امروزجمعه, 25 آبان 1397-- Friday Nov 16 2018

ساعت 08:59:58

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 04:48:48

به دنبال پیدا کردن مقصر نیستم
پیدا و پنهان مشکلات فوتبال شهرستان در گفتگوی چهره به چهره با راشدفر؛

به دنبال پیدا کردن مقصر نیستم

سه شنبه, 29 مرداد 1392 ساعت 07:25 کدخبر :5894
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : منصور پریشانی
دبیرجوان، رئیس جوان، مشاور جوان و... همه لقب های اوست. رئیس برکنار شده و برکنار نشده هیئت فوتبال شهرستان در آخرین روز های دولت احمدی نژاد ساعاتی میهمان ما بود و از هردری سخن گفت.

 آنقدر مصاحبه طولانی شد که مجبور شدیم آن را دو قسمت کنیم. آنچه پیش روی شماست قسمت اول این مصاحبه است. نسبت به آنچه راشدفر در اين مصاحبه گفته است قضاوتي نداريم و قضاوت را به فعالان فوتبال و مخاطبان مان مي سپاريم.

 

چطور شد بعد از دو سال حاضر به مصاحبه با فرصت شدید؟


در 30، 40 روز اخیر صحبت هایی در شهرستان شده و یک سری مسایلی پیش آمده که نیاز دیدم اذهان عمومی در مورد بعضی از مسایل روشن شود مخصوصا در مورد فعالیت هایی که در این دو سال انجام داده ایم. فکر می کنم یک سال و نیم پیش یک مصاحبه ای با فرصت داشتم و یک سری قول هایی دادم که بعضی عملی شده و علت انجام نشدن بعضی های دیگر نیاز به بررسی دارد.

 

پس از20 ماه حضور به عنوان مسئول فوتبال شهرستان چه فعالیت هایی داشتید و در انجام چه برنامه هایی ناکام ماندید؟


به طورخلاصه ما یک سری اقداماتی را انجام دادیم که اسناد و مدارک آن موجود است. مثلا یک سری برنامه هایی داشتیم تا اخلاق را به فوتبال برگردانیم که خوشبختانه موفق به انجام شدیم و اسناد و مدارکش هم در کمیته انضباطی موجود است و مسابقاتی که داشتیم نیز این را نشان می دهد.

یک سری از برنامه ها را نتوانستیم اجرایی کنیم که دلیلش هم خیلی روشن است، بحث خراب کردن چمن به دلیل مسایل سیاسی که نمی خواهم زیاد بازش کنیم و همه از آن مطلع هستند. با توجه به نبود زمین برنامه های چمن را به طور کامل متوقف کردیم، چون چمن مرکزی نداشتیم و باشگاه های ما هم حاضر به شرکت در مسابقات اطراف شهرستان نشدند. به همین علت ما همه برنامه های خود را بر فوتسال متمرکز کرده و موفقیت های خوبی در این رشته کسب کردیم.

با رایزنی توانستیم امتیازات خوبی از هیئت فوتبال استان کسب کنیم. گرفتن سهمیه لیگ برتر فوتسال آسیا ویژن بدون شرکت در مسابقات پایین تر به دلیل این که آقای ابرقویی شرایط فوتبال شهرستان را می دانست یک قدم بزرگ بود.

 

شما از مشکلات فوتبال شهر آگاه بودید ازجمله از بی انگیزه گی باشگاه ها و خرابی زمین چمن، پس چرا ریاست هیئت را قبول کردید؟


البته زمانی که من آمدم زمین چمن داشتیم. اگر اشتباه نکنم بعد از آمدن من زمین چمن خراب شد. من مرداد 90 آمدم و زمین چمن اردیبهشت 91 خراب شد.

 

مسئله اصلی اینجاست که چرا هیئت به عنوان متولی فوتبال شهرستان اجازه تخریب چمن را داد؟


قبل از این که در مورد زمین چمن صحبت کنیم در مورد پذیرش مسئولیت نکاتی است که باید روشن شود، یکی از دلایلی که من مسوولیت را قبول کردم فشار مسوولان شهرستان بود و مشکلاتی که مسوولان ورزشی وقت برای رییس هیئت قبلی آقای عمادی پیش آورده بودند.

یک سری صحبت ها و بحث هایی شد که من بمانم، خیلی هم تمایل نداشتم چون من دبیر آقای عمادی بودم، آقای عمادی هم زحمات زیادی در فوتبال شهر کشیده بودند از نظر اخلاقی درست نبود که من بمانم اگرچه انتظار خود آقای عمادی هم این بود که من بمانم.

فرماندار، نماینده شهرستان و رییس تربیت بدنی وقت برای قبول مسوولیت فشار آوردند، آن وقت حالا می گویند و می نویسند که سیاسی کاری شده و با سیاست آمده که واقعا این گونه نبود. من دبیر هیئت بودم، رییس هیئت را برداشتند و من را جایش گذاشتند.

انگیزه ام هم ادامه دادن فعالیت های آقای عمادی و اتمام برنامه های ایشان بود و در درجه دوم اصلاح ساختار باشگاه ها. ما فقط 5 باشگاه پویا داشتیم که باید این بحران حل می شد. اما در مورد زمین چمن که گفتید چه کاری انجام داده اید من در آبان ماه سال 90 در خانه معلم تمام باشگاه دارها و کمیته فنی را دعوت کردم.

از قبل جلسات زیادی هم گذاشتیم و رییس اداره ورزش آن زمان هم بود و دیدگاه ها و نظرات خودمان را در مورد بازسازی و تعمیر زمین چمن اعلام کردیم. باشگاه ها هم صحبت کردند. فکر کنم آن شب از 16 باشگاه حاضر در شهرستان 15 باشگاه حضور داشتند، جلسه خوبی بود و حتی برای ادامه کار من هم صحبت شد.

در آخر جلسه ما نظر آقای کمالیان را در مورد خرابی زمین چمن تغییر دادیم و قرار شد در همین راستا باشگاه ها نامه ای به هیات فوتبال، نماینده، فرماندار وتربیت بدنی بنویسند، من چند بار در آن زمان پیگیری کردم 4 تا از باشگاه های ما نامه را مهر و امضا نکرده بودند.

روزی هم که چمن را خراب کردند من چون موافق نبودم حضور پیدا نکردم ولی چند نفر از باشگاه داران و پیشکسوتان کت و شلوار پوشیدند و رفتند خراب شدن زمین چمن را ببینند.

شما به همراه مشاور نماینده وقت تا اصفهان هم برای لغو حکم ریاست کبیریان رفتید تا عمادی رئیس هیئت بماند اما پس از لغو حکم خودتان جایگزین کمالیان شدید.
قبلا توضیح دادم کار کمالیان یک عمل غیرقانونی بود.

حکمی که آقای کمالیان زده بود را بردیم اصفهان وآقای ابرقویی حکم را لغو کردند. یک سری فشارها از طرف رییس تربیت بدنی وقت صورت گرفت و یک سری رایزنی ها شد و آقای عمادی هم خودشان راضی به رفتن بودند. بحث این بود که تا کی یک سری از افرادی که در فوتبال نیستند برای فوتبال شهرستان تصمیم بگیرند.

بنده 4 سال است که تصمیم گیرنده فوتبال در شهرستان هستم و یک سال از این سه سال را دبیر کمیته داوران بودم. 10، 12 سال در ورزش این شهرستان داوری، تیم داری و ورزش کردم و به تمام لایه هایش آشنایی دارم. در این مدت 4 سال تلاش کردیم یک سری از افراد غیرفوتبالی را از گردونه فوتبال خارج کنیم. حالا دوباره این افراد فعال شدند و فعالیت هایی انجام می دهند و باید یک جایی جلوی فعالیت آن ها گرفته شود.

 

قرار شد بی پرده صحبت کنیم


نظر من این است که هر کاری باید سیستم خودش را داشته باشد، قانون خودش را داشته باشد تا به نتیجه برسد. در سایر شهرستان ها بعضی افراد 8 سال، 9 سال ، شاید 10 سال است که رییس هیات فوتبال هستند، بعد نگاه می کنی می بینی آن شهر تیم کشوری دارد و در سطح کشور حرفی برای گفتن دارد. الان تیم ساحلی تیران و کرون حرف اول را در هر دو تیم آقایان و بانوان کشور می زند. دلایل آن هم همدلی، حمایت و پشتیبانی و تداوم مسوولیت است.

 

خیلی ها معتقدند یکسری از اطرافیان شما هم وجودشان برای فوتبال دردسر است


خوب ببینید هر مدیریتی نگاه خودش را به مجموعه اش دارد. من از تیمی که با آن کار می کنم راضی هستم. با توجه به نامه ای که از طرف هیات استان آمده ما هیات برتر استان شده ایم. مثل دو سال و نیم پیش که این اتفاق در هیات آقای عمادی هم افتاد و اسناد و مدارک آن موجود است که ما هیات را با رتبه دو رقمی تحویل گرفتیم. حتی ما در رده های آخر رتبه بندی شهرستان های استان بودیم حالا آمده ایم در رتبه های بالای استان. شما عملکرد هیات استان را که ببینید ریزش را نوشته، می توانم این امتیازات را به شما نشان بدهم و قابل چاپ هم هست. این موفقیت از آن شهر خمینی شهر نیست از آن شهرستان خمینی شهر است و در آن بچه های درچه، کوشک و اصغر آباد هم سهیم هستند.

برخي ها معتقدند ارتباطات شما با آقای ابرقویی دلیل اصلی این رتبه هاست. دلیل این ادعا را هم برگزاری جلسه هیئت های فوتبال استان در فرمانداری خمینی شهر مي دانند.


اولا این میزبانی را به هر شهرستانی نمی دهند و این یکی از امتیازات و نگاههای مثبتی است که استان به هیات فوتبال خمینی شهر دارد. اما این که من چرا جلسه را در فرمانداری برگزار کردم مثل همین جلسه را شاهین شهر در شهرداری برگزار کرد. ضمنا می خواستم به راحتی در آن جلسه از وجود آقای فرماندار استفاده کنم.

 

به نظر شما این ضعف نیست؟


فکر نمی کنم این ضعف من باشد ما مکان ورزشی که جلسه را در آن برگزار کنیم نداشتیم.

 

از نظر منتقدین شما هیئت فوتبالی که تعطیل بوده چگونه رتبه برتر استان را کسب می کند؟ ما در اعزام به استان، تعداد ملی پوش، برگزاری مسابقات، بیمه ورزشی و ديگر شاخص ها جزو ضعیف ترین ها هستیم پس چگونه برتر استان شدیم؟


هیئت فوتبال تعطیل نبوده و آن مسابقاتی را هم که برگزار کردیم بی نتیجه نبوده است و کسی نمی تواند بگوید بی نتیجه بوده است. فعالیت هیات به باز بودن یا بسته بودن درش که شما هم در نشریه تان در هیئت را با یک قفل بزرگ چند بار چاپ کردید، نیست.

ببینید بچه های هیات فوتبال یک سری مسابقات را برگزار کردند در تمام رده های سنی از نونهالان و نوجوانان گرفته تا امید. ما با توجه به نفراتی که در هیات و کمیته آموزش و جوانان داشتیم این مسابقات را در سالن برگزار کردیم و قصد داشتیم در چمن هم برگزار کنیم.

اول هم از باشگاه ها به صورت مکتوب که قابل رویت است دعوت کردیم. وقتی باشگاه ها نمی آیند ما که نمی توانیم هیات را تعطیل کنیم. تمام اسناد و مدارک مشخص است و ما چیزی را سوری نفرستاده ایم. هیچ نظر دوستانه ای بر روی این که یکی از هیات های برتر استان شده ایم وجود ندارد.

این ها جدول های مخصوصی دارد که قابل استناد است. ما آن مسابقات را در سالن برگزار کردیم و افراد نخبه را از بین آن ها جدا کردیم. بنده از همان سالنی که دست هیات فوتبال بود تمرین رایگان دادم.

یک سری کمک هایي هم از بیرون مثل آوردن مربی و توپ و ... توسط یکی از باشگاه های خمینی شهر به ماشد و همین ها در استان شرکت کرده اند. شما خودتان دیدید ما در جوانان قهرمان استان شدیم، در امیدها هم با یک تفاضل رتبه نیاوردیم.

در کسب این رتبه درچه هم نقشی داشت؟


بله قطعا و من از آن ها تشکر می کنم.

 

پس چگونه تیم فوتسال میثاق هیچ حمایتی نمی شود اما تیم فوتسال هیئت فوتبال مي شود؟


یک اتفاقی در چند هیات قبل افتاد که نگاه به فوتبال فقط در خمینی شهر بود و با اطراف کاری نداشتند. ولی حالا فرق کرده، شهر درچه شهر ویژه ای است باید در تمام ابعاد نه فقط فوتبال به آن توجه کرد. من به آقای سلیمانی گفتم تا هر جا که بتوانیم کمکتان می کنیم و این رتبه ای که به دست آمده از آن همه شهرستان است و شما هم سهیم هستید. از سه چهار ماه قبل تاکنون بنا بر این شده که تمام تیم هایی که از شهرستان می خواهند در مسابقات شرکت کنند باید با نامه ما به مسابقات بروند.

 

در کوشک هم نماینده دارید؟


چند روز دیگر با هماهنگی اصفهان حکمش زده می شود.

 

بعد از 20 ماه تازه به فکر کوشک افتاده اید؟


نه! حکم آقای عمادی که از قبل بوده را قبول داشتیم.

 

نماینده شما در شهرهاي شهرستان چه کسانی هستند؟


در اصغر آباد حسن حاجیان، درچه هم فعلاً آقای سلیمانی است. کوشک هم یک نفر از قبل بوده که از فعالیت هایش راضی نیستیم و به زودی یک نفر دیگر را معرفی می کنیم .

 

برخی معتقدند در هیئت فوتبال یکسری افراد از حمایت بیشتری برخوردار بودند. مثل اجاره غیرقانونی دفتر هیئت فوتبال، اخذ مجوز برگزاری مسابقات و.... ؟


ببینید در مورد مساله دفتر هیئت که در چند شماره قبل هم در مورد آن نوشته بودید فردی که این مطلب را نوشته بی اطلاع است! من می توانم بر اساس اساسنامه هیئت آن را برای شما توضیح دهم! هر کاری که غیرقانونی انجام شده شما بگویید تا من در موردش صحبت کنم.

 

اجاره دفتر هیئت فوتبال به غیر بر اساس چه قانونی است؟ دفتر هیئت فوتبال مربوط به حوزه عمومی است نه خصوصی که در موردش تصمیم گیری شخصی شود.
هر گونه درآمد زایی در راستای فوتبال شهرستان باشد ما می توانیم بر اساس اساسنامه انجام دهیم.

 

و همین کارها باعث می شود شائبه حمایت از آنها بوجود بیاید؟


نه، ما از هیچ مدرسه فوتبالی حمایت نمی کنیم. ما در شهرستان فقط دو مدرسه فوتبال داریم. اگر آن مدرسه فوتبال هم می خواست یکی از اتاق های هیات فوتبال را به آن ها می دادیم، مشکلی نداریم. ما برای درآمدزایی طبق اساسنامه می توانیم هر کاری بکنیم.

 

اما شما دو روز بعد از انتقاد فرصت، دفتر را پس گرفتید؟


نه پس نگرفتیم، یک ماه این اتاق را برای ثبت نام اجاره کرده بودند. ثبت نام که تمام شد اول تیرماه دفتر را تحویل دادند.

 

فعالیت یکی از مدارس فوتبال هم که غیرقانونی بود چون به اذعان خود صاحب امتیاز اجاره داده شده بود.


نه این گونه نیست مدرسه فوتبال مجوز هیات فوتبال استان دارد. من مجوز صادر نمی کنم. مجوزهای مدرسه فوتبال را اصلا خمینی شهر نمی دهد. آنها درخواست مجوز کردند و هیئت استان هم این مجوز را صادر کرده و مدیر هم متعهد به اجرای قانون بوده. ما هم سرکشی کردیم و ایشان حضور داشت.

 

درباره کمیته فنی که در زمان تصدی سمت از آن حرف زدید بعضی اعضای آن معتقد بودند این کمیته سوری است؟


نه اینگونه نیست.

 

نمونه آن محسن صمدی که به عنوان مسئول کمیته آموزش به یکی از مدارس فوتبال مجوز نداد اما شما فشار آورده بودید که برای هیئت درآمد زایی کن و مجوز صادر کردید.


حالا که شما بحث را یک جورهایی شخصی کردید مي گويم آقای صمدی فقط کمیته فنی ما بود و هیچ مسوولیت دیگری نداشت. پس نظر نهایی را هیئت فوتبال می داد و نه ایشان.

پس این هیئت 6 نفره چه کاره بودند؟


من در مدیریت خود از نظرات آن ها در جاهای مختلف استفاده کرده ام. ما گروهی را دور هم جمع کردیم حتی همین آقای محمدی رییس فعلی اداره ورزش هم جزو گروه مشاوران فنی ما بود. دوستان دیگری هم بودند و ما در نظر داریم نظراتشان را بگیریم. خیلی جاها از نظراتشان استفاده کردیم و خیلی جاها نظراتشان کاربردی بوده است ولی قابلیت اجرا نداشته و ما اجرا نکردیم.

 

و بعد از دو جلسه متوجه شدید که کارآیی ندارند؟


نه ، ما سه جلسه برگزار کردیم.

 

پس جلسات رسمی نبوده؟


چرا، آخرین جلسه ما همان جلسه ای بود که با حضور باشگاه ها و با حضور رییس اداره ورزش وقت برگزار شد. بعد یک اتفاقاتی افتاد که این جلسات خیلی کاربرد نداشت. هرچند خیلی از اتفاقاتی که افتاده نظرات این دوستان بوده است.

 

شاید هم چون مخالف میل شما حرف زدند بایکوت شدند؟


نه این گونه نبوده. دیگر ادامه آن جلسات اجرایی نبود.

 

و اما وعده تکراری لیگ فوتسال؟


ما پارسال با آقای ابرقویی، مسئول مسابقات آسیاویژن و مسئول کمیته فوتسال استان در ایام ماه رمضان سال گذشته یک جلسه یک ساعته داشتیم. راهکارهای اجرای لیگ را از آن ها خواستیم و چون آن ها این کار را در استان انجام می دهند از تجربیاتشان استفاده کردیم و به رییس اداره ورزش و جوانان اعلام کردیم که شما یک سالن در اختیار ما قرار دهید. سالن هم باید سالنی باشد که بتوان در آن لیگ فوتسال برگزار کرد. ما می خواستیم این لیگ برای شهرستان معتبر باشد کارهای اساسنامه و آیین نامه اش را انجام دادیم. مبلغ ورودی و کمیته برگزاری مسابقات را مشخص کردیم.

 

این افراد چه کسانی بودند؟


مثلا آقای خالقی، توانا، حاج حیدری و چند نفر دیگر که ما تصمیم داشتیم مسابقات لیگ فوتسال را راه بیندازند. چون با یک یا دو نفر نمی توان لیگ برگزار کرد ولی بحث من این است که سالن در اختیار ما قرار ندادند. حتی زمانی که سالن باغ بانوان شب ها در اختیار آقایان گذاشته شد درخواست دادیم چند بار هم رفتیم آن جا را دیدیم ولی موافقت نشد.

باید مقصر این مسائل برای فوتبالدوستان مشخص شود.


من به دنبال پیدا کردن مقصر نیستم. ما یک قولی دادیم کارهایش را هم انجام دادیم. می شود گفت به دلیل نداشتن سالن مسابقات برگزار نشد.

 

بهرحال شما از امکانات شهر با خبر بودید.


ما دو شب در هفته سالن می خواستیم ندادند و گفتند ظرفیت این کار را نداریم. ما آماده بودیم بنرهایش را نصب کنیم و با 10 تا 12 تیم هم بیشتر شروع نمی کردیم. همه کارهایش را انجام داده بودیم ولی وقتی سالن به ما نداند چه کار می توانستیم انجام دهیم؟

 

چرا می گویند جواد راشدفر نقش پررنگی در آوردن جواد محمدی داشت؟


هیچ ربطی به من ندارد. آقای محمدی عضو گروه مشاوران جوان فرمانداری شهرستان بود و مشاور جوان رئیس تربیت بدنی بوده. شاید کمی از شناخت و آوردن ایشان از آن دیدگاه بوده است. معمولا انتخاب روسای ادارات از فیلتر فرمانداری و اداره کل ها و نماینده می گذرد.

 

اگر دخیل نبودید چرا در جند جلسه خصوصی گفته بودید اشتباه کردم که...


من صلاح نمی بینم در مورد این موضوع بیش از این صحبت کنم.

 

داستان کشمکش شما با آقای فخاری رییس هیات معلولین و جانبازان به خاطر مسابقات پارسال چه بود؟


کشمکش و مساله شخصی نیست. مساله بین دو هیات ورزشی است که الحمدا.. رفع شد ولی انتقاد ما به اداره تربیت بدنی است که جنگ لفظی بین دو رییس هیات را باید در دفترش جمع می کرد که نکرد و این قصه به فرمانداری کشیده شد و چند وقت پیش با پا در میانی آقای فرماندار این مشکل رفع شد. بحث اصلی این بود که هیات فوتبال برای برگزاری مسابقات جام رمضان 1میلیون و 800 هزار تومان بایت برگزاری مسابقات در سالن انقلاب به آقای فخاری داد ولی آقای فخاری 2 میلیون و 500 هزار تومان می خواستند و توافق اولیه ما هم 2 میلیون بود. نه ما دو میلیون را دادیم و نه آقای فخاری به هزینه ای که گرفته بود راضی می شد. هیات جانبازان 700 هزار تومان دیگر از ما می خواست که ما هنوز نداده ایم ولی قصه حل شد. مشکل خاصی نبود تربیت بدنی باید حل می کرد که نکرد.

 

در مورد آن جلسه ای که دو سه هفته پیش اتفاق افتاده است و یک سری صحبت هایی در آن جلسه گفته شد و فضاي جلسه نقد شما بود. آقای نماینده هم حضور داشتند و عقیده همه این بود که یک نفر نمی تواند در عین حال چند کار را با هم انجام دهد. چرا سه چهار تا پست را قبول می کنید که حالا چنین اتفاقی بیفتد؟


بینید در مورد مشاور فرماندار در دولت نهم اتفاقی افتاد. انتقاد شدید من به دو هفته نامه فرصت است که آمدید این قصه را چاپ کردید هم در شنیده ها و هم در یکی از دو تا از نامه ها که منتقدین نوشته بودند. مشاور جوان فرماندار دارای یک تعریفی است که حضور یک سری از جوانان به عنوان گروه مشاوران جوان و یک نفر به عنوان رییس مشاوران جوان در کنار آقای فرماندار برای کسب تجربه و یاد گرفتن مدیریت است. این نه شغل است، نه سمت است و نه جایگاه سیستمی اداری دارد.

 

ولی از شما وقت می گیرد.


نه!

 

چطور؟


برایتان توضیح می دهم. رییس ستاد اقامه نماز فرماندار یا امام جمعه است و چند تا از روسای ادارات. اصلا کار ستاد اقامه نماز شهرستان رسیدگی و نظارت بر نماز ادارات و مدارس، پارک ها و کارخانجات است و وقت گیر نیست. من باید در ماه یک جلسه یا در هر سه ماه یک جلسه برگزار کنم و یک نظارتی بر روند کار این ها داشته باشم.


درباره انجمن اسلامی دانش آموزان هم من هر چه دارم از انجمن اسلامی دارم. من عضو این اتحادیه مستقل دانش آموزی بودم و حالا هم رییس این نهاد انقلابی هستم.

من نمی گویم وقت گیر نیست ولی وقت های خاصی دارد. در بخش خواهران مسوول و تشکیلات خودش را دارد. نمی گویم این سمت هایی که اطراف من است وقت گیر نیست هر کدامش کارهای بزرگی دارد ولی این که دوستان و منتقدان فکر کنند من باید تمام وقتم را برای تمام این ها بگذارم نه این گونه نیست! من نمی خواهم بگویم که این ها همه از بین برود و من همه وقتم را برای فوتبال بگذارم. من برای فوتبال بیشتر از سمت های دیگر وقت می گذارم و شاهد آن هم دوستانی هستند که در کنار من فعالیت می کنند. فوتبال هم شاکله خودش را دارد. ما دو تا مشکل داریم بعضی ها نمی دانند و جاهل هستند نسبت به امور و نمی روند تحقیق کنند و بعضی ها هم می دانند. شما یک کتاب هم که در مورد این مباحث بنویسید نمی خواهند بفهمند و آخر نقد خودشان را هم می کنند و تعداد این ها معدود و انگشت شمار است. به راحتی جوان 12 ساله ای که یک بار هم آمده باشد فوتبال بازی کند اسم این پنج نفر را می داند و نمی خواهد که من بگویم. فوتبال هم دبیر دارد، کمیته مسابقات دارد، مسوول بانوان دارد و همه اجزا مشخص هستند و همه هم کارهای خودشان را انجام می دهند. من نمی گویم در این چهار تا کار وقت نمی گذارم. چرا وقت می گذارم و در همه آن ها هم موفق بوده ام. شما دو تا پنج دقیقه که وقت بگذارید خود آقای جدیدی رئیس ستاد اقامه نماز است از ایشان بپرسید در کمتر از یک سالی که راشد فر آمده در ستاد اقامه نماز چه اتفاقاتی افتاده است؟ بروید از آقای شجاعی آموزش و پرورش بپرسید.

 

بالاخره معلوم نشد اين ها وقت گیر هست يا نيست؟


نه! مثلاً من می روم آموزش و پرورش می گویم می خواهیم برای امام جماعت های مدارس جلسه بگذاريم. آن ها همه کارهایش را انجام می دهند و من در این جلسه شرکت می کنم. این ها وقتی از من نمی گیرد و هر کاری هم وقت خودش را می طلبد.

 

پس چرا می گویند در کشور ما چند شغله بودن ممنوع است؟


بله اگر از این دید نگاه کنیم پس رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس، عضو کمسیون اقتصاد بودن و نماینده شهرستان بودن چند شغل است. در حالی که این ها اصلا شغل نیست خود آقای صرامی بهتر از هر کسی به عنوان نماینده قانون گذار مردم در مجلس می داند که این ها شغل نیست. تبعات بعدی این را هم خودشان می دانند و خبری هم در آن نیست ولی بحث این است که شما در تمام مواردی که گفتید و اسم آوردید من موفق بوده ایم.

 

البته همه عناويني كه يك نماينده مجلس در حوزه مجلس دارد يك شغل محسوب مي شود و با بحث شما تفاوت ماهوي دارد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 +1 ولی 30 مرداد 1392 ساعت 11:50
خوبه ،یه نشریه باید پیگیر مسائل باشه، نه اینکه بخاطر خوشایند و یا ناراحتی برخی بشه تابلو تبلیغات ،حرف های مسولان تمامی ندارد باید به چالششون کشید تا کارهای عملی انجام بدن شهر را بشناسند و مشکلات را رفع کنند ،نمی تونن برن کنار ،مثل برخی ها که قول دادن تو قاموسشون کار نشد نداره ولی حالا خبریشون نیست از همون اول هم عقب نشینی کردند، راستی موضوع سینما - بیمارستان - بودجه معوقه شهر وووو را هم پیگیر بشین ممنون
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید