امروزپنجشنبه, 05 اسفند 1395-- Thursday Feb 23 2017

ساعت 11:40:07

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 12:19:58

از مدال آوران جهانی ووشو تجلیل شد
در سالن جلسات فرمانداری
از مدال آوران جهانی ووشو تجلیل شد

آیین تجلیل از افتخار آفرینان جهانی ووشو در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، پس از اینکه زهرا کیانی با دو مدال طلا و یک مدال نقره، محمدعلی مجیری با یک مدال طلا و یک مدال برنز و فاطمه جزینی با یک مدال نقره و دو مدال برنز از مسابقات ووشوی قهرمانی نوجوانان و جوانان جهان که در بلغارستان برگزار شد به کشور بازگشتند، در فرمانداری مورد تقدیر قرار گرفتند.


فرماندار در این آیین از مربیان و خانواده های این مدال€Œآوران تشکر کرد و گفت: مسوولان استان و شهرستان وظیفه دارند حمایت های لازم را از قهرمانان ووشو به عمل آورند چراکه ووشوکاران علیرغم محدودیت€Œها موفق به کسب مدال های رنگارنگ بین€Œالمللی شدند. رضوانی افزود: از مسوولان اداره کل ورزش استان می€Œخواهیم برای حفظ جایگاه و ارتقای رشته ووشوی کشور امکانات بیشتری در اختیار این قهرمانان قرار دهند.


رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان نیز گفت: قهرمانان و مدال€Œآوران شهرستان در این مسابقات نقش بسیار پررنگی داشتند. مرادیان افزود: در پایان این دوره از مسابقات تیم ملی ووشوی کشور عزیزمان ایران با درخشش ورزشکاران خمینی€Œشهری مقام دوم تیمی جهان را به دست آورد.


گفتنی است در مسابقات ووشوی قهرمانی نوجوانان و جوانان جهان که از هشتم تا دوازدهم مهرماه در شهر بورگاس بلغارستان با حضور نمایندگان ۵۱ کشور جهان برگزار شد، ورزشکاران خمینی شهری موفق شدند ۸ مدال رنگارنگ کسب کنند. از شهرستان خمینی شهر ۹ ورزشکار در اردوی تیم ملی حضور داشتند که در آخرین انتخاب و اعزام به مسابقات جهانی ۳نفر حذف و از مجموع ۶نفر، ۳نفر موفق به کسب ۸ مدال شدند و زهرا کیانی ورزشکار خمینی€Œشهری با کسب دو مدال طلا و یک نقره پرافتخارترین ورزشکار کاروان تیم ملی لقب گرفت.

امیرحسین امینی قهرمان رقابتهای بوکس نونهالان کشور شد
امیرحسین امینی قهرمان رقابتهای بوکس نونهالان کشور شد

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین, روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان گفت:سومین رقابتهای بوکس نونهالان کشور از یک شنبه یازدهم مهرماه با حضور 58 بوکسور از 28 استان به میزبانی شهر همدان و خانه بوکس این شهر برگزار شد که در این رقابتها امیرحسین امینی بوکسور خمینی شهری موفق به کسب عنوان قهرمانی شد.

مدال طلای مسابقات کشوری در دست کونگ فوکار خمینی شهری
مدال طلای مسابقات کشوری در دست کونگ فوکار خمینی شهری

میکاییل صادقی قهرمان مسابقات کشوری اوسیما در بخش اجرای فرم کونگ فو و در رده سنی جوانان شد. دبیر هیات کونگ فو ضمن اعلام این خبر به فرصت آنلاین گفت: این دوره از مسابقات 19شهریور ماه به میزبانی استان اصفهان برگزار شد. پریشانی افزود: میکاییل صادقی از باشگاه قدس و شالبند سبز از بین 85 شرکت کننده مدال طلا را از آن خود کرد.

