امروزسه شنبه, 03 بهمن 1396-- Tuesday Jan 23 2018

ساعت 09:00:47

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 03:00:50

نمایشگاه عکس نگاه انفرادی گشایش یافت
نمایشگاه عکس نگاه انفرادی گشایش یافت

مراسم افتتاحیه نمایشگاه عکس گروهی از عکاسان جوان خمینی شهر با عنوان «نگاه انفرادی» با حضورراعی فرماندار و کیانی رئیس شورای شهر و جمعی از علاقه مندان در خانه تاریخی مجیر برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، دراین نمایشگاه که با همکاری سازمان رفاهی تفریحی خمینی شهر، خیریه سرای سالمندان فرزانگان، اداره فرهنگ وارشاد اسلامی وبا هزینه شخصی عکاسان و با نمایشگاه گردانی میلاد نعلبندیان برگزار شده آثار 21 هنرمند عکاس در قالب 33 عکس در معرض دید شهروندان قرار داده شده است.


سرپرست فرمانداری خمینی شهر در این مراسم با بیان این که برگزاری این گونه نمایشگاه ها می تواند به ارتقای استعداد های عکاسی در سطح شهرستان کمک کند، هنرمندان را یاری رسان به مسئولین دانست و افزود: یقینا برای توسعه و پیشرفت کشور نیازمند به ثبت وقایع هستیم و این عکاسان هستند که از دریچه دوربین خود می توانند واقعیت های جامعه امروزی را ثبت کنند. یک عکاس می تواند تاریخ آفرین باشد و هنرمند عکاس در زمینه های مختلف می تواند به توسعه پایدار کمک کند. مجتبی راعی همچنین در کنار برگزاری چنین نمایشگاه هایی استفاده از تجربیات هنرمندان پیش کسوت را از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی لازم دانست. وی یکی از بزرگترین محدودیت های شهرستان در این خصوص را نبود جایگاه و مکان مناسب برگزاری نمایشگاه عنوان کرد و با اشاره به وجود مراکزی مانند خانه هنرمندان آن را برای شهرستان ناکافی دانست و ابراز امیدواری کرد که در شورای شهر پنجم، تدبیری برای این موضوع اندیشیده شود.
گفتنی است نمایشگاه مذکور تا پنجشنبه از ساعت 16 تا 20پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود و کلیه درآمدهای حاصل از فروش این آثار هنری صرف انجام امور خیریه می شود.

ولیمه خاله خانوم در تهران
ولیمه خاله خانوم در تهران

نمایش ولیمه در هجدهمین جشنواره سراسری نمایش های آیینی و سنتی به روی صحنه خواهد رفت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این نمایش به نویسندگی و کارگردانی حسین علی عمادی و هادی کیانی 12 شهریور ماه در دو نوبت و در ساعت های 17 و 20 در تماشاخانه سنگلج تهران به روی صحنه می رود.
گفتنی است شهریورماه 92 نیز نمایش "کی به کیه" به کارگردانی همین دو هنرمند در شانزدهمین جشنواره سراسری نمایش های آیینی و سنتی به اجرا درآمد.

استقبال پرشور مردم از یادواره شهدای اصناف +تصویر
استقبال پرشور مردم از یادواره شهدای اصناف +تصویر

عکاس: سعید بیگی

یادواره شهدای اصناف و شهدای مدافع حرم شهرستان خمینی شهر با حضور گسترده مردم در مسجد جامع فروشان برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، یادواره 410 شهید اصناف و 14 شهید مدافع حرم شهرستان پای هزاران نفر از مردم شهید پرور، زنان، مردان، بازاریان و مسئولان شهرستان را به این آیین ساده و مردمی بازکرد.
رییس بسیج اصناف خمینی شهر با تاکبد بر اینکه این دومین یادواره ای بود که با محوریت شهدای اصناف شهرستان خمینی شهر برگزار می شد، گفت: برای پذیرایی از حضار سه هزار بسته تهیه کرده بودیم که استقبال پرشور مردم موجب شد نتوانیم از بسیاری از میهمانان پذیرایی کنیم.


سرهنگ محمدی در رابطه با سخنان حجت الاسلام مهدی دانشمند در این یادواره گفت: سخنان ایشان سه محور داشت. شهدای مدافع حرم، شهدای اصناف و بازار اسلامی موضوعاتی بود که به آنها پرداخته شد.


وی تعداد شهدای اصناف شهرستان خمینی شهر را 410 نفر عنوان کرد و از اکبر رجبی، محمدعلی رجایی، حسین پرستار، عبدالله جعفری، سیف الله حاج حیدری، سیدمحمود ابطحی، نادعلی جورکش، ابراهیم براتی و احمد امینی به عنوان تعدادی از این شهدا نام برد.


گفتنی است در این آیین که به همت هیات امنای دوشنبه بازار، اتاق اصناف و بسیج اصناف برگزار شد،روحانیون محل، ابطحی نماینده مجلس و راعی فرماندار شرکت داشتند.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مردادماه سال گذشته نیز بزرگداشت شهدای فروشان در مسجد جامع برگزار شد که با استقبال پرشور مردم همراه بود.

 

مستند ناصر صفار درباره طب تسکینی
مستند ناصر صفار درباره طب تسکینی

ناصر صفار مستندساز خمینی شهری به همراه دکتر عبدالرحیم حزینی پدر طب تسکینی ایران مهمان برنامه قاب سلامت از شبکه مستند شدند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، دست اندرکاران این برنامه در راستای بررسی آثار ارسالی به جشنواره سلامت، صفار را به خاطر ساخت مستندی با محوریت فعالیت های دکتر حزینی در زمینه طب تسکینی با عنوان "دوباره زندگی" به این برنامه دعوت کرد. وی درباره انگیزه اش از ساخت این مستند گفت: تا پیش از آنکه پدرم به بیماری سرطان مبتلا بشود اطلاعاتم از این بیماری چندان نبود تا اینکه در گیر و دار تلاش برای مداوای پدر با دکتر حزینی و طب تسکینی به عنوان روش کار ایشان آشنا شدم.


وی افزود: بعد از این ماجرا بود که متوجه شدم وقتی فردی به یک بیماری صعب العلاج مبتلا می شود این تنها بیماری نیست که ایجاد مشکل می کند بلکه حاشیه هایی که بیمار و خانواده اش درگیر آن می شوند خود مشکلی است که از اصل بیماری کم اهمیت تر نیست و گروه طب تسکینی متشکل از پزشک متخصص، پزشک عمومی، پرستار، روانشناس، روحانی و... به یاری بیمار و خانواده اش می شتابند تا کیفیت روند درمان را ارتقا ببخشند. این مستندساز افزود: از آنجا که بسیاری از مردم از این روش درمان اطلاعی ندارند تصمیم گرفتم با تهیه این مستند به سهم خودم به ترویج این شیوه کمک کنم.


در ادامه دکتر حزینی که خود دارای فوق تخصص سرطان شناسی است، درباره طب تسکینی گفت: برای درمان یک بیمار سرطانی نمی توان به شیمی درمانی و پرتودرمانی و ... اکتفا کرد بلکه باید فشار روحی و ترسی که بر بیمار و خانواده اش وارد شده است را نیز مورد توجه قرار داد و طب تسکینی دقیقا همین کار را انجام می دهد و یک گروه با تخصص های مختلف را به یاری بیمار و خانواده اش می فرستد.


دکتر حزینی اضافه کرد: در حال حاضر با کمک چندین خیریه در حال اجرای این طرح برای بیماران صعب العلاج تهران و اصفهان هستیم و دیگر استان ها نیز در حال پیوستن به این طرح هستند.


پدر طب تسکینی ایران افزود: در همین راستا 150 بیمار صعب العلاج تهران که باید در بیمارستان و شرایط ویژه نگهداری شوند در خانه هایشان به سر می برند و تجهیزات و گروه پزشکی رایگان به صورت شبانه روزی در اختیار آنها قرار دارد.


وی تاکید کرد: سرطان پیامی از سوی خداوند است و اگر بیمار سرطانی به منبع معنویت وصل نباشد تاثیر داروها روی او کم می شود. طب تسکینی در واقع آمده است که یک بیمار سرطانی یا خوب بشود و یا خوب از دنیا برود.


گفتنی است خیریه بقیت الله خمینی شهر ویژه حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج که مجری طب تسکینی در خمینی شهر است چندی پیش میزبان دکتر حزینی بود.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، پس از گفتگو مستند دوباره زندگی از شبکه مستند پخش شد تا نشان بدهد که وقتی علم و هنر دست به دست هم بدهند اتفاقات بزرگی را رقم می زنند که زندگی و حتی مرگ انسان را نیز متحول می کنند. پزشکان حاذق بسیاری از دیرباز سر از خاک خمینی شهر برآورده اند که زندگی پربار علمی و اجتماعی شان قابلیت ساختن فیلم ها و مستند های تاثیرگذاری دارد و انتظار می رود که هنرمندان خمینی شهری این نکته را مدنظر قرار بدهند.

135 نسخه کتاب به کتابخانه الغدیر اهدا شد
توسط انتشارات ماهی
135 نسخه کتاب به کتابخانه الغدیر اهدا شد

در ادامه نهضت اهدای کتاب به کتابخانه های شهرستان، انتشارات ماهی که در زمینه نشر ادبیات داستانی فعالیت دارد، 135 نسخه کتاب به کتابخانه الغدیر اهدا کرد. مسئول روابط عمومی اداره کتابخانه های شهرستان از مزرعه حیوانات، سو تفاهم، زیباشناسی، خواب در بهشت و... به عنوان نمونه هایی از کتاب های اهدایی این انتشارات نام برد و افزود: طرح درخواست کتاب از ناشران از سال 94 با ناشران کتب کمک درسی آغاز شد و تاکنون تعدادی از کتابخانه های شهرستان از این طرح بهره مند شده اند.
خانم کمالی افزود: نشر به نشر آستان قدس رضوی هم دو ماه پیش تعدادی کتاب به ارزش ده میلیون تومان به کتابخانه الغدیر اهدا کرد.

سهم فرصت از جشنواره مطبوعات سه رتبه
سهم فرصت از جشنواره مطبوعات سه رتبه

سه نفر از نویسندگان دوهفته نامه فرصت در نخستین جشنواره رسانه های مکتوب و مجازی استان اصفهان که توسط انجمن صنفی روزنامه نگاران برگزار شد، حائز رتبه های برتر و منتخب شدند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، محمدعلی شاهین در بخش مقاله رتبه برتر را از آن خود کرد. سیمین سعیدی در بخش تیترحائز رتبه منتخب شد و لیلا پیمانی در بخش مصاحبه به عنوان منتخب دست یافت.
بنا به گفته مسئولان انجمن صنفی آثار رسیده به جشنواره طی دو مرحله توسط داوران تخصصی داوری شد. داوران مرحله اول آثار منتخب را مشخص کردند وداوران مرحله دوم از بین آثارمنتحب آثار برتر را معرفی نمودند . گفتنی است مجموعه آثار برتر و منتخب به زودی در کتابی به چاپ رسیده وطی مراسمی رونمایی می شود.

راه یابی "کلاه گشاد" به هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان
راه یابی "کلاه گشاد" به هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان

نمایش " کلاه گشاد " به نویسندگی مصطفی جعفری خوزانی وکارگردانی پویان عطایی از اصفهان به هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان راه یافت.
به گزارش خبرنگار فرصت، این جشنواره طی دو مرحله برگزار شده است که در مرحله اول 310 طرح و ایده از 25 استان به این جشنواره ارسال گردیده که 75 طرح پذیرفته شده است. 63 اثر اثر تولید شده پس از ارزیابی توسط داوران برای اجرا در این جشنواره معرفی شده اند که نمایش " کلاه گشاد" جزو این آثار است.
مصطفی جعفری خوزانی در گفتگو با خبرنگار فرصت گفت: در دو ماه اخیر چهار متن خیابانی نوشته من توسط پویان عطایی اجرا شد، نمایش "قوم الظالمین" که حکایت حماقتهای داعش بود و در نمایشگاه قرآن اجرا شد ، نمایش "فضانوردی در خیابان" که راجع به مشکلات جوانان در معابر اصفهان بود و " کلاه گشاد" که برگزیده و منتخب جشنواره لاهیجان است و آخر مرداد به شمال کشور رفته و با بهترینهای تئاتر خیابانی شهروندی کشور به رقابت می پردازد. همینطور نمایش "دود بیداد" که در خانه مشروطه اصفهان از دهم تا چهاردهم مرداد اجرا رفت و به موضع ظل السلطان راجع به قیام تنباکو می پرداخت.

خبرنگاران فعال در امر نماز جمعه تجلیل شدند
خبرنگاران فعال در امر نماز جمعه تجلیل شدند

روز خبرنگار و مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری دو مطلب مهمی بود که در نماز جمعه 13 مرداد 1396 امام جمعه خمینی شهر به آن پرداخت.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی با اشاره به 17 مرداد روز خبرنگار ضمن تبریک به خبرنگارانی که صادقانه مسائل را به مردم منتقل می کنند، گفت: امروز در دنیا خبر و خبرنگاری به یک مصیبت تبدیل شده است چرا که تمام مسائل دنیا به دست رسانه هاست آن هم رسانه ها صهیونیستی. پول می گیرند و حق را باطل جلوه می دهند و باطل را حق. عربستان جنایتکار را حامی حقوق بشر معرفی می کند و ایران و حزب ا... لبنان را حامی تروریست و بی ثبات کننده منطقه.
به همین مناسبت از چهار نفر از خبرنگاران فعال در امر نماز جمعه خمینی شهر سید محمدرضا ابطحی، سید حسام ابطحی، محمد سلیمی و سعید رحیمی توسط امام جمعه تجلیل به عمل آمد.

صفحه 9 از 269