امروزدوشنبه, 02 بهمن 1396-- Monday Jan 22 2018

ساعت 20:05:26

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 03:00:50

تنیس روی میزروستائیان استان اصفهان برگزارشد
تنیس روی میزروستائیان استان اصفهان برگزارشد

دو ورزشکار از خمینی شهر و درچه در مسابقات تنیس روی میز پسران روستایی استان اصفهان به روی سکو رفتند.
اولین دوره مسابقات تنیس روی میز پسران روستایی استان اصفهان در خانه تنیس روی میز اصفهان برگزار شد که احمد مهری از خمینی شهر در جایگاه دوم ایستاد و امیر عباس زمانی از لنجان و رسول ترکیان از شهر درچه خمینی شهر مشترکا سوم شدند.

پرس سینه خمینی شهر طلایی شد
پرس سینه خمینی شهر طلایی شد

طلای پرس سینه کاپ آزاد اروپا آسیا بر گردن رضا عسگریان آویخته شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مسابقات پرس سینه کاپ آزاد اروپا آسیا به میزبانی کشور گرجستان برگزار شد.

شروع طوفانی بسکتبالیست های  خمینی شهری
شروع طوفانی بسکتبالیست های خمینی شهری

تیم بسکتبال دختران سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر در دور اول مسابقات لیگ نوجوانان دختر باشگاه های کشور بر سکوی اول ایستاد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این تیم با پشت سر گذاشتن تیم های پروانه عباسی تهران، سپنتای ملایر و آوای سلامت کرمانشاه به مقام اول این مسابقات دست یافت و عاطفه محمدی راد با پیراهن شماره 5، پریسا حسین زاده با پیراهن شماره 8 و مهدیه سپه وند با پیراهن شماره 15 از این تیم به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند.

گفتنی است این مسابقات به میزبانی تیم پروانه عباسی تهران در شهر تهران برگزار شد. 

 

 

 

 

 

اخبارکوتاه ورزشی
اخبارکوتاه ورزشی

دوره مربیگری C فوتبال ایران در خمینی شهربرگزارشد
یکصد و شصت و پنجمین دوره مربیگری C فوتبال ایران به میزبانی شهرستان خمینی شهراز روز شنبه 21 مردادماه 24 شرکت کننده آغاز شد.
این دوره مربیگری تا 26 مردادماه در سالن اجتماعات هیئت فوتبال خمینی شهر و زمین چمن خلیج فارس ورزشگاه قدس زیرنظر قاسم رحیمی مدرس رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا ادامه داشت.
مسابقات لیگ شطرنج استان اصفهان در خمینی شهربرگزارشد
اولین دوره مسابقات لیگ شطرنج استان اصفهان با حضور 20 تیم از سراسر استان از جمله خمینی شهر، اصفهان، کاشان، دهنو، فلاورجان، فولادشهر، شاهین شهر، زرین شهر، ملک شهر و… برگزار شد و در پایان تیم اسپادانا با 16 امتیاز مقام اول را کسب کرد، تیم کهکشان با 14 امتیاز (مچ پوینت10) به مقام دوم رسید و تیم پاسارگاد با 14 امتیاز (مچ پوینت9) در جایگاه سوم ایستاد.
داور خمینی شهری در لیگ دسته اول فوتبال کشور
وحید مالکی رئیس کمیته داوران هیات فوتبال شهرستان خمینی شهر در هفته دوم لیگ دسته اول فوتبال کشور داور چهارم دیدار تیم های صبای قم و نفت مسجد سلیمان بود.

علیرضا یاوری شناگر شهرستان خمینی شهر دو رکورد ملی را ترقی بخشید
علیرضا یاوری شناگر شهرستان خمینی شهر دو رکورد ملی را ترقی بخشید

به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان، مسابقات شنای انتخابی تیم ملی جهت مسابقات رده های سنی آسیا در تهران برگزار شد که علیرضا یاوری شناگر شهرستان خمینی شهر دو رکورد ملی را ترقی بخشید.
یاوری رکورد ۲۰۰ متر آزاد را بعد از ده سال ترقی بخشید، رکورد قبلی ۱.۵۶.۴۵ بود و رکورد جدید ۱.۵۵.۷۰ می باشد و در۱۰۰ متر پروانه هم رکورد زد که رکورد قبلی ۵۷.۱۶ و رکورد جدید ۵۶.۹۲ می باشد.

سرانه مکان‌های ورزشی برای هر فرد در خمینی‌شهر 30 سانتی متر
سرانه مکان‌های ورزشی برای هر فرد در خمینی‌شهر 30 سانتی متر

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان خمینی شهر در نشست خبری با اصحاب رسانه با تاکید بر حضور خیرین ورزشی یار در امر ورزش افزود: با توجه به آسیب شناسی های انجام شده مهمترین دغدغه اداره ورزش و جوانان تامین منابع است که در سال 95 این امربا رشد 165 درصدی اعتبارات تملک و دارایی همراه بود و امیدوار هستیم در سال جاری نیز به چنین رشدی برسیم. عباس مرادیان افزود:در جهت حمایت‌های مالی با نهادهای مختلف مذاکراتی صورت گرفته و با توجه به اینکه خمینی‌شهر یکی از شهرستان‌های فعال در امور خیر است امیدواریم حضور سرمایه‌گذاران در زمینه های ورزشی در شهرستان پررنگ‌تر شود.
وی با اشاره به برخی از اقدامات انجام شده گفت: با همکاری خوب فرماندار با سایر ادارات و همچنین شهردار خمینی شهر، زور‌خانه‌ی آدریان پس از 13 سال افتتاح شده است و امیدوار هستیم زورخانه اندوان که تا سال گذشته نزدیک به ۲۰ درصد پیشرفت داشت و اکنون حدود ۶۰ درصد پیشرفت دارد با کمک مسئولان و خیرین سال آینده افتتاح شود. زمین چمن خمینی‌شهر که از مطالبات جامعه فوتبال این شهرستان است نیز با کمک 500 میلیونی انجمن خیران در هفته دولت افتتاح خواهد شد. رییس اداره ورزش و جوانان خمینی‌شهر با اشاره به خیل علاقه‌مندان موتورسواری ابراز داشت: با این وجود این شهرفاقد پیست موتورسواری بود که خوشبختانه با جلساتی که با شورای شهر و شهردار خمینی‌شهربرگزار شدپس از فعالیت ۱۵ ساله هیأت موتورسواری و اتومبیلرانی شهرستان خمینی‎شهر قطعه زمینی از طرف شهرداری در اختیار هیئت قرار گرفت که این پیست با هزینه شخصی مسوول هیئت موتورسواری مورد بهره‌برداری قرار گرفته و در حال حاضر یکی از پیست‌های استاندارد استان محسوب می‌شود وامیدواریم درآینده میزبان مسابقات استانی و کشوری شود.
مرادیان با تاکید بر کمبود فضای ورزشی در شهرستان افزود: سرانه مکان‌های ورزشی برای هر فرد در خمینی‌شهر 0.3 مترمربع است. سرانه مکان‌های ورزشی که به صورت استاندارد به ازای هر نفر 1.5 متر مربع باید باشد در شهرستان خمینی‌شهر 0.3 متر مربع است که حتی از سرانه کل استان که 0.5 متر مربع است کمتر است و با وجود توان بالای شهرستان و وجود ملی‌پوشان زیاد به حضور خیران وحامی نیاز داریم. شهرستان خمینی شهر در سال 95، 142 مدال‌آور استانی، 96 مدال‌آور کشوری، 7 مدال‌آور آسیایی، 7 مدال‌آور جهانی و 6 مدال‌آور بین‌المللی دارد.
وی آمار ورزشکاران سازمان‌یافته شهرستان خمینی‌شهر را اینگونه بیان نمود: در سال ۹۴ نزدیک به ۱۳ هزار و ۵۳۵ ورزشکار سازمان‌یافته در بخش آقایان و بانوان در شهرستان خمینی‌شهر و درچه که این تعداد در سال ۹۵ به ۱۶ هزار و ۵۰۰ ورزشکار سازمان‌یافته رسیده است. رئیس اداره ورزش و جوانان خمینی‌شهر بسیج ورزشکاران شهرستان را ازمراکز بسیج فعال شهرستان ارزیابی کرد .

هندبالیست های دبستان شهدای مدافع حرم بر سکوی اول ایستادند
در مسابقات کشوری هندبال
هندبالیست های دبستان شهدای مدافع حرم بر سکوی اول ایستادند

دبستان شهدای مدافع حرم خمینی شهر قهرمان مسابقات هندبال ابتدایی کشور شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مسوول هیات هندبال خمینی شهر گفت: دبستان شهدای مدافع حرم خمینی شهر قهرمان مسابقات هندبال ابتدایی کشور شد. میردامادی افزود: این دور از مسابقات€ در شیراز با حضور ۲۶€ تیم €از سراسر کشور از روز یکشنبه هشتم مرداد ماه آغاز شد و در پایان، €شهرستان خمینی شهر مقام اول، کهکیلویه€ مقام دوم €و فارس مقام €سوم€ را کسب کردند€. لازم به ذکر است تیم دبستان شهدای مدافع حرم خمینی شهر به عنوان تیم منتخب استان اصفهان با حضور 7 بازیکن و 1 مربی خمینی شهری و 5 بازیکن و 1 مربی از اصفهان راهی این مسابقات شده بود.

اسامی بازیکنان و مربیان این تیم به شرح زیر است:
بازیکنان: علی سعیدی، پویا عرب، محمدحسین رحمتی، آرمان عموشاهی، مهدی کاملیان، امیرحسین پریشانی، محمدرضا نقدی، علی رفیعی، شاهرخ خادم القران، ابوالفضل حدادیان، محمدمحمدی و مهران علی اکبری


مربیان€: مهرداد داوری و روح€اله €پریشانی

مهرداد مرادی قهرمان جهان شد
مهرداد مرادی قهرمان جهان شد

مهرداد مرادی ورزشکار خمینی شهری قهرمان مسابقات جهانی پارا دو و میدانی جوانان شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مسئول روابط عمومی اداره ورزش و جوانان خمینی شهر گفت: مهرداد مرادی ورزشکار خمینی شهری قهرمان مسابقات جهانی پارا دو و میدانی جوانان شد. مرادی در کلاس 12 و در ماده دو 100 متر با رکورد 11.33 به مدال طلای این مسابقات دست یافت. گفتنی است ورزشکارانی از جامائیکا و برزیل دوم و سوم شدند و محمد مشهدیان دیگر ورزشکار ایرانی نیز در کلاس 13 و در همین گروه با رکورد 13.74 به مقام هفتم رسید.

صفحه 10 از 101