امروزشنبه, 30 تير 1397-- Saturday Jul 21 2018

ساعت 02:35:49

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 21:13:58

بررسی مشکلات فوتبال شهرستان در جلسه ای با حضور نماینده

بررسی مشکلات فوتبال شهرستان در جلسه ای با حضور نماینده

پنجشنبه, 13 تیر 1392 ساعت 09:38 کدخبر :5694
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : م. آرمان
بالاخره پیگیری اهالی فوتبال برای برگزاری نشست هم اندیشی با محسن صرامی نماینده شهرستان نتیجه داد و شامگاه پنجشنبه 30 خرداد ماه جمع کثیری از پیشکسوتان، باشگاه داران و فعالین فوتبالی در محل دهکده هنر گرد هم آمدند تا فکر عاجلی برای بیماری این روزهای فوتبال شهرستان کنند.

در ابتدای این نشست صرامی نماینده شهرستان ضمن استقبال از برگزاری چنین جلساتی گفت: چند ماهی است که منتظر چنین نشستی هستم و امیدوارم نتیجه آن تصمیم گیری و گره گشایی باشد.

وی ضمن بیان اطلاع از کلیات فوتبال افزود: در شهر ما خیلی از اتفاقات را می توان به سادگی حل کرد چون شهر گرانی محسوب نمی شویم. صرامی با انتقاد از مدیران قبلی شهرستان گفت: مسئولین شهر کمتر عملیاتی بوده اند و مدیریت پیگیر در شهر ما وجود نداشته و همین امر سبب شده فوتبال شهرستان در این 6 ساله دچار سیاست زدگی شود. ما پایین ترین سرانه ورزشی را داریم یعنی به ازای هر نفر هشت دهم سانتی متر یعنی به اندازه دمبل زدن دو مورچه.

 

جوان ها باید برای شهر کاری بکنند


وی با انتقاد از فرسودگی استادیوم قدس افزود: 25 سال پیش که به این ورزشگاه آمدم به همین شکل امروزی بود و هیچ تفاوتی نکرده و فضای اینجا در شان شهر ما نیست. سالن وزنه برداری فوق قدیمی، استادیوم قدس فوق قدیمی، اینها نتیجه سیاست زدگی مدیران ورزش شهرستان است.

صرامی در ادامه گریزی هم به چمن قدس زد وافزود: زمانی که شنیدم می خواهند گودبرداری کنند مخالفت کردم اما قدرت اجرایی نداشتم چون هنوز به عنوان نماینده شروع به کار نکرده بودم، همه جا اعلام کردم که این حرکت سیاسی است، زیر کشت بردند و امروز با این وضعیت بی پولی مجبوریم به هرکسی متوسل شویم.

من در نطق خودم در مجلس اعلام کردم که در شهر ما 3 سال است فوتبال برگزار نمی شود. صرامی با انتقاد از عملکرد رئیس فعلی هیئت فوتبال گفت: من از عملکرد ایشان راضی نیستم، در کشور ما چند شغلگی ممنوع است، نمی شود که یک نفر هم مشاور فرماندار باشد هم مسئول اقامه نماز و هم مسئول هیئت فوتبال.

این قابلیت را هم ندارد که همزمان همه را انجام دهد. من آمده ام که انتقاداتتان را گوش کنم و نتیجه جلسه، ساماندهی فوتبال شهر باشد.


در ادامه نوبت به صحبت های اهالی فوتبال رسید که در این بین علی فخاری به عنوان یکی از پیشکسوتان ورزش با ابراز نگرانی از وضعیت موجود گفت: انتقادات از رئیس فعلی به حق است و باید چند نفر جوان بیایند و برای شهر وقت بگذارند.

 

مشکل ما نزدیک بودن به اصفهان است


سپس احمد کبیریان یکی از روسای سابق هیئت فوتبال شهرستان گفت: اولین مشکل ما نزدیکی به اصفهان است. آنها در بسیاری از موارد کارشکنی می کنند. ما دو بار با تیم پیام در آستانه حضور در لیگ کشور بودیم اما هر دو بار ممانعت کردند.

من معتقدم مسئول تربیت بدنی شهر باید کسی باشد که ترس عوض شدن توسط اصفهان را نداشته باشد. سوال من از جواد محمدی این است که در این یک سال چه فعالیت مفیدی برای فوتبال داشته اند؟ چرا کمالیان به راحتی رفت بدون اینکه مواخذه شود، کمالیان قصد برکناری راشدفر را داشت ولی موفق نشد. ما نباید پولی صرف استادیوم قدس کنیم ما باید یک استادیوم ملی بسازیم تا فوتبال در شهر زنده شود.

 

نماینده برای فوتبال چه کرد؟


منوچهر ملکوتی مالک باشگاه تام دیگر سخنران جلسه بود. وی برخلاف سایرین انتقاد را از نماینده شهرستان شروع کرد. وی گفت: آقای صرامی شما به عملکرد هیئت فوتبال منتقدید اما من به عملکرد شما نقد دارم. چرا این یک ساله هیچ حرکتی برای بهبود وضعیت فوتبال شهرستان نکردید؟ آیا ابزار لازم را در اختیار راشدفر قرار دادید؟ قصد من حمایت از راشد فر نیست اما ما باید اینجا حزب ورزش باشیم بدون هیچ حزب سیاسی وجناحی.

 

معاون وزیر را به زمین چمن قدس آوردم


نماینده شهرستان در پاسخ به این انتقاد گفت: من معاون وزیر ورزش را مستقیما به زمین چمن استادیوم قدس آوردم. در جلسه اخیر هیئت دولت در اصفهان در مورد دو موضوع صحبت کردم که یکی از آنها زمین چمن بود. یک سری مسائل را نمی شود بیان کرد اما دولت احمدی نژاد پول های آزاد زیادی داشته و بسیاری از شهرها از آن استفاده کردند اما در شهر ما کسی نبوده که پول به شهر بیاورد. هدف من فعال کردن فوتبال شهرستان است.

 

فوتبال اتاق فکر می خواهد


این بار نوبت به عمادی رسید که به عنوان رئیس قبلی هیئت فوتبال پیشنهادی را مطرح کند. وی گفت: ما باید مجمع عمومی تشکیل دهیم که در آن اتاق فکری داشته باشیم که بتوان از طریق آن برنامه ریزی چند ساله کرد. ما باید چارتی را تشکیل دهیم که درآن افراد خیّر هم حضور داشته باشند.


اکبر امیریوسفی یکی دیگر از پیشکسوتان فوتبال نیز پیشنهاد خوبی مطرح کرد: باید مدیران باشگاه ها رای بدهند و اعضای هیئت فوتبال را که فوتبالی نیز باشند انتخاب کنند.

 

خبر دارید که دفتر هیات فوتبال را اجاره داده اند؟


اما رحیم پور دبیر سابق هیئت فوتبال، رئیس اداره ورزش و جوانان و رئیس هیئت فوتبال را به باد انتقاد گرفت. رحیم پور گفت: کسانی که می گویند هیئت فوتبال به دلیل زمین نداشتن مسابقات برگزار نمی کند فراموش نکنند که هیئت سال اول هم که زمین داشت فقط یک رده مسابقات برگزار کرد. آقای محمدی، خبر دارید که دفتر هیئت فوتبال را به مدرسه فوتبال اجاره داده اند؟ با چه مجوزی؟ بر چه اساسی؟ شما به مجموعه زیر نظر خود نظارت دارید؟ چرا این پیشکسوتانی که در این جلسه حاضر هستند هیچ کدام جایی در هیئت فوتبال ندارند؟ راشدفر با سیاسی بودن هم نتوانسته برای فوتبال بودجه بیاورد.


منتظرالظهور مالک باشگاه صنعت نفت اما آرامش بیشتری داشت. وی ضمن یادآوری انتقادات خود از هیئت فوتبال گفت: راشدفر به تازگی برنامه برگزاری مسابقات را اعلام کرده و به نظر من باید به او وقت دهیم تا مسابقاتی را که برنامه داده برگزار کند و بعد از آن تصمیم گیری کنیم.


کوچکی مسئول مدرسه فوتبال باقرالعلوم پیشنهاد جدیدی داشت: ما باید ساختار معلوم کنیم چرا که با تعویض رئیس همه برنامه ها در هیئت فوتبال عوض می شود. هیئت فوتبال ما تعطیل است چون سرنوشت رئیس آن معلوم نیست فوتبال باید دارای تشکیلات باشد.

 

فوتبال محلات را فراموش کردیم


در این زمان نوبت به اصغر قرنی یکی از دیگر پیشکسوتان فوتبال رسید. وی گفت: فوتبال ما زمانی نابود شد که فوتبال محلات را فراموش کردیم. استعداد ها در فوتبال محلات شناخته می شوند و رشد می کنند اما متاسفانه هیچ یک از روسا این موضوع را پیگیری نکردند.


هادی مختاری یکی از فوتبالیست های حاضر در جلسه پول را حلال مشکلات رئیس آینده می دانست. وی در این باره گفت: رئیس جدید هم بدون پول و سرمایه کاری از پیش نمی برد. باید رئیسی انتخاب کنیم که بتواند پول و سرمایه وارد فوتبال شهر کند. ما نیاز به یک رئیس فوتبالساز داریم.


گفتنی است در این جلسه و در بین اهالی فوتبال نفراتی چون علیرضا جعفری، داود سلطانی، محمدعلی صرامی، مصطفی گرجی و شفیعی نیز صحبت کردند که با توجه به شباهت با مضامین صحبت های سخنان گفته شده از نگارش مجدد آن پرهیز کردیم.

 

در شهر ما همه می خواهند مدیر کل باشند


در پایان جلسه صرامی نماینده مردم شهرستان ضمن تشکر از کسانی که صحبت کردند، گفت: جلسه باید خروجی داشته باشد و برای حل مشکل فوتبال پیشکسوتان بهترین مجرا هستند اما تنهاترین مجرا محسوب نمی شوند.

من همین جا اعلام می کنم که ما هر ماه با این جمع یک جلسه خواهیم داشت تا زمانی که وضعیت فوتبال سر وسامان بگیرد. بنده از امروز یک ماه به آقای محمدی فرصت می دهم که ورزشگاه قدس را تبدیل به محیطی امن برای ورزشکاران کند و همین جا نیز اعلام می کنم که هیچ تبعه غیرایرانی حق استفاده از امکانات ورزشی شهر از جمله استادیوم قدس را ندارد. ما برای خودمان امکانات نداریم چه برسد به افاغنه، من این موضوع را در آموزش وپرورش هم پیگیری کردم و اینجا هم آقای محمدی ملزم به اجرای آن است. از بین جمع حاضر نیز 10 نفر به عنوان شورا انتخاب می شوند و هیچ کس نیز حق دخالت و یا اعتراض به آنها را ندارد. قرار نیست همه موافق باشند متاسفانه در شهر ما همه می خواهند تصمیم گیرنده و مدیرکل باشند.

 

فوتبال شهر امروز به زمین افتاده و باید کسانی انتخاب شوند که قادر به بلند کردن آن باشند.


جواد محمدی نیز آخرین سخنران جلسه بود وضمن تایید صحبت های محسن صرامی افزود: هر تصمیمی که گرفته می شود باید قانونی باشد. رئیس جدید هیئت فوتبال باید با تایید اداره ورزش و جوانان و توسط هیئت فوتبال استان انتخاب شود.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#3 0 #34 هاکیہ 16 تیر 1392 ساعت 21:31
سلام
روز شنبه که گذشت (15تیر) مسابقه بین تیم هاکی سالنی (نه اسکیت هاکی )خمینی شهر وتیم ملی عمان که برای اردوی تدارکاتی در اصفهان حضور داشت صورت گرفت خواهشمندم این خبر رادر دوهفته نامه تان چاپ کنید.
برای مطمئن شدن میتوانید به اداره ورزش وجوانان شهرستان یا هیئت هاکی مراجعه کنید.
باتشکر یکی از بازیکنان این تیم
نقل قول
 
 
#2 +2 ولی 15 تیر 1392 ساعت 08:18
اقای نماینده در توجیه می فرمایند معاون را اوردم خب که چی نتیجه چی شد چقدر کار انجام داد صرفا با اوردن این و اون دردی دوا میشه به عمل کار براید نه وعده
نقل قول
 
 
#1 0 Ebrahim Haddadian 14 تیر 1392 ساعت 14:32
khabare khoubi hast
omid varam hame ba ham varzeshe shahrestan ra yari konand
ta bishtare moshkelate javanan shahr hal shavad
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید