امروزسه شنبه, 31 ارديبهشت 1398-- Tuesday May 21 2019

ساعت 23:53:30

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 23:22:52

برگزاری دهمین المپیاد ورزشی روستایی به میزبانی خمینی‌شهر

برگزاری دهمین المپیاد ورزشی روستایی به میزبانی خمینی‌شهر

پنجشنبه, 25 مرداد 1397 ساعت 07:05 کدخبر :12053
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
رییس هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان اصفهان گفت: دهمین المپیاد ورزشی روستایی استان اصفهان ۲۵ مرداد با رقابت ۵۵۰ ورزشکار به میزبانی خمینی شهر برگزار می شود.

 به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به نقل از صاحب نیوز مهدی اسدی با بیان اینکه دهمین المپیاد و جشنواره ورزشیر بروستایی استان اصفهان به میزبانی شهرستان خمینی شهر برگزار می شود، اظهار کرد: اولین دوره المپیادهای مرتبط با ورزش روستایی و عشایری کشور در استان اصفهان برگزار شده که می توان به نخستین المپیاد ورزشی عشایر ایران در شهرستان سمیرم و نخستین المپیاد ورزشی روستاییان در شهرستان شاهین شهر اشاره کرد.

وی با اشاره به توصیه رهبر انقلاب به ورزشکاران که در بین مردم نشاط و شادی را به ارمغان بیاورند و ورزش های بومی که جزء فرهنگ و رسوم ما هستند را زنده کنند، گفت: 24 شهرستان با 550 نفر ورزشکار در این دوره از مسابقات به رقابت می پردازند.

رییس هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان اصفهان اضافه کرد: قهرمان این رشته ها به عنوان نماینده استان به المپیاد کشوری که در مشهد مقدس برگزار می شود راه پیدا کرده و در مرحله بین المللی نیز نفرات برتر کشور برای مسابقات قرقیزستان انتخاب می شوند.

اسدی اعلام کرد: در استان اصفهان بیش از 168 خانه ورزش روستایی راه اندازی شده که زیر نظر دهیاران روستاها اداره می شود و هیچ هزینه جانبی برای دولت ندارد، در شهرستان خمینی شهر نیز دو خانه ورزش روستایی وجود دارد.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان خمینی شهر نیز با بیان اینکه در محلات خمینی شهر مسابقات شهرستانی برگزار می شود و جوانان به سمت ورزش جذب شده اند، افزود: خمینی شهر در زمینه ورزشی پتانسیل خوبی دارد و باعث شده که این خطه به عنوان محل برگزاری این دوره از مسابقات انتخاب شود.

عباس مرادی با تاکید بر نشاط اجتماعی و پویایی جامعه، ادامه داد: در کنار این مسابقات برنامه هایی برای معرفی شهرستان به شرکت کنندگان در مسابقه پیش بینی شده و مراسم افتتاحیه نیز در منطقه گردشگری و کوهستانی لادر برگزار می شود.

وی بیان کرد: این المپیاد ورزشی 25 مرداد با ورود تیم های ورزشی روستاهای استان به شهرستان آغاز می شود که طی دو روز ورزشکاران و تیم های ورزشی به رقابت می پردازند.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان خمینی شهر اظهار کرد: کمیته های فنی، اجرایی، پذیرایی، امنیتی و امدادی و چندین کمیته دیگر تشکیل شده که مسئولیت آن را ادارات مرتبط در شهرستان بر عهده دارند و شرح وظایفی برای آن ها پیش بینی شده تا پیگیری لازم برای برگزاری این رویداد مهم ورزشی در استان انجام شود.

IMG 20180815 WA0000

 

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید