امروزيكشنبه, 10 فروردين 1399-- Sunday Mar 29 2020

ساعت 12:26:08

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

به ازای هر هزار نفر خمینی شهری یک هیات مذهبی وجود دارد
کارشناس فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان

به ازای هر هزار نفر خمینی شهری یک هیات مذهبی وجود دارد

پنجشنبه, 28 خرداد 1394 ساعت 08:12 کدخبر :8985
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

به ازای هر هزار شهروند خمینی شهری یک هیئت مذهبی در شهر وجود دارد. کارشناس فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی شهر با بیان این خبر گفت: 270 هیئت مذهبی ثبت شده در شهر داریم که تخمین زده می شود در حدود 300 هیئت مجموعا در شهر مشغول به فعالیت باشند.جواد رحیمی گفت: خمینی شهر از نظر تعداد هیئت ها بعد از اصفهان و کاشان در رتبه سوم در استان قرار دارد. وی گفت البته تشکل های ما به دو قسمت تقسیم می شوند که برخی مستمر و برخی به شکل موقت کار می کنند.

هیت های مستمر گروه هایی هستند که حداقل هفته یک بار مراسم برگزار می کنند و گروه دوم کسانی هستند که دایمی نستند و مثلا در مواقع خاص مانند ایام عزاداری و ماه مبارک و غیره فعالیت دارند. وی گفت: از این تعداد 20 هیت متعلق به خانم ها است. رحیمی در خصوص تعداد کم تشکل های زنان نیز گفت: مسلما تعداد هیت های خانمها بسیار بیش از این است، اما بسیاری از آنها به دلایلی مانند نداشتن اطلاعات لازم درمورد ثبت هیئت پیگیرثبت تشکل خود نبوده اند.این کارشناس فرهنگی در خصوص کیفیت عملکرد هیت ها نیز گفت: متاسفانه به نظر می رسد عموم تشکل ها فعالیت خود را به برپایی مراسم عزاداری و جشن خلاصه کرده اند، در صورتی که گستر دگی فعالیت هیت ها بسیار باید بیش از این باشد، چرا که این تشکل ها با وارد شدن در حو.زه های فرهنگی و اجتماعی می توانند در زمینه کاهش مشکلات اجتماعی اقدام کرده و نقش موثری داشته باشند. رحیمی گفت: البته به نظر می رسد این نقیصه خاص شهر ما نباشد و مشکلی کشوری است.وی افزود: علاوه بر هیت مدیره حضور یک کارشناس و مبلغ دینی، مداح،رابط فرهنگی و مربی قرآن از ارکان تشکیل دهنده یک هیت رسمی است.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 رحیمی 29 خرداد 1394 ساعت 15:06
هنوز چهار ماه تا ماه محرم مونده. این مطلب به ماه محرم بیشتر می خوره تا ماه رمضان. بهتر بود در مورد مبلغ و تبلیغ صحبت بشه به مناسبت اول تیر سالروز تاسیس سازمان تبلیغات.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید