امروزپنجشنبه, 28 شهريور 1398-- Thursday Sep 19 2019

ساعت 13:08:01

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:32:49

اپرای ایرانی حربن یزید ریاحی (نوای آزادگی) به روی صحنه می رود

اپرای ایرانی حربن یزید ریاحی (نوای آزادگی) به روی صحنه می رود

چهارشنبه, 09 آبان 1397 ساعت 12:02 کدخبر :12101
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

ُپرای ایرانی حربن یزید ریاحی برای اولین بار در خمینی شهر به روی صحنه می رود.
این سوگواره متفاوت که به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و گروه هنری پژواک یک روز پس از اربعین حسینی در سالن بصیرت به مدت 6 شب اجرا خواهد شد، با تلفیق موسیقی اصیل ایرانی و تئاتر نوعی جدید از عزاداری را به نمایش می گذارد.
سرپرست گروه هنری پژواک با تاکید بر اینکه تعزیه یکی از قدیمی ترین انواع اپرا در جهان است، گفت: کاری که در دست اجرا داریم بن مایه خود را از تعزیه گرفته با این تفاوت که موسیقی در کار جدید سازبندی کامل تر و تنظیم علمی تری دارد و خوانندگان نقش ها در واقع همان بازیگران هستند.
سیدمجید صمیمی در ادامه از سنتور، کمانچه، عود، تار، تنبک، دف، نی، سنج و دمام به عنوان سازهایی نام برد که در این کار از آنها بهره گرفته شده و افزود: سه بازیگر و خواننده نقش های امام حسین (ع)، حضرت ابالفضل (ع) و حربن یزید ریاحی را بازی خواهند کرد.
رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری نیز در این مورد گفت: خوشبختانه تعدد و تنوع برنامه هایی که در ایام محرم و صفر در خمینی شهر و توسط مردم ولایی و خوش ذوق و همچنین هنرمندان و فرهیختگان به اجرا درمی آید بسیار قابل توجه است و این اقدامات ارزنده مردم بار بزرگی را از دوش نهادهای فرهنگی برمی دارد. سیدمحمدهای موسوی افزود: با این وجود نهادهای فرهنگی باید در پی اجرای برنامه هایی باشند که در شهر به اجرا درنیامده است و همین ما را بر آن داشت که ما با طرح پیشنهادی از جانب گروه هنری پژواک موافقت کرده و سعی در اجرای برنامه ای متفاوت داشته باشیم.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که مردم از اپرای ایرانی حُر استقبال کرده و بهره کافی را از آن ببرند.
گفتنی است این اپرا از 9 تا 14 آبان ماه از ساعت 20 تا 22 در سالن بصیرت شهرداری مرکزی به روی صحنه خواهد رفت.
لازم به ذکر است علاقمندان بازدید از این نمایش میتوانند برای خرید بلیط

از طریق سایت :
http://Www.navayemehr.ir


یاشماره تلفن:
۰۹۱۳۹۱۲۶۵۳۱

به صورت حضوری: یک ساعت قبل اجرا درب سالن بصیرت

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید