امروزسه شنبه, 03 بهمن 1396-- Tuesday Jan 23 2018

ساعت 01:46:04

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 03:00:50

نخستین یادواره شهدای نیروی انتظامی شهرستان خمینی شهر برگزارشد
نخستین یادواره شهدای نیروی انتظامی شهرستان خمینی شهر برگزارشد

اولین یادواره سردار شهید نصرا... جورکش و 39 شهید نیروی انتظامی شهرستان خمینی شهرشامگاه چهارشنبه در مجموعه فرهنگی مذهبی امام حسین(ع) (حسینیه چهارشنبه بازار) برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این برنامه مسؤولان نیروی انتظامی ، خانواده معزز شهدا ،فرمانده نیروی انتظامی استان،نماینده ، سرپرست فرمانداری ، امام جمعه، شهردار و اعضای شورای شهر، روحانیون، و مردم حضور داشتند. در ابتدای مراسم امام جمعه شهرطی سخنانی خواستار توجه ویژه مسولین کشوری واستانی به شهرستان شد وگفت: خمینی شهر را مثل یک استان ببینید. اگر می خواهید مدیر و رئیس اداره بفرستید یا اگر بودجه ای تخصیص دادید یا هر برنامه ای دارید، خمینی شهر را به عنوان یک استان بنگرید چون مسائلش مانند یک استان است. جمعیتش از برخی مراکز استانها بیشترست، تعداد شهدایش نیز از برخی استانها بیشتراست.براسای این گزارش سخنران بعدی فرمانده نیروی انتظامی استان سردار معصوم بیگی بود که با اشاره به ده ها شهید و چندین جانباز نیروی انتظامی در طول سال گفت: در شبانه روز چشمان بیداری از امنیت این مرز و بوم و امنیت جامعه متدین و انقلاب دفاع می کند.
گفتنی است در مراسم مذکور پیام سرداراشتری به این یادواره خوانده شد.

یادواره شهدای طلبه و روحانی امسال عمومی می شود
یادواره شهدای طلبه و روحانی امسال عمومی می شود

هشتمین یادواره شهدای طلبه و روحانی خمینی شهر یکشنبه 23مهرماه در مسجد ملاحیدر با سخنرانی آیت الله مهدوی برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین دبیرهشتمین یادواره شهدای طلبه و روحانی شهرستان در نشست خبری در حوزه علمیه حضرت جوادالأئمه(ع) در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان با اعلام این موضوع گفت: 41 شهید روحانی و طلبه در شهرستان به ثبت رسیده اند که چهار نفرشان شاخصند؛ شهید محراب آیت ا... عطاءا... اشرفی خوزانی (اصفهانی)، شهید سید ابوالفضل موسوی و شهید سید احمد دیباج از شهدای ترور، و چهارم شهید سید مجتبی میرلوحی معروف به نواب صفوی که در سال 1334 اعدام و شهید شد.
حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین رحمت از شهید مهدی قدیری نیز نام برد که در حملات تروریستی زاهدان در سال 1388 به شهادت رسید و تصریح کرد: این تابلوی خیلی زیبایی برای شهرستان است و در راستای همین موضوع ما در بحث یادواره سرمایه گذاری کردیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خودخواستار تبدیل منزل شهید اشرفی به خانه تاریخی و موزه شد
تا نام و خاطره این شهید بزرگوارزنده نگه داشته شود.
مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه درسپاه ناحیه خمینی شهر به 6 حوزه علمیه خواهران و 3 حوزه برادران و یک پایگاه ائمه جماعات با ظرفیت 300 امام جماعت اشاره کرد وگفت: با توجه به این امکانات ازظرفیت طلبه و روحانی شهرستان استفاده وتمامی برگزارکنندگان ازمجری و قاری گرفته تا سخنران همگی از طلاب و روحانیون هستند.
رحمتی درباره تفاوت هشتمین یادوراه شهدای طلبه و روحانی شهرستان با سالهای قبل گفت: سالهای قبل یادواره شهدای روحانی داخل حوزه برگزار می شد اما امسال می خواهیم آن را برای عموم مردم در مسجد ملاحیدرعلی فروشان برگزار کنیم.
وی درمورد آثار فرهنگی شهدای روحانی گفت: تاکنون 5 جلد از کتابچه هایی که کنگره شهدا به چاپ رسانده به علاوه کتاب شولای شهادت و کتاب سید عاشورایی درمورد شهدای روحانی منتشر شده است. نامگذاری خیابانها و معابر به نام شهدای روحانی نیز در دستورالعملهای مجمع بسیج طلاب می باشد.

نیروی انتظامی پناهگاه ملت است
امام جمعه خمینی‌شهر:
نیروی انتظامی پناهگاه ملت است

روز جهانی کودک، کردستان عراق، نحوه عزاداریهاوهفته نیروی انتظامی از موضوعاتی بود که امام جمعه خمینی‌شهردرنمازجمعه این هفته به آنها پرداخت .به گزارش فرصت آنلاین آیت‌الله عباس رحیمی گفت: دشمن دنبال تشکیل رژیم صهیونیستی دیگردرمنطقه است این فتنه‌ای دیگراست که عراق و ترکیه و ایران را در بر می‌گیرد.

وی با اشاره به مراسم مختلف ایام محرم اظهار کرد: اکثریت مردم خمینی‌شهراز برخی حرکات وکارها و درعزاداری‌ها ناراضی هستند و خود مردم باید برای جلوگیری از انجام برخی کارها و این وضعیت اقدامی داشته باشند.
خطیب جمعه افزود: باید از اهل منکر فاصله گرفت و از حضور و تماشای برخی عزاداری‌هایی که خرافه و بدعت است دوری کرد.وی متذکر شد نباید با انجام برخی حرکات چهره شهر را مخدوش کنیم و مردم در این زمینه وظیفه اساسی را دارند.
امام جمعه خمینی‌شهردر بخش دیگری از سخنان خود به هفته نیروی انتظامی اشاره کردوادامه داد: نیروی انتظامی چشم مردم و پناهگاه ملت است، تنها نیرویی که دائماً در حال شهید دادن است نیروی انتظامی است.

آموزش فیلم سازی با گواهینامه بین المللی
اطلاعیه
آموزش فیلم سازی با گواهینامه بین المللی

انجمن سینمای جوانان خمینی شهر به عنوان تنها نهاد رسمی و دولتی شهرستان در زمینه پرورش استعدادهای فیلم سازی، همزمان با سراسر کشور برگزار می کند:


کارگاه آموزشی فیلم سازی همراه با اعطای گواهی بین المللی


آخرین مهلت ثبت نام: 20 مهرماه 1396


نشانی ها:
- دفتر سینمای جوانان خمینی شهر واقع در جنب پایانه قدس
- شماره تماس: ۳۳۶۰۴۰۰۵
- پایگاه اطلاع رسانی: www.iycs.ir
- تلگرام: @CINEMA_JAVANAN

دو هزار و 650 واحد خون در خمینی شهر اهدا شد
در دهه اول محرم
دو هزار و 650 واحد خون در خمینی شهر اهدا شد

از مجموع سه هزار داوطلب اهدای خون که دهه اول محرم به مرکز ثابت اهدای خون شهرستان و مراکز سیار مراجعه کردند دو هزار و 560 نفر موفق به اهدای خون شدند. مسئول مرکز اهدای خون شهرستان ضمن اعلام این خبر به فرصت آنلاین با تاکید بر اینکه امسال استقبال بانوان از اهدای خون نسبت به سال گذشته بیشتر بود گفت: از مجموع 60 خانمی که روز هفتم محرم به مرکز اهدای خون شهرستان مراجعه کردند 45 نفر موفق به اهدای خون شدند و بقیه به گواهی پزشک مستقر در مرکز توانایی اهدا نداشتند.
رضایی استقبال شهروندان از این عمل خیر را در طول سال خوب ارزیابی کرد و گفت: به طور متوسط روزانه 25 واحد خون در مرکز اهدای خون خمینی شهر هدیه می شود.

شرکت گسترده مردم در تشییع شهدا یعنی درک درست واقعه کربلا
امام جمعه خمینی شهر:
شرکت گسترده مردم در تشییع شهدا یعنی درک درست واقعه کربلا

شهدای مدافع حرم و ادامه خط عاشورا از جمله مطالب مهم خطیب جمعه خمینی شهر در نماز جمعه روز هشتم محرم الحرام 1396 بود.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، آیت الله شیخ عباس رحیمی ضمن گرامیداشت شهدای مدافع حرم و تشکر از ملت سرافراز ایران در تشییع پیکر شهید محمد محمدی و شهید محسن حججی گفت: اینکه مردم در تشییع شهدا سنگ تمام می گذارند نشانه این است که عاشورا و کربلا و شهید این راه را به خوبی درک کرده اند. آفرین بر مردمی که چنین جوانانی تربیت می کنند و اینگونه قدردانی می نمایند از کسی که حسین گونه شهید شد.

نماینده ولی فقیه اظهار داشت: داعشی ها به قصد شکستن روحیه مردم ایران، فیلم ها و عکس های شهادت را پخش می کنند درحالی که مردم با شرکت گسترده در تشییع پیکر شهدا به آنها می فهمانند که ملت ایران با این چیزها دلسرد و شکسته نمی شود بلکه در گرفتن انتقام راسخ تر می شود.

خطیب جمعه تصریح کرد: این خط عاشوراست که تاکنون ملت ایران حفظ کرده و خواهد کرد و همین خط  است که پیروز می شود. امام زمان که ظهور کند همین خط را دنبال می کند و حکومت شیعی تشکیل می دهد.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه دشمن عجیب دارد روی عاشورا کار می کند، گفت: اخیرا لباس مشکی هایی با نوشته ها و تصاویر و آرم زشت وارد بازار کرده اند؛ مثلا کلمه "حسین" را با حرف "ص" نوشته اند که می شود "حصین" یکی از جلادان واقعه کربلا.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ادامه داد: اینها تهاجم فرهنگیست. حواستان جمع باشد. لباسی که نمی دانید معنی آرم و تصویرش چیست، نپوشید. ممکن است با این کار به جای عزاداری، به امام حسین(ع) تیر بزنی. امید است هر چه بیشتر با فرهنگ صحبح عاشورا آشنا شویم.

نمایشگاه کتاب
اطلاعیه فرهنگی
نمایشگاه کتاب

اطلاعیه
نمایشگاه بزرگ کتاب با 2000 عنوان کتاب و 30 درصد تخفیف


مکان :   فرهنگسرای کوثر
زمان:    1 لغایت 20 مهر
ساعت بازدید:   9 صبح تا 11 شب

انحرافات عزاداری ها، آفت دین است
امام جمعه در شورای فرهنگ عمومی:
انحرافات عزاداری ها، آفت دین است

شورای فرهنگ عمومی در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار شد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین امام جمعه در این جلسه با اشاره به تهاجم فرهنگی بیگانگان برای تضعیف فرهنگ شیعه وایجاد انحراف آنهارا به سه دسته تقسیم کرد و توضیح داد: در درجه اول باید مساله مرجعیت را جدی بگیریم. شیعه نباید اجازه دهد که هر مدعی بتواند به عنوان مرجع جا بیفتد. مساله دوم مهدویت است. اکنون امریکا سعی دارد خود را به عنوان منجی آخر الزمان مطرح کند و این یک خطر است.

آیت الله رحیمی انحراف عزاداری های امام حسین (ع) را به عنوان سومین محور تخریب شیعه عنوان کرد و افزود: ظهور مداحان منحرف و بیان سخنان خلاف واقع از جانب آنها و خواندن اشعار عزاداری امام حسین (ع) با ترانه های طاغوتی، نمونه هایی از این انحرافات است.

امام جمعه: باید در عین محبت و مدارا قاطعیت نشان داد

رییس شورای فرهنگ عمومی ضمن انتقاد شدید از بدعت های عزاداری سید و سالار شهیدان تصریح کرد: عزاداری لباس نیست که مد برای آن درست می کنند. زنجیر تیغی، کاروان های مختلف یا صحبت های روی منابر که مردم را از اصل دین جدا می کند و این آفت است.

امام جمعه همچنین از ادارات ارشاد و تبلیغات اسلامی خواست که مجالس، سخنرانان و مداحان را زیر نظر بگیرند تا بتوان ضعف ها آن ها را برطرف کرد. آیت الله رحیمی افزود: وقتی رصد انجام شود قطعا مثبت ها هم دیده می شود و خوب ها تشویق می شوند. باید برای منفی و مثبت تدبیر داشته باشیم.

وی بر جلوگیری از طولانی شدن تعزیه ها و عزاداری ها تا نیمه های شب تاکید کرد و افزود: در عین محبت و مدارا باید قاطعیت نشان داد. همچنین تعزیه نباید در وقت نماز برگزار شود. محتویات شعرها و متونی که در این مراسم قرائت می شود نیز نباید خلاف واقع یا موهن باشد.

آیت الله رحیمی همچنین بر لزوم فرهنگسازی برای مدارس به خصوص دبیرستان ها برای جلوگیری از بدعت ها تاکید کرد.

سرپرست فرمانداری: اقدامات ایجابی مقدم به اقدمات سلبی است

سرپرست فرمانداری اقدامات ایجابی را مقدم به اقدمات سلبی خواند و گفت: بخشی از بدعت های داخل شهرستان ناشی از حضور افراد غیربومی است.

مجتبی راعی افزود: این بدعت ها باعث وهن شیعه است و باید این گونه مسائل تبیین شود. باید امامان جماعت  وارد شوند. با معتمدین هم صحبت شده و اقدامات امنیتی هم پیش بینی شده است. این قضایا باید از طرف خود مردم کنترل شود و نباید تصور شود که دولت قصد مقابله با مردم را دارد.

وی تصریح کرد: ما از هر گونه اقدامی در رابطه با عزاداری که موهن نباشد حمایت می کنیم.

راعی وضعیت امنیت و نظم عزاداری های امسال را نسبت به سال های گذشته خوب توصیف کرد و افزود: نیروی انتظامی چایخانه ها را ساماندهی کرده و سپاه نیز برای گردهمایی هیئات مذهبی مکانی پیش بینی نموده است. هیات هایی مثل مهدیه از سخنرانان برتر کشوری دعوت کرده اند. ما باید شعور حسینی را همراه با شور حسینی ایجاد کنیم.

سرپرست فرمانداری با اشاره پوشش بدعت ها در شبکه های اجتماعی توسط برخی ازخبرنگاران خاطرنشان کرد: پوشش این مراسم باعث گسترش آن ها می شود.

راعی اجرای طرح های فرهنگی توسط کمیته فرهنگ شهروندی، انعکاس مراسم با کیفیت و خوب مذهبی، گرفتن فضای تبلیغات از هیئات مساله دار و تشویق هیئات خوب، شناسایی روحانیون تاثیرگذاردر بدعت ها و برگزاری جلسات توجیهی با آنان و برپایی کارگاه های آموزشی در محلات هدف را از جمله کارهای فرهنگی در خصوص مقابله با بدعت ها برشمرد.

شهردار: هیئات را از نظر رعایت نظافت و نظم قضاوت نموده ایم

شهردار با اعلام این که 100 نفر به منظور حفظ نظافت شهری در ایام عزاداری امام حسین (ع) به نیروهای خدمات شهری شهرداری اضافه نموده است افزود: با این کار بعد از ایام عزاداری شهر تمیز می ماند. همچنین سازمان آتش نشانی شهرداری موارد غیر ایمن در این ایام را پیگیری می نماید.

علی اصغر حاج حیدری با اشاره به انتخاب هیات های برتر توسط شهرداری در سنوات گذشته افزود: این کار در ابتدا مورد اعتراض بعضی از هیات ها قرار گرفت که مگر به هیات هم می توان نمره داد. باید عرض کنم که ما در این زمینه وارد بحث محتوا نشدیم و صرفا از لحاظ رعایت نظم و پاکیزگی قضاوت کردیم.

رییس اتحادیه تشکل های اسلامی نیز در این جلسه از برگزاری همایش معارف امام سجاد (ع) در ماه محرم خبر داد.

صفحه 7 از 269