امروزچهارشنبه, 27 تير 1397-- Wednesday Jul 18 2018

ساعت 22:40:38

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 02:25:41

ایران نامه منتشر شد

ایران نامه منتشر شد

چهارشنبه, 17 مهر 1392 ساعت 08:30 کدخبر :6089
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
هفته گذشته با حضور هنرمندانی از استان و شاعران بنام شهرمان "ایران نامه" عبدالعلی صادقی رونمایی شد. این اثر که در 251 صفحه توسط انتشارات گفتمان اندیشه معاصر به چاپ رسیده است پس از "از چارشنبه سوری تا سیزده بدر" دومین اثر این شاعر پیشکوست است که در 5 فصل و با موضوعات ملی-مذهبی و اشعاری در رابطه با حفظ ارزش ها در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

اشعار این مجموعه در قالب های مختلف ادبی از جمله مثنوی، غزل، قصیده و رباعی به رشته نظم درآمده و مرکز فروش آن نمایشگاه کتاب میدان قدس می باشد. در پشت جلد این اثر فاخر رباعی زیر را می خوانیم:
هرچند به زندگی مسلمانم من
در مذهب شیعه اهل ایمانم من
می گویم و گفته ام که تا جان دارم
ایرانی ام و عاشق ایرانم من
رونمایی "ایران نامه" در انجمن موسیقی و ادب انجام گرفت. این انجمن که در باغ شخصی جانباز هنردوست غلامرضا جعفری پذیرای اصحاب فرهنگ و هنر خمینی شهر و استان است، از سلسله برنامه هایی است که پیش از این در چشمه لادر برگزار می شد. عبدالعلی صادقی در این رابطه می گوید: پس از اتفاقات سال 88 محل انجمن شعر و موسیقی لادر چند بار تغییر کرد ولی علیرغم همه مشکلات موجود با پیگیری هایی که داشته ام نگذاشتم این برنامه مردمی به تعطیلی کشیده شود. وی ادامه داد: ورود به این انجمن برای عموم آزاد است و گاهی اوقات تا 700 نفر هم در جمع حاضر می شوند. در این محفل، شعرخوانی و موسیقی زنده توسط نوازندگان و خوانندگان استان و در مناسبت های مختلف برنامه هایی از قبیل نمایشگاه آثار هنری، تجلیل از هنرمندان مطرح، دعوت از منتقدین و اساتید و نشست های ادبی-هنری صورت می گیرد. علاقه مندان می توانند برای حضور در این انجمن هر دوشنبه ساعت 20 به فلکه اول اصغرآباد دست راست مراجعه و در انجمن شرکت کنند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید