امروزجمعه, 04 اسفند 1396-- Friday Feb 23 2018

ساعت 05:58:46

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 01:03:46

احداث پل‌های غیرهمسطح کمربندی جدید متوقف نمی ماند
معاون عمرانی استانداری اصفهان در خمینی شهر:
احداث پل‌های غیرهمسطح کمربندی جدید متوقف نمی ماند

معاون عمرانی استانداری اصفهان روز گذشته از چند طرح عمرانی شهرستان خمینی شهر با همراهی سرپرست فرمانداری، شهرداران خمینی شهر، درچه، اصغرآباد وکوشک، رییس شورای شهر خمینی شهر و برخی از اعضای شورا و دیگر مسئولان محلی بازدید کرد. به گزارش فرصت آنلاین، افتتاح طرح آزادسازی و عملیات اجرایی بلوار شهدا، پل بحران شهر دُرچه، خط گاز روستای تیرانچی، طرح سیتی سنتر شهر کوشک، ورودی شمالی شهر اصغرآباد، وزرشگاه شهدا و فرهنگسرای شهرداری شهر اصغرآباد و جاده کمربندی جدید از جمله طرح هایی بود که مورد بازدید وی در شهرهای خمینی شهر،درچه، کوشک، اصغرآباد و روستاهای تیرانچی و قلعه امیریه قرارگرفت.


محمدعلی طرفه در بازدید از طرح های عمرانی شهر درچه گفت: با استفاده از اعتبارات دولتی استان و تملک دارایی شهرستان طرح های در حال انجام تا 2 ماه آینده افتتاح خواهد شد. وی در رابطه با تکمیل کمربندی جدید و مسایل پیش آمده اظهار داشت: به هیچ وجه نباید عملیات اجرای طرح مذکور تعطیل شود و مشکل خاصی در مقابل اجرای آن وجود ندارد. طرفه در این رابطه به جلسه مشترک با حضور مسئولان شهرستان خمینی €Œشهر، گروه مهندسی 40 صاحب€ الزمان(عج) و اداره کل راه و شهرسازی استان اشاره کرد و افزود: موضوع این جلسه رفع اختلاف بر سر آزادسازی بخشی از اراضی حاشیه جاده جدید کمربندی خمینی€شهر و مجاور با پادگان شهید مؤذنی به مساحت حدود یک و نیم هکتار بود.


معاون عمرانی استانداری اصفهان تاکید کرد: تلاش خواهیم کرد تا کلیه حقوق مجموعه سپاه حفظ و هرچه سریع تر احداث پل€ های غیرهمسطح اتصال جاده قدیم به جاده جدید نیز تکمیل شود.


معاون عمرانی استانداری اصفهان در شهرخمینی شهر ازمنطقه گردشگری چشمه لادر، شهرک منظریه، خیابان مرکزی، خیابان شهید صدوقی، عصارخانه، خانه سالمندان و منطقه گردشگری بام سبز بازدید کرد.

وی با اشاره به وجود بیش از 650 هکتار بافت فرسوده مصوب و 350 هکتار بافت ناکارآمد در خمینی شهردر باره خیابان مرکزی گفت: با تملک اراضی خیابان مرکزی بلواری به عرض 36 متر احداث خواهد شد که زمینه ساز توسعه و عمران بافت ناکارآمد در این منطقه خواهد بود.

 افتتاح جایگاه سوخت گاز منطقه جوی آباد که با هزینه ای بالغ بر 35میلیارد ریال و با مشارکت شرکت پخش فرآورده های نفتیا حداث شده است از دیگر بر نامه های سفرمعاون عمرانی استانداری اصفهان به شهرستان بود.

عکاس: سعید بیگی

جذب اعتبارات میلیاردی در امور برق شهرستان
جذب اعتبارات میلیاردی در امور برق شهرستان

امور برق شهرستان خميني شهر طي 3 ماهه اول سال 96 با صدور 312 دستوركار و با هزينه اي بالغ بر2 ميليارد ريال از محل اعتبارات داخلي شركت و همچنين حدود 4 ميليارد ريال از منابع اهدايي طرح های خدماتی خود در شهرستان خميني شهر را اجرایی کرد . به گزارش فرصت آنلاین مدير برق شهرستان خميني شهر با اعلام این خبر افزود طي مدت ياد شده بالغ بر8/5 ميليارد ريال در بخش توسعه و احداث،6/8 ميليارد ريال در بخش بهسازي و اصلاح و 350 ميليون ريال در بخش توسعه و بهينه روشنايي معابر از محل اعتبارات سرمايه اي داخلي شركت جذب اعتبار صورت گرفته است.
مهندس مشفقي اقدامات انجام شده را درموارد توسعه شبكه هاي برق رساني،بهينه سازي شبكه هاي برق رساني،بهره برداري ،مشتركين ومديريت مصرف اعلام کرد.

25 درصد از هدررفت آب مربوط به آبپاشی هاست
مروجین مصرف بهینه آب گزارش می دهند:
25 درصد از هدررفت آب مربوط به آبپاشی هاست

مدیر اداره آب و فاضلاب شهرستان گفت: مروجین مصرف بهینه آب با حضور در بین مردم و اطلاع رسانی چهره به چهره و نیز گزارش تخلفات در مصرف آب سهم بسزایی در کاهش مصرف آب دارند.


جمشیدی افزود: گزارش تخلفات ارائه شده از این بخش در سال گذشته حاکی از آن است که 25 درصد از هدررفت آب مربوط به آبپاشی معابر بوده است. یعنی شهروندان در مغازه یا خانه شان را با آب شرب آبپاشی می کنند.


وی ادامه داد: همچنین 22 درصد از تخلفات مربوط به نشت کولر بوده است و شستشوی خودروها 15 درصدآب را به هدر می دهند که بر این موضوعات تاکید و اخطار داده شده است.


جمشیدی از اجرای طرح پایش ادارات منطقه از قبیل بازرسی وضعیت آبدارخانه، سرویس بهداشتی، حمام، فضای سبز، فضای عمومی، آشپزخانه و ... خبر داد و گفت: در سال گذشته و به عنوان اولین شهرستان بعد از 6 منطقه اصفهان اقدام به نصب 50 دستگاه شیر فتوالکتریک در بعضی از مدارس، مساجد و ادارات و 55 دستگاه در دانشگاه صنعتی نمودیم.

کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان تشکیل جلسه داد
کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان تشکیل جلسه داد

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان خمینی شهر در خصوص بررسی مشکلات شهرک برق و الکترونیک و صنایع غذایی تشکیل جلسه داد. به گزارش فرصت آنلاین، در این جلسه که به منظور رفع موانع تولید و سرمایه گذاری در این شهرک با حضور اعضا تشکیل شده بود، سرپرست فرمانداری دستور کار جلسه را بررسی نوع و مبالغ خدمات مهندسی واحدهای صنعتی و همچنین تصمیم گیری هزینه های زیرساختهای طرح آبرسانی به شهرکهای صنایع غذایی و برق و الکترونیک اعلام کرد. مجتبی راعی برضرورت حفظ اشتغال موجود از طریق رفع موانع بر سر تولیدکنندگان و حمایت جدی تمام دستگاه های شهرستان تاکید کرد.


براساس این گزارش، در این جلسه که نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی، معاون برنامه ریزی و امورعمرانی فرمانداری، بخشدار مرکزی و دیگراعضا حضور داشتند، ابطحی ضمن بیان توضیحاتی در خصوص زیرساخت های شهرک برق و الکترونیک و صنایع غذایی خواستار پیگیری و ابلاغ اخطاریه توسط شرکت شهرک های استان به متقاضیان برای شروع عملیات اجرایی و پیشرفت فیزیکی شد.

رتبه اول کارشناسی ارشد محیط زیست از آن یک خمینی شهری
رتبه اول کارشناسی ارشد محیط زیست از آن یک خمینی شهری

اصغر خوش اخلاق داوطلب خمینی شهری آزمون سراسری کارشناسی رشته محیط زیست موفق به کسب رتبه اول در این رشته شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین خوش اخلاق تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی برق €“ قدرت دانشگاه آزاد خمینی شهر به پایان رساند.
اصغر خوش اخلاق که متولد سال 1361 است، در این رابطه گفت: 9 سال از اخذ مدرک کارشناسی ام می گذرد و اکنون متاهل و دارای دو فرزند هستم. شغل بنده آزاداست و به علت علاقه ای که به رشته محیط زیست داشتم، در آزمون کارشناسی ارشد این رشته ثبت نام نمودم.
وی برتری خود نسبت به سایر داوطلبان محیط زیست -که اکثر آن ها دارای کارشناسی همین رشته هستند- را مطالعات جانبی در زمینه محیط زیست عنوان کرد و افزود: از آبان ماه سال گذشته شروع به خواندن منابع آزمون نمودم. اوایل روزی حدود 4 ساعت، ولی نزدیک کنکور حدود 10 ساعت روزانه مطالعه داشتم.
اصغر خوش اخلاق قصد دارد دانشگاه تهران را برای تحصیل در کارشناسی ارشد رشته محیط زیست انتخاب نماید.

دانش آموز خمینی شهری حائز رتبه پنجم کشوری در رشته ساخت و تولید
دانش آموز خمینی شهری حائز رتبه پنجم کشوری در رشته ساخت و تولید

امیرحسین ربانی فر دانش آموز هنرستان شهید رجایی حائز رتبه پنجم کشوری در رشته ساخت و تولید (تراشکاری) شد.
مدیر این هنرستان در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین عنوان کرد: مسابقات علمی- عملی هنرستان ها هر ساله برای دانش آموزان هنرستان ها برگزار می شود و منتخبین مدارس به اداره کل آموزش و پرورش معرفی می شوند.


نوروزی افزود: در سطح استان اصفهان بین منتخبین از 40 منطقه، مسابقات تئوری و عملی برگزار شد و امیرحسین ربانی فر موفق شد به عنوان نفر اول و نماینده استان اصفهان به مسابقات کشوری راه پیدا کند. وی در این مسابقات مقام پنجم را به دست آورد.


گفتنی است هنرستان شهید رجایی علی رغم این که قدیمی ترین هنرستان خمینی شهر است ولی هنوز در رشته های مختلف مطرح است و موفقیت های زیادی به دست آورده است. اخیرا این هنرستان برای دانش آموزان رشته ساخت و تولید دستگاه CNC خریداری نموده است. قطعاتی که قراراست تراش داده و یا تولید شوند در رایانه طراحی شده و این دستگاه به کمک رایانه قطعات را تولید می کند.


شایان ذکر است هزینه خرید دستگاه CNC حدود 50 میلیون تومان بوده که نزدیک به 13 میلیون تومان آن را خیرین پرداخت نموده اند.

اعضای هیات مدیره جدید شرکت اسپاداناگشت انتخاب شدند
اعضای هیات مدیره جدید شرکت اسپاداناگشت انتخاب شدند

طی جلسه ای اعضای هیات مدیره جدید شرکت همسفرگشت اسپادانا و بازرسان این شرکت انتخاب شدند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، اسامی منتخبان به این شرح است:

هیات مدیره: سید تقی صهری، نادر کاوه ای، نادعلی سعیدی، عزیز اله پور کاظم، محمد صفری، علی آقا بابایی، علی شجاعی، بهمن جعفری و مصطفی ریاحی نسب


بازرسان: احمد صفری، احسان وطن خواه و مرتضی غفورزاده


گفتنی است این شرکت مسافربری اولین طرح مشارکتی میان شهرداری خمینی شهر و مردم است که کلنگش خرداد 1391 به زمین زده شد و مرحله اول آن مردادماه سال گذشته گشایش یافت.

اختتامیه طرح بهسامان مدارس خمینی شهر برگزارشد
اختتامیه طرح بهسامان مدارس خمینی شهر برگزارشد

به منظور فرهنگ سازی صحیح مدیریت مصرف انرژی، طرح بهسامان مدارس با همکاری دفتر نمایندگی سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا)، و آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر اجرا شد، به گزارش فرصت آنلاین طرح مذکور در بین دانش آموزان 28 مدرسه دخترانه و پسرانه ابتدایی منتخب از ابتدای سال تحصیلی 96 - 95 درشهرستان خمینی شهر اجرا گردید. براساس این گزارش جشن اختتامیه و نمایشگاه آثار منتخب دانش آموزان با موضوع آشنایی با انواع انرژی های تجدیدپذیر، انواع لامپهای روشنایی، مدیریت مصرف، پیک سایی، استفاده بهینه از لوازم برقی و برچسب انرژی در قالب ارائه پوستر، روزنامه دیواری، کاردستی، تئاتر، شعر و سخنرانی در روز یکشنبه مورخ 24 اردیبهشت ماه در تالار شاهد برگزار گردید. مدیر دفتر نمایندگی ساتبا با اشاره به اهمیت آموزش مدیریت مصرف در بین دانش آموزان که مهمترین رکن در نهادینه سازی فرهنگ صحیح مصرف در بخش های مختلف از جمله مصرف برق هستند گفت: دانش آموزان می توانند به عنوان سفیرانی مهم برای خانواده ها در این زمینه نقش آفرینی کنند. در پایان مراسم اختتامیه طرح بهسامان به منظور تجلیل وقدردانی از آثار برگزیده دانش آموزان و تلاش مدیران، مربیان ومعلمان لوح تقدیر و جوایزی اهداءشد وبه دانش آموزان حاضر به رسم یادبود کتابی در زمینه مدیریت مصرف تقدیم گردید.

صفحه 10 از 77