امروزشنبه, 30 تير 1397-- Saturday Jul 21 2018

ساعت 06:38:38

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 21:13:58

تجلیل از بانو علویه همایونی عرصه‌اي براي تببين گفتمان دانش‌محوري

سه شنبه, 24 فروردین 1395 ساعت 13:16 کدخبر :10110
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

 معرفی چهره€Œهای شاخص همچون بانو علویه همایونی که در سال ۱۳۸۸ نیز به عنوان چهره ماندگار انتخاب شدند، ضمن هویت€Œبخشی به بانوان جامعه، عرصه بروز توانمندی€Œها را برای بانوان گرانقدر شهرمان فراهم می کند.

به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاری شبستان از اصفهان به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، مهدی جمالی€Œنژاد شهردار اصفهان بااین اضهار نظر با اشاره به برگزاری همایش ویژه «همایونی آراسته به علم امین» با محوریت تجلیل از بانو علویه همایونی شاگرد برجسته بانو مجتهده امین(ره) اظهار داشت: حاجیه خانم علویه همایونی، نمونه بارز زنانی هستند که زندگی خود را با ایثار و گذشت در ساحَت€Œهای مختلف، معنا می€Œبخشند و با توجه به نگرش والای مقام معظم رهبری به موضوع سبک زندگی و تأکیدات معظم له به اصلاح این مقوله مهم، ایشان یکی از الگوهای برجسته در این زمینه به شمار می€Œآیند.

وی با بیان اینکه اولین حوزه علمیه بانوان کشور در سال 1344 شمسی با نام مکتب فاطمه با امتیاز بانو مجتهده امین و با همت ایشان تأسیس شد، ادامه داد: ایشان بانویی فعال در عرصه ترویج علوم و معارف دین در اجتماع و وقف و امور خیر و از حافظان فرهنگ و معارف دین هستند که نقش قابل توجهی در احیاء، پاسداری و حفظ بخش مهمی از مصادیق میراث فرهنگی ناملموس با انتقال بین€Œنسلی، در شهر اصفهان دارند.

شهردار اصفهان با اشاره به برگزاری مراسم بزرگداشت این بانوی برجسته تصریح کرد: مراسم بزرگداشت ایشان که با هدف تجلیل از مقام والای علمی و اخلاقی این بانوی وارسته و نقش بسیار مهم و تأثیرگذار ایشان در حوزه آموزش و ترویج علوم و معارف اسلامی به ویژه در میان بانوان، برگزار می€Œشود.

وی با بیان ویژگی€Œهای بانو علویه همایونی بیان کرد: ایشان که دانش€Œآموخته حوزه و دانشگاه هستند، به بهترین وجه، این تقابل را به حرکتی همسو تبدیل کردند و از این رو الگویی بسیار مناسب برای حضور سیاسی و اجتماعی و فرهنگی زنان در عصر جدید محسوب می€Œشوند.

جمالی€Œنژاد با بیان اینکه حاجیه خانم علویه همایونی یکی از ظرفیت€Œهای بسیار ارزشمند فرهنگی و علمی شهر اصفهان هستند، ادامه داد: نظر به جایگاه این شهر که از دیرباز مهد عالمان و اندیشمندان بوده و در تبیین تمدن نوین اسلامی، نباید در بهره€Œگیری از داشته€Œها و ظرفیت€Œهای کلان این شهر تاریخی غفلتی صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم بزرگداشت و تجلیل از مقام علمی و اخلاقی و خدمات ارزنده بانو علویه همایونی با عنوان «همایونی آراسته به علم امین»، توسط شهرداری اصفهان، فرصتی مغتنم برای تحقق گفتمان جدید شهرداری است.

هویت€Œبخشی به بانوان جامعه، با تجلیل از چهره€Œهای ویژه این حوزه شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: معرفی چهره€Œهای شاخص همچون بانو علویه همایونی که در سال 1388 نیز به عنوان چهره ماندگار انتخاب شدند، ضمن هویت€Œبخشی به بانوان جامعه به ویژه نسل جوان و نوجوان، عرصه بروز توانمندی€Œها را برای بانوان گرانقدر شهرمان مهیا می€Œکند.

وی با بیان اینکه شهرداری اصفهان در این راستا، طرح€Œهای عمرانی و فرهنگی شاخصی را در دستور کار خود در سال جاری و برنامه اصفهان 1400 دارد، بیان کرد: به طور قطع شهری که گفتمان دانش محوری را سرلوحه توسعه خود قرار داده و پارادایم جدیدی را در کشور رقم زده بایستی از همه ظرفیت های€Œنخبگی شهر بویژه بانوان فرهیخته و دانشمند به نیکی تجلیل کند.

گفتنی است همایش ویژه «همایونی آراسته به علم امین» از سوي سازمان فرهنگي تفريحي با محوریت تجلیل از بانو علویه همایونی شاگرد برجسته بانو مجتهده امین(ره) روز چهارشنبه (25 فروردین) ساعت 9 صبح در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی واقع در خیابان باغ گلدسته برگزار می€Œشود.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 البرز 29 فروردین 1395 ساعت 21:21
این بانو چه ربطی به خمینی شهر داشته و داره؟
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید