امروزپنجشنبه, 22 آذر 1397-- Thursday Dec 13 2018

ساعت 21:24:51

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 00:57:48

یار مهربان

اطلاع رسانی به خانواده های نوجوانان

یکشنبه, 31 اردیبهشت 1391 ساعت 11:09 کدخبر :4112
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : محمدعلی شاهین

عنوان کتاب:                                  اطلاع رسانی به خانواده های نوجوانانبه منظور پیشگیری از رفتارهای پرخطر مرتبط با ایدز

 

نویسنده:                                       گروه کارشناسان

 

انتشارات:                                     معاونت بهداشتی وزارت بهداشت

 

تعداد صفحات:                              90 صفحه

 

سال انتشار:                                1389

ایدز ظاهرا یک بیماری می باشد مانند دیگر بیماریها که به دلایلی افراد را مبتلا می کند. اما بیماری ناتوان کننده و در مان ناپذیری است که عده ای با شنیدن اسم آن هم نگران می شوند چه برسد به ابتلا به آن آن هم اگر عزیزی باشد، اینکه چگونه افراد مبتلا می شوند و راه های پیشگیری و توصیه های بهداشتی در این مورد چیست بماند جای طرحش این ستون نمی باشد اما آیا بین ابتلا به این بیماری که ریشه آن رفتارهای پرخطر است و تعلیم و تربیت و رفتارهای والدین و نوع خانواده ها ارتباطی وجود دارد یا نه، موضوعی است که کتاب معرفی شده سعی دارد به آن جواب بدهد و چگونگی آن را در بخش های مختلف طرح نمایند و نتیجه این که بین رفتارهای والدین و سوق یا حفاظت عزیزان خود به اعمال پرخطر که ممکن است ابتلا به بیماری ایدز را در پی داشته باشد ارتباط تنگاتنگ وجود دارد که باید آنها را شناخت تا فرزندانمان قربانی جهل و نادانی ما نشوند.

این کتاب که به صورت گروهی توسط تعدادی از کارشناسان وزارتخانه در شش بخش نگارش یافته است سعی دارد نشان دهد که بین رفتارهای والدین و عوامل روحی و روانی حاکم بر خانواده و رفتن آنها به سوی رفتارهای پرخطر مثل تماس های جنسی، اعتیاد، اعتیادهای تزریقی و یا بر عکس محافظت آنها در کشیده نشدن به رفتارهای پرخطر  ارتباط قطعی وجود دارد و بسترهای آن چیست و علل آن کدام است.

از آنجا که ابتلا به ایدز درمان قطعی ندارد و به علاوه مخارج سنگینی به خانواده تحمیل می کند و عواقب خوبی هم ندارد، بهترین راه پیشگیری است و دست یابی به آن هم آموزش است و اطلاعات والدین و محکم کردن شالوده خانواده به نحوی که نقش حفاظتی برای فرزندان خود داشته باشند. می پرسید چگونه خواندن کتاب مذکور می تواند اطلاعات مفیدی حاصل شما کند.

به نظر می رسد این کتاب و یا حتی خلاصه ای از آن را می توان جزو آموزشهای ضمن خدمت کارکنان ادارات و آموزش و پرورش و معلمان و برنامه های آموزشی کانون های فرهنگی و بهداشتی و اجتماعی و فعالان مردم نهاد قرار داد و جزو جوایز اهدایی نیز منظور کرد چرا که می تواند نقش خوبی در جلوگیری از شیوع بیماری مهلک ایدز در جامعه داشته باشد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید