امروزيكشنبه, 07 خرداد 1396-- Sunday May 28 2017

ساعت 05:28:59

آخرین به روز رسانی : شنبه 03:52:50

پخش برنامه یادمان معلمان و دانش آموزان دهه 70 محله جوی آباد از شبکه اصفهان
پخش برنامه یادمان معلمان و دانش آموزان دهه 70 محله جوی آباد از شبکه اصفهان

برنامه یادمان معلمان و دانش آموزان دهه 70 مدرسه عاشورای محله جوی آباد که 13 آبان ماه در مدرسه عاشورای جوی آباد برگزار شده بود امروز در سه نوبت بر روی آنتن شبکه اصفهان می رود.گفتنی است در این یادمان که گزارش تصویری آن روی سایت قراردارد  از 270 دانش آموز و 30 معلم دهه 70 این مدرسه بعد از 35 سال تجلیل به عمل آمد.

ساعات پخش برنامه : ساعت 12:45 ، 16:30 و 21 

حکیمان شهردر نمایشگاه راست قامتان
حکیمان شهردر نمایشگاه راست قامتان

شبکه بهداشت شهرستان خمینی شهردرنمایشگاه اجلاسیه شهدای شهرستان خمینی شهر غرفه دایر کرد. مسول روابط عمومی شبکه درگفتگوی کوتاهی با خبرنگار فرصت آنلاین بااعلام این خبر گفت: در غرفه شبکه بهداشت بنرهای  با استفاده از  اطلاعات پایگاه مجازی دانشنام شهرستان  خمینی شهراز حکیمان وتاریخ بهداشت شهردر معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفت. جوانمرد افزود: به منظور معرفی حکیمان وپزشکان مردمی شهر بنرهای از دکتر حامد سیادت،دکتر حاج آقا ابطحی،دکتر سید محمدعلی ابطحی،دکتر ریحان میر دامادی، دکتر حبیب شریفیان ودکتر حسن میردامادی با ابعاددومتر در یک ونود سانت در فضای غرفه نصب شد. وی افزود به بازدید کنندگان غرفه بسته های آموزشی در مورد تغذیه، فشارخون ودیابت اهداگردیدومشاورین تغذیه وروانشناسی نیز به سوالات بازدیدکنندگان پاسخ دادند. مسول روابط عمومی شبکه بهداشت شهرستان خمینی شهرخاطر نشان کرددر این ایام تعدادی از بازدید کنندگان از لحاظ فشارخون غربالگری شدند.

مطالعه باید در زندگی وارد شود
امام جمعه خمینی شهر:
مطالعه باید در زندگی وارد شود

هفته کتاب و کتابخوانی، هفته حمایت از بیماران کلیوی، مسائل موسسه ثامن الحجج(ع) و همچنین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از جمله مطالبی بود که این هفته در نماز جمعه خمینی شهر بیان شد.


به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی با اشاره به سالروز رحلت علامه طباطبایی و هفته کتاب و کتابخوانی توصیه کرد: مطالعه باید در زندگی وارد شود. اگر تمامی اقشار جامعه بالاخص جوانان اهل مطالعه گردند، بسیاری از مشکلات حل می شود. مع الاسف امروز مطالعه جای خود را به اینترنت و شبکه های اجتماعی داده است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اظهار امیدواری کرد و گفت: امیدست نسل ما به هدف اصلی باز گردد و اهل کتاب و مطالعه شود.


نماینده ولی فقیه با اشاره به مراجعه برخی افراد به دفتر امام جمعه درمورد طلبهای مؤسسه ثامن الحجج(ع) خطاب به مسؤولان امر گفت: نگذارید مردم اذیت شوند. مبادا این مسائل پیش آید و حق مردم خورده شود؛ مردمی درمانده که صدایشان به جایی نمی رسد. گاهی مردم از فقر و نداری به این مؤسسات پناه می برند ولی فریبشان می دهند.
خطیب جمعه هشدار داد: این مؤسسات از روز اول اگر غیرمجازند، دربشان را پلمپ کنید. اگر هم مجازند حمایتشان کنید تا مشکلات پیش نیاید و حق مردم ضایع نشود؛ مثل مؤسسه گیتی پسند که چند سال پیش پول مردم را برد و خورد.


استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به 23 لغایت 30 آبان هفته حمایت از بیماران کلیوی گفت: دو عامل مهم باعث از کار افتادن کلیه انسان می شود؛ یکی دیابت اگر کنترل نشود و دیگری فشار خون.


حاج آقا رحیمی ادامه داد: اعلام این هفته ها دو فایده دارد؛ یکی اینکه مردم بیشتر به حفظ سلامتی خود اهمیت دهند. دیگر اینکه افراد سالم و توانگر به کسانی که مبتلا شده و در درمان وامانده اند، کمک کنند. اگر به این قبیل خیریه ها کمک شود، جای دوری نرفته است.


وی با اشاره به تحولات منطقه و جهان گفت: در روزهای اخیر نامزدهای ریاست جهوری آمریکا کثیف ترین و زشت ترین کارها را به یکدیگر نسبت دادند و دست همدیگر را رو می کردند.
امام جمعه شهرمان ادامه داد: هر دو نامزد علیه ایران شعار دادند. اسرائیلیها از انتخاب ترامپ خوشحال هستند اما اروپاییها از برنده شدن او ناراحت. درحالی که هر دو دشمن جمهوری اسلامی ایران هستند.

«فروشنده» پر فروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران
«فروشنده» پر فروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران

فیلم « فروشنده» ساخته اصغر فرهادی رکورد فروش تاریخ سینمای ایران را شکست. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به نقل از آفتاب نیوز، روابط عمومی مرکز پخش پخش فیلمیران از رکورد شکنی فیلم "فروشنده" خبر داد و گفت: هم اکنون فیلم "فروشنده" به کارگردانی "اصغر فرهادی" به فروشی معادل 14.600.000.000 تومان دست پیدا کرده است. این فیلم رکورد «محمد رسول الله (ص)» را چیزی حدود ۱۰۰ میلیون تومان جا به جا کرده است.

به گزارش میزان، بر این اساس فیلم "فروشنده" با این مبلغ رکورد فروش تاریخ سینمای ایران را شکست و به عنوان پرفروش ترین فیلم معرفی شد.
گفتنیست اکران این فیلم در سینماهای کشور همچنان ادامه دارد و اگر در زمان باقی مانده، فروش خود را از مرز 15 میلیارد بگذراند، لقب تنها فیلم 15 میلیاردی سینمای ایران را از آن خود خواهد کرد.

 نقاشی که تابلوهایش را نمی بیند
گفتگو با نقاش نابینای شهرمان
نقاشی که تابلوهایش را نمی بیند

زمانی که مردم ما یک نابینا را در سطح شهر می بینند رفتارهای متفاوتی ازآنها سر می زند، برخی از مردم با دیدن یک نابینا شروع به نچ نچ کردن و اظهار لطف و ترحم می کنند و بعضی دیگر زبان شکر بابت سلامتی خود می گشایند. نگاه از روی ترحم به نابینایان و بها ندادن به استعدادها و توانایی های این قشر از جامعه معضلی است که متاسفانه رد پایش را در سیاستگذاری و برنامه ریزی بسیاری از مدیران جامعه نیز می توان دید.

فیروزه حاج کریمی یکی از بانوان نابینای خمینی شهری است که هم اکنون 38 سال سن دارد. وی -که به دلیل بیماری ارثی به مرور زمان بینایی خود را از دست داده است- دارای دیپلم حسابداری است، و از آنجا که روحیه فعال و پر جنب و جوشی دارد، در خانه بیکار ننشسته و همه تلاشش را کرده است تا بتواند استعداد های خود را بروز دهد. او اکنون هم قلاب بافی می کند و هم نقاشی. حاج کریمی هم اکنون توانسته در نقاشی پیشرفت قابل توجهی داشته باشد و آثارش را در گالری و نمایشگاه های مختلف به نمایش بگذارد. در همین رابطه برای آشنایی بیشتر با فعالیت هایش با او به گفتگو نشستیم. آنچه در ادامه می خوانید چکیده این گفتگو است.
**
در ابتدا توضیح دهید که چگونه با وجود نابینایی نقاشی می کنید؟
جواب شما می تواند بسیار گسترده باشد، در ابتدا باید بگویم من از کودکی تا بزرگسالی به صورت تفننی نقاشی می کردم، اما از سن 27 سالگی بعد از جراحی که روی چشمم انجام دادم و بینایی ام بسیار کمتر شد برای مدتی به کار نقاشی کمتر پرداختم، تا اینکه در این دو الی سه سال اخیر مجددا تصمیم گرفتم نقاشی را به صورت حرفه ای تر ادامه دهم. بنابراین من گذشته ای در ذهن خود دارم و هم اکنون نیز با تکنیک های خاصی کار می کنم، برای مثال در پالتی که دم دست دارم علامت می زنم که در کدام قسمت چه رنگی را ریخته ام و یا با خط بریل بر روی رنگ ها می نویسم و یا مثلا زمانی که بخواهم منظره ای را بکشم، سیم را به شکل قالب مورد نظر در می آورم و بعد مناطق خالی اش را رنگ می کنم، البته در سبک آبستره که کار می کنم از لمس استفاده می کنم نه از سیم، ذکراین نکته نیز دارای اهمیت است که در این سبک نقاش برداشت ذهنی خود را واقعیت می کشد و بنابراین در این سبک هر منظره ای عینا نباید مثل واقعیت باشد.
شاید برای شما هم جالب باشد که من از قرآن نیز برای نقاشی هایم کمک می گیرم، به این ترتیب که برداشت خودم را از چند آیه سعی می کنم به تصویر در بیاورم و برای مثال از سوره نبا 5 تابلو کشیدم، من حتی در مورد آسیب ها و معضلات اجتماعی نیز تابلو دارم مثلا تابلوی دارم که موضوعش دست اندازی آمریکا به دیگر کشورهاست.

 

هدفتان از کشیدن نقاشی چیست؟
اولا دوست دارم با نقاشی هایم به افراد بینا بگویم معلولیت محدودیت نیست و اگر بتوانم سعی دارم با کسب مهارت در این زمینه منبع درآمدی داشته باشم.

 

چه انتظاری از مسوولان دارید؟
از مسوولان انتظار دارم ما نابینایان را بیشتر ببینند، ما نابینایان در جامعه مشکلات زیادی داریم، مشکلاتی مانند مشکل رفت وآمد، نداشتن و برآورده نشدن نیازهای اولیه به عنوان یک نابینا و به خصوص افرادی مانند من که به مرور نابینا شده اند بیشتر با این مشکلات دست و پنجه نرم می کنند. نبودن کلاسهای فنی و حرفه ای برای ما نابینایان مزید علت است. از مسوولان می خواهم شرایطی را فراهم کنند نابینایانی مانند من بتوانند آثار و صنایع دستی خود را به نمایش گذاشته و در نهایت به فروش برسانند.

 

چه توصیه ای برای معلولان دارید؟
به معلولان توصیه می کنم وقتشان را به بطالت نگذرانند و از هر فرصتی برای پیشرفت استفاده کنند و ناامید و بدبین به زندگی نباشند. همه ما باید همواره بابت نعمات فراوانی که خداوند به ما داده شکرگزار باشیم و همه تلاش خود را برای موفقیت انجام دهیم.

ابتکار هیات بکا الحسین (ع)
ابتکار هیات بکا الحسین (ع)

هیات بکا الحسین (ع) که ابتدای محرم امسال تشکیل شده است، طی طرحی 313 سبدکالا را بسته بندی و در سالروز شهادت حضرت رقیه (س) در بین نیازمندان تقسیم نمود. مسوول این هیات به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: اقلام موجود در هر سبدکالا شامل برنج، روغن، لوبیا، لپه، رب گوجه، ماکارونی و نمک است و در همه محلات توزیع خواهد شد.


ملااحمدی همچنین گفت: قصد داریم تا پایان ماه صفر به کمک خیرین و به نیت 14 معصوم، 14سری جهیزیه تهیه نماییم و به دست نیازمندان برسانیم تا تنها نذر غذایی نداشته باشیم. وی افزود: ما با شعار «ما بر آنیم که در فلک اجتماعی حیات طرحی نو در اندازیم» شروع کرده ایم و قصد داریم آن را عملی کنیم.

سوگواره ملی تعزیه در خمینی شهر در حال برگزاری است
سوگواره ملی تعزیه در خمینی شهر در حال برگزاری است

اولین سوگواره ملی تعزیه با حضور هنرمندانی از ده استان کشور در مرکز فرهنگی امام حسین(ع) (حسینیه باولگان) در حال برگزاریست. رییس انجمن تعزیه خمینی شهر در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین در اینباره گفت: در اولین شب از این سوگواره که از 11 آبان آغاز شد هنرمندانی از استان گیلان به خمینی شهر آمدند و تعزیه امامزاده ابراهیم که آرامگاهش در شهر فومن می باشد را به اجرا در آوردند.


در دومین شب که با استقبال پر شور مردم رو به رو شد هنرمندان اصفهانی به اجرای تعزیه حمزه سیدالشهدا پرداختند. در این نمایش مذهبی سه نفر از هنرمندان خمینی شهر نیز نقش آفرینی کردند. کبیریان افزود: در شب سوم هنرمندانی از استان مرکزی به اجرای تعزیه عبداله عفیف پرداختند و در شب چهارم  کرمانی ها تعزیه حبیب بن مظاهر را نمایش دادند.

وی با اعلام اینکه برگزاری این سوگواره به همت اداره کل ارشاد استان و شورای تعزیه استان می باشد، گفت: به غیر از انجمن تعزیه خمینی شهر و اداره ارشاد شهرستان، فرمانداری و شهرداری نیز در برپایی این مراسم همکاری کردند. گفتنیست این گروه های تعزیه هر کدام یک شب میهمان شهر ما هستند و در یکی از سالن های حسینیه باولگان اسکان می یابند.
اخبار تکمیلی این سوگواره که تا 20 آبان ادامه دارد متعاقبا اعلام می گردد.

