امروزيكشنبه, 25 آذر 1397-- Sunday Dec 16 2018

ساعت 14:14:40

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 01:02:24

در حال حاضر هزار و 200 قرآن آموز در دارالقرآن اهل بیت آموزش می بینند
در حال حاضر هزار و 200 قرآن آموز در دارالقرآن اهل بیت آموزش می بینند

در حال حاضر هزار و 200 قرآن آموز در دارالقرآن اهل بیت (ع) با همکاری موسسه مهد قرآن کریم شهرستان تحت تعلیم هستند. معاون آموزشی این مرکز قرآنی ضمن اعلام این خبر به فرصت آنلاین گفت: با توجه به ظرفیت ها و امکانات دارالقرآن اهل بیت (ع) شامل 20 کلاس آموزشی، در هر ترم به طور میانگین 900 تا هزار و 200 قرآن آموز به صورت نظام مند تعلیم

می بینند.

 
هاشمیان با بیان اینکه کلاس های این مرکز در طول سه ترم تحصیلی برگزار می شود، گفت: ترم تابستان از ابتدای تیر ماه آغاز می شود و  نیمه شهریور ماه به پایان می رسد. ترم پاییز از ابتدای مهر ماه آغاز می شود و تا اواسط دی ماه ادامه دارد و ترم زمستان - بهار از بهمن ماه شروع شده و تا نیمه اردیبهشت ماه به طول می انجامد.


وی رشته های درسی این مرکز قرآنی را مشتمل بر هشت رشته عنوان کرد و گفت: قرائت تحقیق در 15 سطح آموزشی، قرائت ترتیل در 5 سطح، اذان در سه سطح، تواشیح در چهار سطح، حفظ قرآن کریم و تفسیر و مفاهیم از جمله رشته های قرآنی این مرکز است.


معاون آموزشی دارالقرآن اهل بیت (ع) آموزش نماز و جنگ قرآنی "لحظه های آسمانی" را نیز از دیگر رشته های آموزشی این مرکز عنوان کرد.
هاشمیان همچنین تاکید کرد که کلیه اساتیدی که در این مرکز به آموزش می پردازند از نخبگان قرآنی شهر هستند که در مسابقات مختلف کشوری حائز رتبه های برتر شده اند.

بیش از 137 هزار نفر از جاذبه های گردشگری خمینی شهر بازدید کرده اند
مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خمینی شهر اعلام کرد:
بیش از 137 هزار نفر از جاذبه های گردشگری خمینی شهر بازدید کرده اند

از روز اول فروردین تا پایان روز دهم بیش از 137 هزار نفر از جاذبه های گردشگری خمینی شهر بازدید کرده اند. مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری خمینی شهر ضمن اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: این آمار نشان از این دارد که خمینی شهر در جایگاه مطلوبی از لحاظ جذب گردشگر قرار گرفته است.

 
موسوی سال 97 را در خمینی شهر سال توسعه فرهنگی و گردشگری خواند و افزود: اگرچه این شهر چند سال است که با خشکسالی دست و پنجه نرم می کند اما وقت آن رسیده است که از دل این تهدید یک فرصت بسازیم و با توسعه گردشگری به مبارزه با مشکلات اقتصادی برخیزیم و به زندگی مردم رونق ببخشیم.
وی راه اندازی تورهای خمینی شهر گردی، ایجاد امکان های بوم گردی، طراحی سردیس های مشاهیر، تجلیل از نخبگان شهر و... را از جمله اقداماتی عنوان کرد که سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خمینی شهر به عنوان یکی از متولیان اصلی فرهنگ شهر، در دستور کار خود قرار داده است.

پنج آهنگ پیشواز با محتوایی متفاوت
به همت گروه فرهنگی هنری ثامن به مناسبت ایام ولادت حضرت علی (ع) تهیه کرد:
پنج آهنگ پیشواز با محتوایی متفاوت

گروه فرهنگی هنری ثامن خمینی شهر برای دومین بار اقدام به تهیه پنج قطعه صوتی با محتوایی متفاوت به عنوان آهنگ پیشواز ایرانسل نموده است. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این آهنگ های پیشواز که شامل پنج حدیث در مدح حضرت علی (ع) است و با صدای رضا بیکدلو اجرا شده، برای متقاضیان به صورت رایگان فعال می گردد.


اسامی این قطعات و کدهای مربوطه به شرح زیر می باشد:
حبّ علی(ع) با کد 44119894، خشنودی محبان علی(ع) با کد 44119895، سرآغاز نامه عمل با کد 44119896، همنشینی پیامبر(ص) با کد44119898 و جواز عبور از صراط با کد 44119899.
متقاضیان برای دریافت این آهنگ ها باید کد موردنظر خود را از خط ایرانسل به 7575 ارسال نمایند.


