداث هرگونه شهرک صنایع (آلاینده یا نیمه آلاینده) منع شده است. همین محدودیت در دراز مدت باعث شده به خمینی شهر آسیب های زیادی وارد شود. فرصت های شغلی زیادی از شهرستان گرفته شده و از طرفی دیگر، درآمد شهرستان در حد کمترین درآمد بین شهرستان های مختلف قرار گیرد. در این حال طبیعی است خمینی شهر برای جبران این ممنوعیت، به احداث شهرک هایی روی آورد که آلاینده نیستند و البته پتانسیل آن در شهرستان وجود دارد.
در این میان پای گزینه های مختلفی در میان است. یکی از مهمترین این شهرک ها که ظرفیت اجرایی شدن را در خمینی شهر دارد، شهرک صنایع دستی است.
استعداد و روحیه خلاق صنعتگران و علاقه آنان به تولید آثار هنری و ذوقی سبب شده کشور ما از گذشته€Œهای بسیار دور تاکنون همواره در تولید محصولات صنایع دستی موقعیتی ویژه و ممتاز داشته باشد و از شهرتی فراوان برخوردار شود.


بر همین اساس، ساخت شهرک های صنایع دستی چند سالی است در کشور آغاز شده و شهرهایی که در زمینه صنایع دستی حرفی برای گفتن دارند اقدام به ساخت این شهرک می کنند.
هم اکنون شهرهای شهرضا، ساری، زنجان، همدان، میبد، رامسر، اردبیل، بوئئین زهرا، اسکو و... اقدام به احداث شهرک صنایع دستی نموده اند یا در حال احداث این شهرک هستند.
شهرک های صنایع دستی بستری است برای تمرکزبخشی به این هنر. در این طرح، هنرمندان در کنار یکدیگر گرد می آیند تا به صورت متمرکز محصولات خود را تولید و به خریداران ارائه دهند.


در استان اصفهان سال گذشته شهرک صنایع دستی شهرضا در زمینی بالغ بر ده هکتار کلید خورد تا هنرمندان صنایع مختلف دستی بویژه هنرمندان سفال ساز گرد هم آیند.
در خمینی شهر اما سه سال از طرح احداث شهرک صنایع دستی می گذرد، شهرکی که در همان ابتدا پیش بینی شد در کنار شهرک چوب در مجتمع شهرک های صنعتی خمینی شهر احداث شود تا هنرمندان 14 رشته صنایع دستی فعال در شهرستان به ویژه هنرمندان صنایع خاتم، کاشی، خراطی، منبت، نمدمالی، سراجی، نگارگری، گلیم بافی، قلم زنی، کلاه نمدی و ... گرد هم آیند.

علی رغم گذشت دو سال از طرح این موضوع، نه تنها هنوز زمینی برای احداث این شهرک اختصاص نیافته بلکه اجرای این طرح به طور کامل متوقف شده تا بیش از 800 هنرمند صنایع دستی شهرستان در گوشه و کنار شهر به صورت پراکنده به فعالیت خود ادامه دهند.


شهرک های صنایع دستی از جمله مراکزی است که جاذبه زیادی برای دوست داران صنایع دستی دارد و می تواند به یکی از مناطق جذاب شهرستان تبدیل شود.
بر این اساس جای دارد مسوولان هرچه زودتر موضوع اجرایی شدن این شهرک را مجددا در دستور کار خود قرار دهند تا گامی ارزشمند و اساسی در جهت اقتصاد مقاومتی و همچنین توجه به میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان برداشته شود.

رییس دانشگاه آزاد معارفه شد
رییس دانشگاه آزاد معارفه شد

رییس دانشگاه آزاد خمینی شهر تودیع و معارفه شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، دکتر مسعود کثیری به سرپرستی این دانشگاه برگزیده و از زحمات دکتر مهران مجلسی تقدیر شد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان در این آیین به رشد تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد خمینی شهر و پذیرش بیش از صددرصدی دانشجو در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: تعداد رشته های کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر به بیش از 50 رشته رسیده است.


سیدمحمد امیری به تحصیل بیش از 100 هزار دانشجو در دانشگاه های استان نیز اشاره کرد و گفت: علاوه بر این بیش از 2 هزار عضو هیات علمی در دانشگاه های آزاد استان مشغول به تدریس هستند.

صفحه 10 از 70