امروزشنبه, 27 بهمن 1397-- Saturday Feb 16 2019

ساعت 23:11:12

آخرین به روز رسانی : شنبه 01:55:52

تصاویری از ورودی منطقه گردشگری لادر
خمینی شهر آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی
تصاویری از ورودی منطقه گردشگری لادر

خمینی شهر آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی: 

ورودی لادر: 

 

 

 

 

 

به خمینی شهر سفر کنید
به خمینی شهر سفر کنید

شهردار خمینی شهر و مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خمینی شهر بازدید از خمینی شهر را به هموطنان توصیه کردند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، اصغر حاج حیدری و سیدمحمدهادی موسوی آمادگی خود را برای پذیرایی از میهمانان نوروزی اعلام کرده و همچنین از شهروندان خواستند در ایام نوروز از برنامه های شاد و متنوعی که در خانه های تاریخی، لادر، عصارخانه و بام سبز اجرا می شود، بازدید کنند.
برنامه های پنجشنبه دوم فروردین به شرح زیر می باشد:

- اجرای موسیقی:
ساعت 10 و 16 در منطقه گردشگری لادر
ساعت 11 و 16 در بام سبز

- نمایش خیابانی:
ساعت 9:30 و 17 در منطقه گردشگری لادر
ساعت 11:30 در خانه سرتیپ
ساعت 16 در عصارخانه
ساعت 17 در بام سبز

نمایشگاه نوروزی در فرهنگسرای بعثت
نمایشگاه نوروزی در فرهنگسرای بعثت

اولین نمایشگاه نوروزی فرهنگسرای بعثت برگزار شد. یکی از مسئولان کتابخانه بعثت دراینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: این نمایشگاه از روز 20 اسفند ماه در یکی از سالن های فرهنگسرا برپا شده و تا 27 اسفند ادامه دارد.

 
خانم پرنده افزود: در این نمایشگاه علاوه بر کتاب های متنوعی که با 50 درصد تخفیف به فروش می رسد محصولاتی مثل کیف و حوله، معرق چرم، شیرینی و شکلات خانگی، سرویس های آشپزخانه، بدلیجات، مینا و... که همگی حاصل دست شهروندان هنرمندی است که تحت عنوان مشاغل خانگی به تولید پرداخته اند نیز به معرض نمایش و فروش گذاشته شده است.
این نمایشگاه همزمان با کار کتابخانه از ساعت 7:30 صبح تا 8 شب پذیرای علاقمندان است.

 

راهیابی "اروندی که تو را پس نداد" به جشنواره ملی مقاومت
راهیابی "اروندی که تو را پس نداد" به جشنواره ملی مقاومت

نمایش خیابانی "اروندی که تو را پس نداد" به کارگردانی نورالله لک در دومین جشنواره منطقه ای شرهانی چهار رتبه را به خود اختصاص داد و به جشنواره ملی مقاومت راه پیدا کرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، جایزه طرح و ایده این جشنواره بدون در نظر گرفتن رتبه به چهار نمایش تعلق گرفت که نام نورالله لک به عنوان طراح و ایده پرداز نمایش اروندی که تو را پس نداد در این فهرست به چشم می خورد. لوح تقدیر و مبلغ شش میلیون ریال به خاطر این رتبه به وی اهدا شد. محمد نادری نیز رتبه اول موسیقی این جشنواره را از آن خود کرد و دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و هفت میلیون ریال وجه نقد به وی اهدا شد.
بر اساس همین گزارش فرخنده دریایی و رضا ملکی رتبه های دوم بازیگری زن و مرد این جشنواره را به نام خود ثبت کردند و به هر کدام لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال اهدا شد.

راهیابی "نصفه نیمه" به بخش بین الملل جشنواره آفتاب
راهیابی "نصفه نیمه" به بخش بین الملل جشنواره آفتاب

نمایش "افسانه نصفه نیمه" که در جشنواره منطقه ای آفتاب (ویژه معلولان) توسط گروه هنری چشمه خمینی شهر به اجرا درآمد به بخش بین الملل این جشنواره راه یافت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این نمایش عناوین بازیگری اول، دوم و سوم زن را به ترتیب با بازی اکرم کریمی، المیرا علیدادی و سلیمه سادات حسینی را از آن خود کرد.
عناوین بازیگری اول، دوم و سوم مرد نیز به ترتیب با بازیگری علیرضا عسگری، علیرضا توکل و مهدی مرادی نسب به هنرمندان خمینی شهری تعلق گرفت.
این نمایش که برخی شخصیت هایش را عروسک های کاغذی می سازند در بخش عروسک گردانی نیز حائز سه رتبه برگزیده شد. اعظم باباییان، میترا شمسی مقدم و ملیکا شمسی مقدم سه عروسک گردان این نمایش بودند.
این نمایش همچنین با کسب اولین عنوان کارگردانی در بخش کودک و نوجوان توسط اعظم باباییان، عنوان دوم نویسندگی توسط مصطفی جعفری، رتبه سوم موسیقی توسط مجتبی محبی و همچنین رتبه سوم بازیگری همراه توسط مصطفی جعفری توانست عناوین بسیاری را در این جشنواره از آن خود کند.

حدیث فاطمی؛ آهنگ پیشواز رایگان
حدیث فاطمی؛ آهنگ پیشواز رایگان

قرآن، تواشیح، مداحی، موسیقی سنتی و پاپ، تیتراژ سریال های تلویزیونی و همینطور سخنان مقام معظم رهبری مواردی هستند که به عنوان آهنگ های پیشواز تلفن همراه انتخاب می شوند.


به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، عده ای از طلاب حوزه علمیه سفیران هدایت خمینی شهر با عنوان گروه فرهنگی هنری ثامن چهار قطعه صوتی از احادیث در مدح حضرت زهرا (س) با صدای رضا بیکدلو آماده کردند و طی هماهنگی با اپراتور ایرانسل آنها را به صورت آهنگ پیشواز درآورده اند.


"آفرینش برای خدا" با کد44119683، "معنای فاطمه" با کد 44119697، "زهرا یعنی..." با کد 44119698 و "حبیبه خدا" با کد 44119699 نام احادیثی است که به صورت آهنگ پیشواز درآمده و علاقمندان جهت فعال سازی رایگان می توانند کد مورد نظر خود را از خط ایرانسل به 7575 ارسال نمایند.
این آهنگ های پیشواز در حال حاضر برای مشترکین ایرانسل متقاضی به صورت رایگان فعال می گردد و این گروه در حال پیگیری با اپراتور همراه اول می باشند.

شرکت بیش از هزار خمینی شهری در آزمون طرح ملی حفظ قرآن
شرکت بیش از هزار خمینی شهری در آزمون طرح ملی حفظ قرآن

بیش از هزار خمینی شهری در آزمون کتبی و شفاهی طرح ملی حفظ قرآن کریم که با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان همزمان با سراسر کشور در حال برگزاریست شرکت کردند. 

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، آزمون کتبی در رشته های حفظ، ترجمه و مفاهیم قرآن و معارف اهلبیت(ع) با حضور حدود ۸00 زن و مرد در ساختمان دارالقرآن اهلبیت(ع) برگزار شد و  آزمون شفاهی با حضور حدود 200 نفر از شرکت کنندگان اکنون در حال برگزاریست.


با توجه به تفاهم صورت گرفته بین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان و اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی آزمون پایانی طرح ملی حفظ قرآن کریم در سال 1396 به طور مشترک و در دو مرحله کتبی و شفاهی برگزار می شود و برای شرکت کنندگانی که موفق به کسب نمره حد نصاب شوند، گواهی پایان دوره صادر می گردد و در مراسمی از آنها تقدیر به عمل می آید.

گفتنی است آزمون پایانی طرح ملی حفظ قرآن کریم همه ساله در اسفندماه برگزار می شود و امسال نیز ۱۰۱۶ نفر از شهرستان خمینی شهر در این طرح شرکت کردند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش به اصغرآباد آمد
دیدار مقام بلندپایه ارتش با خانواده سردار سرلشکر مهدی عموشاهی
فرمانده نیروی زمینی ارتش به اصغرآباد آمد

امیرسرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران شب گذشته با خانواده سرلشکر شهید مهدی عموشاهی دیدار کرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این دیدار با اقامه نمازجماعت به امامت حجت الاسلام الله قلی مسئول عقیدتی سیاسی هوانیروز کشور در خانه پدری این شهید همراه شد.

 


بارها اتفاق افتاده است که مسئولان بلند پایه ارتش به دیدار پدر و مادر این شهید در شهر اصغرآباد آمده و یاد و خاطره فرزندشان را زنده نگه داشته اند که از جمله آنها می توان به امیرسرتیپ احمدرضا پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش و فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیرسرتیپ رضا جهادی امیر ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری، امیر آراسته و... اشاره کرد.


سردارشهید سرلشکر محمدمهدی عموشاهی در سال 1340 در اصغرآباد متولد شد و 28 خرداد 1367 قبل از عملیات مرصاد در مبارزه با یگان های رژیم بعثی و منافقین به شهادت رسید .از وی دو فرزند به نام های محمدحسین و فاطمه به یادگار مانده است.
حفاظت اطلاعات تيپ 37 زرهي، حفاظت اطلاعات مركز زرهي شيراز و حفاظت اطلاعات لشكر 88 زاهدان از جمله مسئولیت هاییست که وی در دوران حیاتش عهده دار آن بود.

عکاس: سعید بیگی

صفحه 3 از 275