امروزپنجشنبه, 03 فروردين 1396-- Thursday Mar 23 2017

ساعت 06:19:22

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 09:03:36

مقام دومی استان به ووشوکاران خمینی شهر رسید
مقام دومی استان به ووشوکاران خمینی شهر رسید

 ووشو کاران خمینی شهر مقام دوم استان را از آن خود کردند. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، دبیر هیات ووشو گفت: مسابقات انتخابی استان در بخش آقایان در روزهاي پنجشنبه و جمعه مورخ ۲۰و۲۱ آبان ماه با حضور ۲۶۵ ووشو كار از شهرستانهاي مختلف استان در خانه ووشو برگزار شد. گلی افزود: اين مسابقات در بخش تالو در همه رده هاي سني و در بخش ساندا در رده سني نوجوانان، جوانان وبزرگسالان برگزار شد و تيم اصفهان با 18 طلا، 9نقره و 6برنز مقام اول - تيم خميني شهر با 9 طلا،3نقره و 6برنز مقام دوم و تيم نجف آباد با 6 طلا،4 نقره و 6 برنز مقام سوم را كسب نمودند.لازم به ذکر است جهت شركت در اردوهاي انتخابي تيم استان از مقام آوران دعوت بعمل آمد.

خمینی شهرنایب قهرمان جشنواره ورزشی والیبال نونهالان دختر کشور
خمینی شهرنایب قهرمان جشنواره ورزشی والیبال نونهالان دختر کشور

دومین جشنواره فرهنگی ، ورزشی والیبال نونهالان دختر کشور روز دوشنبه با قهرمانی تیم والیبال برخوار اصفهان به پایان رسید.به گزارش ایرنا از نوشهر در آئین اختتامیه این جشنواره که در مجموعه ورزشی شهید چمران رامسر برگزار شد، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال و ' مایدا چیچیچ ' سرمربی تیم ملی والیبال بانوان کشور حضور داشتند.
سرپرست کل مسابقات و ناظر فنی فدراسیون والیبال به خبرنگار ایرنا گفت : در پایان سه روز برگزاری این جشنواره ، تیم برخوار اصفهان اول و تیم های خمینی شهر و شهر بابک کرمان نیز به ترتیب در مکان های دوم و سوم قرار گرفتند.نرگس افشین افزود : در این دوره از رقابت ها 150 ورزشکار در قالب 74 تیم به مدت سه روز با یکدیگر رقابت کردند.
وی گفت : در کل 164 بازی بین تیم های شرکت کننده با قضاوت 19 داور برگزار شد.
سرپرست کل مسابقات و ناظر فنی فدراسیون والیبال افزود : در این دوره از رقابت ها ، بهاره اکبری مهاجر از کرمان ، زهرا رضایی از اصفهان و آرمیتا بختیارکیا البرز به عنوان بهترین بازیکنان معرفی شدند.
وی شناسایی استعدادها، توجه به والیبال پایه و استفاده از بهترین های این رشته از سراسر کشور را از جمله اهداف این جشنواره برشمرد.
دومین جشنواره فرهنگی و ورزشی والیبال نونهالان کشور سه شنبه هفته گذشته با حضور 700 ورزشکار در مجموعه ورزشی شهید چمران رامسر به مدت سه روز برگزار شده بود.
براساس همین گزارش در رقابت های پسران که 82 تیم از سراسر کشور حضور داشتند پس از برگزاری 146 مسابقه استان گلستان به مقام قهرمانی دست یافت.تیم های کاله مازندران، کاشان و گیلان نیز رتبه های دوم تا چهارم مسابقات مینی والیبال قهرمانی نونهالان کشور در گروه پسران را به دست آوردند.

نوجوان خمینی شهری رقیبانش را کیش و مات کرد
نوجوان خمینی شهری رقیبانش را کیش و مات کرد

امید کریمی در مسابقات شطرنج زیر 17 سال کم بینایان و نابینایان کشور به عنوان نخست این رقابت ها دست یافت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به نقل از فدراسیون کم بینایان و نابینایان، کریمی در پایان دوره ششم رقابت های استعداد یابی شطرنج جوانان با 6 امتیاز رتبه اول را به نام خود ثبت کرد و عناوین دوم و سوم به ترتیب به سلطانی از خوزستان و محمد امیری از فارس تعلق گرفت. گفتنی است این مسابقات در بابلسر و به مناسبت روز دانش آموز برگزار شد.

تکواندوکاران دانشجو به رقابت پرداختند
تکواندوکاران دانشجو به رقابت پرداختند

دومین دوره مسابقات قهرمانی تکواندو خواهران و نوزدهمین دوره مسابقات قهرمانی تکواندو برادران استان اصفهان در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه دومین دوره مسابقات قهرمانی تکواندو خواهران و نوزدهمین دوره مسابقات قهرمانی برادران در سالن پوریای ولی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر برگزار گردید .براساس این گزارش در تکواندو ی زنان خوراسگان اول ، شهرضا دوم و خمینی شهر سوم شد .
در مسابقات تکواندوی آقایان تیم دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر به مقام اول و خوراسگان دوم ودولت آباد سوم شدندن گفتنی است تیمهای برگزیده طی مراسمی با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر ومسولین ورزشی دریافت کردند.

نایب قهرمانی تیم شهرداری خمینی شهر در مسابقات هندبال نوجوانان کشور
نایب قهرمانی تیم شهرداری خمینی شهر در مسابقات هندبال نوجوانان کشور

مسابقات هندبال نوجوانان منطقه جنوب کشور با قهرمانی نماینده خوزستان در بهبهان به پایان رسید.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان ، سرپرست فنی مسابقات هندبال نوجوانان منطقه جنوب کشور گفت : در این مسابقات هشت تیم فولاد مبارکه سپاهان، شهرداری خمینی شهر، پیشگامان کرمان، پیشگامان کویر یزد، قصر نشاط بهبهان،نفت وگاز گچساران، ستارگان دشتستان و هیئت هندبال جهرم حضور داشتند.
عبدالصاحب نیکویی افزود : در پایان این مسابقات تیم قصر نشاط ایرانیان بهبهان به مقام قهرمانی دست یافت و تیم های شهرداری خمینی شهر و فولاد مبارکه سپاهان دوم و سوم شدند.

مدال برنز مسابقات کشوری در دست بانوی تکواندوکار خمینی شهری
مدال برنز مسابقات کشوری در دست بانوی تکواندوکار خمینی شهری

فاطمه امینی در بيست و يكمين دوره مسابقات قهرماني كشور جوانان و بزرگسالان گروه بانوان «جام سفیر کره جنوبی» موفق به کسب مدال برنز شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، روابط عمومي هیات تکواندو گفت: این دوره از مسابقات با حضور 210 تكواندوكار در قالب 32 تيم از 31 استان كشور در مجموعه ورزشي «شهيد بهشتي» شهر مشهد برگزار گردید و فاطمه امینی تکواندوکار وزن هشتم از شهرستان خمینی شهر در قالب تیم استان اصفهان موفق به کسب مدال برنز گردید.
لازم به ذکر است نفرات برتر هر وزن به اردوی تیم ملی تکواندوی جمهوری اسلامی ایران دعوت خواهند شد.

بازدید شهردار و رییس شورای شهر از تمرینات تیم هندبال
بازدید شهردار و رییس شورای شهر از تمرینات تیم هندبال

در جریان بازدید شهردار، ریاست و اعضای شورای شهر از روند تمرینات تیم جوانان هندبال در سالن سلامت مقرر شد این تیم با عنوان «شهرداری خمینی شهر» در مسابقات قهرمانی کشوری که در بهبهان برگزار می شود، شرکت کند.


به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، شهردار حاج حیدری با بیان اینکه شناخت کافی از سابقه فعالیت های هیات هندبال دارد، قول حمایت های بیشتر از هندبال شهرستان را داد.
 رییس شورای اسلامی شهر نیز وجود ورزشکاران افتخار آفرین را در شهرستان مایه عزت دانست. املایی نیز آمادگی شورای اسلامی شهر را جهت همکاری با هیات های ورزشی اعلام کرد.

بانوان فلوربالیست خمینی شهر در اردوی تیم ملی
بانوان فلوربالیست خمینی شهر در اردوی تیم ملی

چهار نفر از بانوان فلوربالیست خمینی شهر به نام های «سعیده سپندخار»، «بهاره ملک خویان»، «زهرا ابراهیمی» و «هدیه هادی زاده» به اردوی تیم ملی دعوت شدند. نایب رییس هیات انجمن های ورزشی شهرستان ضمن اعلام این خبر به فرصت گفت: تا پیش از اینکه این هیات ورزشی در شهرستان راه اندازی شود فلوربالیست های خمینی شهر به نام اصفهان در مسابقات شرکت می کردند اما از سه ماه پیش که این هیات آغاز به کار کرد ورزشکاران این رشته در خمینی شهر به فعالیت ورزشی پرداخته و در مسابقات شرکت می کنند. خانم حبشی در ادامه از راه اندازی 5 کمیته ورزشی با رشته های جدید به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری و اداره ورزش و جوانان شهرستان خبر داد.


گفتنی است فلوربال گونه ای از ورزش هاکی و فلورهاکی است که به صورت سالنی برگزار می€Œ شود. این رشته ورزشی که امروز به یکی از ورزش های رایج نوجوانان و جوانان کشورهای توسعه یافته بدل شده است، از سال1958 میلادی در آمریکا آغاز شد و به سرعت در کانادا توسعه یافت.

 

فلوربال برای اولین بار توسط رمضانعلی دولو در ایران راه اندازی شد و انجمن فلوربال ایران به شکل رسمی در اوایل سال 1389 با تایید مسوولان سازمان تربیت بدنی تشکیل و شروع به کار کرد به طوری که هم اکنون زیرنظر فدراسیون انجمن های ورزشی فعالیت می کند.

 

صفحه 10 از 84