امروزپنجشنبه, 01 اسفند 1398-- Thursday Feb 20 2020

ساعت 18:56:02

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

جشن خیریه "آوات" در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد
جشن خیریه "آوات" در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد

چهارمین جشن خیریه "آوات" با هدف حمایت از کودکان بیمار سرطانی توسط کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه صنعتی اصفهان شب گذشته در تالار شیخ بهایی این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاری ایمنا ، رئیس اداره دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در حاشیه این جشن دانشجویی، با اشاره به فعالیت بیش از یک هزار کانون دانشجویی هلال احمر در مراکز آموزش عالی کشور، گفت: این کانون ها بستر مناسبی برای فعالیت های بشردوستانه فراهم نموده اند تا دانشجویان علاقه مند به فعالیت های خیرخواهانه، مشارکت فعالی در دوران دانشجویی خود داشته باشند.
فاطمه بی باک با بیان فراهم بودن شرایط لازم برای آموزش و جذب کمک€های مردمی درکانون€های جوانان سازمان هلال احمر سراسر کشور، تأکید کرد: فعالیت های امدادی یکی از شاخص ترین مأموریت های جمعیت هلال احمر محسوب می شود که اعضای دانشجویی این کانون ها نیز در زمان وقوع حوادث به کمک این جمعیت آمده و در مناطق آسیب دیده کشور حضور پیدا می کنند.
وی با قدردانی از مسئولان دانشگاه صنعتی اصفهان برای فراهم نمودن بستر شکل€گیری و فعالیت کانون دانشجویی هلال احمر این دانشگاه، افزود: کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه صنعتی اصفهان یکی از فعال€ترین کانونها در امدادرسانی، جمع€آوری کمک و همچنین حضور اعضای آن در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه بود.
معاون امور جوانان جمعیت هلال€احمر استان اصفهان نیز با اشاره به این که در حال حاضر50 کانون دانشجویی هلال€احمر در مراکز آموزش عالی این استان مشغول فعالیت هستند، گفت: فعالیت های کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه صنعتی اصفهان، از لحاظ کمی وکیفی در صدر این کانون€ها قرار دارد که ثمره استقبال و علاقه دانشجویان نسبت به فعالیت€های خیرخواهانه و همچنین حمایت مسئولان این دانشگاه است.
خانبازی، با بیان این که کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه صنعتی اصفهان در سال گذشته بعنوان برترین کانون در سطح استان اصفهان شناخته شد، افزود: برگزاری جشنواره€های خیریه، دوره€های آموزشی گوناگون و جمع€آوری کمک€های مردمی برای مناطق آسیب دیده از جمله فعالیت های این کانون است.
وی، فعالیت€های آموزشی امداد و کمک€های اولیه برای اساتید، دانشجویان و کارمندان را یکی از مهمترین برنامه های جاری جمعیت هلال€احمر عنوان کرد و ادامه داد: طرح اهدای خون، برگزاری جشن های نیکوکاری برای بیماران، اردوهای جهادی در روستاهای محروم، بازدید از سرای سالمندان و برنامه های فرهنگی از دیگر فعالیت های کانون دانشجویی هلال احمر محسوب می شود.

ساختمان موسسه جامعه القرآن خواهران بازگشایی شد
ساختمان موسسه جامعه القرآن خواهران بازگشایی شد

ساختمان موسسه جامعه القرآن الکریم خواهران خمینی شهر با پایان یافتن عملیات بازسازی، گشوده شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، بانی بازسازی این ساختمان طی سخنانی گفت: عملیات بازسازی که شش ماه به طول انجامید، 60 میلیون تومان هزینه دربرداشت که این هدیه را به روح پدرم تقدیم می کنم.

فرزند حاج عبدالغفار حاج هاشمی ادامه داد: پدرم سال 1371 این خانه را وقف خیریه ولیصعر (عج) کرد و با تبدیل شدن این مرکز درمانی به یک درمانگاه تخصصی مردم چند سال از برکات آن بهره مند شدند.
محمود حاج هاشمی افزود: با انتقال خیریه ولیعصر به ساختمان جدید، سال 1380 پدر این مرکز را در اختیار جامعه القرآن گذاشت.
وی گفت: پدرم یکی از بانیان مسجد حضرت موسی بن جعفر(ع) و همچنین عضو انجمن خیریه ولیعصر(عج) بود که دو سال پیش به رحمت خدا رفت.

 

بر اساس همین گزارش، مدیر مؤسسه جامعه القرآن واحد خواهران از تربیت بیش از 210 حافظ کل قرآن، 220 حافظ 5 جزء، 250 حافظ 10 جزء، 200 حافظ 20 جزء در این 10 سال فعالیت دو شعبه جامعه القرآن فعال در خمینی شهرخبر داد و گفت: انتخاب مربیان برتر در بهمن 89، انتخاب مدیر نمونه در آذر 86 و بهمن 89، شرکت قرآن پژوهان در مسابقات کشوری و استانی مؤسسه جامعه القرآن، اوقاف، آموزش و پرورش، مهد قرآن، سپاه، بسیج، اداره ارشاد، دادگستری و دیگر ادارات و نهادهایی که مسابقات قرآنی برگزار می کنند و کسب رتبه های برتر در آنها از دیگر افتخارات این مرکز می باشد.
خانم هوشمند در پایان گفت: جا دارد از زحمات مستمر و مستدام انجمن خیریه ولیعصر(عج) مخصوصا حجت الاسلام جبل عاملی، دفتر مرکزی استان مخصوصا محمدرضا عبداللهی، اتحادیه تشکل های قرآنی خمینی شهر، بانیان و خیّرین قرآنی مخصوصا خانواده مرحوم عبدالغفار حاج هاشمی تشکر کنم.


گفتنی است مراسم بازگشایی با حضور حجت الاسلام حاج آقا نورالله جبل عاملی، عبداللهی مدیر شعب جامعه القرآن استان اصفهان و محمود حاج هاشمی بانی بازسازی این بنا همراه بود.

مرحوم حاج غفار حاج هاشمی

 کتابدار کتابخانه میرداماد، کتابدار برتر کشوری شد
کتابدار کتابخانه میرداماد، کتابدار برتر کشوری شد

زهرا رجایی کتابدار کتابخانه میرداماد خمینی شهر به عنوان یکی از کتابداران برتر کشور معرفی شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، رجایی درباره معیارهای انتخاب کتابدار برتر گفت: طی فراخوانی که نهاد کتابخانه های کشور می دهد کتابداران و مسئولان کتابخانه ها به طور جداگانه کل فعالیت های یک ساله خود را همراه با عکس به دبیرخانه ارسال می کنند تا داوری شود. امسال سوالات این فراخوان خیلی جزیی شده بود به گونه ای که می بایست دقیقا مشخص می کردیم که کدام فعالیت ها را به تنهایی انجام داده ایم و کدام را با کمک همکاران.


این کتابدار برتر که دارای شش سال سابقه کار است با بیان اینکه هر کتابخانه یک درجه دارد و برای کتابخانه های هر درجه در کل کشور سه کتابدار برتر معرفی می شود، گفت: ما کتابخانه درجه 7 محسوب می شویم.
وی همچنین درباره فعالیت هایی که در کتابخانه میرداماد انجام می شود، گفت: به عنوان مثال طرح "معرفی مشاغل" که طی آن کودکان از نزدیک با مشاغل گوناگون آشنا شده و با دعوت از یکی از شاغلان حرفه مورد نظر به سوالات آنها در همان زمینه پاسخ داده شده و ابزار کار حرفه مورد نظر نیز برایشان به نمایش گذاشته می شود، تنها در کتابخانه میرداماد به اجرا درمی آید. در این طرح همچنین مهمان کتابخانه کتابی در رابطه با شغل خود به کودکان معرفی می کند.


وی از برنامه هایی نظیر بلندخوانی، باهم خوانی و جمع خوانی، نشست ماهانه کتابخوان و... به عنوان دیگر برنامه های این کتابخانه یاد کرد.

تقدیر مردمی از برترین های کنکور
تقدیر مردمی از برترین های کنکور

به مناسبت فرارسیدن میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) مراسم جشنی با محوریت تجلیل از ستارگان کنکور توسط کانون اندیشه در مسجد آقا علی اکبر برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این مراسم که با حضور فعالان فرهنگی و خیران محله های گاردر و بسته و جوانان پرشور عضو این کانون برپا شد، از آن دسته از اعضای کانون اندیشه که موفق به کسب رتبه های تک رقمی و دورقمی در کنکور امسال شده بودند با اهدای جایزه تقدیر به عمل آمد. جوایز این اعضای فعال و همچنین پذیرفته شدگان در کنکور کارشناسی ارشد به دست شهردار، نایب رییس شورای شهر و امام جماعت مسجد اهدا شد. 

رتبه اول مسابقات حفظ قرآن از آن نوجوان خمینی شهری
رتبه اول مسابقات حفظ قرآن از آن نوجوان خمینی شهری

محمدحسین ابراهیمیان رتبه اول حفظ قرآن کریم را کسب کرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، اختتامیه اولین دوره مسابقات قرآنی بصایر ویژه نوجوانان نابینا و کم بینا در اصفهان برگزار شد و در پایان در بخش حفظ قرآن محمد حسین ابراهیمیان شناگر بسیجی خمینی شهر رتبه اول را کسب کرد.
گفتنی است وی در سال گذشته در رشته اذان رتبه کسب کرده بود.

دعوت امام جمعه از مردم برای اقامه نماز باران
دعوت امام جمعه از مردم برای اقامه نماز باران

مراسم عبادی €“ سیاسی نماز جمعه 10 آذر در خمینی شهر به امامت آیت الله رحیمی برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، امام جمعه با تاکید بر اینکه در هنگام خشکسالی چاره ای به جز التجا به درگاه خداوند نداریم، گفت: این نماز آدابی دارد از جمله اینکه در روز جمعه باشد یا اینکه فرد سه روز روزه بگیرد و در روز سوم نماز باران بخواند و...
حاج آقا رحیمی ادامه داد: کسانی که دوست دارند به خداوند التجا کنند و احساس نیاز می کنند مانند کشاورزان، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه را روزه بگیرند ولو به نیت روزه قضا و ساعت11 روز جمعه آینده در این مکان حاضر شوند. کسانی هم که نمی توانند روزه بگیرند، نیز می توانند در مراسم شرکت کنند. از تریبون های مختلف مردم را دعوت کنید، اداره جهاد کشاورزی کشاورزان را دعوت کند، تمامی مؤمنین و مؤمنات هفته آینده در نماز باران شرکت کنند تا ان شاءا... برکات الهی شامل حالمان گردد.
وی در ادامه با انتقاد شدید از کسانی که به طور علنی لعن می فرستند و به مقدسات دیگر مذاهب توهین می کنند، آنها را شریک جرم داعش خواند. رحیمی ضمن تبریک فرارسیدن ایام ولادت باسعادت نبی مکرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) و همچنین هفته وحدت، گفت: وحدت میان فرق اسلامی فرموده قرآن کریم است.
حل مشکلات معلولان از دیگر موضوعاتی بود که امام جمعه بر آن تاکید کرد و گفت: اول دولت و سپس مردم موظف هستند راه را بر این قشر هموار سازند.
آیت الله رحیمی در بخشی دیگر از سخنانش به کاروان های عروسی، ترقه زنی، اعمال خلافی که در برخی تالارهای عروسی رخ می دهد و... نیز گریزی زد و گفت: مردم از این رخدادها بسیار گله مند هستند. رئیس شورای فرهنگ عمومی از تالاردارها، نیروی انتظامی و دیگر نهادهای مسئول خواستار رفع این مشکلات شد.

طرح قرآنی "سبحان" اجرا شد
طرح قرآنی "سبحان" اجرا شد

طرح قرآنی سبحان دهم آذر ماه در سالن دارالقران اهلبیت (ع) اجرا شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، کارشناس مسئول قرآن و عترت اداره کل استان اصفهان گفت: هدف از برگزاری این برنامه در راستای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر سپردن مسوولیت آموزش عمومی قرآن در کشور به آموزش و پرورش است. نم نبات افزود: در این دوره آموزگاران ابتدایی کل استان تحت آموزش دوره های آموزشی قران با موضوعات شیوه های جذاب سازی کلاس قران, روخوانی و روانخوانی قرآن و آموزش صوت و لحن آموزش می بینند. در کل استان تعداد چهار هزار نفر از بیست تیر ماه تا دهم آذر ماه دوره آموزشی را گذرانده اند که به شرکت کنندگان گواهی پایان دوره تعلق گرفته است.


وی با اشاره به اینکه شهرستان خمینی شهر هزار شرکت کننده در این دوره داشته است گفت: شهرستان خمینی شهر در مسابقات قرآنی و تواشیح همیشه جز سه رتبه برتر بوده و جایگاه این شهرستان در استان اصفهان جز ده منطقه برتر استان می باشد. ایشان از توانایی های بالای دانش آموزان خمینی شهر در رشته های مختلف قرآنی و رشته تواشیح ابراز خرسندی کرد.

330 دانش آموز به اردوی راهیان نور اعزام شدند
330 دانش آموز به اردوی راهیان نور اعزام شدند

همزمان با هفته بسیج و به همت مدیریت آموزش و پرورش شهرستان و با همکاری سپاه ناحیه خمینی شهر، 330 دانش آموز از 13 دبیرستان دخترانه شهرستان با  هشت دستگاه اتوبوس به اردوی راهیان نور جبهه های جنوب اعزام شدند.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در سال تحصیلی 97-1396 اردوی دانش آموزی راهیان نور در چهار مرحله انجام می گیرد و این دومین مرحله آن است که چهار روز به طول می انجامد.
تعدادی از دانش آموزان نیز آبان ماه با3 دستگاه اتوبوس راهی جبهه های غرب شدند. دو مرحله دیگر نیز بعدا انجام خواهد شد.

صفحه 9 از 276