امروزچهارشنبه, 01 خرداد 1398-- Wednesday May 22 2019

ساعت 07:22:08

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 23:22:52

14 کتاب حوزه کودک توسط کودکان کتابخوان معرفی شد
نشست ملی «کتابخوان» ویژه کودک برای اولین بار در استان اصفهان در خمینی شهر برگزار شد

14 کتاب حوزه کودک توسط کودکان کتابخوان معرفی شد

سه شنبه, 21 مهر 1394 ساعت 12:27 کدخبر :9550
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سهیلا عموشاهی

یکصد و پنجاه و پنجمین نشست ملی کتابخوان ویژه کودکان و نوجوانان برای اولین بار در استان اصفهان در شهر خمینی شهر با اجرای کودکان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این نشست که به همتاداره کتابخانه های شهرستان 20 مهر ماه با حضور مدیر کل کتابخانه های استان اصفهان در سالن بصیرت شهرداری برگزار شد با استقبال خیلی خوب کودکان و نوجوانان مواجه گشت.


در این نشست در حدود 14 عنوان کتاب در حوزه کودک و نوجوان توسط اعضای کتابخوان کتابخانه های شهر معرفی شد. از جمله کتاب های معرفی شده می توان به

کتاب های  «قصه های قرآن»، «هستی»، «داستان های یه قل دو قل»، «خشم قلمبه»، «قصه های شاهنامه»، «اینها هم بچه ها را خندانده اند!» ، «من و زرافه و پلی»، «عروسک پدر»، «جادوگران سرزمین بی سایه»، «قصه های برگزیده از مثنوی مولوی» و «انگور و عنب» اشاره کرد.


از دیگر برنامه های اجرا شده در این نشست معرفی کتاب بچه های مدرسه توسط نهضت قریشی نژاد رییس انجمن ادبیات کودک و نوجوان استان اصفهان و قصه گویی از کتاب داستان های کلیله و دمنه توسط اعظم قاسمی مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فلاورجان و دارنده دو جایزه بین اللملی در زمینه قصه گویی بود.
همچنین معرفی کتاب «تو که ماه بلند آسمونی» نوشته نفیسه نفیسی نویسنده و فعال حوزه کودک و نوجوان با حضور خود نویسنده و اجرای مَتل های کتاب توسط وی فضای شادی را در جلسه ایجاد کرده بود.


حضور پر شور بچه های خمینی شهر در این همایش نشان از علاقمندی این کودکان به کتاب و کتابخوانی دارد. همچنین برگزاری برنامه هایی از این دست در سطح شهرستان علاوه بر ترویج فرهنگ کتابخوانی باعث بروز و شکوفایی استعدادهای کودکان نیز خواهد بود. 

گفتنی است اجرای این برنامه نیز توسط سحر کربلایی مجری نوجوان و فعال شهرمان انجام شد. 


سرپرست کتابخانه های عمومی شهرستان در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین هدف از برگزاری این مراسم را ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان شهرستان عنوان کرد و گفت: به امید و یاری خدواند نشست بعدی «نشست کتابخوان محرم» خواهد بود که در آن نشست کتاب های مربوط به ماه محرم و امام حسین (ع) را معرفی خواهیم کرد.


سیروس امیدی فر در پایان از شهرداری، سازمان رفاهی و فرهنگی شهرداری، اداره ارشاد اسلامی، اعضای شورای اسلامی شهرستان، انجمن دوستداران ادبیات کودک و نوجوان، انجمن خیرین کتابخانه ساز و کلینیک دندانپزشکی آبان به دلیل همکاری برای برگزاری این مراسم تشکر و قدردانی نمود.

نظرات  

 
#7 -4 عضوکتابخانه 25 مهر 1394 ساعت 08:07
اصلا مدیریت خوبی در برپایی این نشست نداشتند.
نقل قول
 
 
#6 -2 فرهنگی1 25 مهر 1394 ساعت 08:06
به نظر می رسه مخاطبان اینگونه نشستها از قبل مشخص شده اند.و اگر هدف برگزاری این نشست تشویق افراد و کودکان کتاب نخوان هست پس برگزاری چنین نشستهایی بی فایده است
نقل قول
 
 
#5 +5 کاظمی 22 مهر 1394 ساعت 15:47
برگزاری چنین برنامه هایی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به خصوص در قشر کودک و نوجوان از ضروریاته. واقعا برنامه جالب و خوبی بود.
نقل قول
 
 
#4 +5 کتابخوان 21 مهر 1394 ساعت 23:03
دیدن این همه بچه که علاقمند به کتابند لذت بخشه
نقل قول
 
 
#3 +8 منتقد منصف 21 مهر 1394 ساعت 19:48
خواهر عزیز آمار مطالعه در کشور پایینه. در ضمن تهیه کتاب و روزنامه هزینه بر است که با بودجه ای که به خمینی شهر میدن نمیشه منابع قوی تهیه کرد. تا اینجاش هم خیران یاری کردند. تازه همیشه باید از همین حاها شروع بشه تا فرهنگ سازی بشه. میشه آیه یاس نخونید و مسوولان را دلسرد نکنید!!!
نقل قول
 
 
#2 +5 فاطمی 21 مهر 1394 ساعت 14:19
در میان آن همه خبر که از عمق خرافات در شهر نشانه دارد این خبر شادی بخش انسان را امیدوار می کند که زنده ایم.
نقل قول
 
 
#1 -6 مرضیه 21 مهر 1394 ساعت 14:10
سلام
بهتر نیست بجای این همایش های بی فایده و هزینه بر مقداری کتاب خوب به کتابخانه ها اضافه شود.
بخاطر برگزاری این همایش چند روز کار کتابخانه ها مختل بود حتی خود کتابداران هم به خاطر فشار کار جواب درست و کامل به ما نمیدادند. نه کتاب های کمک درسی خوبی دارند و نه کتابهای جدید و نه روزنامه
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید