امروزيكشنبه, 07 خرداد 1396-- Sunday May 28 2017

ساعت 05:30:07

آخرین به روز رسانی : شنبه 03:52:50

فراخوان جشنواره عکس سفیران شهر «تاکسی و تاکسیرانی»
فراخوان جشنواره عکس سفیران شهر «تاکسی و تاکسیرانی»

سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی خمینی شهر با هدف شناخت ظرفیت های تاکسیرانان و ارتقای جایگاه و منزلت تاکسیرانان به عنوان سفیران شهری در فرهنگ عمومی و ارتقای سطح مهارت و کیفیت خدمت رسانی تاکسیرانان به همشهریان ، با به تصوير كشيدن فعاليت ها ي ناوگان تاكسيراني و ارايه آثار هنرمندان عكاس در راستاي ایجاد انگیزه خدمت رسانی هر چه بهتر در رانندگان گرامي ، شناخت حقوق و احترام متقابل مردم به این قشر خدوم و زحمتکش ، اقدام به برگزاری نخستین مسابقه عكس سفیران شهر نموده است .
از کلیه تاکسیرانان ، هنرمندان و فعالان عرصه حمل ونقل درون شهري دعوت می گردد با ارائه ی آثار خود در راستای موضوعات مسابقه با سفیران شهر همراه شوند .
موضوعات :
€Â¢ سفيران شهر( تاكسي و تاكسيران از دريچه دوربين )
€Â¢ تاكسيران موفق ، مسافر ايده آل
€Â¢ شكوه خدمت رساني
€Â¢ همدلی تاکسیرانان و مسافران
€Â¢ تاثيرات اجتماعي تاكسيرانان بر فرهنگ عمومي
€Â¢ تاكسي و فرهنگ شهروندي
€Â¢ ...

مقررات مسابقه :
€Â¢ شركت در اين مسابقه براي همه عكاسان آماتور و حرفه اي آزاد است .
€Â¢ عكس هايي پذيرفته خواهد شد كه در استان هاي حاضر در مسابقه ثبت شده باشند .
€Â¢ از هر شخص حداکثر 5 اثر در هر بخش داوری می گردد .
€Â¢ تمام عكس ها الزما بايد داراي عنوان و نام مكان باشند .
€Â¢ شركت كننده در مسابقه به عنوان عكاس و مالك اثر شناخته مي شود و مسئوليت هرگونه دعوي در مورد مالكيت اثر و همچنين اجازه انتشار و نمايش آن به عهده فرستنده اثر مي باشد .
€Â¢ ارسال عكس ها به دبيرخانه به منزله پذيرفتن كليه مقررات مسابقه است .
€Â¢ تصميم گيري درباره مسائل پيش بيني نشده به عهده دبيرخانه مي باشد .
€Â¢ دبيرخانه در مورد رفع معايب آثاري كه از نظر كادربندي و اصلاح رنگ و نور داراي اشكلاتي باشند ، آزاد است .
€Â¢ به كليه پذيرفته شدگان در مسابقه گواهي شركت اهدا خواهد شد.
€Â¢ آثار منتخب با نام صاحب اثر در مجموعه های انتشاراتی سازمان مورد استفاده قرار می گیرد .

ارسال آثار:
1. ارسال در قالب فايل فشرده zip به آدرس ايميل : آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید
2. ارسال در قالب فايل فشرده zip به شماره تلگرام : 09216395496
3. ارسال به صورت لوح فشرده به ادرس دبيرخانه
4 ارسال فرم تكميل شده مشخصات شركت كننده همراه با آثار در لوح فشرده ، ايميل و تلگرام در قالب فايل word الزامي مي باشد و در غير اينصورت شركت كننده حذف خواهد شد .
5 تمامي فايل ها با نام و نام خانوادگي عكاس نام گذاري گردد .

جوایز :
نفر اول : 6000000 ریال لوح تقدير و تندیس مسابقه
نفر دوم : 5000000 ریال لوح تقدير و تندیس مسابقه
نفر سوم : 4000000 ریال لوح تقدير و تندیس مسابقه

گاهشمار همایش :
آخرین مهلت ارسال آثار : 09/15 /95
داوری : 20 /95/09
افتتاحيه : 25 /95/09
دبیرخانه :
اصفهان ، خمینی شهر ، میدان قدس ، بلوارشهید بهشتی ، سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی
خمینی شهر تلفن : 031_33600290 031_33643008

 امثال داور پناه ها منشاء خیر و برکت برای شهرستان ما بودند
پایگاه مجازی فریدن:
امثال داور پناه ها منشاء خیر و برکت برای شهرستان ما بودند

موسس مدارس ۱۲ گانه داور پناه فریدن را بهتر بشناسید
در فریدن برای دانش آموزان مدرسه های با نام داور پناه همیشه یک اسم آشنا بوده و هست اما بسیاری از این دانش آموزان نمی دانند که محمد تقی داور پناه کیست و اهل کجاست که دست خیرش ۱۲ مدرسه را برای فریدن ما به ارمغان آورده است .این مقدمه گزارش پایگاه مجازی خبری فریدن است به معرفی این چهره ماندگار به کاربران واهالی فریدن می می پردازد.
در این گزارش آمده:بیش از ۶ دهه از زندگی اش گذشته بود که به خیرین مدرسه ساز پیوست و اولین مدرسه را در محله باولگان، خیابان شریعتی، کوچه داورپناه به نام پدرش رحمان داورپناه در سال ۱۳۷۴ افتتاح کرد.
در هر جای ایران که فکرش را بکنی از گیلان و مازندران تا سیستان و بلوچستان از خودش یادگارهایی به جا گذاشته است. نویسنده این گزارش می افزاید:در پایان گزارش سخن ما با مسئولان شهرستانمان این است که همایشی در تجلیل از نیکوکاران در فریدن گرفته شود تا بتوانیم حداقل ترین کار را برای سخاوتمندی این مردان بزرگ نسبت به منطقه مان داشته باشیم چون امثال داور پناه ها منشاء خیر و برکت برای شهرستان ما بودند و هستند.

رهاتر از پرواز منتشر شد
رهاتر از پرواز منتشر شد

مجموعه اشعار منتخب ارسالی به اولین فراخوان سراسری شعر کنگره ملی 2300 شهید شهرستان خمینی شهر با عنوان « رهاتر از پرواز» منتشر شد.
به گزارش خبرنگار فرصت، این مجموعه به کوشش معاونت فرهنگی هنری کنگره ملی 2300 شهید شهرستان خمینی شهر در آبان ماه 1395 توسط نشر ستارگان درخشان اصفهان منتشر شد.
این مجموعه در سه فصلِ برگزیدگان کنگره، آثار منتخب برای چاپ و با شاعران خمینی شهر به صورت ترتیب حروف الفبا تهیه و تنظیم شده است که در فصل برگزیدگان علاوه بر اشعار برگزیده معرفی اجمالی نیز از صاحب اثر به همراه عکس شاعر قید شده است.
در مقدمه این مجموعه می خوانیم: «کنگره شهدای شهرستان در راستای منویات ارزشمند مقام عظمای ولایت (دام ظله العالی) و با هدف زنده و جاوید نگه داشتن یاد و خاطره 2300 شهید عظیم الشان این شهر، از سال 1384 با حضور مجاهدانه جمعی از دلدادگان اسلام، انقلاب و امام بزرگوار، تشکیل و شروع به فعالیت، گردآوری، ضبط وثبت آثار و خاطرات شهدا، رزمندگان و ایثارگران این خطه نمود؛ اکنون پس از گذشت یازده سال از آن طلوع مبارک، تلاش جهادی و ارزشی این عزیزان به گل نشست و نوبت به نقش آفرینی هنرمندان متعهد در به تصویر کشیدن حماسه های ماندگار و رشادت های همواره جاوید راست قامتان این نقطه از سرزمین اسلامی ما رسید.
بنابراین در راستای اهداف بلند کنگره و همچنین حفظ ارزش ها و خلق و تولید آثاری فاخر و ماندگار مبتنی بر اصول ارزشی نظام مقدس وسیره ی علمی و عملی شهدای بزرگوار، طرح برگزاری اولین جشنواره سراسری شعر «رهاتر از پرواز » در معاونت هنری کنگره ملی بزرگداشت 2300 شهید شهرستان خمینی شهر مطرح و به فضل الهی به تصویب رسید.
پس از تصویب نهایی طرح و بررسی ابعاد و زوایای اجرایی، فراخوان آن از طریق مکاتبه، پست الکترونیک، پایگاه های خبری سراسر کشور، اطلاع رسانی شد و با ندای شوق و شور، شعرای علاقمند به فرهنگ جهاد و شهادت را به حضوری سبز و آسمانی به این جشنواره فراخواند.دبیرخانه کنگره تعداد 1016 اثر ارسالی از 354 شاعر داخل و خارج از کشور با موضوعات پنج گانه جشنواره را دریافت نمود که پس از دو دوره داوری فنی و تخصصی، تعداد 15 اثر را به عنوان برتر و برگزیده و تعداد 57 اثر از 54 شاعر فرهیخته را نیز جهت انتشار در این دفتر انتخاب کردند.»
در ادامه یکی از اشعار برگزیده این جشنواره را با هم می خوانیم:
من خواب بودم، خواب دیدم ناگهان رفتی
بار سفر را بستی و با کاروان رفتی
در خواب دیدم سوره والفجر می خوانی
یک دست قرآن داشتی یک دست جان، رفتی...
از دور دیدم مادرم روی زمین افتاد
اما تو را دیدم که سمت آسمان رفتی
گفتم پدر من کودک؛ اما جوابم را
تا آمدت نام « رقیه» بر زبان... رفتی
گفتند ناموس علی و خون تو جوشید
تا این که باشی دخترش را پاسبان رفتی
وقتی که مقصد عشق باشد هیچ مرزی نیست
یک عده در این سو، تو آن سوی جهان رفتی
تو بی خبر بار سفر بستی و دل کندی
مثل هزاران نامدار بی نشان رفتی
بیداری ام با جیغ مادر بود و فهمیدم
در راه عشقت سربلند و جاودان رفتی
...
اما دلم می سوزد از نیش زبانی که :
یک عده می گویند تو دنبال نان رفتی

خمینی شهر، شهر پیشگامی و پیش قدمی است
امام جمعه خمینی شهر به نقل از مقام معظم رهبری:
خمینی شهر، شهر پیشگامی و پیش قدمی است

سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مردم اصفهان، زیارت اربعین، بدعهدی آمریکا از جمله نکات مهم خطبه های نماز جمعه این هفته خمینی شهر بود.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا...شیخ عباس رحیمی به دیدار اخیر مردم اصفهان و بعضی همشهریان خمینی شهری با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: تشکر می کنیم که معظم له ضمن تعریف و تمجید از اصفهان، خمینی شهر را نیز بی نصیب نگذاشت و گفت که خمینی شهر بیش از برخی استانها شهید داده و اخیراً کنگره 2300 شهید برگزار کرده است. وی خمینی شهر را شهر پیشگامی و پیش قدمی دانست.
نماینده ولی فقیه ادامه داد: بخاطر همین ایثار و شهادتها خداوند این همه نعمت و در رأس آنها تشیع، امنیت و اقتدار را به ما عطا کرده است. همین اربعین که اینگونه احیا گردیده، به برکت انقلاب اسلامی و خون شهداست. چنین همایشی عظیم و بی نظیر در دنیا مورد توجه بقیه ا...الاعظم(عج) خواهد بود و زمینه ساز ظهور می باشد.
خطیب جمعه ضمن تسلیت اربعین حسینی گفت: این همه انسانهایی که می گویند «لبیک» وقتی برمی گردند باز هم کارهای قبلیشان را ادامه می دهند یا تغییر می کنند؟ لبیک یا حسین یعنی نماز اول وقت، یعنی نماز جمعه، یعنی خمس و زکات، یعنی کمک به دیگران، یعنی لبیک یا خامنه ای.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان به جاماندگان از پیاده روی اربعین توصیه کرد: در این روز بروند انفرادی یا گروهی گوشه ای بنشینند و زیارت اربعین بخوانند و به آقا اباعبدا... الحسین(ع) وصل شوند که اگر وصل شدند ولو اینکه در کربلا نباشند، ارزشمند است ولی اگر در کربلا باشی و وصل نشوی، چه ارزشی دارد؟
استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: آمریکا همچنان استکبارستیزی می کند و در روزهای اخیر چندین تحریم جدید علیه ایران اعمال کرد. پیش بینی مقام معظم رهبری درست بود که نباید به اینان اعتماد کرد چرا که بد قول و بدعهد هستند. برخی مردم این بصیرت را دارند. گلایه ما از برخی نخبه ها و به اصطلاح خواص است که همین بصیرت را هم ندارند.
امام جمعه شهرمان خطاب به مسؤولان کشور گفت: به نصیحتهای مقام معظم رهبری مخصوصاً اقتصاد مقاومتی توجه کنند. روحیه انقلابی گری و شهادت طلبی را باید همچنان در مردم زنده بماند. روحیه جهادی را باید احیا کنیم. اینست که می تواند دشمن را عقب براند وگرنه لبخند و کلمات عجیب و غریب مانند تعامل و اینها خودگول زنیست. خوشبین بودن به این یاغیهای سر گرده و پست و پلید که به هیچ ارزش و اخلاقیاتی پایبند نیستند، ساده نگرانه است.

خمینی‌شهر بیش از بعضی از استانهای کشور شهید دارد
بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار بامردم اصفهان
خمینی‌شهر بیش از بعضی از استانهای کشور شهید دارد

به مناسبت سالروز بیست €Œو پنجم آبان جمعی از مردم استان با رهبر فرزانه انقلاب دیدار کردند به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری ایشان طی سخنان مبسوطی در مورد مسایل داخلی وجهانی ایراد فرمودند. حضرت آیت اله خامنه ای در ابتدای سخنان خود فرمودند: خیلی خوشوقتم که بحمدالله توفیق دست داد که یک بار دیگر با جمعی از مردم عزیز و برجسته€Œ اصفهان دیداری در این حسینیّه داشته باشیم. حرف با اصفهان و اصفهانی زیاد است لکن این دیدار به مناسبت بیست€Œ وپنجم آبان است، لذا من عرایضم را از اینجا شروع می کنم. بیست€Œ و پنجم آبان تا آخر آبان، از روزهایی است که نه€Œ فقط اصفهان بلکه کشور و تاریخ و معارف ما آن را نباید هرگز فراموش کند. در بیست€Œ و پنجم آبان سال ۶١ در یک روز اصفهانی€Œها حدود ۳۶۰ شهید را تشییع کردند؛ این چیز کوچکی نیست.

 

خب، حالا چند جمله€Œ ای هم جناب آقای طباطبائی اشاره کردند و فرمودند که بنده درباره€Œ مناقب اصفهان و مردم اصفهان حرف هایی دارم، نظراتی دارم؛ واقعش هم همین است. اصفهان شهر علم، شهر دین، شهر ولایت، شهر کار و ابتکار، شهر هنر و فرهنگ و شهر شهادت است؛ استان شهادت [است]. شهر که می گوییم، یعنی مجموع استان اصفهان، با مرکزیّت این شهر کهن و قدیمی و پُرافتخار. خمینی€Œ شهر اصفهان که یکی از شهرهای اصفهان است، بیش از بعضی از استان های کشور شهید دارد. اخیراً برای دو هزار و خرده€Œ ای از شهدای آنها یادبود گرفتند. یک شهر اصفهان از یک استان گاهی بیشتر شهید داده است؛ اینها معنا دارد. چرا شهید می شوند؟ چرا می روند؟ این چه انگیزه€Œای است؟ این چه روحیّه€Œ ای است؟ شهر پیشگامی و پیش€Œقدمی (است)

