امروزسه شنبه, 03 بهمن 1396-- Tuesday Jan 23 2018

ساعت 01:44:34

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 03:00:50

جمعه؛ پایانی بر فراق سی ساله
جمعه؛ پایانی بر فراق سی ساله

پیکر پاک شهید محمد آقاجهانگیری ظهر روز جمعه بعد از اقامه نماز جمعه خمینی€شهر به سمت گلزار شهدای امامزاده سیدمحمد (ع) تشییع خواهد شد. به گزارش فرصت آنلاین، شهید محمد جهانگیری پس از 30 سال در منطقه زبیدات عراق تفحص و به وسیله آزمایش DNA شناسایی شد.


شهید محمد آقا جهانگیری فرزند بهرام متولد فروردین ماه 1346 به عنوان سرباز وظیفه با لشکر 21 حمزه ارتش به جبهه€های دفاع مقدس اعزام شد و  28 خرداد 66 در عملیات نصر 3 به شهادت رسید. 

نشریه "آرمان" دانشگاه آزاد به رتبه دوم دست یافت
در دهمین جشنواره نشریات دانشجویی کشور
نشریه "آرمان" دانشگاه آزاد به رتبه دوم دست یافت

نشریه دانشجویی "آرمان" دانشگاه آزاد خمینی شهردر دهمین دوره جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی سراسر کشور رتبه دوم تیتر را از آن خود کرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، 37 هزار اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود که یکی از تیترهای نشریه آرمان با 16 سال سابقه انتشار رتبه دوم را از آن خود کرد.

حضور در نمایشگاه مطبوعات، آری یا خیر؟
حضور در نمایشگاه مطبوعات، آری یا خیر؟

سردبیر روزنامه های اصفهان امروز، اصفهان زیبا، نسل فردا و خبرگزاری ایمنا در مورد حضور یا عدم حضور خود در نمایشگاه مطبوعات در گفتگو با خبرنگار ایمنا سخن گفتند.
ایمنا، مثل نمایشگاه کتاب، که پر است از غرفه های ناشرها، کتاب ها و آدم های کوچک و بزرگ، نمایشگاه مطبوعات نیز پر است از غرفه های روزنامه ها، نشریه ها، خبرگزاری ها و در یک کلمه مطبوعات کوچک و بزرگ. در چنین نمایشگاهی ست که برای مثال می توانید سراغ روزنامه ای بروید که گزارش «گور خواب ها» را منتشر کرده بود و اگر نویسندۀ آن را در غرفه یافتید دستی به شانه اش بزنید و بگویید: دست مریزاد که برای چند روز خواب را از چشم بیداران گور تغافل ربودی. همین جاست که می توانید تنوع نشریه های تخصصی را ببینید و متناسب با نیازهایتان از مطالبی که یک تیم حرفه ای برای تهیۀ آن ها زحمت کشیده اند بهره ببرید.

 

این نمایشگاه پر است از آدم هایی که مطالبات عمومی اجتماع را با هزینۀ خصوصی به واسطۀ مطبوعات به گوش مسئولان می رسانند و ردای آگاهی بخشی به تن دارند. هر ساله رسانه های معتبری هم هستند که به دلایلی در این نمایشگاه شرکت نمی کنند و ترجیح می دهند اعتراضشان را جای خالی شان فریاد بزند. امسال نیز در کنار حضور بالغ بر ۶۰۰ رسانه در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات، روزنامه هایی مثل دنیای اقتصاد، شرق، اعتماد، آرمان، آفتاب یزد و جهان صنعت اعلام کرده€Œاند که تمایلی به شرکت در نمایشگاه مطبوعات ندارند و تنها مهدی رحمانیان، مدیر مسئول روزنامۀ شرق تا کنون دربارۀ این غیبت در گفتگو با ایلنا سخن گفته و دلایل این رسانه را چنین بیان کرده است: «نمایشگاه مطبوعات در دوره€Œای آغاز به کار کرد که شبکه€Œهای اینترنتی و فضای مجازی به این میزان وجود نداشت، لذا ضرورت داشت تا مطبوعات در یک جا جمع شوند و با هم انتقال تجربه کنند و با مخاطبان خود نیز گفتگو کنند و به سوالات آنها پاسخ دهند. اما امروز با گستره عظیمی که در حوزه شبکه€Œهای اجتماعی وجود دارد و تعاملی که رسانه€Œها به صورت آنلاین با مخاطبان خود دارند، دیگر ضرورتی احساس نمی€Œشود که مثلا در فضایی مانند نمایشگاه مطبوعات حضور پیدا کنیم و بخواهیم با مخاطبان ارتباط برقرار کنیم. دیگر مورد اینکه حضور در نمایشگاه مطبوعات هزینه€Œهای مالی زیادی دارد که در این شرایط اقتصادی ما تصمیم داریم در هزینه€Œهایمان صرفه€Œجویی کنیم زیرا صرف این هزینه€Œها آورده و سودی برای روزنامه ندارد، و سومین دلیل این است که در زمان برگزاری نمایشگاه مطبوعات وقت زیادی از همکاران من در تحریریه گرفته می€Œشود و این صرف وقت سودی برای روزنامه ندارد. مساله چهارم هم این است که سالهای گذشته ما در نمایشگاه مطبوعات ثبت€Œنام می€Œکردیم و غرفه را هم انتخاب می€Œکردیم اما سرانجام در زمان برگزاری نمایشگاه، بدترین غرفه در بدترین جای نمایشگاه به ما داده می€Œشد. مجموعه این دلایل باعث شده ما به این نتیجه برسیم که در نمایشگاه مطبوعات امسال شرکت نکنیم. این نمایشگاه عملا سودی برای ما ندارد و دلیل این عدم شرکت هم به هیچ وجه صنفی یا سیاسی نیست.»

در گزارش پیش رو پاسخ سر دبیران روزنامه های معتبر استان مثل اصفهان امروز، نسل فردا، اصفهان زیبا و خبرگزاری ایمنا را به این پرسش که «در نمایشگاه مطبوعات حضور خواهید داشت یا خیر؟» می خوانیم و اهمیت برپایی این نمایشگاه را برای رسانه های استانی و علت حضور و غیبت دیگر رسانه ها را نیز از منظر آن ها بررسی خواهیم کرد:

حضور فعالی در نمایشگاه نخواهیم داشت/ وعدۀ دولتی ها به مطبوعات عملی نشده

رضا محزونیه مدیرمسئول روزنامۀ نسل فردای اصفهان ضمن اعلام این خبر که این روزنامه حضور فعالی در نمایشگاه نخواهد داشت در گفتگو با خبرنگار ایمنا می گوید: «امسال هزینه ها را خیلی بالا برده بودند و با توجه به اینکه وضع اقتصادی روزنامه ها خوب نیست ما توانی برای شرکت در این نمایشگاه نداشتیم. عدم حضور روزنامه هایی مثل اعتماد و آرمان و... نیز اعتراضی به وعده های عملی نشده است که از یک سو ما را تشویق به بیمه کردن و افزایش صفحه ها می کند و از دیگر سو حمایت خود را از ما دریغ می کند. به همین دلیل میلی برای حضور فعال در نمایشگاه مطبوعات برای ما و امثال ما باقی نمی ماند. مضاف بر اینکه این نمایشگاه بازتاب خوبی هم ندارد و افراد کمی از آن استقبال می کنند. دولتی ها هم نسبت به سال های گذشته کمتر حضور پیدا می کنند و همۀ این ها شور و حال را از نمایشگاه مطبوعات گرفته است. نسل فردا با یک غرفۀ معمولی بدون دکوراسیون، به طور محدود در این نمایشگاه حضور دارد اما همچنان معتقدیم که به جای هزینه هایی که در این نمایشگاه می شود بهتر بود به قول های داده شده عمل می شد.»

 

نمایشگاه مطبوعات برای مردم است/ عدم حضور رسانه ها در نمایشگاه شیوۀ اعتراضی خوبی نیست

امیر اکبری سردبیر روزنامۀ اصفهان امروز که امسال در این نمایشگاه حضور دارد، با تاکید بر این امر که نمایشگاه مطبوعات یک فرصت طلایی برای فعالان این عرصه است، می گوید: «در نمایشگاه مطبوعات، فعالان هر صنف و حوزه با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و این مهم چه از رهگذر برپایی نشست باشد و چه برپایی نمایشگاه، رخدادی نیکوست که موجب به اشتراک گذاشته شدن تجربیات و ارتقای توانمندی رسانه ها می شود. با توجه به این که تعداد نشریه های تخصصی افزایش پیدا کرده و حتی خود رسانه ای ها نیز فرصت آشنایی با این نشریات را نداشته اند، حضور در نمایشگاه می تواند در این آشنایی موثر باشد. وجه مهم دیگر حضور در نمایشگاه، ارتباط با مخاطبان است که می شود از این طریق بی واسطه نظر آن ها را شنید. با توجه به این که اکنون مردم اختیار دارند رسانه شان را خودشان انتخاب کنند این ارتباط می تواند دماسنج خوبی باشد برای اینکه ما بفهمیم کارمان را خوب انجام داده ایم یا نه.

او در مورد اینکه چرا روزنامه های معتبری مثل شرق و اعتماد و... در این نمایشگاه شرکت نمی کنند هم گفت: چون این یک کار گروهی است حتما علت آن را بعدا رسما اعلام خواهند کرد، اما به عقیدۀ بنده این شیوۀ اعتراضی خوبی نیست و باید مسئله ها را با گفتگو و طرح موضوع حل کرد. اگر بپذیریم که نمایشگاه مطبوعات برای مردم است با عدم حضورمان مردم را محروم کرده ایم و اگر نیست دیگر شرکت در نمایشگاه توجیهی ندارد. با این همه باید منتظر اعلام نظر رسمی این روزنامه ها بود تا بعد بتوان به طور قطع گفت که این کار خوبی است یا خیر.

اکبری خاطرنشان کرد: بنده به فعالان رسانه ای اصفهان پیشنهاد می کنم که حتما از نمایشگاه تهران بازدید کنند و حداقل برای یک بار حضور در نمایشگاه را تجربه کنند چرا که این حضور به سهم خود زمینه ساز اتفاقات و ارتباطاتی خواهد شد که روی روند کارشان تاثیر مثبت خواهد داشت.»

 

نمایشگاه مطبوعات اهمیت رسانه های مکتوب را به همه یادآوری می کند

اصفهان زیبا یکی دیگر روزنامه های استان است که در این نمایشگاه حضور خواهد داشت. مجتبی شاهمرادی سردبیر این روزنامه در گفتگو با خبرنگار ایمنا با توجه به صحبت های مطرح شده از سوی مدیر مسئول روزنامۀ شرق، دربارۀ تأثیر فضای مجازی بر مطبوعات می گوید: «همۀ آثار مکتوب حتی کتاب نیز به واسطۀ فضای مجازی دستخوش تغییرات شده اند. این حقیقت را نمی توان نادیده گرفت، اما اخیرا پژوهش هایی نیز انجام شده که ثابت می کند بعد از ظهور فضای مجازی شمارگان کتاب ها بالاتر رفته است. به عقیدۀ من فضای مجازی ضربه ای را که باید به مطبوعات می زده، زده و با این وجود ما همچنان مخاطبمان را حفظ کرده ایم. فضای مجازی بستر مناسبی برای انتقال خبر شده و باعث شده که رسانه های مکتوب بیشتر به سمت تحلیل و گزارش بروند، این تغییر را باید به فال نیک گرفت و از این فضا استفاده کرد.

