امروزپنجشنبه, 03 فروردين 1396-- Thursday Mar 23 2017

ساعت 06:16:28

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 09:03:36

 صنعت سنگ استان باید بازسازی و نوسازی شود
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان :
صنعت سنگ استان باید بازسازی و نوسازی شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: صنعت سنگ در اصفهان باید با دانش روز بازسازی و نوسازی شود.
به گزارش فرصت آنلاین اسرافیل احمدیه در گفت€Œگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت صنعت سنگ در استان اصفهان به ویژه کاهش ظرفیت تولید در این واحدها، اظهار داشت: ما دومین تولید کننده سنگ در دنیا هستیم و این در حالی است که سهم کشور ما در صادرات سنگ بسیار اندک است و تنها بیش از ۲۰ میلیون دلار صادرات سنگ داشته€Œ ایم.


وی با اشاره به راهکار صادرات برای افزایش تولید در این بخش، بیان داشت: صادرات مانند یک حلقه زنجیر از حلقه€Œ های تولید کشور بوده که وقتی تمام حلقه€Œ ها با هم وصل می€Œ شود زنجیر محکم غیر گسستنی را تشکیل خواهد داد.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان اعلام کرد: بازدیدی از شهرک صنعتی دولت آباد داشتیم که با توجه به همه مشکلات موجود، آن شهرک براساس آمار با کمترین تعطیلی واحد تولیدی روبرو بوده است.

وی اعلام کرد: امید است با جمع بندی و تعامل با بخش خصوصی بتوانیم بهترین راهکار را در راستای برون رفت از وضعیت موجود بیابیم و بنابراین بیشتر مشکلات واحدها با هم مشترک است و برای مابقی مشکلات واحدها باید راهکار مناسب جستجو کنیم.


احمدیه در ادامه افزود: راهکارهای مختلف را باید در راستای برون رفت در نظر گرفت زیرا جنس مشکلات متفاوت است و ما همه گزینه €Œها را مورد ارزیابی قرار می دهیم.
وی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی دولت آباد نمونه€Œ ای از اقتصاد مقاومتی به جهت پشتکار و تلاش مضاعف است، گفت: نوسازی و بازسازی صنایع سنگ همراه با دانش روز و جلوگیری از ضایع شدن این سرمایه ملی امروز ضروری است.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان مجهز شدن واحدهای تولید سنگ در استان اصفهان به دانش روز را خواستار شد و گفت: صنعت سنگ در اصفهان باید با دانش روز بازسازی و نوسازی شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با بیان اینکه بخش خصوصی به عنوان کارشناسان آن عرصه مشکلات را لمس کرده €Œاند، مشکل مالیاتی و قوانین موجود را بسیار مهم دانست و با انتقاد از برخورد با صنعتگران در این زمینه گفت: اوضاع کنونی در شان و شایسته واحدهای تولیدی نیست و رفع مشکلات به وجود آمده صنعتگران در دست بخش خصوصی نبوده و امید داریم تا بخش دولتی وضعیت کنونی را به درستی بررسی و در کنار بخش خصوصی در برون رفت از بحران کمک کنند.

کشت های گلخانه ای باید توسعه یابد
کشت های گلخانه ای باید توسعه یابد

مدیر جهاد کشاورزی در جلسه کارگروه کشاورزی بر توسعه کشت های گلخانه ای با هدف استفاده بهینه از آب تاکید کرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مهندس شریفی با بیان اینکه 350 باب گلخانه در شهرستان داریم، خواستار رسیدگی به مشکلات گلخانه داران در زمینه پرداخت عوارض شد. وی با اشاره به اعتراضات برخی از فعالان این حوزه گفت: گلخانه های موجود از نظر مساحت، تجهیزات، نوع ساختمان و... با یکدیگر متفاوت هستند و قاعدتا باید عوارضی که به آنها تعلق می گیرد نیز متفاوت باشد. در این جلسه که با حضور نماینده ای از شهرداری خمینی شهر و همچنین شهرداران درچه، کوشک و اصغرآباد و تعدادی از گلخانه داران تشکیل شد، مقرر گشت که در جلسه ای دیگر این موضوع به تفصیل مورد بررسی قرار گیرد.
فرماندار رضوانی نیز در این جلسه ضمن تشکر از متصدیان برگزاری اولین جشنواره استانی گل شب بو خواستار رفع مشکلاتی که امسال بر سر راه برگزاری هر چه بهتر جشنواره قرار داشت، شد.

خط تولید اسانس طبیعی رزماری راه اندازی شد
خط تولید اسانس طبیعی رزماری راه اندازی شد

خط تولید اسانس رزماری ارگانیک در شهرستان خمینی شهر راه اندازی شد.به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، احمد کشاورزی مدیر پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر گفت: شرکتی دانش بنیان مستقر در مرکز رشد این واحد دانشگاهی ، در 2 سال موفق به طراحی این خط شامل بویلر ، آسیاب ، مخازن وبرج تقطیر شده است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان هم گفت: با راه اندازی این خط با 2 میلیارد و 170 میلیون ریال هزینه ظرفیت تولید سالانه 250 کیلوگرم اسانس رزماری فراهم شد.
محمدتقی اکبری افزود: دستگاه برج تقطیر با سینی های مخروطی چرخان برای تولید اسانس طبیعی با 2 میلیارد ریال هزینه بومی سازی شده که با دستیابی به دانش فنی ساخت این دستگاه قیمت آن به یک چهارم مشابه ایتالیایی رسیده است.با بهره گیری از این دستگاه بازدهی تولید اسانس رزماری ارگانیک درمقایسه با روش معمول 2 برابر افزایش می یابد.شرکت دانش بنیان تولید اسانس مرکز رشد دانشگاه آزاد واحد خمینی شهر با شماره ثبت 4921 سال 1392 راه اندازی شده است.

ثبت نام مسابقات ملی مهارت شروع شد
ثبت نام مسابقات ملی مهارت شروع شد

سازمان فني و حرفه اي ثبت نام برای هفدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و چهارمين مسابقات جهاني مهارت (ابوظبي-2017) را آغاز کرد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، علاقمندان به شركت در این مسابقات مي توانند تا پانزدهم ارديبهشت ماه سال جاري نسبت به ثبت نام خود به صورت الکترونیکی و از طریق پرتال جامع اين سازمان به آدرس: www.etvto.ir اقدام نموده و پس از ثبت نام، مدارك لازم را براي تاييد به يكي از مراكز آموزش فني و حرفه اي شهرستان خود تحويل دهند.


جوانان ماهر شامل کارآموزان و آموزش ديدگان مراکز آموزش فنی وحرفه ای، هنرجويان آموزش و پرورش در رشته های کار و دانش، فنی و حرفه ای و نظری، دانشجويان آموزشکده های فنی و حرفه ای و آموزش عالی و همچنين کارگران واحدهای صنعتی و صنفی می توانند با رعايت شرايط سني در اين دوره از مسابقات ملی مهارت شرکت نمايند.


مرحله شهرستاني مسابقات ملي مهارت در ابتدا به صورت آزمون کتبي و به طور همزمان در کشور برگزار می شود که پس از آن در هر استان از ميان قبول شدگان مرحله کتبي با برگزاري آزمون عملي نسبت به انتخاب نفرات برتر و معرفي به مرحله استاني اقدام خواهد شد. سپس برگزیدگان نهایی شانزدهمين و هفدهمين مسابقات ملی مهارت پس از شركت در اردوهاي آماده سازي و گزينش نهايي، در چند رشته منتخب به چهل و چهارمين مسابقات جهانی مهارت، اعزام خواهند شد.

لازم به ذکر است فاطمه احمدی در سال 94 از شهرستان خمینی شهر در این مسابقه شرکت و موفق به کسب رتبه اول استانی و سوم کشوری در رشته فناوری مد شد.

شادی و نشاط از دیدگاه پروفسور میردامادی
شادی و نشاط از دیدگاه پروفسور میردامادی

در جشن با شکوه ولایت دکتر ریحان میردامادی طی سخنان کوتاهی با اشاره به لزوم  وجود آب و هوای پاک برای سلامتی انسان ها، عامل مهم دیگر را برای مقابله با بیماری های گوناگون که گریبان بشر کنونی را گرفته شادی و نشاط عنوان کرد و افزود: تجارب سال ها تدریس و درمان به ویژه در برخورد با خانواده هایی که مشکل نازایی دارند به من ثابت کرده است که بسیاری از این خانواده ها شاد نیستند بنابراین نشاط و شادمانی در تداوم نسل هم موثر است. موسس مرکز تحقیقاتی حضرت رسول اکرم(ص) با اعلام خبر شروع تحقیقات در این مرکز تحقیقاتی که به دست خیران خمینی شهری بنا شده طی چند هفته آینده و تاسیس دانشکده پرستاری و مامایی در شهر گفت: اکنون شرایط شهر به گونه ای است که فعالیت های عمرانی زیادی که لادر یک نمونه آن است در آن صورت می گیرد و عده ای در آن مشغول خدمت به همشهریان خود هستند و ما باید قدردان آنها باشیم.

