امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 03:43:38

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

گروه رباتیک زلزال بر سکوی اول مسابقات جهانی
گروه رباتیک زلزال بر سکوی اول مسابقات جهانی

"سیدمهدی مُهری" و "علی رضایی" اعضای گروه روباتیک "زلزال" خمینی شهر در سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی رباتیک که در دانشگاه نوشیروانی بابل برگزار شد، مقام اول لیگ ربات جنگجوی سبک وزن را از آن خود کردند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این دو رباتیک کار سید مهدی مهری (دانشجوی رشته ساخت و تولید) و علی رضایی (دانش آموز) تا کنون موفق به کسب رتبه های زیادی در مسابقات بین المللی و کشوری شده اند.


بر اساس گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی بابل، رييس دبيرخانه دائمي رباتيك دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل گفت: بيش از ۲۰۰ تيم داخلي و ۲۰ تيم خارجي در ۱۹ ليگ مسيرياب ويژه، مسيرياب رالي، مسيرياب دانش آموزي زير ۱۸ سال، مسيرياب دانش آموزي زير ۱۰ سال، جنگجو سنگين وزن، جنگجو سبك وزن ۲۵ كيلوگرم، جنگجو دانش آموزي ۸ كيلوگرم، جنگجو دانش آموزي ۳ كيلو گرم، پرنده دقتي و سرعتي، مين ياب دستي، زيردريايي، آتش نشان، رهياب(حل ماز)، شناور هوشمند، هوش مصنوعي آزاد و Battlecode در این دور از مسابقات شركت كردند.


گفتنی است علم رباتيك از دو بعد قابل ارزيابي است. یکی بعد آكادميك كه يك علم ميان رشته اي است و قدمت ۱۵ ساله دارد و تلفيقي از رشته هاي مهندسي برق، الكترونيك، مهندسي كامپيوتر، مكانيك و ... مي باشد و بعد دوم مربوط به بخش كاربردي و صنعتي آن مي شود كه جايگاه علم رباتيك در صنايع كشور همواره در حال گسترش است و داراي كارآيي و بازدهي بيشتر و هزينه كم تر مي باشد.

حضور «فرصت» در نمایشگاه بین المللی اصفهان فارما
حضور «فرصت» در نمایشگاه بین المللی اصفهان فارما

دوهفته نامه فرصت در اولین نمایشگاه بین المللی دارو و صنایع وابسته (اصفهان فارما) شرکت نمود.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این نمایشگاه که در محل دائمی نمایشگاه های اصفهان در پل شهرستان دایر می باشد، غرفه 37A واقع در سالن میرداماد به فرصت اختصاص یافته است. در این غرفه نشریات فرصت به خصوص نسخ حاوی مطالب تخصصی و مرتبط با دارو و پزشکی، ویژه نامه پزشکان خمینی شهر و معرفی خیریه های شهرستان به نمایش گذاشته شده است.

گفتنی است نمایشگاه اصفهان فارما از تاریخ 18 بهمن ماه آغاز شده و تا شامگاه بیستم ادامه دارد.

شایان ذکر است در بخش مطبوعاتی این نمایشگاه روزنامه های اصفهان زیبا، اصفهان امروز، نسل فردا، نگاه کویر، خبرگزاری ندای سلامت و سایر رسانه های استانی و کشوری حضور دارند.

شهرک گلخانه ای خمینی شهر راه اندازی می شود
شهرک گلخانه ای خمینی شهر راه اندازی می شود

کشت گلخانه ای در دستور کار جهاد کشاورزی است . به گزارش فرصت آنلاین مدیر امورباغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان در نشست خبری با اصحاب رسانه با اعلام این خبرگفت: با توجه به مصرف بهینه آب در کشت گلخانه ای و افزایش بهره وری و ارتقا کیفی محصولات ، امسال این کشت را سرلوحه کار خود قرار دادیم. ، احمد رضا رئیس زاده افزود: تا پایان امسال شهرک گلخانه ای خمینی شهر احداث خواهد شد.وی گفت: در این شهرک ۱۸ واحد گلخانه دیده شده است که در آنها از فارغ التحصیلان رشته کشاورزی به منظور افزایش ضریب اشتغال استفاده می شود.

شهرک صنعتی خمینی شهر آماده جذب سرمایه گذار است
شهرک صنعتی خمینی شهر آماده جذب سرمایه گذار است

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان خمینی شهر با ریاست فرماندار و حضور مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان با موضوع بررسی روند فعالیت شهرک صنعتی برق و الکترونیک و نواحی صنعتی تخصصی حوله بافی و صنایع غذایی برگزار شد .
به گزارش فرصت آنلاین در این جلسه فرماندار و رییس خانه صنعت و معدن شهرستان از اقدامات اخیر شرکت شهرکها در تامین زیرساخت های گاز ، فیبر نوری و افزایش منابع آب این مجموعه تقدیر و در خصوص تکمیل محوطه سازی ، فضای سبز و ایجاد ساختمانهای نگهبانی و آتشنشانی در سال آینده تصمیماتی اتخاذ گردید.
مدیرعامل شهرکتهای صنعتی استان اصفهان دراین جلسه گفت: با تکمیل کل طرح های مصوب سال 96، ظرفیت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری در شهرستان خمینی شهر ایجاد و بستر لازم برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی فراهم شده است. محمد جواد بگی افزود: طرحهای گازرسانی، مخابرات و فیبر نوری و تامین آب مورد نیاز واحدهای صنعتی از اقدامات مهم این شرکت جهت تکمیل امکانات زیر ساختی لازم برای توسعه سرمایه گذاری و تولید در شهرکها و نواحی صنعتی این شهرستان بوده است. ویبا اشاره به اقدامات انجام شده برای تامین زیر ساخت های لازم برای نواحی صنعتی تخصصی حوله بافی و صنایع غذایی در این شهرستان افزود: این نواحی با هدف ساماندهی واحدهای صنفی مزاحم شهری فعال در زمینه های حوله بافی و صنایع غذایی در شهرکها ایجاد شده و ضروری است با حمایت شهرداری و شبکه بهداشت شهرستان خمینی شهر این واحدهای صنفی از بافت شهری خارج و در این نواحی صنعتی تخصصی مستقر گردند. مدیرعامل شهرکتهای صنعتی استان اصفهان در ادامه از آمادگی این شرکت جهت تحویل رایگان زمین برای واحدهای عام المنفعه مانند درمانگاه، واحدهای آموزشی و ... با پیش شرط بهره برداری آن واحد در شهرکها و نواحی صنعتی این شهرستان طی حداکثر 2 سال خبر داد. محمد جواد بگی با اشاره به عقد قرارداد با اداره راهداری استان تصریح کرد: طبق این قرارداد در سال 97 تابلوهای آگاهی و پیش آگاهی راههای شهرکها و نواحی این شهرستان نصب یا اصلاح خواهد شد.

عرضه دستاوردهای بانوان کارآفرین در بازارچه عیدانه
عرضه دستاوردهای بانوان کارآفرین در بازارچه عیدانه

بازارچه عیدانه صنایع دستی، پوشاک و مواد غذایی زنان کارآفرین شهرستان خمینی€Œشهر با حمایت خیریه نرجس خاتون (س) از یکم تا دهم اسفندماه برگزار می€Œشود.
رئیس این خیریه ضمن اعلام این خبر به خبرنگار فرصت گفت: بازارچه امسال در شعبه خیابان شهید مدنی شرقی و در دو طبقه برگزار خواهد شد.
مهرالسادات حسینی افزود: در یک طبقه تنها به عرضه صنایع دستی خواهیم پرداخت و دیگر دستاوردهای بانوان شامل مواد خوراکی، پوشاک و... را در طبقه ای مجزا در معرض نمایش و فروش خواهیم گذاشت.

دو طرح توسعه آب و فاضلاب در خمینی شهر اجرا شد
دو طرح توسعه آب و فاضلاب در خمینی شهر اجرا شد

عملیات توسعه صد و پنجاه و سه متر شبکه فاضلاب محله دستگرد قداده و توسعه صد و چهل و چهارمتر شبکه آب خیابان شهید فهمیده منطقه خمینی شهر در دی ماه96 انجام شد. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی آبفا استان اصفهان حوزه خميني شهر این طرح ها ازمحل اعتبارات جاری در مسیر خیابان 17 شهریور و خیابان شهید فهمیده در مسیر حد فاصل کوچه چهارده معصوم تا کوچه درخشان انجام گردید . براساس این گزارش درنه ماهه سال 96 تعداد 1022 عدد دریچه فاضلاب درمنطقه خمینی شهر با هدف پیشگیری ازمدفون شدن دریچه های فاضلاب و رفع ناهمواری معابر و ایجاد اختلال در تردد وسایل نقلیه همسطح سازی شد.

شناسایی کارگاه غیرمجازبسته بندی پفیلا وبرنجک
شناسایی کارگاه غیرمجازبسته بندی پفیلا وبرنجک

واحد بهداشت محیط با همکاری نیروی انتظامی وحکم قضایی تولید و بسته بندی پفیلا وبرنجک درمنزلی واقع در منظریه رامتوقف کرد.به گزارش فرصت آنلاین روابط عمومی شبکه بهداشت شهرستان خمینی شهر با انتشار این خبرگفت: در این منزل تولید پفیلا و برنجک درشرایط غیر بهداشتی با استفاده از مواد اولیه نا مطلوب و رنگ شیمیایی صورت می گرفت و مقدار ۶۰۰۰کیلو گرم ذرت،۴۰گونی پفیلاو۳۰کیلو گرم رنگ شیمیایی در آن محل توفیف و پرونده به مراجع قانونی ارجاع شد.

آیین بزرگداشت پروفسور سیدمحمد میردامادی
آیین بزرگداشت پروفسور سیدمحمد میردامادی

آیین بزرگداشت و تجلیل از مقام علمی استاد فقید دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و از اهالی خمینی شهر؛ پروفسور سیدمحمد میردامادی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت، در این مراسم که همزمان با یکمین سالگرد درگذشت وی برگزار گردید جمعی از اساتید، دانشجویان و اعضای خانواده این پیشکسوت رشته زنان و زایمان از جمله پروفسور سیدریحان میردامادی حضور داشتند.
بر اساس همین گزارش، مراسم مذکور به همت دانشگاه علوم پزشکی، موسسه خیریه تحقیقاتی بهداشتی حضرت رسول(ص)، شبکه بهداشت خمینی شهر، بنیاد شهید خمینی شهر و انجمن مفاخر و نخبگان خمینی شهر برگزار گردید.
گفتنی است پروفسور میردامادی؛ دانش آموخته رشته جراحی و زنان و زایمان از دانشکده پزشکی پاریس، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه اصفهان، عضو انجمن بیماری های زنان فرانسه و موسس انجمن بیماری های زنان و مامایی در اصفهان، چهارم بهمن ماه 1395 چشم از جهان فروبست.

صفحه 2 از 77