امروزچهارشنبه, 06 ارديبهشت 1396-- Wednesday Apr 26 2017

ساعت 04:15:37

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 12:34:01

ابتکار هیات بکا الحسین (ع)
ابتکار هیات بکا الحسین (ع)

هیات بکا الحسین (ع) که ابتدای محرم امسال تشکیل شده است، طی طرحی 313 سبدکالا را بسته بندی و در سالروز شهادت حضرت رقیه (س) در بین نیازمندان تقسیم نمود. مسوول این هیات به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: اقلام موجود در هر سبدکالا شامل برنج، روغن، لوبیا، لپه، رب گوجه، ماکارونی و نمک است و در همه محلات توزیع خواهد شد.


ملااحمدی همچنین گفت: قصد داریم تا پایان ماه صفر به کمک خیرین و به نیت 14 معصوم، 14سری جهیزیه تهیه نماییم و به دست نیازمندان برسانیم تا تنها نذر غذایی نداشته باشیم. وی افزود: ما با شعار «ما بر آنیم که در فلک اجتماعی حیات طرحی نو در اندازیم» شروع کرده ایم و قصد داریم آن را عملی کنیم.

سوگواره ملی تعزیه در خمینی شهر در حال برگزاری است
سوگواره ملی تعزیه در خمینی شهر در حال برگزاری است

اولین سوگواره ملی تعزیه با حضور هنرمندانی از ده استان کشور در مرکز فرهنگی امام حسین(ع) (حسینیه باولگان) در حال برگزاریست. رییس انجمن تعزیه خمینی شهر در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین در اینباره گفت: در اولین شب از این سوگواره که از 11 آبان آغاز شد هنرمندانی از استان گیلان به خمینی شهر آمدند و تعزیه امامزاده ابراهیم که آرامگاهش در شهر فومن می باشد را به اجرا در آوردند.


در دومین شب که با استقبال پر شور مردم رو به رو شد هنرمندان اصفهانی به اجرای تعزیه حمزه سیدالشهدا پرداختند. در این نمایش مذهبی سه نفر از هنرمندان خمینی شهر نیز نقش آفرینی کردند. کبیریان افزود: در شب سوم هنرمندانی از استان مرکزی به اجرای تعزیه عبداله عفیف پرداختند و در شب چهارم  کرمانی ها تعزیه حبیب بن مظاهر را نمایش دادند.

وی با اعلام اینکه برگزاری این سوگواره به همت اداره کل ارشاد استان و شورای تعزیه استان می باشد، گفت: به غیر از انجمن تعزیه خمینی شهر و اداره ارشاد شهرستان، فرمانداری و شهرداری نیز در برپایی این مراسم همکاری کردند. گفتنیست این گروه های تعزیه هر کدام یک شب میهمان شهر ما هستند و در یکی از سالن های حسینیه باولگان اسکان می یابند.
اخبار تکمیلی این سوگواره که تا 20 آبان ادامه دارد متعاقبا اعلام می گردد.

 آیین اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه برداشت 2300 و جشنواره تاتر خیابانی معبر
در راستای اجلاسیه ملی کنگره شهدا برگزار شد:
آیین اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه برداشت 2300 و جشنواره تاتر خیابانی معبر

جشنواره فیلم کوتاه برداشت 2300 با اکران فیلم های منتخب و جشنواره تئاتر خیابانی با اجرای تئاتر ها سه شنبه 12 آبان ماه در سالن بصیرت شهرداری با حضور سرهنگ مرادی، شهردار، رییس و چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر به کار خود پایان داد.


به گزارش خبرنگار فرصت، این برنامه که با حضور هنرمندان شهرستان و برخی از مسوولین شهر در روز پایانی اجلاسیه ملی شهدا برگزار شد با تقدیر از برگزیدگان در هر دو بخش فیلم و تئاتر به کار خود پایان داد.


دبیر شورای سیاست گذاری کنگره طی بیاناتی ضمن تقدیر و تشکر از فعالان کمیته هنری گفت: در سال گذشته کنگره سرداران برنامه سفیران شهدا را در 120 مدرسه اجرا نمود که بازخورد خوبی را در پی داشت. امسال نیز برای اولین بار برنامه ای عظیم با حضور مسوولین رده اول کشوری و لشکری برگزار کردیم که با استقبال پر شور مردم مواجه شد.
محمد علی حیدری نیز هدف از برگزاری جشنواره های هنری را تولید آثار فاخر برای شهدا همچنین ورود هنرمندان شهرستان به این عرصه دانست و گفت: در راستای برگزاری اجلاسیه 5 جشنواره هنری در نظر گرفته شد. جشنواره هنرهای تجسمی در سطح استان، جشنواره سرود که 18 گروه سرود شرکت کردند و در مراسم اجلاسیه این گروه ها برنامه اجرا کردند و امروز بزرگترین گروه سرود آوایی کشور رونمایی شد. همچنین جشنواره فیلم کوتاه برداشت 2300 در سطح استان و تاتر خیاباتی معبر. بخش فیلم فراخوان جشنواره در دو بخش فیلمنامه و فیلم منتشر شد که 28 فیلمنامه از کل استان و 19 حلقه فیلم متنوع به دبیرخانه ارسال شد که پس از داوری بعضی از فیلمنامه ها پیش تولید و به اختتامیه رسید.
در بخش تاتر هم به پیشنهاد خود هنرمندان تاتر شهرستان، تاتر خیابانی انتخاب شد که این چند شب با استقبال و حضور مردم در حاشیه اجلاسیه نمایش ها به اجرا در آمد. 18 اثر به جشنواره ارسال شده که سه تا از این تاترها از استان و بقیه از خمینی شهر می باشد.


وی در ادامه افزود: کنگره شعر اجلاسیه نیز با عنوان «رهاتر از پرواز» در سطح ملی برگزار شد و با استقبال خوبی نیز روبه رو شد. ما فراخوان های جشنواره را با عنوان اولین منتشر کردیم و امیدواریم که این جشنواره ها در سالهای آتی نیز تداوم داشته باشد.


اجرای سه گروه سرود در خلال برنامه ها از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.
گفتنیست برگزیدگان بخش فیلم جشنواره اکبر نجارپور نویسندگی برتر داستانی، سعید براتی نویسندگی برتر مستند، امیرحسین ریاحی کارگردانی برتر داستانی، سعید براتی کارگردانی برتر مستند همچنین ابراهیم حاجی حیدری و پیمان کرمی برگزیده بخش صد ثانیه با موبایل شدند.


و در بخش تئاتر خیابانی، برگزیدگان در بخش نویسندگی مصطفی جعفری خوزانی مقام اول، علی قیومی مقام دوم و نوراله لک مقام سوم.
در بخش کارگردانی، نوراله لک مقام اول، علی قیومی مقام دوم و جلال مشتاقیان مقام سوم.
در بخش بازیگری مرد، رضا ملکی مقام اول، سعید یاردوستی و ابراهیم حاجی حیدری مقام دوم و سید محمد موسوی و ابوالفضل شریفی مقام سوم.
در بخش بازیگری زن، زهرا عسکری مقام اول، فرخنده دریایی مقام دوم و فاطمه حسنی مقام سوم را کسب نمودند. همچنین اثر برگزیده دبیرخانه به علت پرداخت موضوع شهدای حرم تیپ فاطمیون به گروه افغانستانی تمثیل گران برای نمایش مرثیه های ابدی اهدا شد.

هنرمند خمینی شهری عازم مسابقات جهانی می شود
هنرمند خمینی شهری عازم مسابقات جهانی می شود

هانیه اسحاقیان از مهارت آموزان اداره فنی و حرفه ای خمینی شهر در مسابقات ملی مهارت به رتبه اول رشته طراحی و دوخت دست یافت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، اسحاقیان که از دانشجویان دانشکده فنی سمیه است از بین 27 نفر موفق به کسب این رتبه شد.
به گفته رییس دانشکده سمیه این هنرمند 20 ساله در آینده نزدیک عازم مسابقات جهانی خواهد شد.

محسن امیریوسفی در جشنواره فیلم کوتاه تهران قضاوت می کند
محسن امیریوسفی در جشنواره فیلم کوتاه تهران قضاوت می کند

محسن امیریوسفی به عنوان یکی از داوران سی وسومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران انتخاب شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم کوتاه تهران، محسن امیریوسفی به همراه اکبر عالمی، محمدرضا هنرمند، رضا میرکریمی و داود خیام قضاوت فیلم های حاضر در بخش ملی سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران را بر عهده دارند.


شایان ذکر است سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 18 تا 24 آبان به دبیری فرید فرخنده در کیش برگزار می شود و در آن 65 فیلم در بخش داستانی، 25 فیلم در بخش مستند، 21 فیلم در بخش تجربی و 35 فیلم در بخش پویانمایی مسابقه سینمای ایران با هم رقابت می کنند. کار داوری آثار راه یافته به بخش سینمای ایران جشنواره سی و سوم با حضور اعضای هیات داوران از دوشنبه 10 آبان آغاز شده است.

 کوشک یکی از پرشهید ترین شهرهای جهان اسلام است +تصویر
سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران:
کوشک یکی از پرشهید ترین شهرهای جهان اسلام است +تصویر

یادواره 102 شهید شهر کوشک با حضور سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راستای کنگره ملی 2300 شهید شهرستان برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، سردارسلامی در این نشست که با استقبال پرشور مردم کوشک همراه شد، با اشاره به شکست€Œهای مستکبرین گفت: در دورانی قرار داریم که اسلام در حال پیشروی در یک نبرد بزرگ با دشمنان است.

 
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: صدای شکستن استخوان€Œ های دشمنان اسلام شنیده می€Œ شود و ثبات قدم در بیداری کشورهای اسلامی به برکت خون شهیدان انقلاب اسلامی و در سایه ولایت حاصل شده است.


وی امنیت را بالاترین دستاورد خون شهیدان برشمرد و گفت: فتنه€Œ انگیزی، سیاست€Œ های ویرانگر، جنگ€Œ افروزی، تحریم و محاصره، منزوی€Œ سازی و عملیات روانی تماما توطئه€Œ های دشمنان را در این مدت خنثی کرده است.


سردار سلامی گفت: کوشک جز پر شهیدترین شهرهای جهان اسلام است که این نشان€Œدهنده شهامت و عظمت و وفاداری شما در دفاع از حریم اسلام و ولایت است.
وی اظهار کرد: مردان مجاهد انصارالله با تمام وجود می€Œجنگند و مردم بحرین در جایی که محل استقرار نیروهای آمریکایی€Œ است بیدار و پیروز شده€Œاند.
سلامی تصریح کرد: کشور لبنان امروز کابوس صهیونیسم€Œهاست و سوریه نیز آوردگاه نبرد حق علیه باطل است و می€Œبینیم تا به امروز هیچ توفیقی برای جبهه استکبار حاصل نشده است. امروزه شیعه در عراق به حاکمیت رسیده است و در آن کشور نیز استکبار هیچ نتیجه€Œای ندیده است. امروز نهضت امام حسین (ع) فراگیر شده و عاشورا در جهان اسلام زنده است و یزیدها به شکست€Œهای عظیمی رسیده€Œاند که این نتیجه فرهنگ جهاد و شهادت است.


سلامی همچنین به قدرت نظامی ایران اشاره و خاطرنشان کرد: موشک€Œهای ما توانایی به آتش کشیدن هر نقطه€Œ و جنبنده€Œای را در آسمان و زمین و دریا دارند.
سلامی در پایان گفت: نهضتی که بر ولایت تکیه می€Œکند در هیچ صحنه€Œای از هیچ دشمنی آسیب نخواهد دید و ملت€Œهایی که بر ولایت تکیه می€Œکنند پیروز همیشگی هستند. این ملت شعارهای خود را در جهان اسلام گسترانده است و ساختارهای بزرگی از خود در جهان اسلام ایجاد کرده است. امروزه در عراق شاهد ایجاد یک نیروی قدرتمند بسیجی هستیم و در سوریه نیروی قدرتمندی در اختیار آنهاست که در مقابل دشمنان بزرگ ایستاده€Œاند.


بر اساس همین گزارش، حجت الاسلام هاشمی امام جمعه شهر کوشک در این برنامه از چاپ دو کتاب، کتاب وصیتنامه شهدا و کتاب رنگی زندگینامه 102 شهید کوشک خبر داد.

عکاس: عبداله ذاکری

 نیروهای مسلح ایران هرگز غافلگیر نمی‌شوند +تصویر
امیرپوردستان در یادواره شهدای شهر اصغرآباد
نیروهای مسلح ایران هرگز غافلگیر نمی‌شوند +تصویر

یادواره 75 شهید شهر اصغرآباد در راستای اجلاسیه بزرگ سرداران و 2300 شهید شهرستان خمینی شهر با حضور امیرپوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش برگزار شد. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، فرمانده نیروی زمینی ارتش در این مراسم که با استقبال پرشور مردم روبرو شد، گفت: ملت یقین داشته باشد فرزندان آنها در نیروهای مسلح هرگز غافلگیر نشده و در صورت هرنوع تجاوز، کشور تهدیدکننده و کشورهای حمایت€Œکننده را موردهدف قرار می€Œدهد.
به گزارش خبرنگار مهر، امیر احمدرضا پوردستان شامگاه یک€Œشنبه در مراسم یادواره شهدای اصغرآباد از شهرهای شهرستان خمینی€Œشهر، با بیان اینکه ملت ایران از زمان شناخت دین مبین اسلام همواره در خدمت و دفاع از این دین آسمانی بوده است، اظهار داشت: این ملت وفادار پس از حمله عراق به مرزهای ملت ایران غیرت دینی خود را به نمایش گذاشت و در لبیک به ندای ولی€Œفقیه زمان راه امام حسین (ع) را الگو قرار داده برای دفاع از دین و مرزهای کشور از نثار جان خود دریغ نکردند.

وی افزود: امام حسین (ع) در شب عاشورا به حضرت زینب (س) درباره یاران باوفای خود فرمودند که آنها را آزمایش کرده€Œاند و همگی وفادارانه در کنار ایشان در روز عاشورا شهید می€Œشوند و با این جملات، یاران باوفای خود را به عنوان الگویی برای تمام طول تاریخ معرفی کردند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه جهاد در راه خدا را می€Œتوان بر چندین نوع کبیر، اکبر و اصغر تقسیم کرد، ابراز داشت: جهاد اصغر مبارزه با دشمنان دین خدا و جهاد اکبر مبارزه با نفس خویشتن است اما جهادی فراتر از این دو نوع یعنی جهاد کبیر داریم که به معنای عدم تبعیت از خواسته€Œهای دشمنان است.

نتیجه تبعیت و سرسپردگی به دشمنان ذلت است

وی با اشاره به اینکه نتیجه نهایی تبعیت و سرسپردگی به دشمنان ذلت است، ابراز داشت: محمدرضا پهلوی پس از فرار از کشور تا ساعت€Œها از رئیس€Œجمهور آمریکا درخواست فرود هواپیمای خود را در خاک این کشور داشت؛ خواسته€Œای که به نتیجه نرسید و این در حالی است که وی پیش از آن تابع محض دستورات آمریکایی€Œها بود.

امیر پوردستان با اشاره به اینکه عربستان نیز از این قانون تبعیت از دشمنان خدا و ذلت بی€Œنصیب نمانده است، بیان داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی عربستان هر بار بخشی از صنایع بحرانی آمریکا را خریداری می€Œکرد اما اکنون باید خسارت دو تا سه تریلیاردی به آمریکایی€Œها پرداخت کند چراکه آمریکایی€Œها اسنادی مبنی بر دست داشتن این کشور در حادثه ۱۱ سپتامبر ارائه کردند.

طرح€Œریزی جنگ€Œهای ترکیبی توسط آمریکا بر علیه ایران

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه آمریکایی€Œها پس از جنگ جهانی دوم جنگ€Œهای ترکیبی را برای دسترسی به اهداف خود طرح€Œریزی کردند، تاکید کرد: آمریکایی€Œها پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون این جنگ را که در آن از تمامی راه€Œهای ممکن برای مبارزه مانند جنگ سخت، نرم، فشارهای اقتصادی و سیاسی استفاده می€Œشود بر علیه ایران پیاده کرده€Œاند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: در طول این سال€Œها ایران شاهد هشت سال جنگ تحمیلی، تحریم، ترور، تلاش برای منزوی€Œسازی ایران در دنیا و ایجاد نا امنی در مرزهای خود بوده است و امروز نیز شیوه€Œهای جدیدی از تهدیدات جنگی را بر علیه ایران به کار گرفته€Œاند که همان راه€Œاندازی جنگ€Œهای نیابتی در منطقه توسط گروه€Œهای تکفیری مانند داعش است.

وی با بیان اینکه تاکنون داعش نتوانسته خود را به مرزهای ایران برساند، ادامه داد: از خردادماه سال ۹۳ نیروی€Œهای داعش از غرب عراق به سمت مرزهای ایران حرکت کرد اما نیروهای مسلح کشور ایران با اقتدار خود اجازه نداده€Œاند به مرزهای ایران نزدیک شود.

ملت ایران یقین داشته باشد نیروهای مسلح ایران هرگز غافلگیر نمی€Œشود

امیرپوردستان با اشاره به اینکه داعش همچنان در تلاش برای نزدیک شدن به مرزهای کشورمان است، گفت: نیروهای مسلح ایران با بررسی و رصد دقیق تحرکات دشمن در منطقه ظرفیت€Œهای لازم متناسب با تهدیدهای دشمن ایجاد کرده است و ملت ایران یقین داشته باشد که فرزندان آنها هرگز غافلگیر نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح با گوش سپردن به امر رهبر معظم انقلاب جرئت حمله را از دشمنان و دست€Œنشانده€Œهای آنها سلب کرده€Œاند، اضافه کرد: نیروهای مسلح ایران هر کشور تهدیدکننده را به همراه کشورهای حمایت€Œکننده مورد هدف قرار می€Œدهد و هرگز به دشمنان اجازه نزدیک شدن به مرزهای خود را نخواهد داد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه به برنامه€Œریزی دشمنان برای جنگ نرم اشاره کرد و گفت: کشورهای استعماری و استکباری همچون آمریکا با برنامه€Œریزی€Œهای دقیق برای جوانان کشور ما قصد دارند از طریق این نوع از جنگ و با بهره گرفتن از فضای مجازی بر افکار و اهداف جوانان و ملت ایران تاثیرگذار بگذارند.

مسیر روشن شهدا در تبعیت از ولایت€Œ فقیه چراغ راه ملت ایران است

وی اضافه کرد: همان€Œگونه که ملت ایران تاکنون با سرسپردگی اطاعت از ولایت€Œفقیه در برابر دشمنان و تهدیدات وی ایستادگی کرده است باید در جنگی که بسیار خطرناک€Œتر از جنگ هشت ساله کشورمان را تهدید می€Œکند به تدابیر رهبر معظم انقلاب توجه داشته و با یکدلی و اتحاد همچون همیشه در برابر این تهدید دشمن نیز مقاومت و ایستادگی کنند.

امیرپوردستان با اشاره به اینکه مسیر روشن حرکت شهدای انقلاب و دفاع مقدس در تبعیت از رهبر چراغ راه مسیر پیش روی ماست، تصریح کرد: اکنون پرچم این انقلاب در دستان ماست تا با حرکت در مسیر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب علمدار خوبی باشیم و در نزد شهدا سرافراز شویم.

بر اساس همین گزارش، امیر پوردستان، فرماندار رضوانی و برخی مسوولان استان و شهرستان پس از پایان برنامه با خانواده سردار مهدی عموشاهی یکی از شهدای اصغرآباد دیدار کرده و امیر پوردستان به بیان خاطراتی از این شهید پرداخت. 

 

محمد حسین دهقانیان به پرسش مهر رییس جمهور پاسخ داد
محمد حسین دهقانیان به پرسش مهر رییس جمهور پاسخ داد

در آیین اختتامیه نهمین دوره جشنواره هنری عکس رشد محمد حسین دهقانیان به عنوان نفر برگزیده بخش دانش آموزی معرفی شد.
به گزارش خبرنگار فرصت، این آیین 10 آبان ماه با معرفی برگزیدگان خود و اهداء جوایز به نفرات برتر در تالار ایران فرهنگستان هنر به کار خود پایان داد.
«آموزش و پرورش»، «ایران، سرزمین پرگهر» و «دولت و ملت، همدلی و هم‌‌زبانی» عنوان سه گرایشی بوده که شرکت‌ کنندگان در گروه سنی بزرگ‌ سال می‌توانستند آثار خود را به دبیرخانه ارسال نمایند. همچنین «پرسش مهر 94 رییس جمهور» نیز به عنوان موضوع دانش‌آموزی انتخاب شده‌ بوده است.
به گزارش خبرنگار فرصت به نقل از خبرگزاری آنا، تعداد آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره در دو گروه سنی بزرگسال و دانش‌آموزی 15318 عکس بود که از این بین 11137 عکس در گروه بزرگسال و 4181 عکس در گروه دانش‌آموزی بود. از میان عکس‌های ارسال شده به دبیرخانه تعداد 4760 عکس با موضوع «آموزش و پرورش»، 5130 عکس با موضوع «ایران، سرزمین پرگهر» و 1247 عکس نیز با موضوع «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» و «پرسش مهر 94 رییس جمهور » را شامل می‌شد.
در بخش دانش آموزی، عکس‌ها از کیفیت بالاتری برخوردار بودند و بنا بر نظر هیئت داوران پنج اثر برگزیده با جوایز برابر (طبق فراخوان) و نیز دو عکس به عنوان عکس ویژه برگزیده شدند که از این بین محمد حسین دهقانیان از خمینی شهر، مریم اسماعیل زاده از ارومیه، مهتاب شورورزی از نیشابور، علی کریمی‌زاده از اردکان و زینب ایرانی از قم به عنوان پنج برگزیده این بخش اعلام شدند.

صفحه 10 از 257