امروزچهارشنبه, 27 تير 1397-- Wednesday Jul 18 2018

ساعت 22:47:37

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 02:25:41

تجلیل ازشاعران درسالن بصرت

پنجشنبه, 23 تیر 1390 ساعت 12:09 کدخبر :1867
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : طاهره خونساری

عصر روز چهارشنبه 22 تیرماه سالن بصیرت شهرداری خمینی شهر پذیرای جمعی از شاعران و هنرمندان شهرستان بود که با دعوت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و روابط عمومی شهرداری جهت شعر خوانی با موضوع روز جوان و عید بزرگ نیمه شعبان گرد هم آمده بودند.

مهندس شرفا سرپرست شهرداری در ابتدای این همایش ضمن خیرمقدم به حضار تأکید کرد که حضور شعر و شاعران در اوایل انقلاب و جنگ تحمیلی حماسه ها آفرید وامروز نیز نیاز به حضور شاعران در عرصه اجتماعی بیش از پیش احساس می شود.

در ادامه میردامادی سرپرست اداره ارشاد اظهار امیدواری کرد امسال نیز مثل گذشته همایش های فصلی شعر هر چه پربارتر برگزار شود.

میردامادی خبرهای خوبی هم برای شاعران داشت:

1-امسال نیز مانند سال گذشته همایش شعر رمضان با همکاری اداره اوقاف در محل امامزاده سید محمد برگزار خواهد شد

و2- هفته آینده با همکاری امور هنری، شورای هنرمندان شهرستان تشکیل خواهد شد تا از این پس از وجود هنرمندان شهرستان در پر بارتر کردن برنامه های فرهنگی بیشتر استفاده شود.

شاعران شهر یکی بعد از دیگری شعرهایشان را خواندند اما بعضی از شاعران پیشکسوت فقط نیامده بودند شعر بخوانند بلکه دل پردردی داشتند که آمده بودند در همایشی که بعد از مدت ها ترتیب داده شده بود با مسوولان شهر درد دل کنند.

 

اصغر خاسته از جمله برگزار کنندگان کنگره طی 18 سال گفت:آخرین کنگره ای که برگزار شد جمعا 14 میلیون هزینه دربرداشت که فقط 4 میلیون از آن را شهرداری تقبل کرد و 10 میلیون باقی مانده را همان مردمی پرداختند که گاه خودشان پشت درهای بسته کنگره می ماندند و به خاطر شدت ازدحام از حضور در همایش جا می ماندند.

کنگره ای که طی 18 سال برگزاری از پرطرفدارترین همایش های شعر کشور بود و خمینی شهر را در همه جای ایران به نام "کنگره میلاد آفتاب" می شناختند.

در خلال این مراسم چهار کتاب تازه منتشر شده شاعران خمینی شهر رو نمایی و یک معرفی اجمالی از شاعر به حضار ارائه شد.این عناوین  عبارت بودند از: جای پای شاپرکها سروده عبدالرضا کیانی، ترانه های باور سروده عصمت حبیبی، از ماه تا ماهی سروده پانته آ صفایی و گوشه ای در اصفهان سروده جواد ذهتاب.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#6 0 کنگره میلاد ماه 02 مرداد 1390 ساعت 07:03
بدون کنگره میلاد آفتاب هم می شه کار فرهنگی کرد. مگه بلال که مرد دیگه کسی نباید اذون بگه. حالا این کنگره تعطیل شد، اگه راست می گی از یه راه دیگه کار فرهنگی بکن.
نقل قول
 
 
#5 0 فرهنگ 27 تیر 1390 ساعت 09:06
یعنی مشکلات فرهنگی ما فقط کنگره شعر است و دیگر هیچ!
نقل قول
 
 
#4 0 نخاسته 27 تیر 1390 ساعت 09:05
بعضیا چطور از آب گل آلود ماهی میگیرند. یعنی اگه کنگره میلاد آفتاب و اینا برگزار میشد دیگه اراذل و اوباش به باغ حمله نمیکردند. فکرشا بکنین اراذل و اوباش نشستن تو کنگره و دارن شعر گوش میدهند و خر کیف شده اند و میگن: بَه بَه! بَه بَه!...
نقل قول
 
 
#3 0 در جواب وای نگو 25 تیر 1390 ساعت 14:58
بمیرم واسه شما و همفکرانتون که قدرت تشخیص مسائل رو از هم ندارین آقای خاسته فعال ترین فرد فرهنگی خمینی شهر در سالهای گذشته بوده. و اتفاقا بسیاری از همین خانوادهای شهدا هم حامی و پشتیبان ایشان بودند.
نقل قول
 
 
#2 0 ناشناس 2 25 تیر 1390 ساعت 13:28
امیدوارم فرصت مطلب را اجازه نمایش بدهد
نقل قول واي نگو!:
بميرم واسه آقاي خاسته و همفكراش كه اين چند ساله نتونستن در قالب شعرخواني و البته با گوشه وكنايه هاي زهراگينشون دل خانواده هاي شهداء و ايثارگران را خون كنند !--- فرصت ! فرصت خوبيه كه شما هم با اين افراد خودتونو پيوند بزنين ها - باور كنين براي كانديداي نسبتا" محترمتون هم خوبه - پس زود دست به كار شين و از اين نمونه گزارش ها بيشتر كار كنين!

دوست عزیز فرافکنی نکن. تا اتفاق می افتد خانواده شهدا را وسط می کشی. من خودم به شخصه برای خانواده شهدا احترام خاصی قایل هستم و خواهم بود اما هیج وقت هم با نام خانواده شهدا بازی نمی کنم و ابزاری برای رسیدن به اهدافم نمیکنم!
دوست عزیز کنگره میلاد چه ربطی به خانواده شهدا داره؟ افکار اقا خاسته هر چیزی باشه، برای شهر کار فرهنگی می کرد که خیلی از این مسیولین ما با بودجه چند میلیون نمیتونستن این کار را بکنند. دوست عزیز در مورد دیگران با توجه به افکارشون قضاوت نکن با توجه به عملکردشون قضاوت کن.
نقل قول
 
 
#1 0 واي نگو! 25 تیر 1390 ساعت 11:41
بميرم واسه آقاي خاسته و همفكراش كه اين چند ساله نتونستن در قالب شعرخواني و البته با گوشه وكنايه هاي زهراگينشون دل خانواده هاي شهداء و ايثارگران را خون كنند !--- فرصت ! فرصت خوبيه كه شما هم با اين افراد خودتونو پيوند بزنين ها - باور كنين براي كانديداي نسبتا" محترمتون هم خوبه - پس زود دست به كار شين و از اين نمونه گزارش ها بيشتر كار كنين!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید