امروزپنجشنبه, 05 اسفند 1395-- Thursday Feb 23 2017

ساعت 07:08:24

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 08:02:25

 اولین اپلیکیشن اندرویدی نیروگاه های کشور در دانشگاه آزاد خمینی شهر تولید شد
اولین اپلیکیشن اندرویدی نیروگاه های کشور در دانشگاه آزاد خمینی شهر تولید شد

به همت معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر و با همکاری نیروگاه شهید محمد منتظری اصفهان، اولین اپلیکیشن نیروگاهی اندرویدی کشور با عنوان اسپاد نیرو جهت صدور کارت تعمیرات تولیدشد. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد، دکتر سید علی افتخاری معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر ضمن اعلام این خبر گفت: رویه جاری در صدور کارت تعمیرات که یکی از کارهای جاری و مهم در نیروگاه های کشور است نیازمند به کامپیوتر ثابتی در مکان مشخص می باشد که با استفاده از نرم افزار تولید شده نیاز فوق مرتفع شده و کاربران قابلیت صدور کارت را در هر نقطه و هر زمان دارند. وی گفت: از سایر ویژگی های این نرم افزار می توان به امکان اعتبار سنجی کاربران، تنظیمات ارتباط با سرور، نمایش وضعیت اتصال به سرور به صورت آنلاین، صدور کارت تعمیرات، جستجو بر اساس تاریخ€“ کد کاربری €“ شماره کارت تعمیرات، ذخیره کارت صادر شده به صورت آفلاین و ثبت آنلاین، صدور کارت ممیزی و ویرایش کارت صادر شده اشاره نمود. معاون پژوهش و فناوری دانشگاه افزود: این طرح به عنوان طرح برون دانشگاهی و نظر به نیازمندی تعامل بین صنعت و دانشگاه در نیروگاه شهید منتظری اصفهان انجام گرفته که قابلیت بهره برداری در تمامی نیروگاه های کشور را دارد و گام مهمی در توسعه ارتباط صنعت با دانشگاه به شمار

می رود. افتخاری ادامه داد: طرح مذکور با همکاری شرکت کهربا صنعت اسپادان از شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه اتوماسیون صنعتی هوشمند مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر طی مدت سه ماه انجام شده به عنوان اولین اپلیکیشن اندرویدی نیروگاه های کشور به مرحله بهره برداری رسیده است.

یک خمینی شهری سکاندار مجتمع دخانیات استان اصفهان شد
یک خمینی شهری سکاندار مجتمع دخانیات استان اصفهان شد

برای سومین بار یک خمینی شهری سکان مجتمع دخانیات استان اصفهان را در دست گرفت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، ابراهیم نصراللهی اهل کوشک روز گذشته به سمت ریاست مجتمع دخانیات استان منصوب و از زحمات افشین میران زاده به عنوان سرپرست این مجتمع قدردانی شد. نصراللهی با 42 سال سن و مدرک لیسانس کشاورزی پیش از این به مدت 4 سال معاونت اداره پشتیبانی مجتمع دخانیات استان را بر عهده داشت. وی همچنین در گذشته به مدت 3 سال مدیرکل حوزه ریاست مدیرعامل شرکت دخانیات ایران بود.


گفتنی است پیش از میران زاده، ریاست مجتمع دخانیات استان بر عهده علی کاظمی اهل خمینی شهر بود. محمد آقایی نیز در سال های گذشته ریاست مجتمع دخانیات استان را بر عهده داشت. گذشته از آن سیدمحمود ابطحی نیز از تیرماه سال 1378 به مدت دو سال مدیرعاملی شرکت دخانیات ایران را بر عهده داشت.

شهرستان خمینی شهر، جزو پنج شهرستان اول استان اصفهان در حوزه گلخانه‌ها
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان:
شهرستان خمینی شهر، جزو پنج شهرستان اول استان اصفهان در حوزه گلخانه‌ها


اصفهان رتبه سوم فضای گلخانه ای کشور را دارد. رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی اصفهان گفت: اصفهان جایگاه خوبی در کشت€Œهای گلخانه€Œای به دست آورده به گونه ای که با داشتن یک هزار و ۲۵۰ هکتارفضای گلخانه€Œای، رتبه سوم کشور را دارد.به گزارش فرصت آنلاین مهدی تقی€Œپور در گفت€Œوگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هم اکنون ۱۸ شرکت سازنده سازه€Œهای گلخانه€Œای در سطح استان اصفهان فعالیت می€Œکنند که جزء بهترین€Œهای کشور در این زمینه هستند.

وی با اشاره به برنامه های سازمان نظام مهندسی کشاورزی برای ارتقا کشت های گلخانه ای، بیان داشت: دو محور اصلی شامل توسعه دانش فنی در گلخانه€Œها با به کارگیری کارشناسان کشاورزی در کنار تجربه بهره€Œبرداران و نیز تهیه و تقویت ضوابط و مقررات توسعه کشت گلخانه€Œای را به طور جدی دنبال می€Œکنیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان همچنین به برگزاری نمایشگاه گل و گیاه اصفهان برای آشنایی فعالان این بخش با آخرین دستاوردها اشاره داشت و اعلام کرد: نمایشگاه گل و گیاه رویداد اثربخشی است که با حضور افراد صاحب تجربه و فن در کنار کارشناسان آموزش دیده، یک بسته اطلاعاتی کامل را به متقاضیان دانش و تجربه صنعت گلخانه داری ارایه می کند.

وی با اشاره به برگزاری پنجمین نمایشگاه گل و گیاه، گیاهان دارویی، فضای سبز شهری - ماهیان و پرندگان زینتی از اول تا ششم اردیبهشت سال جاری، افزود: استان اصفهان به عنوان میزبان این نمایشگاه، توانایی بالایی در زمینه تولید و عرضه انواع گل و گیاه زینتی دارد و این نمایشگاه ظرفیت تبدیل به یک برند کشوری را داراست.

تقی پور اظهار کرد: همان گونه که نمایشگاه€Œهای صنعت کشاورزی و تکنولوژی کشاورزی اصفهان به برندهای مطرح در کشور با عناوین اگروت و اگرومک تبدیل شده، نمایشگاه گل و گیاه و گیاهان دارویی اصفهان هم می€Œتواند به چنین برندی تبدیل شود.

تبلیغات نمایشگاه گل و گیاه اصفهان در حد تبلیغات ملی نبوده است

وی اضافه کرد: تبلیغات رسانه€Œای برای برگزاری این نمایشگاه در سطح ملی جای کار بیشتری دارد و در پنج سالی که از عمر نمایشگاه گل و گیاه اصفهان می€Œگذرد، این تبلیغات در حد یک نمایشگاه ملی نبوده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان گفت: استان اصفهان با داشتن یک هزار و ۲۵۰ هکتار فضای گلخانه€Œای، رتبه سوم کشوری را دارد و همچنین با تولید سالانه ۴۲ میلیون گلدان گل رتبه نخست را در کشور کسب کرده است.

پنج شهرستان اول استان اصفهان در حوزه گلخانه€Œای

وی بیان کرد: شهرستان€Œهای فلاورجان، خمینی شهر، دهاقان، تیران و کرون و اصفهان پنج شهرستان اول استان اصفهان در حوزه گلخانه€Œها و سازه€Œهای گلخانه€Œای است.

تقی پور تأکید کرد: هم اینک همه مجوزهای فعالیت بخش کشاورزی توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی صادر می شود و حتی سازه های گلخانه ای توسط کارشناس کشاورزی این سازمان، محاسبه و تهیه می شوذ.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان بیان کرد: بحث مدیریت گلخانه که مجموعه€Œای از موضوعات مصرف صحیح آب، نهاده ها و رعایت استانداردها در سازه گلخانه است، مهمترین مبحثی است که در کارگاه€Œهای آموزشی می€Œتوان به آن پرداخت.

وی با اشاره به محدودیت منابع آب در کشور به طور کلی و استان اصفهان به صورت حاد و خاص گفت: با توجه به مصرف یک دوازدهم آب در روش کشت گلخانه€Œای در مقایسه با کشت€Œهای زراعی و باغی، برگزاری این نمایشگاه€Œها می€Œتواند توصیه مناسبی برای بهره€Œبرداران این بخش به همراه داشته باشد.

طرح غربالگری سلامت به صورت نمادین با شرکت مسولین شهر برگزار شد
طرح غربالگری سلامت به صورت نمادین با شرکت مسولین شهر برگزار شد

در آستانه هفته سلامت تعدادی از مسوولین شهرستان خمینی شهر در طرح غربالگری که به همت شبکه بهداشت و درمان در فرمانداری خمینی شهر برگزار شد شرکت کردند.به گزارش خبر نگار فرصت آنلاین در این طرح قند خون،فشار خون و قد و وزن و دیگر موارد مرتبط با سلامت افراد شرکت کننده بر رسی شد.مدیر شبکه بهداشت و در مان خمینی شهر درحاشیه این برنامه با بیان اینکه دیابت خطرناکترین بیماری فراگیر محسوب می شود گفت:در شهرستان خمینی شهر بیش از 10 هزار فرد مبتلا به دیابت شناسایی شده اند که برآوردها حاکی از آن است که به همین مقدار هم هنوز شناسایی نشده یا از بیماری خود اطلاع ندارند.دکتر باقری افزود:مردم شهرستان می توانند با حضور در درمانگاهها و انجام آزمایش از میزان قند خون خود مطلع شوند تا بتوان از شیوع این بیماری تا حد زیادی جلوگیری شود.وی گفت:در استان اصفهان حدود 11 درصد به دیابت مبتلا هستند و همین میزان نیز در شهرستان هم حکم می کند.
گفتنی است در این طرح فرماندار،دادستان،فرمانده نیروی انتظامی و جمعی دیگر از مسوولین شرکت داشتند.

دانشجویان ریختگر برتر شناخته شدند
دانشجویان ریختگر برتر شناخته شدند

چهارمین دوره مسابقات سراسری ریخته گری دانشجویان کشور با معرفی برترینها در دانشگاه صنعتی اصفهان خاتمه یافت. به گزارش خبرنگارفرصت آنلاین:در این دوره از مسابقات در بخش ریخته گری تیمهای رهجویان صنعت از موسسه آموزش عالی صنعتی فولاد،تیم اسپادان کستینگ و تیم پیام از دانشگاه پیام نور اهواز به عنوانهای اول تا سوم دست یافتند و در بخش انجماد فلزات تیمهای آی یو تی سالی دیس کیشن از دانشگاه صنعتی اصفهان ،آی یو تی کستینگ و حکیم سبزواری از دانشگاه سبزوار اول تا سوم شدند.
رییس چهارمین دوره مسابقات سراسری ریخته گری دانشجویان کشور با بیان اینکه این مسابقات با هدف آشنا نمودن دانشجویان با مهارت€Œهای کاربردی و عملی است گفت: این مسابقات در دو بخش و با طرح دو مسئله کاربردی و دو قطعه به مسابقه گذاشته شد.
بهزاد نیرومند با بیان این که دانشجویان در این دوره با طراحی، شبیه€Œ سازی€Œهای کامپیوتری، ساخت مدل، ساخت قالب، تکنولوژی ریخته€Œگری و کلیه مراحلي که منجر به ساخت یک قطعه نهایی می€Œشود با هم به رقابت پرداختند گفت: در مرحله نخست این مسابقات 52 تیم از 22 دانشگاه کشور شرکت کرده و در نهایت در هر بخش 11 تیم به این مرحله راه یافته بودند.
وی افزود: رقابت های عملی این دوره از مسابقات، با ارزیابی قطعات ساخته شده توسط داوران دانشگاهی و صنعتی و بر مبنای موئلفه هایی چون خواص شکل، ابعاد، كيفيت و غیره، به مدت دو روز در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار و با تجمیع امتیازات مرحله اول و دوم، تیم€Œهای برگزیده نهایی معرفی شدند.
وی با اشاره به حضور 25 تیم در بخش سوال ریخته گری و 13 تیم در بخش سوال انجماد این دوره از مسابقات، گفت: 43 داور شامل 28 داور از دانشگاه های کشور و 15 داور از بخش صنعت، ارزیابی و امتیازدهی این رقابت ها را بر عهده داشتند.

مهران مجلسی به ریاست دانشگاه آزاد خمینی شهر منصوب شد
روسای پنج واحد دانشگاه آزاد اصفهان تعیین شدند
مهران مجلسی به ریاست دانشگاه آزاد خمینی شهر منصوب شد

رؤسای پنج واحد دانشگاه آزاد اسلامی در استان اصفهان مشخص شدند و تصمیماتی در مورد واحدهای دانشگاه آزاد در سطح استان اتخاذ شد.
به گزارش فرصت آنلاین به نقل ازخبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه اصفهان، صبح دیروزدر نهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار اصفهان برگزار شد، تصمیماتی در مورد واحدهای دانشگاه آزاد در سطح استان اتخاذ شد.تصمیم در مورد فروش و تبدیل به احسن واحدهای مسکونی و سوله واحد شهر مجلسی و همچنین اتخاذ تصمیم در مورد فروش و تبدیل به احسن خوابگاه واحد مبارکه از جمله مصوبات جلسه امروز بود.همچنین در این جلسه تصمیم گرفته شد که شش مرکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی همچون آران و بیدگل و جوشقان تحت عنوان پردیس زیر نظر واحدهای تعیین شده در استان به ادامه فعالیت بپردازند.در این جلسه اعضای کمیته نظارت بر مصوبات هیئت امنای استان اتخاذ و اعضای این کمیته مشخص شدند. همچنین تغییراتی در کمیسیون دائمی داده شد.براساس این گزارش، از دیگر تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه، تبدیل وضعیت احکام سرپرستی برخی واحدهای استان به رییس بود که بر این اساس مهران مجلسی به ریاست واحد خمینی شهر، کامران امینی واحد تیران، احمدرضا یلمه€Œها واحد دهاقان، علی شریف€Œزاده واحد شهرضا و مهدی اخباری به ریاست واحد کاشان برگزیده شدند.

اولین سمینار آموزشی پیشگیری ودرمان سرطان پستان برگزار شد
اولین سمینار آموزشی پیشگیری ودرمان سرطان پستان برگزار شد

اولین سمینار آموزش ییشگیری سرطان پستان به همت شبکه بهداشت شهرستان خمینی شهر،مرکز تحقیقاتی خیریه حضرت رسول (ص)،شهرداری ،شورای اسلامی ودانشگاه آزاد در محل تالار شهید آوینی دانشگاه برگزار شد. نماینده مرکز بهداشت با ارایه آماری در خصوص تعداد مبتلایان به سرطان در کل کشور گفت:در میان سرطان های شایع ،سرطان پستان بامیزان نسبتا بالایی در میان زنان ایرانی برخوردا ر است به طوری که از هر 1500نفر یک نفر دچار این بیماری می شود البته بیشترین رده سنی درگیر این بیماری زنان بالای 45سال است. به گزار ش خبرنگار فرصت آنلاین وی در ادمه افزود: با توجه به شیوع این نوع سرطان طرح ملی پیشگیری وکنترل سرطان از سوی وزارت بهداشت از سال 91 تاکنون در حال انجام است که با آزمون های غربالگری وآموزش بانوان بسیاری از موارد سرطانی به موقع تشخیص وبرای درمان ارجاع شده است.با توجه به اینکه سرطان یکی از شایع ترین بیماری ها در قرن 21 است می توان با آگاهی یافتن از روش های پیشگیری ودرمان به موقع در بهبود فرد بیمار کمک زیادی کرد رجبی از پزشکان داخلی نیز به ایراد سخنرانی پرداخت آشنایی با نوع سرطان پستان وارایه راهکارهایی برای تشخیص زود هنگام آن از اهم مواردی بود که وی بدان اشاره کرد.سخنران نهایی پروفسور میردامادی بود که ضمن تشکر ازخیرین وکمک های که برای تجهیز مرکز حضرت رسول انجام شده بود گفت :در دنیای امروز با تغیر سبک زندگی ،تغذیه ناسالم ،عدم تحرک کافی والبته داشتن سابقه خانوادگی شیوع سرطان را شاهد هستیم که البته با فرهنگ سازی در خصوص آشنایی زنان با عوامل موثر در ایجاد سرطان ،اشنایی با روش های تشخیصی به موقع افزایش آگاهی در خصوص روش های درمانی می توانیم به کاستن این بیماری کمک زیادی کنیم در خاتمه سمینار تقدیر وتشکری از مجموعه هیات امنای خیریه وخیر مدرسه ساز نیزصورت گرفت.

جشنواره ای با بوی گل شب بو
جشنواره ای با بوی گل شب بو

جشنواره گل شب بو 15و16 اسفند در شهرستان خمینی شهر برگزار خواهد شد به گزارش فرصت آنلاین دبیر جشنواره گل شب بو گفت: شهرستان خمینی شهر با بیش از 300 گلخانه تولید گل شب بو وبا تولید سالیانه 10 میلیون گلدان گل شب بو و اشتغال زایی بیش از 1200 نفر، قطب تولید این محصول در کشور است.علی اکبر محمودی افزود: این جشنواره به منظور ایجاد جاذبه های گردشگری، استفاده از سرمایه گذاری های بخش خصوصی، 15 و 16 اسفند در محل بازار بین المللی گل و گیاه شهر درچه، برپا می شود.

صفحه 10 از 64