امروزچهارشنبه, 06 ارديبهشت 1396-- Wednesday Apr 26 2017

ساعت 04:13:26

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 12:34:01

آبیاری جنت کوشک کم فشارشد
آبیاری جنت کوشک کم فشارشد

طرح آبیاری کم فشار جنت کوشک در سطح 30 هکتار از اراضی کشاورزی و باغی شهر کوشک به اتمام رسید . به گزارش روابط عمومی اداره جهاد کشاورزی شهرستان برای اجرای این طرح 1800 میلیون ریال هزینه شده که مبلغ 900 میلیون ریال آن از کمکهای بلاعوض دولتی و 900 میلیون ریال بصورت تسهیلات بانکی در اختیار زارعین قرار گرفت .گفتنی است اجرای طرح های آبیاری کم فشاردرجهت مصرف بهینه آب در دستور کار اداره حهاد کشاورزی قرار دارد.

بازدید نماینده از دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر
بازدید نماینده از دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر

سید محمد جواد ابطحی نماینده مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ازبخش های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهربازدید کرد به گزارش فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه وی در این دیدار گفت :این دانشگاه یکیاز بهترین دانشگاه های استان اصفهان است و با دارا بودن فضا و امکانات بسیار مناسب در بین دانشگاه های استان اصفهان از جایگاه بالایی برخوردار
است و اجازه نمی دهیم به آن کوچکترین خللی وارد شود .

نماینده افزود : خوشبختانه تعامل سازنده و مفیدی بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر ، مردم و مسئولان شهرستان وجود دارد و این دانشگاه باید همچون گذشته تمامی امکانات بالقوه و بالفعل خود را برای استفاده در اختیار مردم قرار دهد .

ابطحی همچنین با اشاره به پسوند اسلامی نام دانشگاه گفت : باید تمهیدات و تدابیری اندیشیده شود که فضای دانشگاه آزاد اسلامی بیش از پیش اسلامی شود.
وی به وجود مزار 5 شهید گمنام دفاع مقدس در دانشگاه اشاره کرد و گفت :این مکان به عنوان یکی از اماکن زیارتی شهرستان خمینی شهر محسوب می شود وشایسته است در مجاورت یادمان و روضه شهدا امکانات رفاهی برای آسایش واستفاده بهترم مردم فراهم گردد .

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ، رشد فعالیت های علمی وپژوهشی و وجود مؤسسات دانش بنیان در دانشگاه و تبدیل علم به ثروت را ازجمله مهمترین سیاست های ابلاغ شده به دانشگاه ها توسط رهبر معظم انقلاببرشمرد و گفت : شهرستان خمینی شهر دارای ظرفیت ها و ویژگی های کم نظیری برای بهره گیری از فعالیت های علمی و دانش بنیان این دانشگاه است و با تحرک بیشتر در حوزه های اقتصادی علاوه بر تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی می توان از اتکای دانشگاه بر شهریه های دانشجویی کاست و به سمت تأمین هزینه های دانشگاه از محل بهره گیری بهتر از امکانات فیزیکی موجود ومؤسسات دانش بنیان حرکت کرد .

در این دیدار دکتر مهران مجلسی رئیس دانشگاه نیز با اشاره به تأسیس مرکز رشد فناوری با 9 هسته فناور گفت : یکی ازاقدامات اخیر دانشگاه تولید و ساخت موتور سیکلت برقی توسط دانشجویان است و هم اکنون این آمادگی وجود دارد که تقاضای بازار موتور سیکلت برقی را در
سطح استان و سپس در کل کشور تأمین نمائیم .
دکتر مهران مجلسی به تولید پهباد با فن آوری پیشرفته توسط دانشجویان ومخترعین دانشگاه اشاره کرد و گفت : هم اکنون برای تهیه و تحویل 30 پهباد خدمت رسان سفارش تولید ثبت گردیده و ظرفیت و شرایط مناسبی برای انجام فعالیت های شرکت های دانش بنیان دانشگاه فراهم شده است .
رئیس دانشگاه افزود : دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر در بین دانشگاه های استان اصفهان از نظر تعداد دانشجویان در رتبه سوم استان اصفهان و با توجه به همجواری با مرکز استان و قرار داشتن در کریدور علم و فناوری اصفهان ، در رتبه های نخست جذب دانشجوی استان و کشور قرار دارد .
دکتر مجلسی در پایان سخنان خود اظهار داشت زیرساخت ها و امکانات خوبی از قبیل مسجدالنبی (ص) با سبک معماری اسلامی در دانشگاه وجود دارد که درراستای تأکیدات ریاست عالیه دانشگاه در گسترش فعالیت های فرهنگی ،اجتماعی و اسلامی افزایش می یابد .

دیدار خیرین با مسئولان و حل مشکلات بیمارستان ساعی
دیدار خیرین با مسئولان و حل مشکلات بیمارستان ساعی

جلسه ای با حضور مسئولان و خیرین بیمارستان ساز برای حل مشکلات و معضلاتی که درسر راه تکمیل این طرح وجود دارد در بیمارستان ساعی برگزار گردید.


ناظر پروژه: طرحی که باید تا کنون 70 درصد پیشرفت داشته باشد تنها30درصد پیشرفت فیزیکی داشته است
ناظر پروژه دراین جلسه گفت: با توجه به پتانسیل بالقوه ، توان و مدیریت بالای خیرین در این طرح باید تا کنون شاهد پیشرفت 70 درصدی آن باشیم در حالی که تاکنون فقط 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته ایم.


مهندس طالبی در ادامه افزود: باتوجه به تراکم وجمعیت پذیری زیادی که در شهرستان وجود دارد و نیاز آن برای زیر ساخت های پزشکی درمانی،35 هزارمترمربع زیر بنا برای این مرکز در نظر گرفته شده که شامل فضاهای پزشکی و حتی پارکینگ می باشد.


مشاور طراح: امتیاز ویژه این بیمارستان طراحی باند هلی کوپتر اورژانس بر روی سقف نهم می باشد

مهندس گلشنی گفت: شروع این طرح تخصصی از سال 92 صورت گرفته که در غالب دو ساختمان طراحی شده است. ساختمان اصلی آن شامل درمانگاه تخصصی، اورژانس، دیالیز و ... و بخش تکمیلی آن شامل موتورخانه، داروخانه، کافی شاپ و ...می باشد که دارای 8 سقف و یک سقف میانی و در مجموع 9 سقف را شامل می شود.


فرماندار: تا کنون 17 میلیارد تومان برای این طرح توسط خیرین هزینه شده است. فرماندار گفت: شهرستان دارای ویژگی های خاص خود می باشد که حضور خیرین فعال یکی از امتیازات این شهرستان محسوب می شود.


رضوانی در ادامه افزود: با همت خیرین شهرستان، این بیمارستان که تمامی هزینه های آن را خیرین به عهده گرفته اند، تا کنون پیشرفت خوبی داشته و امید است با ارائه تسهیلات ،همیاری وتایید نقشه ها که توسط مسئولان انجام می شود شاهد افتتاح آن در آینده ای نزدیک باشیم.


معاون توسعه منابع دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: بیمارستان ساعی در زمره 10 بیمارستان بزرگ کشور


معاون توسعه منابع دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: با پشتوانه مالی خوب، این طرح به 10 بیمارستان بزرگ کشور وهمچنین سومین بیمارستان بزرگ استان بدل خواهد شد.
یوسفی در ادامه افزود: امید است این بیمارستان در آینده ای بسیار نزدیک افتتاح شود تا ظرفیت بالای آن بتواند به دیگر بیماران شهرستانهای مجاور و هم از لحاظ اقتصادی به این شهر کمک شایان توجه ای کرده باشد.


وی گفت:با مکاتباتی که با وزارت خانه خواهیم داشت در تلاش هستیم تا مرحله اخذ و تایید مجوز نقشه هارابه عهده استان بگذارند و این مشکل از سر راه برای ادامه کار برداشته شود.
معاون توسعه منابع دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: بر اساس نظر خیرین پس ازاتمام کار، بیمارستان تحویل دولت داده می شود تا برای تجهیزات و تامین نیرو پیش بینی های لازم صورت پذیرد. برای این کار به 700 الی 800 نیرونیاز است که ما برای این مسئله پیش بینی های لازم را انجام خواهیم داد.


معاون استاندار: مرکز اهدای خون در شهرستان پدیده ای بسیارخوب است
معاون استاندار دراین جلسه گفت: در شهرستان شاهد فعالیت های بسیار خوبی همانند احداث مرکز اهدا خون هستیم که یک فعالیت انسان دوستانه به حساب می آید و یک فعالیت فرهنگی هم محسوب می شود.


سیستانی گفت: در این شهرستان خیرین بسیار فعال هستند ودرتمامی زمینه ها شاهد فعالیت های خوبی از آنها هستیم، همانند مرکز پزشکی پروفسورریحان میردامادی که در زمینه پزشکی کمک های بسیاری به بیمارا ن کرده است ویا مجموعه سالمندان که در حال احداث با تکنولوژی ها و شیوه های نوین است که امیدواریم درآینده نزدیک شاهد افتتاح این مجوعه باشیم.


ریاست بیمارستان میلاد: بیمارستان فاز به فاز افتتاح شود
ریاست بیمارستان میلاد در این جلسه گفت: باوجود مشکلات زیاد ولی پیگیری هایی که خیرین در این زمینه داشته اند تا کنون کار تا این مرحله پیشرفته است که امیدواریم با کمک همین خیرین بتوانیم تا پایان سال جاری شاهد افتتاح اورژانس آن باشیم.


کندری در این جلسه گفت: از مسئولین درخواست داریم تا با دادن مجوزکمک کنند کار تاسیسات و نمای ساختمان را شروع کنیم چون با شروع نمای ساختمان می توانیم شاهد کمکهای بیشتری باشیم. وی گفت: از مسئولین درخواست داریم تا وام واعتبارات دولتی با بهره کم برای ادامه کاربه ما ارائه دهند.

 

شهردار: با پیگیری های لازم مجوز لازم را در جهت ارتفاع سازی کنیم
شهردار در این جلسه گفت: بحث صدور مجوز را که در موضوع ارتفاع محدودیت داشت حل کردیم. حاج حیدری در ادامه افزود: تا کنون با شورای شهر در کنار خیرین بوده ایم وهرکجا نیاز باشد کمک های لازم رابه آنان ارائه خواهیم داد.


معاون درمان اصفهان: افتتاح مرکز عمل جراحی قلب باز برای اولین بار
معاون درمان اصفهان گفت: در این مرکز شاهد افتتاح عمل جراحی قلب باز خواهیم بودکه این کاربعد از استان دراین شهرستان برای اولین بار صورت خواهد پذیرفت.
دکتر طلوعی در ادامه افزود:امیدواریم در شهرستان خمینی شهر شاهد برپایی بیمارستانی بزرگ و مجهز در قالب تمامی امکانات پزشکی و درمانی در خور شان و جایگاه مردم شهید پرور این شهرستان باشیم.

خوش ذوقی صنعتگر خمینی شهری در معرق سنگ
خوش ذوقی صنعتگر خمینی شهری در معرق سنگ

صنعتگر خوش ذوق خمینی شهری توانست با استفاده از ضایعات سنگ ، ذوق هنری را در معرق سنگ بکار ببرد.
به گزارش فرصت آنلاین نادری ،رییس اداره صنعت معدن وتجارت شهرستان خمینی شهر در گفتگو باخبرگزاری صدا و سیما ، گفت : آقای جمشیدی از صنعتگران نمونه کشور ، ضایعات فراورده های سنگ واحدهای تولیدی خود را در معرق سنگ به کار می برد.
جمشیدی نیز با اشاره به اینکه حدود یک پنجم فراورده های سنگ واحدهای تولیدی تبدیل به ضایعات می شود افزود : صاحبان این صنعت سالانه خسارات زیادی را متحمل می شوند و ما با تشکیل گروهی هنری این ضایعات را در معرق سنگ بکار می بریم .
به گفته وی ضایعات فراوردهای سنگ پس از صیقل شدن به ابعاد مختلف برش داده و پس از قالب بندی و چکش خوری بر روی توری های مخصوص چسبیده می شود.
این صنعتگر با اشتغالزایی حدود 100 نفر ، تولیدات خود را به کشورهای حوزه خلیج فارس و برخی کشورهای آسیایی صادر می کند .
صادرات این نوع سنگها پارسال بیش از150هزار دلار ارزآوری داشته است.گفتنی است دوهفته نامه فرصت بااین کارآفرین خوش ذوق گفتگویی انجام داده که در تابستان91منتشر کرده است، نمونه ای از معرق سنگ تولیدی کارخانه ایشان در موزه هنروصنایع دستی خمینی شهر واقع در خانه مجیر نگهداری می شود.

نام دانشجوی خمینی شهری در میان ده برگزیده مسابقه ملی نانو
نام دانشجوی خمینی شهری در میان ده برگزیده مسابقه ملی نانو

علیرضا پیمانی فروشانی دانشجوی دکترای تخصصی مهندسی شیمی در موسسه آموزشی آماد و پشتیبانی شهید دستواره جزو ده نفر برگزیده ششمین مسابقه ملی فناوری نانو قرار گرفت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مسابقه دانشجویی فناوری نانو هر ساله با گستره ملی، توسط کارگروه ترویج و آموزش عمومی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با حضور هزاران نفر از علاقمندان به فناوری نانو برگزار می€Œ گردد.


این مسابقه در یک مرحله€ و به صورت تئوری برگزار می شود و کلیه سوالات آزمون به صورت چند گزینه ای طراحی می گردد. همچنین در این آزمون تعدادی سوال تشریحی برای سنجش توان آموزشی داوطلبان، علاوه بر سوالات چهار گزینه ای ارائه خواهد شد تا داوطلبان دریافت گواهی توانمندی تدریس فناوری نانو به آن پاسخ دهند.

طی چند روز آینده مرکزی برای خرید گندم شهرستان تاسیس شود
فرماندار در جلسه کارگروه آب و کشاورزی:
طی چند روز آینده مرکزی برای خرید گندم شهرستان تاسیس شود

جلسه کارگروه آب،کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان خمینی شهر با حضور فرماندار و اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزارشد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری در این نشست در خصوص خرید تضمینی گندم مازاد کشاورزان گزارشی ارائه شد و سپس رضوانی پیشاپیش فرارسیدن ۱۴و ۱۵ خرداد سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) را تسلیت عرض نمود. فرماندار در ادامه جلسه از برپا نشدن مرکز خرید گندم توسط سازمان تعاون روستایی در شهرستان و در پی آن بروز مشکلاتی برای کشاورزان شهرستان و ادارات مربوطه ابراز نارضایتی کرد.


وی خواستار پیگیری و ساماندهی یک مرکز برای خرید گندم شهرستان طی چند روز آینده شد. در ادامه کارشناس آب منطقه ای و میرآب مشکلات توزیع آب را بیان نمود. بر اساس این گزارش قابلیت های شهرستان در پرورش اسب و وضعیت بیماری های تب برفکی و آنفولانزای حاد پرندگان از دیگر مواردی بود که درکارگروه مذکور طرح شد.

گذر سیاره عُطارِد از مقابل خورشید در خانه نجوم خمینی شهر  رصد شد
گذر سیاره عُطارِد از مقابل خورشید در خانه نجوم خمینی شهر رصد شد

روز گذشته عبور سیاره عطارد از مقابل خورشید که هر 33 سال یکبار اتفاق می افتد توسط تعدادی از اعضای خانه نجوم خمینی شهر رصد شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، یکی از اعضای خانه نجوم در این باره گفت: گذر در اصطلاح نجوم، هنگامی است که جرم کوچکتری از مقابل قرص جرم بزرگتری در آسمان، گذر یا عبور می€Œ کند. به طوری که چند رصدگر این پدیده را از نقاط مناسب بتوانند مشاهده کنند. در این مورد برای نمونه گذر سیارات داخلی (عطارد و زهره) از روی زمین مقابل قرص خورشید دیده می€Œ شود. سید جعفر موسوی افزود: گذرهای سیاره €Œها از مقابل خورشید از پدیده €Œهای کم€Œیاب آسمان€Œند که از دید ناظر زمینی تنها برای دو سیاره تیر و ناهید (سیارات داخلی مدار زمین) رخ می€Œ دهند. وی افزود:گذرها پدیده€Œ هایی مثل خورشیدگرفتگی هستند با این تفاوت که در خورشیدگرفتگی کامل، ماه تمام قرص خورشید را می€Œ پوشاند و دیگر نوری از خورشید به زمین نمی€Œ رسد اما تیر و ناهید آن قدر از زمین دورند که هنگام گذر مثل لکه گرد سیاهی بر قرص درخشان خورشید دیده می€Œ شوند. موقع گذر، زمین، سیاره و خورشید بر یک خط قرار دارند. گذر تیر در هر قرن تا ۱۳ بار روی می€Œ دهد اما گذر ناهید در بهترین شرایط هر قرن فقط ۲ بار تکرار می€Œ شود.

 

 

  

 صنعت سنگ استان باید بازسازی و نوسازی شود
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان :
صنعت سنگ استان باید بازسازی و نوسازی شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: صنعت سنگ در اصفهان باید با دانش روز بازسازی و نوسازی شود.
به گزارش فرصت آنلاین اسرافیل احمدیه در گفت€Œگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت صنعت سنگ در استان اصفهان به ویژه کاهش ظرفیت تولید در این واحدها، اظهار داشت: ما دومین تولید کننده سنگ در دنیا هستیم و این در حالی است که سهم کشور ما در صادرات سنگ بسیار اندک است و تنها بیش از ۲۰ میلیون دلار صادرات سنگ داشته€Œ ایم.


وی با اشاره به راهکار صادرات برای افزایش تولید در این بخش، بیان داشت: صادرات مانند یک حلقه زنجیر از حلقه€Œ های تولید کشور بوده که وقتی تمام حلقه€Œ ها با هم وصل می€Œ شود زنجیر محکم غیر گسستنی را تشکیل خواهد داد.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان اعلام کرد: بازدیدی از شهرک صنعتی دولت آباد داشتیم که با توجه به همه مشکلات موجود، آن شهرک براساس آمار با کمترین تعطیلی واحد تولیدی روبرو بوده است.

وی اعلام کرد: امید است با جمع بندی و تعامل با بخش خصوصی بتوانیم بهترین راهکار را در راستای برون رفت از وضعیت موجود بیابیم و بنابراین بیشتر مشکلات واحدها با هم مشترک است و برای مابقی مشکلات واحدها باید راهکار مناسب جستجو کنیم.


احمدیه در ادامه افزود: راهکارهای مختلف را باید در راستای برون رفت در نظر گرفت زیرا جنس مشکلات متفاوت است و ما همه گزینه €Œها را مورد ارزیابی قرار می دهیم.
وی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی دولت آباد نمونه€Œ ای از اقتصاد مقاومتی به جهت پشتکار و تلاش مضاعف است، گفت: نوسازی و بازسازی صنایع سنگ همراه با دانش روز و جلوگیری از ضایع شدن این سرمایه ملی امروز ضروری است.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان مجهز شدن واحدهای تولید سنگ در استان اصفهان به دانش روز را خواستار شد و گفت: صنعت سنگ در اصفهان باید با دانش روز بازسازی و نوسازی شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با بیان اینکه بخش خصوصی به عنوان کارشناسان آن عرصه مشکلات را لمس کرده €Œاند، مشکل مالیاتی و قوانین موجود را بسیار مهم دانست و با انتقاد از برخورد با صنعتگران در این زمینه گفت: اوضاع کنونی در شان و شایسته واحدهای تولیدی نیست و رفع مشکلات به وجود آمده صنعتگران در دست بخش خصوصی نبوده و امید داریم تا بخش دولتی وضعیت کنونی را به درستی بررسی و در کنار بخش خصوصی در برون رفت از بحران کمک کنند.

صفحه 10 از 66