وزنه برداران قدرتی خمینی شهر نایب قهرمان شدند
وزنه برداران قدرتی خمینی شهر نایب قهرمان شدند

تیم باشگاه قدرت خمینی شهر در مسابقات استانی پاورلفتینگ (وزنه برداری قدرتی) جام استاد عبدالرضا کریمی به مقام نایب قهرمانی رسید. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، صفرعلی پاکدل و علیرضا کرمی در رده پیشکسوتان به ترتیب به مقام های اول و دوم دست یافتند. در رده نوجوانان و در اوزان مختلف نیز محمدرضا رحیمی و علیرضا شفیعی صاحب مقام اول و علیرضا عابدی و علی درّی به مقام دوم دست یافتند. گفتنی است محمد نوروزی مربیگری این ورزشکاران را به عهده داشت.

خمینی شهری ها مدال آوران مسابقات جهانی ووشو
خمینی شهری ها مدال آوران مسابقات جهانی ووشو

زهرا کیانی، محمدعلی مجیری و فاطمه جزینی ووشوکاران خمینی شهری، فاتح مسابقات ووشو جهانی شدند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، نمایندگان ایران در سومین روز از رقابت های ووشوی قهرمانی بلغارستان موفق به کسب پنج مدال رنگارنگ در بخش تالو شدند.
این رقابت ها از پنج شنبه با حضور نمایندگان 51 کشور در شهر بورگاس بلغارستان آغاز و تا 21 مهر ماه ادامه خواهد داشت. در این رقابت ها زهرا کیانی ستاره تیم ایران بود که توانست به تنهایی یک مدال طلا و یک مدال نقره را برای تیم کشورمان به ارمغان آورد. محمدعلی مجیری دیگر ورزشکار طلایی ایران بود. فاطمه جزینی نیز به مدال برنز دست یافت.

زهرا کیانی

 

فاطمه جزینی

 

زهرا کیانی در فرم " چانگ چوان" با ارائه نمایشی تحسین برانگیز و با امتیاز 9.39 در بین 23 تالوکار به مقام نخست و طلا رسید و نمایندگان ژاپن و اندونزی مدال های نقره و برنز را دریافت کردند. کیانی در رده جوانان در فرم " جین شو" نیز با کسب امتیاز با کسب امتیاز 9.15 به مدال نقره دست یافت.
محمد علی مجیری نیز در فرم " نن دائو" رده سنی نوجوانان به رقابت با حریفان پرداخت و در نهایت با کسب امتیاز 8.93 بر سکوی نخست ایستاد و به مدال طلا دست یافت.
همچنین فاطمه جزینی در رده سنی نوجوانان و در فرم " چانگ چوان" در میان 26 شرکت کننده با امتیاز 8.76 پس از نمایندگان بلاروس و مالزی سوم شد و به مدال برنز رسید.

یک طلا، دو نقره و یک برنز سهم خمینی شهری ها
مسابقات تکواندوی بسیج استان برگزارشد
یک طلا، دو نقره و یک برنز سهم خمینی شهری ها

سعید حیدری مدال طلای مسابقات تکواندو بسیج استان را از آن خود کرد. به گزارش خبرنگارفرصت آنلاین در این مسابقات که در سالن شهید قورچانی در رده سنی نوجوانان با حضور 154 شرکت کننده برگزار شدهمچنین علیرضا مهرابی و علی کیانی مدال نقره و فرزاد عموشاهی مدال برنز را کسب کردند.

هیات تکواندو خمینی شهر هیات نمونه استان در ده سال اخیر
گفتگو با رییس هیات تکواندو خمینی شهر، مربی و داور بین المللی و تنها دارنده دان 8 تکواندو در خمینی شهر
هیات تکواندو خمینی شهر هیات نمونه استان در ده سال اخیر

می توان از شهید محمد قورچانی بزرگمرد خمینی شهری به عنوان بنیان گذار ورزش تکواندو در استان اصفهان یاد کرد. وی تکواندو را از سال 53 در خمینی شهر رواج داد. در آن سال ها هیئتی بود به نام هیئت ورزش های رزمی، که شامل سه رشته جودو ، تکواندو و کاراته می شد و مسوولیت این هئیت تا سال 46 که هیئت تکواندو خمینی شهر به رسمیت شناخته شد، بر دوش حسین جدیری بود. از آن سالها تاکنون نیز حدود 31 سال است که جدیری مسوولیت این هیئت را بر عهده دارد . در حال حاضر در استان اصفهان 8 مربی با کمربند دان 8 مشغول به فعالیت هستند و در این میان حسین جدیری تنها شهروند خمینی شهری دارای دان 8 می باشد، وی دارای مدرک مربیگری و داوری بین المللی است و در سال های 1376، 1386 و 1392 داور نمونه آسیا معرفی شده است.
گفتنی است ورزش تکواندوی خمینی شهر تاکنون 20 شهید تکواندوکار را تقدیم به انقلاب و اسلام نموده است. در ادامه گفتگوی ما را با این ورزشکار می خوانید:


لطفا خودتان را برای خوانندگان ما معرفی کنید.
حسین جدیری متولد 1336 اهواز و ساکن خمینی شهر هستم. دیپلم انسانی خود را در سال 1369 و کاردانی مدیریت تربیت بدنی را در سال 1371 گرفتم. در سال 60 به صورت رسمی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشغول به کار و در سال 79 بازنشست شدم. در سال 57 به علت انتقال پدرم از شرکت نفت به ذوب آهن ساکن اصفهان شدم، در سال 59 در ورزشگاه تختی اصفهان کلاس تکواندو داشتم و اکثر هنرجوهای من از خمینی شهر بودند، آنها از من درخواست کردند کلاسی در خمینی شهر داشته باشم و من در سال 60 اولین کلاس خود را در خمینی شهر برگزار کردم، در همان سال به سپاه خمینی شهر انتقالی گرفتم و ساکن این شهر شدم. در حال حاضر سراسر ایران حسین جدیری را به اسم خمینی شهر می شناسند. دارای 4 فرزند هستم که در رشته ی ورزشی تکواندو فعالیت دارند.


چگونه به ورزش علاقه مند شدید؟
در دوران نوجوانی پدرم همیشه اصرار داشتند که ورزش کنم، من ابتدا از ورزش فوتبال شروع کردم، در سال 49 انتخابی دروازه بانان ایران در شهر اهواز شرکت کردم و انتخاب نشدم، با چهره ی افسرده به منزل آمدم و وقتی برادر بزرگترم که در رشته ی جودو و کاراته فعالیت داشت با این چهره ی من روبرو شد مرا به فعالیت در رشته جودو و کاراته تشویق کرد، در سال 50 وارد رشته ی جودو و کاراته شدم و تا کمربند سبز زیر نظر استاد بختیاری ادامه دادم.


چطور به ورزش تکواندو گرایش پیدا کردید؟
استاد بختیاری در اواخر سال 52 استاد رسول رئیسی معروف به شاهین را به من معرفی کرد، او گفت من در رشته ی تکواندو فعالیت دارم ولی این ورزش را به نام کاراته کره جنوبی می شناسند، من کنجکاو شدم و از او درخواست کردم تکنیک یکو(یوب چاگی) را برایم بزند، او استاد بلند قدی بود و تکنیک را به زیبایی هر چه تمام تر زد، از طرفی بسیار فرد خوش اخلاقی بود، این امر باعث شد من به رشته ی تکواندو روی آورم. از همان روز شاگرد استاد رئیسی شدم و امر آموزش را تا سال 55 پیش ایشان گذراندم، در سال 57 به خدمت مقدس سربازی در شیراز رفتم و در سال 59 به اصفهان آمدم. در اصفهان با استاد محمد قورچانی آشنا شدم و زیر نظر ایشان به تعلیم تکواندو پرداختم. با کمربند آبی نزد استاد آمدم و چون استاد از شیوه ی ورزشی من خوششان آمد بلافاصله آزمون کمربند قرمز را از من گرفت و کمربند قرمز را به من دادند، تا کمربند دان 2 در محضر استاد بودم و پس از آن استاد قورچانی به فیض شهادت نائل رسیدند و من دیگر افتخار شاگردی ایشان را نداشتم.


از افتخارات و مقام هایی که کسب کردید بگویید.
من در سال های 58، 59، 60، 61 و 62 در مسابقات استانی تکواندو در وزن 54 کیلوگرم همیشه قهرمان استان بودم. در سال 62 انتخابی تیم ملی در تهران برگزار شد، من در وزن 56 کیلوگرم موفق به کسب مقام دوم شدم. پس از آن در اواخر سال 62 مسابقات نیروهای مسلح بود و در آن مسابقات مقام سوم را کسب کردم اما از ناحیه دنده ی کمر سمت چپ آسیب دیدم و از آن پس دیگر نتوانستم در مسابقات کیورگی شرکت کنم.


مربیگری و داوری را از چه سالی شروع کردید؟
از سال 59 که شاگرد استاد قورچانی بودم به عنوان کمک مربی نزد استاد فعالیت داشتم، در همان سال در رهنان، استاد باشگاهی دائر کردند و مرا به عنوان مربی معرفی کردند. در سال 60 حکم مربیگری خود را گرفتم و داور درجه 2 شدم. در سال 70 در انتخابی داوران جهت اعزام به کلاس فدراسیون جهانی در یونان انتخاب شدم و مدت یک ماه در یونان آموزش داوری دیدم، حکم داوری درجه 3 خود را در یونان دریافت کردم.


از قضاوت ها و داوری های خود بگویید.
از سال 60 تا 79 به مدت 19 سال داور نمونه کشور بودم. اولین داوری خارج از کشورم در سال 72 به عنوان داور نیروهای مسلح در کشور کانادا بود. تا کنون بیش از سی کشور جهان را جهت داوری مسابقات سفر کرده ام. در سال 76 در تورنومنتر ویتنام و در سال 86 مسابقات نوجوانان (فستیوال هاوارانگ- هانبادانگ) جهان در کشور کره که بیش از 130 تیم شرکت کننده داشت و به مدت 7 روز به طول انجامید و در سال 92 در مسابقات تورنومنتر کشورهای آسیایی در بحرین به عنوان داور نمونه آسیا معرفی شدم.


خاطره ای از استاد شهید قورچانی دارید؟
استاد شجاعت خاصی داشت و در کنار این شجاعت اسطوره ی اخلاق بود، در خاطرم هست که به مستضعفین کمک زیادی می کرد، شبی به اتفاق استاد در منزل یکی از هم باشگاهی هایمان بودیم. من حس کردم پتوی زیر پایم تکانی خورد، موقعی که استاد رفت و زیر پتو را مشاهده کردم، مبلغی پول بود. بعد از آن موضوع را با مسوول شهریه کلاس در میان گذاشتم و او گفت استاد شهریه ها را بین بچه های مستضعف تقسیم می کند. امری که هنوز از استاد در خاطرم مانده و همیشه رعایت می کنم، شروع کردن کلاس با صلوات و اتمام آن با سوره والعصر است که این تعلیمی از استاد قورچانی ست در عرصه تکواندو استان اصفهان.


آیا هنوز تدریس می کنید؟
در اصفهان به اتفاق استاد یداله رضوانی کلاس دارم، این کلاس را از سال 58 تاکنون دارم.


از شاگردانتان بگویید.
سید نوید و سید مجید سجادی، مصطفی کبیری، حمید دادنجانی، هاشم افضلی قهرمان جهان کارگری در کشور آلمان، علی سلمانی (قهرمان پومسه در جهان) و...


بهترین تکنیک از نظر شما در ورزش تکواندو چیست؟
همه تکنیک ها کاربرد خود را دارند اما به نظر من موم دولیا باندا دولیا چاگی تکنیک زیبایست و البته ریسک بزرگی نیز هست.


از آسیب دیدگی هایتان بگویید؟
به دلیل اینکه در زمان قدیم در مبارزات تشک، ساق بند و هوگوی استاندارد نبود، آسیب دیدگی های زیادی پیش می آمد. مهمترین آسیب دیدگی من آسیب دیدن دنده چپ از ناحیه کمر بود و دلیل آن خرابی باسکو در زمان وزن کشی بود، من باید یک کیلو گرم وزن کم می کردم و پس از دویدن های زیاد باز هم این وزن کم نشده بود و نزدیک به زمان مسابقه باسکو تعمیر شد که وقتی روی باسکو رفتم پنج کیلو کم کرده بودم، اما وزن کشی انجام شده بود و موقع انجام مسابقه بود. این آسیب باعث شد دیگر نتوانم در مسابقات کیورگی شرکت کنم.


گویا شما در پنج مرحله از اعزام های داوری خود با هادی ساعی بودید، آیا خاطره ای از ایشان دارید؟
در مسابقات جهانی جه جیو در کره سال 79 من به عنوان داور بودم، هادی ساعی، مجید افلاکی و بهزاد خداداد در آن مسابقات حضور داشتند. من برای دوستان غذا می پختم، هادی ساعی و مجید افلاکی ته دیگ خیلی دوست داشتند و همیشه دنبال ته دیگ بودند، من هم ته دیگ ها را بر می داشتم و آخر غذا کمی ته دیگ به آنها می دادم، روزهای خیلی خوبی بود.


وضعیت تکواندو در خمینی شهر چطور است؟
این شهرستان در رشته ورزشی تکواندو سه قهرمان جهان دارد از جمله مهدی اندامپور، اصغر میرشفیعی و حبیب اله مهرابی، پنج داور بین المللی دارد از جمله: مرتضی سالمی، مجتبی سالمی، سعید زمانی، رضا مسیبی و بنده حقیر، 28 مربی در بخش آقایان و 15 مربی در بخش بانوان دارد. هئیت تکواندو از زمان تشکیل تاکنون 165 کاپ دارد و ده سال توانسته است هئیت نمونه استان شود، در حال حاضر خمینی شهر مرتب به مسابقات استان و کشور اعزام دارد، در سال گذشته 8 تیم و در سال جاری 6 تیم به لیگ استان اعزام شده است البته مشکلاتی هم داریم از جمله کمبود امکانات مالی که باعث شده است ما نتوانیم تیمی برای مسابقات کشور بفرستیم و ورزشکاران ما با تیم های اصفهان جهت انجام مسابقات کشور اعزام می شوند.


ورزش چه تاثیری در زندگی شما داشته است؟
خوش برخوردی و اخلاق مدار بودن در زندگی. توصیه من به خانواده ها این است که ما باید مشاور خوبی برای فرزندان خود باشیم و بتوانیم اوقات فراغت جوانان خود را با برنامه های خوبی چون ورزش پر کنیم.


درخواست شما از مسوولین شهر چیست؟
خمینی شهر در تمام زمینه ها پتانسیل بالایی دارد به خصوص ورزش، خواهش من از شهردار و فرماندار محترم قرار گرفتن در کنار ورزش و کمک کردن به آن است. در اینجا من از مسوولین محترم دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه پیام نور اصفهان و دانشگاه آزاد خمینی شهر و همچنین از مسوول تربیت بدنی که با داشته های خود ما را پوشش دادند تشکر می کنم. از اصحاب رسانه خواهانم ورزش خمینی شهر را به قلم بکشید تا مردم از افتخارات عرصه ی ورزش باخبر باشند.

دختران فوتبالیست خمینی شهری به تیم ملی رفتند
دختران فوتبالیست خمینی شهری به تیم ملی رفتند

دو بازیکن فوتبال دختر از خمینی شهر به تیم ملی را ه یافتند به گزارش هیات فوتبال شهرستان خمینی شهر ؛ خانم ها زهرا کمالی و یگانه درویشی به تیم ملی فوتسال زیر ۱۷ سال دختران جمهوری اسلامی ایران دعوت شدند.

صفحه 9 از 82