امروزپنجشنبه, 05 اسفند 1395-- Thursday Feb 23 2017

ساعت 11:40:56

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 12:19:58

اصغر فرهادی در ترکیه جایزه گرفت
اصغر فرهادی در ترکیه جایزه گرفت

اصغر فرهادی جایزه جشنواره فیلم آنتالیا را دریافت کرد.به گزارش خبرنگار فرصت، اصغر فرهادی، دوم آبان ماه جایزه یک عمر دستاور هنری پنجاه و سومین دوره جشنواره فیلم آنتالیا را دریافت کرد.
اين جايزه را وزير آموزش و پرورش تركيه در مراسم اختتاميه اين فستيوال به اصغر فرهادى اهدا كرد.
فرهادی در جریان برگزاری این جشنواره، یک کلاس پیشرفته یک روزه برگزار کرد که با استقبال بسیار زیادی از سوی فیلمسازان جوان و همچنین فیلمسازان شناخته€Œ شده ترکیه روبرو شد.
فیلم «فروشنده» نیز در روزهای گذشته در این جشنواره نمایش داده شد.

جشنواره فیلم آنتالیا، از قدیمی€Œترین و معتبرترین فستیوال€Œهای فیلم ترکیه است که امسال از تاریخ شانزدهم الی بیست و سوم اکتبر (بیست و پنجم مهر تا دوم آبان ماه) در آنتالیا برگزار شد.

صدا و سیمای مرکز اصفهان کنگره ملی ۲۳۰۰ شهید خمینی‌شهر را انعکاس می دهد
صدا و سیمای مرکز اصفهان کنگره ملی ۲۳۰۰ شهید خمینی‌شهر را انعکاس می دهد

کنگره ملی ۲۳۰۰ شهید خمینی€Œشهر از صداوسیمای مرکز اصفهان به صورت ویژه پوشش داده می€Œشود. به گزارش فرصت آنلاینقائم مقام صداوسیمای مرکز اصفهان در گفت€Œوگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به برگزاری کنگره ملی 2300 شهید شهرستان خمینی€Œشهر در روزهای هفتم تا دهم آبان€Œماه، با اعلام این موضوع گفت: صدا و سیمای مرکز اصفهان با هدف ارزش نهادن به مقام شامخ شهدا و حمایت از این حرکت ارزنده پوشش ویژه€Œ این کنگره ملی را در برنامه دارد.

علیرضا حسینی  افزود: پوشش و پخش برنامه€Œهای اصلی کنگره 2300 شهید شهرستان خمینی€Œشهر شامل افتتاحیه این رویداد بزرگ که روز هشتم آبان€Œماه برگزار می€Œشود، همچنین اختتامیه این کنگره در دستور کار صدا و سیمای مرکز اصفهان قرار دارد.

وی با اشاره به پوشش همایش€Œهایی که در جریان این رویداد برگزار می€Œشود، گفت: یادواره شهدای روحانی در روز نهم آبان، گرامی€Œداشت شهدای شهر کوشک، یادواره شهدای اصغرآباد و همایش هیئت€Œهای مذهبی شهرستان خمینی€Œشهر از جمله برنامه€Œهایی است که برای پوشش آنها اقدامات لازم انجام شده است.

وی افزود: علاوه بر یادواره€Œهای ذکر شده، همایش بزرگ دانش آموزی و تجمع بانوان نیز در قالب برنامه€Œهای تولیدی انعکاس یافته و می€Œتوان گفت در این راستا همکاری خوبی میان صدا و سیمای مرکز اصفهان و دستگاه€Œهای برگزار کننده کنگره ایجاد شده است.

حسینی با اشاره به پخش زنده دعای ندبه به عنوان نخستین برنامه کنگره ملی 2300 شهید شهرستان خمینی€Œشهر، بیان کرد: علاوه بر این برنامه، باید برای پخش زنده سایر برنامه€Œهای این کنگره برنامه ریزی کرده و برشی از برنامه€Œهای این کنگره را به روی آنتن ببریم.

وی پیرامون ساخت و پخش برنامه€Œهای تولیدی در حاشیه این کنگره اظهار داشت: در رابطه با شهدای شهرستان خمینی€Œشهر آثار موجود مستندی ساخته شده که پخش خواهد شد، علاوه بر اینکه در بخش خبر این رویداد را به صورت ویژه منعکس می€Œکنیم.

«حبل المتین» در خمینی شهر
«حبل المتین» در خمینی شهر

بزرگ ترین قرآن نقره و طلای جهان با نام «حبل المتین» برای تکمیل به خمینی شهر آمد.به گزارش خبرنگار فرصت محمد مهدی عسگری طراح و قلم زن این قرآن اعلام کرد: این قرآن که در بیست و چهارمین نمایشگاه قرآن کریم در رمضان امسال رونمایی شده بود را برای انجام مراحل نهایی به منزل شخصی ام آورده ام.
وی افزود: تمامی کار این قرآن در اصفهان انجام شده است و فقط سرمایه گذار آن تهرانی بوده است. همچنین تاکنون بیش از 700 میلیون تومان برای آن هزینه شده است و قرار است که در امارات متحده عربی به فروش برسد.
عسگری همچنین از طراحی و قلمزنی درب حرم حضرت مسلم (ع) خبر داد و گفت: حدود دو ماه پیش ستاد عتبات عالیات یزد این سردر را به بنده سفارش داده است و قلمزنی آن دو ماه به طول می انجامد. پس از آن مراحل میناکاری، نجاری، طلاکاری و اتصال قطعات آن انجام خواهد گرفت.
این هنرمند خمینی شهری همچنین افزود: در این درب 110 گل عباسی مزین به نام آقا امیرالمومنین (ع) به کار رفته است.
قلمزنی گلدانی با ارتفاع بیش از 2 متر از دیگر کارهای محمدمهدی عسگری است که در مراحلی نهایی قرار دارد و به زودی رونمایی خواهد شد. وی همچنین از ساخت یک زیارت نامه از حضرت اباالفضل (ع) خبر داد که حدود 260 سانتی متر در 310 سانتی متر می باشد.
گفتنی است طراحی و قلمزنی سردرب و پنجره قتلگاه، درب ورود حرم امیرالمومنین (ع) و سردر حرم امام جواد (ع) از دیگر کارهای مذهبی محمدمهدی عسگری است. قلمزنی تابلوی شام آخر نیز بر عهده وی بوده است که تصویر آن در کتاب هنر ماندگار به چاپ رسیده است.

عظمت مردم خمینی شهر نادیده گرفته می شود
امام جمعه خمینی شهر:
عظمت مردم خمینی شهر نادیده گرفته می شود

برگزاری اجلاسیه ملی شهدای شهرستان خمینی شهر، حماسه آفرینی مردم در کمک به بیمارستان ساعی، توصیه به مداحان و سخنرانان، روز آمار و برنامه ریزی و هفته پدافند غیرعامل از جمله مطالبی بود که امام جمعه خمینی شهر بیان کرد.


به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، آیت اله رحیمی ضمن اشاره به اهداف برگزاری کنگره از جمله نمایش چهره واقعی شهرستان گفت:
 اجلاسیه ملی شهدای شهرستان خمینی شهر رسما از شنبه 8 آبان با سخنرانی رییس مجلس شورای اسلامی دکتر لاریجانی در سالن حسینیه ثاراله سپاه شروع می گردد. 

 

وی تاکید کرد: صبح جمعه آینده 7 آبان نیز مراسم دعای ندبه با سخنرانی حجت الاسلام ماندگاری و پخش سراسری در کنار قبور شهدای امامزاده سید محمد(ع) از دیگر برنامه هاست.
استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: مردم خمینی شهر این روزها حدود 10 میلیارد تومان چه به صورت نقد یا چک و تعهدی جهت ساخت بیمارستان ساعی کمک کردند. باید از این مردم تشکر کرد. من قادر نیستم. البته با این مبلغ مشکل بیمارستان حل نمی گردد و هنوز کافی نیست ولی همین مقدار نیز باید تشکر کرد که به برکت امام حسین(ع) بود نه چیز دیگر وگرنه برای جمع آوری کمک مجالس دیگر نیز گرفتند ولی پول زیادی جمع نشد اما وقتی نام امام حسین(ع) وسط آمد، ببینید مردم چه کردند.

 

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن تسلیت شهادت حضرت سجاد(ع) خطاب به سخنرانان و مداحان گفت: مطلبی که می خواهید بگویید از کتب و مقاتل صحیح و قوی و مستند باشد. ما لازم نداریم تاریخ کربلا را شمر یا آن گچکار کذایی نقل کند، خواب هم سندیت ندارد. سراغ واقع گرایی بروید و حقیقت عاشورا به نسل جوان منتقل سازید.
وی به جوانان توصیه کرد: حقیقت عاشورا را از زبان فلان مداح و سخنران قبول نکنید بلکه بروید سراغ کتب و مقاتل معتبر و صحیح.

 

امام جمعه شهرمان با اشاره به اول آبان روز آمار و برنامه ریزی گفت: در سرشماری نفوس و مسکن کمک کنید و اطلاعات را بگویید. دولت باید برخی مسائل را بداند؛ از تعداد جمعیت، شغل ها، بیکاری ها و... و برنامه ریزی کند. پس از هیچ کس نترسید. هر چه این آمار واقعی تر باشد، برنامه ریزی ها واقعی تر خواهد بود و برعکس.


خطیب جمعه با اشاره به هفته پدافند غیرعامل گفت: باید جامعه به سمتی رود که آسیب ها کمتر شود چه آسیب های بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و بیماری ها و چه آسیب های معنوی. باید کشور آماده دفاع باشد نه فقط دولت و ارتش. خود مردم تک تک باید آماده دفاع باشند. هدف کاهش آسیبهاست.

 ایثار و گذشت همیشه سرلوحه کار مردم خمینی شهر بوده است
شهردار در جلسه رونمایی از تمثال شهدای خمینی شهر:
ایثار و گذشت همیشه سرلوحه کار مردم خمینی شهر بوده است

با حضور مسؤولین شهرستان از تمثال شهدای شهرستان در سالن مدیریت بحران رونمایی شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین این نمادها که توسط شهرداری و با نظارت شهردار به عنوان رییس کمیته فضاسازی و تبلیغات کنگره ملی سرداران و 2300 شهید شهرستان خمینی شهر طراحی و ساخته شده است قرار است به مناسبت برگزاری این اجلاسیه در سطح شهر نصب گردد.
فرمانده سپاه پاسداران خمینی شهر در این مراسم ضمن اشاره به متفاوت بودن و پرجلوه بودن این تمثال ها نسبت موارد مشابه در شهرهای دیگر اظهار داشت: جمعیت ایثارگر شهرستان چشمشان به این بود که اتفاق بزرگتری از یادواره های شهدا و سایر برنامه هایی در این خصوص به وقوع بپیوندد. ما در دهه چهارم انقلاب اسلامی هستیم و این شهدا همه در دهه اول شهید شده اند و قرار است این اتفاق بزرگ پاسداشت آن ها به دست ما به وقوع بپیوندد و خدا را شکر همه دست به دست هم داده ایم که این اجللاسیه ملی شهدا خوب و درخور شهدا و شهر مذهبی ما؛ خمینی شهر اتفاق بیفتد.
سرهنگ مرادی با اشاره به این که تا 7 آبان؛ اولین روز برگزاری اجلاسیه کار 16 کمیته دست اندرکار اجلاسیه به اتمام خواهد رسید، افزود: اکثرا آن ها خوب وارد میدان شده اند و در واقع مانند همین شهدا هستند و در همین خمینی شهری که این شهدا بزرگ شده اند رشد کرده اند و همان غیرت و همتی که در وجود شهدا وجود داشت در رگ های آن ها جاری است.
وی در اعلام برنامه های 4 روز اجلاسیه گفت: صبح اولین روز اجلاسیه دعای ندبه در امامزاده سید محمد(ع) پخش سراسری خواهد شد که با سخنرانی آقای ماندگاری و مداحی آقای طاهری همراه است. عصر همین روز یادواره شهدای کوشک با سخنرانی سردار سلامی جانشین کل سپاه برگزار می شود. همچنین برنامه اختتامیه این روز به همت معاونت فرهنگی سپاه خمینی شهر در سینما فرهنگ اجرا می شود.
سرهنگ مرادی شنبه 8 آبان ماه را روز اجرای برنامه های اصلی و افتتاحیه کنگره شهدا اعلام کرد و توضیح داد: پیش بینی می شود این برنامه با حضور هزار مهمان به خصوص از استان های دیگر برگزار شود که مهمان ها کشوری و لشگری نیز در آن حضور دارند. همچنین رییس مجلس آقای لاریجانی و فرمانده کل سپاه دو سخنران برنامه شنبه هستند. ساعت 3 بعد از ظهر همین روز هم میزبان تمام هیات ها و دسته های عزاداری خمینی شهر هستیم که با تمام ادوات عزاداری خواهند آمد و این اتفاق برای اولین بار است که در خمینی شهر به وقوع می پیوندد.
وی با اشاره به این که نگاه ها در برگزاری این اجلاسیه نه سیاسی بوده و نه اعتقادی افزود: البته ما سیاسی هستیم ولی سیاسی باز نیستیم و روی اعتقاداتمان نیز محکم ایستاده ایم و پشت بعضی از برنامه ها اهدافی طراحی شده که می خواهیم همه به میدان بیایند.
فرمانده سپاه خمینی شهر اجتماع بزرگ دانش آموزان دختر در حسینیه ثار الله را از برنامه های صبح روز یکشنبه اعلام کرد و افزود: عصر یکشنبه برنامه یادمان شهدای اصغرآباد با سخنرانی امیر پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش برگزاری می شود. همچنین اختتامیه جشنواره شعر یادواره شهدای روحانی در حوزه جواد الائمه با سخنرانی آیت الله طباطبایی از دیگر برنامه های این روز است.
گفتنی است اجتماع بزرگ بانوان شهر در حسینیه ثارالله برنامه صبح آخرین روز اجلاسیه است که در آن خانم اصلانی رییس بسیج جامعه زنان کل کشور سخنرانی خواهد کرد. همچنین اختتامیه اجلاسیه عصر روز دوشبه 10 آبان ماه با سخنرانی سردار نقدی برگزار خواهد شد.
سرهنگ مرادی همچنین به برگزاری نمایشگاهی در کنار اجلاسیه اشاره کرد که دارای غرفه های مختلفی مانند تاریخ اسلام، ارتش و سپاه، خمینی شهر شناسی و ... می باشد.
شهردار نیز در این مراسم ضمن اشاره به تلاش مسؤولان و رضایت نسبی مردم گفت: بعضی از این شهدا از دوستان بچگی ما بودند و با اهدای جان شان ایثار کردند و هستی شان را برای دین و کشور و امنیت دادند. هر کاری که از دست مان برآید باید انجام دهیم تا شاید بتوان ذره ای از آن عظمت به وقوع پیوسته را پاس داشت.
حاج حیدری با اشاره به این که مردم خمینی شهر در زمینه گذشت و ایثار بی نظیر هستند افزود: نمونه این ایثار عظمت اخیری است که در شهر ایجاد شده و نسیم حسینی که به طرف بیمارستان ساعی وزید و خیرین با نام آقا امام حسین آمدند و تا کنون 10 میلیارد تومان به این حرکت ارزشمند انسانی کمک کرده اند و امیدواریم ادامه یابد.
وی با اشاره به تلاش های مسؤولین علی الخصوص فرماندار در زمینه برگزاری اجلاسیه گفت: برای طراحی تمثال مبارک شهدا فکر ما این بود که اگر قرار است هزینه ای شود باید درست انجام شود و خلاقیت در کنار کار وجود داشته باشد. نهایتا با زحمتی که اعضای محترم شورای شهر، دوستان کنگره و نیروهای هنری مان کشیدند به این نمونه هایی که مشاهده می کنید رسیدیم. این نماد ترکیبی از ضریح ائمه، پرچم سه رنگ ایران، لاله های شهدا و کبوترهایی است که نماد عروج هستند.
شهردار به هزینه 950 هزار تومانی تک عکس شهدا در یکی از شهرهای اطراف اشاره کرد و افزود: با توجه به وضعیت نامناسب مالی شهرداری به واسطه خلاقیت نیروها، امانی کار کردن و البته همکاری و هماهنگی خوب یکی از کارخانه داران شهر این تمثال ها آماده شد و بلافاصله پس از این جلسه در سطح شهر نصب خواهد شد. همچنین برنامه ریزی هایی جهت نصب 10 تصویر از سرداران شهید در ورودی های شهر در حال انجام است.
وی ضمن تشکر از ریاست شورای شهر به خاطر کمک ها و پیگیری هایی که در این زمینه انجام داده است افزود: ما از همین جا اعلام می کنیم که شهر و شهرداری با تمام امکانات به این اجلاسیه کمک خواهند کرد تا این عظمتی که قرار است برای اولین بار اتفاق بیفتد به خوبی اجرا شود و شهری که همیشه ایثارگری، شهادت و گذشت سرلوحه کارش بوده بیشتر شناسانده شود.
فرماندار نیز ضمن تشکر از از اعضای شورای سیاست گذاری کنگره به خصوص فرمانده سپاه و همکاری ادارات گفت: یکی دو اداره هستند که انجام کار را در دور اداری می اندازند و بنده مجبورم که ظرف دو روز آینده برای آن تعیین تکلیف کنم. وظیفه همه ماست که این کار را به نحو احسن انجام دهیم چرا که این پست و مقامی که ما داریم به واسطه خون شهداست و اگر ما قدمی بر نداریم و کار را در روال اداری بیندازیم خیلی نازیباست.
شایان ذکر است 250 تابلوی فلزی که هر کدام مزین به 6 تصویر از شهدای خمینی شهر می باشد، توسط شهرداری تهیه و در سطح شهر نصب خواهند شد.

اولیا نسبت به فرزندانشان حساس باشند
امام جمعه خمینی شهر:
اولیا نسبت به فرزندانشان حساس باشند

گلایه از برخی رویه های عزاداری، هفته پیوند اولیا و مربیان، هفته تربیت بدنی و روز جهانی عصای سفید از جمله مطالبی بود که در خطبه های نماز جمعه این هفته مطرح گردید.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، آیت اله شیخ عباس رحیمی با اشاره به بعضی عزاداری های اشتباه از برخی مسوولان گلایه کرد و گفت: مسوولان متاسفانه نسبت به کسانی که از بیرون شهر می آیند و آبروی شهر را می برند جدی برخورد نمی کنند. حداقل کاری که مسوولان با همکاری مردم می توانند انجام دهند این است که غریبه ها را راه ندهند.
نماینده ولی فقیه ادامه داد: قبلا با دلیل فقهی ثابت کردم که برخی عزاداری ها حرام است. حتی اگر کسی ادعای مرجعیت دارد بیاید پیش من تا با مبانی فقهی برایش ثابت کنم. حداقلش این است که کراهت دارد. کراهت نیز قُرب نمی آورد. به هر حال فتاوای مراجع و نظر مقام معظم رهبری این است که این کارها درست نیست. اینها به ضرر شیعه است. تمام مراجع می گویند اگر عزاداری یا هر برنامه ای وهن شیعه باشد، جایز نیست.


حاج آقا رحیمی اظهار داشت: کسانی که در ماهواره ها علیه وحدت شیعه و سنی کار می کنند، عادل نیستند بلکه فاسقند و نمی توان از فاسق تقلید کرد. اینها ریشه شان به لندن بند است. تفرقه کار انگلیسی هاست. تفرقه شیعه و سنّی هر دو را دارد نابود می کند.


وی ضمن بیان حدیثی از امام حسین(ع) گفت: اگر در جایگاهی قرار گرفتی و مسوول اداره، نهاد یا قرض الحسنه ای شدی که مردم به شما رجوع می کنند، بدان این از الطاف خداوند است. از مراجعه مردم خسته نشو که اگر از این نعمت خدا خسته شدی، خداوند این نعمت را از شما می گیرد.


رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با اشاره به هفته پیوند اولیا و مربیان گفت: اولیا نسبت به فرزندانشان حساس باشند و با مدارس مرتبط باشند. 


خطیب جمعه با اشاره به هفته تربیت بدنی و با بیان اینکه ورزش در اسلام یک ارزش است، گفت: متاسفانه رشته فوتبال یک بت شده است و پول های کشور برای همین یک رشته هزینه می شود. با هزینه های گزافی مربی خارجی دعوت می کنند. نصف این هزینه را بدهید مربی تربیت کنید. ما که دانشمند موشک ساز تربیت می کنیم، عرضه نداریم مربی ورزش تربیت کنیم!
وی ادامه داد: متاسفانه گاهی پول هایی به نام ورزش خرج می شود. به جا خرج کنند من مخالف نیستم؛ رشته های مفیدی که به سلامت جامعه کمک کند. اینها را تقویت کنید.
امام جمعه شهرمان ضمن گرامیداشت روز جهانی عصای سفید گفت: جامعه باید قدر روشندلان را بداند. شهرداری کاری کند که این عزیزان به راحتی رفت و آمد کنند و آسیب نبینند. مساله اشتغال، ازدواج و مسکنشان است. دولت و بهزیستی به ایشان رسیدگی کند و سعی کند مشکلاتشان حل گردد.

مراجعه 3هزار و 500 خمینی شهری به مراکز اهدای خون شهرستان
در دهه اول محرم صورت گرفت:
مراجعه 3هزار و 500 خمینی شهری به مراکز اهدای خون شهرستان

در دهه اول ماه محرم بالغ بر 3 هزار و 500 خمینی شهری به مراکز اهدای خون مراجعه کردند. رییس مرکز اهدای خون شهرستان با اعلام این خبر به فرصت آنلاین گفت: از آنجا که ظرفیت پذیرش پایگاه اهدای خون خمینی شهر بیش از 2 هزار واحد خون نیست به تعدادی از مراجعان کارت نذر خون اهدا شد تا اهدا کننده در تاریخ تعیین شده توسط پایگاه، برای اهدای خونش مراجعه نماید. بر اساس همین گزارش، مسوول روابط عمومی اداره کل اهدای خون اصفهان با اعلام اینکه مردم خمینی شهر در روزهای دیگر سال روزانه 30 تا 50 واحد خون اهدا می کنند، گفت: با توجه به اینکه نیاز روزانه استان اصفهان 400 واحد خون است از مردم خیراندیش انتظار می رود به طور مستمر و تدریجی به اهدای خون بپردازند تا هم نیاز بیماران پوشش داده شود و هم با توجه به اینکه تاریخ انتقضای خون به عنوان یک موجود زنده از 30 روز بیشتر نیست از خون اهدا شده نهایت استفاده بشود.

 

عکس ها از: امین رضایی

پدر شهیدان کندری درگذشت
پدر شهیدان کندری درگذشت

حاج غلامرضا کندری پدر شهیدان علیرضا و محمدرضا کندری درگذشت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مراسم تشییع از ساعت دو بعداز ظهر از درب منزل وی واقع در بلوار شهید منتظری کوچه شهید رضا شاهین به سمت گلزار شهدای امامزاده سیدمحمد برگزار می شود.

صفحه 10 از 255