امروزيكشنبه, 10 فروردين 1399-- Sunday Mar 29 2020

ساعت 12:40:51

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

کانون های مساجد خمینی شهر در استان چهارم شد

سه شنبه, 22 فروردین 1391 ساعت 11:00 کدخبر :3945
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی

 

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خمینی شهر  اعلام کرد که کانون های فرهنگی هنری مساجد این شهرستان بعد از اصفهان، کاشان و فلاورجان رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

 

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خمینی شهر که در همایشی که به مناسبت سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد به همت همان اداره برگزار شده بود، سخن می گفت، به ارائه گزارش کوتاهی از فعالیت های کانون ها پرداخت و افزود: در حال حاضر در خمینی شهر52 باب کانون فرهنگی هنری ثبت شده در اداره ارشاد داریم که سه تای آن تخصصی اند. میردامادی افزود: در سال 90 جمعا 21 میلیون تومان بودجه به کانون های مساجد شهرستان  تخصیص یافت که البته بودجه کانون های تخصصی جدای از بقیه محاسبه و پرداخت می شود و ما برآنیم تا تعداد این کانون های تخصصی را افزایش دهیم.

سید مرتضی میردامادی افزود: در سال 90 توانستیم 21 قفسه کتاب، 16 میز مطالعه و 50 عدد صندلی برای کتابخانه های کانون های متقاضی تامین کنیم که چند روز پیش تحویل داده شد. وی همچنین از کانون هایی که نیاز به این اقلام دارند خواست که لیست اقلام درخواستی شان را بنویسند تا برایشان تامین شود.

در این همایش حجت الاسلام و المسلمین صغیرا با استناد به حدیثی از امام کاظم(ع) مبنی بر اینکه هیچ گاه به خاطر اینکه اهل حق کم هستند، در طریق هدایت وحشت نکنید چون خدا با شماست و نزدیک شدن به خداوند، نزدیک شدن به قدرتی لایزال است، گفت: اگر انسان بخواهد خلاقیت پیدا کند راهش نزدیک شدن به خداست.

این استاد حوزه و دانشگاه 52 کانون به ثبت رسیده شهرستان خمینی شهر را به 52 برکه زلال تشبیه کرد که باید به نهرهای خروشان تبدیل گردند. وی افزود: دیگر نباید مشکلاتی مانند بی حجابی یا مشکلات ناشی از روابط دختر و پسر در این شهر وجود داشته باشد. وی اطلاع رسانی در این زمینه به مردم را وظیفه کانون ها دانست.

گفتنی است قاری خردسال خمینی شهری مهدی شیروی در این مراسم به تلاوت قرآن پرداخت و گروه سرود مدرسه راهنمایی شاهد 3 خمینی شهر و گروه تواشیح «بصائر» نیز به اجرای برنامه پرداختند و در پایان مراسم فعالان و ممتازین کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان مورد تقدیر قرار گرفتند.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید