امروزپنجشنبه, 22 آذر 1397-- Thursday Dec 13 2018

ساعت 21:22:44

آخرین به روز رسانی : یک شنبه 00:57:48

"بی پولی" مانع بزرگ قهرمانان طناب زن خمینی شهر برای ورود به مسابقات آسیایی

پنجشنبه, 20 تیر 1392 ساعت 09:27 کدخبر :5715
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیمین سعیدی
سیمین سعیدی: اواخر سال گذشته خبری داشتیم بدین مضمون: "تیم طناب زنی دبستان پسرانه امام جواد (ع) به عنوان نماینده کشور راهی مسابقات آسیایی می شود.

به گزارش واحد تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش، تیم نونهالان زیر 14 سال طناب زنی شهرستان که همگی از دانش آموزان دبستان امام جواد (ع) و از اعضای کانون طناب زنی مالک اشتر اداره آموزش و پرورش هستند، با مربیگری ابوذر فتحی؛ مربی تربیت بدنی این دبستان و به نمایندگی از استان در مسابقات کشوری که در آبان ماه جاری در سالن کردآباد اصفهان به عنوان قطب ورزش طناب زنی برگزار شد، شرکت کرده و از میان 16 تیم از شهرهای مختلف از جمله تهران، قزوین، خراسان رضوی، بوشهر، خوزستان و... به مقام اول کشور دست یافتند. میردامادی مسوول واحد تربیت بدنی این اداره ضمن اعلام این خبر افزود: این دانش آموزان ضمن کسب مقام اول تیمی به کلیه مقامات اول انفرادی نیز دست یافتند.

اسامی قهرمانان و مقاماتشان به قرار زیر است:

ابوالفضل مهرابی: کسب مقام اول کشوری در ماده جاگینگ 30 ثانیه سرعت با زدن رکورد کشور 80 بار در 30 ثانیه، کسب مقام اول کشوری در ماده 3 دقیقه استقامت، کسب مقام اول کشوری درماده ایکس 30 4، کسب مقام اول کشوری در دوبل امدادی وکسب مقام اول کشوری در نمایش تیمی.


عباس مهرابی: کسب مقام اول کشوری در بخش نمایش انفرادی، کسب مقام اول کشوری در نمایش تیمی وکسب مقام اول کشوری در ماده 4 در 30 ثانیه.
محمدرضا رفیعی: کسب مقام اول کشوری درماده 4 در 30 ثانیه، کسب مقام اول کشوری در دوبل امدادی و کسب مقام اول کشوری در نمایش تیمی.
مهدی آقاجانیان: کسب مقام اول کشوری درماده 4 در 30 ثانیه، کسب مقام اول کشوری در دوبل امداد و کسب مقام اول کشوری در نمایش تیمی.
علیرضا صرامی: کسب مقام اول کشوری در نمایش تیمی.
سید حسام سیرانی: کسب مقام اول کشوری در نمایش تیمی."


اکنون پس از گذشتن چند ماه از این قهرمانی، مسابقات آسیایی سنگاپور در شرف برگزاری است و طیق قرار و وعده ها، تیم کم هزینه و ساده اما پرافتخار خمینی شهر باید به این مسابقات اعزام شود اما موانعی ایجاد شده است؛ موانعی که ابوذر فتحی مربی این تیم دل پری از آنها دارد. او که فوق لیسانس مدیریت ورزشی و آموزگار آموزش و پرورش شهرستان است و همراه با بهارلویی به عنوان دو مربی تیم طناب زنی کلاس پنجم دبستان امام جواد رتبه های ارزنده ای را در سطح شهرستان، استان و کشور به دست آورده اند - از جمله سه سال مقام اول در شهرستان خمینی شهر و قهرمان استان در سال 1391 – و تیمش در مسابقات کشوری هم با اختلاف فاحش با سایر رقبا مقام اول را کسب کرد و مجوز ورود به مسابقات قهرمانی آسیا زیر 14 سال را در یافت نمود، با بیان این که مسابقات قهرمانی آسیا مرداد ماه سال جاری در کشور سنگاپور برگزار می شود گفت: بچه های تیم برای رسیدن به این جایگاه سه سال زحمت کشیده اند و اکنون مهمترین مشکل بر سر راهشان مسائل مالی است.


وی ضمن بیان این نکته که هزینه ارسال تیم به مسابقات 32 میلیون تومان است ادامه داد: از این مقدار 20 میلیون تومان سهم فدراسیون ورزشهای همگانی است و مابقی را خود بچه ها باید تامین کنند و با توجه به شرایط مالی اعضای تیم و خانواده هایشان تهیه همین 12 میلیون تومان -که با هزینه لباس و کفش و هزینه های جانبی به 15 میلیون تومان می رسد- بسیار مشکل و حتی بعید است.


فتحی در رابطه با رایزنی ها با سازمان ها و ارگان های مرتبط در خصوص تقبل این هزینه گفت: تا کنون با اداره های ورزش و جوانان اصفهان و خمینی شهر و هیئات ورزش های همگانی اصفهان و خمینی شهر صحبت هایی انجام شده و قول های مساعدی گرفته ایم اما در هر صورت چشم به کمک خیرین استان و علی الخصوص شهرستان داریم تا بتوانیم در بازه زمانی کوتاهی که برای تهیه این مبلغ در اختیار داریم، آن را تهیه نماییم چرا که در غیر این صورت تیم دوم به جای تیم ما عازم مسابقات آسیایی خواهد شد و این فرصت طلایی از دست تیم ما - با همه شایستگی هایش- می رود.


گفتنی است طناب زنی یک ورزش کم سن و سال است که از سال 83 وارد ایران شده است و از سال 91 به صورت طرحی در آموزش و پرورش به اجرا در آمده است. این ورزش بیش از 700 حرکت دارد که همگی با طناب انجام می شود و در دو بخش انفرادی و تیمی و در ماده های مختلف انجام می شود.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 0 صرامی 28 تیر 1392 ساعت 10:17
بایلام حضور خبرنگاران زحمتکش فرصت
گزارش نان خانگی اهالی خمینی شهر همکارتون آقای عظیمی که از شبکه های سراسری پخش شد رو دیدم
بنده بعنوان یک خمینی شهری افتخار می کنم که نام خمینی شهر زنده شده است
نقل قول
 
 
#1 0 رسول نوریان 27 تیر 1392 ساعت 09:19
با سلام وخسته نباشید.درست است که کوشک زیر مجموعه خمینی شهر است ولی این دلیل نمیشود که ورزشکاران کوشکی را بنام خمینی شهر ثبت میکنید اصلان نامی از کوشک نمیبرید
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید