امروزشنبه, 09 ارديبهشت 1396-- Saturday Apr 29 2017

ساعت 21:25:33

آخرین به روز رسانی : شنبه 09:25:57

 جمعه بازار صنایع دستی خمینی شهر راه اندازی می شود
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان خمینی شهر عنوان کرد:
جمعه بازار صنایع دستی خمینی شهر راه اندازی می شود

رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان از تشکیل کمیته میراث فرهنگی و صنایع دستی کارگروه اقتصاد مقاومتی و کارگروه بهبود محیط کسب و کار خمینی شهر با اکثریت اعضا در محل نمایشگاه دائمی صنایع دستی شهرستان خمینی شهر با محوریت اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان خمینی شهر خبر داد.

به گزارش فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ علیرضا حبیبی در این زمینه گفت: با اشاره به نام گذاری سال 96 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری، تمامی همت و تلاش اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان خمینی شهر بر این است که در سال پیش رو با هدف تولید با کیفیت کالاهای صنایع دستی و حمایت از تولیدات بومی و مشاغل خانگی و توجه به رفع مشکلات هنرمندان این رشته ها در شهرستان در راستای ایجاد و توسعه اشتغال پایدار و در نتیجه کاهش تمام آسیب های اجتماعی ناشی از بیکاری در جامعه قدمی هر چند اندک برداریم.

وی با اشاره به راه اندازی نمایشگاه دائمی صنایع دستی و هنرهای سنتی در این شهرستان با بیش از 32 غرفه از رشته های صنایع دستی فعال این شهرستان از قبیل قلمزنی، منبت چوب، کاشی سازی هفت رنگ و معرق، خاتمسازی، گلیم بافی، چوغا بافی، فیروزه کوبی، سفال گری، مینا سازی و چندین رشته دیگر، به راه اندازی بازارهای روز فروش محصولات صنایع دستی و تولیدات مشاغل خانگی اشاره کرده و گفت: از جمعه هفته جاری جمعه بازار صنایع دستی در فضایی بسیار مجهز و آماده با کمترین میزان اجاره میز در محل نمایشگاه دائمی صنایع دستی شهرستان برگزار می گردد تا محصولات صنایع دستی به صورت عینی و قابل دسترس برای عموم درآمده و در جهت توسعه و ترویج هنر صنایع دستی و ایجاد اشتغال پایدار حرکت کرده باشیم.

علیرضا حبیبی دبیر جلسه در پایان عنوان کرد: در این جلسه از نظرات و پیشنهادات اداراتی همچون آموزش و پرورش، فنی حرفه ای، تعاون، کار و امور اجتماعی، صندوق کارآفرینی امید، فرمانداری، صنعت، معدن و تجارت، بسیج مقاومت سپاه، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، اداره زندان خمینی شهر و موسسه بهینه سازی چوب نقش جهان و مدیریت نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی نقش جهان استفاده و چشم انداز برنامه های آتی این کمیته تدوین شد.

انتخابات شوراها را دست کم نگیرید
امام جمعه خمینی شهر:
انتخابات شوراها را دست کم نگیرید

اگر خدای ناکرده اعضای منتخب شورا ضعیف باشند، چهار سال شهرتان عقب می افتد
انتخابات بالاخص انتخابات شهر و روستا مهمترین مطلبی بود که در اولین نماز جمعه اردیبهشت 1396 خمینی شهر مطرح شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی در نماز جمعه این هفته گفت: در بحث انتخابات دو مسأله خیلی مهم است؛ یکی حضور مردم چراکه انتخابات پشتیبانه و آبروی کشورست. ولی مهمتر اینست که چه کسی انتخاب شود.
نماینده ولی فقیه با توصیه بر اینکه انتخابات شوراهای شهر و روستا را دست کم نگیرید، تأکید کرد: اگر اعضای خوبی انتخاب شوند، امور شهر و طرحها به اهل آن واگذار می شود. ولی اگر خدای ناکرده اعضای منتخب شورا سه محور توصیه شده مقام معظم رهبری یعنی کاردان، تدیّن، انقلابی را نداشته باشند، رأیتان هدر رفته و چهار سال شهرتان عقب می افتد.
استاد حوزه و دانشگاه خوب بودن را کاردان بودن دانست و ادامه داد: ممکنست انسانهای خوب و وارسته ای باشند ولی کارشان را بلد نباشند.
خطیب جمعه به توضیح سه محور توصیه شده مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: منتخبین شورا باید کاردان باشند. به مسائل و مشکلات شهری، بافتهای فرسوده، معماری شهری و قوانین شهرداری آگاه باشند و بدانند چه شهرداری روی کار بیاورند. چگونه منبع درآمد برای شهر درست کنند که به مردم فشار نیاید. خلاقیت و فکر و کاربلدی لازم است.
حاج آقا رحیمی ادامه داد: تدیّن لازم است که مبادا پول شهر جای دیگر خرج شود. خرج سفر فلان و مهمانی بهمان نشود.
وی ادامه داد: منتخبین شورا باید روحیه انقلابی داشته باشند در این مشکلات اقتصادی شل و ول نباشند. ممکنست تدیّن بسیار بالایی داشته باشد و کاردان هم باشد ولی حال کار نداشته باشد، در جلسات شورا شرکت نکند، تعهّد انقلابی نداشته باشد، دلسوز نباشد، فعّال و بدو نباشد، این چنین شخصی نیز به درد شورا نمی خورد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مشکل کشور را ضعف مدیریت دانست و خطاب به مردم گفت: مدیریت کشور را شما باید اصلاح کنید از همین انتخابات شورای شهر و روستا. مدیران ما یا متدیّن نیستند، یا روحیه انقلابی ندارند، یا کاردان نیستند. خیلی کارها ضعیف انجام می شود. کارخانجات به تعطیلی می انجامد. اگر کارخانه مدیری داشت با این سه شرط، آیا تعطیل می شد؟ اصلاً مدیری که باعث تعطیلی کارخانه ای شد، باید اعدام کرد! چرا برخورد نمی شود؟
امام جمعه شهرمان در پایان هشدار داد: کمتر از یک ماه فرصت دارید تحقیق کنید. سعی کنید 9 نفر از نیروهای خوب را شناسایی کنید و به خانواده و آشنایان نیز معرفی نمایید. چرا که این انتخابات برای خودتان و شهرتان خوب است. قرارست شورا زمام شهر را به دست بگیرد و شهردار را انتخاب کند. اگر شهردار فعال و زرنگ باشد، به درد شهر می خورد، اگر هم کاردان و زرنگ نباشد فقط وقت تلف می شود

بالغ بر 6 هزار نفر در آیین معنوی اعتکاف شرکت کردند
در شهرستان خمینی شهر
بالغ بر 6 هزار نفر در آیین معنوی اعتکاف شرکت کردند

آیین اعتکاف در 30 مسجد شهرستان و با حضور 6 هزار و 50 معتکف برگزار شد که این آمار نسبت به سال گذشته از رشد 3 درصدی برخوردار بود. یکی از مسئولان اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ضمن اعلام این خبر به فرصت آنلاین گفت: از این تعداد 4 هزار و 21 نفر زن و 2 هزار و 29 نفر مرد بودند.

رضایی افزود: با توجه به اینکه تعداد معتکفان سال گذشته 5 هزار و 879 نفر بود که در 27 مسجد شهرستان گردآمده بودند، جمعیت معتکفان نسبت به سال گذشته با 171 نفر افزایش روبرو شد و تعداد مساجد شرکت کننده در این آیین معنوی نیز از 27 مسجد به 30 مسجد ارتقا یافت. 

تلاوت خانوادگی در دارالقرآن خمینی شهر
تلاوت خانوادگی در دارالقرآن خمینی شهر

نخستین جلسه از فصل سوم کرسی تلاوت خانوادگی قرآن‌ کریم همراه با جشن میلاد حضرت علی(ع) در دارالقرآن اهل بیت(ع) خمینی شهربرگزار شد. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)،در این مراسم معنوی که با هدف ترویج و انس عموم مردم با کتاب الهی از سوی مهد قرآن کریم خمینی‌شهر برگزار شد، برنامه‌های متنوعی مانند مداحی توسط حمیدرضا امانی، خطابه‌خوانی توسط حیدری، اجرای گروه تواشیح بین‌المللی مسک در آن صورت گرفت.
ابوالفضل علیزاده، قاری نوجوان و مسعود نیکدستی از کرسی تلاوت خانوادگی گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ، قاری بین‌المللی به تلاوت آیاتی از قرآن مجید پرداختند و در ادامه موسوی رئیس نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه آزاد خمینی‌شهر پیرامون اهمیت قرآن‌ کریم به سخنرانی پرداخت.
گفتنی است؛ در پایان این مراسم قرعه‌کشی و اهدای جایزه برگزار شد.

درخشش نمایش های «بمبک» و « بازمانده» و «معرکه»
درخشش نمایش های «بمبک» و « بازمانده» و «معرکه»

نمایش های «بمبک» و « بازمانده» و «معرکه» در دومین جشنواره استانی تاتر و سرود شاهد که به همت بنیاد شهید برگزار شده بود، خوش درخشیدند.
به گزارش خبرنگار فرصت، نمایش « بمبک» کاری از گروه چهرک با اخذ چهار رتبه برتر جشنواره با عنوان های نویسندگی نوراله لک و بازیگری رضا ملکی و بازیگری فرخنده برفی دریایی و کار برتر جشنواره و راهیابی به جشنواره کشوری در صدر جشنواره قرار گرفت.

همچنین پارسا حاج هاشمی حائز موسیقی برتر جشنواره برای نمایش «معرکه» و ابراهیم حاج حیدری حائز رتبه سوم بازیگری برای نمایش «معرکه» شد.
نمایش«بازمانده» کاری از گروه نمایشی آیینه نیز به کارگردانی و نویسندگی حسینعلی عمادی و هادی کیانی توانست عنوان کارگردانی برتر جشنواره همچنین عنوان بازیگری مرد جشنواره را توسط هادی کیانی کسب کند.

اسامی مساجدی که مراسم اعتکاف را برگزار می کنند، اعلام شد
تا کنون 26 مسجد در شهرستان برای برگزاری اعتکاف اعلام آمادگی کرده اند
اسامی مساجدی که مراسم اعتکاف را برگزار می کنند، اعلام شد

تاکنون 26 مسجد شهرستان برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف اعلام آمادگی کرده اند. یکی از مسوولان اداره تبلیغات خمینی شهر اسامی این مساجد را به شرح زیر اعلام کرد:
مسجد ملامحسن (خ. شریعتی جنوبی)، مسجد جامع خوزان (خ. شریعتی جنوبی، فتح آباد)، مسجد جامع آدریان، مسجد جبل عاملی (چهارشنبه بازار)، مسجدالزهرا فروشان ویژه دانش آموزان (بلوار توحید)، مسجد النبی (خ. شهید دستغیب)، مسجد قمر بنی هاشم (خ.عماد سیادت)، مسجد امام زمان (عج) جوی آباد قدیم (خ. کهندژ، کوچه 103)، مسجد صاحب الزمان(عج) هرستان ( خ.امیرکبیر، فرعی 62)، مسجد جامع دستگرد (خ. 17 شهریور)، مسجد جامع اندان (خ آیت اله مدرس)، مسجد دانشگاه آزاد، مسجد امام حسین (ع) منظریه (فاز 4، خ. صفا)، مسجد المهدی فروشان یا آیت اله حجازی (خ. ولیعصر(عج)، مسجد نور فروشان (خ.شهید صدوقی)، مسجد ملاحیدرعلی (بلوار توحید)، مسجد امام حسن (ع) وازیچه، مسجد ابوالفضل (ع) ارغوان(خ پیمان)، مسجد امام حسین (ع) جوادیه (روبروی فرمانداری)، مسجد جامع کرتمان (کوچه بسیج)، مسجد امیرالمومنین (ع) دستگرد (میدان امام علی (ع))، مسجد جامع کوشک (فلکه اصلی)، مسجد جامع اصغرآباد (خ. امام)، مسجد جامع درچه (خ. شریعتی)، مسجد حضرت سجاد (ع) درچه (ابتدای خیابان امام سجاد (ع)) و مسجد محمد رسول اله (ص) دینان (خ. آزادگان، خ شهید اشرفی).

رضایی افزود: از میان این مساجد، 9 مسجد به نام های جامع خوزان، الزهرا فروشان، ملاحیدرعلی، امیرالمومنین دستگرد، جامع کوشک، جامع اصغرآباد، حضرت سجاد درچه، امام حسین جوادیه و دانشگاه آزاد این مراسم را ویژه آقایان برگزار می کنند.

وی همچنین گفت: 8 مسجد به نام های نور، جامع دستگرد، قمربنی هاشم، امام حسین منظریه، ابوالفضل ارغوان، محمدرسول اله دینان، مسجد المهدی و مسجد النبی این مراسم را ویژه بانوان برگزار می نمایند.

رضایی در ادامه گفت: مراسم اعتکاف در 9 مسجد باقی مانده هم برای آقایان و هم برای بانوان برگزار می شود.

هفتمین شهید مدافع حرم افغانستانی فردا تشییع می شود
هفتمین شهید مدافع حرم افغانستانی فردا تشییع می شود

سیدعلی اکبر موسوی از خمینی شهر در دفاع از حرم به شهادت رسید. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، سید علی اکبر موسوی از لشکر فاطمیون (مدافعان افغانی) در دفاع از حرم حضرت زینب کبری (س) در سوریه به شهادت رسید.

ظهر دیروز مسوولین سپاه ناحیه خمینی شهر با حضور در منزل پدر و مادر این شهید افغانی خبر شهادت علی اکبر را اطلاع دادند. شهید سید علی اکبر موسوی 33سال سن داشت و فرزند ارشد خانواده بود.

بر اساس همین گزارش، ستاد برگزاری بزرگداشت شهدای مدافع حرم اعلام کرد که مراسم تشییع و خاکسپاری این شهید روز 18 فروردین پس از نماز جمعه و از مصلا به سمت گلزار شهدای امامزاده سیدمحمد (ع) می باشد و مراسم بزرگداشت وی روز 19 فروردین از ساعت 9:30 تا 12 در سالن گلزار شهدای محله هرستان برگزار می شود. 

گفتنی است شهرستان خمینی شهر پیش از این 7شهید مدافع حرم ایرانی به نام های محسن حیدری، روح اله مهرابی، سید سجادحسینی، عبدالرضا مجیری، سیدیحیی براتی، عبدالمهدی کاظمی، مهدی اسحاقیان و 6شهید مدافع حرم افغانستانی به نام های جمعه خانعلیزاده، مهدی هزاره، محمدباقر مهردادی، سردار امیری، سیدمحمد شاه حسینی، رسول انصاری را در دفاع از حرم اهل بیت عصمت و طهارت در سوریه و عراق تقدیم اسلام کرده است.

پرطرفدارترین کتاب ها در میان خمینی شهری ها
حدود 150 نفر از عیدانه کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد استفاده کردند
پرطرفدارترین کتاب ها در میان خمینی شهری ها

خمینی شهری ها از طرح عیدانه کتاب وزارت ارشاد استقبال کردند. مسوول یکی از کتابفروشی های خمینی شهر که در این طرح شرکت کرده در اینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: از 15 اسفند که این طرح آغاز شده بیش از 100 نفر از همشهریان برای خرید کتاب و استفاده از تخفیف 20 درصدی به ما مراجعه کرده اند. این کتابفروش که پیش از این نیز در طرح های تابستانه، پاییزه و... وزارت ارشاد شرکت کرده می افزاید: از میان طرح های مختلف، طرح تابستانه 95 و طرح عیدانه 96 بیشتر مورد استقبال همشهریان قرار گرفت.

وی در رابطه با کتاب هایی که در قالب این طرح به فروش رسانده است، گفت: کتاب هایی با محوریت شعر و ادبیات از جمله دیوان حافظ و همچنین آثار سیمین بهبهانی مشتری های زیادی داشت. مسوول این کتاب فروشی همچنین افزود: کتاب سه جلدی «بی شعوری» نیز از جمله پرفروش های طرح عیدانه کتاب بود.
وی در ادامه از ارائه تخفیف به خریدارانی که بیش از 100 هزار تومان خرید داشته اند توسط کتابفروشی خودش خبر داد و همچنین گفت: بن هایی با 30 درصد تخفیف در مدارس و میان مشتری های قدیمی مان توزیع می کنیم که در 5 مرحله قابل استفاده است.

بر اساس همین گزارش، یکی دیگر از کتابفروشی های شهر نیز که در طرح عیدانه کتاب شرکت کرده است، میزان استقبال همشهریان از این طرح را خوب ارزیابی می کند و می گوید: در طول یک ماهه اجرای این طرح در روزهایی که کتابفروشی باز بود، حدود 40 نفر برای خرید کتاب در این قالب به ما مراجعه کردند. وی کتاب هایی با عناوین «بی شعوری»، «لطفا گوسفند نباشید»، «راز» و همچنین کتبی با موضوع شعر و ادبیات از جمله شاهنامه، مثنوی معنوی و دیوان حافظ را از جمله کتاب های پرفروش این طرح برشمرد.

بر اساس همین گزارش، مسوول یکی دیگر از کتابفروشی های شهر نیز دراینباره به خبرنگار ما گفت: من در طرح عیدانه شرکت نکرده ام اما شخصا به خریدارانی که تا سقف 100 هزار تومان خرید کنند تخفیف 20 درصدی می دهم. وی اما از استقبال مردم از این طرح رضایت نداشت و گفت: مراجعه مردم برای استفاده از این امکان به اندازه انگشتان یک دست هم نبوده است.
گفتنی است وزارت فرهنگ و ارشاد در چند ساله اخیر برای بالا بردن سرانه مطالعه اقدام به اجرای طرح های مختلفی با عناوینی مثل «عیدانه کتاب» نموده و از طریق کتابفروشی هایی که تمایل داشته باشند در این طرح شرکت کنند به خریداران کتاب 20 درصد تخفیف می دهد. خریداران با ارائه شماره ملی خود به کتابفروشی های معرفی شده از جانب پایگاه goo.gl/2etMhN از تخفیف 20 درصدی برخوردار می شوند.

صفحه 1 از 257