امروزپنجشنبه, 05 اسفند 1395-- Thursday Feb 23 2017

ساعت 11:41:31

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 12:19:58

امکانات بانک اطلاعات شهدا تشریح شد
امکانات بانک اطلاعات شهدا تشریح شد

250هزار برگ آثار شهدا شامل وصیت€Œنامه، زندگینامه، خاطره، دست€Œنوشته و مصاحبه طی مدت فعالیت کنگره سرداران و2300 شهید شهرستان خمینی شهرجمع آوری شد.به گزارش فرصت آنلاین جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) با اعلام این خبر افزود:، دو هزار و ۹۹۱ ساعت مصاحبه با خانواده شهدا، اسکن ۴۹ هزار قطعه عکس شهدا، تشکیل۲ هزار و ۴۰۰ پرونده الکترونیک ازدیگر اقدامات این کنگره بوده است. سردار فدا پیاده€Œسازی 3000 ساعت مصاحبه، تبدیل ۲۲۹ فیلم به مدت ۹۶ ساعت از آنالوگ به دیجیتال را از فعالیت€Œهای ماندگاری اعلام کرد که در راستای برگزاری اجلاسیه صورت گرفته است .وی تولید و چاپ بیش از 100 عنوان کتاب و کتابچه را ازدیگر اقدامات برشمرد وخاطر نشان کرد زندگینامه، اطلاعات و عکس شهدا به ادارات، نهادها و مدارس ارسال شده است.

همایش پاسداشت شهدای دانش آموز
درادمه برنامه های اجلاسیه شهدا برگزار شد:
همایش پاسداشت شهدای دانش آموز

همایش شهدای دانش آموز ویژه اجلاسیه ملی شهدا با حضور دکتر کفاش معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش و با شرکت گسترده دانش آموزان دختر شهرستان در حسینیه ثارا... سپاه خمینی شهر برگزار شد.


به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این مراسم معاون وزیر آموزش و پرورش ضمن تجلیل از شهدای خمینی شهر به ویژه شهدای دانش آموز گفت: در بین شهدای دانش آموز خمینی شهر شهید موحدی نوجوان 13 ساله نیز وجود دارد که افتخار همه ماست.


وی افزود: امروز ما امنیت و آسایش خود را مدیون شهدا هستیم که جان خود را در راه اسلام و انقلاب فدا کردند.
کفاش افزود: دانش آموزان شهید با رشادت و دلاوری های خود در جبهه ها به همه ما درس ایثار و فداکاری و رشادت دادند چراکه شهادت بالاترین برّ و نیکی است و ما بالاتر از شهادت نداریم.


در ادامه این مراسم، بدیحی مدیر آموزش و پرورش به ارائه گزارشی از شهدای دانش آموز پرداخت.وی گفت: خمینی شهر 330 شهید دانش آموز و 37 شهید فرهنگی دارد که افتخار آموزش و پرورش هستند.
مدیرآموزش و پرورش ادامه داد: امروز افتخار داریم که شاهد برگزاری همایش شهدای دانش آموز شهرستان هستیم و قطعا چنین همایشی آثار و برکات زیادی برای فضای آموزش و پرورش به همراه خواهد داشت.

کنگره ملی شهدای خمینی‌شهر دائمی شود
نماینده خمینی‌شهر در مجلس:
کنگره ملی شهدای خمینی‌شهر دائمی شود

نماینده مردم خمینی €Œشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: کنگره ملی ۲۳۰۰ شهرستان خمینی€Œ شهر باید به عنوان یک نهاد مردمی و انقلاب دائمی شده تا به حفظ آثار دفاع مقدس و شهدا کمک کند.
به گزارش فرصت آنلاین، سید محمدجواد ابطحی در گفت€Œوگو با خبرنگار تسنیم پیرامون برگزاری کنگره ملی 2300 شهید شهرستان خمینی €Œشهر اظهار داشت: فعالیت€Œ های انجام شده در راستای برگزاری این کنگره با توجه به توانمندی€Œ دست€Œ اندرکاران و همچنین کمبود اعتبارات قابل تقدیر است.

وی افزود: برگزارکنندگان این کنگره به صورت شبانه €Œروزی برای هرچه بهتر برگزار کردن این برنامه بزرگ تلاش کردند و امیدواریم در آینده شاهد برگزاری یک کنگره دائمی باشیم چون اینگونه برنامه€Œ ها نباید به صورت مقطعی در زمانی خاص برگزار شده و فراموش شود، بلکه باید برای دائمی کردن آنها تلاش شود.


نماینده مردم خمینی €Œشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این کنگره باید به عنوان یک نهاد مردمی و انقلاب دائمی شده و به حفظ آثار دفاع مقدس و شهدا کمک شود، گفت: رهبر معظم انقلاب می€Œ فرمایند زنده نگه€Œداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و برگزار کنندگان این کنگره ملی نیز در همین راستا تلاش بسیاری انجام داده €Œاند.

وی افزود: طی مدت برگزاری امیدواریم شاهد حضور پرشور مردم و معطر شدن فضای شهر به عطر شهدا و تماشاگر ثمره دائمی این برنامه باشیم.

ابطحی با بیان اینکه در حاشیه این کنگره برای نخستین بار هیئت€Œ های مذهبی خمینی€Œ شهر اجتماع گسترده €Œای را برگزار کردند، خاطرنشان کرد: تاکنون این اتفاق در خمینی€Œ شهر رخ نداده و برای نخستین بار است که همه هیئت €Œهای مذهبی این شهرستان اجتماع کرده و امیدواریم این مراسم سنتی را برای ایام محرم سال€Œ های آینده پایه €Œریزی کند تا ما نیز همانند سایر شهرها شاهد عزاداری جمعی مردم باشیم.


نماینده مردم خمینی€Œ شهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هدف برداشتن قدمی برای تغییر برخی رویکردهای فرهنگی در جامعه است تا با استفاده از یاد شهدا مسیر خود را گم نکنیم.

کتاب های زندگینامه شهدای خمینی شهر معرفی شد+تصویر
در نشست کتابخوان طلایه داران نور
کتاب های زندگینامه شهدای خمینی شهر معرفی شد+تصویر

نشست کتابخوان کتابخانه الغدیر تحت عنوان طلایه داران نور اینبار به مناسبت برگزاری کنگره سرداران و 2300 شهید شهرستان خمینی شهر با معرفی کتاب زندگینامه سه تن از شهدای خمینی شهر که به همت این کنگره منتشر شده، همراه شد. مسوول روابط عمومی اداره کتابخانه های شهرستان ضمن اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: در این نشست که با حضور خانواده شهدا، رضوانی فرماندار، سرهنگ محمدی معاون فرهنگی کنگره شهدای شهرستان، حاج حیدری شهردار، برخی اعضای شورای اسلامی شهر، موسوی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی وهلاکویی مدیرکل اداره کتابخانه های عمومی استان اصفهان برگزار شد، نویسنده کتاب «آقای مربی» که زندگینامه شهید محمود عموشاهی را در قالب داستان به رشته تحریر درآورده به معرفی اثر خود پرداخت. زهره صرامی با گریزی به مراحل مختلف تدوین کتاب نمونه هایی از داستان های آن را نیز خوانش کرد.

 
در ادامه چند نفر از کتابداران این کتابخانه به معرفی آثاری دیگر از کنگره شهدای شهرستان به نام های « فاتح تپه ها» زندگینامه سردار شهید غلامرضا موذنی و «شهیده طیبه» زندگینامه طیبه واعظی یکی از زنان مبارز خمینی شهری پرداختند. نمایشنامه خوانی توسط مصطفی جعفری و محمدتقی شیخی از متن نمایشنامه «یک پنجره لالایی» نوشته مصطفی جعفری از دیگر بخش های جذاب این برنامه بود.


در پایان از حضور خانواده های سرداران شهید محمود عموشاهی، شهید محمد مجیری، شهید محسن حیدری، شهید عبدالمهدی کاظمی که در این نشست حضور داشتند، تقدیر و تشکر شد.


برپایی نمایشگاه عکس «روایت عروج» از برنامه های در حاشیه این نشست بود که با استقبال مخاطبان روبرو شد.


بر اساس همین گزارش، نشست کتابخوان فاتحان خورشید نیز به همین مناسبت در فرهنگسرای درچه برگزار شد. در این نشست که با حضور خانواده ای شهدا، محمودی شهردار درچه، برخی از اعضای شورای شهر درچه و موسوی رییس اداره فرهنگ ارشاد شهرستان همراه بود، کتاب هایی که به همت کنگره سرداران و 2300 شهید شهرستان توسط شهروندان درچه ای به رشته تحریر درآمده، معرفی شد.


سلام دایی جون، سیدبلبلی، اسارت جبهه ای دیگر، هجرت تا بهشت و در آغوش امواج عناوین کتاب هایی بود که توسط نویسندگانش معرفی شد.
در پایان این نشست نیز از خانواده های شهید پاسدار سید سجاد حسینی، شهید پاسدار یحیی براتی احمدآبادی، شهید مهدی اسحاقیان و شهید مهدی هزاره از اتباع افغان تقدیر و تشکر شد.

افتتاحیه اجلاسیه شهدا
افتتاحیه اجلاسیه شهدا

افتتاحیه اجلاسیه دو هزار و 300 شهید شهرستان با حضور دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، سردار سلامی جانشین کل سپاه پاسداران، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مقامات کشوری و لشکری برگزار شد.

در این مراسم رئیس مجلس شورای اسلامی با نکوهش دنیاطلبی و زندگی سلطنتی گفت: زمانی اسلام تا اندلس پیشرفت کرد ولی روحیه دنیاطلبی و زندگی سلطنتی باعث شد از تفکر اصیل دور شوند.


وی با بیان اینکه توحید اساسی ترین محور دستورات اسلامی است افزود: شهدای ما برای اقامه توحید و نفی شرک عازم جبهه ها شدند.
لاریجانی به مسائل منطقه ای اشاره کرد و گفت: نمی توان باور کرد بیش از 60 کشور به فرماندهی آمریکا در سوریه جمع شده اند ولی توان مقابله با داعش را ندارند.
دکتر لاریجانی خمینی شهر را زادگاه علمای بزرگ دانست و تاکید کرد: با این وجود فاصله اقتصادی خمینی شهر با اصفهان زیاد است و جا دارد در این زمینه راهکارهایی اندیشیده شود.
در این مراسم، سردار سلامی جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران با بیان اینکه شهدا به ما ثابت کردند با دست خالی می توان کارهای بزرگی انجام داد، گفت: امنیت امروز کشور ما مرهون خون شهداست و شهدا زمینه ساز تمدنی نوین شدند.

وی افزود: امروز جغرافیای انقلاب اسلامی از کرانه های دریای سرخ تا شرق مدیترانه گسترش یافته است و این موفقیت ها مرهون خون پاک شهداست.
سلامی با بیان اینکه دو هزار و 300 شهید شهرستان خمینی شهر افتخار این شهر و افتخار کشور هستند ادامه داد: شهیدان هر دیار نشان دهنده اخلاص، ایمان، تعهد و فداکاری آن دیار است و خمینی شهر در این زمینه باید به خود ببالد.


آیت الله رحیمی دبیر شورای سیاستگذاری اجلاسیه شهدا دیگر سخنران این مراسم بود. وی با اشاره به پیام شفاهی مقام معظم رهبری به این اجلاسیه گفت: ایشان در این پیام تاکید کردند سلام مرا به همه حضار و مدعوین به ویژه مردم شریف خمینی شهر برسانید و از ایشان تشکر کنید.


وی با بیان اینکه در زمان جنگ تحمیلی از هر 92 نفر خمینی شهری یک نفر جان خود را در دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرد، گفت: خمینی شهر شهر شهید اشرفی، شهید نواب صفوی و شهر دو هزار و 300 شهید والامقام است.


امام جمعه با اشاره به وضعیت شهرستان گفت: درست است که خمینی شهر، شهر خیرین بزرگ است ولی با این حال محرومیت دارد و لازم است مسوولان کشور و استان خمینی شهر را ویژه ببینند و برای حل مشکلات آن از قبیل بیکاری، بافت فرسوده و ... راهکاری بیندیشند. 

 

سردار سلیمانی فرمانده سپاه صاحب الزمان نیز ضمن خیرمقدم گویی به حضار تاکید کرد: هدف از برگزاری این اجلاسیه ها، تبیین راه و سیره شهدای عزیز و تعمیق بخشی به فرهنگ شهادت است و در این راستا دوستان ما در کنگره شهدا زحمات زیادی کشیدند.


رونمایی از کتاب های منتشر شده کنگره شهدا، رونمایی از تمبر یادبود اجلاسیه، پخش کلیپی ویژه زندگانی آیت اله اشرفی، اجرای زنده سرود خمینی شهر از دیگر برنامه های افتتاحیه اجلاسیه شهدا بود.
گفتنی است اجلاسیه شهدا تا روز سه شنبه ادامه خواهد داشت.

هر شب حدود 2 هزار نفر در عزاداری خانوادگی شرکت کردند
هر شب حدود 2 هزار نفر در عزاداری خانوادگی شرکت کردند

وارد دارالقرآن اهلبیت(ع) شدم. سالن بزرگی داشت که مملو از جمعیت بود. آقایان یک طرف، خانم ها هم که مثل همیشه بیشتر بودند یک طرف. قسمتی از سالن هم مخصوص بچه های خردسال و نوجوانان بود. رحل و قرآن ها به صورت ردیفی در سالن چیده شده بود و حضار در مجلس عزاداری قرآنی و خانوادگی نشسته بودند.


مؤسسه مهد قرآن کریم خمینی شهر که تجربه برپایی مراسم جزخوانی خانوادگی «سفره آسمانی» را ماه مبارک رمضان امسال در کارنامه اش ثبت کرده است، این بار با برنامه متنوع و با همان نام «سفره آسمانی» وارد میدان شده است.


این مراسم عزاداری با عزاداری های دیگر که این روزها به وفور در نقاط مختلف شهر برگزار می شود، کاملا متمایز است. عزاداری که شبیه محفل قرآن می ماند و یکی بودن قرآن و اهلبیت(ع) خیلی ملموس است.


مراسم با نماز جماعت مغرب و عشا شروع می شود. تلاوت مجلسی، تواشیح و ابتهال، سخنرانی، پخش کلیپ های تصویری، مداحی، خطابه خوانی، خواندن شعرهای عاشورایی توسط شاعران آیینی شهرستان، سخنرانی کوتاه و در پایان اجرای یکی از پرده های نمایش بیرق عشق از جمله برنامه های این عزاداری خانوادگیست.


مسابقه کتبی هر شب و قرعه کشی از بین حضار و اهدای کتاب ارزشمند نهج البلاغه از دیگر برنامه های این عزاداریست که شب های دهه دوم ماه محرم برگزار شد.
نکته جالب توجه دیگر کوتاه بودن برنامه هاست؛ هر برنامه کمتر از 15 دقیقه طول می کشد و کل برنامه حدود 2 ساعت به طول می انجامد.


به گفته مسؤولان برگزاری این مراسم هر شب بین 1000 تا 2000 نفر از عزاداران و عاشقان قرآن و عترت گرد هم می آیند و هم از سفره قرآن بهره می جویند و هم در عزای سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش می گریند. حتی برخی شب ها مسؤولان شهرستان از جمله نماینده مجلس، اعضای شورای شهر و شهردار هم مهمان برنامه هستند.


گفتنی است ساختمان دارالقرآن اهلبیت(ع) واقع در بلوار شهید منتظری که در حال حاضر طبقه همکفش آماده شده و سه طبقه دیگر آن به زودی آماده بهره برداری خواهد بود توسط بانیان خیر احداث شده و قرار است در اختیار مؤسسه مهد قرآن قرار بگیرد.

جلسه هماهنگی برگزاری سوگواره ملی تعزیه در شهرستان خمینی شهربرگزار شد
جلسه هماهنگی برگزاری سوگواره ملی تعزیه در شهرستان خمینی شهربرگزار شد

جلسه هماهنگی برگزاری سوگواره ملی تعزیه در شهرستان خمینی شهر با حضور فرماندار، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ، شهردار خمینی شهر ، رئیس محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی دیگر از اعضاء در محل دفتر فرمانداربرگزار شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری در این جلسه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گزارشی از آخرین اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته جهت برگزاری سوگواره ملی تعزیه در خمینی شهر به جلسه ارائه نمود.


در ادامه معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار گفت: با توجه به توان بالای در شهرستان جهت اجرای خوب برنامه های مذهبی به ویژه تعزیه ، ضروری است به نحوی عمل گردد تا از برگزاری این سوگواره در خمینی شهر جهت ارتقاء کیفی برنامه های تعزیه و عزاداری در شهرستان استفاده گردد.


در پایان فرماندار شهرستان ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته به برگزاری کنگره ملی سرداران و ۲۳۰۰ شهید شهرستان در ماه جاری اشاره نمودو اظهار داشت شهرستان خمینی شهر قابلیت های زیادی در برنامه های مذهبی دارا می باشد و برگزاری مراسم ملی در شهرستان فرصت مناسبی است تا نسبت به معرفی مطلوب شهرستان در این برنامه ها اقدام گردد.
رضوانی همچنین بر لزوم همکاری سایر ادارات به ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان جهت اجرای هرچه مطلوب تر این سوگواره تاکید نمود.

گفتنی است سوگواره ملی تعزیه از تاریخ ۱۱آبان به مدت ۱۰ شب و از ساعت ۱۹ الی 21:30 در محل حسینیه باولگان برگزار می گردد.

 ساختمان بیمارستان ساعی یکی از محکم ترین سازه های بتونی استان
ساختمان بیمارستان ساعی یکی از محکم ترین سازه های بتونی استان

بیمارستان ساعی بنا به اذعان مهندسان باتجربه استان یکی از محکم ترین سازه های بتونی استان است. به گزارش خبرنگار فرصت، ناظر طرح عظیم بیمارستان ساعی ضمن اعلام این خبر گفت: بنا به تاکید خیّران، تاکنون در ساخت این بیمارستان از با کیفیت ترین مصالح بهره برده ایم. مهندس طالبی با بیان اینکه چگونگی عملیات داخلی، تاسیسات و نماسازی بیمارستان در حال برنامه ریزی است، گفت: نقشه نهایی و چیدمان معماری بیمارستان با تلاش های مسولین شهرودانشگاه علوم پزشکی در چند روز آینده به ما ابلاغ می شود و به زودی اجرایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه عملیات احداث ساختمان جدید بیمارستان تاکنون 40 درصد پیشرفت داشته است برخی قوانین اداری را مانع از پیشرفت سریع این طرح برشمرد.
بر اساس همین گزارش، این بیمارستان در زمینی به مساحت ......متر مربع در 8ونیم طبقه با زیر بنای .....مترمربع با 300 تختخواب دارای بخش های زیر است زیر است:


طبقه زیرزمین: سی تی اسکن، ام آر آی، رادیوگرافی، فلورسکوپی، سونوگرافی، ماموگرافی، رادیوگرافی ساده و ایستاده، آزمایشگاه های مختلف بانک خون، هورمون شناسی و...
طبقه همکف: اورژانس، فوریت های پزشکی، تجدید حیات قلبی، دیالیز زنان، مردان و کودکان و...
طبقه اول: درمانگاه تخصصی، کلینیک چشم، کلینیک دستگاه گوارش و...
طبقه دوم: بخش زنان، جراحی زنان و...
طبقه سوم: بخش مردان، جراحی مردان و...
طبقه چهارم: سی سی یو، آی سی یو، بستری زنان، بستری مردان و...
طبقه پنجم: بخش زنان و زایمان، بستری کودکان، مراقبت های ویژه کودکان و...
طبقه ششم: جراحی قلب، آنژیوگرافی، سی سی یو، آی سی یو، اتاق های جراحی، ارتوپدی و...
طبقه هفتم: مدیریت، سالن کنفرانس، بایگانی و حسابداری و امور اداری، سوییت پزشکان مقیم


گفتنی است برای ساخت بیمارستان ساعی که برای آن ارژانس هوایی پیش بینی شده تاکنون حدود 12میلیارد تومان هزینه شده وبرای تکمیل آن به 45 میلیارد تومان دیگر نیازمند است.

 

صفحه 9 از 255