گفتنی است این گروه فرهنگی با همکاری خدمات موبایل موسسه فرهنگی هنری تبیان یک ماه پیش نیز در اقدامی مشابه احادیثی را در مدح حضرت فاطمه زهرا (س) به صورت قطعه صوتی در اختیار اپراتور ایرانسل قرار داد.

برنامه های نیمروز دوم  روز سوم فروردین
برنامه های نیمروز دوم روز سوم فروردین

سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خمینی شهر همه روزه در ایام نوروز برای شهروندان و مسافران نوروزی برنامه های هنری متنوعی را به اجرا در می آورد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، برنامه های نیمروز دوم  روز سوم فروردین به شرح زیر می باشد: 

اجرای موسیقی

منطقه لادر: ساعت 16

بام سبز: ساعت 16:30

خانه سرتیپ: ساعت 17

آمده ایم خمینی شهر تا پایتخت فرهنگی ایران را ببینیم
گردشگران روسی در خانه مجیر:
آمده ایم خمینی شهر تا پایتخت فرهنگی ایران را ببینیم

صبح امروز یک زوج روسی از سن پطرزبورگ پایتخت فرهنگی روسیه به شهر ما آمدند تا به گفته خودشان پایتخت فرهنگی ایران را ببینند. گفتگوی کوتاه ما را با این میهمانان نوروزی که در خانه مجیر انجام شد، بخوانید:


از نوروز چه می دانید؟
برای نوروز به ایران آمده ایم.


چه شد که به شهر ما سفر کردید؟
آمده ام پایتخت فرهنگی ایران را ببینم.


در خمینی شهر کسی را می شناسید؟
بله اینجا دوستانی دارم.


خانه مجیر را چطور دیدید؟
خیلی جالب بود. ای کاش اینجا گردهمایی هایی برپا شود.


کدام بخش خانه را بیشتر پسندید؟
خانم: آشپزخانه
آقا: ایوان شاه نشین


کدام اماکن گردشگری شهر ما را دیده اید؟
از خانه مجیر شروع کرده ایم.


باز هم به شهر ما می آیید؟
بله
خیلی از آشنایی شما خوشحالیم. با دوستان و بستگانتان باز هم به شهر ما بیایید ما آدم های مهمان نوازی هستیم.
حتما

دومین نمایشگاه موزه مشاهیر در بام سبز برپا شد
دومین نمایشگاه موزه مشاهیر در بام سبز برپا شد

دومین نمایشگاه موزه مشاهیر در منطقه گردشگری بام سبز برپا شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این نمایشگاه که 300 شخصیت بزرگ و تاثیرگذار شهرستان را در قالب 140 تابلو بر فراز بام سبز به نمایش گذاشته مورد توجه شهروندان و میهمانان نوروزی قرار گرفت.


گفتنی است این نمایشگاه که به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و روابط عمومی شهرداری برپا شده برای دومین سال متوالی است که در این منطقه برپا می شود، کلیه شخصیت های تاثیرگذار خطه خمینی شهر از دورانی که این منطقه مهربین نام گرفت تا پایان سال 1396 را به تصویر کشانده است.
بازدید شهروندان و میهمانان نوروزی از همان ساعات اولیه اول فروردین آغاز شد و تا شامگاه به 500 نفر رسید.

تصاویری از ورودی منطقه گردشگری لادر
خمینی شهر آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی
تصاویری از ورودی منطقه گردشگری لادر

خمینی شهر آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی: 

ورودی لادر: 

 

 

 

 

 

به خمینی شهر سفر کنید
به خمینی شهر سفر کنید

شهردار خمینی شهر و مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خمینی شهر بازدید از خمینی شهر را به هموطنان توصیه کردند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، اصغر حاج حیدری و سیدمحمدهادی موسوی آمادگی خود را برای پذیرایی از میهمانان نوروزی اعلام کرده و همچنین از شهروندان خواستند در ایام نوروز از برنامه های شاد و متنوعی که در خانه های تاریخی، لادر، عصارخانه و بام سبز اجرا می شود، بازدید کنند.
برنامه های پنجشنبه دوم فروردین به شرح زیر می باشد:

- اجرای موسیقی:
ساعت 10 و 16 در منطقه گردشگری لادر
ساعت 11 و 16 در بام سبز

- نمایش خیابانی:
ساعت 9:30 و 17 در منطقه گردشگری لادر
ساعت 11:30 در خانه سرتیپ
ساعت 16 در عصارخانه
ساعت 17 در بام سبز

صفحه 2 از 275