امروزجمعه, 09 اسفند 1398-- Friday Feb 28 2020

ساعت 22:44:37

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

راهیابی "نصفه نیمه" به بخش بین الملل جشنواره آفتاب
راهیابی "نصفه نیمه" به بخش بین الملل جشنواره آفتاب

نمایش "افسانه نصفه نیمه" که در جشنواره منطقه ای آفتاب (ویژه معلولان) توسط گروه هنری چشمه خمینی شهر به اجرا درآمد به بخش بین الملل این جشنواره راه یافت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این نمایش عناوین بازیگری اول، دوم و سوم زن را به ترتیب با بازی اکرم کریمی، المیرا علیدادی و سلیمه سادات حسینی را از آن خود کرد.
عناوین بازیگری اول، دوم و سوم مرد نیز به ترتیب با بازیگری علیرضا عسگری، علیرضا توکل و مهدی مرادی نسب به هنرمندان خمینی شهری تعلق گرفت.
این نمایش که برخی شخصیت هایش را عروسک های کاغذی می سازند در بخش عروسک گردانی نیز حائز سه رتبه برگزیده شد. اعظم باباییان، میترا شمسی مقدم و ملیکا شمسی مقدم سه عروسک گردان این نمایش بودند.
این نمایش همچنین با کسب اولین عنوان کارگردانی در بخش کودک و نوجوان توسط اعظم باباییان، عنوان دوم نویسندگی توسط مصطفی جعفری، رتبه سوم موسیقی توسط مجتبی محبی و همچنین رتبه سوم بازیگری همراه توسط مصطفی جعفری توانست عناوین بسیاری را در این جشنواره از آن خود کند.

حدیث فاطمی؛ آهنگ پیشواز رایگان
حدیث فاطمی؛ آهنگ پیشواز رایگان

قرآن، تواشیح، مداحی، موسیقی سنتی و پاپ، تیتراژ سریال های تلویزیونی و همینطور سخنان مقام معظم رهبری مواردی هستند که به عنوان آهنگ های پیشواز تلفن همراه انتخاب می شوند.


به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، عده ای از طلاب حوزه علمیه سفیران هدایت خمینی شهر با عنوان گروه فرهنگی هنری ثامن چهار قطعه صوتی از احادیث در مدح حضرت زهرا (س) با صدای رضا بیکدلو آماده کردند و طی هماهنگی با اپراتور ایرانسل آنها را به صورت آهنگ پیشواز درآورده اند.


"آفرینش برای خدا" با کد44119683، "معنای فاطمه" با کد 44119697، "زهرا یعنی..." با کد 44119698 و "حبیبه خدا" با کد 44119699 نام احادیثی است که به صورت آهنگ پیشواز درآمده و علاقمندان جهت فعال سازی رایگان می توانند کد مورد نظر خود را از خط ایرانسل به 7575 ارسال نمایند.
این آهنگ های پیشواز در حال حاضر برای مشترکین ایرانسل متقاضی به صورت رایگان فعال می گردد و این گروه در حال پیگیری با اپراتور همراه اول می باشند.

شرکت بیش از هزار خمینی شهری در آزمون طرح ملی حفظ قرآن
شرکت بیش از هزار خمینی شهری در آزمون طرح ملی حفظ قرآن

بیش از هزار خمینی شهری در آزمون کتبی و شفاهی طرح ملی حفظ قرآن کریم که با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان همزمان با سراسر کشور در حال برگزاریست شرکت کردند. 

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، آزمون کتبی در رشته های حفظ، ترجمه و مفاهیم قرآن و معارف اهلبیت(ع) با حضور حدود ۸00 زن و مرد در ساختمان دارالقرآن اهلبیت(ع) برگزار شد و  آزمون شفاهی با حضور حدود 200 نفر از شرکت کنندگان اکنون در حال برگزاریست.


با توجه به تفاهم صورت گرفته بین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان و اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی آزمون پایانی طرح ملی حفظ قرآن کریم در سال 1396 به طور مشترک و در دو مرحله کتبی و شفاهی برگزار می شود و برای شرکت کنندگانی که موفق به کسب نمره حد نصاب شوند، گواهی پایان دوره صادر می گردد و در مراسمی از آنها تقدیر به عمل می آید.

گفتنی است آزمون پایانی طرح ملی حفظ قرآن کریم همه ساله در اسفندماه برگزار می شود و امسال نیز ۱۰۱۶ نفر از شهرستان خمینی شهر در این طرح شرکت کردند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش به اصغرآباد آمد
دیدار مقام بلندپایه ارتش با خانواده سردار سرلشکر مهدی عموشاهی
فرمانده نیروی زمینی ارتش به اصغرآباد آمد

امیرسرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران شب گذشته با خانواده سرلشکر شهید مهدی عموشاهی دیدار کرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این دیدار با اقامه نمازجماعت به امامت حجت الاسلام الله قلی مسئول عقیدتی سیاسی هوانیروز کشور در خانه پدری این شهید همراه شد.

 


بارها اتفاق افتاده است که مسئولان بلند پایه ارتش به دیدار پدر و مادر این شهید در شهر اصغرآباد آمده و یاد و خاطره فرزندشان را زنده نگه داشته اند که از جمله آنها می توان به امیرسرتیپ احمدرضا پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش و فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیرسرتیپ رضا جهادی امیر ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری، امیر آراسته و... اشاره کرد.


سردارشهید سرلشکر محمدمهدی عموشاهی در سال 1340 در اصغرآباد متولد شد و 28 خرداد 1367 قبل از عملیات مرصاد در مبارزه با یگان های رژیم بعثی و منافقین به شهادت رسید .از وی دو فرزند به نام های محمدحسین و فاطمه به یادگار مانده است.
حفاظت اطلاعات تيپ 37 زرهي، حفاظت اطلاعات مركز زرهي شيراز و حفاظت اطلاعات لشكر 88 زاهدان از جمله مسئولیت هاییست که وی در دوران حیاتش عهده دار آن بود.

عکاس: سعید بیگی

از سرزمین آفتاب تا جشنواره آفتاب
نمایش نصفه نیمه با هنرمندی معلولان خمینی شهر در شهرکرد اجرا می شود
از سرزمین آفتاب تا جشنواره آفتاب

افسانه نصفه نیمه راهی جشنواره آفتاب می شود. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، نمایش عروسکی افسانه نصفه نیمه که بازیگری و صداپیشگی آن را شش نفر از معلولان هنرمند عهده دار هستند، در محل انجمن معلولان خمینی شهر برای هنرمندان و منتقدان به اجرا درآمد تا عوامل آن برای اجرا در جشنواره آفتاب آماده شوند. سرپرست گروه هنری چشمه دراینباره می گوید: این نمایش پس از دستیابی به عنوان "برگزیده" استان به مرحله منطقه ای راه یافت و جزو گروه هایی است که شنبه در اولین روز اجرای نمایش ها در شهرکرد به روی صحنه خواهد رفت.

 
جعفری در ادامه نمایش "افسانه نصفه نیمه" را چهارمین فعالیت جدی گروه هنری چشمه معرفی کرد و گفت: اولین نمایش ما "آه اسم اعظم خداست" بود که با حمایت شهرداری در خمینی شهر به روی صحنه رفت و با استقبال شهروندان مواجه شد. این نمایش همچنین سه مقام بازیگری در جشنواره منطقه ای آفتاب را به خود اختصاص داد.


وی نمایش خیابانی "سد راه عشق" را نیز که به سفارش شهرداری ساخته شد و مردادماه 95 به اجرا درآمد دومین کار این گروه برشمرد و از کارگاه نویسندگی که توسط این گروه هنری برای معلولان برگزار شد، به عنوان سومین فعالیت چشمه یاد کرد که منجر به کسب دو رتبه توسط علیرضا عسگری و طیبه عسگری در جشنواره بین المللی نمایشنامه نویسی شد.
افسانه نصفه نیمه چهارمین فعالیت هنری این گروه است که جعفری از آن نام برد و گفت: این نمایش تا کنون در چند مدرسه شهرستان و در خانه گل ها به اجرا درآمده است.


وی به نمایندگی از اعضای گروه هنری چشمه از شهردار حاج حیدری، ترابی رئیس بهزیستی و هیات امنای انجمن معلولان خمینی شهر به خاطر حمایت های مادی و معنوی شان از معلولان هنرمند تشکر کرد.


گفتنی است مصطفی جعفری خود، نویسنده، طراح، مشاور کارگردان و راوی این نمایش است. شیوا باباییان کارگردانی آن را به عهده دارد. آهنگسازی توسط داریوش محبی انجام شده و گلنوش محبی، مهلا شمسی مقدم، ملیکا شمسی مقدم و شیوا باباییان عروسک گردانان این نمایش هستند. زهرا جعفری طراحی دکور و صحنه و همچنین ساخت عروسک ها را به عهده داشته و علیرضا عسگری، علیرضا توکل، مهدی مرادی، سلیمه سادات حسینی، المیرا علیدادی و اکرم کریمی بازیگران و صداپیشگان افسانه نصفه نیمه هستند.

خلاصه ای از ماجرای افسانه نصفه نیمه

در سرزمین آفتاب شاه جمشید و بانو خورشید سال ها در آرزوی داشتن فرزند روزگار سپری می کردند. روزی به سفارش یکی از دوستانشان سیبی جادویی را دو نیم کردند تا هر کدام نیمی را بخورند و صاحب فرزند شوند.
بانوخورشید نیمی از سیب را خورد اما نیم دیگر که سهم شاه جمشید بود خوراک کلاغ شد. ماه ها بعد بچه نصفه ای متولد شد که یک دست یک پا و یک چشم و یک گوش داشت...

نگارخانه آفتاب گشایش یافت
در حاشیه برگزاری سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان
نگارخانه آفتاب گشایش یافت

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی در نگارخانه تازه تاسیس آفتاب برگزار گردید. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در ابتدای این جلسه رئیس سازمان تبلیغات گزارشی از روند اجرای مصوبات قبلی شورا و موضوع آسیب شناسی عزاداری در شهرستان ارائه دارد.

در ادامه این جلسه راعی فرماندار با تاکید بر ضرورت بهره گیری از صدا و سیما و فضای مجازی جهت فرهنگ سازی و مدیریت آسیب های عزاداری گفت: در این زمینه لازم است برنامه هایی که ظرفیت مستندسازی دارد احصا شده و از طریق صداوسیما پخش گردد.


ابطحی نماینده شهرستان نیز با بیان اینکه فرهنگ، موضوع گسترده ای است گفت: وقتی صحبت از فرهنگ می شود نگاه ها به سمت نیروی انتظامی متوجه می شود در حالیکه در کارهای فرهنگی باید از همه توان شهرستان از جمله ائمه جماعات، اصحاب رسانه، هنرمندان، آموزش و پرورش و ... استفاده کرد تا کار فرهنگی اثرگذار گردد.


وی با تشکر از بکارگیری هنرمندان بومی در برنامه های دهه فجر گفت: این روند باید ادامه داشته باشد و هنرمندان شهرستان در عرصه های مختلف حضور یابند.
سیدجواد ابطحی آموزش و پرورش را از دیگر ارکان مهم فرهنگ سازی ارزیابی کرد و گفت: باید کار فرهنگی را از مراکز آموزشی و حتی مهدکودک ها شروع کرد.
در ادامه این جلسه کارشناس اداره آب گزارشی پیرامون فرهنگ سازی مصرف آب ارائه داد.


وی با بیان اینکه در آستانه نوروز میزان مصرف آب افزایش تصاعدی دارد و باید با فرهنگ سازی این مصرف را کنترل کرد گفت: 15 درصد از منازل خمینی شهر بالاتر از سقف معمول، مصرف آب دارند که این مشترکین بزودی جهت شرکت در جلسات توجیهی دعوت خواهند شد.

درخشش بانوان خمینی شهری در مسابقات قرآنی
درخشش بانوان خمینی شهری در مسابقات قرآنی

 طی آیینی از برگزیدگان مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم جامعه القران الکریم اصفهان تجلیل شد که در بین برگزیدگان نام دو بانوی خمینی شهری به چشم می خورد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم استان که به مناسبت دهه فجر هر ساله برگزار می شود، 500 قرآن آموز در رشته های حفظ کل،10 جزء، 15 جزء، 20 جزء، 5 جزء، تفسیر، ترتیل، روخوانی به روش اشاره ویژه خردسالان، خطبه خوانی، مفاهیم و قرائت با هم به رقابت پرداخته بودند که 100 نفر از شرکت کنندگان موفق به کسب عناوین برتر شدند و در  این بین زینب شمسی رتبه اول را در رشته حفظ کل قرآن و عصمت سادات سیرانی رتبه دوم در رشته ترتیل را به دست آوردند.
این دو بانوی قرآنی هم اکنون جزء مربیان و اساتید مؤسسه جامعه القرآن واحد خواهران بزرگسال خمینی شهر می باشند.
گفتنیست مؤسسه جامعه القرآن در سراسر کشور 800 شعبه دارد که 90 شعبه آن در استان اصفهان است و بعد از شهر اصفهان، شهرستان خمینی شهر با 10 شعبه بیشترین شعب جامعه القرآن را داراست.

برنامه هایی به مناسبت هفته فرهنگی خمینی شهر
برنامه هایی به مناسبت هفته فرهنگی خمینی شهر

برگزاری برنامه هایی به مناسبت هفته فرهنگی خمینی شهر موضوع محوری جلسه کارگروه اجتماعی فرهنگی در فرمانداری بود.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، همایش کل بانوان شهرستان در هفته فرهنگی و نیز نشستی با موضوع بایدها و نبایدهای خانواده در قرن 21 در کتابخانه الغدیر از برنامه های این هفته است.
معاونت اجتماعی نیروی انتظامی همایش خانواده های شهر اصغرآباد با موضوع مدیریت فضای مجازی در زندگی را یکی دیگر از برنامه های این هفته اعلام کرد. سرهنگ میرحیدری افزود: روز جمعه نیز جهت آگاه سازی نمازگزاران از آسیب های فضای مجازی در مصلا حضور خواهیم یافت و روز پنجم اسفند از برترین های مسابقات قرآنی کارکنان و خانواده های نیروی انتظامی تجلیل خواهد شد.


رییس اداره بهزیستی نیز همایش آموزش افزایش اعتماد به نفس در کودکان در سالن بصیرت شهرداری که در روز نهم اسفند برگزار می شود را به عنوان یکی از برنامه های این اداره در هفته فرهنگی خمینی شهر اعلام کرد. ترابی افزود: به مراکز مشاوره اعلام کرده ایم در این هفته به صورت نیم بها مشاوره دهند.


محمدی عضو شورای شهر درچه گفت: به مناسبت روز اول اسفند ماه که به نام روز حماسه و ایثار درچه نامگذاری شده است، همایشی برگزار می کنیم.
زمانی نماینده دانشگاه آزاد نیز برنامه های این نهاد درهفته فرهنگی خمینی شهر را به این شرح اعلام کرد: غبار روبی شهدای گمنام در 7 اسفند ماه، محفل ادبی نجوا در دوم اسفند ماه، مسابقات قرآنی در بخش شفاهی 7 ام اسفند ماه، توزیع گل شب بو در دهه آخر اسفند، تبلیغات گردشگری مهمانان نوروزی، هماهنگی برگزاری همایش بین المللی بزرگداشت علامه میرداماد در دهه آخر اسفند ماه، نمایشگاه آثار هنری دانشجویان، اردوی منتخبین دانشجویان فرهنگی و روز فرهنگی کارکنان دانشگاه که در آن از موزه ها و نمایشگاه حضرت مهدی در شهر اصفهان و نیز آثار باستانی اصفهان بازدید می کنند.


معاون برنامه ریزی فرماندار نیز به برگزاری جشنواره گل شب بو در 17 و 18 اسفندماه اشاره کرد.
محمدی نماینده شبکه بهداشت درباره برنامه های این هفته گفت: سوم اسفند ماه با خانواده شهدای مدافع حرم و شهدای دفاع مقدس دیدار خواهیم داشت. تجلیل از خیرین سلامت یکی دیگر از برنامه های ماست.


برگزاری مسابقه کتابخوانی، میثاق با شهدا در سوم اسفندماه و اردوی زیارتی اماکن متبرکه از برنامه های هلال احمر در هفته فرهنگی خمینی شهر است. این نهاد همچنین قصد دارد از خیرینی که در امر کمک رسانی به زلزله زدگان غرب کشور کمک کردند، تجلیل کند.
امیدی فر رییس اداره کتابخانه ها از کلاس های آموزشی و قصه گویی و نیز برگزاری پاتوق نقد و بررسی فیلم کوتاه با همکاری انجمن سینمای جوان به عنوان برنامه های این اداره نام برد.
میردامادی نماینده اداره ارشاد نیز گفت: افتتاح تنها نگارخانه شهر در روز سوم اسفند، شورای فرهنگ عمومی با موضوع هفته فرهنگ خمینی شهر و تجلیل از هنرمندان تعزیه و سوگواره ای که در شهرستان برگزار شد، برنامه های این اداره برای هفته فرهنگی خمینی شهر است.


مسابقات فرهنگی ورزشی در رشته های مختلف، المپیاد ورزش های همگانی، جشنواره فرهنگی ورزشی جام جوانه ها و دیدار با خانواده شهدا از جمله برنامه های اداره ورزش و جوانان در این هفته است. همچنین همایش ماشین سواری که توسط هیات موتورسواری در چهارم اسفندماه در پیست شهرستان برگزار می شود.
سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری نیز همایش تجلیل از نخبگان شهرستان را به مناسبت این هفته برگزار می کند.

صفحه 4 از 276