از نفر اول کنکور دکترای زبان و ادبیات فارسی تجلیل شد
از نفر اول کنکور دکترای زبان و ادبیات فارسی تجلیل شد

در جشنی که به مناسبت ولادت مولای متقیان امام علی (ع) برگزار شد، حسن جهاندار نفر اول کنکور دکترای زبان و ادبیات فارسی با حضور پروفسور ریحان میردامادی تجلیل شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این دانشجوی خمینی شهری دوره کارشناسی خود را در دانشگاه پیام نور اصفهان و دوره کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه تهران گذرانده است. جهاندار همچنین در آزمون کارشناسی ارشد موفق به کسب رتبه 7 شده است. 

 اولین اپلیکیشن اندرویدی نیروگاه های کشور در دانشگاه آزاد خمینی شهر تولید شد
اولین اپلیکیشن اندرویدی نیروگاه های کشور در دانشگاه آزاد خمینی شهر تولید شد

به همت معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر و با همکاری نیروگاه شهید محمد منتظری اصفهان، اولین اپلیکیشن نیروگاهی اندرویدی کشور با عنوان اسپاد نیرو جهت صدور کارت تعمیرات تولیدشد. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد، دکتر سید علی افتخاری معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر ضمن اعلام این خبر گفت: رویه جاری در صدور کارت تعمیرات که یکی از کارهای جاری و مهم در نیروگاه های کشور است نیازمند به کامپیوتر ثابتی در مکان مشخص می باشد که با استفاده از نرم افزار تولید شده نیاز فوق مرتفع شده و کاربران قابلیت صدور کارت را در هر نقطه و هر زمان دارند. وی گفت: از سایر ویژگی های این نرم افزار می توان به امکان اعتبار سنجی کاربران، تنظیمات ارتباط با سرور، نمایش وضعیت اتصال به سرور به صورت آنلاین، صدور کارت تعمیرات، جستجو بر اساس تاریخ€“ کد کاربری €“ شماره کارت تعمیرات، ذخیره کارت صادر شده به صورت آفلاین و ثبت آنلاین، صدور کارت ممیزی و ویرایش کارت صادر شده اشاره نمود. معاون پژوهش و فناوری دانشگاه افزود: این طرح به عنوان طرح برون دانشگاهی و نظر به نیازمندی تعامل بین صنعت و دانشگاه در نیروگاه شهید منتظری اصفهان انجام گرفته که قابلیت بهره برداری در تمامی نیروگاه های کشور را دارد و گام مهمی در توسعه ارتباط صنعت با دانشگاه به شمار

می رود. افتخاری ادامه داد: طرح مذکور با همکاری شرکت کهربا صنعت اسپادان از شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه اتوماسیون صنعتی هوشمند مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر طی مدت سه ماه انجام شده به عنوان اولین اپلیکیشن اندرویدی نیروگاه های کشور به مرحله بهره برداری رسیده است.

یک خمینی شهری سکاندار مجتمع دخانیات استان اصفهان شد
یک خمینی شهری سکاندار مجتمع دخانیات استان اصفهان شد

برای سومین بار یک خمینی شهری سکان مجتمع دخانیات استان اصفهان را در دست گرفت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، ابراهیم نصراللهی اهل کوشک روز گذشته به سمت ریاست مجتمع دخانیات استان منصوب و از زحمات افشین میران زاده به عنوان سرپرست این مجتمع قدردانی شد. نصراللهی با 42 سال سن و مدرک لیسانس کشاورزی پیش از این به مدت 4 سال معاونت اداره پشتیبانی مجتمع دخانیات استان را بر عهده داشت. وی همچنین در گذشته به مدت 3 سال مدیرکل حوزه ریاست مدیرعامل شرکت دخانیات ایران بود.


گفتنی است پیش از میران زاده، ریاست مجتمع دخانیات استان بر عهده علی کاظمی اهل خمینی شهر بود. محمد آقایی نیز در سال های گذشته ریاست مجتمع دخانیات استان را بر عهده داشت. گذشته از آن سیدمحمود ابطحی نیز از تیرماه سال 1378 به مدت دو سال مدیرعاملی شرکت دخانیات ایران را بر عهده داشت.

صفحه 10 از 65