 آیین اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه برداشت 2300 و جشنواره تاتر خیابانی معبر
در راستای اجلاسیه ملی کنگره شهدا برگزار شد:
آیین اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه برداشت 2300 و جشنواره تاتر خیابانی معبر

جشنواره فیلم کوتاه برداشت 2300 با اکران فیلم های منتخب و جشنواره تئاتر خیابانی با اجرای تئاتر ها سه شنبه 12 آبان ماه در سالن بصیرت شهرداری با حضور سرهنگ مرادی، شهردار، رییس و چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر به کار خود پایان داد.


به گزارش خبرنگار فرصت، این برنامه که با حضور هنرمندان شهرستان و برخی از مسوولین شهر در روز پایانی اجلاسیه ملی شهدا برگزار شد با تقدیر از برگزیدگان در هر دو بخش فیلم و تئاتر به کار خود پایان داد.


دبیر شورای سیاست گذاری کنگره طی بیاناتی ضمن تقدیر و تشکر از فعالان کمیته هنری گفت: در سال گذشته کنگره سرداران برنامه سفیران شهدا را در 120 مدرسه اجرا نمود که بازخورد خوبی را در پی داشت. امسال نیز برای اولین بار برنامه ای عظیم با حضور مسوولین رده اول کشوری و لشکری برگزار کردیم که با استقبال پر شور مردم مواجه شد.
محمد علی حیدری نیز هدف از برگزاری جشنواره های هنری را تولید آثار فاخر برای شهدا همچنین ورود هنرمندان شهرستان به این عرصه دانست و گفت: در راستای برگزاری اجلاسیه 5 جشنواره هنری در نظر گرفته شد. جشنواره هنرهای تجسمی در سطح استان، جشنواره سرود که 18 گروه سرود شرکت کردند و در مراسم اجلاسیه این گروه ها برنامه اجرا کردند و امروز بزرگترین گروه سرود آوایی کشور رونمایی شد. همچنین جشنواره فیلم کوتاه برداشت 2300 در سطح استان و تاتر خیاباتی معبر. بخش فیلم فراخوان جشنواره در دو بخش فیلمنامه و فیلم منتشر شد که 28 فیلمنامه از کل استان و 19 حلقه فیلم متنوع به دبیرخانه ارسال شد که پس از داوری بعضی از فیلمنامه ها پیش تولید و به اختتامیه رسید.
در بخش تاتر هم به پیشنهاد خود هنرمندان تاتر شهرستان، تاتر خیابانی انتخاب شد که این چند شب با استقبال و حضور مردم در حاشیه اجلاسیه نمایش ها به اجرا در آمد. 18 اثر به جشنواره ارسال شده که سه تا از این تاترها از استان و بقیه از خمینی شهر می باشد.


وی در ادامه افزود: کنگره شعر اجلاسیه نیز با عنوان «رهاتر از پرواز» در سطح ملی برگزار شد و با استقبال خوبی نیز روبه رو شد. ما فراخوان های جشنواره را با عنوان اولین منتشر کردیم و امیدواریم که این جشنواره ها در سالهای آتی نیز تداوم داشته باشد.


اجرای سه گروه سرود در خلال برنامه ها از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.
گفتنیست برگزیدگان بخش فیلم جشنواره اکبر نجارپور نویسندگی برتر داستانی، سعید براتی نویسندگی برتر مستند، امیرحسین ریاحی کارگردانی برتر داستانی، سعید براتی کارگردانی برتر مستند همچنین ابراهیم حاجی حیدری و پیمان کرمی برگزیده بخش صد ثانیه با موبایل شدند.


و در بخش تئاتر خیابانی، برگزیدگان در بخش نویسندگی مصطفی جعفری خوزانی مقام اول، علی قیومی مقام دوم و نوراله لک مقام سوم.
در بخش کارگردانی، نوراله لک مقام اول، علی قیومی مقام دوم و جلال مشتاقیان مقام سوم.
در بخش بازیگری مرد، رضا ملکی مقام اول، سعید یاردوستی و ابراهیم حاجی حیدری مقام دوم و سید محمد موسوی و ابوالفضل شریفی مقام سوم.
در بخش بازیگری زن، زهرا عسکری مقام اول، فرخنده دریایی مقام دوم و فاطمه حسنی مقام سوم را کسب نمودند. همچنین اثر برگزیده دبیرخانه به علت پرداخت موضوع شهدای حرم تیپ فاطمیون به گروه افغانستانی تمثیل گران برای نمایش مرثیه های ابدی اهدا شد.

صفحه 10 از 257