امروزشنبه, 30 تير 1397-- Saturday Jul 21 2018

ساعت 06:34:46

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 21:13:58

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان اصفهان خبر داد

فعالیت 1700 کانون فرهنگی و قرآنی در مساجد استان

شنبه, 13 تیر 1394 ساعت 13:12 کدخبر :9073
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: در حال حاضر یک€Œهزار و 700 کانون فرهنگی و قرآنی در مساجد استان وجود دارد که در زمینه آموزش و ترویج قرآن کریم فعالیت می€Œکنند.
به گزارش فرصت آنلاین حجت€Œالاسلام حبیب€Œرضا ارزانی امروز در گفت€Œوگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن اسلامی تاکنون در این راستا فعالیت€Œهای خوب و چشمگیری داشته و توانسته در حوزه قرآنی نیز این جایگاه را ارتقا دهد.
وی تصریح کرد: استان اصفهان در حوزه€Œهای هنر و قرآن کریم، پژوهش€Œهای قرآنی و همچنین در حوزه تبلیغ و ترویج قرآن کریم در کشور رتبه برتر را دارا است و در مجموع می€Œتوان استان اصفهان را از استان€Œهای برتر در حوزه فعالیت€Œهای قرآنی در کشور محسوب کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان افزود: باید با تلاش، کوشش و مدیریت جهادی، استان اصفهان را در تمام زمینه€Œها و حوزه€Œهای قرآنی به عنوان برترین استان در این زمینه تبدیل کنیم.

وی بیان کرد: در حال حاضر متاسفانه آمار دقیقی از موسسات فرهنگی و قرآنی که در استان اصفهان فعالیت می€Œکنند، وجود ندارد، اما یک€Œهزار و 700 کانون فرهنگی و قرآنی در مساجد استان اصفهان وجود دارد که در زمینه آموزش و ترویج قرآن کریم فعالیت می€Œکنند و همچنین 60 موسسه قرآنی نیز تا کنون در استان اصفهان تاسیس شده که از اداره€Œ ارشاد مجوز فعالیت دریافت کرده€Œاند و در حدود 100 موسسه جدید نیز از طریق اداره€Œکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به اخذ مجوز کرده€Œاند که در شرف اخذ مجوز هستند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید