امروزسه شنبه, 03 اسفند 1395-- Tuesday Feb 21 2017

ساعت 21:03:47

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 10:13:35

 با قهر و آشتی در خانواده ها چه کنیم؟
در سلسله مباحث خانواده مطرح شد
با قهر و آشتی در خانواده ها چه کنیم؟

چهارمین نشست از سلسله نشست های بوستان خانواده این بار با موضوع قهر و آشتی در خانواده در سینما فرهنگ برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، سکوت حاکم بر جلسه، همراهی مردم با سخنران در پاسخ به سوالات، پر شدن بیشتر صندلی های این سالن 800 نفری و حضور اقشار مختلف مردم و به ویژه آقایان که معمولا از چنین نشست هایی استقبال نمی کنند همه دال بر اشتیاق مردم برای یادگیری مباحث خانوادگی بود.


در این جلسه که با سخنرانی دکتر محمد رضا عابدی استاد دانشگاه برپا شد به مباحث پیرامون قهر و آشتی در خانواده ها اشاره گردید.
عابدی در این نشست ریشه قهرهای طولانی و متعدد افراد را در دوران کودکی و زمان بدو تولد تا 3 سالگی دانست و تاکید کرد: این افراد حس امنیت ندارند و برای نشان دادن این ضعف خویش قهرمی کنند و اگر مورد مهر و عطوفت فراوان قرار گیرند بهبود می یابند. این مشاور خانواده افزود: پس اگر کسی از اطرافیان شما زیاد قهر می کند او را تحقیر نکنید بلکه پیام قهر او را بگیرید. به او توجه کنید با او هم دلی کنید و از نیازش آگاه گردید.


وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مهم ترین عاملی که می تواند روابط ما را سالم کند، مشاهده رابطه های سالم و الگوبرداری از آنهاست نه اطلاعات و کلمات و واژه ها.
از برنامه های دیگراین همایش اجرای نمایش توسط گروه چهرک بود که در این نمایش نکاتی در مورد قهر و آشتی در خانواده ها به خوبی آموزش داده شد.
مجری طرح نشست های خانوادگی در گفت و گو با خبرنگار فرصت آنلاین تصریح کرد: این برنامه برای چهارمین بار برگزار گشت و در این جلسه حدود500 تا600 نفر حضور داشتند. میزان استقبال مردم از این سلسله نشست ها در این جلسه و جلسات قبلی بسیار خوب بوده و بازخورد های در خور توجهی از مردم داشته ایم.


غلامرضا وطن خواه افزود: تاکنون از مسئولین برای حضور در این جلسه ها دعوت به عمل آورده ایم ولی استقبال زیادی از جانب آن ها ندیده ایم. هم چنین حمایت شایسته ای جهت هزینه های این مراسم و ادامه یافتن آن از سوی مسئولین ارائه نگردیده است به همین علت روند دو هفته یک بار برگزاری این نشست ها میسر نیست و جلسه آتی بعد از عید در اردیبهشت ماه برگزار خواهد گردید. امیدواریم مسئولین به اهمیت این نشست ها در ارتقای دانش خانواده ها پی برده و حمایت های در خور توجهی داشته باشند تا بتوانیم این نشست ها را ادامه دار کنیم.
این کارشناس ارشد مشاوره از همکاری گروه نمایش چهرک برای تفهیم مباحث هر جلسه سخن گفت و افزود: با این سخنرانی ها و نمایش ها فرهنگ سازی و آموزش خانواده ها میسر خواهد شد.
گفتنی است این همایش ها با همکاری سازمان رفاهی- تفریحی شهرداری، گروه فرهنگ و خانواده خمینی شهر(بوستان خانواده)، خیریه بقیه اله اعظم و اداره های بهزیستی و فرهنگ و ارشاد شهرستان به منظور ارتقای سطح دانش خانواده ها برگزار می گردد.
لازم به ذکر است مکان فعلی گروه بوستان خانواده در ساختمان خیریه بقیه اله اواقع بوده و جلسات آموزشی برای کودکان ونوجوانان در این مکان برگزار می گردد.

رتبه هایی که به «خاک و خون» رسید
رتبه هایی که به «خاک و خون» رسید

گروه تئاتر «تمثیل گران مهاجر» خمینی شهر با نمایش «خاک و خون» موفق به کسب دو رتبه در جشنواره سراسری تئاتر بسیج شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، از این گروه، یدا... موسوی مقام دوم و فاطمه حسنی مقام سوم را در رشته بازیگری به دست آوردند.
یکی از کارگردانان این تئاتر با اشاره به این که بیش از 30 گروه نمایشی از 20 استان کشور در جشنواره حضور داشتند، گفت: در گروه ما بازیگران افغانی نیز حضور دارند و دو نفری که حایز مقام شده اند نیز جزو همین بازیگران هستند.
مصطفی جعفری افزود: دبیر جشنواره قول حمایت از اجرای این تئاتر را در استان اصفهان داده است.
گفتنی است تئاتر خاک و خون به کارگردانی مصطفی جعفری و احمد نخودیان در دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج که 26 الی 30 بهمن در شهر بندرعباس برگزار شد شرکت کرده است.

برنامه های اولین «هفته فرهنگی» شهرستان خمینی شهر اعلام  شد
برنامه های اولین «هفته فرهنگی» شهرستان خمینی شهر اعلام شد

هفته فرهنگی خمینی شهر از امروز آغاز شد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین رییس اداره ارشاد که در شورای اداری شهرستان سخن می گفت با اشاره به این که اول تا هفتم اسفند هفته فرهنگی شهرستان خمینی شهر نامیده شده است درمورد نحوه انتخاب این هفته ا فزود: در پی مکاتباتی که استانداری برای تعیین این هفته داشته است، در شورای فرهنگ عمومی شهرستان طرح موضوع شد که دو بازه زمانی برای این موضوع پیشنهاد شد .موسوی ادامه داد: یکی در دهه دوم مهرماه و به مناسبت روز شهادت پنجمین شهید محراب، آیت ا... اشرفی بود و دیگری هفته اول اسفند ماه بود که در این هفته، اول اسفند به علت تشییع 19 شهید درچه ای عملیات والفجر 8 (سال 1364)، مقارن با روز حماسه و ایثار شهر درچه تعیین شده بود.وی گفت: همچنین به خاطر حضور جمع زیادی از رزمندگان خمینی شهر در عملیات خیبر (سال 1362) و شهادت 173 نفر از آن ها 5 اسفند روز حماسه و ایثار شهر خمینی شهر نامیده شده است. این مناسبت ها و همچنین نزدیکی به سال جدید و در نظر گرفتن این که خمینی شهر به عنوان بزرگ ترین تولید کننده گل شب بوی کشور حساب می شود باعث شد که هفته اول اسفند به عنوان هفته فرهنگی شهرستان انتخاب شود . رییس اداره ارشاد خمینی شهر ضمن اشاره به فاصله زمانی کوتاه بین انتخاب هفته فرهنگی تابرگزاری آن گفت: لازم است در سال های آینده کارگروه یا دبیرخانه ای را به این امر اختصاص دهیم تا برنامه های تدوین شده تری را در خصوص هفته فرهنگی داشته باشیم و مشارکت مردمی در این زمینه بیشتر شود. موسوی تاکید کرد برنامه های امسال بیشتر با مشارکت نهاد ها و سازمان ها اجرا می شودوشامل پنجمین همایش ملی روانشناسی، مشاوره و مددکاری ، برگزاری دومین جشنواره گل شب بو ، برگزاری شورای فرهنگ عمومی، دیدار با خانواده شهدا به مناسبت روز حماسه و ایثار، غبار روبی از گلزار شهدا و ارسال پیامک بزرگداشت شهدا و تجلیل از شهدای مدافع حرم ، برگزاری مسابقات محلات، بازی نهایی مسابقات کارکنان دولت، مسابقات آمادگی جسمانی بانوان ، افتتاح زورخانه ذوالفقار آدریان، همایش خانواده با موضوع قهر و آشتی ، نمایشگاه با موضوع پیشگیری و مبارزه با اعتیاد، ، راه اندازی اتوبوس سلامت می باشد.

جشن نمایش کانون های فرهنگی مساجد به کار خود پایان داد
جشن نمایش کانون های فرهنگی مساجد به کار خود پایان داد

جشن نمایش کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان به همت کانون فرهنگی هنری سیدالشهدا(ع) کانون تخصصی هنرهای نمایشی شهرستان خمینی شهر در سالن کتابخانه الغدیر برگزار شد. مسوول کانون سیدالشهدا ضمن اعلام این خبر به فرصت آنلاین گفت: نمایش «ما چینی ها» به کارگردانی حسین زمانی و محمد حاجیان از کانون الغدیر، نمایش «خواب پر دردسر» به کارگردانی علیرضا هاشمی فر از کانون سیدالشهدا، نمایش «تست کنکور» به کارگردانی علی صمدی از کانون خاتم الانبیا و نمایش «مدرسه سوادآموزی مهر» به کارگردانی محمدرسول پریشانی از کانون شهدای دهنو در این برنامه به رقابت پرداختند.


حاجیان آثار برگزیده را اینگونه اعلام کرد: نمایش «مدرسه سوادآموزی مهر» به کارگردانی محمدرسول پریشانی از کانون شهدای دهنو به عنوان بهترین اثر از دیدگاه تماشاگران انتخاب شد.
نمایش «ما چینی ها» به کارگردانی حسین زمانی و محمد حاجیان از کانون الغدیر به عنوان پرمحتواترین نمایش برگزیده شد و «خواب پر دردسر» به کارگردانی علیرضا هاشمی فر از کانون سیدالشهدا  عنوان بهترین کارگردان را از آن خود کرد. مهرشاد خانی و محمدحسن مجیری از کانون فرهنگی هنری سیدالشهدا و شکراله جعفری از کانون فرهنگی هنری خاتم الانبیا به عنوان بازیگران برتر و نمایش «تست کنکور» به کارگردانی علی صمدی از کانون خاتم الانبیا به عنوان بهترین نمایش در بخش گریم و طراحی لباس انتخاب شدند.

 

وی افزود: محمدجواد کیانی، حسینعلی کریمی و محمدجواد حاجیان انتخاب آثا برتر را به عهده داشتند. 

نماهنگ "تاج شهادت" با موضوع حجاب تهیه شد
نماهنگ "تاج شهادت" با موضوع حجاب تهیه شد

نماهنگ " تاج شهادت" با موضوع حجاب از سوی هنرسرای خورشید سازمان فرهنگي تفريحي شهرداري اصفهان و کانون فرهنگی هنری سیدالشهداء(ع) تهیه شد.
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، نماهنگ " تاج شهادت" با موضوع حجاب از سوی دفتر تخصصی موسیقی هنرسرای خورشید سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان و با همکاری کانون فرهنگی هنری سیدالشهداء(ع) و گروه تخصصی هنرهای نمایشی مساجد با خوانندگی
محمدحسین رضایی تهیه شده است.
محمدجواد حاجیان مجری طرح نماهنگ"تاج شهادت" با اشاره به سابقه فعالیت برای ساخت نماهنگ€Œها از دوسال پیش تاکنون در کانون فرهنگی و هنری سیدالشهدا(ع)، افزود: نماهنگ مرگ€Œبرآمریکا، امام علی(ع)، شهدا، نماهنگ امامزاده سید محمد و این نماهنگ همه حاصل تلاش این گروه بوده است.
گفتنی است خواننده این نماهنگ ها محمدحسین رضایی روز 22 بهمن در راهپیمایی مردم تهران به طور زنده روی استیج شبکه دو سیما نماهنگ مرگ بر آمریکا را اجرا کرد.

استاد ابوالفضل بهرام پور به خمینی شهر آمد
استاد ابوالفضل بهرام پور به خمینی شهر آمد

بزرگترین رویداد قرآنی در خمینی شهر در ایام دهه فجر امسال حضور مفسر بزرگ قرآن استاد ابوالفضل بهرام پور بود. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و با همکاری مؤسسه مهد قرآن کریم دوره آموزشی «زندگی با قرآن» طی سه روز 7 و 8 و 14 بهمن در دفتر مرکزی مؤسسه مهد قرآن برگزار شد.


هدف از برگزاری این دوره 30 ساعته یکی وارد کردن قرآن و تفسیر در زندگی مردم و دوم آموزش مربیان مراکز قرآنی بود که با حضور دکتر سید روح ا... موسوی زاده و همچنین مفسر بزرگ قرآن استاد ابوالفضل بهرام¬پور و 30 نفر از خواهران و برادران انجام گرفت.


گفتنی است استاد بهرام پور پنج جلد کتاب «زندگی با قرآن» نگاشته است که در آن موضوعات پرکاربرد زندگی را به صورت تفسیر موضوعی بررسی کرده است.
همچنین محفل قرآنی همراه با جشن میلاد حضرت زینب کبری(س) در شامگاه پنجشنبه 14 بهمن با سخنرانی این مفسر بزرگ قرآن در مسجد آیت ا... جبل عاملی برگزار گردید.
مولودی خوانی، اجرای نابغه قرآنی علیرضا چراغی و گروه تواشیح جامعه قاریان و حافظان شهرستان از دیگر برنامه های این محفل قرآن بود.


لازم به ذکر است که ابوالفضل بهرام پور متولد سال 1320 در زنجان است. وی تحصیلات حوزوی دارد و همچنین مدرک فوق لیسانس را از دانشگاه تهران کسب نموده و از محضر اساتیدی مانند محمد اسماعیل صائنی و عز الدین زنجانی بهره برده است.


وی از قرآن پژوهان کوشای معاصر است که از سال های پیش از انقلاب در تالیف کتب درسی با شهید بهشتی و شهید باهنر در زمینه مسائل قرآنی و دینی همکاری داشتهاست. مدرّس روش ترجمه و تفسیر بوده و مؤسس دفتر ترجمه و تفسیر دارالقرآن و سازمان تبلیغات اسلامی تهران است.


استاد بهرام پور کتاب هایی نوشته است که از جمله آنها می توان به تفسیر یک جلدی مبین، تفسیر 30 جلدی نسیم حیات، ترجمه قرآن با واژگان، مناظره مذاهب اسلامی با وهابیت، اخلاق و عرفان در سوره حجرات، تفسیر سوره لقمان، نگاهی به سوره محمد(ص)، یاسین قلب قرآن، سوره ملک نماد قدرت، تفسیر سوره کهف، تفسیر سوره هل اتی، آموزش ترجمه قرآن و نکات تقسیری، ستون خیمه (در مورد اهمیت نماز)، تفسیر عرفانی مناجات تائبین، مناظره علی و سعید (پس او را که آفریده؟) اشاره کرد.

زندگینامه شهید حلوایی منتشر شد
زندگینامه شهید حلوایی منتشر شد

«زیباترین طلوع» مجموعه داستان ها و خاطراتی از سردار شهید مصطفی حلوایی به عنوان کتاب سی و چهارم از مجموعه راست قامتان توسط کنگره شهدای خمینی شهر و به قلم زینب قصری به رشته تحریر درآمد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، نویسنده در این کتاب از روش داستانی بهره برده و اتفاقات مهم زندگی این شهید را از ولادت تا شهادت در قالب 100 داستان به ثبت رسانده است.


اگرچه طرح روی جلد که حکم ویترین هر کتاب را دارد با استفاده از رنگ نارنجی تند، غروب را به ذهن مخاطب متبادر کرده و از آنجا که بیشتر به یک پوستر شبیه است، بیم آن می رود که مخاطب را در گام اول طرد کند اما استفاده از روش داستانی در این کتاب علاوه بر اینکه به جهت موجز بودن دستیابی مخاطب به ابعاد مختلف شخصیت شهید حلوایی را تسهیل می کند توانایی بیشتری در جذب خواننده امروزی که برای مطالعه نه حوصله چندانی دارد و نه متمایل به صرف وقت زیادی است، دارد.


«ته خاکریز» یکی از داستان های این مجموعه است که می خوانیم:
پاسگاه را گرفتند؛ پاسگاهی که به پایگاه ابوعمار می رسید. چهل متر جلوتر رفتند تا به یک سه راهی رسیدند. سمت چی سه راهی خاکریزی بود، مصطفی به فکر فرورفت چنین چیزی در گزارشات نیامده بود! باز هم فکر کرد.
سه نفر را صدا زد که «باید تا ته این خاکریز را بروید دستتان را به آب بزنید و برگردید!»
آنها رفتند و با بیش از ده اسیر برگشتند. در راه برگشت با یکدیگر می گفتند: «آقای حلوایی چه دستور خوب و به جایی داد اگر به ته خاکریز نرفته بودیم این ها از پشت ما را به رگبار می بستند و تعداد زیادی از ما را می کشتند.»
مصطفی در دشمن شناسی بسیار تیزبین بود و با دقت و ظرافت کار می کرد در نخستین ساعات صدور فرمان آغاز عملیات خیبر با برنامه ریزی دقیق گروه ها را می فرستاد تا زمانی که دشمن خواب است و متوجه حضور رزمندگان نشده است هر چند نفر یکی از پایگاه های دشمن را خاموش کنند.

چینه، چیده شد
چینه، چیده شد

اولین نمایشگاه و فروشگاه هنرهای دستی استان اصفهان با عنوان چینه افتتاح شد. به گزارش خبرنگار فرصت  این نمایشگاه به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهرودر راستای عملیاتی کردن اقتصادمقاومتی  همزمان با دهه فجر با شرکت هنرمندان  استان در شاخه های هنری مختلف در سالن ورزشی دبیرستان عماد سیادت دایر شده است .به گفته مدیر اجرایی نمایشگاه هنرمندان  استان ، چندین خیریه و معلولان استان 60 غرفه ازآثار هنری خودرا در شاخه های هنری مختلف از قبیل فیروزه کوبی، معرق، چرم، مینا و قلم زنی و ...در چینه چیده اند.بر اساس گزارش مذکوراین نمایشگاه چندین غرفه جانبی برای کودکان  داشته که همراه با قرعه کشی شبانه و جایزه ویژه شب آخر و برنامه های متنوع دیگر است.گفتنی است نمایشگاه مذکورکه با همکاری مدیریت آموزش وپرورش ، 12 بهمن با حضور امام جمعه، فرماندار و معاونین ، شهردار ، اعضای شورای شهر و دیگر مسوولین شهری و استانی افتتاح شد تا 21 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.دست آفریده های هنرمندان که تعدادی ازآنها درمحل نمایشگاه همزمان به آفرینش کارهای هنری خود می پردازند دراین مدت به فروش می رسد.

صفحه 1 از 254