امروزسه شنبه, 05 بهمن 1395-- Tuesday Jan 24 2017

ساعت 04:59:02

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 12:29:59

برگزاری همایش بین المللی آیت الله میرداماد در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر
برگزاری همایش بین المللی آیت الله میرداماد در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر

همایش بین المللی آیت الله میرداماد در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر برگزارمی شود. معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد خمینی شهر با اعلام این خبر به ایسکانیوز گفت: آیت الله میرداماد یکی از بزرگترین مفاخر شهرستان خمینی شهر و کشور است که این واحد در نظر دارد کنگره ای در مورد ایشان به صورت همایش بین المللی در دانشگاه آزاد خمینی شهر برگزار کند. طغرایی گفت: زیرساخت های برگزاری این همایش در حال پیگیری است و در نیمه دوم سال 96 کنگره آیت الله میرداماد که جزو مفاخر شهرستان خمینی شهر است برگزار می شود.

دیدار مشاور وزیر ارشاد با خانواده شهید خبرنگار عبدالرسول شعیبی
دیدار مشاور وزیر ارشاد با خانواده شهید خبرنگار عبدالرسول شعیبی

سعید الفتی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران به همراه طاهری معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان طی سفری به خمینی شهر با خانواده شهید خبرنگار؛عبدالرسول شعیبی دیدار کردند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان، رضوانی فرماندار و موسوی رییس اداره ارشاد شهرستان نیز در این دیدار آنها را همراهی کردند.
گفتنی است شهید عبدالرسول شعیبی در سال ۱۳۳۴ دیده به جهان گشود. سال ۱۳۵۳ ازدواج کرد و صاحب ۲ پسر و ۲ دختر شد.
در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با عکاسی و فیلمبرداری های خود اثرات به یادماندنی بر جا گذاشت.
وی که به عنوان عکاس خبری در جبهه های جنگ حضور می یافت روز ۲۷ مرداد ۱۳۶۰ درحالی که عکس های خود را تحویل خبرگزاری پارس داده و با موتور در حال برگشت بود نزدیک حسینیه ارشاد به دست منافقان کوردل به شهادت رسید.
شهید شعیبی که در رشته کاراته فعالیت می کرد، سال 1356 دوچرخه ای خرید و مسیر خمینی شهر تا مشهد را با دوچرخه طی کرد.

شرایط کشور به گونه ای نیست که بین خودمان اختلاف داشته باشیم
امام جمعه خمینی شهر:
شرایط کشور به گونه ای نیست که بین خودمان اختلاف داشته باشیم

تسلیت جان باختگان حادثه آتش سوزی، لزوم وحدت و انسجام در کشور، هشدار به آل خلیفه و آل سعود از مهمترین مطالبی بود که در نخستین نماز جمعه بهمن ماه 1395 بیان شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا...شیخ عباس رحیمی ضمن آرزوی رحمت خداوند برای این جان باختگان حادثه آتش سوزی و آرزوی شفا برای مجروحان این حادثه و تسلیت به داغداران گفت: مأموران آتش نشانی این فرشتگان نجات، برای نجات گرفتاران در آتش رفتند و خودشان جان باختند و به شهادت رسیدند. حادثه ایست که پیش آمده و باید جلوگیری شود که دیگر رخ ندهد.
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به سالگرد برجام گفت: این روزها هر اتفاقی را به برجام نسبت می دهند. البته در این مدت خیلی کارها انجام شده و دستاوردهایی داشته اما نه به اندازه ای که اینقدر برایش معجزه و کرامت نقل کنیم. نماینده ولی فقیه با بیان اینکه وحدت و انسجام نیاز جامعه ماست، گفت: شرایط کشور به گونه ای نیست که بین خودمان اختلاف داشته باشیم. سفارش رهبری جذب حداکثری و دفع حداقلی است. ما نیز باید در همین راستا حرکت کنیم. کسی که از رهبر جلو یا عقب بیفتد، در هلاکت و انحراف است. باید همراه با رهبری از گردنه های صعب العبور همانگونه که تا بحال عبور کرده ایم، به سلامت و با هدایت رهبر عبور کنیم و در انتخابات پیش رو حواسمان جمع باشد که عده ای نخواهند از یک سری مسائل سوءاستفاده کنند و تفرقه و تضعیف و تخریب ایجاد کنند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن محکوم کردن اعدام سه جوان شیعه در بحرین توسط آل خلیفه گفت: آل سعود، آل خلیفه! چرا با شیعه لجبازی می کنید و خون به دلش می گذارید؟ شما قویتر از شاه پهلوی نبودید و نیستید. 38 سال پیش شاه با چه ذلت و نکبتی از کشور ایران خارج شد و تاج و تختش ویران گشت. بدانید بزودی خداوند شما را به سرنوشت شاه گرفتار خواهد کرد.

فعالیت کارگاه های «کاشی هفت رنگ» در سکوت
فعالیت کارگاه های «کاشی هفت رنگ» در سکوت

کارگاه های کاشی هفت رنگ و مینیاتور قریب به یک سوم از اعضای اتحادیه صنف صنایع دستی خمینی شهر را به خود اختصاص داده اند. رییس اتحادیه صنف صنایع دستی خمینی شهر دراینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: کارگاه های کاشی هفت رنگ که غالبا در بلوار آزادگان، خیابان حکیم فرزانه و بلوار امیرکبیر فعالیت می کنند یک سوم از اعضای اتحادیه صنف صنایع دستی خمینی شهر را به خود اختصاص داده اند به گونه ای که از 300 عضو این اتحادیه 90 عضو کاشی ساز هفت رنگ و مینیاتورکار هستند. خانم تفرشی می گوید: علیرغم اینکه 90 درصد از هنر خاتم کاری کشور در خمینی شهر به اجرا در می آید اما تنها 16 نفر از خاتم کاران به عضویت اتحادیه درآمده اند این در حالی است که 300 خاتم کار از نمایدگی میراث فرهنگی و صنایع دستی در خمینی شهر کارت عضویت گرفته اند. وی دراینباره افزود: غالب خاتم کارها و میناکارهای خمینی شهر در خانه های خود مشغول تولید هستند.
تفرشی که به تازگی به عنوان رییس این اتحادیه انتخاب شده است، از فعالیت افرادی متقلب و هنرمندنما در حوزه قلمزنی و میناکاری در شهرستان خبر داد و افزود: همه تلاش مان را به کار می گیریم تا از فعالیت متقلبانی که قلمزنی به صورت پرس و میناکاری چاپی را در خمینی شهر رواج می دهند و باعث وارد شدن خسارت به هنرمندان واقعی می شوند، جلوگیری کنیم.
گفتنی است اتحادیه صنف صنایع دستی خمینی شهر سالهاست تحت عنوان اتحادیه مسگرها و قلمزن ها فعالیت می کند و رسته ای تحت عنوان ضایعاتی ها نیز از زیر مجموعه های این اتحادیه است.

فیلمنامه «فروشنده» نامزد جوایز فیلم آسیایی شد
فیلمنامه «فروشنده» نامزد جوایز فیلم آسیایی شد

«فروشنده» نامزد دریافت جایزه بهترین فیلمنامه‌ از یازدهمین دوره جوایز فیلم آسیا شد.به گزارش خبرنگار فرصت به نقل از خبرگزاری برنا ، جوایز فیلم آسیایی چهارشنبه 22 دی ماه اسامی نامزدهای این دوره خود را اعلام کرد.
در میان فهرست این جوایز اصغر فرهادی با فیلم «فروشنده» نامزد بخش بهترین فیلمنامه ‌نویسی شده است. فرهادی در سال ۲۰۱۲ برای «جدایی نادر از سیمین» جایزه بهترین فیلم را از این جشنواره هنگ کنگی دریافت کرده بود.
در میان این نامزدها فیلم کره‌ای «خدمتکار» ساخته پارک چان-ووک با ۶ نامزدی از بیشترین اقبال در میان داوران این جایزه برخوردار شده است.
این فیلم در جشنواره کن نیز نامزد دریافت ۶ جایزه شده بود اما در این جوایز نه در بخش جایزه بهترین کارگردانی و نه بهترین فیلم نامزد نشده است.
درام «من مادام بواری نیستم» ساخته فنگ شیائوگانگ، کارگردان مطرح چینی نیز در پنج بخش از جمله بهترین فیلم، نامزد شده است.
یازدهمین دوره جوایز فیلم آسیایی برندگان خود را ۱۸ مارس (۲۸ اسفند) در هنگ کنگ معرفی می‌کند.
این جوایز امسال پس از چند سال برگزاری در ماکائو دوباره در مراسمی که در هنگ کنگ برگزار می‌شود، به برندگان آن‌ها اهدا خواهند شد.

درهای حرم حضرت مسلم(ع) در خمینی شهر قلمزنی می شود
برای اولین بار اتفاق افتاد:
درهای حرم حضرت مسلم(ع) در خمینی شهر قلمزنی می شود

قلمزنی در های حرم حضرت مسلم (ع) در مسجد صاحب الزمان (عج) فروشان در حال انجام است. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مهدی عسگری با اشاره به این که این در ها سفارش ستاد عتبات عالیات یزد است، افزود: در حال حاضر حدود یک ماه است که روی این در ها کار قلمزنی انجام می دهیم و این کار تا یک ماه و نیم دیگر پایان خواهد یافت.


این هنرمند قلمزن افزود: پس از این مرحله، در ها باید در چارچوب قرار گیرند و قسمت های اصلی آن چیده شود. پس از طی مراحل هموارکاری و طلاکاری نوبت به اتصال آن می رسد که به احتمال زیاد آنرارا نیز خودم انجام خواهم داد.


وی همچنین گفت: تلاش زیادی کردم که قلمزنی این درها در خمینی شهر انجام بشود چراکه شهرهای زیادی از جمله اصفهان داوطلب آن بودند.
مهدی عسگری از علیرضا پیمانی، امیرعباس عسگری، صادق ستایش، مهدی عابدی، صفر صالحی و چند تن دیگر به عنوان افرادی که به صورت پاره وقت با وی همکاری می کنند نام برد.
به گفته وی درهای حرم حضرت مسلم دارای 110 گل است. یک نوع از این گل ها گل پنبه نام دارد. همچنین گل های عباسی به کار رفته در این طرح به صورت بال فرشته درآمده است. طرح قسمت اصلی در ها از آقای اسکندرپور و حاشیه های آن از مهدی عسگری است.


گفتنی است علیرغم اینکه هنرمندان خمینی شهری در بسیاری از آثاری که برای حرم های مطهر ائمه اطهار (ع) آماده می شود، شرکت داشته اند اما تا کنون هیچ کدام از این طرح ها در خمینی شهر انجام نشده بود.

در حساسترین لحظه های سیاسی کشور خطبه های مرحوم هاشمی کشور را آرام می کرد
امام جمعه خمینی شهر:
در حساسترین لحظه های سیاسی کشور خطبه های مرحوم هاشمی کشور را آرام می کرد

تبیین ابعاد مختلف شخصیت مرحوم آیت ا... اکبر هاشمی رفسنجانی از مهمترین مطالبی بود که در نماز جمعه 24 دی 1395 خمینی شهر مطرح شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا...شیخ عباس رحیمی ضمن تسلیت رحلت آیت ا... هاشمی رفسنجانی، او را سرمایه و حامی انقلاب و ولایت خواند و گفت: این تضعیف رهبریست که مثلاً بگوییم اینان با رهبری مخالفند. مرحوم هاشمی در انتخاب مقام معظم رهبری در 14 خرداد 1368 تأثیرگذار بود. نباید این ستونها را جدا کرد. نباید نسبت به نیروهای خوب و خدمتگزار جفا شود.
استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: در روزهای اخیر جمهوری اسلامی ایران یکی از استوانه های نظام را از دست داد. اگر انقلاب اسلامی را مانند ساختمانی در نظر بگیریم، ستون اصلی و وسطی آن امام راحل(ره) و رهبریست و چهار ستون اطراف آن یکی شهید بهشتی، دیگری شهید مطهری، سومی مرحوم رفسنجانی و چهارمی مقام معظم رهبری امام خامنه ای هستند.
نماینده ولی فقیه ادامه داد: منافقان در سالهای اول انقلاب به هر چهار شخصیت حمله ور شدند. دو ستون اول را توانستند به شهادت برسانند ولی دو ستون دیگر را خدا حفظ کرد و ترورشان نافرجام ماند و تا به امروز نقش خیلی فعالی در نظام اسلامی داشتند.
خطیب جمعه به برخی خدمات مرحوم هاشمی اشاره کرد و گفت: در بحبوحه انقلاب مرحوم رفسنجانی در بُعد سیاسی انقلابیون را ساماندهی و مدیریت می کرد مثلاً دلجویی از خانواده زندانیان. خودش نیز زندان رفت و شکنجه شد؛ حتی کتاب ارزشمند تفسیر راهنما را در زندان نوشت.
حاج آقا رحیمی مرحوم هاشمی را هم اهل بیان هم اهل قلم معرفی کرد و تصریح کرد: در حساسترین لحظه های سیاسی کشور خطبه های وی کشور را آرام می کرد. برای کشتی انقلاب لنگر بود. یک پایش در جنگ بود یک پایش در نماز جمعه، یک پایش مجلس شورای اسلامی. اینها را نباید فراموش کرد.
وی ادامه داد: در مدیریت انقلاب از اول تا آخر حضور داشت. سرپرست وزارت کشور، ریاست مجلس، دو دوره ریاست جمهوری در دوران سخت سازندگی که بعد از جنگ کشور ویران گشته بود و دولت او بدون پول و با سختیهای فراوان کشور را مدیریت کرد و بسیاری از مشکلات را برطرف نمود، ریاست مجلس تشخیص مصلحت نظام و همچنین مجلس خبرگان و خلاصه اینکه مرحوم هاشمی تا پایان عمر کار کرد و تمام عمرش در خدمت کشور و نظام و رهبری بود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان از نظر علمی مرحوم رفسنجانی را فردی فعال، مبتکر، نوآور و خلاق معرفی کرد و گفت: نمونه اش پایه گذاری و تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی بود که امروزه سرمایه عظیمی در کشور محسوب می شود. یا راه اندازی فولاد مبارکه که محصول فکر وی بود که این همه به اقتصاد و اشتغال کشور کمک کرد.
امام جمعه تأکید کرد: آنچه ما می گوییم برای خود اوست کاری به خانواده اش نداریم. مسلماً هر کسی هم کار کند دشمن فراوان دارد؛ عده ای از روی عناد که به تعبیر مقام معظم رهبری در پیام تسلیتشان «خنّاس» هستند. عده ای نیز از روی ناآگاهی که می آمدند موارد جزئی و گاهاً دروغها را عَلَم می کردند.

نخستین واژه «آب» +تصویر
نخستین واژه «آب» +تصویر

جشن فراگیری نخستین واژه «آب» در سالن ورزشی مالک اشتر روز پنجشنبه 16 / 10 / 95 برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خمینی شهر این برنامه با همکاری معاونت آموزش ابتدایی شهرستان خمینی شهر و سازمان آب استان اصفهان با حضور700 نفر از دانش آموزان پایه اول شهرستان اجرا گردید. هدف از برگزاری جشن مذکور آشنای کودکان اهمیت آب و مصرف بهینه آن می باشد.

 

 

 

صفحه 1 از 253