امروزيكشنبه, 25 آذر 1397-- Sunday Dec 16 2018

ساعت 15:05:27

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 01:02:24

استان اصفهان چهارمیلیون و300 هزار نفردر سامانه "سیب" عضو دارد
استان اصفهان چهارمیلیون و300 هزار نفردر سامانه "سیب" عضو دارد

سرپرست گروه توسعه شبکه بهداشت محیط استان اصفهان گفت: تاکنون اطلاعات چهارمیلیون و 300 هزار نفر از مردم استان اصفهان در سامانه "سیب" (سامانه یکپارچه خدمات سلامت) ثبت شده است. به گزارش فرصت آنلاین رسول حمامی در گفت€ وگو با خبرنگارایمنا ضمن اشاره به سامانه "سیب" گفت: این سامانه در مراکز بهداشتی استان اصفهان راه€اندازی شده است که در قالب این سامانه اطلاعات مراجعه کنندگان به مراکز بهداشت به صورت الکترونیکی ثبت می€شود تا بتوان خدمات بهدشتی بهتری را به آنها ارایه داد.وی با بیان اینکه تاکنون اطلاعات چهارمیلیون و 300 هزار نفرازمردم استان اصفهان درسامانه "سیب" ثبت شده است، تصریح کرد: از این تعداد یک میلیون و 700 هزار نفر از شهروندان اصفهانی بوده€اند. سرپرست گروه توسعه شبکه بهداشت محیط استان اصفهان ادامه داد: در پرونده€های الکترونیک سلامت افراد با رویکرد بیماری€های غیرواگیر مانند دیابت و فشار خون شناسایی شده و غربالگری سرطان هم مورد برسی قرار می€گیرد. وی همچنین بااشاره به فعالیت 61 مرکز فعال بهداشتی در شهراصفهان گفت: باید توجه داشت که طی چهارسال اخیر90 درصد ازمراکزبهداشتی استان اصفهان بهسازی ونوسازی شده وساختار فیزیکی آنها مطابق با استانداردهای روز دنیا بهبود یافته است.

گروه رباتیک زلزال بر سکوی اول مسابقات جهانی
گروه رباتیک زلزال بر سکوی اول مسابقات جهانی

"سیدمهدی مُهری" و "علی رضایی" اعضای گروه روباتیک "زلزال" خمینی شهر در سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی رباتیک که در دانشگاه نوشیروانی بابل برگزار شد، مقام اول لیگ ربات جنگجوی سبک وزن را از آن خود کردند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این دو رباتیک کار سید مهدی مهری (دانشجوی رشته ساخت و تولید) و علی رضایی (دانش آموز) تا کنون موفق به کسب رتبه های زیادی در مسابقات بین المللی و کشوری شده اند.


بر اساس گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی بابل، رييس دبيرخانه دائمي رباتيك دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل گفت: بيش از ۲۰۰ تيم داخلي و ۲۰ تيم خارجي در ۱۹ ليگ مسيرياب ويژه، مسيرياب رالي، مسيرياب دانش آموزي زير ۱۸ سال، مسيرياب دانش آموزي زير ۱۰ سال، جنگجو سنگين وزن، جنگجو سبك وزن ۲۵ كيلوگرم، جنگجو دانش آموزي ۸ كيلوگرم، جنگجو دانش آموزي ۳ كيلو گرم، پرنده دقتي و سرعتي، مين ياب دستي، زيردريايي، آتش نشان، رهياب(حل ماز)، شناور هوشمند، هوش مصنوعي آزاد و Battlecode در این دور از مسابقات شركت كردند.


گفتنی است علم رباتيك از دو بعد قابل ارزيابي است. یکی بعد آكادميك كه يك علم ميان رشته اي است و قدمت ۱۵ ساله دارد و تلفيقي از رشته هاي مهندسي برق، الكترونيك، مهندسي كامپيوتر، مكانيك و ... مي باشد و بعد دوم مربوط به بخش كاربردي و صنعتي آن مي شود كه جايگاه علم رباتيك در صنايع كشور همواره در حال گسترش است و داراي كارآيي و بازدهي بيشتر و هزينه كم تر مي باشد.

حضور «فرصت» در نمایشگاه بین المللی اصفهان فارما
حضور «فرصت» در نمایشگاه بین المللی اصفهان فارما

دوهفته نامه فرصت در اولین نمایشگاه بین المللی دارو و صنایع وابسته (اصفهان فارما) شرکت نمود.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این نمایشگاه که در محل دائمی نمایشگاه های اصفهان در پل شهرستان دایر می باشد، غرفه 37A واقع در سالن میرداماد به فرصت اختصاص یافته است. در این غرفه نشریات فرصت به خصوص نسخ حاوی مطالب تخصصی و مرتبط با دارو و پزشکی، ویژه نامه پزشکان خمینی شهر و معرفی خیریه های شهرستان به نمایش گذاشته شده است.

گفتنی است نمایشگاه اصفهان فارما از تاریخ 18 بهمن ماه آغاز شده و تا شامگاه بیستم ادامه دارد.

شایان ذکر است در بخش مطبوعاتی این نمایشگاه روزنامه های اصفهان زیبا، اصفهان امروز، نسل فردا، نگاه کویر، خبرگزاری ندای سلامت و سایر رسانه های استانی و کشوری حضور دارند.

شهرک گلخانه ای خمینی شهر راه اندازی می شود
شهرک گلخانه ای خمینی شهر راه اندازی می شود

کشت گلخانه ای در دستور کار جهاد کشاورزی است . به گزارش فرصت آنلاین مدیر امورباغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان در نشست خبری با اصحاب رسانه با اعلام این خبرگفت: با توجه به مصرف بهینه آب در کشت گلخانه ای و افزایش بهره وری و ارتقا کیفی محصولات ، امسال این کشت را سرلوحه کار خود قرار دادیم. ، احمد رضا رئیس زاده افزود: تا پایان امسال شهرک گلخانه ای خمینی شهر احداث خواهد شد.وی گفت: در این شهرک ۱۸ واحد گلخانه دیده شده است که در آنها از فارغ التحصیلان رشته کشاورزی به منظور افزایش ضریب اشتغال استفاده می شود.

شهرک صنعتی خمینی شهر آماده جذب سرمایه گذار است
شهرک صنعتی خمینی شهر آماده جذب سرمایه گذار است

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان خمینی شهر با ریاست فرماندار و حضور مدیرعام