امروزشنبه, 02 بهمن 1395-- Saturday Jan 21 2017

ساعت 10:39:23

آخرین به روز رسانی : شنبه 11:29:01

باشگاه های قدس، ملی پوشان و فاطمیه اول تا سوم
جام مدافعان حرم بانوان تکواندوکار شهرستان برگزارشد
باشگاه های قدس، ملی پوشان و فاطمیه اول تا سوم

مسابقات تکواندو کیوروگی بانوان جام مدافعان حرم شهرستان خمینی شهر در سالن سپاه برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مسول روابط عمومی هیات تکواندو با اعلام این خبر گفت: این دور از مسابقات با حضور 80 تکواندوکار در رده سنی نوگلان، خردسالان، نونهالان و نوجوانان در نهم شهریور ماه برگزار گردید. پورمحمدی افزود: باشگاه های قدس، ملی پوشان و فاطمیه به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند. در این رقابت ها همچنین عناوین بازیکن فنی خردسالان به زهرا رضایی از باشگاه فاطمیه، بازیکن فنی نونهالان به نرگس جان نثاری از باشگاه ملی پوشان، مربی نمونه به استاد زهرا کریمی و داور نمونه به استاد فاطمه امینی تعلق گرفت.

کسب 15مدال در شوتوکان توسط کاراته کاران خمینی شهر
کسب 15مدال در شوتوکان توسط کاراته کاران خمینی شهر

مسابقات کشوری کاراته شوتوکان در بیست و دوم مردادماه در استان البرز برگزار شد. مسوول هئیت کاراته شهرستان خمینی شهر گفت : این مسابقات به صورت انفرادی برگزار شد و حدود 500 نفر شرکت کننده از سرتاسر کشور حضور داشتند. سلیمی نژاد افزود از شهرستان خمینی شهر 19 نفر رزمی کار داشتیم که 15 نفر از شرکت کنندگان موفق به دریافت مدال های رنگارنگ شدند. رضا امین پور، محمد آقابابایی و سید محسن حسینی موفق به کسب مدال طلا، مهدی عسگری فر، علی صالحی، محمد مهدی خان احمدی، علی اسدی ومهدی خلیلی موفق به کسب مدال نقره، سید سهیل حسینی، امیررضا صادقی، نیما جعفری نژاد، ایمان بردبار، محمدحسین خدامرادی، محمدرضا محمودخانی، و حامد دادخواه موفق به کسب مدال برنز شدند. لازم به ذکر است حسینعلی گرجی، عباس مسعودیان، جواد ابراهیمی، بهرام آقابابایی، بهزاد روح الهی و وحید گرجی بودندمربیان بازیکنان مدال آور خمینی شهر بودند.

سکوی سوم استان برای ووشو بانوان خمینی شهر
سکوی سوم استان برای ووشو بانوان خمینی شهر

سومین دوره مسابقات ووشوی بانوان، قهرمانی استان اصفهان با معرفی برترین ها به پایان رسید.به گزارش فرصت آنلاین به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،در این رقابتها که با حضور 165 رزمی کار در سبک چا چوآن و در 2 بخش تالو و ساندا برگزار شد تیم اصفهان با 15 نشان طلا بر سکوی نخست ایستاد و تیم های باغ بهادران با9 و خمینی شهر با 8 نشان طلا دوم و سوم شدند. این مسابقات در 4 رده سنی نونهالان،نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به میزبانی اصفهان برگزار شد و 40 رزمی کار برتر، به رقابتهای کشوری اعزام می شوند.

رییس اداره ورزش با پهلوان نوری دیدار کرد
رییس اداره ورزش با پهلوان نوری دیدار کرد

رییس اداره ورزش و جوانان خمینی شهر به همراه مسوول کانون بسیج ورزشکاران شهرستان و مسوول کانون بسیج اصناف شهرستان به پاس زحمات و افتخارات پهلوان اکبر نوری با وی دیدارکردند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این مسوولان با حضور در باشگاه بدنسازی و وزنه برداری نیرو از ورزشکار خمینی شهری حاضر در المپیک 1339 رم تقدیر نمودند.

مرادیان رییس اداره ورزش و جوانان در این دیدار پهلوان اکبر نوری را یکی از افتخارات شهر برشمرد و گفت: از ایشان و دیگر پیشکسوتان ورزش شهرستان حمایت خواهیم کرد.


سرهنگ ابراهیمیان مسوول کانون بسیج ورزشکاران نیز ضمن تشکر از اکبر نوری گفت: لازم است مدارک و مدال های پهلوان نوری در جایگاه خاصی نگهداری شود تا این ورزشکار بزرگ در یادها جاودان بماند.

گفتنی است نشریه فرصت در تازه ترین شماره خود گفتگویی با این ورزشکار پیشکسوت انجام داده است. 

جای خالی ورزش ها و بازی های بومی- محلی در خمینی شهر
جای خالی ورزش ها و بازی های بومی- محلی در خمینی شهر

در حالی که به گفته رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی-محلی از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 20 برنامه ورزشی با هدف احیا و توسعه ورزش های سنتی و بازی های بومی- محلی در سراسر کشور به اجرا درآمده که از جمله آنها می توان به جشنواره «همبازی همشهری» که اواخر مردادماه در باغ غدیر اصفهان برگزار شد، اشاره کرد و در حالی که بازی هایی نظیر طناب کشی، لی لی، هفت سنگ، زو و... در چند سال اخیر موظف شده است سبک زندگی خشک و کامپیوتری را تغییر بدهد و ما را به سمت و سوی یک زندگی گرم و با نشاط و پرهیجان سوق بدهد، ما در خمینی شهر همچنان به اجرای چند مسابقه آن هم تنها در روستاهای قلعه امیریه و تیرانچی بسنده کرده ایم این در حالیست که مردم خمینی شهر نشان داده اند از مسابقاتی مثل طناب کشی و دارت در مکان های تفریحی استقبال خوبی می کنند. تصاویری که شادی و نشاط مردم خمینی شهر را هنگام اجرای یک مسابقه ساده بدون نیاز به هیچ امکاناتی ثبت کرده، این موضوع را به خوبی اثبات می کند.

 

طناب کشی در لادر/ 14شهریور93

نایب رییس هیات بازی های بومی-محلی دو سال پیش در گفتگو با نشریه فرصت از انتقال این بازی ها و ورزش ها از روستاها به سطح شهرها و مدارس خبر داده بود اما همانطور که گفته شد آنچه ما در این سال ها شاهد بوده ایم چیزی به جز اجرای چند مسابقه نظیر لی لی نوجوانان در این دو روستا نبوده است. این مسوول دراینباره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: متاسفانه حتی در این دو روستا نیز استقبال چندانی از بازی ها و ورزش های سنتی نمی شود و خانم هایی که به ورزش های پر تحرک مثل والیبال و بسکتبال مشغول هستند از شرکت در مسابقاتی مثل طناب کشی و زو به بهانه ضعف و ناتوانی سرباز می زنند. الهام گلی افزود: به عنوان مثال در جشنی که به مناسبت روز مادر در حسینیه ای در قلعه امیریه برگزار شده بود، از مادران و دختران دعوت کردیم که در مسابقه طناب کشی با هم به رقابت بپردازند اما تنها کسانی که برای این مسابقه از خود رغبت نشان دادند چند نوجوان دختر و پسر بودند. خانم گلی درحالی از عدم استقبال روستاییان از این بازی ها و مسابقات سخن می گوید که ما شاهد استقبال خوب شهروندان خمینی شهری از مسابقاتی نظیر طناب کشی، دارت، وسطی و... در مکان هایی مثل منطقه لادر و باغ بانوان که توسط سازمان رفاهی تفریحی شهرداری برگزار شده، بوده ایم.


مسابقه لی لی در سالن ورزشی شهدای قلعه امیریه/ شهریور 95

به نظر می رسد اهالی و ساکنان روستاهای خمینی شهر اشتغال به این بازی ها را بازگشت به عقب تلقی کرده و آن را مانع از پیشرفت خود می پندارند اما بازگشت به این بازی ها و ورزش ها شهرنشینان را به دنیای کودکی و سرخوشی های بی دغدغه آن زمان ها می برد و لحظات و ساعات خوب و خوشایندی را برایشان به ارمغان می آورد.


با این حساب مطلوب است که هیات بازی های بومی- محلی با همکاری نهادهایی مثل سازمان رفاهی-تفریحی به میان شهرنشینانی که با هدف گذران یک روز تعطیل در مکان های تفریحی گردهم آمده اند، رفته و آنها را به شرکت در این بازی ها و مسابقات تشویق نماید و اینگونه بازی ها را دوباره در میان خانواده های شهرنشین زنده کند، کاری که شهرداری اصفهان با جشنواره «همبازی همشهری» انجام داد و بازی هایی مثل یه قل دوقل، منچ، وسطی و... را در میان خانوداه هایی که برای تفریح به این مکان آمده بودند احیا کرد تا این بازی های سالم و کم خرج دوباره در خانه های پدربزرگ ها و مادربزرگ ها وسیله سرگرمی و نشاط خانواده ها را فراهم نماید. اما احیای این بازی ها در میان روستاییان باید با ترویج ورزش های جدید و امروزی همراه و همگام باشد تا تشویق آنها به این ورزش ها و بازی ها حس بازگشت به عقب را برایشان به همراه نیاورد.

بانوان تکواندو کار خمینی شهر 4 مدال استانی کسب کردند
بانوان تکواندو کار خمینی شهر 4 مدال استانی کسب کردند

مسابقات کیورگی آزاد بانوان در سطح استان در سالن شهید قورچانی برگزار شد. روابط عمومی هیت تکواندو با اعلام این خبر به فرصت آنلاین گفت: این دور از مسابقات با حضور ۵۹ تکواندوکار در رده سنی جوانان و بزرگسالان در پنجم شهریور ماه برگزار گردید. پورمحمدی افزود: از شرکت کنندگان خمینی شهر شکیبا سلطانی در وزن دوم، ساناز نعمتی در وزن چهارم و فاطمه امینی در وزن هشتم موفق به کسب مدال طلا و فاطمه آقامحمدی در وزن هفتم موفق به کسب مدال برنز این دور از مسابقات شدند.

نونهالان هندبال خمینی شهر بر سکوی اول استان
نونهالان هندبال خمینی شهر بر سکوی اول استان

مسابقات هندبال نونهالان قهرمانی استان در سالن سجادی اصفهان برگزار شد. دبیر هیت هندبال استان گفت: این مسابقات از پانزدهم مرداد ماه شروع و در ششم شهریور ماه خاتمه یافت. میردامادی افزود: ۱۸ تیم در چهار گروه شرکت کرده بودند و در بازی نهایی خمینی شهر با نتیجه ۱۱ بر ۹ فولاد سپاهان را شکست داد و بر سکوی اول ایستاد. همچنین فولاد سپاهان مقام دوم و اصفهان و نجف آباد مشترکا مقام سوم را کسب کردند.
بر اساس همین گزارش، در مسابقات زیرگروه ها ۸ تیم شرکت کرده بودند که ۳ تیم پیشگامان، ناحیه سه و رهنان به ترتیب با کسب مقام های اول تا سوم در دور آینده مسابقات به لیگ اصلی اضافه می شوند.

بانوان بسکتبالیست خمینی شهر با دست پر به شهر بازگشتند
بانوان بسکتبالیست خمینی شهر با دست پر به شهر بازگشتند

بانوان بسکتبالیست کانون نقش جهان وابسته به سازمان رفاهی تفریحی شهرداری در دور رفت مسابقات لیگ نوجوانان بانوان کشور که در تهران برگزار شد با سه برد و یک باخت به خانه بازگشتند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، تیم سازمان رفاهی تفریحی در مقابل بهارستان اصفهان با نتیجه 53 بر 39، در مقابل تیم شهرداری اراک با نتیجه 50 بر 40 و در مقابل کرمان با نتیجه69 بر 38 به پیروزی رسید.برپایه همین گزارش، نوجوانان بانوان شهرداری خمینی شهر بازی مقابل تیم کوشا سپهر سبلان الف تهران را با نتیجه 48 بر 50 واگذار کرد.

گفتنی است بازی های دور برگشت این گروه نیمه دوم شهریور در سالن انقلاب خمینی شهر برگزار می شود.

صفحه 9 از 79