امروزسه شنبه, 26 تير 1397-- Tuesday Jul 17 2018

ساعت 18:00:10

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 23:13:42

شبکه های مجازی باید اصلاح و نظارت شود
امام جمعه خمینی شهر:
شبکه های مجازی باید اصلاح و نظارت شود

فضای مجازی، دقت در سخنرانی مسؤولان کشور، آزمایشات الهی و موضوعات فرجام از مهمترین مطالب آخرین نمازجمعه خمینی شهر در دی 1396 بود. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... عباس رحیمی با تأکید بر اینکه فضای مجازی علم و فنّیست که باید باشد، گفت: چرا از شبکه های اسرائیلی و خارجی استفاده می کنیم؟ چرا در داخل خودمان راه اندازی نمی کنیم؟ اینها باید سالم و محدود گردد. فضای مجازی ناسالم است که با شبهات، فسادها و بی اخلاقی جوانان را بی دین می کند. در فتنه اخیر هم که بی تأثیر نبود. کسی نمی گوید شبکه های مجازی را قطع کنید بلکه اصلاح و نظارت گردد. خطیب جمعه تصریح کرد: مسؤولان کشور حرفشان بیشتر از عملشان است. البته آنها نیز مشکلات و درگیریهایی دارند ولی می توان حل کرد. مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با بیان اینکه کسانی که زیاد سخنرانی می کنند گاهی لغزش و اشتباهاتی دارند، گفت: اخیراً برخی مسؤولان درمورد معصومین(ع) حرفهایی زده اند که ان شاءا... اشتباه کرده باشند .وی افزود:دشمنان جمهوری اسلامی ایران تمام قد و با تمام امکانات علیه ما کار می کنند. آمریکا، اسرائیل، آل سعود، سلطنت طلبها و گروهکهای منافقین هر روز با شیطنتی جدید وارد می شوند. امام جمعه شهرمان در پایان ضمن عرض تسلیت به تمام ایرانیان بخاطر حادثه غمبار آتش سوزی و غرق شدن کشتی سانچی و آرزوی رحمت و غفران برای این 32 نفر بی گناه و صبر برای خانواده هایشان، از مردم دعوت کرد در مراسم یادبود این عزیزان در مساجد مختلف شرکت نمایند.

جشنواره جایزه ادبی اصفهان احیا می شود
معاون فرهنگی اداره ارشاد اسلامی استان اصفهان:
جشنواره جایزه ادبی اصفهان احیا می شود

205 اثرازناشران ونویسندگان اصفهانی به هشتمین دوره جایزه ادبی اصفهان تا 15 دی ارسال شده است. به گزارش فرصت آنلاین به نقل ازاداره فرهنگ وارشاداسلامی استان معاون فرهنگی اداره €کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در این ارتباط گفت:
آخرین دوره این جشنواره سال 1388 برگزار شد و امسال بعد از8 سال مجدداً هشتمین دوره این جشنواره احیا شده است. پرویز طاهری افزود:جشنواره درحوزه شعر کلاسیک، آزاد و ترانه، داستانرمان و داستان کوتاه، ترجمه، ادبیات کودک و نوجوان، پژوهش€ های ادبی و ادبیات خلاق منتشره درسال 95 و 96برگزار می شود.
وی با اشاره به انتخاب سه برگزیده درهربخش افزود: از205 اثرکه به دبیرخانه جشنواره رسیده است درداوری اولیه قریب به 100 اثربه مرحله دوم راه پیدا کردند وبرگزیدگان مرحله نهایی در اختتامیه اسفندماه این جشنواره معرفی خواهند شد.
معاون فرهنگی اداره€ کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: شرکت €کنندگان در هشتمین جشنواره جایزه ادبی اصفهان یا از کسانی بودند که کتابشان دراصفهان منتشر شده است و یا نویسندگان اهل اصفهان هستند که با ناشران کشوری همکاری کرده€ اند.
طاهری در پایان گفت: بنا داریم این جشنواره را به صورت دوسالانه برگزارکنیم ویک جایزه کتاب سال را هم در کنارآن به صورت دوسالانه داشته باشیم تا درهرسال یکی از این جشنواره€ها را به سرانجام برسانیم.

جشن عبادت و بندگی دختران 9 ساله خمینی شهر برگزار شد
جشن عبادت و بندگی دختران 9 ساله خمینی شهر برگزار شد

جشن عبادت و بندگی دو هزار و 500 دانش آموز دختر شهرستان در دارالقرآن اهل بیت (ع) برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این مراسم که با حضور آیت الله طباطبایی امام جمعه اصفهان برگزار شد، وی خطاب به دختران 9 ساله ای که در جشن آغاز عبادت و بندگی خود حضور داشتند، گفت: شما اولین سال تکلیف خود را شروع نموده اید. نماز خواندن و روزه گرفتن سخت است منتهی ما وظیفه داریم که به دستور خدا عمل کنیم. امام جمعه اصفهان با بیان اینکه حالا شما به جایی رسیده اید که خداوند می داند می توانید تکلیفتان را انجام دهید، ادامه داد: نماز از تکالیفی است که بر دوش شما وهمه انسان ها گذاشته شده که در سه نوبت صبح، ظهر و شب باید انجام شود.
گفتنی است این آیین با حضور آیت الله رحیمی امام جمعه خمینی شهر، احمدی مدیرکل اداره آموزش و پرورش اصفهان، آقابابایی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان و جعفری نژاد فرمانده نیروی انتظامی شهرستان برگزار شد.

 

 

ستاد اکران جشنواره عمار در خمینی‌شهر افتتاح شد
ستاد اکران جشنواره عمار در خمینی‌شهر افتتاح شد

ستاد اکران هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار در شهرستان خمینی‌شهر شامگاه شنبه با حضور مدیران کانون‌های فرهنگی مساجد، فرماندهان پایگاه‌های بسیج و اقشار مختلف مردم آغاز به کار کرد.به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اصفهان، در این مراسم قسمت هایی از برخی فیلم ها، نماهنگ ها و مستندهای جشنواره برای حاضران پخش شد.

باید برای حل مشکلات جوی آباد حساب ویژه باز کرد
باید برای حل مشکلات جوی آباد حساب ویژه باز کرد

مسائل و مشکلات خمینی شهر بالاخص محله جوی آباد مهمترین مطلب نماز جمعه 22 دی 1396 بود. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... عباس رحیمی خطاب به مسؤولان مخصوصاً استاندار گفت: مشکلات محله جوی آباد را جدی بگیرید. باید برای حل مشکلات این مردم حساب ویژه باز کرد نه فقط جوی آباد بلکه تمام محلات شهرستان خمینی شهر. مشکلات فرهنگی و اقتصادی در جوی آباد بسیار است بالاخص معضل مواد مخدر. مسؤولان بیشتر توجه کنند. در بحث عمرانی هم کار شده که جا دارد در اینجا از شهردار خمینی شهر تشکر کرد. باید کار بیشتر شود. خطیب جمعه با بیان اینکه بختیاری یک ایل مقتدر و مقاوم و مدافع اسلام و کشور و نظام و انقلاب است، گفت: در خمینی شهر غیر از تجمع میدان امام(ره)، تجمع دیگری دوشنبه گذشته توسط بختیاریهای محله جوی آباد صورت گرفت و آنها نیز این اغتشاش و آدم کشی و بانک سوزاندن و بی قانونی را محکوم کردند. با راهپیماییها و تجمعات سرتاسر کشور فتنه کور شد و مردم به دشمن فهماندند که امام و رهبری و انقلاب تنها نیست و این ملت به اهدافش پشت نکرده است. زنده و پویا بودن، رشید و بصیر بودن ایرانیان را دنیا دید. استاد حوزه و دانشگاه پیشنهاد کرد: بهتر است جلسات شورای اداری، شورای شهر و شهرداری در محلات مختلف بالاخص جوی آباد یا منظریه تشکیل شود و اجازه دهند مردم آن محل بیایند و حرفهایشان را بزنند و مشکلاتشان را بیان نمایند. مسؤولان با همفکری مردم می توانند مشکلات را حل کنند. رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان تأکید کرد: در شهرستان خمینی شهر مشکلات بسیار است و این را مسؤولان می دانند و بیشتر باید بدانند. اما دانستن تنها کفایت نمی کند. باید نشست، حل کرد تا مبادا دشمن سوءاستفاده کند. مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان درمورد پس از فتنه گوشزد کرد: حال که این مردم انقلابی و نجیب و صمیمی آمدند و فتنه را خواباندند، باید مشکلاتشان حل شود. مردم صبورند و درک می کنند و ثابت قدمند. انقلاب و شهدایشان را به هیچ چیز نمی فروشند اما مسؤولان هم باید برای این مردم کار کنند نه اینکه حال که فتنه تمام شد بروند سراغ کار خودشان. مردم نیز هوشیار باشند ممکن است دشمن باز هم فتنه به پا کند. نماینده ولی فقیه حاج آقا رحیمی در پاسخ به آنان که خرده می گیرند چرا همه مسائل شهرستان در تریبون نمازجمعه بیان نمی شود، گفت: مسأله وحدت و نظام بر همه چیز مقدم است. صلاح نیست تمام مسائل شهرستان را اینجا بگویم. من در جلسات شورای اداری یا در جلسات خصوصی صحبت می کنم. لازم به ذکر است در مراسم این هفته محمد علی مجیری مورد تشویق و تجلیل امام جمعه شهرمان قرار گرفت. این دانش آموز ورزشکار اخیراً در مسابقات جهانی ووشو در کشور بلغارستان با کسب مدال طلا توانسته پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در آورد و قصد دارد مدال خود را به مقام معظم رهبری تقدیم نماید.

مادر شهیدان عموشاهی درگذشت
مادر شهیدان عموشاهی درگذشت

مادر شهیدان عموشاهی به دیدار فرزندانش شتافت. به گزارش فرصت آنلاین روز گذشته؛ پیکرحاجیه خانم نصرت کاظمی مادر شهیدان اصغر و عبدالله عموشاهی با حضور مردم خمینی شهرتشییع و در جوار فرزندان شهیدش در گلزار شهدای امامزاده سیدمحمد(ع) به خاک سپرده شد. مادر این شهیدان 78 ساله بودوفرزندانش اصغر موشاهی سال 60 در 19 سالگی در منطقه عملیاتی شوش و عبدالله در سال 62 در 19 سالگی در منطقه عملیاتی جزیره مجنون و عملیات خیبر به شهادت رسیدند.

 اغتشاشگران عامل دشمن بودند
امام جمعه خمینی شهر:
اغتشاشگران عامل دشمن بودند

اتفاقات اخیر و حماسه مردم ایران، نماز جمعه این هفته را تحت الشعاع قرار داد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... عباس رحیمی با توجه به اتفاقات و آشوبهای اخیر خطاب به سه قوه گفت: بدانید و می دانید مردم مشکل دارند. کمی سخنان رهبری را جدی بگیرید. بحث اشتغال و تولید را جدی بگیرید. جلوی قاچاق و مفسدان اقتصادی و دزدان بیت المال را بگیرید. مفسد اقتصادی جوّ را آلوده می سازد و دشمن را پررو می کند. با آنان برخورد جدی کنید. مردم جسد آنان را بالای چوبه دار ببینند.
خطیب جمعه ادامه داد: بیشترین تلاش در حل مشکلات اقتصادی را مقام معظم رهبری انجام داده و نسخه های شفابخشی صادر کرده که یکی از آنها توصیه به اقتصاد مقاومتیست. بحث تولید، اشتغال، جدیت در کار و... را بارها مطرح کرده است و اصرار می کند. اگر همین اقتصاد مقاومتی درست عمل شود، مطمئناً بسیاری از مشکلات حل می گردد.
استاد حوزه و دانشگاه توضیح داد: امروز جمهوری اسلامی ایران مظهر حکومت اسلام ناب محمدیست. وقتی ایران ریشه فتنه را در سوریه و عراق خشکانید و داعش را شکست داد، دشمن دید هزینه هایش بر باد رفت و نتوانست دولت سوریه را ساقط کند و عراق را پایگاه داعش قرار دهد و امنیت اسرائیل را حفظ نماید، به جنگ تمام عیار با ایران آمد که این فتنه ها برای همان است.
نماینده ولی فقیه فتنه ها را در جهت تضعیف جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: یکی از راههای ایجاد تضعیف به هم زدن امنیت است. دیگری ایجاد اختلاف بین مردم است. دیگری ایجاد فاصله بین مسؤولان و ملت است. این سه برنامه در دستور کار دشمنان بود. برای شروع هم بهانه هایی ایجاد کردند از جمله فشارهای اقتصادی که خودشان با تحریمهای گوناگون باعث شدند.
حاج آقا رحیمی تصریح کرد: کسانی که اغتشاش کردند و بازداشت شدند، عوامل دشمن بودند، مردم عادی نبود ند. مردم مشکل دارند اما نظام و پرچم جمهوری اسلامی و خون شهدا را پاس می دارند و از جانشان عزیزتر است. مردم ما بیدار و بصیرند. از دستگاه قضا هم می خواهیم از آنهایی که آشوبگر بودند و به بیت المال خیانت کردند، نگذرد.
بختیاریها خودشان جوی آباد را آباد و اصلاح خواهند کرد
وی با بیان این نکته که خود مردم جلوی آشوبگران ایستادند، گفت: نمونه اش بختیاریهای محله جوی آباد که اعلام کرده اند خودمان جلوی فریب خوردگان می ایستیم. در گذشته نیز همین بختیاریها مقابل دستگاه شاهنشاهی ایستادند. غیرت دینی و وطنی دارند و اینها خودشان جوی آباد را آباد و اصلاح خواهند کرد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان تأکید کرد: وحدت، امنیت، نظام و رهبری خط قرمزهای ماست. اگر کسی بخواهد به این چهار اصل تعرض کند، خود مردم جلویش را خواهند گرفت.
مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان تصریح کرد: به دشمنان اعلام می کنم تا این ملت و رهبر و خانواده شهدا و اقوام غیرتمند هستند، آرزوی تزلزل جمهوری اسلامی را به گور خواهید برد و مطمئن باشید این ملت با هدایت رهبری جلوی هر فتنه و اختلاف و ناامنی و آشوب خواهد ایستاد و خمینی شهر از آن شهرهاییست که دیگر اجازه چنین فتنه ای نخواهد داد.
امام جمعه شهرمان به مردم توصیه کرد: اگر جایی آشوبگری به پا شد، تجمع نکنید چون همین تجمع سیاهی لشکر محسوب می شود و باعث می گردد که اولاً آشوبگران فکر کنند کسی هستند و احساس قدرت کنند و ثانیاً همین سیاهی لشکر مانع انجام وظیفه درست نیروی حافظ امنیت می شود. نفس حضور بی تفاوتی و حضور تماشاچی کار را خرابتر می کند. همچنین باید در اظهار نظر و موضع گیری "تقوا" را در پیش گرفت. هر حرفی و موضع گرفتنی و شعاری که موجب تضعیف نظام گردد، باعث می شود در قیامت تمامی شهدا جلویمان را بگیرند.

 اگر از زبان فارسی حرف می‌زنیم جنبه فرهنگی دارد
پروفسور ابراهیمی دینانی در مراسم نکوداشت خود:
اگر از زبان فارسی حرف می‌زنیم جنبه فرهنگی دارد

به مناسبت ۵دی ماه، زادروزاستاد دکتر دینانی، مراسم بزرگداشت ایشان درانجمن آثارومفاخرفرهنگی واقع درخیابان ولی عصرتهران با حضور تعدادی از شخصیتهای علمی وفرهنگی کشور برگزار €گرددید.
به گزارش فرصت آنلاین به نفل ازکانال تلگرامی دکتردینانی، چهره مادگارفلسفه کشورپس ازدریافت لوح انجمن آثارومفاخرفرهنگی درسخنانی اظهار داشت: برخی گفتند هرچه نوشته€ایم به فارسی نوشته€ایم. زبان ما زبان فارسی وایرانی است وایران مهد تمدن بشرازروزگارباستان است. روزی که اروپا در توحش بود وآمریکا نبود، ایران صاحب فرهنگ بزرگی بود.ایران دارای فرهنگ بزرگی بود، افلاطون به ایران سفرکرده بود، اما به دلایلی نامی از بزرگان ایرانی باقی نمانده است.وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: برخی ازدشمنان که امروزدیگرشما آنان را خوب می€Œشناسید وبه زبان عربی هم حرف می€زنند، چنین القا کرده€اند که ایرانیان مشرک بوده€اند. امروز بهترین مغزهای ناسا ایرانی هستند. اگرامروز اززبان فارسی حرف می€زنیم جنبه فرهنگی دارد و نه ناسیونالیستی.دینانی در پایان گفت: اگر ایرانی€ها نبودند، نمی€دانم به سراسلام چه می€آمد. اگر چنین بود فقط داعش وجود داشت. تمام فلاسفه بزرگ تاریخ اسلامی ایرانی€Œ هستند.در این برنامه ، دکتر حسن بلخاری ،نجفقلی حبیبی، استاد بازنشسته دانشگاه تهران ، سیداحمد خضری، عضوهیات علمی دانشگاه تهران و حسام€Œالدین آشنا، مشاور رییس جمهوری طی سخنانی از مقام شامخ استاد بزرگ فلسفه کشور تجلیل کردند.


استاد فلسفه را به زبان شیرین به میان مردم آورده€اند/ اگرمردم فلسفه را درک بکنند، مرید عقل خواهند شد
براساس این گزارش، دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، درآغازاین مراسم درباره استاد دینانی گفت: نقش استاد دینانی در تحلیل موقعیت اجتماعی و همگانی کردن فلسفه بسیار مهم است. فلسفه میل به استقلال دارد. برای رشد عقل عمومی در جامعه فلسفه به نحوی باید به میان مردم بیاید و یکی از بزرگ €ترین کارهایی که استاد از طریق صدا و سیما انجام داده€ اند این است که فلسفه را به زبان شیرین به میان مردم آورده€اند. تمامی تقسیماتی که در فلسفه ما وجود دارد ، ابتدائی است. اگر نه، هم مشائی و هم اشراقی به دنبال برقراری ارتباط میان عقل و شهود هستند. ایشان فلسفه را همگانی کرده و لذت فلسفه را به مردم چشانده€اند. اگر مردم فلسفه را درک بکنند، مریدی عقل را خواهند کرد. بلخاری تصریح کرد: هیچ فیلسوفی را نمی€شناسم که به قدر استاد دینانی از مقام حضرت عقل دفاع کرده باشد.


ما به کسی نیاز داشتیم که به روز باشد
حسام€الدین آشنا، مشاور رییس جمهوری و عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) یکی دیگر ازسخنران این نشست بودکه در بخشی از سخنانش گفت: جامعه جوان ما نیازمند شخصیت€ هایی است که بتواند به آنها اتکا کند. ایشان طلبه و دانشجوی واقعی هستند، کسی است که استاد دیده، کتاب خوانده و تامل کرده و تحصیل و تفکیر و تهذیب را همراه کرده است. مشاور رییس€ جمهور تصریح کرد: ما به کسی نیاز داشتیم که به روز باشد. به کسی که در خصوص دینداری در این دوره سخن بگوید .ما به کسی نیاز داشتیم که دغدغه داشته باشد و به دانستن و دانش غیرت داشته باشد و در نهایت به کسی احتیاج داشتیم که در حسرت فهم درست مردمان باشد. امروز نام چنین کسی غلامحسین ابراهیمی€ دینانی است.

صفحه 6 از 274