امروزدوشنبه, 31 شهريور 1399-- Monday Sep 21 2020

ساعت 07:24:10

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

نخستین جشنواره پویانمایی و تیزر مهربین برگزیدگان خود را شناخت
نخستین جشنواره پویانمایی و تیزر مهربین برگزیدگان خود را شناخت

پس از ماه ها تلاش مراسم اختتامیه  نخستین جشنواره پویانمایی و تیزر مهربین به همت کمیته فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری خمینی شهر برگزار شد.

در مراسم پایانی جشنواره «نخستین جشنواره پویانمایی و تیزر مهربین » که با حضور جمعی از هنرمندان و برخی مسئولین در سالن بصیرت شهرداری آغاز شد، از اصغر صفار کارگردان اثر هزار افسان وخالق مجموعه شکرستان تجلیل شد.

سید محمد هادی موسوی دبیر جشنواره در این مراسم گفت: نخستین جشنواره پویانمایی وتیزر مهربین به همت نیروهای پرتلاش سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری خمینی شهر و جمعی از هنرمندان این شهرستان برگزار شد تا نقطه عطفی باشد در استان برای شناسایی نخبگان هنری و فرهنگی و بستری آماده شود برای ادامه راه این هنرمندان در عرصه پویانمایی وتیزر.

ریاست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری خمینی شهر ادامه داد: در سازمان ما نخستین های زیادی اجرا گردیده است همچون همین جشنواره برگزاری 570 برنامه در عید نوروز و کسب رتبه برتر استان در کنار شهر کاشان ، برگزاری مسابقات کشتی استان برای اولین بار،برگزاری اتوبوس گردشگری ،برگزاری نمایشگاه های متعدد برای نخستین بار و نخستین های زیاد دیگری که در این سازمان به بهترین نحو برگزار گردید.

دبیر اجرایی این جشنواره سیمین سعیدی با اعلام این که 122 اثر به این جشنواره رسید و توسط هیئت انتخاب سعید براتی و سرکار خانماصفهانی تعداد 9 اثر در بخش پویانمایی و تعداد 4 اثردر بخش تیزر به بخش نهایی جشنواره راه پیدا کرد و توسط داوران جناب آقای اصغرصفار،سید احمد جعفریان وابوالقاسم نظر پور نفرات برتر این جشنواره اعلام گردید:

در بخش پویانمایی

رتبه اول جشنواره

دریافت تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی 20000000ریالی با اثر کتاب به کارگردانی مجتبی رحمتی از خمینی شهر

رتبه دوم جشنواره

دریافت تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی 15000000ریالی با اثر یک روز بعداز ظهر به کارگردانی بهزاد پورآزادی از اصفهان

رتبه سوم جشنواره

دریافت تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی 10000000ریالی با اثر دوچرخ مزاحم به کارگردانی محمد مهرابی از خمینی شهر

در بخش تیزر

رتبه های برتر جشنواره

دریافت تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی   اثر گل م به کارگردانی رسول مختاری از خمینی شهر

دریافت تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی   اثراکسیژن  به کارگردانی علی توکلی ازاصفهان

لازم به ذکر است در این جشنواره دو کارگاه آموزشی توسط اصغر صفار و سید احمد جعفریان با موضوع پویانمایی برگزار گردید

برگزاری سومین همایش فصلی شعر مهرآیین در خمینی‌شهر
برگزاری سومین همایش فصلی شعر مهرآیین در خمینی‌شهر

هم‌زمان با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) سومین همایش فصلی شعر مهرآیین در خانه تاریخی سرتیپ امینی سدهی برگزار شد

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری خمینی‌شهر در گفت‌وگو با خبرنگارتسنیم – منطقه اصفهان در خمینی‌شهر

با بیان این‌که نقش شعرا در حفظ اصالت‌های ملی، میراث و ادبیات مهم و سازنده است، بیان نمود: شعرا و سرایندگان شعر بومی با فکر و قلم خود و آشنایی با لهجه، زبان، در بیان آداب، رسوم و سنن، توانایی‌ها، رفتار، آموزش و اقتصاد سهم بسزایی دارند و ادای دین می‌کنند.

سید محمد هادی موسوی :هدف از برگزاری همایش را تعالی فرهنگ و ادب دانست و گفت: همراهی و اجرای گروه موسیقی ارغوانه همراه با شاعران جلوه خاصی به این همایش داد.

وی در پایان گفت: در این راستا اقدام به برگزاری سه دوره همایش فصلی شعر با رویکرد اعتلای فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی کرده‌ایم که در این دوره ضمن شعرخوانی شاعران شهر از کتاب "دعوتنامه" سروده مریم کرباسی نیز رونمایی شد.

شهر هرت  میهمان جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی  شد
شهر هرت میهمان جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی شد

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین  و به نقل از ستاد خبری نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی، 11 نمایش برای اجرا در بخش میهمان این رویداد دعوت شده‌اند که از بین آن‌ها 5

اثر از تهران و بقیه از دیگر شهرهای کشور هستند.

 در بین این اثر های دعوت شده طربنامه شهر هرت به کارگردانی حسینعلی عمادی و هادی کیانی از خمینی شهر به چشم میخورد 
اسامی نمایش‌های بخش میهمان این دوره از جشنواره که از 19 تا 26 مردادماه برگزار می‌شود به این ترتیب است:  

1)«آژی دهاک» از تهران
نوشته بهرام بیضایی و به کارگردانی علیرضادریابیگی
2) «تنها یک زمین داریم» از تهران
سرپرست گروه حمیدرضا اردلان
3) «خفتگان چشم باز» از تهران
به نویسندگی و کارگردانی جواد انصافی
4) «داماد» از بندر خمیر
به نویسندگی و کارگردانی مرضیه آزادی خالص- حسن محمد حسینی
5) «سنو» از بهبهان
نوشته اشکان لدنی- یاسین پارسامنش و به کارگردانی یاسین پارسامنش
6)«کشتی نوح» از تهران
نویسندگی گروهی و به کارگردانی مریم معترف
7) «مجلس مارگیری» از بندرلنگه
نوشته مهدی صفاری و به کارگردانی امین سالاری
8) «مضحکه بادسوار» از تهران
به نویسندگی و کارگردانی هما جدی‌کار
9) «ناقالدی» از شازند
به نویسندگی و کارگرانی بابک عینی
10) «طربنامه شهر هرت» از خمینی شهر
به نویسندگی و کارگردانی حسینعلی عمادی- هادی کیانی
11) «غول غولانی» از کرمانشاه
به نویسندگی و کارگردانی هواس پلوک

برگزاری دومین همایش تخصصی کودک، فرهنگ و هنر
برگزاری دومین همایش تخصصی کودک، فرهنگ و هنر

دومین همایش تخصصی کودک، فرهنگ و هنر همراه با معرفی 30اثر منتخب کارگاه های نقاشی عیدانه در سالن بصیرت شهرداری مرکزی به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری خمینی شهر برگزار گردید.

در این همایش تخصصی که  همراه بود با نمایشگاه نقاشی و گارگاه نقاشی و اجرای زنده گروه موسیقی سخنران این مراسم خانم دکتر طیبه جعفری توضیحاتی در رابطه ماندالا  وچیستی آن پرداخت دکتر جعفری نقاشی برای کودکان را نیاز دانست ورنگ آمیزی نمادهای ماندالا توسط کودکان را نقش بسزایی درتمرکز و روحیه آنها دانست.

در پایان این همایش از 30 اثر منتخب کارگاه های نقاشی عیدانه که ازبین بیش از 200ااثری که توسط بازدیدکنندگان نوروزی کار شده بود تقدیر گزدید.

 

اعتراض محسن امیریوسفی کارگردان خمینی شهری به جشنواره فجر
اعتراض محسن امیریوسفی کارگردان خمینی شهری به جشنواره فجر

محسن امیریوسفی کارگردان خمینی شهری «آشغال هاى دوست داشتنى» نسبت به عدم پذیرش فیلم خود درجشنواره فجر اعتراض کرد.

او که در ابتدای جلسه نشست معرفی فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از سوی حراست اجازه حضور در میان حضار را نیافت، در ادامه توانست واحد محل برگزاری نشست شود؛ اما اعضای حراست در کنار او جای گرفته بودند. او پس از طرح پرسش خبرنگاری درباره فیلمش با صدای بلند از میان جمع خطاب به داروغه زاده گفت:«صداقت و تعهد شما را نسبت به اکران شدن و دیده شدن این فیلم می‌دانم، اما سوال من از هیات انتخاب این است چرا یک مورد استثنا به نام آشغال های دوست داشتنی درست کردند. در زمان آقای شمقدری برای گرفتن پروانه ساخت این فیلم، تا مرز سکته پیش رفتم. می خواهم بدانم اگر من اگر تا گور بروم این فیلم اکران می شود یا نه؟ شما اینجا نشسته اید و طوری می گویید کرسی های آزاداندیشی باید رواج پیدا کند، اما این کرسی‌ها در سر من و عواملم شکست. آقای داروغه زاده واقعیتها را بگویید. من به شورای امنیت ملی هم رفتم، اما آنجا هم پاسخی نگرفتم، چراکه این موضوع به سینما و جشنواره فجر سال ۹۲ برمی گردد».
او ادامه داد: «من به تک‌تک اشخاصی که در این دوره جشنواره حضور دارند تبریک می‌گویم، ولی امسال تمام کسانی که در جشنواره فیلم دارند مدیون «آشغال‌های دوست داشتنی» و عوامل آن هستند. غیر از کارگردانی و نویسندگی این فیلم که هیچ ادعایی درباره آن ندارم، در مورد تک تک عوامل، بازی ها طراحی، صحنه، گریم و جلوه های ویژه این فیلم ادعا دارم. تمام فیلمسازانی که در جشنواره هستند بدانند مدیون این فیلم هستند. آقای داروغه زاده باید واقعیت را بگویید. آیا فشار از جایی وارد شده است؟ اگر این طور است پس چرا ما با هر جایی صحبت می‌کنیم، می گویند مشکل از ما نیست. بحث شورای امنیت ملی را پیش کشیدند، اما به من گفتند بزنید در دهان کسی که می‌گویند شورای امنیت ملی با این اثر مشکل دارد!».
امیریوسفی با تندی خطاب به دبیر جشنواره افزود: «آقای داروغه زاده! شما وارث این ندانم کاری هستید و باید پاسخگو باشید. من شش سال به دنبال فیلمم هستم، آیا من نمی توانستم فیلمم را به جشنواره های خارجی بدهم؟ در چهلمین سال انقلاب من هنوز حقی در این نظام ندارم که یک نمایش در جشنواره داشته باشد. من نه سیمرغ می‌خواستم نه چیز دیگری. ۱۲ سال تقاضای حضور در جشنواره داشتم و فقط یک سال فیلم «خواب تلخ» در بخش خارج از مسابقه پذیرفته شد. پس نه توقعی دارم و نه ادعایی، اما در مقابل این همه بی احترامی و تحقیر نمی‌دانم چه کار کنم».
سیمون سیمونیان مدیردبیرخانه جشنواره فیلم فجر اخیرا درباره فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» گفته بود بر اساس آیین نامه منتشر شده تاریخ تولید فیلم‌های بخشهای مسابقه سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر نباید قبل از سال ۹۶ باشد و فیلم آشغالهای دوست داشتنی در سال ۱۳۹۱ تولید شده است. فیلم آشغال‌های دوست داشتنی به دلیل مغایرت با آیین نامه امکان نمایش برای هیات انتخاب جشنواره را نداشت
امیریوسفی در ادامه با رد این ادعا توضیح داد: «ما برخی سکانس ها را تازه گرفته ایم، پس فیلم محصول امسال است؛ با کلمات بازی نکنید. چرا آقای سیمونیان را وادار می کنید حرف های نابجا بگوید. صادقانه بگویید امیریوسفی پایت را به جشنواره نگذار. من ۱۲ سال است فیلمی در جشنواره ندارم!».
این رفتار امیریوسفی منجر به عصبانیت و برافروختگی داروغه زاده شد، اما ترجیح داد با وی وارد دیالوگ نشود و به همان توضیحات قبلی اش در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران در این باره اکتفا کند.
قبل از آن داروغه زاده درباره به نمایش درنیامدن فیلم «آشغال های دوست داشتنی» برای هیات انتخاب جشنواره چنین پاسخ داد: «فیلم آشغال های دوست داشتنی تا سال ۹۶ پروانه نمایش نداشت و توانست پروانه نمایش بگیرد. همه تلاشمان را می کنیم که این فیلم اکران بگیرید. به نظرم فیلم آشغال های دوست داشتنی فیلم خوبی است. این فیلم درباره گفت و گو و وحدت هست. درباره ایران و توصیه به وحدت ملی است. امیدوارم اختلاف نظرها درباره آن برطرف شود و مثل همه فیلم هایی که مشکل داشتند و سو تفاهماتی ایجاد شد و بعدها برطرف شد، مساله ای ایجاد نشده و مشکل آن حل شود. امیدوارم درباره حوزه فرهنگ که حوزه ای نرم است، انعطاف‌ها بیشتر باشد.امیدوارم این فرصت برای سینما نیز ایجاد شود تا در شرایطی آرام از فضای سینما برای نزدیک شدن دل ها استفاده کنیم و مشکل این فیلم ها نیز برطرف شود».

محسن امیر یوسفی تهیه کننده و کارگردان فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» درباره روند ساخت این فیلم  بعد از این جلسه به خبر نگاران گفت: پروانه ساخت این فیلم در ۱۳۹۱/۴/۷ صادر شده و اولین‌پروانه نمایش آن در ۱۳۹۶/۶/۲۵ صادر شده است. مقصر این تاخیر در صدور پروانه نمایش هم من نیستم!

او ادامه داد: در ضمن طبق خبری که هفته قبل دادیم آقای دلپاک‌صداگذاری نسخه جدید را تازه تمام کردند و طبق درخواست آقای داروغه زاده بعد از دادن پروانه نمایش سال ۹۶ یک سکانس این فیلم در سال ۹۷ مجددا فیلمبرداری شد که دوباره در ۱۳۹۷/۷/۹ پروانه نمایش دوم برای این فیلم صادر شد.

امیر یوسفی افزود: با اتمام فیلمبرداری مجدد یک سکانس در سال جاری و صداگذاری نسخه جدید در هفته گذشته و صدور پروانه نمایش دوم در مهرماه ۹۷ عملا تاریخ اتمام تولید نسخه جدید فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» سال ۱۳۹۷ می‌شود.

 

خمینی شهر راهی جشنواره بین المللی فجر شد
خمینی شهر راهی جشنواره بین المللی فجر شد

"خرس های پاندا..."به کارگردانی رضاملکی ازخمینی شهربه بخش نهایی جشنواره بین المللی فجر راه پیدا کرد.

رضاملکی کارگردان این نمایش با بیان این که همه عوامل این نمایش خمینی شهری هستند،افزود: نمایش خیابانی«خرس های پاندا...»با نویسندگی مصطفی جعفری و از تولیدات گروه نمایشی صورتکاست.

وی اظهار کرد:بازیگری این تئاتر را ابراهیم حاج حیدری، محمد ماندگاری وحسین رفیعی بر عهده دارند واز دیگر عوامل میتوان به طراح دکورمحمد حاجیان و موسیقی محمد نادری اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: این نمايش روایتی ازطنز از مشکلات دهه شصتی ها می باشد.

سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با دبیری نادر برهانی مرند از ۲۲ بهمن تا ۴ اسفند ماه برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است این نمایش در برنامه های عید نوروز سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری خمینی شهر به اجرا میرفت وبا تغییراتی راهی جشنواره بین المللی فجرشدو با نظر مساعد ریاست سازمان سید هادی موسوی قبل از اجرا در جشنواره در محلات مختلف شهرستان به اجرا خواهد رفت

میهمان "شهر هرت" در سینمافرهنگ باشید
میهمان "شهر هرت" در سینمافرهنگ باشید
نمایش شاد و موزیکال «شهر هرت» به نویسندگی و کارگردانی هادی کیانی و حسینعلی عمادی از 14 آذرماه در سینمافرهنگ خمینی شهر روی صحنه می رود.
اپرای ایرانی حربن یزید ریاحی (نوای آزادگی) به روی صحنه می رود
اپرای ایرانی حربن یزید ریاحی (نوای آزادگی) به روی صحنه می رود

ُپرای ایرانی حربن یزید ریاحی برای اولین بار در خمینی شهر به روی صحنه می رود.
این سوگواره متفاوت که به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری و گروه هنری پژواک یک روز پس از اربعین حسینی در سالن بصیرت به مدت 6 شب اجرا خواهد شد، با تلفیق موسیقی اصیل ایرانی و تئاتر نوعی جدید از عزاداری را به نمایش می گذارد.
سرپرست گروه هنری پژواک با تاکید بر اینکه تعزیه یکی از قدیمی ترین انواع اپرا در جهان است، گفت: کاری که در دست اجرا داریم بن مایه خود را از تعزیه گرفته با این تفاوت که موسیقی در کار جدید سازبندی کامل تر و تنظیم علمی تری دارد و خوانندگان نقش ها در واقع همان بازیگران هستند.
سیدمجید صمیمی در ادامه از سنتور، کمانچه، عود، تار، تنبک، دف، نی، سنج و دمام به عنوان سازهایی نام برد که در این کار از آنها بهره گرفته شده و افزود: سه بازیگر و خواننده نقش های امام حسین (ع)، حضرت ابالفضل (ع) و حربن یزید ریاحی را بازی خواهند کرد.
رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری نیز در این مورد گفت: خوشبختانه تعدد و تنوع برنامه هایی که در ایام محرم و صفر در خمینی شهر و توسط مردم ولایی و خوش ذوق و همچنین هنرمندان و فرهیختگان به اجرا درمی آید بسیار قابل توجه است و این اقدامات ارزنده مردم بار بزرگی را از دوش نهادهای فرهنگی برمی دارد. سیدمحمدهای موسوی افزود: با این وجود نهادهای فرهنگی باید در پی اجرای برنامه هایی باشند که در شهر به اجرا درنیامده است و همین ما را بر آن داشت که ما با طرح پیشنهادی از جانب گروه هنری پژواک موافقت کرده و سعی در اجرای برنامه ای متفاوت داشته باشیم.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که مردم از اپرای ایرانی حُر استقبال کرده و بهره کافی را از آن ببرند.
گفتنی است این اپرا از 9 تا 14 آبان ماه از ساعت 20 تا 22 در سالن بصیرت شهرداری مرکزی به روی صحنه خواهد رفت.
لازم به ذکر است علاقمندان بازدید از این نمایش میتوانند برای خرید بلیط

از طریق سایت :
http://Www.navayemehr.ir


یاشماره تلفن:
۰۹۱۳۹۱۲۶۵۳۱

به صورت حضوری: یک ساعت قبل اجرا درب سالن بصیرت

صفحه 1 از 276