امروزسه شنبه, 26 تير 1397-- Tuesday Jul 17 2018

ساعت 17:59:26

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 23:13:42

تنها راه مقابله با مشکلات استقامت است
امام جمعه خمینی شهر:
تنها راه مقابله با مشکلات استقامت است

نمازجمعه این هفته خمینی شهر به امامت آیت ا... عباس رحیمی برگزار شد.به گزارش خبرنگارفرصت آنلاین ایام خجسته دهه فجر، استقامت درمقابل سختی ها،گرامیداشت 19 بهمن روز نیروی هوایی ازجمله موضوعاتی بود که امام جمعه به آن پرداخت. وی با اشاره به انفجارهای اخیرافغانستان گفت: آمریکا دنبال این است که درمنطقه جای پایی برای داعش درست کند. ازعراق وسوریه ناامید شده، می خواهد اینها را درافغانستان جمع کند.

دومین نمایشگاه صنایع دستی "چینه" گشایش یافت
دومین نمایشگاه صنایع دستی "چینه" گشایش یافت

دومین نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی "چینه" به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری به مناسبت دهه فجر گشایش یافت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، امروز 12 بهمن ماه پس از به صدادرآمدن زنگ انقلاب، مسئولان شهرستان از جمله آیت الله رحیمی امام جمعه، راعی فرماندار، حاج حیدری شهردار و موسوی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی به همراه جمعی از علاقمندان به عرصه فرهنگ و هنر برای گشایش نمایشگاه و فروشگاه کشوری صنایع دستی که در سالن ورزشی دبیرستان عماد برپا شده بود، راهی خیابان امام شمالی شدند و روبان نمایشگاه چینه را چیدند.
بر اساس این گزارش، امسال سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با برداشتن گامی بلندتر دومین نمایشگاه چینه را از سطح استانی به کشوری ارتقا داد تا نمایشگاه و فروشگاهی پربارتر و با تنوعی بیشتر نسبت به سال گذشته برگزار کند و در سایه این امکان، از بازار فروش صنایع دستی، حمایتی بهتر و جدی تر صورت بگیرد.


جولان طرح ها و رنگ ها
برپایی 40 غرفه متنوع شامل هنرهای ویترای روی شیشه و کاشی، حکاکی روی چرم، معرق چرم، مینیاتور روی استخوان شتر، هنر نقطه کوبی روی ظروف کاشی، تابلوی برجسته، مینای برجسته، مینای نقاشی، مینای تذهیب و... این نمایشگاه را به صحنه هنرنمایی طرح ها و رنگ ها تبدیل کرده است اما نوآوری همیشه در نمایشگاه ها حرف اول را می زند. حضور یک مرد میانسال اصفهانی با اختراعی که خود آن را "سماور زغالی ایرانی" نامیده از همین ابتدای کار گوی سبقت را از دیگر غرفه ها ربوده است.
وی پنج سال پیش وقتی بازنشسته شد اقدام به طراحی و ساخت نوعی سماور زغالی منحصر به فرد در طرح و رنگ منقل های قدیمی نمود و سپس به قلمزنی روی آن پرداخته و آثار فاخری تولید کرد که طرفدارانی از کشورهایی مثل انگلستان، آمریکا، استرالیا و... دارد.


 

اتفاقات جالبی که در آیین افتتاحیه رخ داد
طراحی چهره امام جمعه خمینی شهر از جمله اتفاقات جالبی بود که امروز در آئین گشایش نمایشگاه چینه رخ داد. مسئول غرفه طراحی، چهره آیت الله رحیمی را در عرض 5 دقیقه به تصویر کشید.
رونمایی از تابلویی که هنرمندی به نام کریمی آن را به تصویر کشیده بود، از دیگر اتفاقات جالب و به یاد ماندنی این نمایشگاه بود. هنرمند طراح در توضیح تابلویش گفت: این تابلو را در راستای پیام تاریخی امام مبنی بر صدور انقلاب طراحی کردم تا به جهانیان بگویم که ایران و ایرانی هرگز در پی جنگ و خونریزی نیست. این تابلو پیام صلح و دوستی ما به جهانیان است. وی در توضیح بیشتر اثرش گفت: روباه هایی که در حاشیه تصویر دیده می شوند نماد همان دشمنان ما هستند که توسط شیرانِ به تصویر کشیده شده یعنی شیرمردان ایرانی محاصره می شوند. وی در این تابلو از شهید مدافع حرم عبدالمهدی کاظمی نیز یاد کرده است.
اجرای سرودی توسط دانش آموزان دبستان حاج امید از دیگر برنامه های جالب این آیین بود.


 

 

حضور پررنگ خیریه ها در نمایشگاه چینه

حضور خیریه هایی همچون محمودیه، بهشت امید، سرای پاکان و... که جزو غرفه های جانبی نمایشگاه محسوب می شود از جمله غرفه های جالب توجه این نمایشگاه است. هنر نقطه کوبی روی ظروف سفالی و قاب های گوشی همراه که توسط مددجویان کم توان ذهنی مرکز توانبخشی سینا به اجرا گذاشته شده و همچنین گل های طبیعی که توسط بیماران ام اس و همچنین بچه های اوتیسم پرورش داده شده از جمله غرفه های جالب توجه این نمایشگاه است.


خمینی شهر باید در حوزه صنایع دستی برند بشود
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خمینی شهر که معرفی خیریه ها و کمک به آنها را در راستای وظایف سازمان برمی شمرد دراینباره گفت: خیریه ها با حضور در چنین نمایشگاهی بیش از پیش به مردم معرفی می شوند.
موسوی به عنوان متولی برگزاری این نمایشگاه، حضور هنرمندانی از شهرهای شیراز، تبریز و کرج را در این نمایشگاه مطلوب ارزیابی کرد و گفت: حضور این هنرمندان در شهر ما موجب می شود که هنرمندان خمینی شهری و همچنین خمینی شهر آن طور که بایسته و شایسته است معرفی گردند.
وی با بیان اینکه پس از برگزاری جلسات متعدد بر آن شدیم تا نمایشگاه امسال را در سطح کشوری برگزار کنیم، گفت: من معتقد هستم خمینی شهر در فرهنگ و هنر سرآمد استان است و برپایی چنین نمایشگاه هایی لازم است تا این شهرستان در حوزه صنایع دستی برند بشود.
وی به عنوان یکی از متولیان فرهنگ شهر با نام بردن از اصغر فرهادی به عنوان هنرمند برتر جهانی گفت: یکی از وظایف ما در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری این است که خمینی شهر را آنطور که شایسته این شهر فرهنگی و هنرمند پرور است به دیگران معرفی کنیم.
موسوی همچنین با اشاره به اینکه کمک به رونق بازار صنایع دستی، شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال را محقق می کند از همه مسئولان خواست با خریداری صنایع دستی از هنرمندان خمینی شهری آنها را حمایت کنند.
وی در پایان از شهرداری، فرمانداری و اداره آموزش و پرورش که در برگزاری این نمایشگاه با سازمان همکاری کردند تشکر کرد و به همه دست اندرکاران برگزاری و همچنین غرفه داران خداقوت گفت.


احیای صنایع دستی گامی در جهت گذر از اقتصاد نفتی
فرماندار نیز در حاشیه این آیین به خبرنگار ما گفت: برگزاری این نمایشگاه در راستای شعار سال یعنی اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است. راعی افزود: با توجه به اینکه صادرات صنایع دستی بالغ بر 250 میلیون دلار برای کشور ارزآوری داشته است می توان روی این عرصه که اتفاقا تولید آن هزینه قابل توجهی ندارد در راستای گذر از اقتصاد نفتی حساب کرد.

عکاس: سیمین سعیدی

گزارش مشروح این نمایشگاه در شماره 203 نشریه فرصت منتشر خواهد شد. 

 

گروه جهادی الزهرا به بالغ بر 500 نفر خدمات پزشکی رایگان ارائه دادند
گروه جهادی الزهرا به بالغ بر 500 نفر خدمات پزشکی رایگان ارائه دادند

گروه جهادی الزهرا وابسته به حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خوراسگان در بیست و دومین اردوی جهادی راهی خمینی شهر شدند و به مدت پنج روز به اهالی جوی آباد قدیم خدمات رایگان ارائه دادند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این گروه جهادی شامل هیات علمی دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی، فارغ التحصیلان و دانشجویان ترم های آخر رشته های دندانپزشکی، پزشکی، پرستاری و مامایی از پنجم تا نهم بهمن در حسینیه سادات جوی آباد قدیم پذیرای اهالی این محل بودند.

 
مسئول این گروه جهادی دراینباره گفت: روزانه 50 نفر از خدمات دندانپزشکی برخوردار شدند و 50 نفر نیز از خدمات پزشکی، پرستاری و مامایی.
کریمی ساعت حضور این گروه را روزانه از 9 صبح تا 4 بعدازظهر اعلام کرد و گفت: در اجرای این اردوی جهادی سپاه ناحیه خمینی شهر، حوزه مقاومت 5 حزب الله، پایگاه بسیج مسجد 14 معصوم، خیریه 14 معصوم و حسینیه سادات با ما همکاری کردند.


مسئول گروه دندانپزشکی نیز گفت: روزانه به طور متوسط 10 نیرو به معاینه دندان ها پرداخته و خدمات کشیدن و ترمیم دندان را انجام می دهند.
دکتر نجفیان افزود: بالغ بر 150 میلیون تومان تجهیزات به این مکان منتقل کردیم، ده میلیون تومان مواد اولیه مصرف کرده و همچنین روزانه بالغ بر 20 میلیون تومان خدمت ارائه دادیم.
وی افزود: از آنجا که امکانات عصب کشی دندان بزرگسالان را در اختیار نداریم افرادی که به این خدمات نیاز دارند را به دندانپزشکی دانشگاه یا خیریه ها ارجاع می دهیم.
مسئول گروه دندانپزشکی از حضور متخصصانی مثل جراح لثه، ارتودنسی و ... نیز در این مکان خبر داد.


در ادامه مسئول گروه پرستاری و مامایی نیز گفت: ابتدا فشار و قند خون و همچنین توده بدنی مراجعان را می سنجیدیم و سپس در صورت نیاز به پزشک مستقر در این مکان ارجاع می دادیم.


امینی ارزش مواد اولیه ای را که برای خدمات مامایی مصرف کردند دومیلیون تومان عنوان کرد و گفت: خدمات پرستایی و مامایی روزانه به بیش از یک میلیون تومان رسید.

یاد شهدای فرهنگی گرامی داشته شد
یاد شهدای فرهنگی گرامی داشته شد

یادواره شهدای فرهنگی شهرستان خمینی شهر باحضور امام جمعه ، فرماندار، ، مدیرآموزش و پرورش، فرمانده سپاه ومسئول نماینده ولی فقیه در سپاه و جمعی از مسئولین شهرستانی، فرهنگیان و خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران در در دبیرستان شاهد ولایت برگزار شد.به گزارش فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی واطلاع رسانی آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر ، در این مراسم آیت اله رحیمی ضمن اشاره به جایگاه نقش آموزش وپرروش در پرورش افراد انقلابی گفت: برای شهدای فرهنگی باید باب دیگری باز شود. براساس این گزارش حسین آقابابایی مدیرآموزش وپرورش شهرستان با تاکید برحضورجامعه فرهنگی در تمام صحنه های انقلاب
افزود : برگزاری این یادواره ها بایدبه گونه ای باشد که تاثیر گذاری بیشتری داشته باشد وما برنامه ریزی کرده ایم که این یادواره ها در مدارس برگزار گردد.گفتنی است در این مراسم از خانواده معظم23 شهید فرهنگی و 17شهید مدافع حرم با اهدای هدایای تجلیل شد.

سومین فصل برنامه "پاتوق دخترانه" در حال برگزاریست
سومین فصل برنامه "پاتوق دخترانه" در حال برگزاریست

دومین جلسه از سومین فصل "پاتوق دخترانه" با حضور حجت الاسلام والمسلمین داستانپور در دارالقران اهل بیت (ع) برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت، معاون تربیت و رسانه دارالقران اهل بیت (ع) گفت: جلسات پاتوق دخترانه از تابستان 96 در خمینی شهر آغاز شد که در دو فصل هر هفته به صورت مستمر با حضور بیش از هشتصد دختر نوجوان برگزار گردیده است. هاشمیان افزود: هدف از اجرای این برنامه انجام کار تربیتی و فرهنگی برای دختران نوجوان شهرستان می باشد. در ضرورت شکل گیری این حرکت همین بس که امروزه دختران نوجوان یکی از رها شده ترین گروه ها و از طرفی آسیب پذیر ترین گروه های جامعه هستند. جلسه پاتوق دخترانه صرفا یک جلسه سخنرانی نیست. محفلی جهت تخلیه هیجانات نوجوانی، مأمنی برای مشاوره و گفتگوی دخترانه و مکانی برای تأمل در سوالات، نیازها و خواسته هایی از جنس دخترانه است.

 
وی گفت: در یک کلام پاتوق دخترانه حاصل تلاش چند نفر و یک موسسه نیست. حرکتی است که بیش از یک سال کار مطالعاتی فکری و پشتیبانی را همراه دارد و حاصل همکاری مجموعه های مختلف شهری از جمله دارالقران اهل بیت (ع)، موسسه مهد قرآن کریم خمینی شهر، حوزه های بسیج خواهران، حوزه های علمیه خواهران، آموزش و پرورش، بسیج دانش آموزی و مجموعه های فرهنگی شهر است.
معاون تربیت و رسانه این مرکز فرهنگی با تاکید بر اینکه این جلسات توسط حجت الاسلام داستان پور اداره می شود، گفت: قابل ذکر است که ایشان یکی از اساتید شاخص و بارز کشور در حوزه نوجوان هستند که شاید در کل کشور مانند ایشان به اندازه انگشتان یک دست هم نداشته باشیم. ایشان مشاور مذهبی برنامه به توان خدای شبکه امید می باشند و هر هفته این مجموعه را همراهی می کنند.

برنامه های دهه فجر را به گونه ای برگزار کنید که حرمت ایام فاطمیه حفظ شود
امام جمعه خمینی شهر:
برنامه های دهه فجر را به گونه ای برگزار کنید که حرمت ایام فاطمیه حفظ شود

مراسم عبادی- سیاسی نماز جمعه این هفته خمینی شهر به امامت آیت الله رحیمی برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، امام جمعه با تبریک فرارسیدن سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی با یاری خداوند و حمایت های شما مردم توانست بساط ظلم حکومت شاهنشاهی را برچیند و حکومتی اسلامی تشکیل بدهد.وی ادامه داد: حکام عرب سرنوشت شاه ایران را دیدند اما عبرت نمی گیرند. شاه ایران با همه قدرتی که داشت و با وجودی که همه دنیا پشتش ایستاده بود از مردمی که چیزی به جز مشت های گره کرده نداشتند، شکست خورد.امام جمعه در بخشی دیگر از سخنانش ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) از مردم خواست برنامه های گرامیداشت دهه فجر را به گونه ای اجرا کنند که حرمت ایام فاطمیه حفظ شود.

همایش شعر "مسافران بهشت" برگزار شد
همایش شعر "مسافران بهشت" برگزار شد

سومین همایش شعر شهدای مدافع حرم با عنوان «مسافران بهشت» به€همت بسیج مداحان در خمینی شهر برگزار شد.به گزارش خبرگزاری بین€المللی قرآن( ایکنا) از اصفهان، همزمان با میلاد عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س) و بزرگداشت ۱۸ شهید مدافع حرم شهرستان خمینی€شهر، سومین همایش شعر «مسافران بهشت»، شامگاه گذشته در سینما فرهنگ خمینی شهر و به همت کانون بسیج مداحان این شهرستان و با حضور جمعی از شاعران برگزار شد.
مسئول کانون بسیج مداحان شهرستان گفت: رهبر معظم انقلاب نام مدافعان حرم را برای این شهدا انتخاب کردند، ما هم برآن شدیم تا همایش شعری برای تجلیل از شهدای مدافع حرم برگزار کنیم.
رضارحیمی با بیان اینکه خانواده€های شهدای مدافع حرم نیز به این مراسم دعوت شدند، افزود: هدف از این همایش، آشنایی با شاعران و همچنین روشنگری برای نسل جوان بود.
در این همایش حدود ۳۰۰ نفر از شاعران، شعرهای خود را به دبیرخانه ارائه دادند که از بین این تعداد ۵۰ اثر برگزیده شد و به ۱۷ نفر نیز جوایز ارزنده€ای اهدا شد.

اعضای دبیرخانه  همایش علامه میرداماد با دکتر ولایتی دیدار کردند
اعضای دبیرخانه همایش علامه میرداماد با دکتر ولایتی دیدار کردند

ولایتی: علامه میرداماد نقش مهمی در پایه گذاری فلسفه شیعه مبتنی بر احادیث و معارف داشته است
در راستای معرفی و تبیین جایگاه و موقعیت بنیانگذار مکتب فلسفی اصفهان و نقش آن در احیای میراث فلسفی جهان اسلام، بررسی آموزه€Œهای حکمت یمانی، نشر فرهنگ و تفکر فلسفی شیعی در جامعه و مبانی و مناهج و قواعد تفسیری، همایش بین المللی بزرگداشت علامه سید محمدباقر میرداماد در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی€Œشهر برگزار می€Œشود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیات مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار با هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر و اعضای دبیرخانه این همایش گفت: استان اصفهان محور علمای شیعه است و باید در دانشگاه آزاد اسلامی هرساله براساس اجرای طرح های فرهنگی ماندگار نسبت به بزرگداشت یکی از این مفاخر علمی و فرهنگی اقدام شود که از این بین سید محمد باقر مشهور به میرداماد، صدر و قله این مجموعه از علمای بزرگ و حکمای شیعه محسوب و اقدام دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر و حمایت استان اصفهان و همه دست اندرکاران، این کار بزرگ را قابل تقدیر کرده و ما هم به اندازه وسعمان کمک خواهیم کرد. ولایتی: پیشنهاد می کنم از آنجایی که علامه میرداماد جد مادری مقام معظم رهبری هستند، جلسه ملاقاتی با حضور بزرگان خاندان میرداماد و همه مسئولان و دست اندرکاران همایش با معظم له داشته و از نظرات و رهنمودهای ایشان استفاده شود .مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با بیان اینکه در عصر میرداماد حوزه اصفهان خاستگاه حکمت بوده و میرداماد در زمینه علوم شرعی صاحب آثار با ارزش فراوانی است خاطرنشان کرد: در زمان قبل از صفویه شیعه به طور آزادانه نمی توانست ابراز عقیده کند و بعضاً در شیعه تقیّه می کردند اما به برکت دوران صفویه آزادی به وجود آمد و مردم به راحتی در کوچه و بازار می گفتند قال الباقر (ع) و قال الصادق (ع) و از آن زمان بزرگان شیعه ظهور جدی تری داشتند. وی ادامه داد: متأسفانه میرداماد حتی برای مسلمانان شیعه در این کشور هم ناشناخته است. ایشان نقش بسیار مهمی در پایه گذاری فلسفه شیعه مبتنی بر احادیث و معارف اسلامی داشته است و بدون اینکه تقیّه کند همانند بقیه علما نظیر شیخ بهایی، میرفندرسکی، ملاصدرا و دیگران نیز در علوم و معارف اسلامی ورود کردند که البته علامه میرداماد در صدر همه آنان و یک قله بودند و این روند بعداً همچنان در مکتب فلسفه اصفهان با حضور مرحوم خاتون آبادی و مرحوم جهانگیر قشقایی ادامه داشت و حتی مرحوم هیدجی در مکتب تهران و شاگردان آنها فلسفه اصفهان را در فلسفه تهران گسترش دادند که ما باید حقوق آنها را در جمهوری اسلامی ادا کنیم و جوانان این مملکت بدانند مکتب شیعه دارای تفکر و اندیشه های ناب هست.رئیس هیات مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: متأسفانه بنا به تبلیغاتی که وجود دارد جامعه ما بیشتر با اندیشه های غرب نظیر کانت و هگل و نظایر آن آشناست و به دانستن این نظریات مباهات می کنند در حالی که از اندیشه های فلسفی پربار شیعه اطلاعات چندانی ندارند.وی ادامه داد: «خیلی خوشحالم که آقای دکتر خسروپناه که اکنون مسئولیت مؤسسه حکمت و فلسفه ایران را به عهده دارد هدایت علمی و محتوایی این همایش را نیز به عهده گرفته و حتماً حضور وی برای این کار لازم است و پیشنهاد می کنم از آنجایی که علامه میرداماد جد مادری مقام معظم رهبری هستند، جلسه ملاقاتی با حضور بزرگان خاندان میرداماد و همه مسئولان و دست اندرکاران این همایش با معظم له داشته و از نظرات و رهنمودهای ایشان استفاده شود.رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر هم در ابتدای این جلسه گزارشی از برنامه ریزی و اقدامات انجام شده را ارائه و اظهار کرد: بعد از دستور و پیشنهاد دکتر ولایتی در حاشیه کنفرانس بین المللی مایکوباکتریولوژی در اسفند 95 در اصفهان، مبنی بر برگزاری این همایش بصورت بین المللی، این موضوع در دستور کار جدی دانشگاه قرار گرفت و ابتدا مشارکت دکتر خسروپناه به عنوان مسئول کمیته علمی و محتوایی همایش جلب و سپس جلسات متعددی با افراد حقیقی و حقوقی همچون معاون فناوری ریاست جمهوری، رئیس بنیاد ملی نخبگان و... به منظور جلب کمک در برگزاری هرچه بهتر این همایش صورت گرفت که همگی قول مساعد دادند.دکتر مسعود کثیری افزود: در این همایش قرار است علاوه بر بزرگداشت آن عالم بزرگ شیعه 17 عنوان از آثار و کتب علمی آن علامه که تاکنون کاری بر روی آن انجام نشده و می تواند کاربزرگ علمی محسوب شود در معرض تصحیح، چاپ و رونمایی قرار گیرد. با دعوت صورت گرفته توسط دبیر علمی از محققان و پژوهشگران معاصر خارجی که در فلسفه میرداماد کار کرده و دارای مقالات و تألیفات متعدد متأثر از نظریات فلسفی میرداماد هستند مانند دکتر الکساندرکون براون از آمریکا، پروفسور یائیس آشون از روسیه، دکتر زید السلامی از استرالیا و دکتر محمود ایمن المصری در این همایش حضور یابند. کثیری: در این همایش قرار است علاوه بر بزرگداشت آن عالم بزرگ شیعه 17 عنوان از آثار و کتب علمی آن علامه که تاکنون کاری بر روی آن انجام نشده و می تواند کاربزرگ علمی محسوب شود در معرض تصحیح، چاپ و رونمایی قرار گیرد.کثیری پیشنهاد داد به منظور جلب مشارکت همه مسئولان استان و شهرستان خمینی شهر، شورای سیاستگذاری این همایش شامل استاندار، امام جمعه، رئیس حوزه علمیه و رئیس صدا و سیما اصفهان، امام جمعه، نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و شهردار خمینی شهر تشکیل و ابلاغ آنها توسط دکتر ولایتی به عنوان رئیس هیأت امنا و هیأت مؤسس صادر شود که مورد پذیرش قرار گرفت. در این جلسه قرار شد دکتر ولایتی ریاست عالی همایش را به عهده بگیرد.

حجت الاسلام عباسعلی حیدری رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان نیز با تشریح شخصیت علمی علامه میرداماد، برگزاری همایش بزرگداشت علامه میرداماد را کاری مهم و تأثیرگذار خواند و بر حمایت های مادی و معنوی نهاد و واحد استان اصفهان در برگزاری همایش تأکید کرد.

وی درخواست کرد که پیام مقام معظم رهبری از ایشان درخواست و در مراسم افتتاح این همایش قرائت شود که مورد موافقت دکتر ولایتی قرار گرفت.

سید محمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از مسئولان دانشگاه آزاداسلامی و بخصوص مدیریت جدید دانشگاه گفت: حضور دکتر ولایتی در رأس این دانشگاه و نگرش ارزشی بیشتر به مسائل فرهنگی باعث شد که پیشنهاد برگزاری این همایش و تجلیل از این علامه را به دانشگاه آزاد خمینی شهر بدهیم.

وی از مشارکت مجلس شورای اسلامی در این همایش بین المللی خبر داد و خاطرنشان کرد: همایش علامه میرداماد باعث رونق در علوم مختلف دینی و معرفی بهتر آثار علامه میرداماد و شخصیت علمی ایشان به جامعه کار بزرگ علمی و فرهنگی خواهد بود.

دبیر علمی همایش دکتر کرباسی زاده، دبیر اجرایی همایش حجت الاسلام موسوی، بزرگان خاندان میردامادی آیت الله باقر میردامادی، رئیس خیریه حضرت رسول اکرم(ص) پروفسور میردامادی، رئیس بنیاد میرداماد دکتر مجتبی میردامادی و مهیار میردامادی قائم مقام بنیاد میرداماد، همگی نظر و پیشنهاد خود را درباره هر چه بهتر برگزار شدن همایش بیان کردند.

کثیری در پایان گزارش مختصری از مراحل و برنامه های در حال اجرا برای ایجاد شهرک فناوری سنگ که مشتمل بر دانشکده سنگ، مرکز تحقیقات سنگ، موزه سنگ، آرشیو اسناد ملی و علمی سنگ، استاندارد سنگ، نمایشگاه و فروشگاه دائمی و بین المللی در دانشگاه آزاد واحد خمینی شهر را ارایه داد که مورد توجه و استقبال دکتر ولایتی قرار گرفت.

صفحه 5 از 274