وی درخصوص اهمیت حضور در نمایشگاه مطبوعات گفت: حضور در این نمایشگاه از چند جهت اهمیت دارد یکی دیدار با مخاطبان و دیگری انتقال تجربه با همکاران رسانه ای، دیدن فعالیت هایی که آن ها در طول سال انجام داده اند و ارائۀ فعالیت هایی که ما کرده ایم. این نمایشگاه یادآوری جدی ای برای اهمیت و نقش پررنگ رسانه های مکتوب است. نسبت قابل ارزیابی و مستقیمی بین حضور رسانه در نمایشگاه و افزایش مخاطب وجود ندارد، اما ما مخاطبان حرفه ای مطبوعاتی داریم که از نمایشگاه بازدید می کنند و این فرصت خوبی برای معرفی رسانه های مکتوب به آن هاست.»

 

این نمایشگاه بستری برای پیگیری مطالبات مردمی است

محمد قاسمی سردبیر خبرگزاری ایمنا و دبیر بخش استانی خبرگزاری های مهر و خبر آنلاین نیز دربارۀ حضور رسانه های استانی در نمایشگاه مطبوعات عنوان کرد: «دنیای کنونی دنیای بهره گیری از علوم روز است و حضور در کارگاه های ویژۀ روزنامه نگاری، انتقال تجربه های چهره به چهره از طریق گفتگو با روزنامه نگاران مختلف و رقابت نفس گیر برای اطلاع رسانی دقیق میان رسانه ها تنها بخشی از مزیت های حضور در این نمایشگاه است. از دیگر موارد نیز می توان به آشنایی مسئولان کشوری با رسانه های استانی و طرح سوال و دغدغه های مردم و رسانه های استانی با این مسئولان اشاره کرد که رسالتی است بر عهدۀ رسانه و با حضور در چنین نمایشگاه هایی می تواند اجرایی شود.

او افزود: این نمایشگاه بستری برای پیگیری مطالبات مردمی و اطلاع رسانی شفاف و دقیق و صریح است. اینکه یک رسانه بخواهد به نشانه اعتراض و یا دهن کجی در چنین نمایشگاهی شرکت نکند قطعا سیاست شایسته ای نیست. البته هستند رسانه هایی که به سبب نگاه سیاسی مخالف، در این نمایشگاه حاضر نشده اند، ولی اگر قرار باشد از نگاه یک رسانه که رسالت اصلی اش پیگیری مطالبات مردمی است موضوع را دنبال کنیم، باید حتی رسانه های منتقد دولت نیز با حضور خود در چنین نمایشگاه هایی دلایل انتقاد خود را مطرح کنند نه اینکه به نشانۀ اعتراض لب بر سخن ببندند و فراموش کنند که وظیفه آنان دنبال کردن دغدغه های مردمی است.

قاسمی خاطرنشان کرد: خبرگزاری ایمنا در این دوره نیز به عنوان تنها خبرگزاری کشوری که پایگاه آن در خارج از پایتخت قرار گرفته، در نمایشگاه حضور خواهد داشت. ایمنا به دنبال آن است تا با نگاه شهر و شهروندی در این نمایشگاه حاضر شود و مطالبات و دغدغه های مردمی را در این حوزه مطرح نماید.»

گفتنی است، بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات از ۵ تا ۱۲ آبان ماه €در محل مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار می شود. €/

باید افراد بی سواد را برای آموزش ترغیب کنید
سرپرست فرمانداری خطاب به رابطین سوادآموزی:
باید افراد بی سواد را برای آموزش ترغیب کنید

جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی و کارگروه انسداد مبادی بی سوادی با حضور اعضا در محل فرمانداری برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در ابتدای این جلسه رییس آموزش و پرورش گزارش سه ماهه از وضعیت سواد آموزی شهرستان ارائه کرد. بر اساس این گزارش رابطین سوادآموزی در ادارات موظف به معرفی تعداد معینی سواد آموز به نهضت شده اند. همچنین جلسات آموزشی برای آموزش دهندگان برگزار شده که هم در زمینه جذب سوادآموز و هم در رابطه با کلاس داری توانمند شوند.
126 ساعت آموزش ضمن خدمت، 80 نفر اتباع بیگانه را جذب کردیم. 41 نفر سواد آموز جذب کردیم و 44 نفر دوره انتقال (بعد از پایه ششم) جذب کردیم. مرکز یادگیری اباصالح جوی آباد را تجهیز کردیم. حلقه های کتابخوانی برای سوادآموزان.
بدیهی مبارزه با بی سوادی را در دو بخش عنوان کرد و گفت: بخش اول انسداد بی سوادی است یعنی از ترک تحصیل افرادی که به سن تحصیل رسیده اند جلوگیری می شود که این کار بر عهده معاونت آموزش ابتدایی است. بخش دوم مربوط به مبارزه با بی سوادی است که بر عهده نهضت قرار دارد.
وی با اعلام این که وضعیت سواد آموزی شهرستان نسبت به سه سال گذشته خیلی بهتر شده است افزود: ما از انتهای جدول رتبه بندی به بالای میانگین استان رسیده ایم. البته در زمینه بی سوادی بزرگسالان ما تنها اولیای بی سواد دانش آموزان را می توانیم شناسایی کنیم و خارج از این حیطه باید سایر ادارات برای شناسایی بی سوادان به ما کمک کنند.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش در این جلسه گفت: پیش دبستانی ها غیرانتفاعی حساب می شوند.لذا هزینه های بالای یک میلیون تومان برای ثبت نام می گیرند و حدس می زدیم که اکثر کسانی که ثبت نام نمی کنند بضاعت پرداخت این هزینه را ندارند. سال گذشته 3 پایگاه را در نظر گرفتیم که دانش آموزان پیش دبستانی را با قیمت های نازل ثبت نام کنند. این کار نتیجه خوبی داشت و حدود 300 نفری که ثبت نام شده بودند به مدت 4 ماه تحت آموزش قرار گرفتند. در تابستان هم یک دوره یک ماه و یک دوره دوماهه داشتیم که در این دو دوره هم 350 نوآموز آموزش دیدند. این 650 نفر وارد سامانه سناد نمی شوند و بدون پیش دبستانی وارد پایه اول می شوند. اگر این اتفاق نمی افتاد وقتی که این دانش آموزان وارد پایه اول می شوند حداقل دو ماه از بقیه بچه ها عقب هستند.
قمی افزود: امسال اداره کل 4300 اسم مربوط به خمینی شهر برای ما ارسال کرده است که پیدا کردن این اسامی در سامانه سناد خیلی مشکل بود. ما در سه روز این 4300 نفر را در کل کشور رصد کردیم ولی از 52 نفر آن ها هیچ مشخصاتی در دسترس نیست. اکنون نزدیک به 72 هزار پایه اولی را در سامانه سناد کل کشور بررسی می کنیم.
ابطحی مسؤول پیشین نهضت سواد آموزی با اشاره به این که قرار بود امسال 240 سواد آموز جذب شوند افزود: تاکنون تنها 41 نفر جذب کردیم که مابقی را باید به کمک رابطین سواد آموزی تا پایان سال جذب کنیم.
رستمی مسؤول کنونی نهضت نیز در آموزش سوادآموزان دو مشکل را مطرح کرد و توضیح داد: اول این که جذب آموزش دهنده مرد بسیار مشکل است چرا که این افراد استخدام نمی شوند و با بخش خصوصی قرارداد دارند. در واقع به تعداد افرادی که به آن ها سواد آموخته اند حق الزحمه می گیرند. گاهی پیش می آید که از یک کلاس 15 نفره، چند نفر انصراف می دهند و نهایتا ممکن است 4 نفر بیشتر باقی نمانند.
وی افزود: از طرفی سوادآموزان به خصوص مردان انگیزه برای آموزش ندارند. علت هم این است که معمولا با مشکلات بسیاری مثل بیکاری، اعتیاد، بیماری لاعلاج، اختلاف خانوادگی و ... روبرو هستند.
رستمی از برگزاری کلاس های مهارتی ضمن سوادآموزی یا پرداخت پاداش به سوادآموزانی که بتوانند قبول شوند به عنوان عوامل انگیزش برای سواد آموختن یاد کرد.
گفتنی است در این جلسه نمایندگان اداراتی که برای معرفی سوادآموز موظف شده بودند در رابطه عملکرد خود و ارائه فهرست شان توضیحاتی ارائه کردند و ادارات کشاورزی، صنعت و معدن و تجارت و شبکه بهداشت فهرست هایی ارائه دادند. مابقی ادارات از سوی سرپرست فرمانداری مکلف به ارائه فهرست در اسرع وقت به آموزش و پرورش شدند.

"استکبارستیزی" باید در دانشگاه ها و مدارس مطرح شود
امام جمعه خمینی شهر:
"استکبارستیزی" باید در دانشگاه ها و مدارس مطرح شود

استکیارستیزی و سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا و پیش رو بودن روز 13 آبان، خطبه های نماز جمعه این هفته خمینی شهر را تحت الشعاع قرار داد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، آیت الله شیخ عباس رحیمی ضمن گرامیداشت یوم الله 13 آبان گفت: استکبارستیزی باید در دانشگاه ها و مدارس مطرح شود. مربیان پرورشی باید روی این موضوع کار کنند مثلا پیام امام خمینی(ره) در مورد لایحه کاپیتولاسیون را در قالب بروشور چاپ و توزیع کنند تا معلوم شود آنچه امروز استکبار مطرح می کند ریشه در گذشته ها دارد.
وی در ادامه تاکید کرد: حل کردن مشکلات بیرونی اهمیت دارد اما نباید باعث شود از مشکلات داخلی غافل شویم. مردم با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته اند و دولت باید به فکر حل مشکلات مردم باشد.

نرم افزار آیت ا... اشرفی در بازار
نرم افزار آیت ا... اشرفی در بازار

یک جوان خمینی شهری به مناسبت سالروز شهادت پنجمین شهید محراب، آیت الله عطاء الله اشرفی نرم افزار اندرویدی تهیه نموده و پیوند دانلود آن را در بازار قرار داده است.
سیدمسعود میردامادی بخش های مختلفی از جمله زندگینامه، سیمای معنوی شهید، مبارزات قبل و پس از انقلاب و در دفاع مقدس، پیام امام خمینی (ره) و نظر مقام معظم رهبری درباره این شهید والامقام را در این نرم افزار گنجانده است و در تهیه مطالب آن از کتاب شهدای محراب نوشته مهناز عابدینی با تایید فرزند شهید اشرفی، مطالبی از مرکز بررسی اسناد تاریخی وزارت اطلاعات و شرح یاران امام به روایت اسناد ساواک بهره جسته است. همچنین در بخش چند رسانه ای این نرم افزار تصاویر، اصوات و فیلم هایی از این شهید محراب به چشم می خورد.
میردامادی به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: این نرم افزار به تایید حاج آقا حسین اشرفی فرزند آن شهید بزرگوار تهیه شده است.
وی دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر است و تمامی امور مربوط به این نرم افزار از تحقیقات تا ساخت آن را خودش انجام داده است.
گفتنی است این نرم افزار را می توان از طریق پیوند
http://cafebazaar.ir/app/?id=shahid.ashrafi.esf1&ref=share دانلود و نصب نمود.

ساخت فیلم سینمایی آیت اله اشرفی
بنیادآیت اله شهید اشرفی اعلام کرد:
ساخت فیلم سینمایی آیت اله اشرفی

همزمان بافرا رسیدن سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله العظمی اشرفی کتاب برهان قرآن وی باز نشر شد. به گزارش فرصت آنلاین مدیرعامل بنیاد شهید آیت الله اشرفی با علام این خبر گفت: هر سال با فرا رسیدن سالگرد شهادت آیت الله العظمی اشرفی اصفهانی، ستادی تشکیل وبرنامه های اجرامی شود.
اشرفی افزود: به همین مناسبت بعد از ۱۶ سال کتاب برهان قرآن آیت الله اشرفی به تعداد ۵ هزار نسخه بازنشر خواهد شد. وی از ساخت فیلمی درباره شهید محراب آیت الله اشرفی خبر داد و گفت: با پژوهش هایی که انجام داده ایم، قرار است فیلم سینمایی درباره ایشان ساخته شود و بیشتر تمرکز ما برای نشان دادن جوان ۱۹ ساله€Œای به نام محمد حسین خداکرمی است که به منافقان می€Œپیوند و آیت الله اشرفی را ترور می€Œکند. مدیر عامل بنیادخاطر نشان کرد تاکنون با نرگس آبیار و محمدحسین مهدویان برای ساخت این فیلم صحبت€Œ کرده€Œایم.
گفتنی است بنیاد شهید محراب آیت الله اشرفی در سال ۹۴ با حضور مرحوم هاشمی رفسنجانی و علی جنتی وزیر سابق ارشاد افتتاح شد.

در انتخابات مدارس افراد دلسوزراانتخاب کنید
امام جمعه خمینی شهر:
در انتخابات مدارس افراد دلسوزراانتخاب کنید

هفته پیوند اولیا و مربیان، روز جهانی نابینایان، شهادت امام سجاد(ع) و بحث برجام بخشی از مطالب مهمی بود که این هفته در خطبه های نماز جمعه بیان گردید.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی با اشاره به 24 تا 30 مهر هفته پیوند اولیا و مربیان و انتخابات انجمن در مدارس گفت: در انتخابات مدارس شرکت کنید و افراد دلسوز را انتخاب نمایید که انگیزه دینی و درد دین دانش آموزان را داشته باشند. فقط به فکر مسائل دنیوی و مادیات مدرسه نباشند. در کنار اینها باید با کمک مربیان پرورشی برنامه های تربیتی اجرا کنند؛ مثلاً نماز جماعت در مدرسه را احیا کنند.
نماینده ولی فقیه با اشاره به 23 مهر روز جهانی نابینایان گفت: آنان نیز به اشتغال، ازدواج و مسکن نیاز دارند. اینان هنرهای بسیاری دارند؛ نابینایانی داریم که پابه پای دیگران تحصیلات خود را در حد دکتری ادامه داده است. جامعه باید این قشر را درک نماید. مسؤولان باید برایشان تلاش کنند.
خطیب جمعه ضمن عرض تسلیت شهادت امام زین العابدین(ع) گفت: بعد از قرآن، هیچ کتابی را نمی توان پیدا کرد که مفاهیم عرفانی والایی را بیان کرده باشد غیر از کتاب صحیفه سجادیه. دعاهای امام سجاد(ع) در این کتاب جمع آوری شده است. عرفانهایی که اکنون درآمده دروغین و باطل است.
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به مواضع رئیس جمهور آمریکا در مقابل بحث برجام گفت: ملت هوشیارانه پشت سر رهبری قاطعانه در برابر سلطه جویان بایستد و بداند پیروزی از ملت ما و از یاران امام حسین(ع) است. همینطور که شوروی متلاشی شد، آمریکا نیز از بین می رود و پرچم جمهوری اسلامی ایران بالا خواهد بود.
امام جمعه شهرمان ضمن گرامیداشت شهادت شهید محراب آیت ا... اشرفی ، از همه نمازگران بالاخص طلاب و روحانیون دعوت کرد در هشتمین یادواره شهدای روحانی در 23 مهر 1396 در مسجد ملاحیدر فروشان شرکت نمایند.

صفحه 6 از 269