اشاره کردند به حرکات مردم اصفهان در زمینه€Œ اقتصاد مقاومتی؛ بله، بنده هم همین عقیده را دارم. مردم اصفهان در انفاق -انفاق مال در راه خدا- آنچنان گشاده€Œدستی می کنند که از دیگران جلو می€Œافتند امّا در زندگی معمولی صرفه€Œ جویی می کنند که باز در این قسمت هم از دیگران جلو می€Œ€Œ€Œ€Œ€Œافتند؛ هردویش خوب است. [اینکه] مال را وقتی می خواهیم در زندگیِ شخصی خرج کنیم، در زندگیِ معمولی خرج کنیم، صرفه €Œجویی بکنیم، این همان خصوصیّت اصفهانی است؛ وقتی هم می خواهیم در راه€Œهای خدایی و عمومی مصرف کنیم، باز گشاده€Œ دستی کنیم، این€Œهم خصوصیّت اصفهانی است. خیّرین بخش های مختلف در اصفهان [این€Œطور هستند]. شهر ظرافت، شهر هنر، شهر شهیدان بزرگ و نام€Œ آور؛ شهیدی مثل آیت€Œﷲ بهشتی در یک سمت، و [در سمت دیگر] شهدائی مثل شهید خرّازی و شهید همّت و شهید کاظمی و شهید ردّانی€Œپور و بزرگان و نام€Œ آورانی که هرکدام از اینها میتوانند مشعلی باشند و راه یک ملّت را روشن کنند و باز کنند. اینها مناقب است، این شناسنامه€Œ شما است؛ شناسنامه€Œ مردم اصفهان این است. ایستادگی در راه درست، [یعنی] شهر انقلاب. قبل از پیروزی انقلاب در دوران طاغوت، در ده پانزده شهر اعلام حکومت نظامی شد؛ در اصفهان چند ماه قبل از همه€Œ شهرها و پیش از همه€Œ جا اعلام حکومت نظامی شد؛ این اصفهان است. شناسنامه€Œ اصفهان این است: شهر انقلاب، شهر دین، شهر ولایت، شهر خدمت، شهر کار، شهر علم، شهر تربیت نیروی انسانی. من حالا در آن اتاق به دوستان عرض میکردم که در بخش های مختلف، حضور نیروهای انسانی تربیت€Œ شده€Œ اصفهانی حضور برجسته و روشن و آشکاری است؛ اینها را باید حفظ کنید، اینها را باید نگه دارید.

همه€Œ جوان های عزیز ما بدانند که دشمنان بیکار نمی€Œنشینند، نقشه میکشند؛ هنر این است که نقشه€Œ دشمن را،€Œ توطئه€Œ دشمن را، نقط ه€Œای را که آماج حمله€Œ €Œدشمن است، بشناسیم و برای مواجهه€Œ با او، برای مقابله€Œ با او، برای خنثی کردن کار دشمن، طرح داشته باشیم، انگیزه داشته باشیم، فکر داشته باشیم. وادادگیِ در مقابل دشمن، دروازه€Œ همه€Œ آسیب€Œهایی است که بر یک کشوری وارد میشود. ما میخواهیم کشورمان را به برکت اسلام به اوج برسانیم؛ ما میخواهیم ملّت ایران را -آن€Œچنان که شایسته€Œ این ملّت است- به نقطه€Œ ای برسانیم که الگو باشد؛ نه€Œ

فقط برای دنیای اسلام و ملّتهای مسلمان، بلکه برای بشریّت؛ خب این کار بزرگی است، این راه دشوار و طولانی€Œ ای است. دشمن اسلام نمیخواهد که نام اسلام یک€Œ چنین عظمت و شکوهی پیدا کند؛ دشمن شیعه هم نمیخواهد؛ بنابراین می€Œ€Œنشینند توطئه میکنند، می€Œنشینند فعّالیّت میکنند، می€Œنشینند نقشه میکشند. نباید از نقشه€Œی آنها غافل شد.

من آنچه نیازِ امروز میدانم، ایستادگی بر اصول انقلاب در درجه€Œی اوّل است. اصول انقلاب هم همان چیزهایی است که در وصیّت€Œنامه€Œ امام و در بیانات امام وجود دارد؛ اینها پایه€Œ های انقلاب و ستونهای انقلاب است. به جوانها توصیه میکنم وصیّت€Œنامه€Œ€Œ امام را بخوانید؛ شما امام را ندیده€Œ اید امّا امام مجسّم در همین وصیّت€Œنامه است؛ مجسّم در همین بیانات و گفتارها است. محتوای آن امامی که توانست دنیا را تکان بدهد، همین چیزهایی است که در این وصیّت€Œنامه و مانند اینها هست؛ نمیشود امام را تأویل کرد، نمیشود امام را برخلاف آنچه بود معنا کرد، حرفهای او موجود است. پافشاری بر اصول انقلاب [لازم است].

من آن€Œروز به جمعی از جوانهای علمی و نخبه€Œای که اینجا بودند گفتم که این از روی لجاجت نیست، از روی تعصّب و حمیّت جاهلیّت نیست، این به€Œ معنای این است که اگر این کشور میخواهد غبار عقب€Œ افتادگی قرنها تحمیل را از سر و روی خودش پاک کند، این راه را باید برود؛ اگر میخواهیم مشکلات این کشور حل بشود، اگر میخواهیم این کشور عزّت پیدا کند، رفاه پیدا کند، کشوری بشود که از لحاظ پیشرفتهای مادّی و معنوی و اخلاقی و فرهنگی الگو بشود، باید راه انقلاب را ادامه بدهیم؛ انقلاب، راه علاج منحصر این کشور بود و هست و در آینده هم خواهد بود.

امروز یکی از چیزهایی که از لحاظ عملی مهم است، مسئله€Œ اقتصاد است؛ دشمن روی اقتصاد کشور ما متمرکز شده. از نظر دشمن، اقتصاد کشور یک نقطه€Œ ضعفی است که [او] میتواند با تکیه€Œ بر آن نقطه€Œ ضعف، مقاصد سوء خودش را در مورد کشور عزیز ما و در مورد جمهوری اسلامی اِعمال بکند؛ باید روی اقتصاد [کار کرد]. من گفتم اقتصاد مقاومتی، یعنی اقتصادی که از درون میجوشد و احتیاج ما را به دیگران کم میکند و استحکام کشور را در مقابل تکانه€Œ های خارجی افزایش میدهد؛ این معنای اقتصاد مقاومت است. «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، این اقدام و عمل باید در جلوی چشم مردم قرار بگیرد و مردم این را ببینند؛ این توقّع و خواسته€Œ ما از مسئولین است که با آنها هم در میان میگذاریم؛ این مسائل را ما با مسئولین مرتّباً در میان میگذاریم و به آنها میگوییم. شاخصه€Œ های اقدام و عمل را باید نشان داد.

مردم اصفهان بحمدالله در گذشته€Œ دور و نزدیک، موفّق بودند و از امتحانها سربلند بیرون آمدند. امتحانهای سخت برای اصفهان در گذشته€Œ های دور و نزدیک، امتحان های سازنده بود. امتحان یعنی تمرین، امتحان الهی یعنی تمرین، یعنی رزمایش. رزمایش، نقطه€Œ ضعف€Œهای انسان را به او نشان میدهد و [او] سعی میکند آن نقطه€Œ ضعف€Œها را برطرف کند و تبدیل کند به نقطه€Œ قوّت؛ این چیزی است که برای ملّت ایران وجود دارد. اصفهان هم بحمدالله در این زمینه پیشرو و پیشگام است. امیدواریم همیشه همین€Œجور باشد. عزیزان من! بدانید فردای این کشور از امروز این کشور بمراتب بهتر است و به فضل الهی و به حول و قوّه€Œی الهی، این کشور به برکت انقلاب، به برکت آیات الهی، به برکت تکیه€Œ بر ایمانِ به قرآن و اسلام و تعالیم ائمّه€Œ هدا (علیهم€Œالسّلام) خواهد توانست بر تمام مشکلات فائق بیاید و پیش خواهد رفت و امیدواریم که ان€Œشاءالله همین باشد. خیلی خوشحالیم از اینکه شما برادران و خواهران عزیز را زیارت کردیم. سلام ما را هم به همه€Œی برادران و خواهران اصفهانی برسانید.

والسّلام علیکم و رحمةالله

قابل ذکر است که در ابتدای این دیدار که به مناسبت سالگرد تشییع پیکر ۳۷۰ شهید عملیّات محرّم در بیست€Œوپنجم آبان سال ۱۳۶۱ در اصفهان برگزار شد آیت€Œالله سیّدیوسف طباطبائی امام جمعه و نماینده€Œی ولیّ€Œ فقیه در استان اصفهان مطالبی بیان کرد.

 

اطلاعیه اهدای خون
اطلاعیه اهدای خون

مرکز اهدای خون میدان خواجو و مرکز اهدای خون شهرستان خمینی شهر در روز یکشنبه 30/8/95 برابر با اربعین امام حسین (ع) آماده خونگیری از اهداکنندگان می باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل انتقال خون اصفهان : به اطلاع همشهریان محترم میرساند به مناسبت اربعین سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین و یاران با وفای آن حضرت مرکز انتقال خون میدان خواجو و مرکز اهدای خون خمینی شهر یکشنبه 30/8/95 در نوبت صبح آماده خونگیری از اهداکنندگان محترم می باشد.

سی‌وسومین جشنواره‌ی فیلم کوتاه تهران به پایان رسید
سی‌وسومین جشنواره‌ی فیلم کوتاه تهران به پایان رسید

مراسم اختتامیه جشنواره سی وسوم در تالار اندیشه€Œی حوزه ی هنری با حضور فیلمسازان جوان، مسئولان و برخی چهره€Œهای سینمایی برگزار شد. به گزارش فرصت آنلاین در این مراسم برگزیدگان جشنواره در چندین بخش مختلف ملی و بین€Œالمللی معرفی شدند
براساس این گزارش هیئت داوران جشنواره جایزه ویژه خود را در بخش بهترین کارگردانی فیلم داستانی به مهدی آقاجانی برای "استفاده خلاقانه از جلوه€Œهای ویژه کامپیوتری" در فیلم «درپیکر» اهدا کرد.
دراین رخدادهنری جایزه عباس کیارستمی به اصغر فرهادی -هنرجوی سال€Œهای دور انجمن سینمای جوانان ایران خمینی€Œشهر تعلق گرفت.

اصغر فرهادی طی پیام کوتاهی از اهدای جایزه به خود تشکر کرد متن پیام وی چنین است

متن پيام صوتي اصغر فرهادي:

تشكر مي كنم از شما به خاطر اهداي اين نشان، محصوصا كه نام  كيارستمي نازنين را دارد. از طرفي هم يادآور  اين است كه با امكانات محدود در نوجواني فيلم كوتاه كار مي كردم.

اميدوارم علاقه€Œ مندان و فيلمسازان ما در عرصه فيلم كوتاه قدر اين دوران پر از شور و هيجان  و اشتیاق را بدانند و موفق باشند.

رکود شعر شهرمعلول چیست
رکود شعر شهرمعلول چیست

از خیابان ها و میادین و کوچه پس کوچه های شهر که بگذریم نام هایی آشنایی چون سروش، صفایی، شیوا، طلایی، خرم، فارغا و ... به چشممان می خورد. اگر کمی تحقیق کنیم می بینیم شعر و شاعر با آب و خاک این مرز و بوم عجین شده است گویی خاک این شهر، شعرخیز یا به گفته ای شاعرخیز است. بسیاری از شاعران و منتقدان بزرگ ادبی ایران که سال ها پیش در کنگره میلاد آفتاب شرکت کرده اند، خمینی شهر را پایتخت شعر ایران خوانده اند. اما مدتیست که احساس می شود شعر شهر دچار نوعی رکود شده است. در حاشیه برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره شعر سراسری «رهاتر از پرواز» با سعید بیابانکی شاعر صاحب نام خمینی شهری که اجرای این برنامه را نیز برعهده داشت، درباره وضعیت کنونی شعر شهرستان به گفتگو نشستیم. در ادامه حاصل این گفتگو را می خوانیم:

-به نظر می رسد شعر شهرستان دچار نوعی رکود شده است، شما علت این رکود را چه می دانید؟

به نظر من بخشی از آن بر می گردد به فضایی که کنگره میلاد آفتاب ایجاد کرد. کنگره 18 سال متمادی برگزار می شد و باعث شده بود که شاعران بزرگ این مملکت به این شهر رفت و آمد کنند. این داد و ستدهای فرهنگی شعر شهر را ارتقا داده بود. در حال حاضر حدود 7 سال است که کنگره تعطیل شده است و من فکر می کنم بخشی از این رکود به این موضوع برمی گردد.
بخشی از آن هم به این موضوع برمی گردد که تعدادی از دوستان شاعر که در شعر کشور حضور پر رنگ تری داشتند، حالا یا از شهر کوچ کرده اند یا گرفتار زندگی شده اند، طبیعتا این عدم حضور در مجامع ادبی در رکود شعری موثر است.

-پیشنهاد شما برای بهبود اوضاع شعر شهرستان چیست؟

من یک پیشنهاد آرمانی دارم و آن اینکه مسوولین امر و دوستان شاعر، کنگره میلاد آفتاب را دوباره احیا کنند. چون کنگره علاوه بر شعر شهر به خیلی چیزهای دیگر مثل فرهنگ کنار هم نشستن، فرهنگ برپایی همایش و برنامه های بزرگ و در سطح کشور نیز کمک کرد. اگر الان می بینیم که کنگره شهدا برنامه ای با این عظمت را در سطح کشور برگزار می کند، بخشی از این توان به آن سالها بر می گردد و همه اینها به ارتقا سطح فرهنگ و دانش و آگاهی شهر کمک می کند.

-جوانان شاعر شهر را چقدر می شناسید؟ آیا به نظر شما امیدی هست که شعر شهرستان توسط این جوانان دوباره احیا شود و به روزهای اوج خود بازگردد؟
جوان ها را کم و بیش می شناسم. به نظر من استعدادهایی که بعد از ما وارد عرصه شعر شدند بسیار مستعد هستند. اگر به شعر آنها کمک شود و راهنمایی بشوند می توانند خیلی موفق باشند. پیشنهاد می کنم که شهرداری یا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی که متولی فرهنگ هستند یک سری کارگاه های آموزشی یک روزه یا دو روزه برای این جوانان برگزار کنند. این جوانان ذوق و استعداد خوبی برای شاعر شدن دارند اما ذوق و استعداد به تنهایی کافی نیست. به نظر من این کارگاه ها باید به صورت مداوم و فصلی برگزار شود تا کسانی که علاقمند هستند گرایش پیدا کنند. استعدادهای ادبی شهر ما نیازمند سازماندهی و هدایت هستند.

-نظر شما در مورد این کنگره و شعرهایی که خوانده شد چیست؟
به نظر من این کنگره از نظر کیفی خیلی خوب بود و اشعاری که برگزیده شده بود واقعا اشعار خوبی بود. استقبال مردم هم نسبتا خوب بود با توجه به این که هم سالن سینما سالن خیلی بزرگیست و هم اینکه همزمان در شهر چند برنامه مشابه هنری فرهنگی برگزار شده بود. در شب برگزاری کنگره به دیدار خانواده شهید حیدری رفتیم و وقتی که مادر شهید گفت: «پسرم گاهی شعرهای شما را می خواند.» خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم و افتخار می کنم که یک شهید شعرهای من را برای مادرش می خوانده است.

-از فعالیت های اخیرتان بگویید؟ مجموعه ای در دست چاپ ندارید؟
یک سالی برنامه نقد شعر شبکه 4 را اجرا می کردم که برنامه پُرمخاطبی هم بود. در حال حاضر کار جدیدی که اخیرا انجام دادم و به زودی از زیر چاپ بیرون می آید مجموعه ای برای نوجوانان است که 5 تا از داستان های شاهنامه را برای این گروه سنی باز نویسی کردم و کتاب خوبی برای نسل نوجوانان است. در نمایشگاه کتاب امسال نیز دو مجموعه شعر با عنوان یلدا و سنگچین و مجموعه ای طنز با عنوان لبخندهای مستند داشتم که توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.
-سخن آخر
من احساس می کنم که در شهر من کتاب هایم به دست همشهریانم نمی رسد چون خیلی ها با من تماس می گیرند و می گویند نتوانسته اند کتاب هایم را تهیه کنند. بقیه شاعران و نویسندگان شهر هم برای توزیع کتابهایشان با مشکل مواجه هستند. به نظر من مدیران فرهنگی باید طی اقداماتی آثار شاعران و نویسندگان را به دست مردم برسانند.

صفحه 9 از 257