امروزسه شنبه, 02 بهمن 1397-- Tuesday Jan 22 2019

ساعت 17:09:49

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 00:55:18

اولین مرکز تخصصی مشاوره کودک و نوجوان شهرستان افتتاح شد

اولین مرکز تخصصی مشاوره کودک و نوجوان شهرستان افتتاح شد

شنبه, 06 شهریور 1395 ساعت 07:52 کدخبر :10509
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیمین سعیدی

در ادامه افتتاح طرح ها در هفته دولت، با حضور فرماندار، نماینده، معاون پیشگیری بهزیستی استان اصفهان و رییس بهزیستی شهرستان خمینی شهر اولین مرکز تخصصی مشاوره کودک و نوجوان شهرستان با نام راه نو در خیابان بوعلی، کوچه ارشاد سابق افتتاح شد.

IMG 0064
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین فرماندار در این مراسم با اشاره به این که مراکز مشاوره یکی از نیازهای اساسی جامعه است افزود: این مراکز صرفه اقتصادی ندارند و دولت باید آن ها را حمایت کند.
رضوانی با اشاره به این که در هفته دولت اخبار مثبت زیادی از خمینی شهر در رسانه ها منتشر شده است افزود: کار در بستر آرامی پیش می رود و شاهد پیشرفت های عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و ... هستیم و ان شاء الله با همدلی بین نهادهای اصلی شهر، کار پیش برود و نتیجه اش خدمت به مردم باشد.
معاون پیشگیری بهزیستی استان اصفهان نیز ضمن تقدیر از بهزیستی خمینی شهر به خاطر ارائه خدمات مفید به متقاضیان تصریح کرد: شاخص های آماری بیشتر خدمات ارائه شده در بهزیستی خمینی شهر مانند بینایی، شنوایی، طرح ژنتیک و ... در حد صد در صد است. در طرح آزمایشی ژنتیک که سال گذشته در خمینی شهر و نجف آباد برگزار شد پیگیری ها در خمینی شهر دو برابر بیشتر بود.
ناجی تعداد مراکز مشاوره استان را با احتساب «راه نو» 153 مرکز اعلام کرد و افزود: بیش از 170 هزار نفر در سطح استان به این مراکز مراجعه دارند.
وی افتتاح این مرکز را راستای منویات رهبری در خصوص رشدکامل جمعیت دانست و گفت: تمرکز این مرکز روی قشر خاص نوجوان است که بچه های سالمی تربیت شوند و وارد اجتماع گردند.
ناجی با اشاره به این که مراکز مشاوره حمایت بیمه ای دریافت نمی کنند افزود: از آقای ابطحی تقاضا می کنم که در این مورد در مجلس طرح موضوع کند.
نماینده نیز با انتقاد از خانواده هایی که به دلیل انگ خوردن به فرزندانشان حاضر به مراجعه به مراکز مشاوره نیستند گفت: مدیر این مرکز باید به مدرسه ها و مهد کودک ها برود و از خانواده ها بخواهد که به این مرکز رجوع کنند.

IMG 0079
سیدجواد ابطحی افزود: مطمئن هستم که با تبلیغات بیشتر خانواده ها به این مرکز مراجعه می کنند و بنده نیز بحث بیمه را در مجلس مطرح می نمایم.
گفتنی است «راه نو» ششمین مرکز مشاوره شهرستان خمینی شهر است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید